Macera Filmleri - IMDb Puanı Yüksek En İyi 30 Macera Filmi Önerisi

Macera Filmleri - IMDb Puanı Yüksek En İyi 30 Macera Filmi Önerisi
14.01.201610:55

Gelmiş geçmiş en iyi macera filmleri listesinde IMDB puanı yüksek en en popüler ve en güzel Macera filmlerini bir araya getirdik. İşte, aksiyon macera ve fantastik macera filmleri türünde en son çıkan macera filmleri...

Haber güncelleme tarihi 02.10.2020 15:38

Gelmiş Geçmiş En İyi Macera Filmleri

Macera filmleri içeriğinde sizler için aksiyon macera filmleri ve fantastik macera filmleri gibi türlerinde yer aldığı en iyi Macera Filmleri listesini bir araya getirdik. İşte, bir solukta izleyebileceğiniz tüm zamanların en çok izlenen, en güzel macera filmleri öneri listesi...

İçindekiler

Macera Filmleri;


30. Minority Report (2002) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

Philip K. Dick'in kitabından uyarlanan macera film tutkunlarının unutamayacağı harika bir yapım. Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlan film, 2054 yılında geçiyor ve dedekrif John Anderton, bazı pisişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde katillerin cinayetlerini öncesinde engelleyen özel bir polisi canlandırıyor. Sistem kusursuzdur ancak bir gün her şey tersine döner.

Minority Report Fragman

Tür: Macera, Aksiyon, Bilim Kurgu

Minority Report Tarzı Aksiyon ve Macera Filmleri;

 • Matrix Reloaded (2003) - IMDb: 
 • İ Robot (2004) - IMDb: 7.1
 • Yarının Sınırında (2014) - IMDb: 7.9

29. The Martian (2015) - IMDB: 8.0

en iyi macera filmleri

Matt Damon’ın Mark Watney isimli bir botanikçiyi canlandırdığı film 2035 yılında geçiyor. Watney, Nasa tarafından görevlendirilen bir astronottur. Görev sırasında fırtına çıkar ve Watney, Mars’ta tek başına kalır. İlk olarak yapması gereken yalnız kaldığı yere uyum sağlamalı ve yaşamını bir süre devam ettirmelidir. Sonrasında ise dünyaya bir sinyal yollamak ve kurtarılmayı beklemek. Ancak bu süreç hiç de basit olmayacaktır.

The Martian Fragman

Tür: Macera, Dram, Bilir Kurgu

The Martian Tarzı Macera Dolu Film Önerileri;

 • Gravity (2013) - IMDb: 7.7
 • 2012 (2019) - IMDb: 5.8
 • Uzaydan Gelen Fırtına (2017) - IMDb: 5.3

28. The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) IMDb: 7.8

en iyi macera filmleri

Yüzüklerin Efendisi filmlerini hepimizi izlemişizdir. The Hobbit: An Unexpected Journey isimli yapım ise tam olarak Yüzüklerin Efendisi’nin anlattığı dönemin öncesini ele alıyor. Filmde başrollerde Lan McKellen, Martin Freeman, Rickhard Armitage ve Ken Stott yer almaktadır.

The Hobbit Fragman

Tür: Macera, Bilim Kurgu

The Hobbit Serisi ve Benzeri Film Önerileri;

 • Hobbit Smaug'un Çorak Toprakları (2013) - IMDb: 7.8
 • M.Ö 10.000 (2008) - IMDb: 5.1
 • Yüzüklerin Efendisi İki Kule (2002) - IMDb: 8.7

27. Life Of Pi (2012) IMDb: 7.9

en iyi macera filmleri

2012 yılında vizyona giren ve en iyi Hint filmleri listesinde de yeri olan harika bir macera filmi… Hindistan’daki bir hayvanat bahçesinden Pasifik Okyanus’una uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası ve sonrasında yaşananlar etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır.

Life Of Pi Fragman

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Life Of Pi Benzeri Hayatta Kalma Konulu Macera Filmleri;

 • Unbroken (2014) - IMDb: 7.2
 • 127 Hours (2010) - IMDb: 7.5
 • Alfa Kurt (2018) - IMDb: 6.7

26. The Hunger Games (2012) IMDb: 7.2

en iyi macera filmleri

Macera filmleri denince akılları gelen film serilerinden The Hunger Games’in ilk filmi… Film, yakın gelecekte açlık ve kuraklığın sonrasında kurulan kolonileri ve bu kolonilerden seçilen gençlerin hayatta kalmak için bir alana koyulmasını ele alır. Açlık Oyunlarında her bölgeden 2 aday ölüm kalım mücadelesi için bir platforma bırakılırlar. Küçük kardeşi Primrose’un yerine yarışmaya katılan Katniss yarışma içerisinde yaptıklarıyla 12 bölgeye de özgürlük tohumları saçmıştır.

The Hunger Games Fragman

Tür: Macera, Aksiyon

Açlık Oyunu Serisi ve Benzeri Filmler;

 • Açlık Oyunları Alaycı Kuş (2014) - IMDb: 6.6
 • Uyumsuz (2014) - IMDb: 6.7
 • Zamana Karşı (2011) - IMDb: 6.7

25. Into the Wild (2007) IMDb: 8.1

en iyi macera filmleri

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir de. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar.

Into The Wild Fragman

Tür: Macera, Biyografi, Dram

Into The Wild Benzeri Yapımlar;

 • Sineklerin Tanrısı (1990) - IMDb: 6.4
 • Jungle (2017) - IMDb: 6.7
 • Alive (2020) - IMDb: 6.2

24. Death Race (2008) IMDb: 6.4

en iyi macera filmleri

Jason Statham’ın baş rolde oynadığı bir başka aksiyon filmi ile karşınızdayız. En iyi aksiyon filmlerinin yıldız oyuncusu Jason Statham, azılı suçlularla dolu bir hapishaneye düşer. Bu hapishanenin yöneticileri, ceza evindeki mahkumları birbirlerini öldürmeye zorlayacak bir yarış alanı düzenler. Aksiyon’un hiç eksik olmadığı Death Race filminde heyecanın doruklarına ulaşacaksınız.

Death Race Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Death Race Benzeri Macera Dolu Filmler;

 • 60 Saniye (2000) - IMDb: 6.5
 • Mad Max (2015) - IMDb: 8.1
 • Katil Doğanlar (1994) - IMDb: 7.3

23. The Expendables (2010) IMDb: 6.5

en iyi macera filmleri

2010-2014 yılları arasında 3 adet seri filmden oluşan The Expendables filmi macera ve aksiyon sevenler için harika bir tercih… Filmde Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke, Bruce Willis ve Dolph Lundgren gibi birçok ünlü isim yer alıyor. Bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı 'Cehennem Melekleri' kesinlikle seri olarak izlemeniz gereken bir film.

The Expendables Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

The Expendables Serisi ve Benzeri Film Önerileri;

 • Taşıyıcı (2002) - IMDb: 6.8
 • Rambo (2008) - IMDb: 7.0
 • Görevimiz Tehlike (2015) - IMDb: 7.4

22. The Lion King (2019) IMDb: 7.1

en iyi macera filmleri

En yeni Macera filmlerinden bir tanesi olan ancak geçmişte birçok filmi için Aslan Kral, Ormanların Kralı Mufasa ve oğlu Simba’nın başında geçen macera dolu hikayeyi aktarmaktadır. Baba ve oğlu, sinsi amca Scar’ın planlarından haberdar değildir. Ormanın kralı olmak için baba Mufasa’yı öldüren Scar’ın hedefinde artık Simba yer almaktadır. Babasının ölümünden sonra sürgüne giden Simba, zamanı geldiğinde hakkı olanı geri almak için amcasının ihanetinin bedelini ödetecektir.0

The Lion King Fragman

The Lion Benzeri Macera Dolu Animasyonlar;

 • Buz Devri (2002) - IMDb: 7.5
 • Alaaddin (2019) - IMDb: 7.0
 • Kung Fu Panda (2008) - IMDb: 7.5 

21. Mumya (1999) IMDb: 7.0

en iyi macera filmleri

The Mummy filmi,Eski Mısır' da yaşanan ve yarım kalan bir aşkın binlerce yıl sonra tekrar hortlamasına sebep olan 3 kişinin hikayesi anlatılıyor. Kahramanlardan birisi maceracı Rick, diğer ikisi ise antik kenti aramaya ve araştırmaya gelen kardeşler Evy ve Jon' dur. Evy böyle değerli bir kültürel mirasın ortaya çıkarılması için çaba sarf etse de Jon' un tek amacı antik kentten çıkarılacak değerli eşyalar ve altınlardır. Bu üçlünün bilmedikleri ise orada diri diri gömülen ve geri dönmeye yemin eden bir rahibin olmasıdır. Mumya konulu filmlere çığır atlatan filmde baş rollerde Brenden Fraser ve Rachel Weizs yer almaktadır. Yardımcı rolleri ise John Hannah ve Arnold Vosloo canlandırmaktadır.

The Mummy Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

The Mummy Tarzında Macera Dolu Filmler;

 • Akrep Kral (2002) - IMDb: 5.5
 • Mummy (1999) - IMDb: 7.0
 • Gods of Egpty (2016) - IMDb: 5.4

20. Mission: Impossible: Rogue Nation (2015) IMDb: 7.4

en iyi macera filmleri

2015 yılında vizyona giren Mission Impossible 5: Rogue Nation, son yılların en başarılı aksiyon macera filmleri arasında kendisine yer buluyor. Görüntü kalitesi ve muhteşem müzikleri ile izleyiciyi kendisine bağlayan film, kadrosunda Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Jeremy Renner, Ving Rhames ve Alec Baldwin yıldız oyuncular buluyor. Yine imkansız bir görevin peşinde olan Ajan Hunt, bu sefer oldukça bir düşmanla karşı karşıya. Anlatılcak çok bir şey yok. Serinin önceki filmlerini izleyenler, eminiz ki 5. filmi de çok beğenecektir.

Mission Impossible 5: Rogue Nation Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Mission İmpossible Tarzı Başarılı Macera Filmleri;

 • Jack Reacher (2012) - IMDb: 7.0
 • Jason Bourne (2016) - IMDb: 6.6
 • Zor Ölüm (1988) - IMDb: 8.2

19. Limitless (2011) IMDb: 7.4

en iyi macera filmleri

Son yıllarda vizyona giren en başarılı filmler arasında yer alan Limetless, macera türü film önerileri arasında kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım… Filmde, Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Ardından zengin, çekici ve akıllı olmaya başlar. Ancak bu durumun bir bedeli vardır. Her anı macera dolu efsane bir film.

Limitless Fragman

Tür: Macera, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim

Limitless Tarzı Macera Filmleri;

 • Lucy (2014) - IMDb: 6.4
 • The Wolf of Wall Streeet (2013) - IMDb: 8.2

18. Sherlock Holmes (2009) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

Ünlü dedektif romanından uyarlanan film 2009 yılında Robert Downey Jr. ve Jude Law ile daha dinamik ve daha etkileyici bir film olarak karşımıza çıkıyor. Dönemin en ünlü dedektifi Sharlock Holmes ve ortağı Watson ile suçların çözülmesi için çaba harcıyorlar. Suç ile mücadele konulu filmlerde olduğu gibi kahramanlarımızın başına bir dizi olaylar geliyor fakat zeki dedektif Sharlock, en karmaşık olayları bile yüksek zekasıyla kolayca çözmesini biliyor. Filmde ikiliye Rachel Adams, Mark Strong ve Kelly Reilly gibi isimler eşlik ediyor.

Sherlock Holmes Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem

Sherlock Holmes Tarzı Macera Filmleri

 • Doktor Strange (2016) - IMDb: 7.5
 • Prestij (2006) - IMDb: 8.5

17. The Rise of Planet of The Apes (2011) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

1968 yılında çekilen Maymunlar Cehennemi filminin yeni bir serisi olan Rise Of The Planet Of The Apes filmi 2011 yılında vizyona girdi. Filmde, Genetik mühendisi olarak çalışan Will Rodman babasını Alzheimer hastalığından kurtarmak için bir ilaç üzerinde çalışmaktadır. Bu ilaç teoride beyin aktivitelerini geliştirerek hastaları Alzheimer'dan kurtarmayı amaçlar. İlacın, denek olarak kullanılan maymunda büyük bir etkiler yarattığı gözlemlenir ancak sonraki çalışmalarda olumsuzlar meydana gelir ve denek olan Pembe Göz maymun hayatını kaybeder. Her şeye bitti gözüyle bakılırken Parlak Göz'ün doğan yavrusu Sezar'ın mucizevi gelişimi, Will Rodman'ın önünde yeni bir yol açar. Bilim Kurgu türünün içerisinde yer alan bu filmi henüz izlemediyseniz kesinlikle vakit kaybetmemenizi öneririz.

Rise Of The Planet Of The Apes Fragman

Tür: Macera, Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

Maymunlar Cehennemi Tarzı Filmler;

 • Ben Efsaneyim (2007) - IMDb: 7.2
 • Terminatör (1984) - IMDb: 8.0
 • Maymunlar Cehennemi 2 (2017) - IMDb: 7.4

16. Harry Potter Series (2001 – 2011) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

Ünlü kitap serisinden sinemaya uyarlanan ve izlenme rekorları kıran filmin konusuna kısaca değinmek gerekirse; Harry Potter, küçük yaşta anne ve babasını şüpheli bir trafik kazsında kaybetmiştir. Geriye ona bakabilecek tek kişi olan teyzesinin yanına gider fakat teyzesi hiç iyi davranmaz. Zorluklarla mücadele içinde geçen bebeklik ve ilk çocukluğun ardından 11 yaşına gelen Harry, bazı hayvanlarla konuşabildiğini ve öfkelendiği zaman nesneleri kontrol edebildiğini görür. Cadı olmayan büyücülerin eğitildiği Hogwarts Büyücülük Okulu'na davet edilen Harry' nin hayatı birden değişir. Harr' nin maceralarının anlatıldığı film serisi kitaplar ile paralellik gösterir. Toplamda 8 filme ulaşan seri Harry ve arkadaşlarının maceralarını anlatır.

Harry Potter Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu

Harry Potter Serisi ve Benzeri Macera Filmleri;

 • Narnia Günlükleri (2005) - IMDb: 6.9
 • Sihirbazın Çırağı (2010) - IMDb: 6.1
 • Harry Potter Ölüm Yadigarları (2011) - IMDb: 8.1

15. The Kingsman: Top Secret Service IMDb: 7.7

en iyi macera filmleri

Son yılların en başarılı macera filmi olarak gösterilen Kingsman: The Secret Service, genç yaşında askeri görevde babasını yitiren Garyy Price’ın hayatını konu edinmektedir. Filmin başında babasının verdiği hizmetlerden ötürü Garry Price adına bir madalya takdim edilir ve aileye bir kere geçerli olacak şekilde yardım istemeleri için telefon numarası verilir. Aradan uzun yıllarda geçer… Bir gün trafikte yaşanan bir olaydan dolayı karakola düşer. Kurtulmak içinde madalyayı kullanır. Kendisini kurtarmaya gelen kişi babasının en yakın dostlarından olan Haryy Hart adında gizli görev ajanıdır.

The Kingsman Fragman

Tür: Aksiyon, Macera

The Kingsman Tarzı Filmler;

 • Son Ültimatom (2007) - IMDb: 8.0
 • Bay ve Bayan Smith (2005) - IMDb: 6.5
 • Atomic Blonde (2017) - IMDb: 6.7

14. The Last Samurai (2003) IMDb: 7.7

en iyi macera filmleri

Yüzbaşı Woodow Algren yetenekli bir savaş gazisi olarak Winchester silah şirketinde çalışmaktadır. Şirket Japonya Kralına karşı ayaklanan Samuraylar'a karşı silah satmak için krala tanıtım yapmaya Algren' i gönderir. Silahlar satılır ve ordu hazırlıklara başlar. Az sayıda kalan Samuraylar son sefer ile yok edilecektir. Hazırlıklar tamamlanmadan önce bir çatışma yaşanır ve yüzbaşı Algren Samuraylar tarafından esir alınır. Samuray köyüne giden, onların arasında yaşayan ve erdemli davranışlarına hayran kalan yüzbaşı, savaş yaklaşırken tarafını seçmek durumundadır. Başrolde Tom Cruise ve beraberinde Ken Watanabe, Timothy Spall, Billy Connoly ve Hiroyuki Sanada, The Last Samurai'da rol alan isimler. Epik yönüyle de ağır basan film kült filmlerden bir tanesi...

The Last Samurai Fragman

Tür: Savaş, Aksiyon, Macera, Dram

The Last Samurai Benzeri Filmler;

 • Iwo Jima'dan Mektuplar (2006) - IMDb: 7.9
 • Kill Bill (2003) - IMDb: 8.1
 • Ölüm Oyunu (2000) - IMDb: 7.6

13. The Last of The Mohicans (1992) IMDb: 7.8

en iyi macera filmleri

Amerikan kolonileri arasındaki savaşlarda kontrolü ele almak isteyen İngiltere ve Fransa arasında büyük savaş yaşanır. 1700'lü yılların ortalarında geçen olayda pusuya düşürülen İngilizleri kurtaran bir Kızılderili vardır. Bu adam Mohikanlardan Chingachgook' un oğlu Hawkeye' dir. The Last Of The Mohıcans olan bu adam kurtardığı İngiliz askerlere güvenli bölgeye ulaşıncaya kadar rehberlik edecektir. Toprakların asıl yerlisi olan ve vatanını işgal eden kişilere insanlık adına yardım eden bu kahraman ile askerler arasında mevcut koşullar gereği zaruri bir takım oyunu yaşanmaktadı çünkü hayatta kalabilmek ve düşmana karşı savaşabilmek için bu gerekmektedir. Film efsane filmler arasında yer almaktadır. Daniel Day Lewis, Russell Means, Madaleine Stowe, Pete Postlethwaite ve Johdi May gibi isimler karakterlere hayat vermiştir.

Son Mohikan Fragman

Tür: Macera, Aksiyon, Dram

Son Mohikan Tarzı Filmler;

 • Cesur Yürek (1995) - IMDb: 8.3
 • Vatansever (2000) - IMDb: 7.2

12. Cast Away (2000) IMDb: 7.8

en iyi macera filmleri

Chuck Noland isimli kahramanımız saat gibi bir hayat yaşamaktadır. Kariyer hırsı sebebiyle çalıştığı işte başarılı olsa da bu saat gibi tekdüze süren kontrollü davranışları özel hayatında ona fayda sağlamamaktadır. Planlamalarını önceden yapan ve tıkır tıkır işleyen bu düzen bir gün Noland' ın ıssız bir adaya düşmesiyle bozulur. Yalnız başına adada yaşam mücadelesi vermeye başlayan ve kimsesizlikte dolay bol bol düşünmeye vakti olan adam, yaptığı hataların farkına varır ve bu ıssız ada onun kişiliğini düzeltmesine yardımcı olur. Robinson Crusoe hikayesinden uyarlanan bu Cast Away'da başrolde Tom Hanks film için büyük değişime uğramasıyla takdir toplamıştır.

Cast Away Fragman

Tür: Macera, Dram, Romantik

Cast Away Tarzı Filmler;

 • The Road (2009) - IMDb: 7.2
 • The Way Back (2020) - IMDb: 6.7

11. Deadpool (2016) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Aksiyon, Macera ve komedi türünde son yıllarında en renkli filmlerinden olan Deadpool, eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson’un hayatının değişimini gözler önüne seriyor. Kansere yakalandığını öğrenen Wade, sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak adına, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye adar. Fakat bu projede bir yan etki ile karşılaşır. İzlemesi zevkli Deadpool, o kadar büyük etki yarattı ki 2018 yılında ikinci filmini vizyona sürdü. Marvel filmleri stüdyolarından çıkan bu film serisini izlerken hem aksiyona hem de komediye doyacaksınız.

Deadpool Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Deadpool Tarzı Macera Filmleri;

 • Galaxy'nin Koruyucuları (2014) - IMDb: 8.0
 • Captan Marvel (2019) - IMDb: 6.9
 • Aquaman (2018) - IMDb: 6.9

10. The Revenant (2015) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Leonardo DiCaprio’nun başrolde oynadığı macera dolu efsanevi bir yapım. Gelmiş geçmiş en iyi macera filmleri listesinde mutlaka ama mutlaka izlemenizi önerdiğimiz filmde, hayvanları kürkleri için tuzak kurup öldüren Hush Glass isimli karakterin, ayı saldırısı sonucunda yaralanması ve arkadaşları tarafından ölüme terk edilişini anlatır.

The Revenant Fragman

The Revenant Benzeri Filmler;

 • İz Peşinde (2010) - IMDb: 7.6
 • Zincirsiz (2012) - IMDb: 8.4
 • Desperado (1995) - IMDb: 7.2

9. James Bond: Casino Royale (2006) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Gizemli film türünün yanı sıra aynı zamanda en iyi macera film öneri listelerinde de yer alan James Bond Casino Royale, Daniel Craig’in başrolünde yer aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Ajan 007’nin ilk görevi teröristlere bankerlik yapan Le Chiffre'dir. Bond’un tek hedefi Le Chiffre’yi durdurmaktır. Bunun için Casina’da Poker oyununda bu ikili karşı karşıya gelecektir.

Casino Royale Fragman

Casino Royale Tarzı Filmler;

 • Quantum Solace (2008) - IMDb: 6.6
 • Thunderball (1965) - IMDb: 7.0
 • Skyfall (2012) - IMDb: 7.7

8. Fast Five: RİO (2011) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Macera filmleri dendiğinde akıllara kesinlikle Hızlı ve Öfkeli filminin serileri gelir. Bu filmler arasında en çok göze çarpanı ise Fast Five adıyla vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu… Macera filmi tercih edeceklerin mutlaka izlemesi gereken Fast Five filminde, Dominic hapse nakledilirken Mia ve Brian tarafından kaçırılır. Yetkililer onlar için arama yaparken, üçlü Rio de Janeiro'ya kaçmıştır. Mia ve Brian, Vince tarafından Dominic'in de içinde olduğu bir işe davet edilir. Trenden 3 tane lüks araç çalınacaktır. İşin içine DEA ajanları da girince ortalık karışır. Aksiyonun ve maceranın hiç eksik olmadığı bir yapım. Mutlaka izleme listesinde olmalı…

Fast Five Fragman

Tür: Macera, Suç, Aksiyon

Fast and Furios Tarzı Macera Filmleri;

 • Hızlı ve Öfkeli Hobs & Shaw (2019) - IMDb: 6.4
 • Taxi (1998) - IMDb: 7.0
 • Ölüm Yarışı (2008) - IMDb: 6.4

7. Pirates of The Caribbean Series (2003 – 2017) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Macera filmi denince mutlaka izlenmesi gereken filmlerden olan Pırates Of Carrıbean serisi, kurnaz ve sempatik korsan Jack Sparrow' un maceralarını anlatır. Siyah İnci adlı geminin kaptanı olan Jack, başka bir kurnaz korsan olan Kaptan Barbossa tarafından oyuna getirilir ve gemisi elinden alınır. Tek başına müzadeleye girişen Jack Port Royal kasabasında yakalanarak zindana atılır. Bu sırada kasabaya saldıran Kaptan Barbossa belediye başkanının kızını kaçırır. Kızın çocukluk arkadaşı kızı kurtarmak ister, Kaptan Jack ise gemisini kurtarmak ister. Bu yoldaki benzer düşmanları birbirini sevmeyen bu ikiliyi müttefik yapar. Kaptan Barbossa ve tayfasını alt etmeye çalışan ikili bir çok maceraya atılacaktır. İlk film çok beğenilince 5 filmlik bir seri çekilmiştir fakat Johny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush gibi isimlerin yer aldığı ilk filmin verdiği keyif farklıdır.

Karayip Korsanları Fragman

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Karayip Korsanları Tarzı Macera Filmleri;

 • Indiana Jones (1989) - IMDb: 8.2
 • Monte Cristo Kontu (2002) - IMDb: 7.8

6. Catch Me If You Can (2002) IMDb: 8.1

en iyi macera filmleri

Çok yetenekli ve çok zeki bir hırsız olan Frank Abagnale Jr. ile FBI arasındaki kovalamacanın anlatıldığı Catch Me If You Can gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanmıştır. Henüz 16 yaşında bir çocukken dolandırıcılığa başlayan ve 18 yaşına geldiğinde FBI' nın en çok aranılanlar listesine giren en genç kişi olan Frank, pratik zekasıyla tam 26 ülkede milyon Dolarları bulan dolandırıcılık gerçekleştirmiştir. Bu genç delikanlı zaman zaman pilot, bazen avukat bazen de doktor kılığına girmiştir ve usta olduğu çek sahtekarlığı işini geliştirip Ameriak tarihindeki en başarılı banka soygunlarından birisini gerçekleştirmeye kadar götürmüştür. Bu hikayenin konu edildiği filmde başrollerde Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks yer alırken, Jennifer Garner, Amy Adams ve Christopher Walken gibi isimler onlara eşlik etmiştir.

Sıkıysa Yakala Fragman

Tür: Macera, Biyografi, Suç

Catch Me If You Can Tarzı Macera Dolu Filmler;

 • Olağan Şüpheliler (1995) - IMDb: 8.5
 • Vertigo (1958) - IMDb: 8.3
 • Muhteşem Gatsby (2013) - IMDb: 7.2

5. Mad Max: Fury Road (2015) IMDb: 8.1

en iyi macera filmleri

Mad Max filmlerinden 30 yıl sonra bir kez daha izleyicilerle buluşan, macera bilim kurgu türünde son yılların en başarılı yapımlarından bir tanesi olan Mad Max: Fury Road, oldukça sürükleyici bir film. Aksiyon dolu bir maceraya hazır olun, çünkü uzun yıllar aklınızdan çıkmayacak bir film sizleri bekliyor.

Mad Max Fragman

Mad Max Fury Road Benzeri Filmler;

 • Ölümcül Makineler (2018) - IMDb: 6.1
 • The Old Guard (2020) - IMDb: 6.7
 • Mad Max (1979) - IMDb: 6.9

4. Inglourious Basterds (2009) IMDb: 8.3

en iyi macera filmleri

Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun son yıllara damgasını vuran en iyi filmlerinden bir tanesi… Soysuzlar Çetesi!  İkinci dünya savaşı sırasında Alman işgali altında olan Fransa’da başlayan filmde bir Nazi komutanı genç bir kızı gözleri önünde katleder. Katliamdan küçük kız kaçarak kurtulur ve Paris’e gider. Aynı tarihlerde Avrupa’da Yahudi askerler tarafından “Soysuzlar” isminde grup oluşturulur ve bu grup yüksek rütbeli Nazi askerlerine misilleme amacı güder. Paris’te kaos çıkması artık içten bile değildir.

Soysuzlar Çetesi Fragman

Soysuzlar Çetesi Tarzı Macera Filmleri;

 • Fury (2014) - IMDb: 7.6
 • Operasyon Valkyrie (2008) - IMDb: 7.1
 • T-34 (2018) - IMDb: 6.6

3. Interstellar (2014) IMDb: 8.6

en iyi macera filmleri

2014 yılına damga vuran aynı zamanda Oscar Ödüllü Filmler listesinde önerilen yapımlardan olan Interstellar, solucan deliklerinin var olduğu ve bu sayede zamanda yolculuğun mümkün olabileceği teorisinden esinlenen bir yapım. Bir grup cesur kaşif, sonucunda neler yaşayacakları belli olmayan bir maceraya atılır. Yapacakları bu yolculuk, birlikte kalabilmek için verdikleri mücadele kahramanlarımızın mücadele gücünü oldukça zorlayacaktır. Tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen Yıldızlararası filmini, henüz izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Interstaller Fragman

Interstaller Tarzı Macera Filmleri;

 • The Martian (2015) - IMDb: 8.0
 • Uzaydan Gelen Fırtına (2017) - IMDb: 5.3
 • Gravity (2013) - IMDb: 7.7

2. Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8,6

en iyi macera filmleri

2019 yılında yayınlanan ve Marvel filmleri serisinin final filmi olarak karşımıza çıkan Avengers: Endgame, 22 filmlik geçmişe sahip olan hikayenin adeta tamamlayıcısıdır. Filmde, Avengers’ın en büyük rakibi olan Thanos tarafından dünyanın yarısının yok oluşu ve sonrasında yaşanan maceralar aktarılmaktadır. Bütün Marvel kahramanlarını bir arada gördüğümüz yapımın ardından Marvel Sinematik Evreni farklı bir boyuta taşınıyor. Filmi daha iyi kavrayabilmeniz için mutlaka serinin diğer 21 filmlini izlemelisiniz.

Avengers Fragman

Avengers Benzeri  Macera Filmleri;

 • Örümcek Adam: Evden Uzakta (2019) - IMDb: 7.5
 • Captain Marvel (2019) - IMDb: 6.9
 • Justice League (2017) - IMDb: 6.3

1. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) IMDb: 8,8

en iyi macera filmleri

Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer alan The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring filminde, orta dünyada yaşanan macera dolu hikayeyi izleyiciye aktarmaktadır. Tek amaç, kötülüğün güç aldığı yüzüğü ortadan kaldırmaktır. Neyse ki yalnız çıkmayacaktır bu zorlu yolculuğa: Gandalf'ın yanısıra, bir elf olan Legolas, cüce Gimli; izci Aragorn, savaşçı Boromir ve Frodo'nun kendisi gibi Hobbit olan üç arkadaşı Merry, Pippin ve Samwise yardımcı olacaktır.

Yüzüklerin Efendisi Fragman

Yüzüklerin Efendisi Serisi ve Benzeri Filmler;

 • Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü (2001) - IMDb: 8.8
 • Hobbit (2012) - IMDb: 7.8
 • Özgürlük Savaşçısı (2007) 

Önerilen İçerik: En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2074
1332
582
311
262
429
785
84
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 7
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.