Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Filmi İzleyici Yorumları ve Konusu

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk muhteşem senaryosu ve gerçek hayattan alınan konusu ile göze çarpıyor. İşte Rüzgarı Dinleyen Çocuk filmi hakkında bilgiler…
Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Filmi İzleyici Yorumları ve Konusu

Netflix Orijinal Yapımı Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Netflix’te yayınlanan ve yaşanmış bir hikayeyi izleyicisine sunan  Rüzgarı Dizginleyen Çocuk içerdiği başarı hikayesiyle eleştirmenlerin beğenisi kazandı. Bir süredir adından sıkça söz ettiren film William Kamkwamba’nın bire bir kendi hikayesini anlattığı kitabından uyarlanmıştır. En iyi Netflix filmleri arasına girmeyi başaran Rüzgarı Dizginleyen Çocuk filmi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu inceleme film içeriğimizde filmi yorumladık. İşte Rüzgarı Dizginleyen Çocuk filmi hakkında izleyici yorumları ve detaylı bilgiler…


Rüzgarı Dizginleyen Çocuk İnceleme

1. Gerçek bir hayat hikayesinin sinemaya uyarlanmasıyla ortaya çıkan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk filminde William Kamkwamba’nın hayat hikayesi anlatılıyor.

Netflix


2. Filmin senaryosunu başarılı yönetmen Chitewel Ejiofor ile beraber yazan William Kamkwamba yaşadığı bu trajik ancak bir o kadar da başarılarla dolu hayatını bizlere sunuyor.

NEtflix


3. Filmin konusu Kenya’da yaşayan bir grup kabilenin kuraklık ve açlıktan ölmek üzerelerken bir çocuk tarafından kurtulmaları anlatılıyor. Bildiğiniz gibi o çocuk William Kamkwamba’nın ta kendisi.

NEtflix


4. William Kamkwamba lise çağlarındayken köylerine gelen bir tütün firması köydeki tüm ağaçları keserler. Ağaçların kesilmesi köylünün mahsulüne büyük bir zarar verir. Zaten sıcak ve kurak bir memleket olan Kenya’da kesilen birkaç ağaç bile kuraklığa sebep oluyor.

Netflix


5. William Kamkwamba ve tüm ailesi bu kuraklık sebebiyle su sıkıntısı çekerlerken mahsullerde yetişmeyince maddi olarak da zor duruma düşerler. Öyle ki kuraklık sebebiyle insanlar köyü terk etmeye başlıyorlar. Hatta Kamkwamba’nın ablası okulun öğretmeniyle kaçıyor.

Netflix


6. Bunca yokluk içerisinde okumayı hiçbir zaman terk etmeyen Kamkwamba fizik ktapları okuyarak kendini geliştiriyor. Edindiği bilgiler sayesinde köyüne el yordamıyla bir rüzgar türbini kuran William bu sayede elektrik görmemiş köylerine elektriği getiriyor. Hemen sonrasında da köye tekrar su getiriliyor.

Netflix


7. Netflix’te size bir şeyler katması amacıyla izleyebileceğiniz efsanevi filmlerden biri olan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk her yönü ile harika olmuş. Film çekimleri ortamlar sahneler her biri için ayrı özen gösterilmiş.

Netflix


8. Filmin başrolünde yer alan Maxwell Simba ise rol değil adeta gerçek hayatta yaşar gibi kamera karşısında bizlere William Kamkwamba’yı sundu. Son derece etkileyici bir yapım olan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk filmi IMDb’de aldığı 7.6’lık yüksek puanla kaliteli bir yapım olduğunu kanıtlamıştır.

NEtflix


Netflix Yapımı Efsanevi Film Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Hakkında İzleyici Yorumları

Netflix’te yayınlanan ve muhteşem senaryosuyla film dünyasında harikalar yaratan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk filmi hakkında izleyici yorumlarına bu içeriğimizde yer verdik.

İzleyici 1:

Otobiyografik bir kitabın yapımı olduğunu bilerek izlemek benim için filmin en ilgi çekici detayı oldu. Rüzgarı Dizginleyen Çocuk William Kamkwamba tüm engellere rağmen merakının peşinden koşmasını, pes etmeyişini, yaşadığı coğrafya için yarattığı farkı anlatan izlemesi keyifli bir film.


İzleyici 2:

Gerçek hayattan esinlenilerek çekilmiş harika bir film. Açlığın sefaletin cehaletin yozlaşmanın içinde okumaya çalışan zeki bir çocuk. İmkansızlıklar demiyor imkan yaratıyor. Gözlerim dolu dolu izledim.


İzleyici 3:

Ne güzel filmsin sen. İçim yumuşacık oldu. İmkansızlıklardan imkan yaratan zeka, gerçekten çok etkilendim. Bu çocuğun bir şansı olmuş. Bunun gibi yitirilen zekaları düşünmeden edemedim.


İzleyici 4:

Son zamanlarda evde olduğumuzdan izlenecek film arıyoruz. Bu film de kesinlike derdinize deva olacak. Hikayesi, işleyişi ve oyunculukları ile gayet iyi film. Kendinizi Afrika’daki kuraklıkta hissedebilirsiniz.


İzleyici 5:

Muhtesem ötesi bir film. İyi ki fark etmişim, iyi ki izlemişim. Filmin sonunda gerçek hayattaki kişileri görmek çok güzeldi.


İzleyici 6:

Kesinlikle izlenmesi gereken bir yapıt. Gerçek bir hikayenin senaryolaştırılmasından meydana gelmiş. Filme sosyal, siyasi ve maddi açıdan bakıldığında birçok incelemeye alınması gerekiyor. Uzun zamandır gözlerimin dolmadığını bu film sayesinde hatırlamış oldum. Oyunculuk, çekim, senaryo... hepsi güzel. İzlemenizi tavsiye ederim.


İzleyici 7:

Film gerek oyunculuklar gerekse hikaye bakımından çok etkileyiciydi.
tüketim manyaklığının çığ gibi arttığı bir çok insanların bunun sonucu olarak mutsuz olduğu günlerde insanlara ders niteliğindeydi.


İzleyici 8:

Film çok başarılı. Oyunculukları çok beğendim. Senaryoda olay örgüsü çok iyi kurulmuş, hikaye çok iyi işlenmiş. Sinematografisi çok iyi. Görüntü seçimleri gayet başarılı. Müzikler güzel. Filmin sonlarına doğru çok hislendim, William'ın başarısına hayran kaldım. William'ı oynayan çocuk filmin yıldızıydı, kusursuz oynamış.


İzleyici 9:

Yaklaşık 2 saat süren gerçek bir hikayeyi anlatan etkileyici Netflix filmi. Afrika’daki kuraklığı, açlığı, siyasetin durumunu, insanların ne şartlar altında hayatını idame ettirdiklerini gösteren çarpıcı bir film olmuş. Filmi izlerken samimiyeti hissediyorsunuz. Özellikle başroldeki William ve babasının oyunculukları başarılı. Mevcut 7.6 olan IMDb puanını hak ediyor.


İzleyici 10:

Kıtlıkla savaşan köyünü kurtarmak için elinde ki kısıtlı malzemelerden yel değirmeni inşa eden William’ın, gerçek hikayesini anlatan Netflix filmi. Babasının “şimdilik sadece bir öğün yemek yiyebiliriz, hangi öğün olsun” diyerek ev halkına sorduğu sahnede; her şeyi unutup, bir ebeveynin nasıl çaresizlik içinde oluşuna şahit oluyorsunuz.


Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Filmi Oyuncu kadrosu ve Karakter Analizleri

Netflix Orijinal yapımı unutulmaz film Rüzgarı Dinleyen Çocuk'un başrolünde yer alan oyuncuları ve hayat verdikleri karakterleri inceledik. İşte Rüzgarı Dinleyen Çocuk filmi oyuncu kadrosu ve karakter analizleri...


Chiwetel Ejiofor – Trywell Kamkwamba

Netflix

Afrika asıllı İngiliz aktör ve yönetmen Chiwetel Ejiofor Serenity filmi ile sinema dünyasına giriş yapmış olup son olarak 12 Yıllık Esaret filminin başrolünde yer almıştı. Netflix bünyesinde yapılan Rüzgarı Dinleyen Çocuk filminde ise Chiwetel Ejiofor’u hem yönetmen hem senarist hem de oyuncu olarak görüyoruz.


Maxwell Simba – William Kamkwamba

Netflix

Kariyerinin ilk sinema filmi olan Maxwell Simba filmde hayat verdiği William Kamkwamba karakterini adeta yaşıyor gibi oynayarak beğenileri kazandı. Genç oyuncu Rüzgarı Dinleyen Çocuk filmi sayesinde adını film sektörüne duyurdu. William Kamkwamba karakteri ise ailesi ve yaşadığı yer uğruna büyük bir çaba göstererek adeta toplumun kaderini değiştiren bir kahraman.

Önerilen İçerik: Netlix'in Aksiyon ve Gerilim Dolu Filmi The First Purge Filmi Hakkında Bilgiler

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum