Macera Filmleri - Gelmiş Geçmiş En İyi Macera Fİlmleri (Güncel Liste)

Macera Filmleri - Gelmiş Geçmiş En İyi Macera Fİlmleri (Güncel Liste)
14.01.201610:55

Gelmiş geçmiş en iyi macera filmleri listesinde IMDB puanı yüksek en en popüler ve en güzel Macera filmlerini bir araya getirdik. İşte, aksiyon macera ve fantastik macera filmleri türünde en son çıkan macera filmleri...

Haber güncelleme tarihi 28.05.2020 18:51

Gelmiş Geçmiş En İyi Macera Filmleri

Macera filmleri içeriğinde sizler için aksiyon macera filmleri ve fantastik macera filmleri gibi türlerinde yer aldığı en iyi macera filmleri listesini bir araya getirdik. İşte, bir solukta izleyebileceğiniz tüm zamanların en çok izlenen, en güzel macera filmleri öneri listesi...

Macera Filmleri;

48. Jumanji: Next Level (2019) IMDb: 6.8

en iyi macera filmleri

2019’un en iyi filmleri listesinde de kendisine yer bulan yapımda Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan ve Awkwafina gibi bilindik oyuncular yer almaktadır. Filmde, farklı bir boyuta geçen ve bu boyutta özel güçlere sahip avatarlara dönüşen dört arkadaşın mahsur kaldıkları yapımda ekip bir kez daha bir araya gelir. Maceradan maceraya atılan ekibin bu sefer bir kurtarma görevi vardır. Bakalım, kahramanlarımız görevi yerine getirebilecek midir?

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik

Fragman


47. The Dark Knight Rises (2012) IMDb: 7.4

en iyi macera filmleri

Tüm zamanların en iyi filmleri arasında yer alan ve aynı zamanda Macera filmleri listesinde her zaman en tepede yer alan harika bir filmBatman: The Dark Rises! Filmde, Bruce Wayne Gotham şehrinde suça karşı yaptığı mücadeleyi genişleterek tüm sokaklardaki suçluları temizlemek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Tabi bu suçlulardan en tehlikesi ise efsane karakter JOKER. Muhteşem zeki ve iyi kurgular ortaya koyan bu suç efsanesi karşısında verilen mücadelenin anlatıldığı film görsel efektler ve aksiyon sahneleri ile izleyenleri oldukça mest etmektedir.

Tür: Macera, Aksiyon, Suç, Dram

Fragman


45. Doctor Strange (2016) IMdb: 7.5

en iyi macera filmleri

Marvel filmleri listesinde hikayenin en önemli karakterlerinden Doctor Strange’nin gişe rekorları kıran filmi… 2016 yılında vizyona giren ve sonrasında Avengers İnfinity War ve Avengers: Endgame filmlerinde de yer alan bu karakter, harika bir doktordur ve aynı zamanda da biraz bencildir. Bir gün büyük bir kaza geçirir ve ellerini eskisi gibi kullanamaz. Artık bir mucizeye ihtiyacı vardır.

Tür: Macera, Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman


44. Minority Report (2002) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

Philip K. Dick'in kitabından uyarlanan macera film tutkunlarının unutamayacağı harika bir yapım. Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlan film, 2054 yılında geçiyor ve dedekrif John Anderton, bazı pisişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde katillerin cinayetlerini öncesinde engelleyen özel bir polisi canlandırıyor. Sistem kusursuzdur ancak bir gün her şey tersine döner.

Tür: Macera, Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman


43. The Martian (2015) - IMDB: 8.0

en iyi macera filmleri

Matt Damon’ın Mark Watney isimli bir botanikçiyi canlandırdığı film 2035 yılında geçiyor. Watney, Nasa tarafından görevlendirilen bir astronottur. Görev sırasında fırtına çıkar ve Watney, Mars’ta tek başına kalır. İlk olarak yapması gereken yalnız kaldığı yere uyum sağlamalı ve yaşamını bir süre devam ettirmelidir. Sonrasında ise dünyaya bir sinyal yollamak ve kurtarılmayı beklemek. Ancak bu süreç hiç de basit olmayacaktır.

Tür: Macera, Dram, Bilir Kurgu

Fragman


42. The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) IMDb: 7.8

en iyi macera filmleri

Yüzüklerin Efendisi filmlerini hepimizi izlemişizdir. The Hobbit: An Unexpected Journey isimli yapım ise tam olarak Yüzüklerin Efendisi’nin anlattığı dönemin öncesini ele alıyor. Filmde başrollerde Lan McKellen, Martin Freeman, Rickhard Armitage ve Ken Stott yer almaktadır.

Tür: Macera, Bilim Kurgu

Fragman


41. Guardians of the Galaxy (2014) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Macera filmleri tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken Marvel filmleri serisinin en değişik konusuna sahip filmi… Guardians of the Galaxy filminde başrolde Chris Pratt, Zoe Saldana yer alırken seslendirmelerde ise Vin Diesel ve Dave Bautista bulunmaktadır. Film, Peter Quill denen yetenekli bir hırsızın uzayda başına gelen aksiyon ve macera dolu olayları izleyiciye aktarmaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman

40. The Grand Budapest Hotel (2014) IMDb: 8.1

en iyi macera filmleri

En iyi filmler listesinde yer alan konusu ve oyunculuğuyla herkesin beğenisini kazanan efsanevi bir yapım… 20. YY’da iki savaş arasında geçen bir dönemi anlatan film, o yıllarda hizmet veren en ünlü otellerinden birinde çalışan Gustav H. ve otele yeni gelen Zero Mustafa’nın hikayesi anlatılmaktadır. Gustav H, yaşlı sevgilisinin ölmesi sonrasında kendisine miras kalır. Bu durumdan çok sevinçlidir ancak sonrasında yaşanacaklardan habersizdir. İşin içinde başka mirasçılarda vardır. Macera ve komedi dolu bu hikayeyi mutlaka izlenecek filmler listesine eklemelisiniz.

Tür: Macera, Komedi, Dram

Fragman


39. Life Of Pi (2012) IMDb: 7.9

en iyi macera filmleri

2012 yılında vizyona giren ve en iyi Hint filmleri listesinde de yeri olan harika bir macera filmi… Hindistan’daki bir hayvanat bahçesinden Pasifik Okyanus’una uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası ve sonrasında yaşananlar etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır.

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Fragman


38. The Hunger Games (2012) IMDb: 7.2

en iyi macera filmleri

Macera filmleri denince akılları gelen film serilerinden The Hunger Games’in ilk filmi… Film, yakın gelecekte açlık ve kuraklığın sonrasında kurulan kolonileri ve bu kolonilerden seçilen gençlerin hayatta kalmak için bir alana koyulmasını ele alır. Açlık Oyunlarında her bölgeden 2 aday ölüm kalım mücadelesi için bir platforma bırakılırlar. Küçük kardeşi Primrose’un yerine yarışmaya katılan Katniss yarışma içerisinde yaptıklarıyla 12 bölgeye de özgürlük tohumları saçmıştır.

Tür: Macera, Aksiyon

Fragman


37. 127 Hours (2010) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

2010 yılında vizyona giren ve konusuyla oldukça farklı bir yapım olma özelliği taşıyan 127 Hours, genç bir dağcının yaşadıklarını anlatır. Kahramanımız Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına eli sıkışır ve kendisini oradan kurtarmak zorundadır. 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kalma hali ve içsel sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalan Aaron’un macera ve gerilim dolu bu hikayesini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Macera, Biyografi, Dram, Gerilim

Fragman


36. Into the Wild (2007) IMDb: 8.1

en iyi macera filmleri

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir de. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar.

Tür: Macera, Biyografi, Dram

Fragman


35. Death Race (2008) IMDb: 6.4

en iyi macera filmleri

Jason Statham’ın baş rolde oynadığı bir başka aksiyon filmi ile karşınızdayız. En iyi aksiyon filmlerinin yıldız oyuncusu Jason Statham, azılı suçlularla dolu bir hapishaneye düşer. Bu hapishanenin yöneticileri, ceza evindeki mahkumları birbirlerini öldürmeye zorlayacak bir yarış alanı düzenler. Aksiyon’un hiç eksik olmadığı Death Race filminde heyecanın doruklarına ulaşacaksınız.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Fragman


34. The Expendables (2010) IMDb: 6.5

en iyi macera filmleri

2010-2014 yılları arasında 3 adet seri filmden oluşan The Expendables filmi macera ve aksiyon sevenler için harika bir tercih… Filmde Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke, Bruce Willis ve Dolph Lundgren gibi birçok ünlü isim yer alıyor. Bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı 'Cehennem Melekleri' kesinlikle seri olarak izlemeniz gereken bir film.

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


33. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019) IMDb: 6.8

en iyi macera filmleri

Hızlı ve Öfkeli filmlerinden tanıdığımız Hoobs (Dwayne Johnson) ve Shaw’ın (Jason Statham)  bir arada yer aldığı en son çıkan macera filmlerinden bir tanesi olan Hobss and Shaw... Hızlı ve Öfkeli serisiyle bir bağı olmayan filmde, sinsi ve gizli bir düşman, hiçbir konuda anlaşamayan iki kahramanımızı bir araya getirir. Bu ezeli düşmanı yenmek için her iki karakterin kendisine ihtiyacı bulunmaktadır. Hobbs and Shaw, 2019 en iyi macera filmleri listesinde güzel vakitler geçirmek için mutlaka izlemeniz gereken bir yapım.

Fragman


32. The Lion King (2019) IMDb: 7.1

en iyi macera filmleri

En yeni Macera filmlerinden bir tanesi olan ancak geçmişte birçok filmi için Aslan Kral, Ormanların Kralı Mufasa ve oğlu Simba’nın başında geçen macera dolu hikayeyi aktarmaktadır. Baba ve oğlu, sinsi amca Scar’ın planlarından haberdar değildir. Ormanın kralı olmak için baba Mufasa’yı öldüren Scar’ın hedefinde artık Simba yer almaktadır. Babasının ölümünden sonra sürgüne giden Simba, zamanı geldiğinde hakkı olanı geri almak için amcasının ihanetinin bedelini ödetecektir.

Fragman


31. Captain Marvel (2019) IMDb: 7.0

en iyi macera filmleri

Marvel Evreni içerisinde geçen en güçlü kahraman Captain Marvel’ın doğuşunu ve Avengers’a dahil oluşunu anlatan, en son çıkan macera filmleri listesinde en tepede yer alan etkileyici bir yapım. Başrolde yer alan Carol Danvers, filmde süper güçlere sahip durumdadır ancak bu duruma nasıl geldiği filmin akışında belli olacaktır.

Fragman


30. Aquaman (2018) IMDb: 7.0

en iyi macera filmleri

Game Of Thrones dizisinden tanıdığımız Jason Momoa, Aquaman filminde Arthur karakteri ile bu karşımıza çıkıyor. Yedi Deniz’in kralı olmasının yanı sıra aynı zamanda Atlantis’in de istemeye istemeye hükümdarlığını yapan Aquaman, sadece kendi bölgesini değil aynı zamanda bütün gezegeni korumak zorundadır. Filmin yönetmenliğini gerilim ustası ünlü yönetmen James Wan oturmaktadır.

Fragman


29. Alfa Kurt (2018) IMDb: 7.0

en iyi macera filmleri

2018 yılında vizyona giren Alpha, 20 bin yıl önce Avrupa'da üst paleotik çağ döneminde geçen bir yapımdır. Filmde kurt ile çocuğun arkadaşlığını konu edilmektedir. Filmin geçtiği dönemlerde genç bir çocuk kabilesiyle beraber ilk avına çıkar ve yaralanır. Kendine geldiğinde ise tek olduğunu fark eder. Hayatta kalma mücadelesi verirken sürüden ayrılmış yaralı hırçın bir kurt ile denk gelir. Birbirlerine alışmaya çalışırken bir yanda da kış gelmeden kabilesine yetişmesi gerekmektedir.

Tür: Macera, Dram, Aile

Fragman


28. Non-Stop (2014) IMDb: 7.0

en iyi macera filmleri

Liam Neeson’un başrolünde oynadığı Non-Stop filmi, sıradan bir hava mareşali olan Bill Marks’ın yaşadıklarını konu almaktadır. Filmde, Bill Marks, New York-Londra uçağındayken telefonuna ilginç mesajlar almaya başlar. Gelen mesajlar uçağın içindeki tüm yolcuları tehlikeye atacak mesajlardır.

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


27. Mumya (1999) IMDb: 7.0

en iyi macera filmleri

The Mummy filmi,Eski Mısır' da yaşanan ve yarım kalan bir aşkın binlerce yıl sonra tekrar hortlamasına sebep olan 3 kişinin hikayesi anlatılıyor. Kahramanlardan birisi maceracı Rick, diğer ikisi ise antik kenti aramaya ve araştırmaya gelen kardeşler Evy ve Jon' dur. Evy böyle değerli bir kültürel mirasın ortaya çıkarılması için çaba sarf etse de Jon' un tek amacı antik kentten çıkarılacak değerli eşyalar ve altınlardır. Bu üçlünün bilmedikleri ise orada diri diri gömülen ve geri dönmeye yemin eden bir rahibin olmasıdır. Yanlışlıkla onu uyandırırlar ve mumya insanlara zarar vermeye başlar. Mumyanın tek amacı binlerce yıl önce sevdiği ve kavuşamadığı kadını büyü ile tekrar diriltmektir. Bizim üçlü ise başlarına açtıkları bu macerayı nasıl sonlandıracaklarını düşünmektedirler. Mumya konulu filmlere çığır atlatan filmde baş rollerde Brenden Fraser ve Rachel Weizs yer almaktadır. Yardımcı rolleri ise John Hannah ve Arnold Vosloo canlandırmaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Fragman


26. Aladdin (2019) IMDb: 7.2

en iyi macera filmleri

Çocukluğumuzun hikayesi Aladdin’in 2019 yılında vizyona giren aynı isme sahip filminde, macera ve aksiyon dolu sahnelere hazırlıklı olun. Sihirli lamba sayesinde aşık olduğu kıza kavuşmayı amaçlayan Aladdin, pazarda meyve sebze çalan fakir bir gençtir. Geceleri sokaklarda yatarken, gündüzleri ise hırsızlığa devam etmektedir. Aslında, içi temiz ve yufka yürekli olan Aladdin’in kaderi, babası tarafından zorla evlendirilmek istenen genç bir kız tanışmasıyla değişir.

Fragman


25. Mission: Impossible: Rogue Nation (2015) IMDb: 7.4

en iyi macera filmleri

2015 yılında vizyona giren Mission Impossible 5: Rogue Nation, son yılların en başarılı aksiyon macera filmleri arasında kendisine yer buluyor. Görüntü kalitesi ve muhteşem müzikleri ile izleyiciyi kendisine bağlayan film, kadrosunda Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Jeremy Renner, Ving Rhames ve Alec Baldwin yıldız oyuncular buluyor. Yine imkansız bir görevin peşinde olan Ajan Hunt, bu sefer oldukça bir düşmanla karşı karşıya. Anlatılcak çok bir şey yok. Serinin önceki filmlerini izleyenler, eminiz ki 5. filmide çok beğenecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Fragman


24. Limitless (2011) IMDb: 7.4

en iyi macera filmleri

Son yıllarda vizyona giren en başarılı filmler arasında yer alan Limetless, macera türü film önerileri arasında kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım… Filmde, Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Ardından zengin, çekici ve akıllı olmaya başlar. Ancak bu durumun bir bedeli vardır. Her anı macera dolu efsane bir film.

Tür: Macera, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim

Fragman


23. A Dog's Journey (2019) IMDb: 7.4

en iyi macera filmleri

Mutlaka izlenmesi gereken macera filmleri listesinde 2019 yapımlı A Dog’s Journey, bir köpek ve yaşadığı çiftlikte hayat süren ailenin güzel yaşantısını izleyiciye aktarmaktadır.

Fragman


22. Wonder Woman (2017) IMDb: 7,4

en iyi macera filmleri

Wonder Woman olmadan önce, Amazonlardan dışarı çıkmamış ve herhangi bir erkekle karşılaşmamış yenil bir savaşçıdır. Yaşadığı yerler, gözden uzak cennet adanın üzerinde kurulu bir yerdir. Bir gün, ABD uçağının içerisinde pilotla beraber denize çakıldığını görür ve pilotu kurtarmak için yardıma gider. Pilotu enkazdan kurtaran Wonder Woman, dünyanın büyük bir savaş içerisinde olduğunu öğrenir. Diana, insanlığın yanında bir olarak tüm savaşları ortadan kaldırmayı amaçlar.

Fragman


21. Sherlock Holmes (2009) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

Ünlü dedektif romanından uyarlanan film 2009 yılında Robert Downey Jr. ve Jude Law ile daha dinamik ve daha etkileyici bir film olarak karşımıza çıkıyor. Dönemin en ünlü dedektifi Sharlock Holmes ve ortağı Watson ile suçların çözülmesi için çaba harcıyorlar. Suç ile mücadele konulu filmlerde olduğu gibi kahramanlarımızın başına bir dizi olaylar geliyor fakat zeki dedektif Sharlock, en karmaşık olayları bile yüksek zekasıyla kolayca çözmesini biliyor. Filmde ikiliye Rachel Adams, Mark Strong ve Kelly Reilly gibi isimler eşlik ediyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem

Fragman


20. The Rise of Planet of The Apes (2011) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

1968 yılında çekilen Maymunlar Cehennemi filminin yeni bir serisi olan Rise Of The Planet Of The Apes filmi 2011 yılında vizyona girdi. Filmde, Genetik mühendisi olarak çalışan Will Rodman babasını Alzheimer hastalığından kurtarmak için bir ilaç üzerinde çalışmaktadır. Bu ilaç teoride beyin aktivitelerini geliştirerek hastaları Alzheimer'dan kurtarmayı amaçlar. İlacın, denek olarak kullanılan maymunda büyük bir etkiler yarattığı gözlemlenir ancak sonraki çalışmalarda olumsuzlar meydana gelir ve denek olan Pembe Göz maymun hayatını kaybeder. Her şeye bitti gözüyle bakılırken Parlak Göz'ün doğan yavrusu Sezar'ın mucizevi gelişimi, Will Rodman'ın önünde yeni bir yol açar. Bilim Kurgu türünün içerisinde yer alan bu filmi henüz izlemediyseniz kesinlikle vakit kaybetmemenizi öneririz.

Tür: Macera, Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

Fragman


19. Harry Potter Series (2001 – 2011) IMDb: 7.6

en iyi macera filmleri

Ünlü kitap serisinden sinemaya uyarlanan ve izlenme rekorları kıran filmin konusuna kısaca değinmek gerekirse; Harry Potter, küçük yaşta anne ve babasını şüpheli bir trafik kazsında kaybetmiştir. Geriye ona bakabilecek tek kişi olan teyzesinin yanına gider fakat teyzesi hiç iyi davranmaz. Zorluklarla mücadele içinde geçen bebeklik ve ilk çocukluğun ardından 11 yaşına gelen Harry, bazı hayvanlarla konuşabildiğini ve öfkelendiği zaman nesneleri kontrol edebildiğini görür. Cadı olmayan büyücülerin eğitildiği Hogwarts Büyücülük Okulu'na davet edilen Harry' nin hayatı birden değişir. Harr' nin maceralarının anlatıldığı film serisi kitaplar ile paralellik gösterir. Toplamda 8 filme ulaşan seri Harry ve arkadaşlarının maceralarını anlatır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu

Fragman


18. The Kingsman: Top Secret Service IMDb: 7.7

en iyi macera filmleri

Son yılların en başarılı macera filmi olarak gösterilen Kingsman: The Secret Service, genç yaşında askeri görevde babasını yitiren Garyy Price’ın hayatını konu edinmektedir. Filmin başında babasının verdiği hizmetlerden ötürü Garry Price adına bir madalya takdim edilir ve aileye bir kere geçerli olacak şekilde yardım istemeleri için telefon numarası verilir. Aradan uzun yıllarda geçer… Bir gün trafikte yaşanan bir olaydan dolayı karakola düşer. Kurtulmak içinde madalyayı kullanır. Kendisini kurtarmaya gelen kişi babasının en yakın dostlarından olan Haryy Hart adında gizli görev ajanıdır.

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


17. The Last Samurai (2003) IMDb: 7.7

en iyi macera filmleri

Yüzbaşı Woodow Algren yetenekli bir savaş gazisi olarak Winchester silah şirketinde çalışmaktadır. Şirket Japonya Kralına karşı ayaklanan Samuraylar'a karşı silah satmak için krala tanıtım yapmaya Algren' i gönderir. Silahlar satılır ve ordu hazırlıklara başlar. Az sayıda kalan Samuraylar son sefer ile yok edilecektir. Hazırlıklar tamamlanmadan önce bir çatışma yaşanır ve yüzbaşı Algren Samuraylar tarafından esir alınır. Samuray köyüne giden, onların arasında yaşayan ve erdemli davranışlarına hayran kalan yüzbaşı, savaş yaklaşırken tarafını seçmek durumundadır. Başrolde Tom Cruise ve beraberinde Ken Watanabe, Timothy Spall, Billy Connoly ve Hiroyuki Sanada, The Last Samurai'da rol alan isimler. Epik yönüyle de ağır basan film kült filmlerden bir tanesi...

Tür: Savaş, Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


16. The Count of Monte Cristo (2002) IMDb: 7.8

en iyi macera filmleri

Dantes başarılı bir denizcidir. Hayatını engin sulara adayan bu adamın tek bir amacı kalmıştır o da güzeller güzeli Mercedes ile evlenebilmek. Mercedes ile evlilik planları yapan adamın bilmediği bir durum vardır. En yakınlarından olan arkadaşı Fernand da güzel Mercedes'e aşıktır. Dantes arkadaşı bildiği adamın arkasından çevirdiği işler neticesinde ne olduğunu anlayamadan zindana düşer. Fernand rakibini alt etmiştir ve sevdiği kadınla evlenecektir fakat Dantes ona bunu yapanların öfkesiyle intikam ateşi içinde uygun zamanı beklemektedir. Guy Pierce, Henry Cavill, Jim Caviezel, Richard Harris ve Luis Guzman gibi isimlerin yer aldığı The Count Of Monte Cristo filmi, kadrosuyla keyfili bir orta çağ macera filmidir.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


15. The Last of The Mohicans (1992) IMDb: 7.8

en iyi macera filmleri

Amerikan kolonileri arasındaki savaşlarda kontrolü ele almak isteyen İngiltere ve Fransa arasında büyük savaş yaşanır. 1700'lü yılların ortalarında geçen olayda pusuya düşürülen İngilizleri kurtaran bir Kızılderili vardır. Bu adam Mohikanlardan Chingachgook' un oğlu Hawkeye' dir. The Last Of The Mohıcans olan bu adam kurtardığı İngiliz askerlere güvenli bölgeye ulaşıncaya kadar rehberlik edecektir. Toprakların asıl yerlisi olan ve vatanını işgal eden kişilere insanlık adına yardım eden bu kahraman ile askerler arasında mevcut koşullar gereği zaruri bir takım oyunu yaşanmaktadı çünkü hayatta kalabilmek ve düşmana karşı savaşabilmek için bu gerekmektedir. Film efsane filmler arasında yer almaktadır. Daniel Day Lewis, Russell Means, Madaleine Stowe, Pete Postlethwaite ve Johdi May gibi isimler karakterlere hayat vermiştir.

Tür: Macera, Aksiyon, Dram

Fragman


14. Cast Away (2000) IMDb: 7.8

en iyi macera filmleri

Chuck Noland isimli kahramanımız saat gibi bir hayat yaşamaktadır. Kariyer hırsı sebebiyle çalıştığı işte başarılı olsa da bu saat gibi tekdüze süren kontrollü davranışları özel hayatında ona fayda sağlamamaktadır. Planlamalarını önceden yapan ve tıkır tıkır işleyen bu düzen bir gün Noland' ın ıssız bir adaya düşmesiyle bozulur. Yalnız başına adada yaşam mücadelesi vermeye başlayan ve kimsesizlikte dolay bol bol düşünmeye vakti olan adam, yaptığı hataların farkına varır ve bu ıssız ada onun kişiliğini düzeltmesine yardımcı olur. Robinson Crusoe hikayesinden uyarlanan bu Cast Away'da başrolde Tom Hanks film için büyük değişime uğramasıyla takdir toplamıştır.

Tür: Macera, Dram, Romantik

Fragman


13. Spider-Man: Far from Home (2019) IMDb: 7.9

en iyi macera filmleri

Marvel Evreni içerisinde direkt olarak etkisi bulunan Spiderman filminin ikincisi olan Spider-Man: Far from Home, yeni dönem en iyi macera filmleri listesinde yer alan bir yapım. Mahallenin sevimli kahramanı Peter, Avengers: Endgame sonrasında evine dönmüş ve hayatına devam etmektedir. Arkadaşlarıyla birlikte Avrupa gezisine çıkan Peter, Avrupa’yı tehlike içine sokan ve saldırılar gerçekleştiren yaratıkların gizemini çözmek için Nick Fury'e yardım eder.

Fragman


12. Deadpool (2016) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Aksiyon, Macera ve komedi türünde son yıllarında en renkli filmlerinden olan Deadpool, eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson’un hayatının değişimini gözler önüne seriyor. Kansere yakalandığını öğrenen Wade, sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak adına, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye adar. Fakat bu projede bir yan etki ile karşılaşır. İzlemesi zevkli Deadpool, o kadar büyük etki yarattı ki 2018 yılında ikinci filmini vizyona sürdü. Marvel filmleri stüdyolarından çıkan bu film serisini izlerken hem aksiyona hem de komediye doyacaksınız.

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Fragman


11. The Revenant (2015) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Leonardo DiCaprio’nun başrolde oynadığı macera dolu efsanevi bir yapım. Gelmiş geçmiş en iyi macera filmleri listesinde mutlaka ama mutlaka izlemenizi önerdiğimiz filmde, hayvanları kürkleri için tuzak kurup öldüren Hush Glass isimli karakterin, ayı saldırısı sonucunda yaralanması ve arkadaşları tarafından ölüme terk edilişini anlatır.

Fragman


10. James Bond: Casino Royale (2006) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Gizemli film türünün yanı sıra aynı zamanda en iyi macera film öneri listelerinde de yer alan James Bond Casino Royale, Daniel Craig’in başrolünde yer aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Ajan 007’nin ilk görevi teröristlere bankerlik yapan Le Chiffre'dir. Bond’un tek hedefi Le Chiffre’yi durdurmaktır. Bunun için Casina’da Poker oyununda bu ikili karşı karşıya gelecektir.

Fragman


9. Fast Five: RİO (2011) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Macera filmleri dendiğinde akıllara kesinlikle Hızlı ve Öfkeli filminin serileri gelir. Bu filmler arasında en çok göze çarpanı ise Fast Five adıyla vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu… Macera filmi tercih edeceklerin mutlaka izlemesi gereken Fast Five filminde, Dominic hapse nakledilirken Mia ve Brian tarafından kaçırılır. Yetkililer onlar için arama yaparken, üçlü Rio de Janeiro'ya kaçmıştır. Mia ve Brian, Vince tarafından Dominic'in de içinde olduğu bir işe davet edilir. Trenden 3 tane lüks araç çalınacaktır. İşin içine DEA ajanları da girince ortalık karışır. Aksiyonun ve maceranın hiç eksik olmadığı bir yapım. Mutlaka izleme listesinde olmalı…

Tür: Macera, Suç, Aksiyon

Fragman


8. Pirates of The Caribbean Series (2003 – 2017) IMDb: 8.0

en iyi macera filmleri

Macera filmi denince mutlaka izlenmesi gereken filmlerden olan Pırates Of Carrıbean serisi, kurnaz ve sempatik korsan Jack Sparrow' un maceralarını anlatır. Siyah İnci adlı geminin kaptanı olan Jack, başka bir kurnaz korsan olan Kaptan Barbossa tarafından oyuna getirilir ve gemisi elinden alınır. Tek başına müzadeleye girişen Jack Port Royal kasabasında yakalanarak zindana atılır. Bu sırada kasabaya saldıran Kaptan Barbossa belediye başkanının kızını kaçırır. Kızın çocukluk arkadaşı kızı kurtarmak ister, Kaptan Jack ise gemisini kurtarmak ister. Bu yoldaki benzer düşmanları birbirini sevmeyen bu ikiliyi müttefik yapar. Kaptan Barbossa ve tayfasını alt etmeye çalışan ikili bir çok maceraya atılacaktır. İlk film çok beğenilince 5 filmlik bir seri çekilmiştir fakat Johny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush gibi isimlerin yer aldığı ilk filmin verdiği keyif farklıdır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Fragman


7. Catch Me If You Can (2002) IMDb: 8.1

en iyi macera filmleri

Çok yetenekli ve çok zeki bir hırsız olan Frank Abagnale Jr. ile FBI arasındaki kovalamacanın anlatıldığı Catch Me If You Can gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanmıştır. Henüz 16 yaşında bir çocukken dolandırıcılığa başlayan ve 18 yaşına geldiğinde FBI' nın en çok aranılanlar listesine giren en genç kişi olan Frank, pratik zekasıyla tam 26 ülkede milyon Dolarları bulan dolandırıcılık gerçekleştirmiştir. Bu genç delikanlı zaman zaman pilot, bazen avukat bazen de doktor kılığına girmiştir ve usta olduğu çek sahtekarlığı işini geliştirip Ameriak tarihindeki en başarılı banka soygunlarından birisini gerçekleştirmeye kadar götürmüştür. Bu hikayenin konu edildiği filmde başrollerde Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks yer alırken, Jennifer Garner, Amy Adams ve Christopher Walken gibi isimler onlara eşlik etmiştir.

Tür: Macera, Biyografi, Suç

Fragman


6. Mad Max: Fury Road (2015) IMDb: 8.1

en iyi macera filmleri

Mad Max filmlerinden 30 yıl sonra bir kez daha izleyicilerle buluşan, macera bilim kurgu türünde son yılların en başarılı yapımlarından bir tanesi olan Mad Max: Fury Road, oldukça sürükleyici bir film. Aksiyon dolu bir maceraya hazır olun, çünkü uzun yıllar aklınızdan çıkmayacak bir film sizleri bekliyor.

Fragman


5. Indiana Jones Series (1981 – 2008) IMDb: 8.3

en iyi macera filmleri

Arkeolog olan Indiana Jones, çok meşhur bir efsane olan ve 10 Emir' in sırrını çözeceğine inanılan bir Ark'ı araştırmaya gider. Bu efsanenin gerçek olduğunu ve sadece kendisinin bu konuyla ilgili olmadığını başka kişilerin de gizemi çözmeye çalıştığını görür. Diğer kişilerden birisi Almanya diktatörü Hitler' dir. Adamlarını göndermiş ve mutlaka bu Ark' ın bulunmasını emretmiştir. Indiana Jones birden kendini Alman ajanların arasında onlara rakip olarak bulur. Macera filmleri arasında efsane olan ve gerek şapkasıyla gerekse kamçısıyla simge haline dönüşen Indiana Jones karakterini Harrison Ford canlandırmaktadır. Filmde ayrıca Alfred Molina, John Rhys-Davies, Karen Allen ve Paul Freeman gibi isimler yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


4. Inglourious Basterds (2009) IMDb: 8.3

en iyi macera filmleri

Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun son yıllara damgasını vuran en iyi filmlerinden bir tanesi… Soysuzlar Çetesi!  İkinci dünya savaşı sırasında Alman işgali altında olan Fransa’da başlayan filmde bir Nazi komutanı genç bir kızı gözleri önünde katleder. Katliamdan küçük kız kaçarak kurtulur ve Paris’e gider. Aynı tarihlerde Avrupa’da Yahudi askerler tarafından “Soysuzlar” isminde grup oluşturulur ve bu grup yüksek rütbeli Nazi askerlerine misilleme amacı güder. Paris’te kaos çıkması artık içten bile değildir.

Fragman

3. Interstellar (2014) IMDb: 8.6

en iyi macera filmleri

2014 yılına damga vuran aynı zamanda Oscar Ödüllü Filmler listesinde önerilen yapımlardan olan Interstellar, solucan deliklerinin var olduğu ve bu sayede zamanda yolculuğun mümkün olabileceği teorisinden esinlenen bir yapım. Bir grup cesur kaşif, sonucunda neler yaşayacakları belli olmayan bir maceraya atılır. Yapacakları bu yolculuk, birlikte kalabilmek için verdikleri mücadele kahramanlarımızın mücadele gücünü oldukça zorlayacaktır. Tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen Yıldızlararası filmini, henüz izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Fragman


2. Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8,6

en iyi macera filmleri

2019 yılında yayınlanan ve Marvel filmleri serisinin final filmi olarak karşımıza çıkan Avengers: Endgame, 22 filmlik geçmişe sahip olan hikayenin adeta tamamlayıcısıdır. Filmde, Avengers’ın en büyük rakibi olan Thanos tarafından dünyanın yarısının yok oluşu ve sonrasında yaşanan maceralar aktarılmaktadır. Bütün Marvel kahramanlarını bir arada gördüğümüz yapımın ardından Marvel Sinematik Evreni farklı bir boyuta taşınıyor. Filmi daha iyi kavrayabilmeniz için mutlaka serinin diğer 21 filmlini izlemelisiniz.

Fragman


1. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) IMDb: 8,8

en iyi macera filmleri

Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer alan The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring filminde, orta dünyada yaşanan macera dolu hikayeyi izleyiciye aktarmaktadır. Tek amaç, kötülüğün güç aldığı yüzüğü ortadan kaldırmaktır. Neyse ki yalnız çıkmayacaktır bu zorlu yolculuğa: Gandalf'ın yanısıra, bir elf olan Legolas, cüce Gimli; izci Aragorn, savaşçı Boromir ve Frodo'nun kendisi gibi Hobbit olan üç arkadaşı Merry, Pippin ve Samwise yardımcı olacaktır.

Fragman


Önerilen İçerik: En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1581
1214
434
246
240
384
352
21
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.