Yeni ve Eski En İyi Macera Filmleri Listesi

Yeni ve Eski En İyi Macera Filmleri Listesi
14.01.201610:55

Macera konulu film önerileri listesi ile karşınızdayız. İçeriğimizde son yılların en çok izlenen ve en popüler macera film tavsiyelerini bulacaksınız.

Haber güncelleme tarihi 24.09.2021 08:17

Aksiyon, gerilim ve keşif konulu en iyi macera filmi önerilerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. Listemizde yeni çıkan 2021 macera filmleri de dahil olmak üzere yeni ve eski en güzel macera filmleri yer alıyor. Macera filmleri ne izlemeli? diye düşünüyorsanız 40 farklı aksiyon macera filmi önerdiğimiz bu içeriğimizi detaylıca incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İzlenmesi Gereken En Güzel Macera Filmi Tavsiyeleri

İşte, IMDb puanı yüksek en iyi 10 ödüllü macera filmi önerisi...

1. Enola Holmes (IMDb 6,6)
2. Jumanji The Next Level (IMDb 6,7)
3. The Martian (IMDb 8,0)
4. The Hunger Games (IMDb 7,2)
5. Into the Wild (IMDb 8,1)
6. Limitless (IMDb 7,4)
7. Harry Potter (IMDb 7,6)
8. The Last of the Mohicans (IMDb 7,8)
9. Cast Away (IMDb 7,8)
10. The Revenant (IMDb 8,0)

Outside the Wire (2021) – IMDb: 5,4

Macera Filmleri

Aksiyon ve macera dolu en yeni filmlerden biri olan Outside The Wire’da zorlu bir görevle karşı karşıya kalan genç bir İHA pilotunun hikayesini anlatıyor. Ölümle kalım arasındaki Harp insiyatif alarak kötü bir karar verir. Bu kararın sonucunda masa başından alınıp Android bir subayla birlikte sahaya gönderilir. Görevi ise ölümcül bir makineyi bulmaktır.

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu
Yönetmen: Mikael Hafstrom
Oyuncular: Anthony Mackie, Damson Idris, Enzo Cilenti
Fragman

Spacesweepers (2021) – IMDb: 6,6

Macera Filmleri

Distopik bir gelecekte geçen bu uzay macerasında Tae Hou isimli bir astronot ve ekibinin başından geçen tehlikeli olaylar anlatılıyor. 2092 yıllarında uzayda uydu çöpçülüğü yapan Tae Ho ve ekibi Dorothy adı ile bilinen bir kitle imha silahı keşfederler. Bu keşiften başkalarının da haberi olunca işler iyice karışmaya başlar.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Macera
Yönetmen: Sung-hee Jo
Oyuncular: Joong-ki Song, Tae-ri Kim, Seon-kyu Jin
Fragman

Da 5 Bloods (2020) – IMDb: 6,5

Macera Filmleri

Vietnam savaşında gazi olan 5 afro amerikan savaştan yıllar sonra orada bıraktıkları bir arkadaşlarının cesedini bulmak ve gömülü bir hazine ulaşmak için Vietnam’a giderler. Her biri gazi olan bu 4 arkadaş Vietnam’da birçok olaya ve savaşın ortay çıkardığı yıkımlara şahit olacaklar. Macera türünde izlenilesi yapımlardan biri olan Da 5 Bloods en yeni Netflix macera filmleri listemizde de yer alıyor.

Tür: Dram, Savaş filmi
Yönetmen: Spike Lee
Oyuncular: Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters
Fragman

Enola Holmes (2020) – IMDb: 6,6

Macera Filmleri

Sherlock Holmes’ın yaramaz ama bir o kadar da akıllı ufak kız kardeşini konu edinen filmde aksiyon macera ve gizem gibi konular işleniyor. Annesi ile yaşayan genç Enola bir gün aniden terk edildiğini fark eder. Bu ayrılığın ardında ise terk etmekten daha büyük sırlar yatmaktadır. Artık hayatına kendi yön vermek isteyen Enola evden kaçar ve annesini bulmaya çalışır.

Tür: Macera, Polisiye, Tarihi
Yönetmen: Harry Bradbeer
Oyuncular: Millie Bobby Brown, Henry Cavill, Sam Claflin
Fragman

The Old Guard (2020) – IMDb: 6,6

Macera Filmleri

Yüzyıllardır var olan bir grup ölümsüz insanlık için yok edilmesi gerekenlere karşı paralı askere olarak çalışmaktadırlar. Son görevlerinde ise tuzağa düşürülmüşlerdir ve ölümsüz oldukları artık bilinmektedir. Bu karmaşadan kurtulmanın tek yolu ise tüm düşmanları ortadan kaldırmaktır. En yeni macera filmleri arasında yer alan The Old Guard'ı mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu
Yönetmen: Gina Prince-Bythewood
Oyuncular: Charlize Theron, KiKi Layne, Matthias Schoenaerts
Fragman

Dengesiz (2020) – IMDb: 6,0

Macera Filmleri

Genç bir kadın trafikte giderken bir adamla atışır. Adamın kendisini takip ettiğini fark eden kadın bir süre sonra hiç beklemediği yerlerde adamın karşına çıkmasından rahatsız olmaya başlamıştır. Ne yapacağını bilemeyen Rachel adamdan kurtulmaya çalışmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim
Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Caren Pistorius, Gabriel Bateman
Yönetmen: Derrick Borte
Fragman

Jumanji: The Next Level (2019) – IMDb: 6,7

Macera Filmleri

Macera keşif filmlerinden biri olan Jumanji, 2. bölümüyle daha da heyecanlı bir serüveni izleyicisine sunuyor. Üniversitenin tatil olmasıyla birlikte evlerine dönen 4 arkadaş Jumanji dünyasına yeniden adım atarlar. Arkadaşlarını kurtarmak için tekrar girdikleri Jumanji dünyası ise hayli değişmiş daha da korkunç bir hal almıştır.

Tür: Macera, Komedi
Yönetmen: Jake Kasdan
Oyuncular: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart
Fragman

The Aeronauts (2019) – IMDb: 6,6

Macera Filmleri

Yarı biyografik bir yapım olan Balon Pilotları filminde çılgın bir sıcak hava pilotu ile göklerin sırrını açıklamak isteyen bir bilim adamın yolculuğuna şahit oluyoruz. Filmde yeni keşifler için daha önce hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkan ikili burada macera dolu hayatta kalma serüveni yaşayacaklardır.

Tür: Macera, Biyografik
Yönetmen: Tom Harper (III)
Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Courtenay
Fragman

Minority Report (2002) IMDb: 7,6

Macera Filmleri

Philip K. Dick'in kitabından uyarlanan bu yapım izlenmesi gereken en iyi macera filmlerinden biridir. Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlan film, 2054 yılında geçiyor ve dedekrif John Anderton, bazı pisişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde katillerin cinayetlerini öncesinde engelleyen özel bir polisi canlandırıyor. Sistem kusursuzdur ancak bir gün her şey tersine döner.

Tür: Macera, Aksiyon, Bilim Kurgu
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Tom Cruise, Kathryn Morris, Colin Farrell
Fragman

The Martian (2015) - IMDB: 8,0

Macera Filmleri

Matt Damon’ın Mark Watney isimli bir botanikçiyi canlandırdığı film 2035 yılında geçiyor. Watney, Nasa tarafından görevlendirilen bir astronottur. Görev sırasında fırtına çıkar ve Watney, Mars’ta tek başına kalır. İlk olarak yapması gereken yalnız kaldığı yere uyum sağlamalı ve yaşamını bir süre devam ettirmelidir. Sonrasında ise dünyaya bir sinyal yollamak ve kurtarılmayı beklemek. Ancak bu süreç hiç de basit olmayacaktır. Ayrıca uzay filmleri listemizde birçok aksiyon ve yabancı macera filmi bulabilirsiniz.

Tür: Macera, Dram, Bilim Kurgu
Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig
Fragman

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) IMDb: 7,8

Macera Filmleri

Yüzüklerin Efendisi filmlerini hepimizi izlemişizdir. The Hobbit: An Unexpected Journey isimli yapım ise tam olarak Yüzüklerin Efendisi’nin anlattığı dönemin öncesini ele alıyor. Filmde başrollerde Lan McKellen, Martin Freeman, Rickhard Armitage ve Ken Stott yer almaktadır.

Tür: Macera, Bilim Kurgu
Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage
Fragman

Life Of Pi (2012) IMDb: 7,9

Macera Filmleri

Life of Pi, 2012 yılında vizyona giren ve en iyi macera konulu Hint filmleri listesinde de yeri olan harika bir filmdir. Hindistan’daki bir hayvanat bahçesinden Pasifik Okyanus’una uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası ve sonrasında yaşananlar etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır. Hayatta kalma filmleri listemizde Life of Pi tarzı birçok efsane film bulabilirsiniz.

Tür: Macera, Dram, Fantastik
Yönetmen: Ang Lee
Oyuncular: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain
Fragman

Operasyon: Argo (2012) – IMDb: 7,7

Macera Filmleri

1979 yılında yaşanan İran devrimi sırasında militanlar ABD Büyük Elçiliğinde 52 Amerikalıyı rehin alırlar. CIA uzmanı olan Tom Mendez ise ABD vatandaşlarını kurtarmak için riskli planını işleme sokar.

Tür: Tarihi, Gerilim, Dram
Başrol Oyuncuları: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman
Yönetmen: Ben Affleck
Fragman

Hanna (2011) – IMDb: 6,8

Macera Filmleri

Hanna isimli genç kadın babası tarafından muhteşem bir suikastçı olarak yetiştirilir. İstihbarat kızı bulmuştur ve en acımasız ajanlarını onun peşinden gönderir.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram
Başrol Oyuncuları: Saoirse Ronan, Cate Blanchett, Eric Bana
Yönetmen: Joe Wright
Fragman

The Hunger Games (2012) IMDb: 7,2

Macera Filmleri

Macera filmleri denince akılları gelen film serilerinden The Hunger Games’in ilk filmi… Film, yakın gelecekte açlık ve kuraklığın sonrasında kurulan kolonileri ve bu kolonilerden seçilen gençlerin hayatta kalmak için bir alana koyulmasını ele alır. Açlık Oyunları filminde her bölgeden 2 aday ölüm kalım mücadelesi için bir platforma bırakılırlar. Küçük kardeşi Primrose’un yerine yarışmaya katılan Katniss yarışma içerisinde yaptıklarıyla 12 bölgeye de özgürlük tohumları saçmıştır.

Tür: Macera, Aksiyon
Yönetmen: Gary Ross
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Fragman

Into the Wild (2007) IMDb: 8,1

Macera Filmleri

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir de. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar.

Tür: Macera, Biyografi, Dram
Yönetmen: Sean Penn
Oyuncular: Emile Hirsch, Marcia Gay Harden, William Hurt
Fragman

Death Race (2008) IMDb: 6,4

Macera Filmleri

Jason Statham’ın baş rolde oynadığı bir başka aksiyon filmi ile karşınızdayız. En iyi aksiyon filmlerinin yıldız oyuncusu Jason Statham, azılı suçlularla dolu bir hapishaneye düşer. Bu hapishanenin yöneticileri, ceza evindeki mahkumları birbirlerini öldürmeye zorlayacak bir yarış alanı düzenler. Aksiyon’un hiç eksik olmadığı Death Race filminde heyecanın doruklarına ulaşacaksınız.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç
Yönetmen: Paul W.S. Anderson
Oyuncular: Jason Statham, Tyrese Gibson, Joan Allen
Fragman

The Expendables (2010) IMDb: 6,5

Macera Filmleri

2010-2014 yılları arasında 3 adet seri filmden oluşan The Expendables filmi macera ve aksiyon sevenler için harika bir tercih… Filmde Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke, Bruce Willis ve Dolph Lundgren gibi birçok ünlü isim yer alıyor. Bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı 'Cehennem Melekleri' kesinlikle seri olarak izlemeniz gereken bir film.

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim
Yönetmen: Sylvester Stallone
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li
Fragman

The Lion King (2019) IMDb: 7,1

Macera Filmleri

En yeni animasyon filmleri arasında yer alan Aslan Kral, Ormanların Kralı Mufasa ve oğlu Simba’nın başından geçen macera dolu hikayeyi aktarmaktadır. Baba ve oğlu, sinsi amca Scar’ın planlarından haberdar değildir. Ormanın kralı olmak için baba Mufasa’yı öldüren Scar’ın hedefinde artık Simba yer almaktadır. Babasının ölümünden sonra sürgüne giden Simba, zamanı geldiğinde hakkı olanı geri almak için amcasının ihanetinin bedelini ödetecektir.

Tür: Macera, Animasyon, Aile
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Donald Glover, Beyoncé Knowles-Carter, James Earl Jones
Fragman

Mumya (1999) IMDb: 7,0

Macera Filmleri

The Mummy filmi,Eski Mısır' da yaşanan ve yarım kalan bir aşkın binlerce yıl sonra tekrar hortlamasına sebep olan 3 kişinin hikayesi anlatılıyor. Kahramanlardan birisi maceracı Rick, diğer ikisi ise antik kenti aramaya ve araştırmaya gelen kardeşler Evy ve Jon' dur. Evy böyle değerli bir kültürel mirasın ortaya çıkarılması için çaba sarf etse de Jon' un tek amacı antik kentten çıkarılacak değerli eşyalar ve altınlardır. Bu üçlünün bilmedikleri ise orada diri diri gömülen ve geri dönmeye yemin eden bir rahibin olmasıdır. Mumya konulu filmlere çığır atlatan filmde baş rollerde Brenden Fraser ve Rachel Weizs yer almaktadır. Yardımcı rolleri ise John Hannah ve Arnold Vosloo canlandırmaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen: Alex Kurtzman
Oyuncular: Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis
Fragman

Mission: Impossible: Rogue Nation (2015) IMDb: 7,4

Macera Filmleri

2015 yılında vizyona giren Mission Impossible 5: Rogue Nation, son yılların en başarılı aksiyon macera filmleri arasında kendisine yer buluyor. Görüntü kalitesi ve muhteşem müzikleri ile izleyiciyi kendisine bağlayan film, kadrosunda Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Jeremy Renner, Ving Rhames ve Alec Baldwin yıldız oyuncular buluyor. Yine imkansız bir görevin peşinde olan Ajan Hunt, bu sefer oldukça bir düşmanla karşı karşıya. Anlatılcak çok bir şey yok. Serinin önceki filmlerini izleyenler, eminiz ki 5. filmi de çok beğenecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç
Yönetmen: Christopher McQuarrie
Oyuncular: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg
Fragman

Limitless (2011) IMDb: 7,4

Macera Filmleri

Son yıllarda vizyona giren en başarılı filmler arasında yer alan Limitless, macera türü film önerileri arasında kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım… Filmde, Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Ardından zengin, çekici ve akıllı olmaya başlar. Ancak bu durumun bir bedeli vardır. Her anı macera dolu efsane bir film.

Tür: Macera, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
Yönetmen: Neil Burger
Oyuncular: Bradley Cooper, Robert De Niro, Abbie Cornish
Fragman

Sherlock Holmes (2009) IMDb: 7,6

Macera Filmleri

Ünlü dedektif romanından uyarlanan film 2009 yılında Robert Downey Jr. ve Jude Law ile daha dinamik ve daha etkileyici bir film olarak karşımıza çıkıyor. Dönemin en ünlü dedektifi Shelock Holmes ve ortağı Watson ile suçların çözülmesi için çaba harcıyorlar. Suç ile mücadele konulu filmlerde olduğu gibi kahramanlarımızın başına bir dizi olaylar geliyor fakat zeki dedektif Sherlock, en karmaşık olayları bile yüksek zekasıyla kolayca çözmesini biliyor. Filmde ikiliye Rachel Adams, Mark Strong ve Kelly Reilly gibi isimler eşlik ediyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem
Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular: Robert Downey Jr., Jude Law, Mark Strong
Fragman

The Rise of Planet of The Apes (2011) IMDb: 7,6

Macera Filmleri

1968 yılında çekilen Maymunlar Cehennemi filminin yeni bir serisi olan Rise Of The Planet Of The Apes filmi 2011 yılında vizyona girdi. Filmde, Genetik mühendisi olarak çalışan Will Rodman babasını Alzheimer hastalığından kurtarmak için bir ilaç üzerinde çalışmaktadır. Bu ilaç teoride beyin aktivitelerini geliştirerek hastaları Alzheimer'dan kurtarmayı amaçlar. İlacın, denek olarak kullanılan maymunda büyük bir etkiler yarattığı gözlemlenir ancak sonraki çalışmalarda olumsuzlar meydana gelir ve denek olan Pembe Göz maymun hayatını kaybeder. Her şeye bitti gözüyle bakılırken Parlak Göz'ün doğan yavrusu Sezar'ın mucizevi gelişimi, Will Rodman'ın önünde yeni bir yol açar. Bilim Kurgu türünün içerisinde yer alan bu filmi henüz izlemediyseniz kesinlikle vakit kaybetmemenizi öneririz.

Tür: Macera, Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Yönetmen: Matt Reeves
Oyuncular: Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn
Fragman

Harry Potter Series (2001 – 2011) IMDb: 7,6

Macera Filmleri

Ünlü kitap serisinden sinemaya uyarlanan ve izlenme rekorları kıran filmin konusuna kısaca değinmek gerekirse; Harry Potter, küçük yaşta anne ve babasını şüpheli bir trafik kazasında kaybetmiştir. Geriye ona bakabilecek tek kişi olan teyzesinin yanına gider fakat teyzesi hiç iyi davranmaz. Zorluklarla mücadele içinde geçen bebeklik ve ilk çocukluğun ardından 11 yaşına gelen Harry, bazı hayvanlarla konuşabildiğini ve öfkelendiği zaman nesneleri kontrol edebildiğini görür. Cadı olmayan büyücülerin eğitildiği Hogwarts Büyücülük Okulu'na davet edilen Harry' nin hayatı birden değişir. Harry' nin maceralarının anlatıldığı film serisi kitaplar ile paralellik gösterir. Toplamda 8 filme ulaşan seri Harry ve arkadaşlarının maceralarını anlatır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu
Yönetmen: Chris Columbus
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson
Fragman

The Kingsman: Top Secret Service IMDb: 7,7

Macera Filmleri

Son yılların en başarılı macera filmi olarak gösterilen Kingsman: The Secret Service, genç yaşında askeri görevde babasını yitiren Garyy Price’ın hayatını konu edinmektedir. Filmin başında babasının verdiği hizmetlerden ötürü Garry Price adına bir madalya takdim edilir ve aileye bir kere geçerli olacak şekilde yardım istemeleri için telefon numarası verilir. Aradan uzun yıllarda geçer… Bir gün trafikte yaşanan bir olaydan dolayı karakola düşer. Kurtulmak içinde madalyayı kullanır. Kendisini kurtarmaya gelen kişi babasının en yakın dostlarından olan Harry Hart adında gizli görev ajanıdır.

Tür: Aksiyon, Macera
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Taron Egerton, Colin Firth, Samuel L. Jackson
Fragman

The Last Samurai (2003) IMDb: 7,7

Macera Filmleri

Yüzbaşı Woodow Algren yetenekli bir savaş gazisi olarak Winchester silah şirketinde çalışmaktadır. Şirket Japonya Kralına karşı ayaklanan Samuraylar'a karşı silah satmak için krala tanıtım yapmaya Algren' i gönderir. Silahlar satılır ve ordu hazırlıklara başlar. Az sayıda kalan Samuraylar son sefer ile yok edilecektir. Hazırlıklar tamamlanmadan önce bir çatışma yaşanır ve yüzbaşı Algren Samuraylar tarafından esir alınır. Samuray köyüne giden, onların arasında yaşayan ve erdemli davranışlarına hayran kalan yüzbaşı, savaş yaklaşırken tarafını seçmek durumundadır. Başrolde Tom Cruise ve beraberinde Ken Watanabe, Timothy Spall, Billy Connoly ve Hiroyuki Sanada, The Last Samurai'da rol alan isimler. Epik yönüyle de ağır basan film kült filmlerden bir tanesi...

Tür: Savaş, Aksiyon, Macera, Dram
Yönetmen: Edward Zwick
Oyuncular: Tom Cruise, Billy Connolly, Tony Goldwyn
Fragman

The Last of The Mohicans (1992) IMDb: 7,8

Macera Filmleri

Amerikan kolonileri arasındaki savaşlarda kontrolü ele almak isteyen İngiltere ve Fransa arasında büyük savaş yaşanır. 1700'lü yılların ortalarında geçen olayda pusuya düşürülen İngilizleri kurtaran bir Kızılderili vardır. Bu adam Mohikanlardan Chingachgook' un oğlu Hawkeye' dir. The Last Of The Mohıcans olan bu adam kurtardığı İngiliz askerlere güvenli bölgeye ulaşıncaya kadar rehberlik edecektir. Toprakların asıl yerlisi olan ve vatanını işgal eden kişilere insanlık adına yardım eden bu kahraman ile askerler arasında mevcut koşullar gereği zaruri bir takım oyunu yaşanmaktadı çünkü hayatta kalabilmek ve düşmana karşı savaşabilmek için bu gerekmektedir. Film efsane filmler arasında yer almaktadır. Daniel Day Lewis, Russell Means, Madaleine Stowe, Pete Postlethwaite ve Johdi May gibi isimler karakterlere hayat vermiştir.

Tür: Macera, Aksiyon, Dram
Yönetmen: Michael Mann
Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means
Fragman

Cast Away (2000) IMDb: 7,8

Macera Filmleri

Chuck Noland isimli kahramanımız saat gibi bir hayat yaşamaktadır. Kariyer hırsı sebebiyle çalıştığı işte başarılı olsa da bu saat gibi tekdüze süren kontrollü davranışları özel hayatında ona fayda sağlamamaktadır. Planlamalarını önceden yapan ve tıkır tıkır işleyen bu düzen bir gün Noland' ın ıssız bir adaya düşmesiyle bozulur. Yalnız başına adada yaşam mücadelesi vermeye başlayan ve kimsesizlikte dolay bol bol düşünmeye vakti olan adam, yaptığı hataların farkına varır ve bu ıssız ada onun kişiliğini düzeltmesine yardımcı olur. Robinson Crusoe hikayesinden uyarlanan bu Cast Away'da başrolde Tom Hanks film için büyük değişime uğramasıyla takdir toplamıştır.

Tür: Macera, Dram, Romantik
Yönetmen: Robert Zemeckis
Oyuncular: Tom Hanks, Helen Hunt, Nick Searcy
Fragman

Deadpool (2016) IMDb: 8,0

Macera Filmleri

Aksiyon, Macera ve komedi türünde son yıllarında en renkli filmlerinden olan Deadpool, eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson’un hayatının değişimini gözler önüne seriyor. Kansere yakalandığını öğrenen Wade, sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak adına, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye adar. Fakat bu projede bir yan etki ile karşılaşır. İzlemesi zevkli Deadpool, o kadar büyük etki yarattı ki 2018 yılında ikinci filmini vizyona sürdü. Marvel filmleri stüdyolarından çıkan bu film serisini izlerken hem aksiyona hem de komediye doyacaksınız.

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Bilim Kurgu
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein
Fragman

The Revenant (2015) IMDb: 8,0

Macera Filmleri

Leonardo DiCaprio’nun başrolde oynadığı macera dolu efsanevi bir yapım. Gelmiş geçmiş en iyi macera filmleri listesinde mutlaka ama mutlaka izlemenizi önerdiğimiz filmde, hayvanları kürkleri için tuzak kurup öldüren Hush Glass isimli karakterin, ayı saldırısı sonucunda yaralanması ve arkadaşları tarafından ölüme terk edilişini anlatır.

Tür: Western, Macera
Yönetmen: Alejandro González Iñárritu
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson
Fragman

James Bond: Casino Royale (2006) IMDb: 8,0

Macera Filmleri

Gizemli film türünün yanı sıra aynı zamanda en iyi macera film öneri listelerinde de yer alan James Bond Casino Royale, Daniel Craig’in başrolünde yer aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Ajan 007’nin ilk görevi teröristlere bankerlik yapan Le Chiffre'dir. Bond’un tek hedefi Le Chiffre’yi durdurmaktır. Bunun için Casina’da Poker oyununda bu ikili karşı karşıya gelecektir.

Tür: Casusluk, Aksiyon, Gerilim
Yönetmen: Martin Campbell
Oyuncular: Daniel Craig, Eva Green, Mads Mikkelsen
Fragman

Fast Five: RİO (2011) IMDb: 8,0

Macera Filmleri

Macera filmleri dendiğinde akıllara kesinlikle Hızlı ve Öfkeli filminin serileri gelir. Bu filmler arasında en çok göze çarpanı ise Fast Five adıyla vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu… Macera filmi tercih edeceklerin mutlaka izlemesi gereken Fast Five filminde, Dominic hapse nakledilirken Mia ve Brian tarafından kaçırılır. Yetkililer onlar için arama yaparken, üçlü Rio de Janeiro'ya kaçmıştır. Mia ve Brian, Vince tarafından Dominic'in de içinde olduğu bir işe davet edilir. Trenden 3 tane lüks araç çalınacaktır. İşin içine DEA ajanları da girince ortalık karışır. Aksiyonun ve maceranın hiç eksik olmadığı bir yapım. Mutlaka izleme listesinde olmalı…

Tür: Macera, Suç, Aksiyon
Yönetmen: Justin Lin
Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson
Fragman

Pirates of The Caribbean Series (2003 – 2017) IMDb: 8,0

Macera Filmleri

Macera filmi denince mutlaka izlenmesi gereken filmlerden olan Pırates Of Carrıbean serisi, kurnaz ve sempatik korsan Jack Sparrow' un maceralarını anlatır. Siyah İnci adlı geminin kaptanı olan Jack, başka bir kurnaz korsan olan Kaptan Barbossa tarafından oyuna getirilir ve gemisi elinden alınır. Tek başına müzadeleye girişen Jack Port Royal kasabasında yakalanarak zindana atılır. Bu sırada kasabaya saldıran Kaptan Barbossa belediye başkanının kızını kaçırır. Kızın çocukluk arkadaşı kızı kurtarmak ister, Kaptan Jack ise gemisini kurtarmak ister. Bu yoldaki benzer düşmanları birbirini sevmeyen bu ikiliyi müttefik yapar. Kaptan Barbossa ve tayfasını alt etmeye çalışan ikili bir çok maceraya atılacaktır. İlk film çok beğenilince 5 filmlik bir seri çekilmiştir fakat Johny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush gibi isimlerin yer aldığı ilk filmin verdiği keyif farklıdır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen: Gore Verbinski
Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keira Knightley
Fragman

Catch Me If You Can (2002) IMDb: 8,1

Macera Filmleri

Çok yetenekli ve çok zeki bir hırsız olan Frank Abagnale Jr. ile FBI arasındaki kovalamacanın anlatıldığı Catch Me If You Can gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanmıştır. Henüz 16 yaşında bir çocukken dolandırıcılığa başlayan ve 18 yaşına geldiğinde FBI' nın en çok aranılanlar listesine giren en genç kişi olan Frank, pratik zekasıyla tam 26 ülkede milyon Dolarları bulan dolandırıcılık gerçekleştirmiştir. Bu genç delikanlı zaman zaman pilot, bazen avukat bazen de doktor kılığına girmiştir ve usta olduğu çek sahtekarlığı işini geliştirip Ameriak tarihindeki en başarılı banka soygunlarından birisini gerçekleştirmeye kadar götürmüştür. Bu hikayenin konu edildiği filmde başrollerde Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks yer alırken, Jennifer Garner, Amy Adams ve Christopher Walken gibi isimler onlara eşlik etmiştir.

Tür: Macera, Biyografi, Suç
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken
Fragman

Mad Max: Fury Road (2015) IMDb: 8,1

Macera Filmleri

Mad Max filmlerinden 30 yıl sonra bir kez daha izleyicilerle buluşan, macera bilim kurgu türünde son yılların en başarılı yapımlarından bir tanesi olan Mad Max: Fury Road, oldukça sürükleyici bir film. Aksiyon dolu bir maceraya hazır olun, çünkü uzun yıllar aklınızdan çıkmayacak bir film sizleri bekliyor.

Tür: Aksiyon, Bilim kurgu
Yönetmen: George Miller
Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Zoë Kravitz
Fragman

Inglourious Basterds (2009) IMDb: 8,3

Macera Filmleri

Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun son yıllara damgasını vuran en iyi filmlerinden bir tanesi… Soysuzlar Çetesi! İkinci dünya savaşı sırasında Alman işgali altında olan Fransa’da başlayan filmde bir Nazi komutanı genç bir kızı gözleri önünde katleder. Katliamdan küçük kız kaçarak kurtulur ve Paris’e gider. Aynı tarihlerde Avrupa’da Yahudi askerler tarafından “Soysuzlar” isminde grup oluşturulur ve bu grup yüksek rütbeli Nazi askerlerine misilleme amacı güder. Paris’te kaos çıkması artık içten bile değildir.

Tür: Savaş filmi, Aksiyon
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncular: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz
Fragman

Interstellar (2014) IMDb: 8,6

Macera Filmleri

2014 yılına damga vuran aynı zamanda Oscar Ödüllü Filmler listesinde önerilen yapımlardan olan Interstellar, solucan deliklerinin var olduğu ve bu sayede zamanda yolculuğun mümkün olabileceği teorisinden esinlenen bir yapım. Bir grup cesur kaşif, sonucunda neler yaşayacakları belli olmayan bir maceraya atılır. Yapacakları bu yolculuk, birlikte kalabilmek için verdikleri mücadele kahramanlarımızın mücadele gücünü oldukça zorlayacaktır. Tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen Yıldızlararası filmini, henüz izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Bilimkurgu, Dram
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine
Fragman

Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8,6

Macera Filmleri

2019 yılında yayınlanan ve Marvel filmleri serisinin final filmi olarak karşımıza çıkan Avengers: Endgame, 22 filmlik geçmişe sahip olan hikayenin adeta tamamlayıcısıdır. Filmde, Avengers’ın en büyük rakibi olan Thanos tarafından dünyanın yarısının yok oluşu ve sonrasında yaşanan maceralar aktarılmaktadır. Bütün Marvel kahramanlarını bir arada gördüğümüz yapımın ardından Marvel Sinematik Evreni farklı bir boyuta taşınıyor. Filmi daha iyi kavrayabilmeniz için mutlaka serinin diğer 21 filmlini izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo
Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo
Fragman

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) IMDb: 8,8

Macera Filmleri

Mutlaka izlenmesi gereken macera filmleri listesinde yer alan The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring filminde, orta dünyada yaşanan macera dolu hikayeyi izleyiciye aktarmaktadır. Tek amaç, kötülüğün güç aldığı yüzüğü ortadan kaldırmaktır. Neyse ki yalnız çıkmayacaktır bu zorlu yolculuğa: Gandalf'ın yanısıra, bir elf olan Legolas, cüce Gimli; izci Aragorn, savaşçı Boromir ve Frodo'nun kendisi gibi Hobbit olan üç arkadaşı Merry, Pippin ve Samwise yardımcı olacaktır.

Tür: Fantastik, Macera
Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Elijah Wood, Sean Astin, Ian McKellen
Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2265
1448
669
330
282
454
943
155
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.