Robert De Niro Filmleri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En iyi 25 Robert De Niro Filmi

Robert De Niro Filmleri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En iyi 25 Robert De Niro Filmi
24.01.202016:45

Ünlü aktör Robert De Niro’nun rol aldığı filmleri inceledik. Onlarca film arasından seçip IMDb sıralamasına göre listelediğimiz en iyi 25 Robert De Niro filmini bu içeriğimizde sizlere sunuyoruz.

Haber güncelleme tarihi 08.05.2020 09:43

Robert De Niro’nun Rol Aldığı IMDb Puanı Yüksek En İyi 25 Film

1960’lı yıllarda oyunculuk kariyerine başlayan Robert De Niro 100’ün üstünde filmde rol almıştır. Ünlü yıldızın en iyi 25 filmini sizler için listeledik. İşte Robert De Niro’nun rol aldığı en güzel 25 film…

Robert De Niro Filmleri;


1. Ronin (1998) – IMDb: 7.3

de niro

Başarılı yönetmen John Frankenheimer’in eseri olan Ronin filminin başrolünde Nader Boussandel, Robert De Niro ve Jean Reno yer almıştır. Filmin konusu Sam adında Amerikalı gizli ajan ve ekibinin başından geçen olayları anlatmaktadır. İşinde son derece yetenekli olan Sam bulunması en zor bilgileri bilekolaylıkla elde edebilen bir ajandır. Ancak soğuk savaşın son bulmasıyla birlikte kendi yoluna bakmak isteyen Sam, ekibiyle birlikte ne iş yaptıklarını bile bilmedikleri adamlar için çalışmaya başlarlar.

Tür: Polisiye, Aksiyon, Gerilim

Fragman


2. Korku Burnu – Cape Fear (1991) – IMDb: 7.3

de niro

Dünyanın en iyi yönetmenlerinden biri olan Martin Scorsese Korku Burnu filmiyle yine izleyenlere harika dakikalar yaşatmayı başarmıştır. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken oyuncu kadrosunda Nick Nolte ve Jessica Lange gibi isimler yer almıştır. Filmin konusu ise yıllar önce tecavüz suçundan hapse giren Max Cady’nin avukatı Sam tarafından ihanete uğraması ve karartılan deliller sebebiyle uzun yıllar hapiste kalmasından sonra ihanetin intikamını almak için verdiği mücadeleleri anlatmaktadır. Max, Sam’in 15 yaşındaki kızı Danielle’nin etrafında dolanmaya başlar ve amacına da oldukça yakındır çünkü karısı ile arası bozuk olan Sam kızıyla ilgilenecek durumda değildir.

Tür: Gerilim, Suç

Fragman


3. Arka Sokaklar – Mean Streets (1973) – IMDb: 7.3

de niro

Yine Martin Scorsese imzalı bir film olan Men Streets’in başrolünde Robert De Niro yer alırken rol arkadaşları ise Harvey Keitel ve David Proval olmuştur. Filmin hikayesi Charlie adında bir adamın amcası tarafından aşkı ve arkadaşı üzerinden sınanmasını konu edinmiştir. Henüz hiçbir şey sahibi olamayan Charlie amcası tarafından iş sahibi edilmek istenir. Ancak bunun tek yolu sevdiği kız Teresa’dan ve arkadaşı Jonny Boy’dan uzak durmak olacaktır.

Tür: Polisiye, Dram, Duygusal

Fragman


4. Misyon – The Mıssıon (1986) – IMDb: 7.4

de niro

1750’li yılları anlatan film İspanyol din adamı Peder Gabriel’in Afrika’da bir kabileye dini yaymak için yola çıkışını konu edinmiştir. Gabriel yolda karşılaştığı Mendoza ile yoluna devam ederken onu kendi fikirleriyle bir hayli etkileyecektir. Gabriel bu görevi başarabilmek için türlü sıkıntılara göğüs gerecektir. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken yönetmenliğini ise Ronald Joffe yapmıştır.

Tür: Macera, Dram

Fragman  


5. Limit Yok – Limitless (2011) – IMDb: 7.4

de niro

Hayatını kötü şartlar altında sürdüren Eddie hem iş hem de aşk hayatında sorunlar yaşamaktadır. Tam da bu sırada eski bir arkadaşıyla karşılaşan Eddie arkadaşından aldığı hap sayesinde beyninin %100’ünü kullanmaya başlar. İş ve aşk problemlerini kısa zamanda çözen Eddie kariyerini de en üst noktaya taşıyacaktır. Eddie’ni yükselmesinde rol oynayan ve patronu olan Carl Van Loon rolünü ise Robert De Niro canlandırmıştır. Son derece eğleneceli bir film olan Limit Yok, The İllusionist filminin de yönetmenliğini yapan Neil Burger tarafından ortaya çıkarılmış bir filmdir.

Tür: Gerilim

Fragman


6. Geceyarısı Av – Midnight Run (1988) – IMDb: 7.5

de niro

Robert De Niro’nun nadir görebileceğimiz komedi türü filmlerinden olan Midnight Run ünlü yönetmen Martin Brest önderliğinde çekilmiştir. Filmin konusu eski bir polis olan ve hayatını ödül avcısı olarak devam ettiren Jack Walsh ve mafyadan milyon dolarlar çalıp kaçan Jonathan MArdukas (The Duke) arasında geçmektedir. Mafyadan bir iş alan Jack 100.000 dolar karşılığında Duke’un peşine düşer ancak bu adamın ne yaptığı ve kim olduğunu bilmemektedir.

Tür: Komedi

Fragman


7. Jackie Brown (1997) – IMDb: 7.5

de niro

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino imzalı filmin oyuncu kadrosunda Pam Grier, Samuel L. Jackson ve Robert De Niro gibi isimler bulunmaktadır. Yakın zamanda emekli olmayı düşünen hostes Jackie Brown para ihtiyacı olduğu için Amerikalı silah kaçakçısı Ordell için iş yapmaktadır. Polis tarafından deşifre edilen Jackie’nin başı hem polisle hem de mafya ile büyük bir derde girer. Robert De Niro’nun Louis Gara rolüne hayat verdiği film Elmore Leonard’ın “Rum Punch” adlı romanından esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır.

Tür: Polisiye, Suç, Dram

Fragman


8. Kardeş Gibiydiler – Sleepers (1996) – IMDb: 7.6

de niro

Tanıdık bir senaryoya sahip olan film 4 yakın arkadaşın genç yaşlardayken bir adamın hayatına sebep olan kaza sonucu 1 yıl ıslah evinde kalmalarını ve devamında gelişen olayları konu edinmiştir. Islah evinde gardiyanlardan dayak yiyen ve sürekli tacize uğrayan gençler yaşadıklarını unutmak isteseler de 10 yıl sonra karşılarına çıkan hapishane gardiyanı içlerindeki intikam duygusunu tetikleyecektir. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken yönetmen koltuğunda ise Barry Levinson oturmuştur.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


9. Yıldız Tozu – Stardust (2007) – IMDb: 7.6

de niro

Başarılı yönetmen Matthew Vaughn’un son filmi olan Yıldız Tozu genç bir aşık olan Tristan’ın sevdiği kızı mutlu edebilmek için çıkacağı uzun yolculuğu konu edinmiştir. Robert De Niro ise filmde acımasız korsan Kaptan Shekespaere rolünü canlandırmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Charlie Cox ve Claire Danes gibi ünlü isimlerde yer almıştır.

Tür: Fantastik, Macera, Dram

Fragman


10. 1900 – Novecento (1976) – IMDb: 7.7

de niro

1976 yılına damgasını vuran film dönemin sosyal ve siyasi hayatına bir eleştiri olarak yapılmış Bernardo Bertolucci imzalı efsane bir filmdir. Filmin konusu zengin bir aile çocuğu olan Alfred ve onunla aynı gün doğan yakın arkadaşı fakir Olmo arasında geçen olayları anlatmaktadır. İki yakın arkadaş yan yana büyüseler de dönemin siyasi ve sosyal yaşantısı ikisi arasında sınıf ayrımı ve görüş ayrılıklarına sebep olacaktır. Bu iki yakın arkadaş artık birbirleri için en azılı düşmanlardır. Başrolünde Robert De Niro’nun rol aldığı filmde Gerard Depardieu ve Dominique Sanda gibi isimlerde rol almıştır.

Tür: Tarih, Dram

Fragman   


11. Umut Işığım – Sılver Linings Playbook (2012) – IMDb: 7.7

de niro

Başrolünde Bradley Cooper’ın rol aldığı filmde Robert De Niro Pat Stalino’nun (Bradley Cooper) babası rolünü canlandırmıştır. Psikolojik sorunları yüzünden hayatı darmadağın olan Pat 8 aylık bir rehabilitasyondan sonra ailesiyle birlikte tekrar hayata dönmeye çalışır. İlk yapması gereken ise karısı Wicky’yi tekrar kazanmaktır. Ancak bir yemek sırasından tanıştığı aile dostu Tiffany ile arasında geçen olaylar ikiliyi iyice birbirine yakınlaştıracak ve hikaye bambaşka bir yere gidecektir. Film Robert De Niro, Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence gibi başarılı oyuncular sayesinde mükemmel bir Romantik komediyi izleyicilerine sunuyor.

Tür: Dram, Romantik Komedi

Fragman


12. Uyanışlar – Awakenings (2012) – IMDb: 7.8

de niro

En iyi Robert De Niro filmlerinden biri olan Uyanışlar ünlü yönetmen Penny Marshall’ın, Oliver Sacks’ın kendi hayatını anlattığı romandan aynı isimli romandan esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır. Film Nörolog Malcolm Sayer’in içine kapanık dünyasında yaptığı çalışmalar sonucu bulduğu ilaç ile değişen hayatları konu edinmiştir. Hayatı boyunca yatalak ve uyku modunda olan bir grup hastanın yattığı hastaneye gelen Malcolm Sayer bir konferans sırasında tanıtılan ilacı hastalar üzerinde dener. Hayata dönen ilk hasta ise Leonard Lowe (Robert De Niro) olmuştur.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


13. Günaha Davet – A Bronx Tale (1993) – IMDb: 7.8

de niro

Robert De Niro’nun yönetmenlik koltuğunda oturduğu en iyi filmlerden biri olan Günaha Davet’in senaryosunu da Chazz Palminteri kaleme almıştır. Aynı zamanda bu iki ismin başrollerini paylaştığı film Lorenzo Anello (Robert De Niro) isimli anan karakterin oğlu ile birlikte yaşadıkları Bronx semtindeki suçtan uzak yaşamaya çalıştıkları hayatı anlatmaktadır. Ancak Lorenzo için bu pekte mümküm olmayacaktır çünkü oğlu çoktan gangsterlerle arkadaşlık kurmuştur.

Tür: Dram, Suç

Fragman


14. Kahkahalar Kralı – The King of Comedy (1982) – IMDb: 7.8

de niro

Yetişkin bir insan olmasına rağmen kaçık tavırları ve inanılmaz hayalleri yüzünden hala ailesi ile birlikte yaşayan Rupert Pupkin en büyük hayali olan komedyenlik için güzel bir maceraya atılacaktır. Komedi yıldızı Jerry Langford gibi olmak isteyen Pupkin komedyen olabilmenin tek yolunu Langford’un programına çıkmakta bulur. Tesadüf eseri karşılaşılan ikilinin hayatlarında büyük değişimler yaşanacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese otururken başrolde Robert De Niro rol almıştır. Filmseverlerin eleştirilerine maruz kalan Kahkahalar Kralı filmi beklenen etkiyi gösteremese de yine de izlemeye değer bir filmdir.

Tür: Dramatik, Komedi

Fragman   


15. Brazil (1985) – IMDb: 7.9

de niro

1985 yılında çekilmesine rağmen bilimkurguda çığır açan filmlerden biri olmayı başaran Brazil filminin oyuncu kadrosunda Jonathan Pyrce, Robert De Niro ve Kim Geist rol almıştır. Ünlü yönetmen Terry Gilliam’ın ustalıkla çektiği filmde Sam Lowrey isimli anakarakterin gelişen dünya ve teknolojiye ayak uyduramaması ve oluşan korkularından kurtulmak için hayallerine sığınması konu edilmiştir. Rüyalarında ve hayallerinde hayatını kurtardığı kadın Sam’in sığınacak tek limanı olurken gerçek hayatta karşılaştığı ve terörist olmakla itham edilen Jill Layton isimli kadını hayallerini süsleyen kadın yerine koyacaktır. Distopik bir kurguya sahip film dönemine göre oldukça başarılı bir başyapıttır.

Tür: Bilimkurgu, dram

Fragman


16. Dokunulmazlar – The Untouchables (1987) – IMDb: 7.9

de niro

Kevin Costner, Sean Connery ve Robert De Niro’nun başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brian De Palma oturmuştur. Filmde Al Capone karakterine hayat veren Robert De Niro ise muhteşem bir oyunculuk performansı sunmuştur. Dokunulmazlar filminin konusu ise Şehrin en azılı ve güçlü suçlusu olan Al Capone ve onu yakalamaya çalışan Ness adındaki federal ajan arasında geçen kovalamacayı anlatmaktadır.

Tür: Polisiye, Suç

Fragman


17. İrlandalı – The Irishman (2019) – IMDb: 8.0

de niro

2019 yılının son günlerine damga vuran The Irishman Netflix orijinal yapımı olup en iyi Robert De Niro filmlerinden biri olmayı başarmıştır. Martin Scorsese imzalı baş yapıt oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi sinemanın efsane isimlerinin barındırmaktadır. Film kendi halinde bir işte çalışırken para kazanmak için mafyaya bulaşan ve sonrasında büyük bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatını anlatmaktadır. Buffalino suç örgütü için uzunca bir süre tetikçilik yapan Sheeran işçi sendikasında da görev almıştır. Amerikan tarihine damga vuran işçi lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşunun arkasındaki isim olarak düşünülen Frank, yıllar sonra hayat hikayesini anlatmış ve beyazperdeye The Irishman adlı filmin konusu olarak aktarılmıştır.

Tür: Gerilim, Biyografi

Fragman


18. Avcı – The Deer Hunter (1978) – IMDb: 8.1

de niro

Unutulmaz yönetmenlerden Michael Minimo ‘nun dünya sinemasına kazandırdığı filmlerden biri olan The Deer Hunter’ın başrolünde Robert De Niro rol almıştır. Birbirlerini küçük yaşlardan beri tanıyan 3 yakın arkadaş Michael, Steven ve Nick Vietnam savaşı sıralarında Steven’ın düğünün sonrasında ayrılırlar ve farklı gruplarda askere giderler. Bir süre sonra buluşacak olan yakın arkadaşları kötü bir sürpriz beklemektedir. Birbirleriyle rus ruleti oynamak zorunda bırakılan 3 yakın arkadaş hayatın onlar için ayrım noktasına geldiğini anlayacaklar.

Tür: Savaş, Dram

Fragman


19. Kızgın Boğa – Raging Bull (1980) – IMDb: 8.2

de niro

Robert De Niro ve Martin Scorsese’nin buluştuğu yapımlardan biri olan Kızgın Boğa filmi ortasıklette mücadele eden bir boksörün hırs ve azim dolu hayatını anlatmaktadır. Kariyer basamaklarını hızlıca çıkan boksör Jake La Motta, ringte olduğu kadar dışarıda da ailesine karşı hırslı ve öfkelidir. Bu sebeple kısa sürede yakınında kimse kalmayan La Motta hızlı bir düşüş yaşar ve kendi eliyle kariyerini mahfeder. Robert De Niro’nun üstün oyunculuk performansı gösterdiği filmde Cathy Moriarty ve joe Pesci’de rol almıştır.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


20. Casino (1995) – IMDb: 8.2

de niro

Ace Rothstein kumar ve eğlencenin başkenti olan Las Vegas’ta bir kumarhanenin işletmeciliğini yapmakta ve her gün daha da fazla para kazanmaktadır. Disiplinli ve düzgünce ilerleyen işler kısa Ace’in yakın arkadaşı Nicky gelince rayından çıkmaya başlar. Boşvermişlik ve eğlencenin karşılığı olan Nicky  bütün işleri yavaş yavaş tepe taklak ederken birde üzerine Ace’in aşık olması herşeyi berbat edecektir.Eğlenceli bir film olan Casino’nun başrolünde Robert De Niro ve Joe Pesci yer almıştır.

Tür: Dram, Komedi

Fragman


21. Büyük Hesaplaşma – Heat (1995) – IMDb: 8.2

de niro

Profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley en az onun kadar yetenekli hırsızlardan oluşturduğu grubuyla birlikte birçok hırsızlıklar yapmaktadır. Ancak aklı ve zekası sayesinde arkasında hiç delil bırakmadan kolayca bu işleri yapn Neil’in peşine onun kadar zeki ve akıllı polis dedektifi Hana düşer. Uzun bir kovalamacaya sahne olan bu film her iki tarafına kararlı duruşu ve akıl dolu hareketleriyle keyifli bir hal almaktadır. Filmin başrolünde Robert De Niro ve Al Pacino rol almıştır.

Tür: Polisiye, Dram

Fragman


22. Taksi Şoförü – Taxi Driver (1976) – IMDb: 8.3

de niro

Ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin en iyi eserlerinden biri olan Taksi Şoförü hayatın gerçekleri ve toplumun bozulmasına bir eleştiri olarak yapılmış tam bir başyapıttır. Başrolde Robert De Niro’nun yer aldığı film Vietnam savaşından döndükten sonra psikolojik sorunlarıyla uğraşan ve geceleri Taksi şoförlüğü yaparken gördüğü adaletsiz dünyayı değiştirmek isteyen Travis Bickle’ın hayatını konu edinmiştir.

Tür: Polisiye, Dram

Fragman


23. Bir Zamanlar Amerika'da – Once Upon A Time İn America (1984) – IMDb: 8.4

de niro

Ünlü yönetmen Sergio Leone’nin esei olan Bir Zamanlar Amerika’da filmi Noodles isimli küçük bir Yahudi çocuğunun kendisi gibi sokakta kalmış çocuklardan oluşturduğu çetesiyle ülkede popüler hale gelmesini ve devamında gelişen olayları konu edinmiştir. Her biri ünlü olan ekip kısa zamanda dağılır ve Noodles New York’a dönerek eski günlerindeki ihtişamı ve ünü düşünerek geçmişiyle bir hesaplaşma içine düşer. En İyi Robert De Niro filmlerinden biri olan Bir Zamanlar Amerika izleyici kitlesi tarafından da son derece beğenilen bir film olmuştur.

Tür: Dram, Polisiye, Suç

Fragman


24. Sıkı Dostlar – GoodFellas (1990) – IMDb: 8.7

de niro

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Henry Hill adındaki bir gangster arkadaşları Jimmy Conway ve Tommy De Vito ile birlikte bir soygun yaparlar. Henry’nin arkadaşları insanları öldürünce hem mafya hem de insanların gözünde yücelen ekip artık en üst tarafta yer almaya başlarlar. Ancak bu ölümler Henry’yi kötü etkiler.  Oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Ray Liotta ve Joe Pesci gibi önemli isimleri barındıran başyapıt ayrıca Joe Pesci’uye en iyi yardımcı oyuncu unvanını da kazandırmıştır.

Tür: Suç, Polisiye

Fragman


25. Baba 2 – The GodFather Part II (1974) – IMDb: 9.0

robert de niro

The God Father serisinin ikinci bölümü olan film dünyanın en iyi filmerli listesinde de ilk sıralarda yer almaktadır. Başrolde Al Pacino, Robert De Niro ve Diane Keaton’un yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Francis Ford Coppola yapmıştır. İlk filmin devamı olan film altı adet Oscar ödülü kazanmıştır. Ayrıca ünlü oyuncu Robert De Niro sadece 45 dk’lık bir bölümde sunduğu oyunculuk performansıyla Oscar’a layık görülmüştür.

Tür: Suç, Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Oyunculuğuyla Dünya Sinemasına Damga Vuran Mel Gibson'un En İyi 20 Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
2
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.