Scarlett Johansson Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Scarlett Johansson Filmleri

Scarlett Johansson Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Scarlett Johansson Filmleri
02.09.201915:27

Muhteşem güzelliği ve olağanüstü oyunculuğuyla herkesin gönlüne taht kurmayı başarmış Hollywood oyuncusu Scarlett Johansson’ın birbirinden güzel filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Scarlett Johansson filmleri!

Haber güncelleme tarihi 06.07.2020 09:31

Scarlett Johansson Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Scarlett Johansson Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Scarlett Johansson filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. 

scarlett-johansson-filmleri.gif

Scarlett Johansson Filmleri;

1. The Prestige (2005) - IMDB: 8.5

the-prestige-(2005).jpg

Hugh Jackman, Christian Bale ve Michael Caine gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor. The Prestige filminde hikaye 19.yy’ın sonlarında birbiri ile kapışan iki sihirbazın savaşına odaklanmaktadır. Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Bu düşmanlık film süresince keyif alacağınız bir kompozisyona evriliyor. 
Tür: Gerilim, Dram

Fragman


2. The Avengers (2012) - IMDB: 8.1

the-avengers-(2012).jpg

Joss Whedon’un yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo gibi isimler yer alıyor. Uluslararası tanınan bir barış örgütü olan SHIELD'ın başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğinden sorumludur ve çok büyük bir tehdit ile karşı karşıyadır. Fury, dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur ve en 'süper' kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu

Fragman


3. Her (2013) - IMDB: 8.0

her-(2013).jpg

Joaquin Phoenix, Amy Adams ve Rooney Mara gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini Spike Jonze üstleniyor. Filmde orta yaşlarda yalnız yaşayan ve kendini mutsuz hisseden bir yazılımcı, her ihtiyacını karşılayabilecek dişi bir yazılım sistemi oluşturuyor ve ona karşı istemsizce ilgi duyup aşık oluyor. Gerçek olmayan birine aşık olmak mümkün müdür? 
Tür: Dram, Romantik, Bilimkurgu

Fragman


4. Captain America : Civil War (2016) - IMDB: 7.9

captain-america--civil-war.png

Chris Evans, Robert Downey Jr. Ve Scarlett Johansson gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo birlikte üstleniyor. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı; süper kahramanları, öykü evreninin en önemli konusunda karşı karşıya getiriyor. Yenilmezler'in dahil olduğu olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler'in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yapmaya başlarlar. 6 Ödül ve 59 adaylığı bulunan film kesinlikle izlemeye değer!
Tür: Aksiyon, Fantastik

Fragman


5. Captain America : The Winter Soldier (2014) - IMDB: 7.8

captain-america--the-winter-soldier-(2014).png

Yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo’nun birlikte üstlendiği filmin başrollerinde Chris Evans, Scarlett Johansson, Anthony Mackie gibi isimler yer alıyor. Kaptan Amerika yanına Falcon'u ve Kara Dul'u da alarak karşı koyulmaz bir güç birliği oluşturuyor. Devam filminde öykü bu sefer sosyalist dönem Rusya'sına uzanıyor. SSCB döneminde özel kuvvetler içerisinde yetiştirilen ve Winter Soldier adı verilen bir adam kelimenin tam anlamıyla bir ölüm makinesi diyebiliriz. Rusya tarafından donmuş bir gölde bulunur ve önüne çıkan her şeyi yerle bir etmeye kararlıdır. 
Tür: Macera, Aksiyon, Bilimkurgu

Fragman


6. Lost In Translation (2003) - IMDB: 7.8

lost-in-translation.jpg

Yönetmen koltuğunda Sofia Coppola’nın oturduğu filmin başrollerinde Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi gibi isimler yer alıyor. Film oyuncularının eşsiz performansı ve karakterlerinin iç dünyasındaki değişimi başarıyla yansıtan senaryosu ile dikkat çekiyor. Evli ve çocuklu Amerikalı aktör Bob bir reklam çekimi için Japonya’ya gelir. Tokyo’da kaldığı otelde fotoğrafçı kocasının peşinden Japonya'ya gelmiş olan Charlotte ile tanışır. Bob ve Charlotte'ın Japonya'da yaşadıkları olaylar silsilesini izlemek kesinlikle çok keyifli olacak!
Tür: Dram, Komedi, Romantik

Fragman


7. Match Point (2005) - IMDB: 7.7

match-point-001.jpg

Bir Woody Allen filmi olan Match Point’in başrollerinde Jonathan Rhys-Meyers, Scarlett Johansson, Emily Mortimer gibi ünlü isimler yer alıyor. Chris bir tenis oyuncusudur ve tüm yaşamı boyunca şans onunla birlikte olmuştur. Bu sebepten ötürü etrafındakilerce de hep kıskanılmıştır. Hikaye ise Chris'in Tom'un kardeşi Chloe ile evlenip büyük bir servetin ortağı olunca başlıyor.
Tür: Dram, Aksiyon, Polisiye

Fragman


8. The Man Who Wasn’t There (2001) - IMDB: 7.6

the-man-who-wasn’t-there.jpg

Peter Schrum, Billy Bob Thornton, Frances McDormand gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Joel Coen oturuyor. Yaşantısından hiç te memnun olmayan bir adam olan Ed (Billy Bob Thornton), karısı Doris'in (Francis McDormand) kendisine sadık olmadığını ve çalıştığı mağazanın müdürüyle birlikte olduğunu farkettikten sonra, ortaya bir şantaj yapma fırsatı çıktığını ve böylece hayatını değiştirebileceğini farkeder ve müdürden 10 bin dolar sızdırır.
Tür: Polisiye, Dram

Fragman


9. The Avengers : Age of Ultron (2015) - IMDB: 7.4

the-avengers--age-of-ultron.jpg

Yönetmenliğini Joss Whedon’ın üstendiği filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo gibi isimler yer alıyor. Bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk'ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu

Fragman


10. Ghost World (2001) - IMDB: 7.4

ghost-world.jpg

Thora Birch, Scarlett Johansson, Steve Buscemi gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Terry Zwigoff üstleniyor. Enid ve Rebecca, liseyi henüz bitirmiş olan iki yakın arkadaştırlar. Bir gün Rebecca bir kafede işe girer ve kendi evine çıkmaya karar verir. Ona oranla oldukça karamsar birisi olan Enid ise dünyadaki tüm insanları aptal olarak kabul etmektedir.
Tür: Dram, Komedi

Fragman


11. We Bought a Zoo (2011) - IMDB: 7.1

we-bought-a-zoo-(2011).jpg

Cameron Crowe’un yönetmenliğini üstlendiği We Bought a Zoo filminin başrollerinde Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church gibi isimler yer alıyor. Matt Damon’un oyunculuğuyla parladığı filmde, Güney Kaliforniyalı bir babanın ailesini götürdüğü yerdeki kapanmak üzere olan bir hayvanat bahçesini yeniden canlandırma çabalarına tanık oluyorsunuz.
Tür: Komedi, Dram

Fragman


12. Vicky Cristina Barcelona (2008) - IMDB: 7.1

vicky-cristina-barcelona.jpg

Oscarlı yönetmen Woody Allen’ın yönettiği, 2008 yapımı film olan Vicky Cristina Barcelona, birbiriyle çok iyi anlaşan iki arkadaşın farklı sebeplerden ötürü Barselona şehrine ayak basmasıyla yaşadığı hem olağan hem olağandışı olayları anlatıyor. Oyuncu kadrosunda Scarlett Johanson, Penelope Cruz, Javier Bardem, Rebecca Hall, Joan Pera gibi isimlerin bulunduğu film, izleyenlere sadece bir hikaye vermekle kalmıyor, aynı zamanda bir müzik ziyafeti ve görsel şölen sunuyor.
Tür: Romantik, Komedi, Dram

Fragman


13. Girl with a Pearl Earring (2003) - IMDB: 7.0

girl-with-a-pearl-earring.jpg

Başrollerinde Sarah Drews, Scarlett Johansson, Colin Firth gibi isimlerin yer aldığı İnci Küpeli Kız filminin yönetmen koltuğunda ise Peter Webber oturuyor. Tracy Chevalier’in romanından uyarlanan film, Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in “İnci Küpeli Kız” tablosunun yaratılış sürecini çevreleyen olayları anlatır. Tablodaki kız hakkında çok az şey bilinmektedir. Her ne kadar herhangi bir tarihi kanıt olmasa da ressamın evinde, uzun yıllar ailesi ve hizmetlileri ile birlikte yaşamış bir hizmetçi olduğuna dair spekülasyonlar söz konusudur.
Tür: Dram, Romantik, Biyografi

Fragman


14. Iron Man 2 (2010) - IMDB: 7.0

iron-man-2.jpg

Robert Downey Jr., Don Cheadle, Scarlett Johansson gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Jon Favreau oturuyor. Oscar'a aday gösterilen Robert Downey Jr'ı tekrar bir araya getiren Iron Man 2'de, milyarder mucit Tony Stark ve arkadaşlarının macera dolu komedisi eğlenceli dakikalar vaadediyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu

Fragman


15. The Island (2005) - IMDB: 6.9

the-island.jpg

Başrollerinde Ewan McGregor, Scarlett Johansson, Djimon Hounsou gibi isimlerin yer aldığı Ada filminin yönetmenliğini ise Michael Bay üstlenmiştir. Esas kişi Lincoln ile birlikte bu toplumdaki diğer herkesin hedefi “Ada”ya ulaşmaktır ki bunun yolu da büyük çekilişi kazanmaktır. Ancak Lincoln, bir an geldiğinde yaşanan her şeyin bir oyun olduğunu anlar. Hem kendisi hem de diğerleri esasen klonlardır. Yaşatılma amaçları ise, klonları oldukları kişiler için bir tür yedek parça görevi görmektir.
Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman


16. Hitchcock (2012) - IMDB: 6.8

hitchcock.jpg

Sacha Gervasi’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson gibi isimler yer alıyor. Alfred Hitchcock'un sıradışı filmi Sapık (Psycho)'ın çekim sürecinde geçen film Hitchcock ve eşi Alma'nın aşklarına odaklanıyor. Filme kaynaklık eden kitap ise Stephen Rebelloizamlı “Alfred Hitchcock and the Making of Psycho” adlı eserdir.
Tür: Biyografi

Fragman


17. The Other Boleyn Girl (2008) - IMDB: 6.7

the-other-boleyn-girl.jpg

Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana gibi ünlü isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Justin Chadwick oturuyor. Dünya tarihine damgasını vurmuş karakterler, özellikle son birkaç yıldır geçmişi yeniden kurgulayan popüler tarihi filmlerin elinde kendi kimliklerinden sıyrılıp, birer kurgu karaktere dönüşüyorlar. Bir krala duyulan aşk da iki kız kardeşi ancak bu kadar birbirinden farklı yerlere savurabilir!
Tür: Dram, Tarih

Fragman


18. Scoop (2006) - IMDB: 6.7

scoop-(2006).jpg

Bir başka Woody Allen filmi olan Scoop’ın başrollerinde Scarlett Johansson ve Hugh Jackman gibi başarılı isimler yer alıyor. Joe Strombel isminde bir gazeteci, kamuoyunda 'Tarot Kartı Cinayetleri' olarak bilinen bir seri cinayet olayını araştırırken gizemli bir şekilde öldürülür. Bu ölümle birlikte derinleşen araştırma da bir kenara itilir ve olayın esrarı aydınlatılamaz. 
Tür: Komedi, Romantik

Fragman


19. Don Jon (2013) - IMDB: 6.6

don-jon-(2013).jpg

Joseph Gordon-Levitt’in hem yönetmenliğini yaptığı hem de oyuncu olarak boy gösterdiği Kalbim Sende filminin oyuncu kadrosunda Scarlett Johansson ve Julianne Moore da yer alıyor. Jon Martello, porno bağımlılığı olan ve kadınlar konusunda türlü takıntılara sahip olan bir adamdır. Arkadaşları arasında Don Juan olarak mimlenen Jon, kadınları elde etme konusunda da bir hayli başarılıdır. Bir gece kulübünde tanıştığı Barbara ise daha önce karşılaştığı hiçkimseye benzememektedir.
Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


20. Lucy (2015) - IMDB: 6.4

lucy-(2015).jpg

Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Lucy filminin yönetmen koltuğunda ise Luc Besson oturuyor. Film, insan zekasının üzerinde, duygulardan uzak ve yalnızca mantık ile hareket edecek hale gelen bir kadının hikayesini konu almaktadır.
Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman


21. He’s Just Not That Into You (2009) - IMDB: 6.4

he’s-just-not-that-into-you.jpg

Başrollerinde Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda Ken Kwapis oturuyor. "Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar" filmi, Marslı addedilen erkekler ile Venüslü kabul edilen kadınların karmaşık çelişkileri üzerine kurulu bir komedidir. 
Tür: Komedi, Romantik

Fragman


22. Under the Skin (2013) - IMDB: 6.3

under-the-skin.jpg

Jonathan Glazer’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde başrolleri Scarlett Johansson, Jeremy McWilliams, Lynsey Taylor Mackay gibi isimler paylaşıyor. Gizemli bir genç kadın, İskoçya ‘da yalnız başına yaşayan genç bir adamı gece vakti baştan çıkarmaya başlar. Bununla beraber kadın kendini keşfetmeye ve bazı şeyleri daha net anlamaya başlar.
Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Fragman


23. The Nanny Diaries (2007) - IMDB: 6.2

the-nanny-diaries.jpg

Robert Pulcini ve Shari Springer Berman’ın birlikte yönettiği Dadım Aşık filminin başrollerinde Scarlett Johansson, Paul Giamatti, Laura Linney gibi isimler yer alıyor. Bir lise mezunu olan Annie Braddock ( Scarlett Johansson ) zengin bir New York ‘lu aile için çocuk bakıcılığı yapmaya başlar. Burada ise istemsizce bir aşka yakalanır ve bu işlerini biraz zorlaştırmaya başlar.
Tür: Dram, Komedi

Fragman


24. The Perfect Score (2004) - IMDB: 5.7

the-perfect-score.jpg

Erika Christensen, Chris Evans, Bryan Greenberg gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Brian Robbins oturuyor. 6 lise son sınıf öğrencisi hayatlarının devamı ve iyi bir üniversite kazanmak için sınava çalışmak yerine Princeton Test Merkezi ‘ne girip soruları çalmak üzere plan yapar. Planın başarılı olup olmayacağını izlediğimiz bu filmin Genç Tercih Ödülü adaylığı bulunsa da ödül kazanamamıştır.
Tür: Komedi

Fragman


25. The Black Dahlia (2006) - IMDB: 5.6

the-black-dahlia.jpg

Yönetmenliğini Brian De Palma’nın üstlendiği filmin başrollerinde Josh Hartnett, Scarlett Johansson, Hilary Swank gibi isimler yer alıyor. Bir Oscar adaylığı bulunan filmin toplamda 4 ödülü ve 12 adaylığı bulunmaktadır. “The Black Dahlia” vakası ortaya çıktığında ve bu dosya açıldığında, bununla ilgilenen iki polis memurunun özel ve profesyonel hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.
Tür: Polisiye, Dram

Fragman


Önerilen İçerik; Marriage Story Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Yorumlar

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
2
2
0
2
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.