Chris Hemsworth Filmleri - Aksiyon ve Macera Dolu En İyi 20 Chris Hemsworth Filmleri

Chris Hemsworth Filmleri - Aksiyon ve Macera Dolu En İyi 20 Chris Hemsworth Filmleri
27.08.201909:48

Chris Hemsworth’un rol aldığı en iyi filmleri IMDB puanına göre listeledik. Büyüleyici yakışıklılığı, etkileyici karizmasıyla izleyenleri kendine hayran bırakan Chris Hemsworth’un birbirinden başarılı filmlerini sizler için spoiler vermeden derledik.

Haber güncelleme tarihi 12.12.2020 13:51

En İyi Chris Hemsworth Filmleri Listesi

Bu listede tüm zamanların en iyi Chris Hemsworth filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. İşte rol aldığı aksiyon filmleri ile akıllara kazınan Chris Hemsworth'un unutulmaz filmleri...

Chris Hemsworth Filmleri;

1. Extraction (2020) - IMDb: 7.0

extraction-001.jpg

Netflix'in 2020 yılında izleyicilerine sunduğu en iyi filmlerden biri olan Extraction paralı asker Tyler'ın küçük bir çocuğu kurtarmasını konu ediyor. Hindistan'lı iki aile arasında çıkan büyük savaşın tamda ortasında kalan küçük bir çocuğun kurtarılma görevini alan Tyler aksiyon dolu sahneler ve savaşlar sonrasında küçük çocuğu güvenli bir yere götürmeye çalışıyor. Başrolünde Chris Hemsworth'ün rol aldığı Extraction filmini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Suç

Yönetmen: Sam Hargrave

Oyuncular: Chris Hemsworth, Rudhraksh Jaiswal, Randeep Hooda


2. Yenilmezler: Son Oyun (2019) - IMDB: 8.6

yenilmezler-son-oyun.jpg

Avengers: Endgame’in yönetmen koltuğunda Joe Russo ve Anthony Russo oturuyor. Başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo gibi isimlerin yer aldığı filmde "Avengers Infinity War"un ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Daha önce var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve evrenlerin varlığını öğrenen ekip, Thanos'un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. 

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera

Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo


3. Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit (2019) - IMDB: 5.6

siyah-giyen-adamlar-global-tehdit.jpg

Men in Black: International’ın yönetmen koltuğunda F. Gary Gray otururken başrollerinde ise Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Liam Neeson gibi isimler yer almaktadır. Global Tehdit, dünyayı kötülüklerden arındırmaya çalışan ekibin, bu güne kadar karşılarına çıkan en büyük tehdit olan köstebeği ortaya çıkarmak için kurdukları takımla birlikte verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Filmin senaryosunu ise Matt Holloway ve Art Marcum kaleme alıyor.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Yönetmen: F. Gary Gray

Oyuncular: Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Liam Neeson


4. El Royale’de Kötü Zamanlar (2018) - IMDB: 7.1

el-royale’de-kotu-zamanlar.jpg

Bad Times at the El Royale filminin başrollerinde Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Chris Hemsworth gibi başarılı oyuncular yer alırken yönetmenliğini ise Drew Goddart üstleniyor. Yıkık bir otelde bir araya gelen yedi gizemli insanın hikayesini konu alan El Royale’de Kötü Zamanlar, 2018 yılının en beğenilen polisiye filmlerinden biri olmayı başarmıştır.

Tür: Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Drew Goddard

Oyuncular: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Chris Hemsworth


5. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (2018) - IMDB: 8.5

yenilmezler-sonsuzluk-savasi.jpg

Avengers: Infinity War, dünyanın gördüğü en büyük tehdite karşı güçlerini birleştirmek zorunda olan kahramanların verdikleri mücadeleyi konu almaktadır. Başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo gibi başarılı isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Joe Russo, Anthony Russo birlikte üstleniyor.

Tür: Macera, Aksiyon

Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo


6. Güçlü (2018) - IMDB: 6.6

12-strong.jpg

12 Strong filminin başrollerinde Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Nicolai Fuglsig oturuyor. Afganistan'a ilk ayak basan Amerikan askerleri kayalıklarla dolu dağlar içinde, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum'u, onlarla birlik olarak Taliban ve onların müttefikleri El Kaide ile savaşmaya ikna etmek zorundadırlar.

Tür: Savaş, Gerilim

Yönetmen: Nicolai Fuglsig

Oyuncular: Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña


7. Thor: Ragnarok (2017) - IMDB: 7.9

thor-ragnarok.jpg

Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği Thor: Ragnarok filminin başrollerinde Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett gibi isimler yer alıyor. Asgard bir yıkımın eşiğindedir. Ragnarok zamanı gelmiştir, eğer gerçekleşirse bütün Asgardlıları yok edecek olan yıkımın sorumlusu ise acımasız Hela'dır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Yönetmen: Taika Waititi

Oyuncular: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett


8. Avcı: Kış Savaşı (2016) - IMDB: 6.1

avci-kis-savasi-.jpg

The Huntsman: Winter's War, Cedric Nicolas-Troyan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, başrollerinde ise Chris Hemsworth, Charlize Theron, Jessica Chastain gibi isimlerin yer aldığı başarılı bir aksiyon filmidir. Film, gücünü kaybeden kardeşi Ravenna'yı (Theron) diriltmek için sihirli aynanın peşine düşen Buz Kraliçesi ile Chris Hemsworth ile güçlerini birleştiren bir diğer avcı Jessica Chastain'ın arasında geçen mücadeleyi işliyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Yönetmen: Cedric Nicolas-Troyan

Oyuncular: Chris Hemsworth, Charlize Theron, Jessica Chastain


9. Denizin Ortasında (2015) - IMDB: 6.9

denizin-ortasinda.jpg

In the Heart of the Sea, Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy gibi isimlerin yer aldığı yönetmenliğini ise Ron Howard’ın üstlendiği 2015 yılının başarılı fantastik filmlerinden biridir. Nathanial Phillbrick'in aynı adı taşıyan romanından beyazperdeye taşınan bu öykü, 1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasını konu almaktadır.

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy


10. Tatil Zamanı (2015) - IMDB: 6.1

tatil-zamani-.jpg

Başrollerinde Felekten Bir Gece ile komedi kulvarının gedikli isimlerinden biri haline gelen Ed Helms ve Christina Applegate'ın yer aldığı yepyeni bir tatil macerası, tüm aileyi yollara döküyor. Orjinal ismiyle Vacation filminin yönetmen koltuğunda ise John Francis Daley ve Jonathan Goldstein birlikte oturuyor.

Tür: Komedi

Yönetmen: John Francis Daley, Jonathan Goldstein 

Oyuncular: Ed Helms, Christina Applegate, Skyler Gisondo


11. Yenilmezler: Ultron Çağı (2015) -IMDB: 7.3

yenilmezler-ultron-cagi-.jpg

Orjinal ismiyle Avengers: Age of Ultron filminin yönetmenliğini Joss Whedon üstlenirken, başrollerinde ise Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo gibi oyuncular boy gösteriyor. Avengers ekibi bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk'ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor.

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Joss Whedon

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo


12. Hacker (2015) - IMDB: 5.4

hacker.jpg

Blackhat, izinli bir mahkum ile onun Amerikalı ve Çinli ortaklarını merkezine alıyor. Chicago’dan Los Angeles, Hong Kong ve Jakarta’ya kadar uzanan üst düzey bir siber suç ağının karanlık yüzünü beyazperdeye taşıyan filmin yapımını ve yönetmenliğini Michael Mann üstlenmektedir.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Michael Mann

Oyuncular: Chris Hemsworth, Tang Wei, Leehom Wang


13. Thor: Karanlık Dünya (2013) - IMDB: 6.9

thor-karanlik-dunya.jpg

Thor: The Dark World filminin başrollerinde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Alan Taylor oturuyor. Ölümsüz Thor, Buz Devleriyle işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki'den sonra şimdi de antik Dark Elves güçleriyle çarpışacak. Kudretli Malekith tarafından yönetilen bu güçler evreni tekrar karanlığa gömmeye çalışacak.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Alan Taylor

Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston


14. Zafere Hücum (2013) - IMDB: 8.1

zafere-hucum.jpg

Orjinal adıyla Rush, yönetmenliğini Ron Howard’ın yaptığı ve başrollerinde Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Olivia Wilde gibi isimlerin yer aldığı başarılı bir biyografi filmidir. Avusturyalı F1 yarışcısı Niki Lauda ve İngiliz rakibi James Hunt arasındaki dillere destan rekabeti konu alan film, Formula 1'in altın döneminde, 1970'lerde geçiyor.

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde


15. Operasyon Kızıl Şafak (2012) - IMDB: 5.4

operasyon-kizil-safak.jpg

Red Dawn, Dan Bradley yönetmenliğinde çekilen başrollerinde ise Chris Hemsworth, Isabel Lucas, Josh Hutcherson gibi isimlerin yer aldığı 2012 yılının sevilen aksiyon filmlerinden birisidir. Senaristliğini ise Carl Ellsworth ve Jeremy Passmore birlikte üstlenmiştir.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Dan Bradley

Oyuncular: Chris Hemsworth, Josh Hutcherson, Isabel Lucas


16. Pamuk Prenses ve Avcı (2012) - IMDB: 6.1

pamuk-prenses-ve-avci.jpg

Snow White and the Huntsman filminde kötü kalpli kraliçe (Charlize Theron) sonsuz güç için yeryüzünde kendisinden daha güzel olan tek kişiyi, Pamuk Prensesi (Kristen Stewart) ortadan kaldırmak için yetenekli avcıyı (Chris Hemsworth) zorla görevlendirir. Fakat Pamuk Prensesin insanlığı karanlıktan kurtaracak güce ve seçilmişliğe haiz olduğunun farkında değildir.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Rupert Sanders

Oyuncular: Kristen Stewart, Chris Hemsworth, Charlize Theron


17. Yenilmezler (2012) - IMDB: 8.0

yenilmezler-001.jpg

Joss Whedon’ın yönetmenliğini üstlendiği The Avengers çizgi romanının sinema uyarlaması olan yapımda baş rolleri de efsanevi bir kadro paylaşıyor: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson. 2012 yılının en gözde yapımlarından biri olan The Avengers, serinin hala en unutulmaz filmleri arasındadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Yönetmen: Joss Whedon

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo


18. Dehşet Kapanı (2011) - IMDB: 7.0

dehset-kapani-001.jpg

Orjinal ismiyle The Cabin in the Woods, daha önce Canavar (Cloverfield) filminin senaryosuna imza atan, Buffy the Vampire Slayer ve Lost gibi büyük televizyon yapımlarının yazarlığını ve ortak yapımcılığını yürüten Drew Goddard'ın sinemadaki ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesidir. Filmde 5 kafadar arkadaş tatile çıkar ve ormanın derinliklerinde terk edilmiş kulübe bulur. Başta her şey normal gibi görünse de bir şeyler garip bir şekilde değişecek.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Drew Goddard

Oyuncular: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison


19. Thor (2011) - IMDB: 7.0

thor-004.jpg

Yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın yaptığı filmin başrollerinde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins gibi isimler yer almaktadır. Efsanevi Thor macerası, Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik atmosferine kadar uzanıyor. “Thor” yalnız bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahdı hırçın bir prensken, tahta geçme hakkını kazanan bir süper kahramanın öyküsünü epik bir kurguyla anlatıyor.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Kenneth Branagh

Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins


20. Mükemmel Bir Kaçış (2009) - IMDB: 6.5

mukemmel-bir-kacis.jpg

Orjinal ismi A Perfect Getaway olan filmde, yeni evli bir çift Hawaii’de geçirmeyi düşündüklerini balayı için tüm hazırlıklarını yapıp yola koyulduklarında, bölgedeki esnaftan çevrede iki katil olduğunu öğrenirler. Onları kötü sürprizler beklemektedir.

Tür: Gerilim, Korku

Yönetmen: David Twohy

Oyuncular: Timothy Olyphant, Milla Jovovich, Steve Zahn, Chris Hemsworth

Önerilen İçerik; Dwayne Johnson Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
2
1
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.