Jim Carrey Filmleri - Komedi Dolu En İyi 20 Jim Carrey Filmi Önerisi

Jim Carrey Filmleri - Komedi Dolu En İyi 20 Jim Carrey Filmi Önerisi
27.08.201917:06

Muhteşem oyunculuğu, akıl almaz jest ve mimikleri ile izleyenlerini kendine hayran bırakan Jim Carrey’nin birbirinden başarılı filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Jim Carrey filmleri!

Haber güncelleme tarihi 10.01.2021 09:47

En İyi Jim Carrey Filmleri Listesi 

Bu listede tüm zamanların en iyi Jim Carrey filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. İşte komedi filmleri ve macera filmleri türünde en iyi filmlerin yer aldığı Jim Carrey filmleri...

Jim Carrey Filmleri;


1. Maske (1994) -IMDB: 6.9

maske-(1994)--imdb-6.9.jpg

Chuck Russell’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Mask filminde  Jim Carrey, Cameron Diaz, Peter Greene gibi isimler başrollerde yer alıyor. Stanley Ipkiss (Jim Carrey), iyi yürekli bir banka memurudur. Bir gün bulduğu antika bir maskeyi takar ve inanılmaz güçlere sahip bir yaratığa dönüşür. Halk arasında Maske diye tanınan kahramanımız, yanlışlıkla Dorian Tyrel (Peter Greene) adlı bir mafya liderinin hedefi haline gelir.

Tür: Fantastik, Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Chuck Russell

Oyuncular: Jim Carrey, Cameron Diaz, Peter Greene


2. Budala Dedektif 2 (1995) - IMDB: 6.4

budala-dedektif-2.jpg

Steve Oedekerk’ün yönetmenliğini üstlendiği Ace Ventura: When Nature Calls filminin başrollerinde Jim Carrey, Ian McNeice, Simon Callow gibi başarılı isimler yer alıyor. Budala Dedektif’in ilk bölümündeki maceralarının ardından hayvan dedektifi Ace Ventura’yı bu kez uzak diyarlarda bir görev beklemektedir. Ventura bu kez Afrika’ya seyahat eder.

Tür: Macera, Komedi

Yönetmen: Steve Oedekerk

Oyuncular: Jim Carrey, Ian McNeice, Simon Callow


3. Budala Dedektif (1994) - IMDB: 6.9

budala-dedektif-.jpg

Jim Carrey, Courteney Cox, Judy Clayton, Sean Young, Udo Kier gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı, yönetmenliğini ise Tom Shadyac’ın üstlendiği Ace Ventura: Pet Detective dönemin en sevilen yapımlarından birisidir. Ace Ventura, kaybolan hayvanları bulup geri getirme ve çalanların niyetlerini öğrenme konusunda uzmanlaşmış, ucuza çalışan bir özel dedektiftir. Miami Dolphins futbol takımının maskotu olan balina Snowflake ligin final maçı olan Superbowl’a kısa bir süre kala kaybolur.

Tür: Komedi

Yönetmen: Tom Shadyac

Oyuncular: Jim Carrey, Courteney Cox, Sean Young


4. Batman Daima (1995) - IMDB: 5.4

batman-daima.jpg

Joel Schumacher’ın yönetmenliğini üstlendiği Batman Forever’ın başrollerinde Val Kilmer, Jim Carrey ve Tommy Lee Jones gibi isimler yer almaktadır. Gotham Şehri’nin Karanlık Şövalyesi, bu macerada Two Face ve Riddler adlı iki korkunç süper-suçlu’ya karşı savaşıyor. 

Tür: Fantastik, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Joel Schumacher

Oyuncular: Val Kilmer, Tommy Lee Jones, Jim Carrey


5. Salak ve Avanak (1994) - IMDB: 7.3

salak-ve-avanak.png

Peter Farrelly ve Bobby Farrelly’in birlikte yönetmenliğini üstlendiği Dumb and Dumber filminin başrollerinde Jim Carrey, Jeff Daniels, Brady Bluhm gibi isimler yer almaktadır. Llyod Christmas ve Harry Dunne kirli ve dağınık bir evde yaşayan, sık sık işlerinden kovulan birbirinden avanak iki arkadaştır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Peter Farrelly, Bobby Farrelly

Oyuncular: Jim Carrey, Jeff Daniels, Brady Bluhm


6. Baş Belası (1996) - IMDB: 6.1

bas-belasi.jpg

The Cable Guy, başrollerinde Jim Carrey, Matthew Broderick, Leslie Mann, Jack Black, Owen Wilson gibi isimlerin yer aldığı yönetmenliğini ise Ben Stiller’ın üstendiği dönemin en ilgi çeken yapımlarından biridir. Steven, kız arkadaşıyla birlikte yaşadıkları evden kız arkadaşı tarafından kovulmuştur ve kendi evine çıkmak zorunda kalmıştır. Evine kablolar bağlatmak isteyen Steven, bu iş için çağırdığı kablocuyla tanışınca oldukça şaşırır.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Ben Stiller

Oyuncular: Jim Carrey, Matthew Broderick, Diane Baker


7. Yalancı Yalancı (1997) - IMDB: 6.9

yalanci-yalanci.jpg

Başrollerinde Tom Shadyac, Jim Carrey, Maura Tierney, Justin Cooper, Amanda Donohoe, Swoosie Kurtz gibi isimlerin yer aldığı Liar Liar filminin yönetmenliğini Tom Shadyac üstlenmiştir. Los Angeles avukatı Fletcher Reede (Jim Carrey) sürekli yalan söyleyen bir avukattır. Oğlu Max’in doğum gününe gitmek yerine de yalan söyleyince, oğlu Max pastasının mumlarını söndürürken babasının bir gün boyunca yalan söyleyememesini diler ve dileği kabul olur.

Tür: Komedi

Yönetmen: Tom Shadyac

Oyuncular: Jim Carrey, Maura Tierney, Swoosie Kurtz


8. The Truman Show (1998) - IMDB: 8.1

the-truman-show-(1998)---imdb-8.1.png

Peter Weir’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, başrollerinde ise Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone gibi isimlerin yer aldığı Truman Show, hala birçoğumuzun en sevdiği filmdir. Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk imrenilecek derecede ütopik bir hayat sürmektedir. Bu adada yaşayan insanlar her güne mutlu uyanıp herhangi bir sorunla karşılaşmadan günü sonlandırıyorlardır. Başkarakterimiz Truman da bu şanslı insanlardan biridir. 

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Peter Weir

Oyuncular: Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone


9. Aydaki Adam (1999) - IMDB: 7.4

aydaki-adam.jpg

Başrollerinde Jim Carrey, Paul Giamatti, Danny DeVito, Courtney Love, Leslie Lyles gibi isimlerin yer aldığı Man On The Moon filminin yönetmen koltuğunda Milos Forman oturuyor. Önceleri gece klüplerinde tek kişilik komedi gösterileri yapan Andy Kaufman (Jim Carrey), ilk kez Saturday Night Live adlı televizyon şovunda seyirci karşısına çıktığında alışılmadık garip tarzı ile tanınmış menajer George Shapiro’nun (Danny DeVito) dikkatini çeker. 

Tür: Biyografi, Komedi, Dram

Yönetmen: Milos Forman

Oyuncular: Jim Carrey, Danny DeVito, Courtney Love


10. Ben Kendim ve Sevgilim (2000) - IMDB: 6.6

ben-kendim-ve-sevgilim.jpg

Jim Carrey, Renée Zellweger, Anthony Anderson, Chris Cooper, Richard Jenkins gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı My, Myself & Irene filminin yönetmen koltuğunda Bobby Farrelly oturuyor. Charlie (Jim Carrey), Rhode Island’da bir eyalet polisidir. Biraz çatlak bir karakterdir. Öte yandan kibar, ağırbaşlı ve kimse ona bulaşmadıktan sonra kimseye sorun çıkarmayan biridir. Fakat bir süre sonra manyak olan öbür yanı üstün gelir.

Tür: Komedi

Yönetmen: Peter Farrelly, Bobby Farrelly

Oyuncular: Jim Carrey, Renée Zellweger, Chris Cooper


11. Aman Tanrım (2003) - IMDB: 6.7

aman-tanrim-001.jpg

Tom Shadyac’ın yönetmenliğini üstlendiği Bruce Almighty filminin başrollerinde Jim Carrey, Morgan Freeman, Jennifer Aniston, Steve Carell, Catherine Bell gibi oyuncular yer alıyor. Jim Carrey, gişe başarısı büyük filmi Aman Tanrım’daki rolüyle çok sayıda ödülün sahibi olur. Bruce Nolan (Jim Carrey) yaşadığı hayattan memnun olmayan ve hayatındaki herşeyden şikayet eden biridir. Morgan Freeman’ı, burada Tanrı rolünde izliyoruz. Tanrı olmanın kolay bir iş olduğunu düşünen Bruce Nolan, 1 haftalık Tanrı olma göreviyle cezalandırılır.

Tür: Komedi, Dram, Fantastik

Yönetmen: Tom Shadyac

Oyuncular: Jim Carrey, Jennifer Aniston, Morgan Freeman


12. Sil Baştan (2004) - IMDB: 8.3

sil-bastan-(2004)---imdb-8.3.jpg

Michel Gondry’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminin başrollerinde Jim Carrey, Kate Winslet, Mark Ruffalo, Kirsten Dunst, Elijah Wood gibi isimler yer alıyor. Filmde, iki sene sonunda Joel (Jim Carrey) ile ilişkilerinin tükendiğine inanan Clementine (Kate Winslet), Joel ile ilgili anılarının yoğunluğuna katlanamayacağını düşünerek bu anıları hafızasından sildirir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Michel Gondry

Oyuncular: Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst


13. Talihsiz Serüvenler Dizisi (2004) - IMDB: 6.8

talihsiz-seruvenler-dizisi.jpg

Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events filminin yönetmen koltuğunda Brad Silberling oturuyor. Son derece zengin bir ailenin Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire adlarındaki 3 çocuğu, muazzam bir gelecek ile yetim kalmışlardır. Kendilerine kalan bu büyük mirası, anne ve babalarının bir yangında can vermelerinin ardından kullanabilmeleri için en büyük kardeşlerinin, uygun yaşa gelmesini beklemeleri gerekmektedir. 

Tür: Komedi, Fantastik

Yönetmen: Brad Silberling

Oyuncular: Jim Carrey, Meryl Streep, Jude Law


14. Dick ve Jane İş Başında (2005) - IMDB: 6.1

dick-ve-jane-is-basinda-(2005).jpg

Dean Parisot’un yönetmenliğini üstlendiği Fun With Dick & Jane filminin başrollerinde  Jim Carrey, Alec Baldwin, Téa Leoni, Angie Harmon, Richard Jenkins gibi isimler yer alıyor. Filmde Dick Harper’ın (Carrey) yıllar süren yoğun çalışması semeresini verir ve dünyanın önde gelen medya varlıkları konsolidasyonu şirketlerinden Globodyne’in medya ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcılığına terfi eder. Ama yeni işindeki ilk günün ardından Globodyne, Enron benzeri bir felaketle çökünce, Dick elinde çantasıyla kala kalır. 

Tür: Komedi

Yönetmen: Dean Parisot

Oyuncular: Jim Carrey, Tea Leoni, Angie Harmon


15. Numara 23 (2007) - IMDB: 6.4

numara-23.jpg

Walter Sparrow, kendi yaş gününde karısını almaya gecikir. Agatha, bir kitapçıda kan kırmızısı kapağı olan bir roman bulur. Bu kitaptaki hikaye, numeroloji ile ilgili bir cinayet gizemini içerir. Filmdeki her şey yirmi üç sayısı etrafında döner. Yavaş yavaş kendisini ve ailesini tehlikeye sokan Walter, gerçeğe doğru yaklaşmaktadır. Joel Schumacher’n yönettiği filmde Jim Carrey baş rolde yer alıyor.

Tür: Gerilim

Yönetmen: Joel Schumacher

Oyuncular: Jim Carrey, Virginia Madsen, Logan Lerman


16. Bay Evet (2008) - IMDB: 6.8

bay-evet.png

Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper gibi önemli isimlerin başrollerinde yer aldığı Yes Man filminin yönetmen koltuğunda Peyton Reed oturuyor. Carl Allen, bir gün hayatını değiştirmek için her şeye evet dedirtmeyi hedefleyen bir yardım programına katılır. Başlarda her şey yolunda gider, hatta hayatı eskisinden daha pozitif ve eğlenceli bir hale gelmiştir. Ancak bir süre sonra her şeye evet demek bazı sorunları da beraberinde getirir.

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Peyton Reed

Oyuncular: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper


17. Babamın Penguenleri (2011) - IMDB: 6.0

babamin-penguenleri-(2011).jpg

Mark Waters’ın yönetmenliğini üstlendiği Mr. Popper’s Penguins’in başrollerinde Jim Carrey, Carla Gugino, Ophelia Lovibond gibi isimler yer alıyor. Eşinden boşandıktan sonra hayatına son derece rutin bir şekilde devam eden iş adamı Tom Popper'in hayatı, babasından kendisine miras kalan altı penguenle değişir. Önce penguenleri bir hayvanat bahçesine vermeyi düşünen Tom, çocukları penguenlere bayılınca, evini bir kış parkına çevirmeye karar verir. 

Tür: Komedi, Aile

Yönetmen: Mark Waters

Oyuncular: Jim Carrey, Carla Gugino, Ophelia Lovibond


18. Majestik (2001) - IMDB: 6.9

majestik-(2001).jpg

Jim Carrey, Martin Landau, Bob Balaban gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Majestic filminin yönetmen koltuğunda Frank Darabont oturuyor. 1951 yılındaki Amerika’da geçen filmde, ülke çapında kendi fikrinden olmayanların aşağılandığı bir dönem yaşanmaktadır. Bu dönemde yaşayan bir Hollywood film yazarı komünist olmakla suçlanır. Bu yazar bir gün bir trafik kazası geçirir ve bu kazayla hem bilincini hem de hafızasını kaybeder. Kendine geldiğinde ise yepyeni bir kişi olur.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Martin Landau, Jim Carrey, Laurie Holden


19. Yeni Yıl Şarkısı (2009) - IMDB: 6.8

yeni-yil-sarkisi.jpg

Robert Zemeckis’in yönetmenliğini üstlendiği A Christmas Carol filminin başrollerinde Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth gibi isimler yer almaktadır. Filmde, Ebenezer Scrooge, Noel tatiline son derece zalimce başlıyor, sadık hizmetkarına ve neşeli yeğenine bağırıp çağırırken, etrafına kötülük tohumları saçmakta bir beis görmüyor. Scrooge için kısa bir süre içinde bir sürpriz meydana gelecektir çünkü ansızın öbür dünyada vurdumduymazlığının bedelini ödeyen ölmüş iş ortağı Joseph Marley‘nin hayaletiyle karşılaşır.

Tür: Animasyon

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth


20. Kidding (2018) - IMDB: 7.9

kidding.jpg

Dave Holstein’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Jim Carrey, Frank Langella, Judy Greer gibi isimler yer almaktadır. Jeff, namı diğer Mr. Pickles çocukların en sevdiği televizyon yüzlerinden biridir. Bir neslin birlikte büyüğü bir ekran karakteri olan Jeff, aynı zamanda milyarlarla oynayan bir şirketin sahibidir. Jeff’in eşi, iki oğlu, kız kardeşi ve babasından oluşan ailesiyle mutlu bir yaşantısı vardır. Fakat ailesinde patlak veren kriz herkesin hayatını alt üst eder.

Tür: Komedi 

Yönetmen: Dave Holstein

Oyuncular: Jim Carrey, Frank Langella, Judy Greer

Önerilen İçerik; Jim Carrey Filmleri Hakkında 17 Şaşırtıcı Bilgi!

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
2
5
1
2
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.