İzlenmesi Gereken En İyi 25 Anne Hathaway Filmi | (Yeni Filmler)

İzlenmesi Gereken En İyi 25 Anne Hathaway Filmi | (Yeni Filmler)
26.08.201916:50

Anne Hathaway'ın rol aldığı en iyi filmleri IMDb puanına göre listeledik. En başarılı kadın oyuncular arasında yer alan Anne Hathaway'ın fantastik filmleri, dram filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, gerilim filmleri, romantik filmleri sizlerle..

Haber güncelleme tarihi 05.07.2021 18:06

Ünlü Aktör Anne Hathaway'ın En İyi Filmleri Listesi

Bu listede tüm zamanların en iyi Anne Hathaway filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel Anne Hathaway filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz. İşte izlenmesi gereken en iyi ve en yeni Anne Hathaway filmleri... 

Anne Hathaway filmleri;

25. The Witches (2020) - IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

Cadıların gerçek olduğunu fark eden ve onlarla savaşmak zorunda kalan bir çocuğun hikayesini konu olarak ele alan yapımda komedi ve gerilim bir arada yer alıyor. 7 yaşında küçük bir çocuk babaannesi ile birlikte cadılarla mücadele içerisine girer. Yıllardır hikayelerini dinlediği cadıların aslında masaldan ibaret olmadığını fark edince adeta hayatının şokunu yaşar. Küçük çocuk yaşlı babaannesiyle birlikte cadıların üstesinden gelebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Tür: Bilim Kurgu, Macera, Komedi

Oyuncular: Anne Hathaway, Octavia Spencer, Stanley Tucci

Fragman

Yönetmen: Robert Zemeckis

The Witches Benzeri Filmler;

 • Godmothered (2020) - IMDb: 6.1
 • Mulan (2020) - IMDb: 5.6
 • The Croods: A New Age (2020) - IMDb: 7

24. The Last Thing He Wanted (2020) - IMDb: 5

Anne Hathaway Filmleri

Elena McMahon adlı bir gazeteci mesleğine düşkün işkolik bir kadındır. Gazeteciliği son derece benimseyen bir kadın olan Elena McMahon’un İran - Kontra sonrasında başına birbirinden tehlikeli olaylar geliyor. Kendisini bir anda gerilim dolu olayların ortasında bulan gazeteci kadın kurtulmanın bir yolunu aramaktadır.

Tür: Suç, Dram

Oyuncular: Anne Hathaway, Ben Affleck, Rosie Perez

Fragman

Yönetmen: Dee Rees

The Last Thing He Wanted Benzeri Filmler;

 • Lost Girls (2020) - IMDb: 6.1
 • The Coldest Game (2019) - IMDb: 6.1
 • Sergio (2020) - IMDb: 6.1

23. Karanlık Sular - Dark Waters (2019) - IMDb: 7.6

Anne Hathaway Filmleri

Dünya da her geçen gün artan ölüm vakalarının nedeni araştıran iki avukat, şaşıracakları bir gerçekle yüz yüze kalırlar. Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan bir markanın bu olayla ilgisi olduğu açığa çıkar. İki avukat hayatları pahasına gerçekleri gün yüzüne çıkarmaya çalışmaktadırlar fakat ailelerinin can sağlığı tehlikededir.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Oyuncular: Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins

Fragman

Yönetmen: Todd Haynes

Karanlık Sular Benzeri Filmler;

 • Richard Jewell (2019) - IMDb: 7.5
 • Sadece Merhamet (2019) - IMDb: 7.6
 • Resmi Sırlar (2019) - IMDb: 7.3

22. Düzenbazlar - The Hustle (2019) - IMDb: 5.4

Anne Hathaway Filmleri

Filmde iki kadının insanları dolandırması konu olarak ele alınıyor. Josephine Chesterfield adlı bir kadın zengin insanları dolandırmaktadır. Rahat ve konforlu bir hayat süren Josephine, Penny Rust ile tanıştığında hayatı tamamen değişir. Josephine’ın tek amacı yeni tanıştığı arkadaşını kendisi gibi dolandırıcı yapmaktır. Birbirinden akıl dolu teknik öğreterek arkadaşını da kendisi gibi profesyonel bir dolandırıcı haline getirmeyi hedeflemektedir.

Tür: Komedi

Oyuncular: Anne Hathaway, Rebel Wilson, Alex Sharp

Fragman

Yönetmen: Chris Addison

Düzenbazlar - The Hustle Benzeri Filmler;

 • Ocean's Eight (2018) - IMDb: 6.9
 • Mükemmel Uyum 3 (2017) - IMDb: 5.8
 • Mükemmel Uyum (2012) - IMDb: 7.1

21. Serenity (2019) - IMDb: 5.4

Anne Hathaway Filmleri

Plymouth Adası’nda tur gezileri düzenleyen Baker Dill, son derece sıradan ve sessiz bir hayat geçirmektedir. Baker Dill’in eski eşi ondan bir yardım ister. Bu yardım ile hayatında var olan huzur tamamen yok olmaktadır. Karen yeni eşinden şiddet görmektedir. Bu nedenle de eski eşinden yardım ister.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Oyuncular: Matthew McConaughey , Anne Hathaway , Diane Lane

Fragman

Yönetmen: Steven Knight

Serenity Benzeri Filmler;

 • Ocean's Eight (2018) - IMDb: 6.9
 • Mükemmel Uyum 3 (2017) - IMDb: 5.8
 • Mükemmel Uyum (2012) - IMDb: 7.1

20. Ocean’s 8 (2018) - IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

2018 yılının en iyi suç ve komedi temalı yapımları arasında yer alan “Ocean’s 8”, Gary Ross yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Başrolünü Anne Hathaway’ın üstlendiği filmde Sandra Bullock “Debbie”, Cate Blanchett “Lou”, Sarah Paulson “Tammy” ve Rihanna “Nine Ball” karakterlerini canlandırmaktadır. Film, cezaevinden yeni çıkmış 5 yıllık bir mahkumun yeni soygun planlarını anlatmaktadır. Mükemmel bir soygun planı hazırlayan Debbie, yanına Lou, Nine Ball, Amita, Rose ve Constance’yi de alarak planını uygulamaktadır. En büyük hedefleri Daphne Kluger’ın boynunda yer alan gerdanlığa sahip olmaktır.

Tür: Gerilim, Komedi, Polisiye

Yönetmen: Gary Ross

Oyuncular: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway

Fragman

Ocean’s 8 Benzeri Filmler;

 • Ocean's 13 (2007) - IMDb: 6.8
 • Şeytan marka giyer (2006) - IMDb: 5.9

19. Colossal (2016) - IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

Nacho Vigalondo yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Colossal”, Anne Hathaway’ın rol aldığı en iyi filmleri arasında gösterilmektedir. Son derece sakin ve huzurlu bir hayat yaşamakta olan Gloria, önce işinden sonrada sevgilisiyle beraber yaşadığı evden atılacaktır. Hayatı bir anda ters dönen kadın, New York’u terk ederek doğdu şehre doğru yola çıkacaktır. Tam da o sıralarda Güney Kore bir canavar saldırısına maruz kalmaktadır. Gloria bu canavarı nasıl yeneceğinin hayallerini kurarken bambaşka bir maceraya atılacaktır.

Tür: Fantastik, Daram

Yönetmen: Nacho Vigalondo

Oyuncular: Anne Hathaway, Jason Sudeikis, Dan Stevens

Fragman

Colossal Benzeri Filmler;

 • Extraterrestre (2011) - IMDb: 5.8
 • Yolcular (2008)- IMDb: 5.9

18. Ella Enchanted (2004) - IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

Ella romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Tommy O’Haver yer almaktadır. Doğuştan sihirli bir hediyeye sahip olan Ella karakteri, son derece itaatkar bir yapıya sahiptir. Kendisinden istenilen her şeyi gözü kapalı yapmakta olan genç kız, kısa süre içerisinde annesini kaybetmiştir. Babasının ikinci eşi ve iki oğluyla beraber yaşamaya başlayan Ella, hayatın dahada zorlaştığını fark etmesi üzerine bu sihri bozmanın yollarını arayacaktır.

Tür: Fantastik, Romantik

Yönetmen: Tommy O'Haver

Oyuncular: Anne Hathaway, Hugh Dancy, Cary Elwes

Fragman

Ella Enchanted Benzeri Filmler;

 • Çılgın cuma (2003) - IMDb: 6.2
 • Another Cinderella Story (2008) - IMDb: 5.8

17. Alis Harikalar Diyarında 2 (2016) - IMDb: 6.2

Anne Hathaway Filmleri

James Bobin yönetmenliğinde sinemaya aktarılan “Alice Through the Looking Glass” filmi, 2016 yılında vizyona giren en iyi macera ve fantastik temalı yapımlar arasında gösterilmektedir. Alis Harikalar Diyarında filminden 6 sene sonra yeniden beyazperdeye aktarılan kahramanlarımız, beklenmedik bir misafiri konuk etmektedir. Zamanla büyülü evreni keşfetmeye başlayan misafir, işleyiş hakkında tüm gerçekleri öğrenmektedir. Her şeyin zamanla karman çorman olduğu filmde, gerçeğe giden yoldan bir kez daha kurtuluş için bir araya geleceklerdir.

Tür: Fantastik, Macera

Yönetmen: James Bobin

Oyuncular: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Lindsay Duncan, Anne Hathaway

Fragman

Alis Harikalar Diyarında 2 Benzeri Filmler;

 • Charlie'nin çikolata fabrikası (2005) - IMDb: 6.6
 • Rango (2011) - IMDb: 7.2

16. Acemi Prenses (2001) - IMDb: 6.3

Anne Hathaway Filmleri

Meg Cabot’un “The Princess Diaries” kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Garry Marshall üstlenmektedir. Walt Disney Picture tarafından hazırlanan filmin başrollerinde Anne Hathaway, Julie Andrews, Heather Matarazzo, Mandy Moore ve Hector Elizondo yer almaktadır. San Francisco’da annesiyle beraber yaşamakta olan Mia, henüz 15 yaşında genç bir kız çocuğudur. Son derece sade ve sıradan bir hayat yaşamakta olan küçük kızın hayatı, babasının ölümüyle tepetakla olacaktır. Babasının ölümüyle sarsılan Mia, Genovia adlı Avrupa ülkesine prenses olarak gidecektir.

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Garry Marshall

Oyuncular: Julie Andrews, Anne Hathaway, Hector Elizondo

Fragman

Acemi Prenses Benzeri Filmler;

 • Acemi prenses 2: Kraliyet nişanı (2004) - IMDb: 5.8
 • Komik tuzak (1998) - IMDb: 6.5

15. Alis Harikalar Diyarında (2010) - IMDb: 6.4

Anne Hathaway Filmleri

Linda Woolverton’un kaleme aldığı “Alis Harikalar Diyarında” filmi, Tim Burton yönetmenlğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, 17 yaşındaki Alice’nin katıldığı partide beyaz bir tavşanın peşine düşerek kendini harikalar diyarında bulmasını konu etmektedir. Güçlü bir kız imajıyla ön plana çıkan Alice karakteri, başarılı oyuncu Mia Wasikowska tarafından canlandırılmaktadır. Harikalar diyarının büyük şapkalı adamı “Johnny Depp”, Kırmızı Kraliçe “Helena Bonham”, Beyaz Kraliçe “Anne Hathaway” ve Beyaz Tavşan “Michael Sheen” tarafından canlandırılmaktadır.

Tür: Fantastik, Macera

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Matt Lucas, Anne Hathaway

Fragman

Alis Harikalar Diyarında Benzeri Filmler;

 • Fantastik Canavarlar: Grindelwald'in Suçları (2018) - IMDb: 6.6
 • Malefiz (2014) - IMDb: 7

14. The Other Side of Heaven (2001) - IMDb: 6.4

Anne Hathaway Filmleri

Cennetin Diğer Yakası filmi, John H. Groberg’in kurgusal olmayan kitabı “Fırtına” adlı kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Mitch Davis yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, yedi çocuklu bir ailenin en büyüğü olan John, kendisine verilen misyonerlik görevini yerine getirmek için ailesinden ayrılmaktadır. Amerika’dan Asya’ya uzanan yolculuğunda, Tonga adında küçük bir adaya ulaşmaktadır. John burada ada kabilesinin dilini öğrenerek onlarla iletişim kurması ve kendi kilisesini yapmakla görevlendirilmiştir. Yerliler tarafından asla ciddiye alınmayan John, ağaçtan düşen bir çocuğu yeniden hayata bağlayarak herkesin taktirini kazanacaktır.

Tür: Dram, Macera

Yönetmen: Mitch Davis

Oyuncular: Christopher Gorham, Anne Hathaway, Joe Folau

Fragman

The Other Side of Heaven Benzeri Filmler;

 • The Best Two Years (2004) - IMDb: 7.6
 • The Singles Ward (2002) - IMDb: 6.4

13. Get Smart (2008) - IMDb: 6.5

Anne Hathaway Filmleri

Peter Segal yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Akıllı Ol” filmi, 2008 yılının en iyi aksiyon ve macera temalı yapımları arasında gösterilmektedir. ABD’nin casus teşkilatı Control, ansızın büyük bir saldırıya maruz kalmaktadır. İşin içinden çıkamayan teşkilat, kontrol sisteminin zarar görmesi ile bir kez daha zor durumda kalacaktır. Teşkilat bünyesindeki tüm ajanların ismi açığa çıkan bu olay sonrasında Maxwell Smart’ın terfi etmesine karar verilecektir. Ajan 99 ile çalışmaya başlayan Maxwell, işine olan sevgisi ile birçok maceraya ev sahipliği yapacaktır.

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Peter Segal

Oyuncular: Steve Carell, Anne Hathaway, Alan Arkin

Fragman

Get Smart Benzeri Filmler;

 • Johnny English (2003) - IMDb: 6.2
 • Dinner for Schmucks (2010) - IMDb: 5.9

12. Don Jon (2013) - IMDb: 6.5

Anne Hathaway Filmleri

Joseph Gordon-Levitt tarafından yönetilen filmin başrollerinde Joseph Gordon, Scarlett Johansson, Brie Larson, Tony Danza ve Anne Hathaway rol almaktadır. Film; kadınlar konusunda korkunç takıntılara sahip olan Jon Martello, cinsel içerikli film bağımlısı genç bir adamdır. Jon hakkında gerçekleri bilen yakın çevresi ona Don Jon lakabını takmıştır. Ansızın bir gece kulübünde gördüğü Barbara’ya takıntılı hale gelen Jon, bir yandan kız arkadaşı Esther’le ilişkisini yürütmeye çalışacaktır. Son derece güzel, akıllı ve idealist bir kadın olan Barbara, tüm bu özellikleriyle Jon’un saplantıları arasında yerleşecektir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Joseph Gordon-Levitt

Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Scarlett Johansson, Julianne Moore

Fragman

Don Jon Benzeri Filmler;

 • Şansa Bak (2011) - IMDb: 7.6
 • Aşk sarhoşu (2010) - IMDb: 6.7

11. Rachel Getting Married (2008) - IMDb: 6.7

Anne Hathaway Filmleri

Jonathan Demme yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Rachel Evleniyor”, 2008 yılında vizyona giren en iyi dram türleri arasında yer almaktadır. Eski model Kym, evinden uzak bir yerde yaşamaktadır. Düzenli olarak rehabilitasyon merkezine giden eski model, kız kardeşi Rachel’in düğün haberiyle yeniden eve dönecektir. Aralarındaki anlaşmazlıklar sebebiyle yeniden tartışmalara sebep olan Kym, düğünde tüm tansiyonları yükseltecektir.

Tür: Dram

Yönetmen: Jonathan Demme

Oyuncular: Anne Hathaway, Rosemarie DeWitt, Bill Irwin

Fragman

Rachel Getting Married Benzeri Filmler;

 • A Master Builder (2013) - IMDb: 5.9
 • Cehennemde (2003) - IMDb: 6.2

10. Love & Other Drugs (2010) - IMDb: 6.7

Anne Hathaway Filmleri

Amerikalı yönetmen Edward Zwick’in beyazperdeye aktardığı “Aşk Sarhoşu” filmi, 2010 yılında vizyona giren en iyi romantik/komedi filmler arasında yer almaktadır. Filmin baş karakteri Maggie’ye hayat veren Anne Hathaway, özgür ruhlu genç bir kadın rolünü üstlenmektedir. Kimseye kolaylıkla bağlanmayan ve pas vermeyen baş karakterimiz, kendini Jamie adında genç bir adama kaptıracaktır. Jamie, ilaç mümessilliği yapan uyanık bir adamdır. İlaçlarını kadınlar üzerinde farklı şekillerde deneyimlemeyi hedefleyen genç adam, Maggie ile sıkı bir aşkın hikayesini yaşayacaktır.

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Edward Zwick

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Oliver Platt        

Fragman

Love & Other Drugs Benzeri Filmler;

 • Çılgın Aptal aşk (2011) - IMDb: 7.4
 • Son Şans (2015) - IMDb: 7.4

9. Şeytan Marka Giyer - Devil Wears Prada (2006) - IMDb: 6.9

Anne Hathaway Filmleri

Şeytan marka giyer filmi, Lauren Weisberger’in “The Devil Wears Prada” adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. David Frankel yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, 2006 yılında Oscar’a aday gösterilmiştir. New York’ta yaşamakta olan Andrea Sachs, gazetecilikten henüz yeni mezun olmuş genç bir kızdır. Runaway Magazin firmasında işe başlayan genç gazeteci, gaddar yönetici Miranda Priestly’nin asistanı olarak görevlendirilecektir. Meslekteki başarısını hızla gösteren Andrea, Miranda’nın şatafatlı dünyasında bir yer etmeyi başaracaktır. Filmin başrollerinde Meryl Streep “Miranda”, Anne Hathaway “Andrea”, Emily Blunt “Emily”, Stanley Tucci “Nigel” ve Adrian Grenier “Nate” karakterine hayat vermektedir.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: David Frankel

Oyuncular: Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt

Fragman

Devil Wears Prada Benzeri Filmler;

 • Bu nasıl sarışın! (2001) - IMDb: 6.3
 • Teklif I (2009) - IMDb: 6.7

8. One Day (2011) - IMDb: 7.0

Anne Hathaway Filmleri

One Day filmi, İngiliz yazar David Nicholls’un kaleme aldığı “Bir Gün” kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Lone Scherfig’in üstlendiği filmin konusu birbirleriyle tamamen zıt iki insanın arkadaşlığını konu etmektedir. Üniversitede yolları kesişen Emma ve Dexter ikilisi, geçen 20 yılın ardından kurdukları arkadaşlığı mezuniyet günü yeniden gözler önüne sereceklerdir. Filmin başrollerinde Anne Hathaway “Emma”, Jim Sturgess “Dexter”, Patricia Clarkson “Alison”, Romola Garai “Sylvie” ve Rafe Spall “lan” karakterine hayat vermektedir.

Tür: Romantik Komedi

Yönetmen: Lone Scherfig

Oyuncular: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson

Fragman

One Day Benzeri Filmler;

 • Not: Seni Seviyorum (2007) - IMDb: 7
 • Sevgili John I (2010)- IMDb: 6.3

7. Stajyer (2015) - IMDb: 7.1

Anne Hathaway Filmleri

Nancy Meyers yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “The Intern”, komedi ve dram temalarının işlendiği en iyi Anne Hathaway filmleri arasında yer almaktadır. Jules Ostin karakteriyle başrolde gördüğümüz genç oyuncu Anne, başarılı bir şirket sahibi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çalışanların istekleri üzerine stajyer sistemini denmeye karar veren Jules, ilk olarak 70 yaşındaki Whittaker ile başlayacaktır. Bu ilişki zamanla iş arkadaşlığından sağlam bir dostluğa dönüşecektir.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Nancy Meyers

Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo

Fragman

Stajyer Benzeri Filmler;

 • Last Vegas (2013) - IMDb: 6.6
 • Arkadaştan Öte (2011) - IMDb: 6.5

6. Aşkın Kitabı (2007) - IMDb: 7.1

Anne Hathaway Filmleri

Becoming Jane, İngiliz yazar Jane Austen ve Thomas Langlois Lefroy’un uzun süren aşkını konu almaktadır. Yönetmenliğini Julian Jarrold’un üstlendiği filmin başrollerinde James McAvoy, Anne Hathaway, Julie Walters, Maggie Smith ve James Cromwell yer almaktadır. Kendini zengin bir adamla evlenmeye adamış genç yazar Austen, keşfedilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ailesinin baskıları karşısında her geçen gün gerilen yazar, yetenekli avukat Tom Lefroy’a kendini kaptıracaktır.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Julian Jarrold

Oyuncular: Anne Hathaway, James McAvoy, James Cromwell

Fragman

Aşkın Kitabı Benzeri Filmler;

 • The Lodger (2009) - IMDb: 5.7
 • Brève traversée (2001) - IMDb: 6.8

5. Nicholas Nickleby (2002) - IMDb: 7.1

Anne Hathaway Filmleri

Charles Dickens’in 1838 ile 1839 yılları arasında kaleme aldığı “Nicholas Nickleby”, 2002 yılında Douglas McGrath yönetmenliğinden beyazperdeye aktarılmıştır. Nicholas Nickleby’nin maceralarını konu alan filmin başrollerinde Charlie Hunnam, Jamie Bell, Anne Hathaway, Jim Broadbent ve Christopher Plummer rol almaktadır. Babasının vefatı üzerine ailesinin yanına giden Nicholas, acımasız ve gaddar amcasının kötülüklerinden endişe etmektedir. Ailesini korumak ve kollamak için taşınma kararı alan genç ve şefkatli adam, yeni maceralara yelken açacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Douglas McGrath

Oyuncular: David Bradley, Charlie Hunnam, Jamie Bell, Anne Hathaway

Fragman

Nicholas Nickleby Benzeri Filmler;

 • Frankie Go Boom (2012) - IMDb: 5.9
 • The Other Side of Heaven (2001) - IMDb: 6.4

4. Les Miserables (2012) - IMDb: 7.6

Anne Hathaway Filmleri

Victor Hugo’nun 1862 yılında kaleme aldığı “Sefiller” romanından beyazperdeye uyarlanan film, 2012 yılında vizyona giren müzikal dram filmleri arasında yer aşmaktadır. Tom Hooper’ın yönetmenliğini yaptığı “Les Miserables” filmi, 19. Yüzyıllarda Fransa’da geçen hayatları konu etmektedir. Fransız Devrimi sırasında gerçekleşen olaylar, ihtilalin sonuçlarını gözler önüne sermektedir. Filmin başrollerinde Hugh Jacjman “Jean”, Russell Crowe “Javert”, Anne Hathaway “Fantine”, Amanda Seyfried “Cosette” karakterine hayat vermektedir. Film En İyi Ses Oscar ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Tom Hooper

Oyuncular: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway

Fragman

Les Miserables Benzeri Filmler;

 • Muhteşem Showman (2017) - IMDb: 7.6
 • Mamma Mia! (2008) - IMDb: 6.4

3. Brokeback Dağı (2005) - IMDb: 7.7

Anne Hathaway Filmleri

Pulitzer ödüllü E. Annie Proulx’un hayat hikayesinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ang Lee yer almaktadır. En İyi Uyarlama Senaryo Oscar ödülü kazanan film, zorlu hayat şartları altında mücadele etmekte olan çiftçi ve kovboyun Brokeback Dağı’nda karşılaşmasını konu etmektedir. Zamanla ikili arasında oluşan sevgi bağı, hemen her günlerini beraber geçirecekleri yeni bir hayatın penceresini açacaktır. Filmin başrollerinde; Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Michelle Williams, Anne Hathaway ve Randy Quaid rol almaktadır.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen Ang Lee

Oyuncular: Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Michelle Williams, Anne Hathaway

Fragman

Brokeback Dağı Benzeri Filmler;

 • Milk I (2008) - IMDb: 7.5
 • Capote (2005) - IMDb: 7.3

2. Kara Şövalye Yükseliyor (2012) - IMDb: 8.4

Anne Hathaway Filmleri

Jonathan Nolan tarafından yazılan ve abisi Christopher Nolan tarafından yönetilen “The Dark Knight Rises”, süper kahraman filmi olarak beyazperdeye aktarılmıştır. Filmde Batman karakteri ilk kez kendisinden çok daha güçlü bir rakibe karşı mücadele vermektedir. Kötü kalpli Bane’nin yeni planlarını ne Batman ne de Bruce durdurabilmektedir. Kedi Kadın Selina’yı yanına alan Bane, halkı ciddi bir tehdit altında tutmaktadır. Kolluk kuvvetlerinin dahi bir sonuç elde edemediği bu savaşta Batman yeniden gün yüzüne çıkacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Morgan Freeman

Fragman

Kara Şövalye Yükseliyor Benzeri Filmler;

 • Batman Başlıyor (2005) - IMDb: 8.2
 • Zincirsiz (2012) - IMDb: 8.2

1. Yıldızlararası (2014) - IMDb: 8.6

Anne Hathaway Filmleri

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Interstellar filmi, 2014 yılında vizyona girmiş bir epik bilim kurgu filmidir. En İyi Görsel Efekt Oscar ödülü kazanan filmin başrollerinde Matthew McConaughet “Cooper”, Anne Hathaway “Brad”, Jessica Chastain “Murphy”, Michael Caine “Profesör” ve Mackenzie Foy “Murphy” karakterini canlandırmaktadır. Filmin konusu; insanlığın tehlikelerden korunması ve güvenli hale gelmesi için zorlu bir teklifin kararını konu etmektedir. Çiftçilikle uğraşan Cooper’ın tek amacı çocuklarına güvenilir bir hayat imkanı sunmaktır. Daha önceki dönemlerde bilim adamı olarak görev yapan Cooper, karşısına çıkacak olan teklifle çok zor bir karar verecektir.

Tür: Bilim Kurgu, Dram

Yönetmen Christopher Nolan

Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine

Fragman

Yıldızlararası Benzeri Filmler;

 • Başlangıç (2010) - IMDb: 8.8
 • Marslı (2015) - IMDb: 8
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
2
64
3
3
2
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.