Robert De Niro Filmleri | En İyi ve En Yeni 25 Robert De Niro Filmi (Güncel Liste)

Robert De Niro Filmleri | En İyi ve En Yeni 25 Robert De Niro Filmi (Güncel Liste)
24.01.202016:45

Ünlü aktör Robert De Niro’nun rol aldığı filmleri inceledik. Onlarca film arasından seçip IMDb sıralamasına göre listelediğimiz en iyi 25 Robert De Niro filmini bu içeriğimizde sizlere sunuyoruz.

Haber güncelleme tarihi 07.07.2021 15:20

Robert De Niro’nun Rol Aldığı IMDb Puanı Yüksek En İyi Filmler

1960’lı yıllarda oyunculuk kariyerine başlayan Robert De Niro 100’ün üstünde filmde rol almıştır. Bu içeriğimizde ünlü yıldızın en iyi 25 filmini sizler için listeledik. İşte Robert De Niro’nun rol aldığı en güzel 25 film

Robert De Niro Filmleri;


25. İrlandalı – The Irishman (2019) – IMDb: 8.0

en iyi robert de niro filmleri

Netflix filmleri listesinde yer alan ve 2019'un en iyi filmleri arasında gönsterilen The İrishman, Martin Scorsese imzalı bir baş yapıt...Film kendi halinde bir işte çalışırken para kazanmak için mafyaya bulaşan ve sonrasında büyük bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatını anlatmaktadır. Buffalino suç örgütü için uzunca bir süre tetikçilik yapan Sheeran işçi sendikasında da görev almıştır. Amerikan tarihine damga vuran işçi lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşunun arkasındaki isim olarak düşünülen Frank, yıllar sonra hayat hikayesini The İrishman filmi ile anlatmıştır.

Tür: Gerilim, Biyografi

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci

Fragman

The Irishman Benzeri Filmler;

 • The Iceman (2012) IMDb: 6.8
 • King of New York (1990) IMDb: 7.0
 • The Iceman (2012) IMDb: 6.8

24. Ronin (1998) – IMDb: 7.3

en iyi robert de niro filmleri

Başarılı yönetmen John Frankenheimer’in eseri olan Ronin filminin başrolünde Nader Boussandel, Robert De Niro ve Jean Reno yer almıştır. Filmin konusu Sam adında Amerikalı gizli ajan ve ekibinin başından geçen olayları anlatmaktadır. İşinde son derece yetenekli olan Sam bulunması en zor bilgileri bilekolaylıkla elde edebilen bir ajandır. Ancak soğuk savaşın son bulmasıyla birlikte kendi yoluna bakmak isteyen Sam, ekibiyle birlikte ne iş yaptıklarını bile bilmedikleri adamlar için çalışmaya başlarlar.

Tür: Polisiye, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: John Frankenheimer

Oyuncular: Robert De Niro, Jean Reno, Natascha McElhone

Fragman

Ronin Benzeri Filmler;

 • Komplo (2001) IMDb: 6.8
 • Anlat Bakalım (1999) IMDb: 6.7
 • Güçlüler Bölgesi (1997) IMDb: 6.9

23. Korku Burnu – Cape Fear (1991) – IMDb: 7.3

en iyi robert de niro filmleri

Dünyanın en iyi yönetmenlerinden biri olan Martin Scorsese Korku Burnu filmiyle yine izleyenlere harika dakikalar yaşatmayı başarmıştır. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken oyuncu kadrosunda Nick Nolte ve Jessica Lange gibi isimler yer almıştır. Filmin konusu ise yıllar önce tecavüz suçundan hapse giren Max Cady’nin avukatı Sam tarafından ihanete uğraması ve karartılan deliller sebebiyle uzun yıllar hapiste kalmasından sonra ihanetin intikamını almak için verdiği mücadeleleri anlatmaktadır. Max, Sam’in 15 yaşındaki kızı Danielle’nin etrafında dolanmaya başlar ve amacına da oldukça yakındır çünkü karısı ile arası bozuk olan Sam kızıyla ilgilenecek durumda değildir.

Tür: Gerilim, Suç

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Nick Nolte, Jessica Lange

Fragman

Cape Fear Benzeri Filmler;

 • Mean Streets (1973) IMDb: 7.2
 • Kızgın Boğa (1980) IMDb: 8.2
 • Kahkahalar kralı (1982) IMDb: 7.8

22. Arka Sokaklar – Mean Streets (1973) – IMDb: 7.3

en iyi robert de niro filmleri

Yine Martin Scorsese imzalı bir film olan Men Streets’in başrolünde Robert De Niro yer alırken rol arkadaşları ise Harvey Keitel ve David Proval olmuştur. Filmin hikayesi Charlie adında bir adamın amcası tarafından aşkı ve arkadaşı üzerinden sınanmasını konu edinmiştir. Henüz hiçbir şey sahibi olamayan Charlie amcası tarafından iş sahibi edilmek istenir. Ancak bunun tek yolu sevdiği kız Teresa’dan ve arkadaşı Jonny Boy’dan uzak durmak olacaktır.

Tür: Polisiye, Dram, Duygusal

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Harvey Keitel, David Proval

Fragman

Mean Streets Benzeri Filmler;

 • Kahkahalar kralı (1982) IMDb: 7.8
 • Korku Burnu (1991) IMDb: 7.3
 • Kızgın Boğa (1980) IMDb: 8.2

21. Misyon – The Mission (1986) – IMDb: 7.4

en iyi robert de niro filmleri

1750’li yılları anlatan film İspanyol din adamı Peder Gabriel’in Afrika’da bir kabileye dini yaymak için yola çıkışını konu edinmiştir. Gabriel yolda karşılaştığı Mendoza ile yoluna devam ederken onu kendi fikirleriyle bir hayli etkileyecektir. Gabriel bu görevi başarabilmek için türlü sıkıntılara göğüs gerecektir. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken yönetmenliğini ise Ronald Joffe yapmıştır.

Tür: Macera, Dram

Yönetmen Roland Joffé

Oyuncular: Robert De Niro, Jeremy Irons, Ray McAnally

Fragman

The Mission Benzeri Filmler;

 • The Killing Fields (1984) IMDb: 7.8
 • Jacknife (1989) IMDb: 6.3
 • Şeytan çıkmazı (1987) IMDb: 7.3

20. Limit Yok – Limitless (2011) – IMDb: 7.4

en iyi robert de niro filmleri

Hayatını kötü şartlar altında sürdüren Eddie hem iş hem de aşk hayatında sorunlar yaşamaktadır. Tam da bu sırada eski bir arkadaşıyla karşılaşan Eddie arkadaşından aldığı hap sayesinde beyninin %100’ünü kullanmaya başlar. İş ve aşk problemlerini kısa zamanda çözen Eddie kariyerini de en üst noktaya taşıyacaktır. Eddie’ni yükselmesinde rol oynayan ve patronu olan Carl Van Loon rolünü ise Robert De Niro canlandırmıştır. Son derece eğleneceli bir film olan Limit Yok, The İllusionist filminin de yönetmenliğini yapan Neil Burger tarafından ortaya çıkarılmış bir filmdir.

Tür: Gerilim

Yönetmen Neil Burger

Oyuncular: Bradley Cooper, Robert De Niro, Abbie Cornish

Fragman

Limitless Benzeri Filmler;

 • Yaşam şifresi (2011) IMDb: 7.5
 • Limitless (2015–2016) IMDb: 7.7
 • Kelebek etkisi (2004) IMDb: 7.6

19. Geceyarısı Av – Midnight Run (1988) – IMDb: 7.5

en iyi robert de niro filmleri

Robert De Niro’nun komedi filmleri türünde nadir olarak karşımıza çıkan yapımı Midnight Run ünlü yönetmen Martin Brest önderliğinde çekilmiştir. Filmin konusu eski bir polis olan ve hayatını ödül avcısı olarak devam ettiren Jack Walsh ve mafyadan milyon dolarlar çalıp kaçan Jonathan MArdukas (The Duke) arasında geçmektedir. Mafyadan bir iş alan Jack 100.000 dolar karşılığında Duke’un peşine düşer ancak bu adamın ne yaptığı ve kim olduğunu bilmemektedir.

Tür: Komedi

Yönetmen Martin Brest

Oyuncular: Robert De Niro, Charles Grodin, Yaphet Kotto

Fragman

Midnight Run Benzeri Filmler;

 • Günaha Davet (1993) IMDb: 7.8
 • Ronin (1998) IMDb: 7.3
 • Anlat Bakalım (1999) IMDb: 6.7

18. Jackie Brown (1997) – IMDb: 7.5

en iyi robert de niro filmleri

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino imzalı filmin oyuncu kadrosunda Pam Grier, Samuel L. Jackson ve Robert De Niro gibi isimler bulunmaktadır. Yakın zamanda emekli olmayı düşünen hostes Jackie Brown para ihtiyacı olduğu için Amerikalı silah kaçakçısı Ordell için iş yapmaktadır. Polis tarafından deşifre edilen Jackie’nin başı hem polisle hem de mafya ile büyük bir derde girer. Robert De Niro’nun Louis Gara rolüne hayat verdiği film Elmore Leonard’ın “Rum Punch” adlı romanından esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır.

Tür: Polisiye, Suç, Dram

Yönetmen Quentin Tarantino

Oyuncular: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert De Niro

Fragman

Jackie Brown Benzeri Filmler;

 • Ölüm geçirmez (2007) IMDb: 7.0
 • Kill Bill: Volume 2 (2004) IMDb: 8.0
 • The Hateful Eight (2015) IMDb: 7.8

17. Kardeş Gibiydiler – Sleepers (1996) – IMDb: 7.6

en iyi robert de niro filmleri

Tanıdık bir senaryoya sahip olan film 4 yakın arkadaşın genç yaşlardayken bir adamın hayatına sebep olan kaza sonucu 1 yıl ıslah evinde kalmalarını ve devamında gelişen olayları konu edinmiştir. Islah evinde gardiyanlardan dayak yiyen ve sürekli tacize uğrayan gençler yaşadıklarını unutmak isteseler de 10 yıl sonra karşılarına çıkan hapishane gardiyanı içlerindeki intikam duygusunu tetikleyecektir. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken yönetmen koltuğunda ise Barry Levinson oturmuştur.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Barry Levinson

Oyuncular: Robert De Niro, Dustin Hoffman, Vittorio Gassman

Fragman

Sleepers Benzeri Filmler;

 • İhtiras rüzgarları (1994) IMDb: 7.6
 • Sessiz düşman (1997) IMDb: 6.2
 • Günaha Davet (1993) IMDb: 7.8

16. Yıldız Tozu – Stardust (2007) – IMDb: 7.6

en iyi robert de niro filmleri

Başarılı yönetmen Matthew Vaughn’un son filmi olan Yıldız Tozu genç bir aşık olan Tristan’ın sevdiği kızı mutlu edebilmek için çıkacağı uzun yolculuğu konu edinmiştir. Robert De Niro ise filmde acımasız korsan Kaptan Shekespaere rolünü canlandırmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Charlie Cox ve Claire Danes gibi ünlü isimlerde yer almıştır.

Tür: Fantastik, Macera, Dram

Yönetmen Matthew Vaughn

Oyuncular: Charlie Cox, Claire Danes, Robert De Niro

Fragman

Stardust Benzeri Filmler;

 • Altın pusula (2007) IMDb: 6.1
 • Mürekkep yürek (2008) IMDb: 6.1
 • Spiderwick günceleri (2008) IMDb: 6.5

15. 1900 – Novecento (1976) – IMDb: 7.7

en iyi robert de niro filmleri

1976 yılına damgasını vuran film dönemin sosyal ve siyasi hayatına bir eleştiri olarak yapılmış Bernardo Bertolucci imzalı efsane bir filmdir. Filmin konusu zengin bir aile çocuğu olan Alfred ve onunla aynı gün doğan yakın arkadaşı fakir Olmo arasında geçen olayları anlatmaktadır. İki yakın arkadaş yan yana büyüseler de dönemin siyasi ve sosyal yaşantısı ikisi arasında sınıf ayrımı ve görüş ayrılıklarına sebep olacaktır. Bu iki yakın arkadaş artık birbirleri için en azılı düşmanlardır. Başrolünde Robert De Niro’nun rol aldığı filmde Gerard Depardieu ve Dominique Sanda gibi isimlerde rol almıştır.

Tür: Tarih, Dram

Yönetmen Bernardo Bertolucci

Oyuncular: Robert De Niro, Gérard Depardieu, Dominique Sanda

Fragman

Novecento Benzeri Filmler;

 • Konformist (1970) IMDb: 8.0
 • Paris'te Son Tango (1972) IMDb: 7.0
 • Çölde çay (1990) IMDb: 6.8

14. Umut Işığım – Silver Linings Playbook (2012) – IMDb: 7.7

en iyi robert de niro filmleri

Başrolünde Bradley Cooper’ın rol aldığı filmde Robert De Niro Pat Stalino’nun (Bradley Cooper) babası rolünü canlandırmıştır. Psikolojik sorunları yüzünden hayatı darmadağın olan Pat 8 aylık bir rehabilitasyondan sonra ailesiyle birlikte tekrar hayata dönmeye çalışır. İlk yapması gereken ise karısı Wicky’yi tekrar kazanmaktır. Ancak bir yemek sırasından tanıştığı aile dostu Tiffany ile arasında geçen olaylar ikiliyi iyice birbirine yakınlaştıracak ve hikaye bambaşka bir yere gidecektir. Film Robert De Niro, Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence gibi başarılı oyuncular sayesinde mükemmel bir Romantik komediyi izleyicilerine sunuyor.

Tür: Dram, Romantik Komedi

Yönetmen David O. Russell

Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Fragman

Silver Linings Playbook Benzeri Filmler;

 • Düzenbaz (2013) IMDb: 7.2
 • Joy I (2015) IMDb: 6.6
 • Aşkın (500) günü (2009) IMDb: 7.7

13. Uyanışlar – Awakenings (2012) – IMDb: 7.8

en iyi robert de niro filmleri

En iyi Robert De Niro filmlerinden biri olan Uyanışlar ünlü yönetmen Penny Marshall’ın, Oliver Sacks’ın kendi hayatını anlattığı romandan aynı isimli romandan esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır. Film Nörolog Malcolm Sayer’in içine kapanık dünyasında yaptığı çalışmalar sonucu bulduğu ilaç ile değişen hayatları konu edinmiştir. Hayatı boyunca yatalak ve uyku modunda olan bir grup hastanın yattığı hastaneye gelen Malcolm Sayer bir konferans sırasında tanıtılan ilacı hastalar üzerinde dener. Hayata dönen ilk hasta ise Leonard Lowe (Robert De Niro) olmuştur.

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen Penny Marshall

Oyuncular: Robert De Niro, Robin Williams, Penelope Ann Miller

Fragman

Awakenings Benzeri Filmler;

 • Good Morning, Vietnam (1987) IMDb: 7.3
 • Balıkçı Kral (1991) IMDb: 7.5
 • Patch Adams (1998) IMDb: 6.8

12. Günaha Davet – A Bronx Tale (1993) – IMDb: 7.8

en iyi robert de niro filmleri

Robert De Niro’nun yönetmenlik koltuğunda oturduğu en iyi filmlerden biri olan Günaha Davet’in senaryosunu da Chazz Palminteri kaleme almıştır. Aynı zamanda bu iki ismin başrollerini paylaştığı film Lorenzo Anello (Robert De Niro) isimli anan karakterin oğlu ile birlikte yaşadıkları Bronx semtindeki suçtan uzak yaşamaya çalıştıkları hayatı anlatmaktadır. Ancak Lorenzo için bu pekte mümküm olmayacaktır çünkü oğlu çoktan gangsterlerle arkadaşlık kurmuştur.

Tür: Dram, Suç

Yönetmen Robert De Niro

Oyuncular: Kathrine Narducci, Francis Capra, Lillo Brancato

Fragman

A Bronx Tale Benzeri Filmler;

 • Carlito'nun Yolu (1993) IMDb: 7.9
 • Dokunulmazlar (1987) IMDb: 7.9
 • Köstebek (1997) IMDb: 7.7

11. Kahkahalar Kralı – The King of Comedy (1982) – IMDb: 7.8

en iyi robert de niro filmleri

Yetişkin bir insan olmasına rağmen kaçık tavırları ve inanılmaz hayalleri yüzünden hala ailesi ile birlikte yaşayan Rupert Pupkin en büyük hayali olan komedyenlik için güzel bir maceraya atılacaktır. Komedi yıldızı Jerry Langford gibi olmak isteyen Pupkin komedyen olabilmenin tek yolunu Langford’un programına çıkmakta bulur. Tesadüf eseri karşılaşılan ikilinin hayatlarında büyük değişimler yaşanacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese otururken başrolde Robert De Niro rol almıştır. Filmseverlerin eleştirilerine maruz kalan Kahkahalar Kralı filmi beklenen etkiyi gösteremese de yine de izlemeye değer bir filmdir.

Tür: Dramatik, Komedi

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Jerry Lewis, Sandra Bernhard

Fragman

The King of Comedy Benzeri Filmler;

 • Mean Streets (1973) IMDb: 7.2
 • Geç Saatler (1985) IMDb: 7.7
 • New York New York (1977) IMDb: 6.7

10. Brazil (1985) – IMDb: 7.9

en iyi robert de niro filmleri

1985 yılında çekilmesine rağmen bilimkurguda çığır açan filmlerden biri olmayı başaran Brazil filminin oyuncu kadrosunda Jonathan Pyrce, Robert De Niro ve Kim Geist rol almıştır. Ünlü yönetmen Terry Gilliam’ın ustalıkla çektiği filmde Sam Lowrey isimli anakarakterin gelişen dünya ve teknolojiye ayak uyduramaması ve oluşan korkularından kurtulmak için hayallerine sığınması konu edilmiştir. Rüyalarında ve hayallerinde hayatını kurtardığı kadın Sam’in sığınacak tek limanı olurken gerçek hayatta karşılaştığı ve terörist olmakla itham edilen Jill Layton isimli kadını hayallerini süsleyen kadın yerine koyacaktır. Distopik bir kurguya sahip film dönemine göre oldukça başarılı bir başyapıttır.

Tür: Bilim kurgu, Dram

Yönetmen Terry Gilliam

Oyuncular: Jonathan Pryce, Robert De Niro, Kim Greist

Fragman

Brazil Benzeri Filmler;

 • Zaman Haydutları (1981) IMDb: 7.0
 • Baron Munchausen'in Maceraları (1988) IMDb: 7.2
 • Vegas'ta korku ve nefret (1998) IMDb: 7.6

9. Dokunulmazlar – The Untouchables (1987) – IMDb: 7.9

en iyi robert de niro filmleri

Kevin Costner, Sean Connery ve Robert De Niro’nun başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brian De Palma oturmuştur. Filmde Al Capone karakterine hayat veren Robert De Niro ise muhteşem bir oyunculuk performansı sunmuştur. Dokunulmazlar filminin konusu ise Şehrin en azılı ve güçlü suçlusu olan Al Capone ve onu yakalamaya çalışan Ness adındaki federal ajan arasında geçen kovalamacayı anlatmaktadır.

Tür: Polisiye, Suç

Yönetmen Brian De Palma

Oyuncular: Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith

Fragman

The Untouchables Benzeri Filmler;

 • Carlito'nun Yolu (1993) IMDb: 7.9
 • Köstebek (1997) IMDb: 7.7
 • Kızıl Ekim (1990) IMDb: 7.6

8. Avcı – The Deer Hunter (1978) – IMDb: 8.1

en iyi robert de niro filmleri

Unutulmaz yönetmenlerden Michael Minimo ‘nun dünya sinemasına kazandırdığı savaş filmleri türündeki yapım The Deer Hunter’ın başrolünde Robert De Niro rol almıştır. Birbirlerini küçük yaşlardan beri tanıyan 3 yakın arkadaş Michael, Steven ve Nick Vietnam savaşı sıralarında Steven’ın düğünün sonrasında ayrılırlar ve farklı gruplarda askere giderler. Bir süre sonra buluşacak olan yakın arkadaşları kötü bir sürpriz beklemektedir. Birbirleriyle rus ruleti oynamak zorunda bırakılan 3 yakın arkadaş hayatın onlar için ayrım noktasına geldiğini anlayacaklar.

Tür: Savaş, Dram

Yönetmen Michael Cimino

Oyuncular: Robert De Niro, Christopher Walken, Meryl Streep

Fragman

The Deer Hunter Benzeri Filmler;

 • Müfreze (1986) IMDb: 8.1
 • Kızgın Boğa (1980) IMDb: 8.2
 • Kıyamet (1979) IMDb: 8.4

7. Kızgın Boğa – Raging Bull (1980) – IMDb: 8.2

en iyi robert de niro filmleri

Robert De Niro ve Martin Scorsese’nin buluştuğu yapımlardan biri olan Kızgın Boğa filmi ortasıklette mücadele eden bir boksörün hırs ve azim dolu hayatını anlatmaktadır. Kariyer basamaklarını hızlıca çıkan boksör Jake La Motta, ringte olduğu kadar dışarıda da ailesine karşı hırslı ve öfkelidir. Bu sebeple kısa sürede yakınında kimse kalmayan La Motta hızlı bir düşüş yaşar ve kendi eliyle kariyerini mahfeder. Robert De Niro’nun üstün oyunculuk performansı gösterdiği filmde Cathy Moriarty ve joe Pesci’de rol almıştır.

Tür: Dram, Biyografi, Dövüş, Spor

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Cathy Moriarty, Joe Pesci

Fragman

Raging Bull Benzeri Filmler;

 • Casino (1995) IMDb: 8.2
 • Taksi Şoförü (1976) IMDb: 8.3
 • Avcı (1978) IMDb: 8.1

6. Casino (1995) – IMDb: 8.2

en iyi robert de niro filmleri

Ace Rothstein kumar ve eğlencenin başkenti olan Las Vegas’ta bir kumarhanenin işletmeciliğini yapmakta ve her gün daha da fazla para kazanmaktadır. Disiplinli ve düzgünce ilerleyen işler kısa Ace’in yakın arkadaşı Nicky gelince rayından çıkmaya başlar. Boşvermişlik ve eğlencenin karşılığı olan Nicky  bütün işleri yavaş yavaş tepe taklak ederken birde üzerine Ace’in aşık olması herşeyi berbat edecektir.Eğlenceli bir film olan Casino’nun başrolünde Robert De Niro ve Joe Pesci yer almıştır.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Sharon Stone, Joe Pesci

Fragman

Casino Benzeri Filmler;

 • Quantum of Solace (2008) IMDb: 6.6
 • Skyfall (2012) IMDb: 7.7
 • Spectre I (2015) IMDb: 6.8

5. Büyük Hesaplaşma – Heat (1995) – IMDb: 8.2

en iyi robert de niro filmleri

Profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley en az onun kadar yetenekli hırsızlardan oluşturduğu grubuyla birlikte birçok hırsızlıklar yapmaktadır. Ancak aklı ve zekası sayesinde arkasında hiç delil bırakmadan kolayca bu işleri yapn Neil’in peşine onun kadar zeki ve akıllı polis dedektifi Hana düşer. Uzun bir kovalamacaya sahne olan bu film her iki tarafına kararlı duruşu ve akıl dolu hareketleriyle keyifli bir hal almaktadır. Filmin başrolünde Robert De Niro ve Al Pacino rol almıştır.

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen Michael Mann

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer

Fragman

Heat Benzeri Filmler;

 • Casino (1995) IMDb: 8.2
 • Bir Zamanlar Amerika (1984) IMDb: 8.4
 • Taksi Şoförü (1976) IMDb: 8.3

4. Taksi Şoförü – Taxi Driver (1976) – IMDb: 8.3

en iyi robert de niro filmleri

Ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin en iyi eserlerinden biri olan Taksi Şoförü hayatın gerçekleri ve toplumun bozulmasına bir eleştiri olarak yapılmış tam bir başyapıttır. Başrolde Robert De Niro’nun yer aldığı film Vietnam savaşından döndükten sonra psikolojik sorunlarıyla uğraşan ve geceleri Taksi şoförlüğü yaparken gördüğü adaletsiz dünyayı değiştirmek isteyen Travis Bickle’ın hayatını konu edinmiştir.

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Jodie Foster, Harvey Keitel

Fragman

Taxi Driver Benzeri Filmler;

 • Yaralı Yüz (1983) IMDb: 8.3
 • Sıkı Dostlar (1990) IMDb: 8.7
 • Köstebek (2006) IMDb: 8.5

3. Bir Zamanlar Amerika'da – Once Upon A Time İn America (1984) – IMDb: 8.4

en iyi robert de niro filmleri

Ünlü yönetmen Sergio Leone’nin esei olan Bir Zamanlar Amerika’da filmi Noodles isimli küçük bir Yahudi çocuğunun kendisi gibi sokakta kalmış çocuklardan oluşturduğu çetesiyle ülkede popüler hale gelmesini ve devamında gelişen olayları konu edinmiştir. Her biri ünlü olan ekip kısa zamanda dağılır ve Noodles New York’a dönerek eski günlerindeki ihtişamı ve ünü düşünerek geçmişiyle bir hesaplaşma içine düşer. En İyi Robert De Niro filmlerinden biri olan Bir Zamanlar Amerika izleyici kitlesi tarafından da son derece beğenilen bir film olmuştur.

Tür: Dram, Polisiye, Suç

Yönetmen Sergio Leone

Oyuncular: Robert De Niro, James Woods, Elizabeth McGovern

Fragman

Once Upon A Time İn America Benzeri Filmler;

 • Zincirsiz (2012) IMDb: 8.4
 • Para Avcısı (2013) IMDb: 8.2
 • Ucuz Roman (1994) IMDb: 8.9

2. Sıkı Dostlar – GoodFellas (1990) – IMDb: 8.7

en iyi robert de niro filmleri

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Henry Hill adındaki bir gangster arkadaşları Jimmy Conway ve Tommy De Vito ile birlikte bir soygun yaparlar. Henry’nin arkadaşları insanları öldürünce hem mafya hem de insanların gözünde yücelen ekip artık en üst tarafta yer almaya başlarlar. Ancak bu ölümler Henry’yi kötü etkiler.  Oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Ray Liotta ve Joe Pesci gibi önemli isimleri barındıran başyapıt ayrıca Joe Pesci’uye en iyi yardımcı oyuncu unvanını da kazandırmıştır.

Tür: Suç, Polisiye, Mafya

Yönetmen Martin Scorsese

Oyuncular: Ray Liotta, Robert De Niro, Joe Pesci

Fragman

GoodFellas Benzeri Filmler;

 • Baba 2 (1974) IMDb: 9.0
 • Köstebek (2006) IMDb: 8.5
 • Kuzuların Sessizliği (1991) IMDb: 8.6

1. Baba 2 – The GodFather Part II (1974) – IMDb: 9.0

en iyi robert de niro filmleri

Sinema tarihine bakıldığında en iyi filmler listesinde daima üst sıralarda yer alan seri filmler türünde de harika bir üçleme olan The Godfather filmi... Serinin ikinci filminde başrolde Al Pacino, Robert De Niro ve Diane Keaton’un yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Francis Ford Coppola yapmıştır. İlk filmin devamı olan yapım ödüllü filmler arasına adını yazdırırken, ayrıca ünlü oyuncu Robert De Niro sadece 45 dk’lık bir bölümde sunduğu oyunculuk performansıyla Oscar’a layık görülmüştür.

Tür: Suç, Dram

Yönetmen Francis Ford Coppola

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Diane Keaton

Fragman

The GodFather II Benzeri Filmler;

 • Esaretin Bedeli (1994) IMDb: 9.3
 • Schindler'in Listesi (1993) IMDb: 8.9
 • Baba III (1990) IMDb: 7.6
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
4
1
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.