• DOLAR5,77550.39
 • EURO6,37620.51
 • ALTIN270,2500.05
 • BIST103.118-0.03

2019 En İyi Filmleri – 2019 Yılında Vizyona Giren IMDB Puanı Yüksek En İyi Filmler

2019 En İyi Filmleri – 2019 Yılında Vizyona Giren IMDB Puanı Yüksek En İyi Filmler
25.09.201916:07

2019'un en iyi filmleri listesinde, film eleştirmenleri tarafından yüksek puanlar alan IMDB’si yüksek en iyi 2019 filmlerini bir araya getirdik. İşte, 2019 en yeni filmleri ve en çok izlenen 2019 filmleri....

Haber güncelleme tarihi 22.10.2019 09:48

2019'un En İyi & En Yeni Filmleri

Spoiler vermeden sizler için oluşturduğumuz 2019 en iyi filmler içeriğinde, IMDB'de en yüksek puanlı almış en güzel 2019 filmlerini bir araya getirdik. İşte, 2019'un mutlaka izlenmesi gereken en iyi ve en yeni filmleri...

En İyi 2019 Filmleri;

19. Hustlers (2019) IMDb: 6.6

2019 en iyi filmleri

2019 yılında en çok dikkat çeken yapımlardan bir tanesi olma özelliği taşıyan ve yıl içerisinde dünya genelinde en çok izlenen 2019 filmleri arasında yer alan Hustlers, 2015 yılında New York Magazine dergisindeki Jessica Presslers tarafıdan yazılan “The Hustlers at Scores” adındaki makaleyi işlemektedir. Filmde, striptizci kulübünde eskiden çalışanların bir araya gelmesini ve Wall Street’te çalışan zengin müşterileri nasıl dolandırdığına odaklanmaktadır.

Tür: Komedi, Suç, Dram

Fragman


18. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019) IMDb: 6.7

2019 en iyi filmleri

Hızlı ve Öfkeli serisinin devamı gibi görünse de sadece Shaw ve Hobbs’un başından geçen macera ve aksiyon dolu olayları aktaran 2019'un en iyi ve en yeni filmleri arasında... Geçmişte azılı bir suçlu olan Shaw, Hobbs tarafından hapse atılmıştır. Sonrasında ise dünyanın tehlikeden kurtulması için ortak hareket zorunda kalmıştır. Yapım, Hızlı ve Öfkeli 8 filminden sonrasını anlatmaktadır.  Birbirinden hoşlanmayan ve güvenmeyen bu iki karakter bir kez daha bir araya gelip düşmana karşı birlikte mücadele etmek zorundadır.

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


17. The Mustang (2019) IMDB: 6.9

2019 en iyi filmleri

Birçok sinemasever tarafından 2019 yılında merakla beklenen yapımlardan bir tanesi olan The Mustang, rehabilitasyon programına katılan bir mahkumun vahşi atların bakımını üstlenmesini izleyiciye aktarmaktadır. Geçmişi şiddetle dolu olan Roman Coleman, Noveda kırsalında hapishanede kalmış ve dış dünya ile irtibatını koparmıştır. Kimse ile görüşmeyen ve geçmişindeki şiddetten kurtulmaya çalışan Roman, devlet tarafından rehabilitasyon programına katılır. Katıldığı rehabilitasyon programında vahşi atları sakinleştirmeye çalışan Roman, geçmişi ile yüzleşmeye başlayacaktır.

Tür: Dram

Fragman


16. Captain Marvel (2019) IMDb: 7.0

en yeni en iyi 2019 filmleri

2019 yılı Marvel filmleri yılı oldu desek abartmış olmayız herhalde… Listemizde yer alan ilk Marvel filmi uzun yıllardır merakla beklenen ve Marvel Evrenin en güçlü kahramanı olarak belirtilen Captain Marvel… 2019 en yeni filmler listesinde yer alan filmde, Carol Danvers, karşımıza direk olarak Captan Marvel olarak çıkmaktadır. Film ilerledikçe de bu durumun nasıl oluştuğu izleyiciye oldukça etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır. Filmin sonu ise tam bir sürpriz. Marvel filmlerinin geçmişini anlayabilmek için Marvel filmlerini hikaye sırasına göre izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


15. It Chapter Two (2019) IMDb: 7.0

2019 en iyi filmleri

İlk filmi 2017 izleyicilerle buluşan ve korku gerilim türünden birçok kişiden olumlu geri dönüşler alan IT filminin 2019 yılında vizyona giren ikinci filmi IT Chapter… İlk filmden sonra aradan 27 yıl geçmiş ve ilk filmde yer alan karakterlerin hepsi söz verdikleri kasabaya geri dönmüştür ve palyaço ile bir kez daha karşı karşıya geleceklerdir. Tabi aradan geçen 27 yıl karakterlerin büyük değişimlerine de neden olmuştur. Herkesin kendi sorunları vardır. Bu durumu üstünden gelip ele ele vermeleri ve palyaçoya karşı tekrardan büyük bir mücadeleye girişmeleri gerekecektir.

Tür: Korku, Gerilim

Fragman


14. Rocketman (2019) IMDb: 7.4

2019 en iyi filmleri

Müzik sektörünün dünyaca ünlü isimlerinden olan ve uzun yıllar hafızlardan silinmeyen parçalara imza atan Elton John’un Royal Müzik Akademisinden bir dahi olarak çıkışını ve söz yazarı Barnie Taupin ile sürdürdüğü iş birliğini konu edinmektedir. Biyografi türünde gibi gözükse de tam olarak öyle olmayan filmde çoğu zaman da kurgu da yer almaktadır. Ünlü müzisyenin yaşadıklarının anlatıldığı film 2019 filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi…

Tür: Biyografi, Dram, Müzikal

Fragman


13. Alita: Battle Angel (2019) IMDb: 7.4

2019 en iyi filmleri

IMDb’de oldukça yüksek puana sahip Alita: Battle Angel, 2019 yılında mutlaka izlemeniz gereken bir yapım. Aksiyon ve maceranın hiç eksik olmadığı filmde, siber Doktor İdo, bir gün hurdalıkta tek başına baygın şekilde duran Alita’yı bulur. Alita hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Ido, Alita’yı Demir şehrin tehlikeli sokaklarından ve geçmişinde korumaya çalışır. Bir gün Hugo isminde bir arkadaş ile tanışır ve bu kişi hafızasını geri getirmeyi teklif eder. Alita, artık kendisinin kim olduğunu bulmak ve dünyanın adaletsizliğini ortadan kaldırmak için mücadele verecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Gerilim

Fragman


12. Monos (2019) IMDb: 7.5

2019 en iyi filmleri

Kolombiya’nın Oscar’a aday filmi Monos, dram ve gerilim türünde son yılların en başarılı yapımları arasında… Filmde, kahramanlarımızın fantastik bir savaşta hayatta kalması anlatılmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


11. How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019) IMDb: 7.5

2019 en iyi filmleri

Animasyon film türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan How to Train Your Dragon: The Hidden World, serinin üçüncü filmi olarak karşımıza çıkıyor. Hicks, Vikinglerin ilk ejderha eğitmeni olmuş ve edindiği görevi de başarıyla tamamlamıştır. Aralarında müthiş bir bağ olan Hicks ve ejderhasının artık yeni bir görevi vardır. Hick, Vikinler ile ejderhaların düşmanlığını bitirmek isteycektir.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera, Aile ve Fantastik

Fragman


10. John Wick 3 - Parabellum (2019) IMDb: 7.6

2019 en iyi filmleri

İlk iki filmiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan John Wick, 2019 yılında vizyona giren üçüncü filmi ile bir kez daha izleyenlerin karşısına çıkıyor. İkinci filmin sonunda John Wick bir an önce şehirden kaçmalıdır çünkü başına 14 Milyon Dolar değerinde ödül biçilmiştir. Ölüm makinesi John Wick’in kaçmak için sadece 1 saati vardır. Peşinde ise New York City’nin bütün kiralık katilleri bulunmaktadır. Aksiyon sahnelerinin bir dakika bile eksik olmadı serinin üçüncü filmi mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Fragman


9. El Camino: A Breaking Bad Movie (2019) IMDb: 7.7

2019 en iyi filmleri el camino breaking bad

2019 yılında Netflix platformunda izleyiciyle buluşan El Camino: A Breaking Bad Movie, mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi… En iyi yabancı diziler arasında yer alan Breaking Bad isimli efsane dizinin finalinden sonra olanları izleyiciye aktaran filmde baş kahramanımız Jesse Pinkman… Pinkman dizinin finalinde uyuşturucu kartelinin elinde esir durumdadır. Filmde kartelin elinden kurtuluşu ve sonrasında yaşadıkları anlatılmaktadır. Başta dizinin hayranları olmak üzere herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir yapım. Eğer diziyi izlemediyseniz, onu da mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür: Aksiyon, Dram

FRAGMAN


8. Spider-Man: Far from Home (2019) IMDb: 7.7

2019 en iyi filmleri

Listemizde yer alan Marvel filmlerinden bir tanesi de Spider-Man: Far From Home, 2019 yılında en çok izlenen yapımlardan bir tanesi… Film, Avengers: Endgame sonrasını Spiderman üzerinden izleyecilere aktarmaktadır. Kahramanımız en yakın dostunu kaybetmesi üzerine psikolojik bunalımdadır ve kafa dağıtmak için okulun düzenlediği Avrupa turuna katılmaktadır. Avrupa gezisi planladığı gibi gitmeyen Peter, dünyayı kurtarmak için bir kez daha maceradan macera atılmaktadır. Marvel Filmleri hikaye sırasında son film olan Spider-Man: Far From Home, olayları daha iyi anlayabilmek için mutlaka izlemeniz gereken yapımların başında yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


7. Downton Abbey (2019) IMDb: 7.9

2019 en iyi filmleri

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in en sevdiği dizi olarak belirtilen ve 2010-2015 yılları arasında üç Altın Küre ödülüne layık görülen Downton Abbey, aynı isimli 2019 yılında film olarak karşımıza çıkıyor. Filmde, Birinci Dünya Savaşı’nın etkisiyle ve sınıf ayrımı sebebiyle çalkalanmış toplumda, soylu bir İngiliz evinde hizmetçilerle ev sahipleri arasında yaşananlar dramla izleyiciye aktartılmaktadır.

Tür: Dram

Fragman


6. Once Upon a Time... in Hollywood (2019) IMDb: 8.0

2019 en iyi filmleri

2019 filmleri arasında en çok ses getiren yapımlardan bire tanesi olan Once Upon a Time... in Hollywood’un hikayesi izleyici 1969 yılına götürmektedir. Filmde, eskiden Western filmlerinde boy göstermiş ancak artık ismi dahi hatırlanmayan Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ve onun dublörü ve arkadaşı olan Cliff Booth (Brad Pitt) tekrardan eski günlerine dönmek için uğraşmaktadır. Tekrardan eski günlerine dönmek istemektedir ve Rick'in(DiCaprio) kapı komşusu ünlü bir isim olan Sharon Tate'dir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Quentin Tarantino’nun üstlendiği film kısa sürede gişede de büyük başarılar elde etti. 2019 filmleri arasında ilk fırsatta mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


5. The Peanut Butter Falcon (2019) IMDb: 8.0

2019 en iyi filmleri

Başrollerinde Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen ve John Hawkes gibi isimlerin yer aldığı filmde down sendromlu 22 yaşındaki bir gençtir. Kahramanımızın en büyük hayali güreşçi olmaktır ve bunun için bakımevinden firar eder. Güreş okuluna girmek için oldukça kararlı olan bu genç adam yolculuğu sırasında haydut Tyler ile tanışır. Tyler, Zak’in bir nevi koçu olacaktır.

Tür: Macera

Fragman


4. Toy Story 4 (2019) IMDb: 8.1

2019 en iyi filmleri

Animasyon film severlerin çok yakından tanıdığı Toy Story serisinin 2019 yılında izleyiciyle buluşan dördüncü filmi… Macera ve aksiyonunun hiç eksik olmadığı ailecek izlenebilecek bu filmde, Woody her zaman kendisine güvenir ve Andy ve Bonnie gibi ait olduğu çocuğa sahip çıkmaktadır. Hikayede, bir geri dönüşüm projesi olarak yaratılan ve kendisi oyuncak olarak görmeyen Forky’e odaklanmaktadır. Aile içerisinde kendisini kaşık olarak kullandırmak isteyen Forky’nin daha önemli bir görevi bulunmaktadır.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Fantastik

Fragman


3. The Farewell  (2019) IMDb: 8.1

2019 en iyi filmleri

Çinli bir ailenin hikayesine odaklandığımız filmde, ailenin büyükannesinin yaşayacak çok az bir zamanın kaldığı öğrenilir. Ailenin diğer fertleri büyükanne ölmeden önce düğün organize eder ve ailenin fertleri bir araya gelir. Amaç, Nai-Nai’nin son günlerinde mutlu olmasını sağlamaktır. Dışarıdan mükemmel gözüken düğün organizasyonu kendi içerisinde komediye dönüşen bir hikayeyi içerisinde barındıracaktır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


2. Apollo 11 (2019) IMDb: 8.3

2019 en iyi filmleri

Belgesel türünde son yılların başarılı filmleri arasında gösterilen ve 2019 filmler arasında IMDb’de en yüksek puanı alan Apollo 11 isimli yapım, komutan Neil Armstrong ve pilot Buzz Aldrin önderliğinde Dünya'dan Ay'a gerçekleşen Apollo 11’in hikayesi anlatılmaktadır.

Tür: Belgesel, Tarihi

Fragman


1. Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8.6

2019 en iyi filmleri

En İyi 2019 filmleri listesinde IMDB’de en yüksek puanı alan ve Marvel Sinematik Evreni’nin bir nevi finalini oluşturan Avengers: Endgame, Infinity War’dan sonra kahramanların Thanos’a karşı verdiği savaşı işlemektedir. Thanos elini şıklatmış ve dünya nüfusunun yüzde 50’si ile beraber filmde yer alan birçok kahraman ortadan kaybolmuştur. Geriye, kala ekip ise mücadelesine devam etmeli, arkadaşlarını geri getirmeli ve Thanos’u yenmelidir.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


Önerilen İçerik: 2018 En İyi Filmleri - Geçtiğimiz Sene Vizyona Giren Hafızalardan Silinmeyecek Filmler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
104
22
104
20
20
20
20
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.