2018 Filmleri - 2018 Yılına Damgasını Vuran En İyi 20 Film

2018 Filmleri - 2018 Yılına Damgasını Vuran En İyi 20 Film
08.10.201816:17

En İyi 2018 filmleri listesinde aksiyondan, maceradan ve korku filminden tutunda komedi ve bilim kurgu filmlerine kadar birçok tür yer almaktadır. Peki, 2018 yılında IMDb’de çok puan alan filmler hangileridir? İşte, en iyi 2018 filmleri…

Haber güncelleme tarihi 28.03.2020 09:32

2018 Yılında Vizyona Giren En İyi Film Önerileri

2018 yılının ilk günlerinden bugüne kadar vizyona giren en iyi filmler arasında aksiyon, korku, gerilim, savaş, macera, bilim kurgu, animasyon ve komedi gibi birçok türden filmler yer almaktadır. Peki, 2018 yılı filmleri arasında en çok izlenen ve IMDb’den en iyi puanları alan filmler hangileridir.

2018 Filmleri;

20. Adalet 2 IMDb: 7,0

en iyi 2018 filmleri

2018 yılında serinin ikinci filmi olarak vizyona giren The Equalizer 2’de geçmişinden kurtulmaya çalışan Robert McCall, IA'in gizli operasyon gücündeyken adaleti sağlayabilmenin huzurunu kaybetmiştir. Aksiyon, suç ve gerilim türünde oldukça başarılı bir seri olan Adalet filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Fragman


19. Venom: Zehirli Öfke IMDb: 7,1

en iyi 2018 filmleri

Son yılların en iyi oyuncuları arasında gösterilen Tom Hardy’nin başrolünde olduğu Venom filminde, baş karakterimiz Eddie Brock, bir gazetede muhabirdir. Sevgilisinin çalıştığı şirketin sahibi ise kötü işlerin peşinde olan birisidir. Brock, kendi idealleri peşinde koşan bir muhabirken, simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir. Bu olayın peşinde koşarken Venom’un taşıyıcısı olur.

Fragman


18. Siyah Panter IMDb: 7,4

en iyi 2018 filmleri

Marvel filmleri arasında Avengers kahramanlarının hikayesine katkıda bulunan ve 2018 yılında yayınlanan filmlerinden bir tanesi olan Black Panther, yaşadığı bölgeyi dış güçlerden ve düşmanlardan korumaya çalışan bir süper kahramanın hikayesini anlatmaktadır. Avengers süper kahramanları arasında oldukça önemli bir role sahip olan Black Panter filmini izlemeden önce Marvel Filmleri İzleme Sırası içeriğini de ziyaret etmenizi öneririz.

Fragman


17. Hichki (2018) IMDb: 7.5

en iyi 2018 filmleri

2018 yılında vizyona giren oldukça etkileyici Hint filmlerinden bir tanesi olan Hichki, Tourette sendromlu genç bir kızın komedi türündeki hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Hichki, hayalinde öğretmenlik olan birisidir ve filmde, sahip olduğu hastalık da dahil hiçbir şeyin öğretmen olmak ve hayallerine kavuşmasında engel olamayacağını kanıtlamak zorundadır.

Fragman


16. El Royale'de Zor Zamanlar IMDb: 7,6

en iyi 2018 filmleri

Karanlık geçmişleri olan 7 yabancı farklı yerlerden farklı farklı hikayelerle yola koyulurlar. Yolları ise Tahoe Gölü’nde bulunan Er Royale otelinde bir araya gelirler. Bir otelde bir araya gelen insanların hepsinin derin gizli sırları bulunmaktadır. Bu gece her şeyin sonu olacaktır ve geçmiş yüzleşip kendilerini kurtarabilmeleri için son bir şans vardır.

Fragman


15. Upgrade IMDb: 7,6

en iyi 2018 filmleri

2018 yılının bilim kurgu ve gerilim türleri arasında en iyi filmlerden bir tanesi olan Upgrade, yeni nesil teknolojinin nelere sebep olacağı hakkında ilginç bilgiler vermektedir. Aksiyon dolu filmde, uğradığı saldırının ardından felç kalan ve aynı saldırı sırasında karısı kaybeden Grey Trace’nin hayatını anlatmaktadır. Başrolümüzde boyundan aşağısı felç durumdadır. Gery’i düzeltmek isteyen milyarder mucit Gery’in vücuduna yapay zeka implantı takar ve baş kahramanımızın inanılması güçler kazanmasını sağlamıştır. Peki karakterimiz karısının intikamını alacak mıdır?

Fragman


14. Be With You (2018) IMDb: 7.6

en iyi 2018 filmleri

Kore filmlerine hayran olan okurlarımız için son yılların en etkileyici filmi… Woo-Jin (So Ji-Sub) karısı Soo-A (Son Ye-Jin) öldükten sonra oğlu Ji-Ho'ya (Kim Ji-Hwan) tek başına bakmaktadır ve karısı ölmeden önce bir sene sonra yağmur bir gün içerisinde dönme sözü vermiştir. Dediğini yapar ve tam bir sene sonra ortaya çıkar. Ancak ortada bir durum vardır. Hiçbir şey hatırlamıyordur.

Fragman


13. Sessiz Bir Yer IMDb: 7,7

en iyi 2018 filmleri

IMDb sıralamasında 2018’da çıkan en iyi filmlerden bir tanesi olan Sessiz Bir Yer filmi, içerisinde dram korku, gerilim ve bilim kurgu türleri bir arada bulunmaktadır. Filmin konusu; İki çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Bu durumun sebebi ise konuşamamaları değildir. Aile, en ufak bir ses bile çıkarmadan yaşamak durumdadır. Ancak bu durum çocukların evin lambasını devirmesiyle son bulur ve ailenin peşinde olan varlığın dikkati çekilmiş olur. 2018 yılında dram ve gerilim türünde bir film izlemek istiyorsanız Sessiz Bir Yer oldukça başarılı bir eserdir.

Fragman


12. Deadpool 2 IMDb: 7,9

en iyi 2018 filmleri

Marvel Filmlerinin en sevilen süper kahramanları arasında bulunan Deadpool, ilk filminin ardından çıkan serinin ikinci filmiyle 2018 yılına damga vurdu. Sinema salonlarını hınca hınç dolduran Deadpool 2’nin konusunda, gelecekten gelen bir düşman olan Cable ile hikayesi konu edinmektedir. Oldukça büyük sürprizler içeren Marvel filminin her dakikasından keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz. Tavsiyemiz, serinin ilk filmini öncelik olarak izlemeniz.

Fragman


11. Kayıp Aranıyor IMDb: 7,9

en iyi 2018 filmleri

2018 filmlerinin genel çoğunluğunu dram ve gerilim filmleri oluşturmuş gibi olacak ki, listemizin bu bölümünde yer verdiğimiz Kayıp Aranıyor filmi dram türünden oldukça başarılı bir yapımdır. Amerika’da çekilen filmde David Kim adındaki başrol oyuncusunun 16 yaşındaki kızı kaybolur. Davaya bir dedektif atanır ve arama işlemleri başlar. David ise kimsenin bakmadığı bir yere bakar. Kızının bilgisayarına… Bilgisayarda kendisini kızına götürecek birçok ipucu yer almaktadır. Gizem ve gerilim dolu filmi izleyerek oldukça güzel bir vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Fragman


10. Görevimiz Tehlike Yansımalar IMDb: 8,0

en iyi 2018 filmleri

IMDb’de en çok oy alan ve sinemada oldukça fazla izlenen 2018 filmlerinden bir tanesi olan Görevimiz Tehlike Yansımalar, serinin en iyi filmleri arasında gösterilmektedir. Filmde, Berlin'deki görevin ters gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA'in kara listesine girer. Ancak insanlığı tehdit eden yeni bir tehlikenin ortaya çıkışıyla birlikte herkes zamana karşı bir yarışa koyulur...

Fragman


9. Soğuk Savaş IMDb: 8,0

en iyi 2018 filmleri

Dram, romantizm ve müzik türünde en iyi 2018 filmleri arasında yer alan bir başka yapım olan Soğuk Savaş filminde ikinci dünya savaşına dönemi işlenmektedir. Filmde, Soğuk Savaş sırasında, Stalinist Polonya’dan Berlin’e, Yugoslavya’dan bohem Paris’in gece kulüplerine uzanan, iki müzik yapan insanın büyük aşkını konu edinmektedir. Siyah beyaz görüntüsüyle klasik bir yapıya bürünen filmde oldukça başarılı bir aşk hikayesi anlatılmaktadır.

Fragman


8. Cadılar Bayramı IMDb: 8,0

en iyi 2018 filmleri

1978 yılı Cadılar Bayramı’nda dört genci öldüren Michael Myers ile ilgili araştırma yapan bir grup araştırmacı hapishaneye ziyarette bulunur. Bu sırada yeni bir cadılar bayramı da yaklaşmaktadır ve bu günü uzun bir süredir bekleyen bir kişi vardır. Laurie Strode. Laurie, 40 yıl önce bir Cadılar Bayramı gecesi kendisini öldürmeye çalışan maskeli katil Michael Myers ile yüzleşmek istemektedir. Laurie, Myers’la yüzleşebilmek ve intikamını alabilmek için onun hapishaneden kaçmasını beklemektedir. Sizleri ekrana bağlayacak olan bu film 2018 filmleri arasında damga vuracak yapımlar arasındadır.

Fragman


7. İnanılmaz Aile 2 IMDb: 8,0

en iyi 2018 filmleri

2018 animasyon filmlerinden ve en iyi 2018 filmleri arasında neredeyse tek başına olan İnanılmaz Aile 2 filmi, 2004 yılında çıkan ilk filminden sonra büyük merak uyandırmıştır. Bir nevi herkesin sevdiği süper aile geri gelmiştir. Uzun bir süre emeklilik yaşayan bu aile tekrardan ortaya çıkan büyük bir tehlike için göreve çağrılır. Sadece çocukların değil yetişkinlerinde soluksuz izleyeceği bu film 2018’in en çok izlenen filmlerinden biri olarak listemizde yer almaktadır.

Fragman


6. Bohemian Rhapsody (2018) IMDb: 8.0

en iyi 2018 filmleri

2018 yılına damgasını vuran ve gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde de yer alan Bohemian Rhapsody, Queen grubunun ünlü solisti Freddie Mercury’nin hayatına ışık tutuyor. Film, tüm dünyada bilinen şarkıları ile efsaneler arasında giren Mercury'nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen yükselişini konu edinir.

Fragman


5. Yeşil Rehber (2018) IMDb: 8.2

en iyi 2018 filmleri

Oscar’da En iyi Orijinal Senaryo ödülünü alan Green Book, İtalyan bir Amerikan mahallesinde yaşıyan Tony Lip ile Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley’in macera ve dram dolu hikayesini anlatmaktadır. Ünlü müzisyen Manhattan’dan güneye doğru birçok yere gitmeye karar verir. Gideceği yerlere giderken siyahilere düşman olan bölgelerden uzak olmak zorundadır. Bunun için işinin en iyisi olan Tony Lip ile çalışır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak ve kendilerini geliştirmek zorundadır.

Fragman


4. Müslüm (2018) IMDb: 8.5

en iyi 2018 filmleri

Arabesk müziğin en başarılı isimleri arasında gösterilen Müslüm Gürses’in hayatını konu alan “Müslüm” filmi 2018 yılına adeta damga vurgu. Şanlıurfa’da başlayan, Adana’da devam eden en sonunda İstanbul’da son bulan hikayede Müslüm Baba’yı başarılı oyuncu Timuçin Esen canlandırdı. Türk sinema severler tarafından oldukça beğenilen yapım ilk iki haftasında 6 Milyon izleyiciye ulaştı. Filmin konusuna biraz değinecek olursak Müslüm, acımasız, kötünün kötüsü, aşağılık bir babanın elinde annesi ve kardeşleri ile yokluk ve sefalet içinde bir yaşam sürmektedir. Bir gün usta saz sanatçısı Limoncu Ali tanışır. Hayatının dönüm noktasını ilk olarak burada yaşar... İleride artık ismi "Müslüm Baba" olarak anılacaktır. 

Filmin Başrol Oyuncuları; Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Erkan Avci, Ayça Bingöl, Erkan Can

Fragman


3. Bir Yıldız Doğuyor IMDb: 8,5

en iyi 2018 filmleri

Müzikal ve Dram türünde 2018 filmleri arasında oldukça başarılı bir sıralamada olan Bir Yıldız Doğuyor filminde Bradley Cooper ve Lady Gaga yer almaktadır. Filmde, eski yıldız durumundan gittikçe uzaklaşan ve teselliyi içkide arayan bir rock efsanesidir. Jackson bir barda dinlediği sese hayran kalır. Sesin sahibi ise Ally’dir. Jackson tekrardan müziğe aşık olmaya başlar ve Ally’nin şöhretini en tepeye çıkarmak için çabalar. 2018 aşk filmleri türü olarak da izlenebilecek Bir Yıldız Doğuyor filmi, kesinlikle izlenmesi gereken bir yapımdır.

Fragman


2. Bizim İçin Şampiyon (2018) IMDb: 8.5

en iyi 2018 filmleri

2018 yılında Türk sinemasına damgasını vuran bir başka yapım olan Bizim İçin: Şampiyon, efsanevi at Bold Pilot'ın büyük başarısı ve o dönemin genç jokeyi Halis Karataş’ın hayat hikayesine odaklanmaktadır. Film aynı zamanda Karataş’ın eşi olacak Begüm Atman'ın unutulmaz aşkları sinemaya aktarılmaktadır. Filmin başrollerinde Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan ve Erdem Akakçe yer almaktadır.

Fragman


1. İntikamcılar: Sonsuzluk Savaşı 1 IMDb: 8,6

en iyi 2018 filmleri

2018 yılı bilim kurgu ve aksiyon filmleri arasında en çok izlenen filmlerin başında gelen İntikamcılar: Sonsuzluk Savaşı Part 1 filminde Captain America ile Iron Man tarafında bölünen kahramanlarımızı konu alır. Şimdiye kadar sinemada izlediğimiz bütün avengers kahramanları tercih ettiği ekibin yanında dünyayı korumaya çalışmaktadır. En büyük düşman Thanos ise dünyayı yok etmek için sonsuzluk taşlarının peşlerine düşer. Ekibin tamamen birleşmesi gerekmektedir.

Fragman


Önerilen İçerik: 2019 Filmleri - IMDB'de En Yüksek Puanı Alan 2019 En İyi Filmleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
120
91
15
14
9
8
16
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.