Vin Diesel Filmleri – Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 18 Vin Diesel Filmi

Vin Diesel Filmleri – Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 18 Vin Diesel Filmi
16.01.202012:06

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmezi olan ünlü oyuncu Vin Diesel’in kariyeri boyunca rol aldığı IMDb puanı yüksek en iyi Vin Diesel filmlerini listeledik. İşte Aksiyon ve macerayı bolca yaşayacağınız, Vin Diesel’in en iyi 18 filmi…

Haber güncelleme tarihi 12.12.2020 14:04

Ünlü Aktör Vin Diesel'in Rol Aldığı Tüm En İyi Filmleri

1990’lı yıllardan beri en iyi aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu olan Vin Diesel, Hızlı ve Öfkeli serisiyle kariyerini zirveye taşımayı başarmıştır. İşte Amerikan sinemasının yetiştirdiği en başarılı oyunculardan biri olan Vin Diesel’in aksiyon filmleri türündeki IMDb puanı yüksek en iyi 18 filmi…

 

Vin Diesel Filmleri;


1. Yeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü (2017) – IMDb: 5.2

vin diesel

Serinin üçüncü filminde kendi sürgününden geri dönen Xander Cage artık sadece bir ekstrem sporcusu değil profesyonel bir ajan olmuştur. Heyecan dolu sahneleriyle izleyicilerini sevindiren filmde Vin Diesel’in oyunculuk performansı dikkat çekmiştir. Filmin konusu ise Tehlikeli bir silah için alfa savaşçı Xiang ve ekibiyle karşı karşıya gelen Xander’ın içine düştüğü bu bataklıktan çıkmak için yaptıklarını anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: D.J. Caruso

Oyuncular: Vin Diesel, Donnie Yen, Deepika Padukone


2. Babil M.S. - Babylon A.D. (2008) - IMDb: 5.6

vin diesel

Kiralık olarak iş yapan Toorop, Gorsky tarafından bir göreve gönderilir. Bu iş karşılığı yeni bir hayat kazanacak olan Toorop, Aurora adlı kızı Rusya'dan Çin'e sağ sağlim götürmeye çalışır. Ancak özel bir insan olan Aurora kimseyle birlikte olmadığı halde ikiz çocuklara hamiledir ve bu durum Toorop'un aklını kurcalamaktadır. Büyük bir oyunun ortasına düştüğünü farkeden Toorop düşmanlarla amansız bir çatışmanın içine girecektir. Vin Diesel'in başrolünde oynadığı film aksiyon ve heyecanı yüksek mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biridir. 

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Mathieu Kassovitz

Oyuncular: Vin Diesel, Mélanie Thierry, Michelle Yeoh


3. Strays (1997) - IMDb: 5.6

vin diesel

Ünlü oyuncu Vin Diesel'in hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolünde oynadığı film ayrıca kamera karşısında olduğu en ciddi filmdir. Şimdiye kadar yan rollerde görev alan Vin Diesel kendi filminde kendini başrol oynatmıştır. Filmin konusu ailevi problemlerde evinden ayrılan ve kendine yeni bir hayat kuran Rick'in vurdumduymaz ve serseri tavırlarla başından geçen olayları anlatmaktadır. Hayatını toparlayabileceğini düşündüğü Heather ile tanışıp yakınlaşmak isteyen Rick kısa zaman da Heather'i de kaybedecektir.

Tür: Dram

Yönetmen: Vin Diesel

Oyuncular: Vin Diesel, Suzanne Lanza, Joey Dedio


4. Komando Dadı - The Pacifier (2005) - IMDb: 5.6

vin diesel

Ünlü yönetmen Adam Shankman'ın eseri olan Komando Dadı filminin baş-rolünde  Vin Diesel rol almıştır. Anakarakter Shane Wolf devlet adına çalışan bir komando ajandır. Son görevinde koruması gereken bilim adamını koruyamayan Shane aldığı istihbarata göre adamın ailesinin tehlikede olduğunu öğreniyor. Bunun üzerine bilim adamının geride bıraktığı 5 çocuğa bakmak  Shane Wolf'un yeni görevi oluyor. Film izlerken keyif alabileceğiniz yine Vin Diesel'in harika oyunculuk performansı gösterdiği iyi bir filmdir.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Komedi

Yönetmen: Adam Shankman

Oyuncular: Vin Diesel, Brittany Snow, Brad Garrett


5. XXX- Yeni Nesil Ajan (2002) – IMDb: 5.9

vin diesel

2002 yılında vizyona giren Yeni Nesil Ajan filmi başrolünde Vin Diesel’in rol aldığı sağlam bir aksiyon filmidir. Filmde ekstrem sporlarla uğraşan Xander Cage (Vin Diesel) gizli istihbarat ajanlarının dikkatini çeker. Her yere girip çıkabilen bu korkusuz adam için bir görevi olan istihbarat Xander’a iş teklif ederler. İşi kabul eden Xander aksiyon ve heyecan dolu sahnelerle izleyicilerine efsane dakikalar yaşatıyor.

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Rob Cohen

Oyuncular: Vin Diesel, Samuel L. Jackson, Asia Argento


6. Son Cadı Avcısı - The Last Wıtch Hunter (2015) - IMDb: 6.0

vin diesel

Vin Diesel'in Rose Leslie ve Eliah Wood ile beraber rol aldığı Son Cadı Avcısı filminin yönetmenliğini Breck Eisner yapmıştır. Filmin konusu yüzyıllar önce kraliçe cadı öldürmeyi başaran Kaulder'in son anda kraliçe tarafından ölümsüzlükle lanetlenmesiyle ilginç bir hal almıştır. Uzun yıllar boyunca cadı avcılığı yapan Kaulder Kraliçe Cadı'nın tekrar dirilmesiyle korkunç bir savaşa girecektir. Son derece iyi bir senaryoya sahip olan Cadı Avcısı filmi başarılı oyunculuk performanslarıyla da izleyicilerinin takdirini kazanmıştır.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Breck Eisner

Oyuncular: Vin Diesel, Rose Leslie, Elijah Wood


7. Sıkı Dostlar - Knockaround Guys (2001) - IMDb: 6.1

vin diesel

Brain Koppelman ve David Levien'in hem yazıp hem de yönettikleri filmin oyuncu kadrosunda Barry Pepper, Andy Davoli, Vin Diesel ve John Malkovich rol almaktadır. Filmin konusu Şehrin en ünlü gangsterlerinin çocukları olan 4 arkadaşın Montana eyaletindeki küçük bir kasabada olan para çantasını oradan çıkarabilmek için verdikleri mücadeleyi konu edinmiştir.

Tür: Suç, Drama

Yönetmen: David Levien, Brian Koppelman

Oyuncular: Arthur J. Nascarella, Vin Diesel, Seth Green


8. İntikam Ateşi - A Man Apart (2003) - IMDb: 6.1

vin diesel

FBI'nin en iyi ajanlarından biri olan Sean Vatter Amerika ve Meksika arasında büyük bir uyuşturucu şebekesini çökertmek üzeredir. Ortağı Demetrius ile birlikte suç çetesinin lideri Memo'yu yakalayan Vatter'ı bu sefer daha da zorlu bir düşman beklemektedir."Diablo" isimli kim olduğu bilinmeyen kişi Memo dan sonra kartel'in başına geçer ve kartel eskisinden de güçlü bir hale gelir. Vin Diesel'in başrolünde oynadığı en iyi filmlerden biri olan İntikam Ateşi filminin yönetmeni F Gary Gary'dir.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Polisiye

Yönetmen: F. Gary Gray

Oyuncular: Vin Diesel, Larenz Tate, Timothy Olyphant


9. Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016) - IMDb: 6.2

vin diesel

Savaşın Iraklılar için çetin geçtiği dönemde Amerikan Bravo ekibinin Al-Ansakar'daki çatışmadan sağ salim çıkmaları ülkede 8 kişilik timin kahraman ilan edilmesine sebep olur. Oscarlı yönetmen Ang Lee'nin en iyi filmlerinden biri olan  Billy Lynn’s Long Halftime Walk'ın oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Kristen Stewart ve Steve Martin gibi ünlü isimler yer almaktadır.

Tür: Savaş, Dram

Yönetmen: Ang Lee

Oyuncular: Joe Alwyn, Kristen Stewart, Garrett Hedlund, Vin Diesel


10. Riddick (2013) – IMDb: 6.4

vin diesel

Ünlü oyuncu Vin Diesel’in başrolünde oynadığı Riddick filmi aksiyon ve bilimkurgu türünde iyi bir filmdir. Filmin konusu; ihanete uğrayan Riddick’in kendini hiç bilmediği ve sıcaktan kavrulan bir gezegende bulmasıyla başlar. Ancak ilk başlarda düşündüğü gibi gezegende ondan başka yaşayan vahşi hayvanlar bulunmaktadır. İnanılmaz bir hayatta kalma mücadelesi içinde kalan Riddick ise kaçarken yanlışlıkla insanlara yardım çağrısı gönderir. Kısa sürede yardım gelir ancak işler Riddick2in umduğu gibi de gitmeyecektir.

Tür: Aksiyon, Bilim kurgu

Yönetmen: David Twohy

Oyuncular: Vin Diesel, Karl Urban, Katee Sackhoff


11. Riddick Günlükleri (2004) - IMDb: 6.7

vin diesel

Vin Diesel'in başrolünde oynadığı Riddick Günlükleri filminin yönetmenliğini David Thowy yapmaktadır. Film Helion adlı bir gezegende geçmekte olup işgal sonrası hayatta kalmak ve düşmanlardan kurtulmaya çalışan Riddick'in hikayeleri anlatılmaktadır. Biraz bilim kurgu bolca aksiyon Vin Diesel'in usta oyunculuğuyla birleşerek seyir zevki yüksek bir film sizleri bekliyor.

Tür: Bilim kurgu, Aksiyon

Yönetmen: David Twohy

Oyuncular: Vin Diesel, Thandie Newton, Karl Urban


12. Beni Suçlu Bulun - Find Me Guilty (2006) - IMDb: 7.0

vin diesel

Başarılı yönetmen Sidney Lumet'in en iyi filmlerinden biri olan Beni Suçlu Bulun filminin başrolünde Vin Diesel rol almaktadır. Lucchese adlı bir suç örgütüne mensup 20 kişi polis tarafından yakalanır ve mahkeme çıkartılır. Bu ekibin içinde olan Jackie DiNorscio'ya geri çevirmesi zor bir teklif gelir. Kendi ailesinden olan insanlarında arasında bulunduğu bir grubun üzerine suçu yüklemesi halinde kurtulacağı söylense de Jackie bu teklifi reddeder. Farklı bir senaryoya ve işleyişe sahip bu film Vin Diesel'in rol aldığı en iyi filmlerden biridir. 

Tür: Komedi, Suç, Polisiye

Yönetmen: Sidney Lumet

Oyuncular: Alex Rocco, Richard Portnow, Robert Stanton, Vin Diesel


13. Kazan Dairesi - Boiler Room (2000) - IMDb: 7.0

vin diesel

Ben Youngere'in unutulmaz eserlerinden biri olan bu film 2000 yılının en iyi genç oyuncularını kadrosunda bulundurmaktadır. Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Nia Long ve Ben Affleck gibi önemli isimlerin rol aldığı filmin konusu okul hayatında başarısız olan bir öğrencinin borsa da işlem görerek kısa zamanda yükselişini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Ben Younger

Oyuncular: Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Nicky Katt


14. Derin Karanlık (2000) - IMDb: 7.1

vin diesel

Vin Diesel'ın başrolünde oynadığı Derin Karanlık filminin yönetmenlik koltuğunda ünlü yönetmen David Twohy oturmaktadır. Filmin konusu uzay gemisi ile seyahat eden bir grup yolcunun akıl almaz bir kaza sonucu hiç bilinmeyen bir gezegene düşmesiyle başlayan hayat mücadelesini anlatmaktadır. Gündüz vakti hiçbir yerde  canlı izine rastlamayan grup bir anla oluşan güneş tutulmasıyla birlikte gezegenin asıl sahipleriyle burun buruna kalacaklardır. Her zamanki gibi mükemmel bir oyunculuk sergileyen Vin Diesel aksiyon sahnelerinde farkını yine ortaya koyuyor.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Yönetmen: David Twohy

Oyuncular: Vin Diesel, Radha Mitchell, Cole Hauser


15. Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) – IMDb: 7.2

vin diesel

Serinin 7. filmi hem oyuncu kadrosu hem de izleyiciler açısından hem en güzel hem de en zor film olmuştur. Paul Walker’ın vefatı nedeniyle uzun bir süre sonra vizyona giren filmde Vin Diesel ve Paul Walker son kez birlikte rol almışlardır. Filmin konusu bir önceki bölümde yakalanan Owen Shaw’ın hesabını sormaya gelen büyük kardeş Dexkard Shaw, ekibin başına bela olacaktır. Dominik Toretto (Vin Diesel) liderliğindeki ekip ise develetle iş birliği yaparak çözülmesi zor bir görevi yerine getirmeye çalışmaktadırlar:

Tür: Suç, Aksiyon   

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham


16. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) – IMDb: 7.3

vin diesl

Başrolünde Vin Diesel ve Paul Walker’ın oynadığı efsane film serisi Hızlı ve Öfkeli’nin 5. filmi olan Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu dolu dolu kadrosu ve muhteşem aksiyon sahneleriyle öne çıkmaktadır. Serinin 5. Filminde oyuncu kadrosuna katılan Dwayne Johnson filme farklı bir boyut kazandırmış gözüküyor. Rahat bir hayat yaşamak amacıyla Brezilya’da son bir vurgun yapmayı planlayan ekip karşısında zorlu bir düşman bulacaktır. Dünyanın en iyi soygun filmlerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygununda oyuncular Vin Diesel’in önderliğinde harika bir iş çıkarmışlardır.

Tür: Aksiyon, suç

Yönetmen: Justin Lin

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson


17. Multi Facial (1995) - 7.6

vin diesel

Vin Diesel'in tamamen kendi başına ortaya koyduğu bu kısa filmin yazarlığını, yönetmenliğini ve oyunculuğunu kendisi yapmıştır. 1995 yılında ortaya çıkan eser nasıl aktör olunabileceğini anlatan ve Vin Diesel'in aktörlük tecrübelerini anlattığı bir filmdir.

Tür: Kısa Film


18. Er Ryan’ı Kurtarmak (1998) - IMDb: 8.6

vin diesel

Er Ryan'ı Kurtarmak filminde başrol oyuncusu Tom Hanks ile birlikte çalışan Vin Diesel  Er Caparzo rolünü canlandırmıştır. Özel bir emirle savaşın orta yerinden alınıp eve getirilmesi gereken Er Ryan için başlayan operasyona 8 kişilik özel bir ekip katılır. Başlarında yüzbaşı John Miller olan ekip hayatlarını büyük bir tehlikenin içine atacaklardır.

Tür: Savaş, Dram

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Ryan Hurst, Tom Hanks, Tom Sizemore, Vin Diesel

Önerilen İçerik: İzlemeye Doyamayacağınız IMDb Puanı Yüksek En İyi 30 Motivasyon Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
5
1
2
2
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.