• DOLAR5,6360-0.78
 • EURO6,3235-0.80
 • ALTIN259,118-0.78
 • BIST101.8490.28

En İyi Bilim Kurgu Filmleri - Tüm Zamanların En Başarılı 22 Bilim Kurgu Filmi

En İyi Bilim Kurgu Filmleri - Tüm Zamanların En Başarılı 22 Bilim Kurgu Filmi
11.01.201609:09

Bilim kurgu filmleri gerçek üstü senaryolarıyla diğer film türlerinden oldukça farklıdır. Bu içerikte en iyi bilim kurgu film önerilerini bulabilirsiniz.. İşte, sinemaya yeni soluk kazandıran en çok izlenen, en güzel bilim kurgu filmleri listesi...

Haber güncelleme tarihi 20.07.2019 16:59

Son yıllarda çekilen Bilim Kurgu filmleri başta olmak üzere, tüm zamanların en en iyi Bilim Kurgu filmlerini bu içerikte bir araya getirdik. İşte, IMDB sitesinde de oldukça yüksek puanlara sahip olan ve sinema sevenlerin büyük beğenisini toplayan en güzel Bilim Kurgu filmleri...

Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

22. X-Men Filmleri Serisi

Son yılların en iyi bilim kurgu filmleri arasında gösterilen X-Men filmleri, seri halinde izlendiği zaman bilim kurgu dozunu çok iyi alabileceğiniz bir yapım türüdür. Bilim kurgu alanında çok iyi imza atan Marvel Comics, çizgi romanında yer alan kahramanlarını beyaz perdeye taşımıştır. Bunu da çok iyi yapmıştır. Marvel tarafından vizyona giren X-men ve diğer tüm bilim kurgu filmleri oldukça başarılı işlere imza atmıştır.  En çok izlenen bilim kurgu bilimleri arasında yer alan X-Men serisi fantastik bilir kurgu ve aksiyon bilim kurgu türleri arasındadır. Sizler de hala izlemediyseniz, kesinlikle tavsiye ederiz.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


21. Marvel Filmleri Serisi

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Marvel, bilim kurgu filmleri arasında oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Marvel’in sinematik evreni içerisinde yer alan süper kahramanları bilim kurgu filmlerinin baş aktörleri olarak karşımıza çıkmaktadır. İron Man, Captain America, Hulk, Thor ve dünyanın en güçlü takımı Avengers… İşte tüm bu kahramanların yer aldığı yapımlar, aksiyon bilim kurgu ve fantastik bilim kurgu ve macera bilim kurgu alanında en çok izlenen bilim kurgu filmleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Marvel Filmleri Sırası, İzleme Listesi içeriğine göz atarak marvel filmleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


20. Avatar (2009) IMDb: 7,8

Sinema dünyasının rekorlarını elinde tutan film olarak tarihe geçen film olan Avatar, ünlü yönetmen James Cameron' un hem kariyerinde hem de beyaz perde tarihinde çığır açan filmi olarak gösteriliyor. Filmin konusuna gelirsek, Pandora adlı bir uydu gezegende yaşayan mavi dev yaratıkların, değerli madenler barındırması sebebiyle insanoğlu tarafından işgal edilmesini anlatır. Belden aşağısı felçli olan eski subay Jake Sully, program için seçilir ve sinirsel bağlantı yoluyla bağlandığı dev cüsseli mavi yaratığın bedenini kontrol ederek aralarına katılır ve bilim insanları için onların yaşayışları hakkında bilgi toplamaya başlar.

Bu sırada bir dişi avatar ile aralarında aşk başlar. Aşk ve görev arasında kalan Jake Sully mavi yaratıkların dünyasına girdikçe insanoğlunun bu süreçte haksız olduğunu anlar ve görevli olduğu şirkete karşı cephe alır. Filmin görsel efektleri ve oluşturulan dünya izleyenleri içine çekecek derecede başarılı olan film, yayınlandığı ilk haftada dünya çağında 232 milyon dolar gişe elde etmiştir. Yayında olduğu 6 hafta boyunca toplamda 2 milyar 787 milyon dolar gelir elde ederek en yüksek gişe geliri elde eden film rekorunu kırmıştır. Ayrıca filmin blu-ray DVD' si satışa çıktığı ilk gün 1,5 milyon satarak yine bu konuda ulaşılması güç bir rekora imza atmıştır.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


19. Matrix Serisi (1999-2003) IMDb: 7,8

Matrix deyince kimileri için akan sular durur. Bilim-kurgu filmleri arasında başı çeken filmlerden olan Matrix serisi, 2000 li yılların başına damgasını vurmuş filmdir. Bu film de kendi sektörünü yaratmıştır ve filmdeki birçok sahne ve replik günlük hayatta kullanıma girmiştir. Filmin konusuna baktığımızda hacker olan ve Neo lakabını kullanan adamın başına gelen ilginç olaylar silsilesi anlatılmaktadır. Neo, siyah elbiseli adamlar tarafından takip edilir ve daha sonra Morpheus adında bir adam ile karşılaşır. Bu adamın dedikleri mantıklı gelmese de bir süre sonra ona güvenmek durumunda kalır.

Yaşadıkları dünyanın aslında bir kurmacadan ibaret olduğunu ve insanlığın uzaylılar tarafından kontrol edildiğini anladığında Neo, Trinity ve Morpheus güçlerini birleştirerek isyan bayrağını çekerler. İnsanlığı uzaylı yaratıkların kölesi olmaktan kurtarmak için yaşadıkları maceların anlatıldığı seri 3 filmden oluşur. İlk film ile yaratılan etki diğer 2 film ile devam ettirilmiştir ve filmin teknik anlamdaki başarısı gişeye de yansımıştır. Başrollerde Keanu Reeves, Hugo Weaving, Lurence Fishburn, Carrie-Anne Moss ve Joe Pantolinao gibi isimlerin yer aldığı filmin serisi mutlaka arşivlerde yer alması gereken filmlerdendir.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


18. Yıldızlararası (2014)  IMDb: 8,6

Film henüz 2014 yılının sonlarında vizyona girmiş olmasına rağmen şimdiden kült filmler arasındaki yerini almıştır. Gerek konusu gerekse anlatılan olaylar ile ortaya konan kurgu, gerçek bir zeka örneğidir. Konuya baktığımızda, insanoğlunun dünyaya verdiği zarar arttıkça tarım zayıflamıştır. Sonunda teknoloji bir kenara bırakılmış ve tarım çağına doğru geri dönüş yaşanmaya başlamıştır. Tarım ile uğraşan eski bir astronot olan Cooper, kızının odasında garip olayların yaşandığını söylemesi üzerine ne olduğunu incelemeye başlar ve aslında kitaplıktan gelen sinyallerin bir koordinatı işaret ettiğini anlarlar.

Bunun üzerine verilen yere giden Cooper burada gizli olarak yürütülen NASA uzay programı olduğunu görür. Programın amacı yaşanabilir başka bir gezegen bulmaktır. Bu konuda solucan deliği adı verilen ve boyut atlamaya yarayan bir işaretin verildiğini ve gönüllü astronotlar tarafından bu uzay görevinin gerçekleştrilmesi gerektiği anlatılır. Cooper uzay gemisi kaptanı olarak göreve dahil olur ve olaylar gelişir. Yaşanan olaylar hakkında bizzat NASA ile birlikte çalışılması ve tamamen gerçek bilimsel konuları yansıtıyor olmasıyla bilim insanları tarafından da alkış almıştır. Oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathawey, Jessica Chastain, Elyes Gabel ve Wes Bentley gibi isimler yer almakta olan film, özellikle uzay bilimlerine ilgi duyan kişiler için tam bir ziyafet niteliğindedir.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


17. Başlangıç (2010) IMDb: 8,8

Konusuyla ve oyuncu performansıyla son 25 yılın en iyi filmleri arasında yer alan film bilim-kurgu kategorisinde nirvanaya ulaşan filmler arasındadır. Bilinçaltı hırsızlığı olarak tabir edilebilecek bir konuda uzman olan Dom Cobb adlı hırsızın hikayesi anlatılmaktadır. Dom Cobb rüya gören kişilerin bilinç altı düşüncelerini çalabilmesiyle ün kazanmış ve kurumsal casusluk adı verilen bir sektörde yer almasını sağlamıştır fakat bu durumun kötü yanı ise uluslararası bir kaçak durumuna düşmüş olmasıdır. Bu sebeple hayatı alt üst olan Cobb, hayatının fırsatıyla karşılaşır. Onu bu durumdan kurtaracak bir teklif şöyledir.

Bilinçaltı sırları çalmak yerine bu kez tam tersi bilinçaltına bir bilgi yerleştirdiği takdirde kurtulacaktır. İşte böyle enteresan bir konuya ve ilginç sahnelere sahip film, izlerken ağzınızı açık bırakacak cinsten geçişler içerir. Leonardo DiCaprio' nun başrolünde olduğu filmde, Marion Cotillard, Joseph-Gordon Lewitt, Ellen Page ve Michael Caine gibi oyuncular yer almaktadır. İzleyen kişiler bu senaryonun normal bir insan tarafından yazılmış olamayacağı iddiasını ortaya atarken, film çoğu insan tarafından listelerde 1 numaraya yerleştirilmiştir. 

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


16. Yasak Bölge 9 (2009) IMDb: 7,9

Çekildiği dönemde 30 milyon dolar gibi büyük bir para harcanan District 9, uzay konulu bilim kurgu filmleri arasında yer almaktadır. Yasak Bölge filminin diğer uzay filmlerinden ayrılan yönü, arıza sonucu dünyaya inmek zorunda kalan uzay aracının içinden çıkan varlıklara özel bir bölge oluşturulmasıdır. Bir nevi mülteci kampıdır. Alanında oldukça farklı bir bilim kurgu filmi olan bu yapı, vizyonda olduğu dönemde en çok izlenen bilim kurgu filmleri arasında yer almıştır.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


15. Yerçekimi (2013) IMDb: 7,7

Uzay konulu bilim kurgu filmlerinden bir tanesi olan Gravity (Yer Çekimi) uzay görevine çıkan Dr. Ryan Stone’nin hikayesini anlatmaktadır. Son görevlerinde oldukça olumsuz durumlarla karşılaşan kahramanlarımızın mekikleri zarar görür. Uzay boşluğunda sürüklenen kahramanlarımız için süre azalmaktadır ve bir a önce NASA ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Fantastik bilim kurgu ve uzay konulu bilim kurgu filmleri arasında yer alan Gravity filmini kesinlikle tavsiye ederiz.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


14. Ben Efsaneyim (2007) IMDb: 7,2

Bilim kurgu filmleri arasında zombi filmleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Zombi konulu bazı bilim kurgu filmleri tarihin tozlu sayfalarına gömülürken bazıları ise yıllar geçse de her zaman vitrinde görülmektedir. Ben Efsaneyim filmi de en iyi bilim kurgu film önerileri listesinde her zaman başı çeken filmlerden bir tanesidir. Konusu; Başrolde oynayan Robert Neville dünya üzerinde yer alan virüse bağışıklık kazanmıştır ve diğer insanları bulmaya çalışmaktadır. Aksiyon bilim kurgu filmleri arasında yer alan I am Legend kesinlikle izlenmesi gereken bir yapımdır.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


13. Yarının Sınırında (2014) IMDb: 7,9

Bilim kurgu filmleri ile Aksiyon filmleri çoğu zaman beraber hareket etmektedir. Bu filmlerden bir tanesi de Edge Of Tomorow filmidir. Aksiyon bilim kurgu filmleri arasında oldukça farklı bir film olan Yarının Sınırın’da Tom Crouse sayesinde oldukça yüksek mertebelere erişmektedir. Filmin konusu; uzaylılar dünyaya saldırmıştır ve dünyada bu düşmana karşı ordular birleştirilmektedir. Filmde daha önce hiçbir tecrübesi olmayan Bill Cage ilk görevi intihardır ve savaşın başında hemen ölür. Ancak olaylar buradan sonra gelişir. Ölümünden hemen sonra tekrardan dirilen Cage, sürekli bir döngünün içerisinde kalmıştır. Vizyona girdiği dönem en çok izlenen bilim kurgu filmleri arasında yer alan bu yapımı sizler de kesinlikle izlemelisiniz.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


12. Truman Şov (1998) IMDb: 8,1

Jim Carrey dendiğinde akıllara gelen filmlerden bir tanesi olan Truman Show, fantastik bilim kurgu türleri arasında adeta baş yapıttır. En çok izlenen ve birçok ödül alan bilim kurgu filmi olan Truman Show, adeta sahte bir hayatı anlatmaktadır. Truman Burbak muhteşem güzellikte, masallardan çıkmış gibi bir adada yaşamaktadır. Orada doğmuş, okula gitmiş ve yine orada evlenmiştir fakat bu sıradan bir hayat değildir. Truman 30 yaşına geldiğinde bazı şeylerden şüphelenmeye başlar. Babası küçükken denize açılarak boğulmuş ve ölmüştür fakat bir gün babasını caddede yürürken görür. Daha sonra eşinin hareketlerinden ve fotoğraflarından yola çıkarak gerçeği anlar. Eski bir film olsa da kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


11. Vol·İ (2008) IMDb: 8,4

2008 yılında vizyona giren animasyon filmi olarak karşımıza çıkan Wall E filmi, aynı zamanda bilim kurgu filmleri kategorisinde bulunmaktadır. Animasyon dalında en güzel bilim kurgu filmleri arasında gösterilen Wall E’de dünyada yalnız kalan bir robotun hikayesi anlatılmaktadır. Oldukça komik ve bir o kadar da duygusal olan Wall E filmi, çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir yapımdır.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


10. Uzay Yolu (1968) IMDb: 8,3

Uzay yolu bilim kurgu filmleri arasında oldukça önemli bir yer sahip olan A Space Odyssey, en iyi bilim kurgu filmi olmasının yanı sıra sinema tarihini de değiştiren yapıtların başında gelmektedir. Filmin konusu; Bir uzay gemisi aydan gelen esrarengiz sinyalleri keşfetmiştir ve yapılan araştırmalar sinyallerin Jüpiter’e gittiğini ortaya çıkarmıştır. Bu keşfin ardından astronotlar AL 9000 adında yapay zekaya sahip dünyanın en gelişmiş bilgisayarı ile birlikte Jüpiter’e doğru bir yolculuğa çıkar. Bilim kurgu filmlerine yeni boyut kazandıran A Space Odyssey kesinlikle izlemeniz gereken bir yapımdır.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


9. Sil Baştan, (2004) IMDb: 8,3

Truman Show filminin yanı sıra Jim Carrey’in rol aldığı diğer bir bilim kurgu film türü ise Eternal Sunshine of the Spotless Mind yani Sil Baştan filmidir. Dram ve Romantik bilim kurgu filmleri arasında gösterilen bu yapıt Clementine(Kate Winslet) sevgilisi Joel Barish'i(Jim Carrey) hikayesini anlatmaktadır. Filmde Clementine, Joel Barish'i bir şekilde hafızasından sildirmiştir. Bundan dolayı kalbi kırılmış olan Joel da aynı şeyi yapmaya karar verir. Duygusal bir bilim kurgu filmi izlemek isteyenler için gerçekten güzel bir yapıttır.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


8. Azınlık Raporu (2002) IMDb: 7,7

Aksiyon ve bilim kurgu filmlerinin en iyi aktörleri arasında yer alan Tom Crouise, 2045 yılında geçen bir bilim kurgu filmi ile bir kez daha sinema severlerin karşısına çıkmaktadır. Uzun yıllar en çok suç işlenen yer alan Washington 2045 yılında suçun en az olduğu yer olmuştur. Bunun sebebi, polis teşkilatının cinayetleri işlenmeden önce tespit etme yeteneğine sahip bir sistem kullanmasıdır. Departmanın en önemli dedektifi ise  John Anderton. Ancak iş artık planlanan durumdan çıkmıştır ve John git gide zanlı durumuna düşmektedir. Oldukça aksiyon dolu bilim kurgu Azınlık Raporunu kesinlikle izlemelisiniz.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


7. Her (2013) IMDb: 8,0

Theodore Twombly, eşinden boşandıktan sonra tek başına yaşamaya başlayan ve el işi mektuplar yazarak yaşamını sürdürmektedir. Bir gün reklamlarda gördüğü bilgisayar yazılımın işine düşünür ve satın alır. Samantha isimli bir sanal bir beyin uygulaması sunan bilgisayar yazılımı Theodore'un aklını karıştırarak ufkunu açacak sorular sormaya başlar. Kahramanımız bu sanal yazılıma aşık olur. Romantik bilim kurgu filmleri arasında gösterilen HER, oldukça farklı bir yapıt olarak karşımıza çıkmaktadır.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


6. Kelebek Etkisi (2004) IMDb: 7,7

Çocukluğundan gelen korkunç hatıralarıyla mücadele etmek zorunda kalan Evan (Ashton Kutcher) zaman içinde geçmişe yolculuk yapabildiğini ve olayları değiştirebildiğini keşfeder. Bu yapıt 3 filmden oluşmaktadır. Gerilim bilim kurgu filmleri arasında yer alan Kelebek Etkisi filmi kesinlikle izlemeniz gereken yapıtlardan bir tanesidir.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


5. Terminatör Serisi

Terminatör, bilim kurgu dünyasının unutulmaz örnekleri arasında yer alan ve konusuyla ilk çekildiği döneme liderlik etmiş filmler arasında gelir. İlk film 1984 yılında vizyona girmiştir. Ardından 4 film daha çekilmiş ve seri 5 filme ulaşmıştır. Filmlerin çıkış noktası insan ırkının robot çağı ile birlikte yok olmaya başlamasını ve yapay zeka ile mücadelesini anlatır.

Yarı robot yarı insan olan kahramanın makinelere karşı savaşta başından geçenleri bol aksiyon içinde ve sürükleyici biçimde anlatarak kendisini izlettirir. Bütün filmlerin başrolünde Arnold Schwarzenegger oynamaktadır. 1947 doğumlu ünlü oyuncunun muhtemelen son Terminatör filmi olacak olan serinin en son filmi Genisys, 2015 yılında vizyona girmiştir. Son film istenen başarıyı yakalayamamış olsa da ilk 3 film efsane denebilecek özgün fikir, konu bütünlüğü ve teknik detaylara sahiptir.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


4. Geleceğe Dönüş Serisi

Bilim-kurgu deyince akla gelen ve kült filmlerin üst sıralarında yer alan Geleceğe Dönüş, gerek ilginç konusu gerekse tasarımları ile eski bir film olmasına rağmen hala günümüzde etkisini sürdürmektedir. Filmin konusu adından da anlaşılacağı üzere çılgın doktor Emmet tarafından icat edilen zaman makinesi ile geçmiş ve gelecek arasında yapılan yolculuğu konu almaktadır. Marty Mcfly siimli genç yanlışlıkla bu makineyi alır ve ortalığı karıştırır. Sonra bu durumu toparlamaya çalışırken başından geçen maceralar anlatılır.

Filmde kullanılan uçan arabalar, uçan kaykaylar, bağcığını otomatik bağlayan ayakkabılar, otomatik köpek gezdiricileri ve otomatik yemek yöntemleri o dönem ilgi çekmiştir. Filmde geçen gelecek kavramı olan ve tüm bu uçan nesnelerin kullanıldığı yıl olarak gösterilen 2015 yılında film tekrar gündeme gelmiş ve tüm dünyada bu olay kutlanmıştır. 

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


3. Prestij (2006) IMDb: 8,5

Sihirbazlık mesleğinin çok popüler olduğu ve bu insanların toplumda üst tabakaya yerleştirildiği dönem Londra'sında geçen filmde iki sihirbazın rekabeti anlatılmaktadır. Bu iki sihirbazdan biri olan Robert, sahne showlarıyla izleyenleri büyüleyen bir şovmen iken diğer sihirbaz Alfred daha gelenekçi fakat ilüzyon konusunda üstün zekaya ve yeteneğe sahip bir adamdır. Kim daha büyük sihirbaz tartışması artık prestij meselesine döner ve rakip olmaktan çok iki düşman haline gelerek birbirlerine zarar vermeye başlarlar. Filmdeki konunun işlenişi oldukça beklenmedik u dönüşleriyle kendini izlettiren ve beklenmedik süprizlerle seyirciyi şaşırtan yapı gösteriyor. Christian Bale ve Hugh Jackman oyunculuğun hakkını verirken onlara Scarlet Johansson ve Michael Caine eşlik ediyor.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


2. Jurassic Park Serisi

Dinozorlar çağı milyonlarca yıl önce kapanmış olsa da çıkarılan fosillerin bile heyecan yarattığı günümüz dünyasında bir de bu devasa canlıların gerçek olduğu bir filmin başarılı olmaması imkansızdır. İlk filmiyle 90 lı yıllarda vizyona giren Jurassic Park serisi dinozorlar çağını günümüze taşımış ve görsel efektlerin teknolojilerinin gelişmesiyle daha gerçekçi görüntüler sunarak o dönem izlenme rekorları kırmıştır. İlk filmiyle yakaladığı başarı ve ilk filmin yeri şüphesiz bir çok izleyici için ayrıdır. Seri 2015 yılında vizyona giren Jurassic World ile birlikte 5 filme ulaştı. Bu son film teknolojiden nasibini almış olmasıyla ön plana çıktı.

Görsel efektler kusursuz ve yaratılan dünya olağanüstü derecede gerçeklik sunuyor. Bilimsel gelişmelerin entegre edildiği senaryo teknik açıdan beğeni topluyor. Yeni yaratılan bir dinozor türünin beklenenden daha zeki olması ve genetik mutasyon sonrası kavuştuğu özellikler ile eğlence parkını ve dinozor adasına gelen insanların hayatını tehdit edecek duruma gelişini anlatıyor.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


1. Yıldız Savaşları Serisi (Star Wars)

Star Wars denince bu filmleri hiç izlemeyenlerin dahi bir fikrinin olması ya da film ile ilgili terimlere aşina olması sanıyoruz bu film serisinin ne denli başarılı olduğunu bize daha iyi gösteriyor. Filmin yarattığı endüstrinin hacmi milyar dolarları buluyor. Lisanlı oyuncaklarından daha nice tasarımlarda bu filmlerdeki karakterleri görmek mümkün. Yıldız Savaşları filmleri üçleme şeklinde çekiliyor. İlk üç film öncül üçleme, sonraki üç film orjinal üçleme ve en son çekilen Güç Uyanıyor filmi ile başlayan yeni üçleme serinin en az iki filmle daha devam edeceğini gösteriyor.

Son film olan Güç uyanıyor 2015 yılında vizyona girdi ve neredeyse 8 yıllık aradan sonra fanatikleri tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Film ilk haftalarda rekor izleyici sayısına ulaşarak Amerika' da ilk sıraya yerleşti. Filmin görsel efektleri teknolojinin desteğiyle çok daha gerçekçi seviyelere taşınmış ve haliyle filmin seyir zevkini artırmayı başarmış durumda. Son film hakkında serinin kötü filmleri arasında yer aldığı da belirtiliyor. Havada kalan birçok konu olduğu ve bol bol efektlerin pompalandığı bir filmden öteye geçemediği gibi eleştiriler alsa da bir kesim hayran kitlesi tarafından serinin devam filmlerinde bu konulara açıklık getirileceği bekleniyor.

en iyi bilim kurgu filmleri

Fragman


Önerilen İçerik: En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
448
502
143
336
631
51
156
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  İLGİLİ HABERLER
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.