Jake Gyllenhaal Filmleri – Hollywood’un Başarılı Aktörü Jake Gyllenhaal’ın En Güzel ve IMDb Puanı Yüksek En İyi 20 Filmi

Jake Gyllenhaal Filmleri – Hollywood’un Başarılı Aktörü Jake Gyllenhaal’ın En Güzel ve IMDb Puanı Yüksek En İyi 20 Filmi
28.01.202013:40

Hollywood’un yıldız aktörlerinden biri olan Jake Gyllenhaal sinemanın en başarılı filmlerinde rol almayı başarmıştır. İşte başarılı film yıldızı Jake Gyllhenhaal’ın en iyi 20 filmi…

Haber güncelleme tarihi 09.06.2020 15:51

Sinemanın Sevilen Oyuncusu Jake Gyllenhaal'ın Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Filmi

Amerikalı genç aktör Jake Gyllenhaal başarılı oyunculuk performanslarıyla sinema dünyasında dikkat çeken isimlerdendir. Hollywood’un en iyi filmlerinde rol alan ünlü oyuncu Jake Gyllenhaal’ın genellikle aksiyon filmleri ve bilim kurgu filmleri türündeki, en çok izlenen 20 filmini listeledik. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Jake Gyllenhaal filmleri…   

Jake Gyllenhaal Filmleri;


1. The Good Girl (2002) – IMDb: 6.4

jake

Ünlü yönetmen Miguel Arteta’nın en iyi filmlerinden biri olan The Good Girl’in başrollerinde Jennifer Aniston ve Jake Gyllenhaal yer almıştır. Filmin konusu evlilikleri çocuk yapamamaktan dolayı kopma noktasına gelen Justine ve Phil’in dramatik evliliklerini anlatmaktadır. Justine çocuk yapamamalarının sebebi olarak kocasını görür ve bir gün beraber çalıştığı Holden’a ilgi duymaya başlar. Kendisi için doğru adamın Holden olduğunu düşünen Justine bu fikrin yanlış olduğunun farkında bile değildir. Jake Gyllenhall’in başarılı oyunculuk performansını bu filmde açıkça görebiliyoruz.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


2. Yarından Sonra – The Day After Tomorrow (2004) – IMDb: 6.4

jake

2000’li yıllara damgasını vurmayı başaran Yarından Sonra filminin başrolünde Jake Gyllenhaal rol almıştır. İklim bilimi uzmanı olan Jake Hall kutuplardan kopan bir buzul parçasını keşfeder ve dünyanın birtakım felaketlere maruz kalacağını söyler. Bu sırada insanlarda güneye doğru daha sıcak bölgelere akın ederler. Yeni bir buzul çağının başlamasıyla New York’daki insanlar donmaktan kurtulmaya çalışırlar. Jack Hall ‘de New York’ta kalan ailesini kurtarabilmek için büyük bir mücadele verecektir.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Gerilim

Fragman


3. Ay Işığında – Moonlight Mile (2002) – IMDb: 6.6

jake

Jake Gyllenhaal’ın henüz 22 yaşındayken başrol oynadığı filmde Joe Nast adında bir adamın hayatı konu edilmiştir. Joe Nast hiç beklemediği bir anda trafik kazası sebebiyle nişanlısını kaybeder. O günden sonra nişanlısının annesi ve babasıyla birlikte yaşamaktadır. Hem nişanlısının ailesine yardımcı olan hem de özlem gideren Joe Nast uzun bir zaman sonra farkına bile varamadan yeni bir aşkın pençesine düşecektir.

Tür: Dram, Duygusal, Romantik

Fragman


4. Pers Prensi: Zamanın Kumları (2010) – IMDb: 6.6

jake

Pers imparatorluğunu ve hatta insanlığı kurtarmak için elinden geleni yapan genç prens Dastan’ın hikayeleri filmin konusu olmuştur. Eski bir efsane olan zamanı değiştirme gücü için Zamanın Kumlarını arayan Dastan bu uğurda gizemli bir prensesle güç birliği yapar. Karanlık güçlere karşı gizemli hançeri ve zamanın kumlarını korumaya çalışan ikili kurak çöllerde aşk, nefret, savaş ve gerilimi bir arada yaşayacaklardır. Filmin yönetmenliğini Köstebek, Dört Nikah Bir Cenaze ve Harry Potter ve Ateş Kadehi filmlerinin de yönetmenliğini yapan Mike Newell yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


5. Kanıt – Proof (2005) – IMDb: 6.7

jake

Jake Gyllenhaal’ın alışıla gelmiş karma karışık filmlerinden biri olan Proof’da Catherine adındaki bir kızın aile, aşk ve sosyal hayatı konu edilmiştir. Yüksek bir zekaya sahip olan ve aynı zamanda ruhsal sorunlarlar uğraşan bir matematikçinin kızı Catherin hayatı boyunca babası ile birlikte yaşamıştır. Ancak bu sıkıcı hayat ona iyice ağır gelmeye başlar. Her gün babası ile uğraşmak zorunda kalan Catherine aynı zamanda ona emirler yağdırmaya çalışan kız kardeşi ve babasının öğrencisi olan Hal ile mücadele eder. Jake Gyllenhaal bu filmde de oyunculuğunu konuşturmuş Gwyneth Palltrow ile iyi bir ikili olmuşlardır.

Tür: Dram

Fragman


6. Şehirli Züppeler – City Slickers (1991) – IMDb: 6.7

jake

En iyi Jake Gyllenhaal filmlerinden biri olan Şehirli Züppeler filmi orta yaş bunalımından muzdarip 3 arkadaşın başından geçenleri konu edinmiştir. Kendisini mutsuz ve bunalımda hisseden Mitch’in yakın zamanda doğum günü vardır. Doğum gününü fırsata çevirmek isteyen Phil ve Ed orta yaş krizinden kurtulmak için bir plan yaparlar. İki haftalık tatil için Colorado’ya giden yakın arkadaşlar burada tanıştıkları Curly sayesinde Western filmlerindeki kovboylar gibi vahşi doğanın gizemine kapılırlar.

Tür: Komedi, Western

Fragman


7. Aşk Sarhoşu – Love & Other Drugs (2010) – IMDb: 6.7

jake

Ünlü yönetmen Edwark Zwick önderliğinde çekilen filmin başrollerinde Jake Gyllenhaal ve Anne Hathaway rol almıştır. Romantik komedi türünde çekilen filmin konusu Jamie ve Maggie arasında yaşanan aşk hikayesini anlatmaktadır. İlaç mümessilliği yapan Jamie karşı konulamaz çekiciliği ile tanıştığı kadınları etkisi altına alır. Ancak bu sefer hepsinden farklı olan Maggie karşısına çıkar.

Tür: Romantik, Komedi

Fragman  


8. Yargısız İnfaz – Rendition (2007) – IMDb: 6.8

jake

Güney Afrika’dan yola çıkan El-İbrahim Washington’a doğru gitmektedir. Ancak yolda alı koyulan El İbrahim yasadışı olarak bir depoda tutulur. Bunun üzerine El-İbrahim’in karısı kaybolan kocasının izini sürmeye başlar. Douglas ise CIA tarafından bu dosyanın başına atanır. Ve gördükleri karşısından yaptığı işi, çalıştığı kurumu ve ülkenin politikalarını sorgulamaya başlar. Amerikan siyasetine bir eleştiri niteliğinde çekilen film beklenin etkiyi gösterememiştir. Jake Gyllenhaal’ın her zamanki gibi iyi bir performans gösterdiği filmin yönetmenliğini Gavin Hood yapmıştır.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


9. Pes Etme – Stronger (2017) – IMDb: 6.9

jake

Jeff Bauman’ın gerçek hayat hikayesinden esinlenerek yönetmen David Gordon Green tarafından başarıyla sinemaya aktarılan filmin başrolünde Jake Gyllenhaal rol almıştır. Eski sevgilisi Erin’ile tekrar barışmak isteyen Jeff bunun maratonda birincilik alarak gerçekleşebileceğini düşünür. Ancak bu yarış hiçbir zaman tamamlanamaz çünkü şiddetli bir patlama onca kişiyi yaralamıştır. Bu saldırıda iki bacağınıda kaybeden Jeff hayatının geri kalanını zorluklar içerisinde geçirecektir. En iyi Jake Gyllenhaal filmlerinden biri olan Pes Etme’yi izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


10. Kavanoz Kafa – Jarhead (2005) – IMDb: 7.0

jake

Jake Gyllenhall’ın biyografi türünde rol aldığı filmlerden biri olan Jarhead, Körfez savaşı sıralarında askerlik yapan Anthony Swoff’un gerçek hayat hikayesini anlatmaktadır. Anthony Swoff körfez savaşı sıralarında askere çağırılır ve bir takım zorlu eğitimlerden geçer. Arkadaşları tarafından sevilen Anthony olduğu saç traşı sebebiyle arkadaşları tarafından Jarhead yani Koca kafa denilerek çağırılır. Jarhead, savaş filmi sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerdendir.

Tür: Savaş, Dram

Fragman


11. Kardeşler – Brothers (2009) – IMDb: 7.1

jake Gyllenhaal

Birbirlerine karakter olarak hiç benzemeyen ikiz kardeşler Sam ve Tommy hayatlarını da tamamen farklı yaşamaktadırlar. Sam, Grace ile evlenmiş iki de çocuğu olmuştur. Bu sırada yeniden göreve giden Sam’in helikopterden düştüğü haberi gelir. Hapisten yeni çıkan Tommy ise haylazlıkları bir kenara bırakıp geride kalan ailesine sahip çıkmaya çalışacaktır. Ancak Sam hayata tutunmayı başarmıştır. Bir gün eve döndüğünde ise hiçbir şey artık eskisi gibi değildir. Filmin başrolleri Tobey Maguire ve Jake Gyllenhaal benzerlikleriyle izleyenleri şaşırtmışlardır.

Tür: Dram

Fragman


12. Everest (2015) – IMDb: 7.1

jake Gyllenhaal

Sinemanın ünlü yönetmenlerinden Baltasar Kormakur’un eseri olan “Everest” filminin oyuncu kadrosunda Jason Clarke, Jake Gyllenhaal ve Josh Brolin gibi tanıdık isimler yer almıştır. 1996 yılında Everest’de yaşanan felaketi sinemaya aktaran film Everest’e tırmanmakta olan iki farklı dağcı grubunun yakalandıkları fırtınada hayatta kalma çabalarını anlatmaktadır.

Tür: Macera, Dram

Fragman


13. Son Şans – Southpaw (2015) – IMDb: 7.4

 jake Gyllenhaal

Kariyerinin zirvesine ulaşan Billy Hope çok sağlam bir boksördür. Hayatı gayet yolunda giden Billy aniden karısını kaybedince hayattan adeta kopar ve kendini alkole verir. Bu sırada kızının velayet davasını da kaybeden Billy yeniden doğuş için eski bir boksör olan Tick’ten yardım ister. Hem spor hem de ruhsal olarak Tick, Billy’e destek verir. Billy’nin istediği tek şey ise eskisi gibi kız ile birlikte mutlu olabilmektir. Jake Gyllenhaal’ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua oturmuştur.

Tür: Dram, Aile

Fragman


14. Yaşam Şifresi – Source Code (2011) – IMDb: 7.5

 jake Gyllenhaal

En iyi bilimkurgu filmlerinden biri olan Source Code filminin başrolllerinde Jake Gyllenhaal ve Michelle Monaghan rol almıştır. İlk izlediğinizde anlamakta zorlanacağınız bu filmin yönetmenliğini Duncan Jones yapmıştır. Uzun zamandır neler yaşadığını bilmeyen yüzbaşı Colter gözlerini açtığında hızlı trende olduğunu farkeder. Karşısında oturan Christina adlı kadın onu tanıyor olsa da Colter onu kesinlikle tanıyamaz. Ne olduğunu anlayamayan Colter lavaboya girdiğinde aynada kendi yüzüünün değil başkasının yüzünün olduğunu görür. Tam o sırada yaşanan patlama Colter’ı başka bir yere ve sonrasında yine trende uyanışa götürecektir. Askeri bir deney programı içerisinde olan Colter gerçekleri bulabilmek için zamanla yarışmaktadır.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Macera

Fragman


15. Tehlikeli Takip – End of Watch (2012) – IMDb: 7.6

jake Gyllenhaal

En iyi Jake Gyllenhaal filmlerinden biri olan Tehlikeli takip filminin konusu Los Angeles sokaklarında polislik yapan Brian Taylor ve Mike Zavala’nın başından geçen hikayeyi anlatmaktadır. Rutin bir kontrol esnasında yakaladıkları az miktarda nakit para ve silah yüzünden iki polisinde adı mafya çetesi tarafından kara listeye eklenir. Mafya’nın öldürmeye çalıştığı polisler ise işlerinin en iyisidirler.

Tür: Polisiye, Aksiyon

Fragman


16. Brokeback Dağı – Brokeback Mountain (2005) – IMDb: 7.7

 jake Gyllenhaal

Başarılı yönetmen Ang Lee’nin önderliğinde çekilen film Annie Proulx’in meşhur hikayesinden sinemaya uyarlanmıştır. Filmin başrollerinde ise Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal rol almışlardır. Hayatlarını zorluklar içerisinde yaşayan bir çifti ve bir kovboyun Brokeback dağında kesişen hayatları yeni bir başlangıcında ilk adımları olur. Aralarında bir çekim yaşayan ikili artık her günü birlikte geçirmeye başlarlar. Son derece duygusal bir film Olan BrokeBack Dağı filmin başarılı oyuncu Jake Gyllenhaal’ın en iyi filmlerinden biridir.

Tür: Romantik, Dram

Fragman


17. Zodiac (2007) – IMDb: 7.7

 jake Gyllenhaal

Sinema tarihinin en iyi gizem filmlerimde olan Yedi, Oyun ve Dövüş Kulubü’nün yönetmenliğini yapan David Fincher bu filmde de yönetmen koltuğunda yer almıştır. San Francisco’nun başına bela olan seri katil şimdiye kadar her cinayetinde arkasında şifreler, mesajlar ve mektuplar bıraksa da yakalanamamıştır. Katili yakalamak için yemin etmiş 4 kişilik bir ekip ise katili her zaman bir adım geriden takip etmişlerdir. Sırlarla dolu bu filmin başrolünde Jake Gyllenhaal rol almıştır.

Tür: Gizem, Gerilim

Fragman


18. Gece Vurgunu – Nightcrawler (2014) – IMDb: 7.9

jake Gyllenhaal

Gece muhabirliği yapan Lou Bloom hırsları ve idealleri için türlü suç olaylarını tüm açıklığı ile kamerasına kaydetmeye başlar. Kısa sürede kariyerinde yükselerek şehrin en iyi kanalında işe başlar. Ancak şimdiye kadar kaydettiği ve ifşa ettiği olaylar sebebiyle başı büyük derde girecektir. Real Steel ve The Fall gibi filmlerle başarısını gösteren ünlü yönetmen Dan Gilroy’un eseri olan filmin başrolünde Jake Gyllenhall rol almıştır.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


19. Donnie Darko – Karanlık Yolculuk (2001) – IMDb: 8.0

jake Gyllenhaal

Kariyer basamaklarını birer birer çıkmakta olan Jake Gyllenhaal 2003 yılında vizyona giren Donnie Darko filmiyle iyice ünlenmiştir. Başarı oyunculunun başrolünde yer aldığı filmin yönetmenliğini Richard Kelly yapmıştır. Fantastik bir hikayeye sahip olan filmde Donnie isimli genç çocuk bir gece uyandığında karşısında yarı insan yarı tavşan bir yaratık görür. Bu yaratığın söylediğine göre 1 ay içerisinde dünyanın sonu gelecektir. Bu olay ile sarsılan Donnie hayatını bir anda bu Tavşan-İnsan karışımı yaratığında peşinde geçirmeye başlayacaktır.

Tür: Fantastik, Dram

Fragman


20. Tutsak – Prisoners (2013) – IMDb: 8.1

Jake Gyllenhaal

Hollywood’un ünlü yıldızları Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal’ın başrollerinde yer aldığı film aradığı adaleti bulamayınca kendi başına adalet sağlamaya çalışan bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Şükran gününü kutlamak üzere bir araya gelen iki aile ilerleyen saatlere doğru iki küüçük kızın ortadan kaybolduğunu fark eder. Bunun üzerine her yerde çocuklar aranır ancak bulunamaz. Polisinde yeterince alakadar olmadığı olay sonun Keller Dover’ı adaleti kendi başına aramaya iter. Keller ünlü bir dedektif olan Loki’den yardım isteyecektir. Karmakarışık bir hikayenin ortasında kalan Keller suçlu ve masumun birbirine karıştığı bir davanın ortasına düşecektir. Jake Gyllenhall’ın en iyi filmlerinden biri olan Tutsak ünlü yönetmen Denis Villeneuve tarafından sinemaya kazandırılmıştır.

Tür: Gerilim

Fragman

Önerilen İçerik: Aksiyon ve Heyecan Dolu Sahneleriyle Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi 007 James Bond Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
2
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.