Tom Hanks Filmleri - En İyi ve En Çok İzlenen 25 Tom Hanks Filmi

Tom Hanks Filmleri - En İyi ve En Çok İzlenen 25 Tom Hanks Filmi
20.08.201919:20

Tom Hanks'ın rol aldığı en iyi filmleri IMDb puanına göre listeledik. Hollywood'un en başarılı oyuncuları arasında gösterilen Tom Hanks'ın fantastik filmleri, dram filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, gerilim filmleri, romantik filmleri sizlerle..

Haber güncelleme tarihi 05.11.2020 13:31

Mutlaka İzlenmesi Gereken Tom Hanks Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Tom Hanks filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan fantastik filmleri, dram filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, gerilim filmleri, romantik filmleri türündeki en güzel Tom Hanks filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

 

Tom Hanks Filmleri;


25. Kadın Avcıları (2004) - IMDb: 6.2

Tom Hanks Filmleri

Ethan Coen ve Joel Coen ikilisinin yönetmen koltuğunda oturduğu “The Ladykillers” filmi, 2004 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Gerilim ve komedinin bir arada yaşandığı filmin başrolünde Tom Hanks, Irma P. Hall, Marlon Wayans ve J.K Simmons yer almaktadır. Kumarhane soygunu planı yapan dolandırıcı profesör, tüm kirli hayalleri için yaşlı bir kadının odasını kiralayacaktır. Çok geçmeden adamların amacını anlayan kadın, ölümle burun buruna kalacaktır. Tabi bu kez her şey sanıldığı kadar basit olmayacaktır…

Tür: Gerilim, Komedi

FRAGMAN


24. Para Tuzağı (1986) - IMDb: 6.5

Tom Hanks Filmleri

Richard Benjamin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “The Money Pit” filmi, Manhattan’daki apartmanlarından çıkartılan genç çiftin yeni evlerinde başına gelen olayları ele almaktadır. Başrollerini Tom Harks ve Shelley Long’un yer aldığı film, hayallerindeki evi satın alan Walter ve Anna Fielding çiftinin bitmeyen ev masraflarıyla mücadelesini anlatmaktadır. Bir yandan ev, diğer yandan ilişkisiyle mücadele eden genç çift, banka hesaplarıyla iyice bocalamaktadır.

Tür: Komedi, Romantik

FRAGMAN


23. Mesajınız Var (1998) - IMDb: 6.6

Tom Hanks Filmleri

You’ve Got Mail” filmi ilk olarak 1940 yılında gösterime giren “Köşedeki Dükkan” filmiyle yeniden hayat bulmuştur. Yönetmen koltuğunda Nora Ephron, başrollerinde Tom Hanks, Meg Ryan, Grey Kinnear ve Parker Posey yer almaktadır. New York şehrinde yaşamakta olan Joe Fox, kendine ait bir kitapçı dükkanı açma kararı verecektir. Ansızın online chat programında Kely adında bir kadınla tanışan genç adam, zamanla ona aşık olduğunu görecektir. Kely, kendine ait çocuk kitapları satan bir kitapçının sahibidir. Sayısız ortak noktası bulunan ikili buluşma kararı aldığında büyük bir sürpriz onları bekliyor olacak.

Tür: Romantik, Dram

FRAGMAN


22. Da Vinci Şifresi (2006) - IMDb: 6.6

Tom Hanks Filmleri

Yönetmen koltuğunda Ron Howard’ın yer aldığı “The Da Vinci Code” filmi, 2006 yılında vizyona girdiğinde Hristiyan alemi ve Vatikan’ı zor durumda bırakmıştır. Milyonlarca insan tarafından izlenilerek hem beğenilen hem de eleştirilen filmin başrollerinde Dan Borown, Tom Hanks ve Audrey Tautou yer almaktadır. Kendini ansızın gizemli bir cinayetin ortasında bulan Robert Langdon, tüm olayları gün ışığına çıkartman için Paris’ten Londra’ya doğru yola çıkacaktır. Yola, Da Vinci tablosunun bazı ipuçlarını bulan Sophie ile birlikte çıkan sembol uzmanı Robert, bambaşka bir durum ile karşılaşacağından habersizdir.

Tür: Gerilim

FRAGMAN


21. Melekler ve Şeytanlar (2009) - IMDb: 6.7

Tom Hanks Filmleri

Dan Brow’un “Angels & Demons” adlı ormanından beyaz perdeye uyarlanan Melekler ve Şeytanlar filmi, 19 Mayıs 2009 tarihinde beyazperdeyle buluşmuştur. Başrollerinde Tom Hanks, Ayelet Zurer ve Ewan McGregor yer aldığı filmin konusu; yeraltı şebekesi İlluminati cemiyetini konu almaktadır. Teknoloji uzmanı olan  Robert, cemiyetin yeniden canlandığını öğrenecektir. Katolik Klisesi’ni ölümle tehdit eden İlluminati, din konusunda son derece bilgili ve tutucu olan Robert’i harekete geçirecektir.

Tür: Gerilim, Gizem

FRAGMAN


20. Sevginin Bağladıkları (1993) - IMDb: 6.8

Tom Hanks Filmleri

Jeff Arch’ın hikayesini konu alan “Sleepless In Seattle”filmi, başarılı yönetmen Nora Ephron tarafından 1993 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Eşini kaybeden Sam Baldwin, oğlunu da yanına alarak Seattle’a taşınmaktadır. Karısı Maggie’nin acısının uzaklaşmak isteyen baba ve oğul, seneler geçmesine rağmen aynı sıkıntıyı yaşamaya devam etmektedir. Uykusuzluk sorunu yaşayan Johan, babasının yeni bir kadın bulması için elinden geleni yapacaktır. Bir Noel akşamı radyo kanalına bağlanan Sam, yeni bir aşka yelken açacaktır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


19. Hayal Şarkısı (1996) - IMDb: 6.9

Tom Hanks Filmleri

Yönetmenliğini ve senaristliğini Tom Hanks’ın yaptığı “Hayal Şarkısı” filmi, The Wonders’ın “That Thing You Do!” şarkısından uyarlanmıştır. Başrollerinde Tom Hanks, Tom Scott, Steve Zahn ve Johnathon Schaech yer almaktadır. Yerel bir yetenek yarışmasına katılan davulcunun sakatlanması üzerine başlayan macera, genç satıcının yerine çalmayı kabul etmesiyle bambaşka bir hayata dahil olacaktır.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


18. Charlie Wilson’ın Savaşı (2007) - IMDb: 7.0

Tom Hanks Filmleri

Charlie Wilson’s War” Afganistan’da yaşanan Sovyet işgali sırasında SSCB’ye karşı direnen mücahitlerin gizli silah finansını konu almaktadır. Başrollerinde Tom Hanks, Julia Roberts, Amy Adams, Emily Blunt yer almaktadır. Gerçek bir hayat öyküsünden beyazperdeye aktarılan film, mücahitlere gizli silah ve finansal destek sağlayan Teksaslı kongre üyesi Charlie Wilson’un başına gelenleri ele almaktadır.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


17. The Post (2017) - IMDb: 7.2

Tom Hanks Filmleri

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Steven Spielberg’in yaptığı “The Post” filmi, 1971 yılında Pentagon etrafından dönen yasal süreci ele almaktadır. Başrollerinde Meryl Streep, Tom Hanks ve Sarah Paulson’un oynadığı filmde, Pentagon’dan sızan bilgileri yayınlama kararı alacaklardır.  Bilgilerin sızdırılması ile büyük bir skandalı ortaya çıkaran Katharine Graham, büyük bir hukuk mücadelesini başlatacaktır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


16. Kızlar Sahada (1992) - IMDb: 7.2

Tom Hanks Filmleri

Penny Marshall yarafından yönetilen “A Leahue of Their Own” filmi, gerçek hayattaki All-American Girls Profesyonel Beyzbol Ligi’ni konu etmektedir. 1992 yılında beyaz perdeye aktarılan filmin başrollerini Geena Davis, Tom Hanks, Madonna ve Lori Petty oynamaktadır. İkinci Dünya Savaşı sırasında beyzbolun geri planda kalmasını istemeyen sektör liderleri, dünyanın dört bir yanından oyuncu bulmak için birlikler göndermektedir. Büyük bir emekle toplanan takım, yönetici Jimmy Dugan’ın alkol alışkanlıklarıyla kötü bir duruma gelecektir.

Tür: Komedi, Dram

FRAGMAN


15. Büyük (1988) - IMDb: 7.3

Tom Hanks Filmleri

Tom Hanks’ın 4 farklı dalda ödül aldığı “Big” filmi, 1988 yılında beyazperdeye aktarılmış dram ve fantastik filmdir. Filmin başrollerinde Tom Hanks, Elizabeth Perkins, David Moscow ve Robert Loggia yer almaktadır. Filmin başkarakteri Josh, bir lunaparka gitmektedir. Lunapark içerisinde yer alan dilek makinesine büyümek istediğini söylemesi üzerine her şey bambaşka bir hal almaktadır. Josh’un dileğini kabul eden makine, onu yetişkin bir adam olarak dünyaya getirecektir.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


14. Terminal (2004) - IMDb: 7.3

Tom Hanks Filmleri

Başrolünde Tom Hanks’ın yer aldığı “The Terminal” filmi, tam 18 yıl Paris-Charles de Gaulle Havalimanı’nda yaşayan Mehran Karimi Nasseri’den esinlenmiştir. En İyi Yönetmen Oscar’ına sahip Steven Spielberg’in yönettiği Terminal filmi, 2004 yılında vizyona girmiş en sevilen dram-komedi filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; Viktor Navorski’nin pasaportunun geçersiz olması üzerine ABD’ye girememesiyle başlamaktadır. Ülkesine geri dönmek için hazırlanan adam, TV’de gördüğü bir haber karşısında şoka girmektedir. Ülkesinde savaş çıktığını duyan adam, ABD tarafından da reddedilmesi üzerine havaalanında yaşamayı öğrenecektir.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


13. Sully (2016) - IMDb: 7.4

Tom Hanks Filmleri

En Yüksek Görev” adlı otobiyografi kitabından uyarlanan Sully, En İyi Film Oscar’ı sahibi Clinton Eastwood yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 2009 yılında arızalanan yolcu uçağını büyük bir başarıyla Hudson Nehri’ne indiren kahraman pilot Chesley Sullenberger’i konu etmektedir. 155 yolcunun hayatını kurtarmayı başarmış Chesley, her ne kadar halk ve medya tarafından taktir ediliyor olsa da firmanın taktirini kazanamayacaktır.

Tür: Dram

FRAGMAN


12. Bulut Atlası (2012) - IMDb: 7.4

Tom Hanks Filmleri

Cloud Atlas” romanından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Tom Tykwer ve Wachowski kardeşler gerçekleştirmiştir. Filmin başrollerinde  Halle Berry, Tom Hanks, Hugo Weaving ve Jim Sturgess yer almaktadır. 1850 yılında Pasifik Okyanusu’ndan zorlu bir geçiş yapmakta olan gezgin, zor durumda olan bir besteci, California’da yaşayan bir gazeteci, yeraltı dünyasından kaçan bir yayıncı ve ölüm hücresinde değiştirilmiş bir servis elemanının tarih koridorunda kaderlerinin değişimine şahit olacaksınız.

Tür: Bilim Kurgu, Dram

FRAGMAN


11. Saving Mr. Banks (2013) - IMDb: 7.5

Tom Hanks Filmleri

Tom Hanks’ın en sevilen filmleri arasında yer alan “Saving Mr. Banks” filmi, ünlü sinemacı Walt Disney’in kızlarına film yapmak için söz veren Mary Poppins’i anlatmaktadır. Romanın orijinal sahibi P.L. Travers’dan izin alması gereken Mary, Londra’dan Hollywood’a Disney projesi için gelecektir. Pamuk Prenses ve Avcı filminin senaristi John Lee Hancock tarafından yönetilen film, başrollerinde Colin Farrell, Jason Schwartzman, Emma Thompson yer almaktadır.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


10. Casuslar Köprüsü (2015) - IMDb: 7.6

Tom Hanks Filmleri

Steven Spielberg tarafından yönetilen “Bridge of Spies” filmi, kendisini ansızın Soğuk Savaş ve Sovyetlerin ele geçirdiği Amerikalı U-2 pilotunun pazarlığı içerisinde bulmaktadır. Başrollerinde Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan ve Alan Alda’nın yer aldığı film, 8 farklı dalda ödüle layık görülmüştür.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


9. Apollo 13 (1995) - IMDb: 7.6

Tom Hanks Filmleri

Lost Moon kitabından beyazperdeye uyarlanan Apollo 13 filmi, 1970’te başarısızlıkla sonuçlanan Ay görevini konu etmektedir. Başrollerinde Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon ve Ed Harris yer almaktadır. Filmin konusu; aya çıkmak için hazırlanan ünlü astronot Jim Lovell, Jack Swigert ve Fred Haise’ın iyi giden görevinin korkunç bir sonla buluşmasını anlatmaktadır. Astronotlar aya varmadan önce oksijen tanklarında patlama meydana gelmektedir. Ölümle burun buruna gelen Apollo 13 ekibi, NASA’nın desteğiyle dünyaya dönmeyi başarabilecek mi?

Tür: Dram, Uyarlama

FRAGMAN


8. Azap Yolu (2002) - IMDb: 7.7

Tom Hanks Filmleri

Max Allan Collins’in “Road to Perdition” adlı romanından beyazperdeye uyarlanan film, Sam Mendes yönetmenliğinde izleyiciyle buluşmuştur. Başrollerinde Tom Hanks, Paul Newman, Tyler Hoechlin ve Jude Law yer almaktadır. Ekonomik krizin eşiğine gelmiş Amerika halkı, farklı işler ile uğraşan insanlara şahitlik edecektir. Michael Sullivan adında bir adam, para kazanmak için John Rooney’e tetikçi olarak çalışmaktadır. Rooney’in oğlu, tetikçinin babasına kendisinden daha yakın olmasını yediremeyerek tüyler ürpertici olaylara baş vuracaktır. Tetikçinin oğlunun da olaylara girmesi sonucu her şey bambaşka bir hal alacaktır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


7. Philadelphia (1993) - IMDb: 7.7

Tom Hanks Filmleri

Jonathan Demme yönetmenliğinde 1993 yılında beyazperdeye aktarılmış “Philadelphia” filmi, 1980’li yıllarda Amerika’da meydana gelen AIDS salgınını konu almaktadır. Başrollerini Tom Hanks, Denzel Washington, Antonio Banderas ve Mary Steenburgen yer almaktadır. Filmin baş karakteri Andrew Beckett, eşcinsel bir avukat olarak bilinmektedir. Çalıştığı hukuk bürosunda AIDS olduğu öğrenilmesi sonrasında işinden atılan avukat, hukuk bürosuna açtığı davayla haklarını savunmayı tercih edecektir.

Tür: Dram

FRAGMAN


6. Yeni Hayat (2000) - IMDb: 7.8

Tom Hanks Filmleri

Yönetmen koltuğunda Robert Zemeckis aldığı “Cast Away” filmi, Güney Pasifik Okyanusu üzerinde düşen bir uçağın hikayesiyle başlamaktadır. Başrollerinde Tom Hanks, Helen Hunt, Chris Noth ve Jennifer Lewis’ın yer aldığı filmde, ıssız bir adaya düşen FedEx çalışanının mücadelesi konu edilmektedir. 2000 yılında beyazperdeye aktarılan Yeni Hayat filmi, Tom Hanks’ın 73. Akademi Ödüllerinde Oscar’a aday gösterilmiştir.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


5. Kaptan Phillips (2013) - IMDb: 7.8

Tom Hanks Filmleri

BAFTA ödüllü İngiliz yönetmen ve senarist Paul Greengrass’ın yönettiği “Captain Phillips” filmi, 2009 yılında Somalili korsanlar tarafından rehin tutulan ticari denizci kaptan Richard Phillips’i anlatmaktadır. Başrollerini Tom Hanks ve Barkhad Abdi’nin paylaştığı film, 2013 yılında beyazperdeyle buluşmuştur.

Tür: Gerilim, Dram

FRAGMAN


4. Sıkıysa Yakala (2002) - IMDb: 8.1

Tom Hanks Filmleri

Hollywood’un ünlü oyuncularından Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks’ın başrollerinde oynadığı “Catch Me if You Can” filmi, meşhur çek dolandırıcısı Frank Abagnale’den esinlenerek beyazperdeye uyarlanmıştır. Adeta bir ajan ve suçlu arasında geçen film, FBI’yı defalarca kandırmayı başarmış azılı bir suçlunun hayat hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


3. Er Ryan’ı Kurtarmak (1998) - IMDb: 8.6

Tom Hanks Filmleri

Amerikalı yapımcı, senarist ve yönetmen Steven Spielberg tarafından beyazperdeye aktarılan “Saving Private Ryan” filmi, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan olayları ele almaktadır. Dört oğlunu savaşa göndermiş bir annenin hikayesini konu eden filmde, yalnızca Er Ryan hayatta kalacaktır. Annesinin tek umutdur olan Ryan, savaştan sağ salim dönebilecek mi? Adeta can pazarının yaşandığı savaş yerinden gelen haberler anneyi paramparça edecektir.

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN


2. Yeşil Yol (1999) - IMDb: 8.6

Tom Hanks Filmleri

Üç Oscar adaylığı ile adını duyurmuş başarılı yönetmen Frank Darabont’un yazdığı ve yönettiği “The Green Mile” filmi, Stephen King’in “Yeşil Yol” adlı romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. Başrollerinde Michael Clarke Duncan, Tom Hanks, Sam Rockwell, David Morse ve Doug Hutchison’un yer aldığı film, “En İyi Film Ödülü”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”, “ En İyi Senaryo Ödülü” ve “ En İyi Özgün Müzik Ödülü” almıştır. Film, bir hastane görevlisi ile mahkum arasında geçen dramatik öyküyü konu etmektedir.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


1. Forrest Gump (1994) - IMDb: 8.8

Tom Hanks Filmleri

Forrest Gump, 1980’li yıllarda “Geleceğe Dönüş” filmiyle ismini duyuran Robert Zemeckis’in yönetmenliğinde çekilmiş en iyi Tom Hanks filmleri arasında yer almaktadır. 1994 yılında gösterime giren filmin başrollerinde Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Sally Field ve Mykelti Williamson yer almaktadır. Saf ve IQ seviyesi düşük bir genci anlatan Forrest Gump, sayısız olaya şahitlik edecektir. Şans eseri Elvis Presley, Nixon ve Kennedy gibi ünlü isimlerle tanışan Gump, Amerika'nın yakın tarihindeki birçok olaya şahitlik edecektir.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Brad Pitt Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
3
2
2
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.