Dram Filmleri 2022 - En Duygusal ve Ağlatan 31 Film Önerisi

Dram Filmleri 2022 - En Duygusal ve Ağlatan 31 Film Önerisi
26.05.202118:03

Dram filmi izlemek isteyenler için en iyi film önerilerini listeledik. İşte izlerken gözyaşlarınızı tutamayacağınız dram dolu en iyi filmler...

Haber güncelleme tarihi 16.04.2022 17:02

En İyi Dram Filmleri Listesi (Güncel)

Dram türü film izlemek isteyenler için en iyi önerileri bir araya getirdik. Listemizde yerli ve yabancı en çok izlenen filmleri yer alıyor. İşte muhteşem sahneleriyle kalplerimize dokunan unutulmaz dram filmleri...

1. Father Stu

Dram Filmleri

Gerçek hayattan uyarlanan filmler arasında yer alan Father Stu inanç temelli bir hikayeyi izleyicilerine sunuyor. Filmde eski bir boksör olan Stu sakatlık sebebiyle mesleği bırakarak Hollywood amacıyla New York'a geliyor. Burada eskiden tanıdığı bir Peder ile tanışan Stu inanç yoluna doğru ilk adımlarını attığından karanlık dünyası bir anda dramatik ve farklı bir yön alacaktır.

TürDram
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRosalind
Ross
OyuncularMel
Gibson
Mark
Whalberg
Jacki
Weaver

2. Perfect Stranger (Bi Garip Akşam Yemeği)

Dram Filmleri

Netflix yapımı yabancı bir dramatik film olan Bir Garip Akşam Yemeği eşlerin birbirine karşı duydukları güven sorgulanıyor. Bir akşam yemeğinde buluşan eski dostlar eşlerine olan güveni ortaya koymak amacıyla telefonların masaya konmasına karar verilir. Gelen mesajlar, aramalar ve e-postalar herkesin göreceği ve duyacağı şekilde karşılanır. Bu durum çiftler arası dramatik sahnelere yol açacaktır.

TürKomediDram
IMDb5.8
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenWissam
Smayra
OyuncularNadine
Labaki
Mona
Zaki
Eyad
Nassar

3. Sen Yaşamaya Bak

Dram Filmleri

2022 yılında yeni çıkan Türk filmleri arasında yer alan "Sen Yaşamaya Bak" çocuğu tek başına büyüten hayat dolu bir kadının hikayesini anlatıyor. Doktoru tarafından kısa bir ömrü kaldığını öğrenen genç kadın son günlerinde hem hayatının aşkını bulmaya çalışacak hem de çocuğunu emanet edecek birine tutulacaktır.

TürDram
IMDb5.6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenKetche
OyuncularAslı
Enver
Kaan
Urgancıoğlu
Ezgi
Şenler

4. Bergen

Dram Filmleri

80'li yıllarda arabesk dünyasını kasıp kavuran ünlü şarkıcı Bergen hakkında hazırlanan bu film dramatik bir hayatın tüm safhalarını bizlere sunuyor. Küçük yaşta baba sevgisinden mahrum kalan Bergen çocukluğunu ve gençliğini annesi ile birlikte geçirir. Hayal ettiği gibi konservatuar'da okuyan Bergen daha o günlerden büyük bir şarkıcı olacağını göstermiştir. Tam da bu günlerde Ankara'nın prestijli bir kulübünde sahne olan Bergen kendi efsanesini başlatmıştır.

TürBiyografikDram
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenWissam
Smayra
OyuncularFarah
Zeynep
Abdullah
Erdal
Beşikçioğlu
Tilbe
Saran

5. Tick Tick Bomm!

Dram Filmleri

Ünlü bestekar Jonathan Larsson'un kendi otobiyografik hikayesinden uyarlanan bu filmde oldukça dramatik sahneleri ile dikkat çekiyor. 90'lı yıllarda yaşayan Jon kariyer basamaklarını çıkmadan önce müziği seçip seçmemek üzerine bir hayli düşünüyor.

TürBiyografikDramMüzik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenLin-Manuel
Miranda
OyuncularAndrew
Garfield
Vanessa
Hudgens
Bradley
Whitford

6. The Power of the Dog (Köpeğin Pençesi)

Dram Filmleri

Başarılı yazar Thomas Savage'nin aynı adlı romanından uyarlanan bu dramatik filmde Montana vadisinde çiftçilik yapan Phil ve George kardeşlerin hikayesini izliyoruz. Güçlü bir karakter olan Phil kardeşine nazaran sürekli ayakta durmaya çalışan bir tiptir. Kardeşi George ise daha cana yakın ve basit bir adamdır. Kısa süre sonra George bir kadınla evlenmeye karar verir. Phil ise bu durumdan ve yeni gelen kadından hoşnut değildir.

TürWesternDram
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenJane
Campion
OyuncularBenedict
Cumber
-batch
Kirsten
Dunst
Jesse
Plemons

7. Have You Ever Seen Fireflies? (Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?)

Dram Filmleri

Senaristliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü? isimli yerli dram filminde Gülseren isimli bir kadının rüya gibi hayatı konu edilmiştir. Küçük yaştan beri çevresine pek uyum sağlayamayan Gülseren üstün zekasına rağmen bir türlü dikiş tutturamaz. Filmde ateş böcekleri içerisinde bir hayat yaşayan Gülseren’in dramatik hikayesini izliyoruz.

TürKomediDramRomantik
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenAndaç
Haznedaroğlu
OyuncularEcem
Erkek
Devrim
Yakut
Engin
Alkan

8. Paper Lives (Kağıttan Hayatlar)

Dram Filmleri

Netflix yapımı Türk dram filmleri arasında yer alan Kağıttan Hayatlar filminde kağıt toplayarak hayatını geçindiren Mehmet isimli bir adamın hikayesi anlatılıyor. İşyerinden ayrılacağı sırada dükkanın içerisinde küçük bir çocukla karşılaşan Mehmet bu ufaklığı himayesi altına alır ve onu ailesine teslim etmeye karar verir. Ancak küçük çocuk üvey babasından kötü muamele gördüğünü söyler. Bir süre birlikte yaşayan ikili Mehmet’in geçmişten kalan yaralarının uyanmasına sebep olur. Film hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

TürDram
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenCan
Ulkay
OyuncularÇağatay
Ulusoy
Emir Ali
Doğrul
Ersin
Arıcı

9. The Trial of the Chicago 7 (Şikago Yedilisi'nin Yargılanması)

Dram Filmleri

En iyi netflix dram filmleri arasında yer alan The Trial of the Chicago 1968 yılında devletin politikalarına karşı ayaklanma suçlarından dolayı hapse atılan 7 insanın hikayesini anlatıyor. Hükümete karşı kültür protestoları yürüten bu 7 adam dönemin siyasetçileri tarafından suçlu görülerek hapse attırılır. 1969 yılında görülmeye başlanan dava o yıllarda tüm dünyanın gündemindedir.

TürTarihiDramGerilim
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAaron
Sorkin
OyuncularYahya
Abdul
-Mateen
Sacha
Baron
Cohen
Joseph
Gordon
-Levitt

10. News of the World (Dünya'dan Haberler)

Dram Filmleri

Ünlü aktör Tom Hanks’ın başrolünde yer aldığı News of the World filminde eski bir asker olan Kyle Kidd ve yolculuğu esnasında bulduğu küçük bir kızın hikayesini anlatıyor. İç savaş sonrası kasabaları dolaşarak gazete okuması yapan Kyle Kidd bir yolculuğu sırasında orman içerisinde küçük kızı bulur. Yıllar önce ailesinden kopartılan ve Kızılderililer tarafından büyütülen bu çocuğu ailesine götürmek isteyen Kyle dram ve macera dolu bir yolculuğa atılacaktır.

TürAksiyonDramMacera
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenPaul
Greengrass
OyuncularTom
Hanks
Helena
Zengel
Elizabeth
Marvel

11. Greenland

Dram Filmleri

Gerilim dolu bu filmde büyük bir felaketin ortasında kalan ve kurtulmaya çalışan bir ailenin hikayesi anlatılıyor. Dünyanın yok olacağını ve kısa bir süre içerisinde bir gök cisminin dünyaya düşeceğini öğrenen insanlar güvenli bölgelere kaçarken oluşan izdiham ortamı insan yaşamını tehdit etmeye başlar. İnsanların Grönland’daki bir yer altı sığınağına gitmek için ise sadece 48 saatleri vardır.

TürGerilimDramAksiyon
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenRic Roman
Waugh
OyuncularGerard
Butler
Morena
Baccarin
David
Denman

12. 7. Koğuştaki Mucize

Dram Filmleri

2019 yılına damga vuran ve tüm dünyanın beğenisini kazanan 7. Koğuştaki Mucize filminde 7 yaşındaki küçük kızı ile zeka olarak aynı yaşta olan bir babanın hikayesi anlatılıyor. 1983’lü yılların yaz ayında Ege’nin bir kasabasında küçük bir kız ölünce suç o anda orada olan Memo’nun üzerine kalır. Suçsuz olduğunu söyleyen Memo’ya ailesinden başka kimse inanmaz. Günlerce işkence gören Memo’nun tek hayali küçük kızı Ova’ya kavuşmaktır.

TürDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenMehmet
Öztekin
OyuncularAras
Bulut
İynemli
Nisa
Sofiya
Aksongur
Deniz
Baysal

13. The Boy Who Harnessed The Wind (Rüzgarı Dizginleyen Çocuk)

Dram Filmleri

Gerçek hayattan uyarlanan filmler kategorisinde bulunan bu dram filminde Malavili’li ufak bir çocuk olan William Kamkwamba’nın hikayesi anlatılıyor. Henüz 13 yaşında olan William fakirlik sebebiyle okuldan atılır. O sene başlayan kuraklık ise ailesini ve köylülerini iyice yokluğa sürüklemektedir. Bir kurtuluş arayan William çöpten topladığı parçalarla elektrik üreterek insanlarını kurtarmaya çalışacaktır.

TürDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenChiwetel
Ejiofor
OyuncularMaxwell
Simba
Chiwetel
Ejiofor
Aïssa
Maïga

14. Roma

Dram Filmleri

Birçok dalda ödül almayı başaran bu dram filminde Cleo isimli bir hizmetçi ve patronu Sofia’ın iç dünyası anlatılıyor. Her gün ev temizliği ve 4 çocuğun bakımıyla ilgilenen Cleo Fermin isimli birine tutulmuştur. Sofia ise kocasının yokluğuna alışmaya çalışmaktadır. İkili arasındaki dostluk bu karma karışık ülkede onları aydınlığa çıkarabilecek midir?

TürDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenWissam
Smayra
OyuncularYalitza
Aparicio
Marina de
Tavira
Nancy
García

15. Capharnaüm

Dram Filmleri

Ödüllü filmler arasında yer alan Kefernahum filminde Lübnan’lı ufak bir çocuk olan Zain’in dramatik hayatı anlatılıyor. Henüz 12 yaşındayken hayatın zorlukları sebebiyle büyük bir adama dönüşen Zain hem kardeşlerinin hem de kendinin sorumluluğunu sırtlanıyor. Bunun yanı sıra bir de Etiyopyalı mülteci Rahil’e ve bebeğine bakmaya çalışan Zain bir takım suçlar sebebiyle hapse düşüyor ve mahkeme karşısında yaşadıklarını anlatılıyor.

TürDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenWissam
Smayra
OyuncularZain Al
Rafeea
Cedra
Izam
Nadine
Labaki

16. Gifted (Deha)

Dram Filmleri

Bir adam ve deha olduğu söylenen küçük bir kızın hikayesinin anlatıldığı bu dramatik filmin başrolünde Chris Evans rol alıyor. Filmde Frank Adler isimli bir adam Florida kırsalında küçük yeğenini büyütmekle meşguldür. Okul çağına gelen küçük kızın dahi olduğu anlaşılınca kızın annesi ve Frank arasında bir velayet sorunu yaşanır.

TürDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenMarc
Webb
OyuncularChris
Evans
Mckenna
Grace
Lindsay
Duncan

17. Secret Superstar (Süperstar)

Dram Filmleri

Bollywood’un en dikkat çekici yapımlarından biri olan Secret Superstar’da hayalleri için babasının baskısına baş kaldıran küçük Insu’nun ve annesinin hikayesi anlatılıyor. Şarkıcı olmak isteyen Insu yetenekli olmasına rağmen babası tarafından sürekli olarak bastırılmaktadır. Annesinin babasından gizli gizli biriktirdiği paralarla aldığı bir gitar ve bu gitarla başlayan müzik hikayesi Insu’yu ülkenin en popüler kızı yapacaktır. Ancak bu popüler kızın yüzünü henüz hiç kimse görmemiştir.

TürBollywoodDramMacera
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAdvait
Chandan
OyuncularZaira
Wasim
Aamir
Khan
Meher
Vij

18. Lion

Dram Filmleri

Hindistan – Avustralya ortak yapımı bu filmde 5 yaşında kaybolan ve gerçek ailesinden kilometrelerce uzakta kendini bulan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Bir süre sokaklarda kalan küçük çocuk devlet tarafından Avustralyalı bir aileye evlatlık verilir. Bu küçük çocuk büyüdüğünde ise gerçek ailesini bulmak için tekrar Hindistan’a dönecektir.

TürBiyografikDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenGarth
Davis
OyuncularDev
Patel
Rooney
Mara
Nicole
Kidman

19. Me Before You (Senden Önce Ben)

Dram Filmleri

Romandan uyarlama dram filmlerinden biri olan Me Before You filminde tekerlekli sandalyeye mahkum olan genç bir adam ve bakıcısı arasında yaşananlar anlatılıyor. Kendisi için küçük bir kasabada yaşayan genç kadını bakıcı olarak tutan genç adam ilk başlarda bu kadına alışamasa da günler geçtikçe ikili arasında bir aşk başlar.

TürRomantikDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenThea
Sharrock
OyuncularEmilia
Clarke
Sam
Claflin
Janet
McTeer

20. 12 Years A Slave (12 Yıllık Esaret)

Dram Filmleri

Gerçek bir hikayeden uyarlanan ve Oscar ödüllü filmler listesinde bulunan 12 Years a Slave filminde özgürlüğünü kazanmak için çabalayan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Müzisyen olan Solomon Northup bir iş sebebiyle yolculuğa çıkacağı sırada kaçırılır ve güneye götürülür. Burada köle olarak satılan Solomon 12 yıl boyunca özgür bir insan olduğunu kanıtlamaya çalışır.

TürTarihiDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenSteve
McQueen
OyuncularChiwetel
Ejiofor
Michael
Fassbender
Benedict
Cumber
-batch

21. Seven Pounds

Dram Filmleri

İzleyenlerinin verdiği mesajı anlamakta zorlandığı bu dram filminde 7 farklı insanın kesişen yolları sebebiyle başlayan dramatik olaylar anlatılıyor. Yaptıklarının kefareti olması için maddi, manevi ve tıbbi ihtiyaçları olan 7 insanın birbirlerini bulmasını sağlar. Bu insanların hayatlarını değiştirmek isteyen Ben’in planları hesaba katmadığı bir şekilde altüst olacaktır.

TürDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenGabriele
Muccino
OyuncularWill
Smith
Rosario
Dawson
Woody
Harrelson

22. Gone Baby Gone (Kızımı Kurtarın)

Dram Filmleri

Oscar ödüllü yönetmen Ben Affleck imzalı bu dram filminde henüz 4 yaşında olan ve gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Amanda’nın aranması anlatılıyor. Polis tarafından bir türlü bulunamayan küçük kızı aramak için teyzesi Mc Cready tarafından iki dedektif tutulur. Bu dedektifler tam kızı bulacakları sırada aralarında çıkan bir ihtilaf sebebiyle karşı karşıya gelirler.

TürPolisiyeDramGerilim
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenBen
Affleck
OyuncularCasey
Affleck
Michelle
Monaghan
Morgan
Freeman

23. The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme)

Dram Filmleri

Unutulmaz dram filmleri arasında yer alan Umudunu Kaybetme filminde işleri bozulan ve karısı tarafından terk edilen Chris Gardner isimli bir adamın hayatı anlatılıyor. Küçük çocuğuyla birlikte sokaklarda kalan adam iş bulmak ve elindeki ürünleri satabilmek amacıyla her gün kilometrelerce mesafe kat eder. Oldukça azimli olan bu adam hayatını düzene sokmak için durmadan çalışır.

TürBiyografikDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenGabriele
Muccino
OyuncularWill
Smith
Thandiwe
Newton
Jaden
Smith

24. Children of Men (Son Umut)

Dram Filmleri

Distopik bir hikayeyi konu edinen bu filmin hkayesine göre yaşayan en genç insan artık 18 yaşına gelmiştir ve doğumlar tamamıyla durmuştur. Siyasi sorunlara ve savaşlara da sebep olan bu durum halkın ikiye ayrılmasına sebep olur. İç savaşlar ve ülkeler arası sorunlar baş gösterdiği sırada bir mucize olur. İnsanlık için son bir umut vardır.

TürBilim KurguDramGerilim
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenAlfonso
Cuarón
OyuncularClive
Owen
Clare-Hope
Ashitey
Julianne
Moore

25. Rain Man

Dram Filmleri

Başrolünde Dustin Hoffman ve Tom Cruise’un rol aldığı Rain Man filminde otizmli bir adam ve onun yakın dostu ile birlikte yaşadıkları eğlence dolu olaylar anlatılıyor. Filmde babasının ölümü sonrası büyük bir servete kavuştuğunu düşünen Charlie geriye sadece bir araba kaldığını öğrenir. Mirasın büyük bir bölümü ise varlığından bile haberdar olmadığı abisi Raymond’a kalmıştır.

TürKomediDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
1988
YönetmenBarry
Levinson
OyuncularDustin
Hoffman
Tom
Cruise
Valeria
Golino

26. Hotel Rwanda

Dram Filmleri

Hotel Rwanda filminde ailesini ve masum insanları korumak için çabalayan Paul Rusesabagine’nin dramatik hikayesi anlatılıyor. Rwanda’nın iç karışıklıklarla çalkalandığı son günlerde katliyamlar tüm hızı ile devam ederken Paul isimli bir adam ailesini ve etrafındaki masumları korumak için canını tehlikeye atacaktır.

TürBiyografikDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenTerry
George
OyuncularDon
Cheadle
Joaquin
Phoenix
Nick
Nolte

27. The Notebook (Not Defteri)

Dram Filmleri

En iyi aşk filmleri arasında yer alan The Notebook filminde yaşlı bir adam olan Duke yıllar önce yaşadığı acıklı hikayesini anlatıyor. Elindeki ufak deftere yazdığı anıları anlatmaya başlayan Duke yıllar önce yaşadığı muhteşem aşk hikayesiyle dinleyenlerini adeta mest ediyor.

TürRomantikDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenNick
Cassavetes
OyuncularRyan
Gosling
Rachel
McAdams
James
Garner

28. Titanic (Titanik)

Dram Filmleri

Dram ve romantizm denilince akla gelen ilk filmlerden biri olan Titanic’de yaşanan büyük bir deniz faciası ve iki gencin arasında yaşanan muhteşem aşk hikayesi anlatılıyor. Fakir ancak heyecanlı bir genç olan Jack son anda yetiştiği Titanic gemisinde heyecan ararken yaşadığı hayattan memnun olmayan genç bir kadın olan Rose ile tanışır. İkili arasında yaşanan aşk destansı bir hikayeye dönüşecektir.

TürRomantikDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
1997
YönetmenJames
Cameron
OyuncularLeonardo
DiCaprio
Kate
Winslet
Billy
Zane

29. Braveheart (Cesur Yürek)

Dram Filmleri

Savaş, aşk ve dramı bir arada sunan Braveheart isimli filmde İskoçya’nın ulusal kahramanı olan William Wallace’nin hikayesini anlatıyor. Wallace gençlik yaşlarına geldiğinde çocukluk aşkı olan Murron ile karşılaşır. Gelecek hayalleri kuran ikili İngilizlerin hain saldırıları sonucu ayrı kalırlar. Bu ayrılık Murron’un ölümüyle başlar. Yıllardır esaret altında olan İskoçlar bu olay sonrası ayaklanarak özgürlüğe koşarlar.

TürBiyografikDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1995
YönetmenMel
Gibson
OyuncularMel
Gibson
Sophie
Marceau
Catherine
McCormack

30. Children of Heaven (Cennetin Çocukları)

Dram Filmleri

İran filmleri listesinin dünyaya açılan nadir filmlerinden biri olan Children of Haeven’da kız kardeşlerinin kaybolan ayakkabılarını bulmaya çalışan küçük bir çocuk anlatılıyor. Daha doğrusu bu ayakkabı ailenin iki çocuğu tarafından da kullanılıyor. Film 1999 yılında birçok ödüle layık görülmüştür.

TürKomediDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1997
YönetmenWissam
Smayra
OyuncularAmir
Farrokh
Hashemian
Bahare
Seddiqi
Mohammad
Amir Naji

31. Green Mile (Yeşil Yol)

Dram Filmleri

Dramatik ve fantastik bir hikayenin anlatıldığı Green Mile filminde bir hapishane görevlisi ve bir mahkumun hikayesi anlatılıyor. Küçük bir çocuğun öldürülmesi suçu ile hapse atılan John Coffey hapishanede kaldığı sürece Paul Edgecomb tarafından tanınmaya çalışılır. İkili arasında gelişen inanç ve dostluk Paul’a John Coffey’nin suçsuz olduğunu göstermiştir. Ancak Coffey’nin idam kararı çoktan onanmıştır bile.

TürFantastikDramPolisiye
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
1999
YönetmenFrank
Darabont
OyuncularTom
Hanks
Michael
Clarke
Duncan
David
Morse
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
64
9
54
5
3
3
15
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.