2019 En İyi Filmleri – IMDB Puanı 7 ve Üzeri 2019'un En İyi Filmleri

2019 En İyi Filmleri – IMDB Puanı 7 ve Üzeri 2019'un En İyi Filmleri
25.09.201916:07

2019 filmleri listesinde, film eleştirmenleri tarafından yüksek puanlar alan IMDB’si yüksek en iyi 2019 filmlerini bir araya getirdik. İşte, aksiyon, macera, bilim kurgu, komedi, korku, animasyon ve gerilim türünde 2019'un en iyi filmleri...

Haber güncelleme tarihi 16.08.2020 08:17

2019'un En Çok İzlenen Film Önerileri

Spoiler vermeden sizler için oluşturduğumuz 2019 en iyi filmleri içeriğinde, IMDB'de en yüksek puanlı almış en çok izlenen 2019 filmlerini bir araya getirdik. İşte, bilim kurgu filmleri, aksiyon filmleri, macera filmleri, gerilim filmleri ve savaş filmleri türündeki mutlaka izlenmesi gereken en iyi 2019 Filmleri...

2019 Filmleri;


37. The Gentlemen (2019) IMDb: 8.1

2019 en iyi filmleri

IMDb’de sitesinde 2019 filmleri arasında en yüksek puana sahip enfes bir film. Filmin baş rollerinde Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery ve Jeremy Strong gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmde, Londra’da kurduğu suç imparatorluğu geride bırakmak isteyen Mickey Person ve ailesinin hikayesine odaklanmaktadır. Person, bu planı için milyarder Matthew ile anlaşmayı planlarken, aynı zamanda arazilerini Coach ve tehlikeli çetesine karşı da korumaktadır. İşin içine bir de, Person’un her adımını izleyen dedektif Fletcher girince her şey daha da zorlaşmaktadır. Aksiyon ve suç türünün en güzel örneklerini içerisinde barındıran The Gentlenmen filmini 2019 Film önerileri listenize dahil edebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Suç

Fragman


36. Ip Man 4: Final (2019) IMDb: 7.2

2019 en iyi filmleri

Dövüş Sanatı ustası, kötüye kullananlara karşı açtığı savaşı devam ettiren IP Man, aynı zamanda birçok öğrenci yetiştirmiş bir ustadır. Üçüncü filmde, Bruce Lee ile Ip Man karşılaşmış ve sonrasında neler olacağı izleyici de büyük merak uyandırmıştı. Serinin son filmi olarak lanse edilen İp Man 4: Final’de ise ikilinin arasında yaşanacaklar son bölümde tüm sorulara cevap verecek. Aksiyon ve dövüş sahnelerinin hiç dinmediği bir film izlemek isteyenler için 2019’un en çok izlenen İp Man 4: Finale’yi mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür: Aksiyon, Dövüş, Biyografi

Fragman


35. The Platform (2019) IMDb: 7.1

2019 en iyi filmleri

İspanyolların son yıllarda dünya sinemasına kattığı harika bir yapım. The Platform isimli filmde dikey bir hapishane yer almaktadır. Bu hapishanede bulunan katların ortası gelik ve her katta 2 mahkum bulunur. En üst kattan en alt kata yiyecek gönderilir. Üst katlarda olanlar yemeklerin en iyilerini yerken aşağıda kalanlar ise üstekilerin artıkları ile idare etmek zorundadır. Bazılarına bir parça yemek bile kalmaz. İşte, oralarda büyük bir vahşet boy gösterir. Kahramanımız Goreng ise bu düzeni değiştirmek için bir adım atacaktır. Netflix filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken bir yapım olan The Platform’un oyuncu kadrosunda Ivan Massague, Anronia San Juan ve Zorion Eguileor yer almaktadır.

Tür: Korku, Gerilim, Bilim Kurgu

Fragman


34. Jumanji: Next Level (2019) IMDb: 6.8

2019 en iyi filmleri

Evinizde vakit geçireceksiniz ve hem aksiyon hem macera hem de eğlence dolu bir film izlemek istiyorsunuz… İşte, tam da size göre harika bir film Jumanji: Yeni Seviye… Serinin ikinci filmi olan ve 2019’un en iyi filmleri listesinde de kendisine yer bulan yapımda Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan ve Awkwafina gibi bilindik oyuncular yer almaktadır. Filmde, farklı bir boyuta geçen ve bu boyutta özel güçlere sahip avatarlara dönüşen dört arkadaşın mahsur kaldıkları yapımda ekip bir kez daha bir araya gelir. Maceradan maceraya atılan ekibin bu sefer bir kurtarma görevi vardır. Bakalım, kahramanlarımız görevi yerine getirebilecek midir?

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Fragman


33. A Beautiful Day in the Neighborhood (2019) IMDb: 7.3

2019 en iyi filmleri

2019 yılının en dikkat çeken yapımlarından A Beautiful Day in the Neighborhood (Mahallede Güzel Bir Gün) filminin oyuncu kadrosunda Tom Hanks, Matthew Rhys, Chris Cooper ve Susan Kelechi Watson gibi ünlü isimler yer almaktadır. Film, Amerika’nın sevilen ünlülerinden Fred Rogers ve ödüllü gazeteci Tom Junod arasındaki sıkı arkadaşlığa ışık tutmaktadır. Gazeteci Junod, hiç istemese de Bay Rogers hakkında yazı yazmayı kabul eder. İkili birbirini tanıdıkça gazetecinin hayata olan bakış açısını değişecektir.

Tür: Biyografi, Drama

Fragman


32. The Two Popes (2019) IMDb: 7.7

2019 en iyi filmleri

2019’un en dikkat çeken yapımları arasında Netflix’in de 2019 yılında en çok izlenen filmi The Two Popes’ı listemizde dahil ettik. Konusu, çekimleri ve hikaye işleme yöntemi sebebiyle muhteşem bir film. Konusuna kısaca değinecek olursak, Kardinal Bergoglio (Jonathan Pryce) 2012 yılında o dönem Papalık görevinde bulunan Papa Benedict'ten (Anthony Hopkins) emekli olmak için izin vermesini ister. Papa ise o dönemler skandallarla boğuşmaktadır. Burada bir karar vermek zorunda kalan Papa, en sert eleştirmeni ve gelecekteki halefini çağırır. Her konuda farklı düşünen bu iki adam ortam zemin bulmak için gerekirse geçmişleriyle yüzleşecektir.

Tür: Biyografi, Komedi, Dram

Fragman


31. Jojo Rabbit (2019) IMDb: 8.0

2019 en iyi filmleri

2019’un son günlerinde vizyona giren Jojo Rabbit, oyuncu kadrosunda Roman Griffin Davis, Thomasin Mckenzie, Scarlett Johanson ve Taika Waititi’n yer aldığı oldukça etkileyici bir yapım. Filmde, Alman diktatör Hitler’in ordusunda görev alan Jojo Betzler ismindeki çocuk, bir zaman sonra annesinin kendi evinde Yahudi bir kız herkesten habersiz misafir ettiğini öğrenir. Jojo’nun hayalinde olan Hitler, hiç te alışkın olduğumuz bir Hitler değildir ve ırkçılığa karşı büyük bir mücadele vermek zorundadır.

Tür: Komedi, Dram, Savaş

Fragman


30. Knives Out (2019) IMDb: 8.0

2019 en iyi filmleri

IMDB en iyi filmler listesinde yer verdiğimiz Knives Out, 2019 filmleri arasında en çok dikkat çeken yapımlardan bir tanesi… Filmin başrolünde James Bond filmlerinden iyi bildiğimiz Daniel Craig, Avengers filmlerinde ismini duyuran Chris Evans yer alırken, aynı zamanda Ana de Armas ve Michael Shannon yer almaktadır. Film, gizemli olarak belirtilen cinayeti çözmek için emek veren dedeftifin incelemeleri sonucunda, her an kargaşaya elverişli bir aile ile tanışır. Cinayet soruşturması sırasında bazı gerginlikler meydana gelir ve kanlı bir savaş başlar.

Tür: Suç, Komedi, Dram, Gizem

Fragman


29. Doctor Sleep (2019) IMDb: 8.0

2019 en iyi filmleri

2019’un en çok izlenen filmlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan Doctor Sleep filmi, çocukluğunda yaşadığı karanlık olayların altında hayatını devam ettiren Danny, hayattan bezmiş ve kendisini alkolik hale getirmiştir. Bu durumdan kurtulmak için emek veren Danny, New Hampshire kasabasına taşınır ve kendisini ayakta tutan destek grubuyla tanışır. Bölgede bir kurumda yaşantılarının son günlerinde olan kişilere bakım evinde hizmet verir. Danny, o zamana kadar görmediği parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, Abra Stone'la tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra'nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir.

Tür: 

Fragman


28. Togo (2019) IMDb: 8.2

2019 filmleri

2019’un en iyi filmleri listesinde birçok kişinin bilmediği ama efsaneler arasına girmesi muhtemel olan Togo isimli yapım ile karşınızdayız. Gerçek hikayeden uyarlanan film, ABD’nin Alaska eyaletinde geçmektedir. Bölgede salgın baş göstermiştir ve ilaçlar 600 milden daha uzak mesafededir. Kasaba halkı İlaçların getirilmesi için köpek ve kurt eğitmeni Leonhard Seppala’dan yardım ister. Seppela, hasta insanlara yardım etmek için bu görevi kabul eder ve kızağına liderlik eden Sibirya kurdu Togo’yla beraber yola koyulur. Leonhard Seppala ile Togo’nun -70 dereceye varan soğukta verdiğim yaşam mücadelesini izlerken oldukça etkileneceğinizden emin olabilirsiniz.

Tür: Macera, Biyografi, Dram

Fragman


27. 1917 (2019) IMDb: 8.7

2019 filmleri

Birinci Dünya Savaşı filmlerini seven okurlarımız için listemize eklediğimiz harika bir savaş/dram filmi ile karşınızdayız. 1917 filmi, Birinci Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olarak görev yapan Schofield ve Blake isimli iki askerin, imkansız olarak belirtilen görevin üstlenmesini ele almaktadır. Kendilerine verilen görev, kısa zaman içerisinde düşman bölgesine geçmek ve bu sayede kardeşinin de içerisinde yer aldığı birçok askerin ölümüne engel olacak bir mesajı iletmek… 2019un en iyi filmleri arasında yer alan 1917, Altın Küre Ödüllerinde en iyi dram filmi olarak seçildi. Yılın en son çıkan en yeni filmlerinden olan bu yapım Türkiye’de 7 Şubat 2020 tarihinde vizyona girecek. Sinema alanında bütün ödüllerde başarı gösteren bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Dram, Savaş

Fragman


26. Klaus (2019) IMDb: 8.2

2019 filmleri

2019 filmleri listesinde yılın en son vizyona giren filmlerinden bir tanesi olan Klaus ile listemize devam ediyoruz. Ailecek izlenebilecek bir film arıyorsanız Klaus tam da size göre… Filmde, Postacı akademisinde en tembel öğrenci olarak bulunan Jesper, Kuzey Kutup Noktası’nda buzlarla kaplı olan adada görev alır. Ada üzerinde kimse birbiri ile konuşmamaktadır hatta herkes sürekli olarak kavga halindedir. Jesper tam pes ederken öğretmen Alva ile tanışır. Aynı zamanda el yapımı oyuncakların bulunduğu kulübede tek başına bulunan Klaus ile tanışır. Kasabanın eski güzel günlerine dönmesi ve birbirlerine mektupların yazılması için bu arkadaşlıklar harika bir başlangıç olacaktır. 2019 filmlerinin yanı sıra 2019 Netflix filmleri listesinde de yer alan bu filmi ailenizle zevkle izleyebilirsiniz.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Fragman


25. Parasite (2019) IMDb: 8.6

2019 filmleri

Güney Kore sinemasının 2019 yılında tüm dünyada vizyona soktuğu Parazit filminde, birbirinden farklı görüşlere sahip ve farklı hayatlar yaşan iki ailenin esrarengiz hikayesi komedi ve dram türünde izleyiciyle buluşturmaktadır. Kim ailesinde kimse çalışmamakta ve fakirlik içerisinde yaşamaktadır. Ailenin üyeleri gerçek kimliklerini saklayarak oldukça zengin olan Park ailesinin içerisin birer birer girmektedir. Bir anda bütün aile üyeleri zenginlik ile karşılaşınca ortaya oldukça komik olaylar silsilesi çıkıyor. Güney Kore filmleri arasında gişede rekorlar kıran Parazit filmini izlerken hiç sıkılmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tür: Komedi, Dram, Gerilim

Fragman


24. Marriage Story (2019) - IMDB: 8.3

2019 en iyi filmleri

Başrollerinde Adam Driver, Scarlett Johansson, Julia Greer gibi başarılı isimlerin yer aldığı Marriage Story’nin senarist ve yönetmen koltuğunda Noah Baumbach oturuyor. İçimize işleyen bu film, hayatın çok içinden bir konuyu ele almasıyla 2019 yılının sonlarına doğru en çok konuşulan filmlerden birisi oldu. Marriage Story aslında sıradan bir boşanma hikayesini konu alırken, muhteşem oyunculuklarla, doğal ve derin diyaloglarıyla ve oyuncuların konuşmadan bile izleyiciye bir şeyler anlatmasıyla öne çıkan filmler arasına girmeyi başardı. Bir Netflix yapımı olan Marriage Story, Golden Globe’da altı kategoride adaylık kapmayı başardı,

Tür: Komedi, Dram, Romantik
Fragman


23. The Irishman (2019) - IMDB: 8.2

2019 en iyi filmleri

Yönetmenliğini Martin Scorsese’in üstlendiği 2019’un en iddialı yapımlarından The Irishman’in başrollerini ise Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi dev isimler paylaşıyor. ABD yapımı biyografik suç filmi olan The Irishman filmi, bir mafyanın tetikçisi olan Frank Sheeran adında bir adamın hikayesine ve ABD’de o dönem kol gezen organize bir suça odaklanıyor. Filmde mafya için birçok cinayet işleyen Frank Sheeran aslında International Brotherhood of Teamsters adlı işçi sendikasında memurdur. Bu adamın hayat hikayesi ve ABD’de kurulan tezgahları izleyebileceğiniz bu film 2019’un sonlarına doğru en beğenilen yapımlardan birisi oldu. Aynı zamanda The Irishman’in, I Heard You Paint Houses adlı gerçek suç romanından sinemaya uyarlandığını da söylememiz gerekiyor. Herkesin beğenisini kazanan bu yapımı Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesine eklemenizi önemle vurgulamaktayız.

Tür: Biyografi, Dram
Fragman


22. Aslan Kral - The Lion King (2019) - IMDB: 7.0

2019 en iyi filmler

Başrollerinde Donald Glover, Beyoncé Knowles-Carter, James Earl Jones gibi isimleri barındıran macera animasyonu Aslan Kral filminin yönetmen koltuğunda Jon Favreau oturuyor. Yavru aslan Simba’nın türlü maceralarını konu edinen yapım 2019’da en çok sevilen filmlerden biri olmayı başardı. Bir çocuk filmi olsa da anlattığı konu itibariyle hala yetişkinleri de etkilemeyi başarıyor. 
Tür: Macera, Animasyon
Fragman


21. Hustlers (2019) IMDb: 6.6

2019 en iyi filmleri

2019 yılında en çok dikkat çeken yapımlardan bir tanesi olma özelliği taşıyan ve yıl içerisinde dünya genelinde en çok izlenen 2019 filmleri arasında yer alan Hustlers, 2015 yılında New York Magazine dergisindeki Jessica Presslers tarafıdan yazılan “The Hustlers at Scores” adındaki makaleyi işlemektedir. Filmde, striptizci kulübünde eskiden çalışanların bir araya gelmesini ve Wall Street’te çalışan zengin müşterileri nasıl dolandırdığına odaklanmaktadır.

Tür: Komedi, Suç, Dram

Fragman


20. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019) IMDb: 6.7

2019 en iyi filmleri

Hızlı ve Öfkeli serisinin devamı gibi görünse de sadece Shaw ve Hobbs’un başından geçen macera ve aksiyon dolu olayları aktaran 2019'un en iyi ve en yeni filmleri arasında... Geçmişte azılı bir suçlu olan Shaw, Hobbs tarafından hapse atılmıştır. Sonrasında ise dünyanın tehlikeden kurtulması için ortak hareket zorunda kalmıştır. Yapım, Hızlı ve Öfkeli 8 filminden sonrasını anlatmaktadır.  Birbirinden hoşlanmayan ve güvenmeyen bu iki karakter bir kez daha bir araya gelip düşmana karşı birlikte mücadele etmek zorundadır.

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


19. The Mustang (2019) IMDB: 6.9

2019 en iyi filmleri

Birçok sinemasever tarafından 2019 yılında merakla beklenen yapımlardan bir tanesi olan The Mustang, rehabilitasyon programına katılan bir mahkumun vahşi atların bakımını üstlenmesini izleyiciye aktarmaktadır. Geçmişi şiddetle dolu olan Roman Coleman, Noveda kırsalında hapishanede kalmış ve dış dünya ile irtibatını koparmıştır. Kimse ile görüşmeyen ve geçmişindeki şiddetten kurtulmaya çalışan Roman, devlet tarafından rehabilitasyon programına katılır. Katıldığı rehabilitasyon programında vahşi atları sakinleştirmeye çalışan Roman, geçmişi ile yüzleşmeye başlayacaktır.

Tür: Dram

Fragman


18. Captain Marvel (2019) IMDb: 7.0

en yeni en iyi 2019 filmleri

2019 yılı Marvel filmleri yılı oldu desek abartmış olmayız herhalde… Listemizde yer alan ilk Marvel filmi uzun yıllardır merakla beklenen ve Marvel Evrenin en güçlü kahramanı olarak belirtilen Captain Marvel… 2019 en yeni filmler listesinde yer alan filmde, Carol Danvers, karşımıza direk olarak Captan Marvel olarak çıkmaktadır. Film ilerledikçe de bu durumun nasıl oluştuğu izleyiciye oldukça etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır. Filmin sonu ise tam bir sürpriz. Marvel filmlerinin geçmişini anlayabilmek için Marvel filmlerini hikaye sırasına göre izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


17. It Chapter Two (2019) IMDb: 7.0

2019 en iyi filmleri

İlk filmi 2017 izleyicilerle buluşan ve korku gerilim türünden birçok kişiden olumlu geri dönüşler alan IT filminin 2019 yılında vizyona giren ikinci filmi IT Chapter… İlk filmden sonra aradan 27 yıl geçmiş ve ilk filmde yer alan karakterlerin hepsi söz verdikleri kasabaya geri dönmüştür ve palyaço ile bir kez daha karşı karşıya geleceklerdir. Tabi aradan geçen 27 yıl karakterlerin büyük değişimlerine de neden olmuştur. Herkesin kendi sorunları vardır. Bu durumu üstünden gelip ele ele vermeleri ve palyaçoya karşı tekrardan büyük bir mücadeleye girişmeleri gerekecektir.

Tür: Korku, Gerilim

Fragman


16. Rocketman (2019) IMDb: 7.4

2019 en iyi filmleri

Müzik sektörünün dünyaca ünlü isimlerinden olan ve uzun yıllar hafızlardan silinmeyen parçalara imza atan Elton John’un Royal Müzik Akademisinden bir dahi olarak çıkışını ve söz yazarı Barnie Taupin ile sürdürdüğü iş birliğini konu edinmektedir. Biyografi türünde gibi gözükse de tam olarak öyle olmayan filmde çoğu zaman da kurgu da yer almaktadır. Ünlü müzisyenin yaşadıklarının anlatıldığı film 2019 filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi…

Tür: Biyografi, Dram, Müzikal

Fragman


15. Alita: Battle Angel (2019) IMDb: 7.4

2019 en iyi filmleri

IMDb’de oldukça yüksek puana sahip Alita: Battle Angel, 2019 yılında mutlaka izlemeniz gereken bir yapım. Aksiyon ve maceranın hiç eksik olmadığı filmde, siber Doktor İdo, bir gün hurdalıkta tek başına baygın şekilde duran Alita’yı bulur. Alita hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Ido, Alita’yı Demir şehrin tehlikeli sokaklarından ve geçmişinde korumaya çalışır. Bir gün Hugo isminde bir arkadaş ile tanışır ve bu kişi hafızasını geri getirmeyi teklif eder. Alita, artık kendisinin kim olduğunu bulmak ve dünyanın adaletsizliğini ortadan kaldırmak için mücadele verecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Gerilim

Fragman


14. Monos (2019) IMDb: 7.5

2019 en iyi filmleri

Kolombiya’nın Oscar’a aday filmi Monos, dram ve gerilim türünde son yılların en başarılı yapımları arasında… Filmde, kahramanlarımızın fantastik bir savaşta hayatta kalması anlatılmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


13. How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019) IMDb: 7.5

2019 en iyi filmleri

Animasyon film türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan How to Train Your Dragon: The Hidden World, serinin üçüncü filmi olarak karşımıza çıkıyor. Hicks, Vikinglerin ilk ejderha eğitmeni olmuş ve edindiği görevi de başarıyla tamamlamıştır. Aralarında müthiş bir bağ olan Hicks ve ejderhasının artık yeni bir görevi vardır. Hick, Vikinler ile ejderhaların düşmanlığını bitirmek isteycektir.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera, Aile ve Fantastik

Fragman


12. John Wick 3 - Parabellum (2019) IMDb: 7.6

2019 en iyi filmleri

İlk iki filmiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan John Wick, 2019 yılında vizyona giren üçüncü filmi ile bir kez daha izleyenlerin karşısına çıkıyor. İkinci filmin sonunda John Wick bir an önce şehirden kaçmalıdır çünkü başına 14 Milyon Dolar değerinde ödül biçilmiştir. Ölüm makinesi John Wick’in kaçmak için sadece 1 saati vardır. Peşinde ise New York City’nin bütün kiralık katilleri bulunmaktadır. Aksiyon sahnelerinin bir dakika bile eksik olmadı serinin üçüncü filmi mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Fragman


11. El Camino: A Breaking Bad Movie (2019) IMDb: 7.7

2019 en iyi filmleri el camino breaking bad

2019 yılında Netflix platformunda izleyiciyle buluşan El Camino: A Breaking Bad Movie, mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi… En iyi yabancı diziler arasında yer alan Breaking Bad isimli efsane dizinin finalinden sonra olanları izleyiciye aktaran filmde baş kahramanımız Jesse Pinkman… Pinkman dizinin finalinde uyuşturucu kartelinin elinde esir durumdadır. Filmde kartelin elinden kurtuluşu ve sonrasında yaşadıkları anlatılmaktadır. Başta dizinin hayranları olmak üzere herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir yapım. Eğer diziyi izlemediyseniz, onu da mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür: Aksiyon, Dram

FRAGMAN


10. Spider-Man: Far from Home (2019) IMDb: 7.7

2019 en iyi filmleri

Listemizde yer alan Marvel filmlerinden bir tanesi de Spider-Man: Far From Home, 2019 yılında en çok izlenen yapımlardan bir tanesi… Film, Avengers: Endgame sonrasını Spiderman üzerinden izleyecilere aktarmaktadır. Kahramanımız en yakın dostunu kaybetmesi üzerine psikolojik bunalımdadır ve kafa dağıtmak için okulun düzenlediği Avrupa turuna katılmaktadır. Avrupa gezisi planladığı gibi gitmeyen Peter, dünyayı kurtarmak için bir kez daha maceradan macera atılmaktadır. Marvel Filmleri hikaye sırasında son film olan Spider-Man: Far From Home, olayları daha iyi anlayabilmek için mutlaka izlemeniz gereken yapımların başında yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


9. Downton Abbey (2019) IMDb: 7.9

2019 en iyi filmleri

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in en sevdiği dizi olarak belirtilen ve 2010-2015 yılları arasında üç Altın Küre ödülüne layık görülen Downton Abbey, aynı isimli 2019 yılında film olarak karşımıza çıkıyor. Filmde, Birinci Dünya Savaşı’nın etkisiyle ve sınıf ayrımı sebebiyle çalkalanmış toplumda, soylu bir İngiliz evinde hizmetçilerle ev sahipleri arasında yaşananlar dramla izleyiciye aktartılmaktadır.

Tür: Dram

Fragman


8. Once Upon a Time... in Hollywood (2019) IMDb: 8.0

2019 en iyi filmleri

2019 filmleri arasında en çok ses getiren yapımlardan bire tanesi olan Once Upon a Time... in Hollywood’un hikayesi izleyici 1969 yılına götürmektedir. Filmde, eskiden Western filmlerinde boy göstermiş ancak artık ismi dahi hatırlanmayan Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ve onun dublörü ve arkadaşı olan Cliff Booth (Brad Pitt) tekrardan eski günlerine dönmek için uğraşmaktadır. Tekrardan eski günlerine dönmek istemektedir ve Rick'in(DiCaprio) kapı komşusu ünlü bir isim olan Sharon Tate'dir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Quentin Tarantino’nun üstlendiği film kısa sürede gişede de büyük başarılar elde etti. 2019 filmleri arasında ilk fırsatta mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


7. The Peanut Butter Falcon (2019) IMDb: 8.0

2019 en iyi filmleri

Başrollerinde Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen ve John Hawkes gibi isimlerin yer aldığı filmde down sendromlu 22 yaşındaki bir gençtir. Kahramanımızın en büyük hayali güreşçi olmaktır ve bunun için bakımevinden firar eder. Güreş okuluna girmek için oldukça kararlı olan bu genç adam yolculuğu sırasında haydut Tyler ile tanışır. Tyler, Zak’in bir nevi koçu olacaktır.

Tür: Macera

Fragman


6. Toy Story 4 (2019) IMDb: 8.1

2019 en iyi filmleri

Animasyon film severlerin çok yakından tanıdığı Toy Story serisinin 2019 yılında izleyiciyle buluşan dördüncü filmi… Macera ve aksiyonunun hiç eksik olmadığı ailecek izlenebilecek bu filmde, Woody her zaman kendisine güvenir ve Andy ve Bonnie gibi ait olduğu çocuğa sahip çıkmaktadır. Hikayede, bir geri dönüşüm projesi olarak yaratılan ve kendisi oyuncak olarak görmeyen Forky’e odaklanmaktadır. Aile içerisinde kendisini kaşık olarak kullandırmak isteyen Forky’nin daha önemli bir görevi bulunmaktadır.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Fantastik

Fragman


5. The Farewell  (2019) IMDb: 8.1

2019 en iyi filmleri

Çinli bir ailenin hikayesine odaklandığımız filmde, ailenin büyükannesinin yaşayacak çok az bir zamanın kaldığı öğrenilir. Ailenin diğer fertleri büyükanne ölmeden önce düğün organize eder ve ailenin fertleri bir araya gelir. Amaç, Nai-Nai’nin son günlerinde mutlu olmasını sağlamaktır. Dışarıdan mükemmel gözüken düğün organizasyonu kendi içerisinde komediye dönüşen bir hikayeyi içerisinde barındıracaktır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


4. Apollo 11 (2019) IMDb: 8.3

2019 en iyi filmleri

Belgesel türünde son yılların başarılı filmleri arasında gösterilen ve 2019 filmler arasında IMDb’de en yüksek puanı alan Apollo 11 isimli yapım, komutan Neil Armstrong ve pilot Buzz Aldrin önderliğinde Dünya'dan Ay'a gerçekleşen Apollo 11’in hikayesi anlatılmaktadır.

Tür: Belgesel, Tarihi

Fragman


3. Asfaltın Kralları - Ford v Ferrari (2019) - IMDB: 8.3

2019 en iyi filmler

Başrollerinde Matt Damon, Christian Bale ve Caitriona Balfe gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Asfaltın Kralları filminin yönetmen koltuğunda ise James Mangold oturuyor. Orijinal adıyla Ford v Ferrari, 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alıyor. Ford’un Ferrari’yi geçmeyi kafasına koyduğu bu dönemde yeni bir araç tasarlama fikri ortaya atılıyor. Birbirinden karakter olarak tamamen farklı olan iki başarılı yarışçının hikayesi 2019’da izleyiciyi en büyüleyen filmlerden birisi olmayı başardı.
Tür: Aksiyon, Biyografi
Fragman


2. Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8.6

2019 en iyi filmleri

En İyi 2019 filmleri listesinde IMDB’de en yüksek puanı alan ve Marvel Sinematik Evreni’nin bir nevi finalini oluşturan Avengers: Endgame, Infinity War’dan sonra kahramanların Thanos’a karşı verdiği savaşı işlemektedir. Thanos elini şıklatmış ve dünya nüfusunun yüzde 50’si ile beraber filmde yer alan birçok kahraman ortadan kaybolmuştur. Geriye, kala ekip ise mücadelesine devam etmeli, arkadaşlarını geri getirmeli ve Thanos’u yenmelidir.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


1. Joker (2019) - IMDB: 8.8

2019 en iyi filmler

Yönetmenliğini Todd Phillips’in üstlendiği 2019 yapımı Joker filminin başrollerinde Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz gibi başarılı isimler yer alıyor. Başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatını konu alan filmde Phoenix’in oyunculuğu izleyenleri büyülüyor. Mutsuz ve insanların zorbalığına maruz kalan Arthur zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür ve topluma aykırı bir adam haline gelir. 2019’un en beğenilen yapımlarından biri olmayı başaran Joker bu yılın kesinlikle izlenmeye değer filmlerinden bir tanesidir. 
Tür: Dram
Fragman


Önerilen İçerik: 2018 En İyi Filmleri - Geçtiğimiz Sene Vizyona Giren Hafızalardan Silinmeyecek Filmler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1980
2239
1028
144
334
243
889
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 19
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.