• DOLAR5,6804-0.10
  • EURO6,3745-0.15
  • ALTIN261,5240.31
  • BIST101.5661.76

En İyi Macera Filmleri - Tüm Zamanların En Başarılı 20 Macera Filmi

En İyi Macera Filmleri - Tüm Zamanların En Başarılı 20 Macera Filmi
14.01.201610:55

Bu filmlerdeki kahramanların başından geçen maceralara kendinizi de dahil edeceğiniz, sizi içine çekecek kadar güzel filmlerden oluşan liste hazırladık. İşte en iyi 20 macera filmi...

Haber güncelleme tarihi 03.07.2019 15:03

Sinemanın en iyi ve en güzel aksiyon macera filmlerinin yer aldığı harika bir liste ile karşınızdayız. Tercih edeceğiniz filmin her sahnesinde ayrı bir macera ayrı bir aksiyon olsun istiyorsanız, bu liste tam da size göre...

Çatışmaların, kovalamacaların ve heyecanlı yolculukların eksik olmadığı en güzel Macera filmleri, herkes tarafından tercih edilebilecek yapımlardır. Özellikle 90’lı yıllarda örneği çokça görülen Macera filmleri, günümüzde teknolojinin devreye girmesiyle daha da güzel eserlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Gelmiş geçmiş en güzel aksiyon filmleri listesine görmek için En İyi 30 Aksiyon Filmi içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Sizler için özenle hazırladığımız bu içerikte tüm zamanların en güzel aksiyon macera filmlerini bir araya getirdik. İşte, gelmiş geçmiş en güzel macera filmleri listesi

Macera Filmleri;

20. Hızlı ve Öfkeli: Rio Soygunu / Fast Five (2011) IMDb: 8.0

Macera filmleri dendiğinde akıllara kesinlikle Hızlı ve Öfkeli filminin serileri gelir. Bu filmler arasında en çok göze çarpanı ise Fast Five adıyla vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu… Macera filmi tercih edeceklerin mutlaka izlemesi gereken Fast Five filminde, Dominic hapse nakledilirken Mia ve Brian tarafından kaçırılır. Yetkililer onlar için arama yaparken, üçlü Rio de Janeiro'ya kaçmıştır. Mia ve Brian, Vince tarafından Dominic'in de içinde olduğu bir işe davet edilir. Trenden 3 tane lüks araç çalınacaktır. İşin içine DEA ajanları da girince ortalık karışır. Aksiyonun ve maceranın hiç eksik olmadığı bir yapım. Mutlaka izleme listesinde olmalı…

en iyi macera filmleri

Tür: Macera, Suç, Aksiyon

Fragman


19. Limit Yok / Limitless (2011) IMDb: 7.4

Son yıllarda vizyona giren en başarılı filmler arasında yer alan Limetless, macera türü film önerileri arasında kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım… Filmde, Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Ardından zengin, çekici ve akıllı olmaya başlar. Ancak bu durumun bir bedeli vardır. Her anı macera dolu efsane bir film.

en iyi macera filmleri

Tür: Macera, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim

Fragman


18. Maymunlar Cehennemi: Baslangıç / Rise Of The Planet Of The Apes IMDb: 7.6

1968 yılında çekilen Maymunlar Cehennemi filminin yeni bir serisi olan Maymunlar Cehennemi: Baslangıç filmi 2011 yılında vizyona girdi. Filmde, Genetik mühendisi olarak çalışan Will Rodman babasını Alzheimer hastalığından kurtarmak için bir ilaç üzerinde çalışmaktadır. Bu ilaç teoride beyin aktivitelerini geliştirerek hastaları Alzheimer'dan kurtarmayı amaçlar. İlacın, denek olarak kullanılan maymunda büyük bir etkiler yarattığı gözlemlenir ancak sonraki çalışmalarda olumsuzlar meydana gelir ve denek olan Pembe Göz maymun hayatını kaybeder. Her şeye bitti gözüyle bakılırken Parlak Göz'ün doğan yavrusu Sezar'ın mucizevi gelişimi, Will Rodman'ın önünde yeni bir yol açar. Bilim Kurgu türünün içerisinde yer alan bu filmi henüz izlemediyseniz kesinlikle vakit kaybetmemenizi öneririz.

en iyi macera filmleri

Tür: Macera, Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

Fragman


17. Cehennem Melekleri / The Expendables (2010) IMDb: 6.5

2010-2014 yılları arasında 3 adet seri filmden oluşan Cehennem Melekleri filmi macera ve aksiyon sevenler için harika bir tercih… Filmde Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke, Bruce Willis ve Dolph Lundgren gibi birçok ünlü isim yer alıyor. Bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı 'Cehennem Melekleri' kesinlikle seri olarak izlemeniz gereken bir film.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


16. Alfa Kurt / Alpha (2018) IMDb: 7.0

 2018 yılında vizyona giren Alfa Kurt, 20 bin yıl önce Avrupa'da üst paleotik çağ döneminde geçen bir yapımdır. Filmde kurt ile çocuğun arkadaşlığını konu edilmektedir. Filmin geçtiği dönemlerde genç bir çocuk kabilesiyle beraber ilk avına çıkar ve yaralanır. Kendine geldiğinde ise tek olduğunu fark eder. Hayatta kalma mücadelesi verirken sürüden ayrılmış yaralı hırçın bir kurt ile denk gelir. Birbirlerine alışmaya çalışırken bir yanda da kış gelmeden kabilesine yetişmesi gerekmektedir.

en iyi macera filmleri

Tür: Macera, Dram, Aile

Fragman


15. Non-Stop (2014) IMDb: 7.0

Liam Neeson’un başrolünde oynadığı Nonm-Stop filmi, sıradan bir hava mareşali olan Bill Marks’ın yaşadıklarını konu almaktadır. Filmde, Bill Marks, New York-Londra uçağındayken telefonuna ilginç mesajlar almaya başlar. Gelen mesajlar uçağın içindeki tüm yolcuları tehlikeye atacak mesajlardır.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


14. Kingsman: Gizli Servis / Kingsman: The Secret Service IMDb: 7.7

Son yılların en başarılı macera filmi olarak gösterilen Kingsman: Gizli Servis, genç yaşında askeri görevde babasını yitiren Garyy Price’ın hayatını konu edinmektedir. Filmin başında babasının verdiği hizmetlerden ötürü Garry Price adına bir madalya takdim edilir ve aileye bir kere geçerli olacak şekilde yardım istemeleri için telefon numarası verilir. Aradan uzun yıllarda geçer… Bir gün trafikte yaşanan bir olaydan dolayı karakola düşer. Kurtulmak içinde madalyayı kullanır. Kendisini kurtarmaya gelen kişi babasının en yakın dostlarından olan Haryy Hart adında gizli görev ajanıdır.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


13. Deadpool (2016) IMDb: 8.0

Aksiyon, Macera ve komedi türünde son yıllarında en renkli filmlerinden olan Deadpool, eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson’un hayatının değişimini gözler önüne seriyor. Kansere yakalandığını öğrenen Wade, sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak adına, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye adar. Fakat bu projede bir yan etki ile karşılaşır. İzlemesi zevkli Deadpool, o kadar büyük etki yarattı ki 2018 yılında ikinci filmini vizyona sürdü. Marvel stüdyolarından çıkan bu film serisini izlerken hem aksiyona hem de komediye doyacaksınız.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Fragman


12. Görevimiz Tehlike 5 / Mission Impossible 5: Rogue Nation (2015) IMDb: 7.4

2015 yılında vizyona giren Görevimiz Tehlike 5, son yılların en başarılı aksiyon macera filmleri arasında kendisine yer buluyor. Görüntü kalitesi ve muhteşem müzikleri ile izleyiciyi kendisine bağlayan film, kadrosunda Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Jeremy Renner, Ving Rhames ve Alec Baldwin yıldız oyuncular buluyor. Yine imkansız bir görevin peşinde olan Ajan Hunt, bu sefer oldukça bir düşmanla karşı karşıya. Anlatılcak çok bir şey yok. Serinin önceki filmlerini izleyenler, eminiz ki 5. filmide çok beğenecektir.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Fragman


11. Ölüm Yarışı / Death Race (2008) IMDb: 6.4

Jason Statham’ın başrolde oynadığı bir başka aksiyon filmi ile karşınızdayız. En iyi aksiyon filmlerinin yıldız oyunucusu Jason Statham, azılı suçlularla dolu bir hapishaneye düşer. Bu hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkumları birbirlerini öldürmeye zorlayacak bir yarış alanı düzenler. Aksiyon’un hiç eksik olmadığı Ölüm Yarışı filminde heyecanın doruklarına ulaşacaksınız.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Fragman


10. Sherlock Holmes (2009) IMDb: 7.6

Ünlü dedektif romanından uyarlanan film 2009 yılında Robert Downey Jr. ve Jude Law ile daha dinamik ve daha etkileyici bir film olarak karşımıza çıkıyor. Dönemin en ünlü dedektifi Sharlock Holmes ve ortağı Watson ile suçların çözülmesi için çaba harcıyorlar. Suç ile mücadele konulu filmlerde olduğu gibi kahramanlarımızın başına bir dizi olaylar geliyor fakat zeki dedektif Sharlock, en karmaşık olayları bile yüksek zekasıyla kolayca çözmesini biliyor. Filmde ikiliye Rachel Adams, Mark Strong ve Kelly Reilly gibi isimler eşlik ediyor.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem

Fragman


9. Mumya / The Mummy (1999) IMDb: 7.0

Eski Mısır' da yaşanan ve yarım kalan bir aşkın binlerce yıl sonra tekrar hortlamasına sebep olan 3 kişinin hikayesi anlatılıyor. Kahramanlardan birisi maceracı Rick, diğer ikisi ise antik kenti aramaya ve araştırmaya gelen kardeşler Evy ve Jon' dur. Evy böyle değerli bir kültürel mirasın ortaya çıkarılması için çaba sarf etse de Jon' un tek amacı antik kentten çıkarılacak değerli eşyalar ve altınlardır. Bu üçlünün bilmedikleri ise orada diri diri gömülen ve geri dönmeye yemin eden bir rahibin olmasıdır. Yanlışlıkla onu uyandırırlar ve mumya insanlara zarar vermeye başlar. Mumyanın tek amacı binlerce yıl önce sevdiği ve kavuşamadığı kadını büyü ile tekrar diriltmektir. Bizim üçlü ise başlarına açtıkları bu macerayı nasıl sonlandıracaklarını düşünmektedirler. Mumya konulu filmlere çığır atlatan filmde baş rollerde Brenden Fraser ve Rachel Weizs yer almaktadır. Yardımcı rolleri ise John Hannah ve Arnold Vosloo canlandırmaktadır.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Fragman


8. Monte Kristo Kontu / The Count Of Monte Cristo (2002) IMDb: 7.8

Dantes başarılı bir denizcidir. Hayatını engin sulara adayan bu adamın tek bir amacı kalmıştır o da güzeller güzeli Mercedes ile evlenebilmek. Mercedes ile evlilik planları yapan adamın bilmediği bir durum vardır. En yakınlarından olan arkadaşı Fernand da güzel Mercedes'e aşıktır. Dantes arkadaşı bildiği adamın arkasından çevirdiği işler neticesinde ne olduğunu anlayamadan zindana düşer. Fernand rakibini alt etmiştir ve sevdiği kadınla evlenecektir fakat Dantes ona bunu yapanların öfkesiyle intikam ateşi içinde uygun zamanı beklemektedir. Guy Pierce, Henry Cavill, Jim Caviezel, Richard Harris ve Luis Guzman gibi isimlerin yer aldığı kadrosuyla keyfili bir orta çağ macera filmidir.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


7. Indıana Jones Serisi ( 1981 – 2008) IMDb: 8.3

Arkeolog olan Indiana Jones, çok meşhur bir efsane olan ve 10 Emir' in sırrını çözeceğine inanılan bir Ark'ı araştırmaya gider. Bu efsanenin gerçek olduğunu ve sadece kendisinin bu konuyla ilgili olmadığını başka kişilerin de gizemi çözmeye çalıştığını görür. Diğer kişilerden birisi Almanya diktatörü Hitler' dir. Adamlarını göndermiş ve mutlaka bu Ark' ın bulunmasını emretmiştir. Indiana Jones birden kendini Alman ajanların arasında onlara rakip olarak bulur. Macera filmleri arasında efsane olan ve gerek şapkasıyla gerekse kamçısıyla simge haline dönüşen Indiana Jones karakterini Harrison Ford canlandırmaktadır. Filmde ayrıca Alfred Molina, John Rhys-Davies, Karen Allen ve Paul Freeman gibi isimler yer almaktadır.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


6. Son Samuray / The Last Samurai (2003) IMDb: 7.7

Yüzbaşı Woodow Algren yetenekli bir savaş gazisi olarak Winchester silah şirketinde çalışmaktadır. Şirket Japonya Kralına karşı ayaklanan Samuraylar'a karşı silah satmak için krala tanıtım yapmaya Algren' i gönderir. Silahlar satılır ve ordu hazırlıklara başlar. Az sayıda kalan Samuraylar son sefer ile yok edilecektir. Hazırlıklar tamamlanmadan önce bir çatışma yaşanır ve yüzbaşı Algren Samuraylar tarafından esir alınır. Samuray köyüne giden, onların arasında yaşayan ve erdemli davranışlarına hayran kalan yüzbaşı, savaş yaklaşırken tarafını seçmek durumundadır. Başrolde Tom Cruise ve beraberinde Ken Watanabe, Timothy Spall, Billy Connoly ve Hiroyuki Sanada filmde rol alan isimler. Epik yönüyle de ağır basan film kült filmlerden bir tanesi...

en iyi macera filmleri

Tür: Savaş, Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


5. Son Mohikan / The Last Of The Mohıcans (1992) IMDb: 7.8

Amerikan kolonileri arasındaki savaşlarda kontrolü ele almak isteyen İngiltere ve Fransa arasında büyük savaş yaşanır. 1700'lü yılların ortalarında geçen olayda pusuya düşürülen İngilizleri kurtaran bir Kızılderili vardır. Bu adam Mohikanlardan Chingachgook' un oğlu Hawkeye' dir. Son Mohikan olan bu adam kurtardığı İngiliz askerlere güvenli bölgeye ulaşıncaya kadar rehberlik edecektir. Toprakların asıl yerlisi olan ve vatanını işgal eden kişilere insanlık adına yardım eden bu kahraman ile askerler arasında mevcut koşullar gereği zaruri bir takım oyunu yaşanmaktadı çünkü hayatta kalabilmek ve düşmana karşı savaşabilmek için bu gerekmektedir. Film efsane filmler arasında yer almaktadır. Daniel Day Lewis, Russell Means, Madaleine Stowe, Pete Postlethwaite ve Johdi May gibi isimler karakterlere hayat vermiştir.

en iyi macera filmleri

Tür: Macera, Aksiyon, Dram

Fragman


4. Sıkıysa Yakala / Catch Me If You Can (2002) IMDb: 8.1

Çok yetenekli ve çok zeki bir hırsız olan Frank Abagnale Jr. ile FBI arasındaki kovalamacanın anlatıldığı film gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanmıştır. Henüz 16 yaşında bir çocukken dolandırıcılığa başlayan ve 18 yaşına geldiğinde FBI' nın en çok aranılanlar listesine giren en genç kişi olan Frank, pratik zekasıyla tam 26 ülkede milyon Dolarları bulan dolandırıcılık gerçekleştirmiştir. Bu genç delikanlı zaman zaman pilot, bazen avukat bazen de doktor kılığına girmiştir ve usta olduğu çek sahtekarlığı işini geliştirip Ameriak tarihindeki en başarılı banka soygunlarından birisini gerçekleştirmeye kadar götürmüştür. Bu hikayenin konu edildiği filmde başrollerde Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks yer alırken, Jennifer Garner, Amy Adams ve Christopher Walken gibi isimler onlara eşlik etmiştir.

en iyi macera filmleri

Tür: Macera, Biyografi, Suç

Fragman


3. Harry Potter Serisi (2001 – 2011) IMDb: 7.6

Ünlü kitap serisinden sinemaya uyarlanan ve izlenme rekorları kıran filmin konusuna kısaca değinmek gerekirse; Harry Potter, küçük yaşta anne ve babasını şüpheli bir trafik kazsında kaybetmiştir. Geriye ona bakabilecek tek kişi olan teyzesinin yanına gider fakat teyzesi hiç iyi davranmaz. Zorluklarla mücadele içinde geçen bebeklik ve ilk çocukluğun ardından 11 yaşına gelen Harry, bazı hayvanlarla konuşabildiğini ve öfkelendiği zaman nesneleri kontrol edebildiğini görür. Cadı olmayan büyücülerin eğitildiği Hogwarts Büyücülük Okulu'na davet edilen Harry' nin hayatı birden değişir. Harr' nin maceralarının anlatıldığı film serisi kitaplar ile paralellik gösterir. Toplamda 8 filme ulaşan seri Harry ve arkadaşlarının maceralarını anlatır.

en iyi macera filmleri

Önerilen İçerik: En Sağlam Harry Potter Büyüleri

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu

Fragman


2. Yeni Hayat / Cast Away (2000) IMDb: 7.8

Chuck Noland isimli kahramanımız saat gibi bir hayat yaşamaktadır. Kariyer hırsı sebebiyle çalıştığı işte başarılı olsa da bu saat gibi tekdüze süren kontrollü davranışları özel hayatında ona fayda sağlamamaktadır. Planlamalarını önceden yapan ve tıkır tıkır işleyen bu düzen bir gün Noland' ın ıssız bir adaya düşmesiyle bozulur. Yalnız başına adada yaşam mücadelesi vermeye başlayan ve kimsesizlikte dolay bol bol düşünmeye vakti olan adam, yaptığı hataların farkına varır ve bu ıssız ada onun kişiliğini düzeltmesine yardımcı olur. Robinson Crusoe hikayesinden uyarlanan bu filmde başrolde Tom Hanks film için büyük değişime uğramasıyla takdir toplamıştır.

en iyi macera filmleri

Tür: Macera, Dram, Romantik

Fragman


1. Karayip Korsanları Serisi / Pırates Of Carrıbean (2003 – 2017) IMDb: 8.0

Macera filmi denince mutlaka izlenmesi gereken filmlerden olan Karayip Korsanları serisi, kurnaz ve sempatik korsan Jack Sparrow' un maceralarını anlatır. Siyah İnci adlı geminin kaptanı olan Jack, başka bir kurnaz korsan olan Kaptan Barbossa tarafından oyuna getirilir ve gemisi elinden alınır. Tek başına müzadeleye girişen Jack Port Royal kasabasında yakalanarak zindana atılır. Bu sırada kasabaya saldıran Kaptan Barbossa belediye başkanının kızını kaçırır. Kızın çocukluk arkadaşı kızı kurtarmak ister, Kaptan Jack ise gemisini kurtarmak ister. Bu yoldaki benzer düşmanları birbirini sevmeyen bu ikiliyi müttefik yapar. Kaptan Barbossa ve tayfasını alt etmeye çalışan ikili bir çok maceraya atılacaktır. İlk film çok beğenilince 5 filmlik bir seri çekilmiştir fakat Johny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush gibi isimlerin yer aldığı ilk filmin verdiği keyif farklıdır.

en iyi macera filmleri

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Fragman


Önerilen İçerik: En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
434
579
103
22
38
23
134
32
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.