En İyi Polisiye Filmleri - Son Yılların Heyecan Verici Polisiye Filmleri

En İyi Polisiye Filmleri - Son Yılların Heyecan Verici Polisiye Filmleri
14.01.201614:16

Polis ve suçlu kovalamacası ya da cinayet dedektif soruşturması sevenler için en iyi filmleri listeledik. İzlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz en iyi polisiye film listesi...

Haber güncelleme tarihi 30.06.2020 16:53

IMDB Puanı Yüksek Tüm Zamanların En İyi Polisiye Filmleri

Bir film seçtiniz. Bu genellikle polisiye mi oluyor? O zaman kovalamacayı seviyorsunuz! İçerisinde aksiyon sahnelerinin hiç bitmediği polisiye film önerilerini sizler için bir araya getirdik. Bu sayede, hiç zorluk çekmeden en beğenilen polisiye filmlerini bu listeden ulaşabilirsiniz. İşte, aksiyon filmleri ve macera filmleri kategorilerinde de kendini ispatlayan gelmiş geçmiş en iyi polisiye film önerileri ve listesi...

Polisiye Filmleri;


30. Keskin Nişancı (2009) IMDb: 5,6

en iyi polisiye filmler

Polis gücü içinde keskin nişancı olarak görev yapan Ming, görevinde oldukça başarılı bir polistir. Keskin nişancılık konusunda başarılara imza atmasında en yakın arkadaşı ve nişancısı olan Ching de vardır fakat yapılan bir hata sonucu bir rehinenin ölümüne sebep olurlar. Ching bu yüzden hapistedir. Konu hakkında üzüntü duyan Ming' in aksine Ching bu duruma düşmesindeki sebebin Ming olduğunu düşünmektedir. Hapisten çıktığı gibi intikam almak için onun peşine düşer. Bu saatten sonra tek amacı öcünü almaktır. Honkong ve Kanada ortak yapımlı film polisiye sevenlerin hoşuna gidecek.

Tür: Dram, Aksiyon, Polisiye

FRAGMAN


29. Kan (2012) IMDb: 6,0

en iyi polisiye filmler

Dedektif Joe ve Dedektif Chrissie bir soruşturmaya atanan iki kardeştir. Feci şekilde katledilen 12 yaşlarında bir küçük kızın cinayetini soruşturmaktadır. Katil zanlısı olarak tüm şüphelerin üzerinde toplandığı kişi için farklı bir yöntem düşünürler. İki kardeş bu adama cezasını kendileri verirler ve adamı infaz ederler. Soruşturma devam etmektedir. Bir zaman sonra yeni bir şüpheli yakalanır ve öldürdükleri adamın masum olduğuna dair şeyler söyler. İki kardeş derin vicdan azabı içine düşerler. Soruşturmada görevli diğer dedektif Seymour, bu ikilinin hareketlerinden şüphelenmeye ve onları takip etmeye başlar. Başrolde Paul Bettany ve Mark Strong' un yer aldığı filmde Brian Cox, Stephen Graham ve Natasha Little diğer oyuncular olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


28. Çevik Kuvvet (2012) IMDb: 6,1

en iyi polisiye filmler

Dedektif Jack Regan, ortağı George ile birlikte çalışan ünlü bir müfettiştir. Suçlulara karşı yasaları savunan bu adamlara karşı suçlular dünyasının yetiştirdiği tehlikeli bir adam olan Flaying Squad, kendi geliştirdiği tarzıyla ve çeşitli yöntemleriyle yasalara karşı gelmektedir. Bir banka soygunu ile birlikte Dedektif Regan' ın azılı düşmanlarından biri tekrar ortaya çıkar. Regan şimdi çok daha zor bir görev ile karşı karşıyadır. Londra caddelerinde çekilen filmde Imran Khan, Damien Lewis, Ray Winstone, Hayley Atwell ve Kara Tointon görev alıyor.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


27. 15 Dakika (2001) IMDb: 6,1

en iyi polisiye filmler

Ünlü olmak herkesin istediği bir olay haline geldi. Televizyonlara baktığımızda her meslek grubundan insanlar ünlü olabiliyorlar. Suçlular ve katiller bile medyada anılıyor ve gençler arasında popüler hale gelebiliyorlar. İşte bu konu üzerine yoğunlaşan filmde aslında suça kimin teşvik ettiğini ve suç konusun neden bu kadar popüler hale geldiği anlatılıyor. Reytingler uğruna neler yapılabilir ya da gerçekler nasıl kontrol edilebilir gibi soruların cevaplarını filmin ilerleyen zamanlarında görebilmek mümkün... Andy Warhol' un bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak sözü üzerine yapılan filmde Robert De Niro, Edward Burns, Kelsey Grammer, Oleg Taktarov ve Melina Kanakaredes gibi isimler rol alıyor.

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


26. Karanlık Cinayetler (2013) IMDb: 6,4

en iyi polisiye filmler

Emeklilik hayalleri kuran bir dedektif olan Jack, kendisine verilen özel bir görev ile planlarını ertelemek durumunda kalır. Araştırdığı olaylar son iki yıl içinde 8 kadının benzer şekillerde ortadan kaybolmasıdır. Bu durumun seri katil işi olabileceğini düşünen Jack, ortada somut bir kanıt ya da herhangi bir ipucu bulamamaktadır. İğneyle kuyu kazmaya çalışan dedektifin aradığı fırsat kendi ayağıyla gelir. Cindy adında bir kız kendisini kaçıran adamdan kaçarak kurtulmayı başarmış ve bunu dedektife anlatmıştır. Dedektif adamı takibe alır ama katil elinden kaçan Cindy' e kafayı takmıştır. Nicholas Cage, Vanessa Hudgend, John Cusack, 50 Cent ve Dean Norris gibi isimleri kadrosunda barındıran film gerçekten yaşamış olan ve 461 kadının ölümünden sorumlu tutulan bir seri katilin hikayesinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. 

Tür: Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


25. Kötü Dedektif (1992) IMDb: 6.6

en iyi polisiye filmler

Mc Donagh adındaki dedektif, özel hayatına boşlamış bir adamdır. İçki, kumar ve uyuşturucu bataklığında saplanmıştır. Bu şekilde dağınık yaşamına devam ederken göçmen bir aileye mensup 5 kişi öldürülmüştür. Mc Donagh, bu görevi soruşturması için görevlendirilmiştir. Soruşturmayı sürdürdüğü sırada zaten kötü olan yaşantısı bir hayat kadınına aşık olmasıyla iyice içinden çıkılmaz hale gelir. Bu karmaşık döngü içinde Mc Donagh hayatını devam ettirmek durumundadır. Başrolde Nicholas Cage ve Eva Mendes' e yan rollerde Val Kilmer ve Xzibit eşlik etmektedir.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


24. Tehlikeli Takip (2012) IMDb: 7,6

en iyi polisiye filmler

Taylor ve Zavala Los Angeles Polis Departmanı'nda çalışan iki polistir. İkili görevlere beraber çıkmaktadır. Son görevlerinde uyuşturucu mafyasının işlerine çomak sokunca onların hedefi haline gelirler. Mafya onları ortadan kaldırmak için harekete geçmiştir. Bu iki polis iş dışındaki normal hayatlarında da yakın arkadaştırlar. Mafyanın hedefi olunca hem arkadaşlık hem de aile bağlarıyla ilgili sınavlar vermek durumda kalırlar. Bundan sonraki yaşamları eskisi gibi olmayacaktır. Filmin başrollerinde Jake Gylenhaal ve Michael Pena görev alıyor. Anna Kendrick, Natalie Martinez ve America Ferrera gibi isimler onlara eşlik etmektedir.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


23. The Girl with the Dragon Tattoo (2011) IMDb: 7.8

Polisiye Filmleri

The Girl with the Dragon Tattoo ismiyle gösterime giren "Ejderha Dövmeli Kız" filmi, başarılı yapımcı David Fincher tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Suç ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Rooney Mara, Daniel CraigStellan Skarsgard ve Robin Wright rol almaktadır. Yanlış bir haberi konu eden gazeteci, ünlü bir iş adamını suçlamakla büyük bir hatanın içerisine düşmüştür. Tüm kariyeri alt üst olan gazeteci, firmasının da olumsuz yorumlar alması nedeniyle işten çıkartılacaktır. Yalnız başına kalan genç adam Mikael, kendisini izleyen "Ejderha Dövmeli Kız'dan habersizdir...

Tür: Aksiyon, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


22. Flash Point (2007) IMDb: 7,8

en iyi polisiye filmler

Polisiye film deyince bir başka uzak doğu filmi olan Flash Point listede yer alıyor. Polis içinde görevli dedektif Ma Jun, Vietnamlı bir çeteye karşı savaş verir. Bu savaş taktiksel bir savaştır ve dedektif ortağı Louis Koo' yu çeteye karşı köstebek olarak kullanır. Uzak doğu filmlerine yakışır şekilde bol bol dövüş sahneleriyle süslü film bu tarzı sevenler için izlenmesi gereken filmlerdendir. Başrolde IP Man filmiyle tanınan Donnie Yen görev alıyor. 

Tür: Gerilim, Aksiyon, Polisiye

FRAGMAN


21. Un Prophete (2009) IMDb: 7.9

Polisiye Filmleri

Un Prophete ismiyle vizyona giren "Yeraltı Peygamberi" filmi, başarılı yapımcı Jacques Audiard yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Malik Djabena, altı yıllık cezasını çekmek için Fransa’da bir hapishaneye atılmıştır. Daha 19 yaşında olan Malik, diğer mahkumlara nazaran oldukça çelimsiz ve güçsüz bir görünüme sahiptir. Ortama yeni girmesinden dolayı görevlerini yerine getirmesi gereken Malik, zamanla kendi gücüne kavuşmuş bir adam olacaktır. Kendi planları ve düşünceleri ortaya çıkacak olan Malik, yavaşta olsa yükselmeyi başardığının farkındadır.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


20. Chugyeogja (2008) IMDb: 7.9

Polisiye Filmleri

Chugyeogjaismiyle gösterime giren "Ölümcül Takip" filmi, Suç ve gerilim dolu sahneleriyle son derecek heyecan verici bir yapım sergilemektedir. Güney Kore tarafından çekilen başarılı filmin yönetmen koltuğunda Na Hong-jin tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Eski mesleği polislik olan Joong, artık kadın ticaretine girmiş kirli bir adamdır. Gözünü sadece para hırsının bürüdüğü eski polis memuru Joong, ortadan kaybolan kadınlar ile adeta deliye dönecektir. Kadınların elinde alınarak satıldığını düşünen Joong, olayların peşine düşme kararı alır. En son işe çıkan kadınlardan Mi Jin, adamın evine gittikten sonra ortadan kaybolmuştur. Joong bu adamın diğer kızlarında son gittiği ev olduğunu öğrenecektir. Büyük kovalamacada tam olarak burada başlıyor!

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


19. Mystic River (2003) IMDb: 7.9

Polisiye Filmleri

Mystic River  ismiyle gösterime giren “Gizemli Nehir” filmi, ABD’li yapımcı Clint Eastwood yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon ve Marcia Gay Harden rol almaktadır. Oscar ödüllü filmin konusu; daha küçük yaşlarda kardeşleriyle oyun oynarken kaçırılan Dave, cinsel taciz ve eziyet gibi olaylar incirine mahkum edilecektir. Yıllar sonra yeniden bir araya gelecek olan kardeşler, bu korkunç hayatın yaşattığı acıları sindirmesi gerekmektedir.

Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


18. Carlito’s Way (1993) IMDb: 7.9

Polisiye Filmleri

Al Pacino’nun “Carlito Brigante” karakterini canlandırdığı “Carlito’s Way” filmi, Brian De Palma yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En pis suçlara burnunu sokan Carlito, artık hayatını yeniden kurmak için Bahamalara gitmek istemektedir. Yalnızca iş değil, eski kız arkadaşınıda ulaşarak yeniden bir hayat kurmak isteyen baş kahramanımız ne yazık ki geçmişin lekesinden kurtulamayacaktır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


17. The Untouchables (1987) IMDb: 7.9

Polisiye Filmleri

The Untouchables ismiyle gösterime giren "Dokunulmazlar" filmi, dram ve suç temalarının işlendiği en iyi polisiye yapımları arasında gösterilmektedir. Başarılı yapımcı Brian De Palma yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Kevin Costner, Sean Connery, Robert De Niro, Andy Garcia ve Billy Drago yer almaktadır. Suç oranının giderek arttığı Chicago’ya yeni bir polis memuru atanacaktır. Ness adındaki bu polis memuru, mafya teşkilatının başı Al Capone’u etkisiz hale getirmelidir. İşin sandığı kadar kolay olmadığını gören Ness, başarılı polis memuru Jimmy ile tanışacaktır. Son derece sıkı bir dostluk kuran ikili, yanlarına aldıklar birkaç arkadaşı ile karanlık işlerin peşine düşecektir. Yasa dışı yollarla ünlü mafya elebaşını halt etmeye çalışan ekip bu işin altından sağ çıkabilecek mi?

Tür: Polisiye, Gerilim

FRAGMAN


16. Cinayet Günlüğü (2003) IMDb: 8,1

en iyi polisiye filmler

Güney Kore' de diktatörlüğün devam ettiği 1986 yılında hayat baskılar altında ve katı yasaklar ile geçmektedir. Park-Doo Man isimli dedektife yeni görev verilir. Tecavüz sonucu vahşi şekilde öldürülmüş bir kadın cesedi bulunmuştur. Olayı soruşturan dedektif kendine has yöntemler kullanmaktadır. Sorgu yöntemleri ve saçma planları ile hem tanıklar hem de suçsuz birçok kişi zarar görür. Bunun üzerine görevden alınan Park-Doo Man' ın yerine yeni dedektif Seo getirilir. Seo görüntüde çok kurnaz ve zeki tavırlarıyla beklentiyi yükseltir fakat bu dedektif de aslında fos çıkar ve işler iyice karışır. Güney Kore yapımı olan film içerdiği sert mesajlarıyla ve yetenekli oyuncularıyla hem polisiye hem de uzak doğu sineması sevenlerin favori filmleri arasına girecektir.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


15. Tutsak (2013) IMDb: 8,1

en iyi polisiye filmler

İki komşu aile şükran günü kutlamak ve yemek için bir araya toplanır. Yemek yenir hediyeler verilir daha sonra çocuklar oyun için sokağa çıkar. Keller Dover' in küçük kızı aniden kaybolur. Herkes seferber olsa da kız bulunmaz. Keller yetenekli bir dedektiften yardım ister. Soruşturmayı yapan dedektiften ayrıca Keller de kendince kızını aramaya devam eder. Olayın sorumlusu olarak gördüğü ruhsal sorunlu bir genci kendi yöntemleriyle sorguya alır. Kızı kaybolan baba dedektifçilik oyununu iyice ilerletir ve kontrolden çıkmaya başlar. Dedektif ise babayı da takip etmektedir. Çaresiz baba ve sezileri kuvvetli bir dedektifin hikayesini Hugh Jackman ve Jake Gylenhaal canlandırırken, Maria Bello, Terrence Howard ve Viola Davis diğer rollerde onlara eşlik ediyor.

Tür:  Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


14. Gone Girl (2014) IMDb: 8.1

Polisiye Filmleri

David Fincher yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan "Kayıp Kız" filmi, 2014 yılının Ekim ayında izleyicilerle buluşmuştur. Dram ve gizem dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Ben Affleck, Rosamund Pike, Tyler Perry ve Neil Harris rol almaktadır. Gone Girl adlı romandan sinemaya aktarılan film, 5. evlilik yıldönümünü kutlamak isteyen bir çiftin esrarengiz bir olay ile karşı karşı kalmasını anlatmaktadır. Nick, eşi Amy'nin ansızın ortadan kaybolduğunu polis teşkilatı ve yakın çevresiyle paylaşmaktadır. Aradan geçen zamana rağmen hiç bir haber alınamayan kadın, eşi Nick tarafından öldürülmüş olabilir mi? sorusunu doğurmuştur. Oldukça çelişkili ve tutarsız ifadeler veren Nick, tüm suçu üstlenmeyi kabul edecek mi?

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


13. Mou gaan dou (2002) IMDb: 8.1

Polisiye Filmleri

Mou gaan dou  ismitle vizyona giren "Kirli İşler" filmi, Andrew Lau ve Alan Mak yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Mafya teşkilatının iç yapısını çözmek için yetiştirilen polis memuru yer altı dünyasının içerisine sızacaktır. Aynı şekilde mafya teşkilatı da kendi işlerini kolaylaştırmak için özenle yetiştirdiği adamlarını polis teşkilatının içerisine sokmaktadır. Bir yandan muhbir diğer yanda köstebeklerin yer aldığı olayda her şey ansızın tersine dönecektir. İçlerinde bir hain olduğunu fark eden her iki tarafta büyük bir mücadeleye girişecektir.

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


12. Chinatown (1974) IMDb: 8.2

Polisiye Filmleri

Chinatown ismiyle gösterime giren "Çin Mahallesi" filmi, Polonyalı yapımcı Roman Polanski yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmış. Oscar ödüllü Chinatown filminin başrolünde John Huston, Jack Nicholson ve Faye Dunaway yer almaktadır. Filmin konusu; kocası tarafından aldatıldığını düşünen bir kadının hikayesini anlatmaktadır. İlginç bir yöneteme başvuracak olan kadın, Jake adında tuttuğu özel dedektife Los Angeles’ın suç şebekesinde çalışan mühendis kocası için düşüncelerini anlatacaktır. Olayın peşine düşen dedektif, kadının kocasını bir kadınla yakalayacaktır. Olayı fotoğraflarla belgeleyen dedektif, kısa bir süre sonra aldatan koca öldürülecektir. Olayları yeniden inceleme kararı alan dedektif, ilginç gerçeklerle yüzleşeceğinden habersizdir.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


11. Heat (1995) IMDb: 8.2

Polisiye Filmleri

Heat ismiyle gösterime giren "Büyük Hesaplaşma" filmi, Michael Mann yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 1996 yılının Mart ayında Türk izleyicilerle buluşan film, en iyi polisiye türü yapımlar arasında gösterilmektedir. Profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley, üstün zekası ve mükemmel içgüdüsü sayesinde hiçbir suçun arkasında delil bırakmamaktadır. Son derece uzman bir hırsız çetesine sahip Neil, kendisi kadar zeki ve mücadeleci bir dedektif tarafından takip edilmektedir. Dedektif Neil’in hızına yetişemiyor olsa da olayları çözmekte kesin olarak kararlıdır. “Heat” ismiyle vizyona giren Büyük Hesaplaşma filminin başrolünde Al Pacino yer alırken başarılı filmin yönetmen koltuğunda Michael Mann bulunmaktadır.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


10. L.A. Confidential (1997) IMDb: 8.2

Polisiye Filmleri

L.A. Confidential ismiyle gösterime giren "Los Angeles Sırları" filmi, Curtin Hanson yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Suç ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, 1997 yılının Aralık ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur. Mickey Cohen, 1950’li yıllarda New York’un yer altı dünyasının mafyası olarak bilinmektedir. Mickey’in hapse atılmasının ardından boş kalan piyasa, çeteler arası güç gösterisine dönüşmüştür. Ansızın gerçekleştirilen bir saldırı sonrasında Mickey’in tüm adamlarının ölmesiyle sonuçlanacaktır. Aralarında ölün bir polis memurunun da bulunduğu olay, Los Angeles polis departmanından 3 memur tarafından araştırılacaktır. Kısa süre içerisinde sonuçlanan olay, 3 polis memurunu endişelendirecektir. L.A. Confidential filmi 2 farklı dalda Oscar kazanmıştır.

Tür: Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


9. El secreto de sus ojos (2009) IMDb: 8.2

Polisiye Filmleri

El secreto de sus ojos ismiyle vizyona giren "Gözlerindeki Sır" filmi, Arjantinli yapımcı Juan Jose Campanella yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Eduardo Sacheri’nin “La Pregunta de sus ojos” adlı romanından sinemaya aktarılan filmin başrollerinde Ricardo Darin, Soledad Villamil, Guillermo Francella ve Pablo Rago rol almaktadır. Gözlerindeki Sır filminin konusu; vahşice işlenen bir tecavüz vakasında ki cinayet zanlısını bulmaya yemin etmiş polis memurunun mücadelesini anlatmaktadır. Son derece gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, En İyi Yabancı Film Oscar Ödülü kazanmıştır.

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


8. Reservoir Dogs (1992) IMDb: 8.3

Polisiye Filmleri

Dünyaca ünlü yönetmen Quantin Tarantino’nun hem çekip hem de oynadığı filmlerden bir tanesi olan Rezervuar Köpekleri, birden fazla izlenecek yapımlar arasında… Filmde, büyük bir elmas mağazasının soyulması için Joe Cabot ekip hazırlar ve ekipte oğlu da vardır. Soygunun bütün detayları gözden geçirilse de, sonuç istenilen gibi olmaz. Elleri silahlı olan bu insanlar birbirinden şüphe eder duruma gelmiştir ve kimin kime sıkacağı belli değildir.

Tür: Dram, Aksiyon, Polisiye

FRAGMAN


7. Once Upon a Time in America (1984) IMDb: 8.4

Polisiye Filmleri

Once Upon a Time in America ismiyle gösterime giren “Bir Zamanlar Amerika” filmi, başarılı yapımcı Sergio Leone yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Abd ve İtalya ortak yapımı Bir Zamanlar Amerika filmi, dönemin en iyi polisiye yapımları arasında gösterilmektedir. David, Manhattan’da bir Yahudi mahallesinde yaşayan yoksul bir çocuktur. Kendisi gibi olan arkadaşlarıyla bir suç şebekesi haline dönüşen yoksul Yahudiler, en azılı suçlular arasında girecektir.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


6. The Departed (2006) IMDb: 8.5

Polisiye Filmleri

The Departed” filmi, mafya ve polis teşkilatı arasında geçen kıyasıya çatışmayı konu almaktadır. Mafyanın özenle yetiştirdiği ajanlarını polis teşkilatına sokmaya çalışması ve polis teşkilatının mafya içerisine sızmaya çalışmasıyla film bambaşka bir hal alacaktır. Her iki tarafında birbiri için özenle yetiştirdiği ajanları, mafya ve polis teşkilatının içine sızmayı başaracaktır. Kısa bir süre sonra her iki tarafın teşkilat içerisinde barınan köstebekler olduğunu fark etmesi, onlar için bir ölüm kalım haline gelecektir.

Tür: Dram,Polisiye

FRAGMAN


5. The Usual Suspects (1995) IMDb: 8.5

Polisiye Filmleri

The Usual Suspects ismiyle gösterime giren "Olağan Şüpheliler" filmi, X-Men serisi ve Supermen Dönüyor gibi birçok başarılı filme imza atmış ünlü yönetmen Bryan Singer tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Neo-noir türde sahnelere sahip olan filmin başrollerinde Kevin Spacey, Benicio del Toro, Gabriel Byrne, Stephen Baldwin ve Kevin Bollak rol almaktadır. Olağan Şüpheliler filminin konusu; hayatı suçla örtülü bir zanlının, polis ile arasında vereceği ilginç mücadeleyi anlatmaktadır. San Pedro'da yükselen dumanlar, patlayan bir teknenin gizemli olaylar zincirini ortaya dökecektir. Olay yerine gelen polis ekipleri, 27 kişinin cesedine ve 91 milyon uyuşturucu parasına ulaşacaktır. Olaydan kurtulan kişilerden biri Macar terörist, diğeri ise Verbal Kint adında bir adamdır. Polis sorgusuna alınan Verbal, olayların nasıl geliştiğini anlatmaya hazır görünüyor!

Tür: Gerilim,Polisiye

FRAGMAN


4. Se7en (1995) IMDb: 8.6

Polisiye Filmleri

Se7en ismiyle gösterime giren "Yedi" filmi; Dövüş Kulübü, Panik Odası, Zodiac gibi başarılı filmlere imza atmış ünlü yönetmen David Fincher tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Andrew Kevin’ın senaryosunu yazdığı filmin başrollerinde “Brad Pitt, Kevin Spacey, Morgan Freeman, Andrew Kevin, Gwyneth Paltrow” rol almaktadır. Yedi filminin konusu; Hristiyanlığın yedi ölümcül günahını işleyen kişileri katletmeyi görev bilmiş bir seri katil ve onun peşinde koşan iki polis dedektifinin mücadelesini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


3. Goodfellas (1990) IMDb: 8.7

Polisiye Filmleri

Goodfellas ismiyle gösterime giren "Sıkı Dostlar" filmi, polisiye türünde vizyona giren en iyi yapımlar arasında gösterilmektedir. Martin Scorsese yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Goodfellas”, 1990 yılının Aralık ayında izleyiciyle buluşmuştur. Nicholas Pileggi’nini “Wiseguy” adlı kitabından sinemaya uyarlanan film, Henry Hill ismindeki genç bir gangsterin hayat hikayesini anlatmaktadır. Hayatı suçla dolu bu adam, birbirinden farklı sahnelere ev sahipliği yapacaktır.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


2. Pulp Fiction (1994) IMDb: 8.9

Polisiye Filmleri

Pulp Fiction ismiyle gösterime giren "Ucuz Roman" filmi, başarılı oyuncu, senarist ve yapımcı Quentin Tarantino yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Honey ve Pumpkin çifti, birbirini seven ve eğlenmek için küçük çaplı soygunlar yapan sevgililerdir. Başka bir yerde ise son derece başarılı bir boksör para karşılığı hile yapmayı reddedecektir. Bir başkası ise patronun geciken ödemelerini almak için silahlarını konuşturmaktadır. Sıra dışı karakterlerin ansızın bir afraya geldiği “Ucuz Roman” filmi, 3 Oscar Ödülü kazanmıştır.

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

FRAGMAN


1. The Godfather (1972) IMDb: 9.2

Polisiye Filmleri

Sinemaseverlerin favori filmleri arasında yer alan "Baba" filmi, en iyi polisiye türü yapımlar arasında gösterilmektedir. Al Pacino’nun başrolünü paylaştığı “The Godfather” filmi, Francis Ford Coppola yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve suç temalarının işlendiği başarılı yapımın oyuncu kadrosunda Al Pacino “Michael”, Marlon Brando “Vito”, James Caan “Santino”, Robert Duvall “Tom” ve Diane Keaton “Kay” karakterini canlandırmaktadır. Filmin konusu; 1940’lı yıllarda Amerika’da yaşamakta olan İtalyan mafya ailesinin hayatını anlatmaktadır. Son derece sürükleyici ve macera dolu sahnelere ev sahipliği yapan “The Godfather”, 1973 yılının Ekim ayında izleyiciyle buluşmuştur.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN

Önerilen İçerik: En İyi Hapishane Filmleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
18
20
4
4
2
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.