Oscar Ödüllü Ünlü Aktör Kate Winslet'in Rol Aldığı En İyi Filmler

Oscar Ödüllü Ünlü Aktör Kate Winslet'in Rol Aldığı En İyi Filmler
27.03.202016:19

Oscar ödüllü ünlü aktör Kate Winslet'in rol aldığı en iyi ve en çok izlenen filmleri listeledik. İşte sinema dünyasına damga vuran, IMDb puanı yüksek en iyi Kate Winslet filmleri...

Haber güncelleme tarihi 01.02.2021 18:40

Kate Winslet'in Rol Aldığı En İyi 10 Film

Titanik filminin başrolünde rol alan ve sinema dünyasına adını duyurmayı başaran Oscar ödüllü ünlü aktör Kate Winslet kariyeri boyunca birçok ünlü aktör ve yönetmenle birlikte çalışmıştır. Rol aldığı filmlerde gösterdiği muhteşem oyunculuk performansıyla öne çıkan Kate Winslet'in en iyi filmlerini listeledik. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Kate Winslet filmleri...

Kate Winslet Filmleri; 


10. Salgın (2011) – IMDb: 6.7

kate Winslet

Salgın filmleri listesinde son yılların en çok izlenen filmleri arasında gösterilen ve aynı zamanda günümüzde dünyanın uğraştığı Covid-19 olaylarını önceden işleyen yapımın Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Laurence Fishburne, Jude Law, Marion Cotillard ve Kate Winslet yer almıştır. Film konusu hava ve solunum yolu ile insanlara bulaşan ölümcül virüsün dünyayı etkisi altına almasıyla kurulan bir medikal ekibin hem kaosa karşı hem de virüse karşı verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Steven Soderbergh

Oyuncular: Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Kate Winslet

Fragman

Salgın Benzeri Filmler;

 • Tehdit (1995) IMDb: 6.6
 • Platform (2019) IMDb: 7.0
 • Acı Reçete I (2013) IMDb: 7.1

9. Başka Türlü Bir Aşk (2013) – IMDb: 6.9

Kate Winslet

Kate Winslet ve Josh Brolin’in başrolünde yer aldığı romantik filmde henüz 13 yaşında olan Henry Wheeler’in yolda karşılaştığı Frank Chambers isimli suçluyu eve getirmesiyle başlayan olaylar anlatılmıştır. Asosyal ve içine kapanık bir kadın olan annesi Adele ile ilgilenmek zorunda olan Henry aynı zamanda ergenlik dönemini yaşamaktadır. Bu sırada evlerine gelen ve bir kaçak olduğunu bilmedikleri Frank Chambers ailenin yanına yerleşir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Jason Reitman

Oyuncular: Kate Winslet, Josh Brolin, Gattlin Griffith

Fragman

Başka Türlü Bir Aşk Benzeri Filmler;

 • Düşlerin Terzisi I (2015) IMDb: 7.1
 • Tutku oyunları (2006) IMDb: 7.5
 • Küçük Karmaşa (2014) IMDb: 6.5

8. Düşlerin Terzisi (2015) – IMDb: 7.1

Kate Winslet

Yıllar önce atılan bir iftira sonucu doğup büyüdüğü kasabadan ayrılmak zorunda kalan “Tilly” gittiği yer de terzilik mesleğini çok iyi bir şekilde öğrenmiştir. Hasta annesine bakmak için tekrar kasabaya dönse de ilk başta kötü ve mesnetsiz davranışlara maruz kalır. Ancak moda bilgisi ve terzilikteki yeteneği sayesinde kasabada tutunmayı başarır. Bu sırada yıllar önce kendisine tuzak kuranları da cezalandırmayı düşünmektedir. Ancak Tilly kasabanın yakışıklı delikanlısı Teddy’ye aşık olunca tüm planlar suya düşer.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Jocelyn Moorhouse

Oyuncular: Kate Winslet, Liam Hemsworth, Sarah Snook

Fragman

Düşlerin Terzisi Benzeri Filmler;

 • Küçük Karmaşa (2014) IMDb: 6.5
 • Mildred Pierce (2011) IMDb: 7.7
 • Aramızdaki Sözler (2017) IMDb: 6.4

7. Steve Jobs (2015) – IMDb: 7.2

Kate Winslet

Teknolojiye adeta yön veren Apple şirketinin kurucusu ve son yüzyılın en zeki insanlarından biri olan Steve Jobs’un hayatını konu edinen filmin başrollerinde Michael Fassbender ve Kate Winslet rol almıştır. Filmde Steve Jobs rolüne Michael Fassbender hayat verirken Macintosh firmasının pazarlama müdürü Joanna Hoffman rolünde ise Kate Winslet’i görüyoruz. Film genel olarak Steve Jobs’un başarısının arakasındaki sırları ve özel hayatından birkaç parçayı gözler önüne seriyor.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Danny Boyle

Oyuncular: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen

Fragman

Steve Jobs Benzeri Filmler;

 • Jobs (2013) IMDb: 5.9
 • The Founder (2016) IMDb: 7.2
 • Sosyal ağ (2010) IMDb: 7.7

6. Acımasız Tanrı (2011) – IMDb: 7.2

Kate Winslet

Vahşet Tanrısı ismiyle tiyatro sahnelerinde gördüğümüz oyunun ünlü yönetmen Roman Polanski tarafından beyazperdeye taşınmasıyla ortaya çıkan unutulmaz film Acımasız Tanrı’nın oyuncu kadrosunda Kate Winslet, Christopher Waltz ve Jodie Foster’ı görüyoruz. Filmin konusu ise henüz 11 yaşında olan iki çocuğun birbirleriyle kavga etmesi sonucu ailelerinin olaya dahil olarak ortaya çıkan büyük bir tartışmayı anlatmaktadır. İlk başta ailelerin konuşarak çözmeye çalıştığı bu ufak olay ortaya çıkan birkaç detay sonrasında büyük bir kavgaya dönüşüyor. Film başarılı senaryosuyla en iyi Kate Winslet filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Roman Polanski

Oyuncular: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz

Fragman

Acımasız Tanrı Benzeri Filmler;

 • Hayalet Yazar (2010) IMDb: 7.2
 • Kürklü Venüs (2013) IMDb: 7.2
 • Kiracı (1976) IMDb: 7.7

5. Düşlerin Efendisi (2000) – IMDb: 7.3

Kate Winslet

Sadizmin filozofu olarak kabul edilen Sade Markizi’nin akıl hastanesinde kaldığı sıralarda yazdığı cinsel içerikli metinleri temizlikçi kızın çalmasıyla başlayan olayları anlatan filmde kate Winslet, Geoffrey Rush ve Michael Caine rol almıştır. Düşlerin Efendisi filminde temizlikçi kız rolüne Kate Winslet ahayat verirken Sade’in doktoru rolünde de Michael Caine’yi görüyoruz. Ünlü yönetmen Philip Kaufman imzalı film 2000’li yıllara damgasını vurmuştu.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Philip Kaufman

Oyuncular: Geoffrey Rush, Kate Winslet, Joaquin Phoenix

Fragman

Düşlerin Efendisi Benzeri Filmler;

 • Jude (1996) IMDb: 6.9
 • Tutku oyunları (2006) IMDb: 7.5
 • Kutsal duman (1999) IMDb: 5.9

4. Ölümle Yaşam Arasında (2003) – IMDb: 7.6

Kate Winslet

Alan Parker’ın idam karşıtlığını konu edinerek ortaya koyduğu başarılı film Teksas’lı bir üniversite profesörünün başına gelen talihsiz olayları anlatmaktadır. İdam karşıtı hareketleriyle tanınan ünlü profesör üzerine atılan birkaç iftira sebebi ile önce tecavüzden mahkum edilir, sonrasında ise idama mahkum edilir. Kanunlar gereği idamına hüküm verilen profesörle ropörtaj yapmak üzere görevlendirilen bir gazeteci ropörtaj sırasında profesörün masum olduğuna inanır ve olayların gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için uğraşır. Mükemmel bir adalet mücadelesinin ve idam karşıtlığının anlatıldığı filmin başrolünde Kate Winslet ve Kevin Spacey yer almışlardır.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Alan Parker

Oyuncular: Matt Craven, Cleo King, Rhona Mitra

Fragman

Ölümle Yaşam Arasında Benzeri Filmler;

 • K-PAX (2001) IMDb: 7.4
 • İlk korku (1996) IMDb: 7.7
 • Angela'nın külleri (1999) IMDb: 7.3

3. Düşler Ülkesi (2004) – IMDb: 7.7

Kate Winslet

Sinema dünyasının sevilen aktörü Johnny Depp ve Oscar ödüllü ünlü aktör Kate Winslet’i bir araya getiren “Düşler Ülkesi” filminin yönetmenliğini Marc Foster yapmıştır. Filmin konusu ise Peter Pan’ın yaratıcısı James Barrie’nin hayatını anlatmaktadır. 1900’lü yıllarda Londra’da geçen hikayede hayatının en büyük eserini yapmak için ilham arayan Barrie’yi izliyoruz. Genç adam başarısızlıklarının ardından gerekli olan ilhamı hiç beklemediği bir anda kendisinde bulacağının farkında olmadan umarsızca bir arayış içerisine girer ve bu süreç sonunda Peter Pan hikayesi ortaya çıkar.

Tür: Aile, Fantastik, Dram

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Johnny Depp, Kate Winslet, Radha Mitchell

Fragman

Düşler Ülkesi Benzeri Filmler;

 • Ölü Gelin (2005) IMDb: 7.3
 • Rango (2011) IMDb: 7.2
 • Cüce Dedektif Şerlok (2018) IMDb: 5.2

2. Titanik (1997) – IMDb: 7.8

Kate Winslet

Gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde de yer alan “Titanik filmi" gerçek bir olaydan esinlenerek oluşturulan mükemmel senaryosu ve oyuncu kadrosuyla en iyi Kate Winslet filmlerinden biri olmuştur. Filmde Avrupa’dan Amerika’ya doğru denize açılan dönemin en büyük yolcu gemisi Titanik’de yaşanan birtakım olaylar anlatılmıştır. Hayalleri için yola çıkan Jake adlı genç bir ressam ve yaşadığı hayattan mutlu olmayan güzeller güzeli genç kız Rose’un birbirlerine bağlanmaları ile başlayan büyük aşk hikayesi sinema tarihinin unutulmaz aşk hikayelerinden biri olurken bu devasa geminin doğaya karşı verdiği savaşta yenik düşerek birkaç saat içerisinde batmasıyla yok olan hayatlar filmin konusunu oluşturmaktadır. Dram ve romantizmin en iyi öneklerinden biri olan Titanik filminin başrolünde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet rol almıştır.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: James Cameron

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

Fragman

Titanik Benzeri Filmler;

 • Avatar (2009) IMDb: 7.8
 • Diriliş (2015) IMDb: 8.0
 • Milyoner (2008) IMDb: 8.0

1. Sil Baştan (2004) – IMDb: 8.3

Kate Winslet

Aşk filmleri türünde adeta bir başyapıt olan “Sil Baştan” filminde eski sevgilisinin bir bilimsel projeye katılarak hafızasını sildirmesiyle kendisini unuttuğunu gören Joel Barish’in hikayesi anlatılmaktadır.  Bu olay sonrasında oldukça sinirlenen Joel Barish’de programa katılarak hafızasında eski sevgilisini çıkarmak ister. Yaşınılan kötü olaylar silinirken bir hayli mutlu olan Barish güzel anılara sıra gelince büyük bir pişmanlık yaşar ve hafızasını sildirmekten vazgeçer. Gerçek aşkın ne olduğunu bizlere anlatamaya çalışan bu mükemmel filmin başrolünde Jim Carrey ve Kate Winslet rol almıştır.

Tür: Dramatik Komedi, Bilim Kurgu

Yönetmen: Michel Gondry

Oyuncular: Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst

Fragman

Sil Baştan Benzeri Filmler;

 • Truman Show (1998) IMDb: 8.1
 • Bir Rüya İçin Ağıt (2000) IMDb: 8.3
 • Amerikan Güzeli (1999) IMDb: 8.3
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
1
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.