En İyi ve En Yeni 29 Robert De Niro Filmi | 2024

Onlarca film arasından seçip IMDb puanına göre listelediğimiz en iyi 25 Robert De Niro filmini bu içeriğimizde sizlere sunuyoruz.
En İyi ve En Yeni 29 Robert De Niro Filmi | 2024

Robert De Niro’nun Rol Aldığı IMDb Puanı Yüksek En İyi Filmler

1960’lı yıllarda oyunculuk kariyerine başlayan Robert De Niro 100’ün üstünde filmde rol almıştır. Bu içeriğimizde ünlü yıldızın en iyi 29 filmini sizler için listeledik. İşte Robert De Niro’nun rol aldığı en güzel 29 film…

Robert De Niro Filmleri;

1. Savage Salvation

Robert De Niro Filmleri
Şerif Church ve dedektif Zeppelin, sakinlerin ilgi alanının yalnızca kilise ya da oksikodon olduğu kasabalıların arasında barışı korumaya çabalarlar. Yeni nişanlanmış olan Shelby ve Ruby kasabada yeni bir başlangıç yapmak isterler lakin Shelby, nehirde vaftiz olup geçmiş günahlarından temizlenmek isteyen Ruby’nin törende öldüğünü keşfeder. Bu durum altında büyük bir öfke içerisinde olan Shelby, uyuşturucu ticareti zincirindeki her halka tarafından yapılan tüm yanlışları düzeltmek için intikam dolu bir öldürme çılgınlığına girişir.

TürAksiyonGerilim
IMDb-
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRandall
Emmett
OyuncularRobert
De Niro
Willa
Fitzgerald
John
Malkovich

2. Amsterdam

Robert De Niro Filmleri
Birinci Dünya Savaşı her yeri etkisi altında almışken asker Burt, Harold ve hemşire Valerie’nin yolları bir askeri hastanede kesişerek büyük bir arkadaşlık doğururlar. Hayatları bir cinayete tanık olmaları ile alt üst olurken cinayetin şüphelileri hallerine geldiğinde ise işler değişmeye başlar. Üçlü kendilerini korumak için davayı araştırmaya karar verirken Amerika tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir gizemi ortaya çıkartmaya başlarlar.

TürKomediDramTarih
IMDb6,1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenDavid O.
Russell
OyuncularChristian
Bale
Robert
De Niro
Margot
Robbie

3. The Comeback Trail

Robert De Niro Filmleri
Mx, son filmindeki başarısızlığının ardından yerel mafya patronuna büyük bir borcu olan bir Hollywood film yapımcısıdır. Borçlarından kurtulmak için her yolu denemeye hazır olan Max, bunun için yaşlanan film yıldızlarından yararlanmak üzerine bir plan yapar. Max, sigortadan para alabilmek için ana karakterin ölümüne neden olabilecek aşırı riskli aksiyon sahnelerinin bulunduğu bir film yapmaya karar verir ve bu süreçte hayal ettiğinden de fazlasını kazanmaya başlar.

TürKomediSuç
IMDb5,7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGeorge
Gallo
OyuncularRobert
De Niro
Morgan
Freeman
Tommy
Lee Jones

4. The War with Grandpa

Robert De Niro Filmleri
Annesinin ölümünün ardından kendisini toparlayamayan babasının yalnız yaşamasını isteyen kızı, Ed’i yanlarına taşınmasına ikna eder. Fakat Ed’in gelişi işleri dengesizleştirmeye başlar. Peter bu değişliklerden fazlasıyla nasibi alsa da dedesine karşı büyük bir savaş başlatmaya kesindir. Çünkü büyükbabası odasını ele geçirmişti ve odasını geri almaya karar kılmıştı.

TürKomediDramAile
IMDb5,6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenTim
Hill
OyuncularRobert
De Niro
Oakes
Fegley
Uma
Thurman

5. The Irishman (İrlandalı)

Robert De Niro Filmleri

Netflix filmleri listesinde yer alan ve 2019'un en iyi filmleri arasında gönsterilen The İrishman, Martin Scorsese imzalı bir baş yapıt...Film kendi halinde bir işte çalışırken para kazanmak için mafyaya bulaşan ve sonrasında büyük bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatını anlatmaktadır. Buffalino suç örgütü için uzunca bir süre tetikçilik yapan Sheeran işçi sendikasında da görev almıştır. Amerikan tarihine damga vuran işçi lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşunun arkasındaki isim olarak düşünülen Frank, yıllar sonra hayat hikayesini The İrishman filmi ile anlatmıştır.

TürBiyografiGerilim
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Al
Pacino
Joe
Pesci

6. Ronin

Robert De Niro Filmleri

Başarılı yönetmen John Frankenheimer’in eseri olan Ronin filminin başrolünde Nader Boussandel, Robert De Niro ve Jean Reno yer almıştır. Filmin konusu Sam adında Amerikalı gizli ajan ve ekibinin başından geçen olayları anlatmaktadır. İşinde son derece yetenekli olan Sam bulunması en zor bilgileri bilekolaylıkla elde edebilen bir ajandır. Ancak soğuk savaşın son bulmasıyla birlikte kendi yoluna bakmak isteyen Sam, ekibiyle birlikte ne iş yaptıklarını bile bilmedikleri adamlar için çalışmaya başlarlar.

TürAksiyonGerilimPolisiye
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
1998
YönetmenJohn
Frankenheimer
OyuncularRobert
De Niro
Jean
Reno
Natascha
McElhone

7. Cape Fear (Korku Burnu)

Robert De Niro Filmleri

Dünyanın en iyi yönetmenlerinden biri olan Martin Scorsese Korku Burnu filmiyle yine izleyenlere harika dakikalar yaşatmayı başarmıştır. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken oyuncu kadrosunda Nick Nolte ve Jessica Lange gibi isimler yer almıştır. Filmin konusu ise yıllar önce tecavüz suçundan hapse giren Max Cady’nin avukatı Sam tarafından ihanete uğraması ve karartılan deliller sebebiyle uzun yıllar hapiste kalmasından sonra ihanetin intikamını almak için verdiği mücadeleleri anlatmaktadır. Max, Sam’in 15 yaşındaki kızı Danielle’nin etrafında dolanmaya başlar ve amacına da oldukça yakındır çünkü karısı ile arası bozuk olan Sam kızıyla ilgilenecek durumda değildir.

TürSuçGerilim
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
1991
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Nick
Nolte
Jessica
Lange

8. Mean Streets (Arka Sokaklar)

Robert De Niro Filmleri

Yine Martin Scorsese imzalı bir film olan Men Streets’in başrolünde Robert De Niro yer alırken rol arkadaşları ise Harvey Keitel ve David Proval olmuştur. Filmin hikayesi Charlie adında bir adamın amcası tarafından aşkı ve arkadaşı üzerinden sınanmasını konu edinmiştir. Henüz hiçbir şey sahibi olamayan Charlie amcası tarafından iş sahibi edilmek istenir. Ancak bunun tek yolu sevdiği kız Teresa’dan ve arkadaşı Jonny Boy’dan uzak durmak olacaktır.

TürDramPolisiye
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
1973
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Harvey
Keitel
David
Proval

9. The Mission (Misyon)

Robert De Niro Filmleri

1750’li yılları anlatan film İspanyol din adamı Peder Gabriel’in Afrika’da bir kabileye dini yaymak için yola çıkışını konu edinmiştir. Gabriel yolda karşılaştığı Mendoza ile yoluna devam ederken onu kendi fikirleriyle bir hayli etkileyecektir. Gabriel bu görevi başarabilmek için türlü sıkıntılara göğüs gerecektir. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken yönetmenliğini ise Ronald Joffe yapmıştır.

TürMaceraDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
1986
YönetmenRoland
Joffé
OyuncularRobert
De Niro
Jeremy
Irons
Ray
McAnally

10. Limitless (Limit Yok)

Robert De Niro Filmleri

Hayatını kötü şartlar altında sürdüren Eddie hem iş hem de aşk hayatında sorunlar yaşamaktadır. Tam da bu sırada eski bir arkadaşıyla karşılaşan Eddie arkadaşından aldığı hap sayesinde beyninin %100’ünü kullanmaya başlar. İş ve aşk problemlerini kısa zamanda çözen Eddie kariyerini de en üst noktaya taşıyacaktır. Eddie’ni yükselmesinde rol oynayan ve patronu olan Carl Van Loon rolünü ise Robert De Niro canlandırmıştır. Son derece eğleneceli bir film olan Limit Yok, The İllusionist filminin de yönetmenliğini yapan Neil Burger tarafından ortaya çıkarılmış bir filmdir.

TürGerilim
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenNeil
Burger
OyuncularRobert
De Niro
Bradley
Cooper
Abbie
Cornish

11. Midnight Run (Geceyarısı Av)

Robert De Niro Filmleri

Robert De Niro’nun komedi filmleri türünde nadir olarak karşımıza çıkan yapımı Midnight Run ünlü yönetmen Martin Brest önderliğinde çekilmiştir. Filmin konusu eski bir polis olan ve hayatını ödül avcısı olarak devam ettiren Jack Walsh ve mafyadan milyon dolarlar çalıp kaçan Jonathan MArdukas (The Duke) arasında geçmektedir. Mafyadan bir iş alan Jack 100.000 dolar karşılığında Duke’un peşine düşer ancak bu adamın ne yaptığı ve kim olduğunu bilmemektedir.

TürKomedi
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
1988
YönetmenMartin
Brest
OyuncularRobert
De Niro
Charles
Grodin
Yaphet
Kotto

12. Jackie Brown

Robert De Niro Filmleri

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino imzalı filmin oyuncu kadrosunda Pam Grier, Samuel L. Jackson ve Robert De Niro gibi isimler bulunmaktadır. Yakın zamanda emekli olmayı düşünen hostes Jackie Brown para ihtiyacı olduğu için Amerikalı silah kaçakçısı Ordell için iş yapmaktadır. Polis tarafından deşifre edilen Jackie’nin başı hem polisle hem de mafya ile büyük bir derde girer. Robert De Niro’nun Louis Gara rolüne hayat verdiği film Elmore Leonard’ın “Rum Punch” adlı romanından esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır.

TürPolisiyeSuçDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
1997
YönetmenQuentin
Tarantino
OyuncularRobert
De Niro
Samuel L.
Jackson
Pam
Grier

13. Sleepers (Kardeş Gibiydiler)

Robert De Niro Filmleri

Tanıdık bir senaryoya sahip olan film 4 yakın arkadaşın genç yaşlardayken bir adamın hayatına sebep olan kaza sonucu 1 yıl ıslah evinde kalmalarını ve devamında gelişen olayları konu edinmiştir. Islah evinde gardiyanlardan dayak yiyen ve sürekli tacize uğrayan gençler yaşadıklarını unutmak isteseler de 10 yıl sonra karşılarına çıkan hapishane gardiyanı içlerindeki intikam duygusunu tetikleyecektir. Filmin başrolünde Robert De Niro rol alırken yönetmen koltuğunda ise Barry Levinson oturmuştur.

TürDramGerilim
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
1996
YönetmenBarry
Levinson
OyuncularRobert
De Niro
Dustin
Hoffman
Vittorio
Gassman

14. Stardust (Yıldız Tozu)

Robert De Niro Filmleri

Başarılı yönetmen Matthew Vaughn’un son filmi olan Yıldız Tozu genç bir aşık olan Tristan’ın sevdiği kızı mutlu edebilmek için çıkacağı uzun yolculuğu konu edinmiştir. Robert De Niro ise filmde acımasız korsan Kaptan Shekespaere rolünü canlandırmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Charlie Cox ve Claire Danes gibi ünlü isimlerde yer almıştır.

TürFantastikDramMacera
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenMatthew
Vaughn
OyuncularRobert
De Niro
Claire
Danes
Charlie
Cox

15. Novecento (1900)

Robert De Niro Filmleri

1976 yılına damgasını vuran film dönemin sosyal ve siyasi hayatına bir eleştiri olarak yapılmış Bernardo Bertolucci imzalı efsane bir filmdir. Filmin konusu zengin bir aile çocuğu olan Alfred ve onunla aynı gün doğan yakın arkadaşı fakir Olmo arasında geçen olayları anlatmaktadır. İki yakın arkadaş yan yana büyüseler de dönemin siyasi ve sosyal yaşantısı ikisi arasında sınıf ayrımı ve görüş ayrılıklarına sebep olacaktır. Bu iki yakın arkadaş artık birbirleri için en azılı düşmanlardır. Başrolünde Robert De Niro’nun rol aldığı filmde Gerard Depardieu ve Dominique Sanda gibi isimlerde rol almıştır.

TürTarihDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
1976
YönetmenBernardo
Bertolucci
OyuncularRobert
De Niro
Gérard
Depardieu
Dominique
Sanda

16. Silver Linings Playbook (Umut Işığım)

Robert De Niro Filmleri

Başrolünde Bradley Cooper’ın rol aldığı filmde Robert De Niro Pat Stalino’nun (Bradley Cooper) babası rolünü canlandırmıştır. Psikolojik sorunları yüzünden hayatı darmadağın olan Pat 8 aylık bir rehabilitasyondan sonra ailesiyle birlikte tekrar hayata dönmeye çalışır. İlk yapması gereken ise karısı Wicky’yi tekrar kazanmaktır. Ancak bir yemek sırasından tanıştığı aile dostu Tiffany ile arasında geçen olaylar ikiliyi iyice birbirine yakınlaştıracak ve hikaye bambaşka bir yere gidecektir. Film Robert De Niro, Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence gibi başarılı oyuncular sayesinde mükemmel bir Romantik komediyi izleyicilerine sunuyor.

TürDramRomantik
Komedi
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenDavid
O. Russell
OyuncularRobert
De Niro
Bradley
Cooper
Jennifer
Lawrence

17. Awakenings (Uyanışlar)

Robert De Niro Filmleri

En iyi Robert De Niro filmlerinden biri olan Uyanışlar ünlü yönetmen Penny Marshall’ın, Oliver Sacks’ın kendi hayatını anlattığı romandan aynı isimli romandan esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır. Film Nörolog Malcolm Sayer’in içine kapanık dünyasında yaptığı çalışmalar sonucu bulduğu ilaç ile değişen hayatları konu edinmiştir. Hayatı boyunca yatalak ve uyku modunda olan bir grup hastanın yattığı hastaneye gelen Malcolm Sayer bir konferans sırasında tanıtılan ilacı hastalar üzerinde dener. Hayata dönen ilk hasta ise Leonard Lowe (Robert De Niro) olmuştur.

TürBiyografiDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenPenny
Marshall
OyuncularRobert
De Niro
Robin
Williams
Penelope
Ann Miller

18. A Bronx Tale (Günaha Davet)

Robert De Niro Filmleri

Robert De Niro’nun yönetmenlik koltuğunda oturduğu en iyi filmlerden biri olan Günaha Davet’in senaryosunu da Chazz Palminteri kaleme almıştır. Aynı zamanda bu iki ismin başrollerini paylaştığı film Lorenzo Anello (Robert De Niro) isimli anan karakterin oğlu ile birlikte yaşadıkları Bronx semtindeki suçtan uzak yaşamaya çalıştıkları hayatı anlatmaktadır. Ancak Lorenzo için bu pekte mümküm olmayacaktır çünkü oğlu çoktan gangsterlerle arkadaşlık kurmuştur.

TürDramSuç
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
1993
YönetmenRobert De
Niro
OyuncularKathrine
Narducci
Francis
Capra
Lillo
Brancato

19. The King of Comedy (Kahkahalar Kralı)

Robert De Niro Filmleri

Yetişkin bir insan olmasına rağmen kaçık tavırları ve inanılmaz hayalleri yüzünden hala ailesi ile birlikte yaşayan Rupert Pupkin en büyük hayali olan komedyenlik için güzel bir maceraya atılacaktır. Komedi yıldızı Jerry Langford gibi olmak isteyen Pupkin komedyen olabilmenin tek yolunu Langford’un programına çıkmakta bulur. Tesadüf eseri karşılaşılan ikilinin hayatlarında büyük değişimler yaşanacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese otururken başrolde Robert De Niro rol almıştır. Filmseverlerin eleştirilerine maruz kalan Kahkahalar Kralı filmi beklenen etkiyi gösteremese de yine de izlemeye değer bir filmdir.

TürDramatikKomedi
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
1982
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Jerry
Lewis
Sandra
Bernhard

20. Brazi

Robert De Niro Filmleri

1985 yılında çekilmesine rağmen bilimkurguda çığır açan filmlerden biri olmayı başaran Brazil filminin oyuncu kadrosunda Jonathan Pyrce, Robert De Niro ve Kim Geist rol almıştır. Ünlü yönetmen Terry Gilliam’ın ustalıkla çektiği filmde Sam Lowrey isimli anakarakterin gelişen dünya ve teknolojiye ayak uyduramaması ve oluşan korkularından kurtulmak için hayallerine sığınması konu edilmiştir. Rüyalarında ve hayallerinde hayatını kurtardığı kadın Sam’in sığınacak tek limanı olurken gerçek hayatta karşılaştığı ve terörist olmakla itham edilen Jill Layton isimli kadını hayallerini süsleyen kadın yerine koyacaktır. Distopik bir kurguya sahip film dönemine göre oldukça başarılı bir başyapıttır.

TürBilim KurguDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
1985
YönetmenTerry
Gilliam
OyuncularRobert
De Niro
Jonathan
Pryce
Kim
Greist

21. The Untouchables (Dokunulmazlar)

Robert De Niro Filmleri

Kevin Costner, Sean Connery ve Robert De Niro’nun başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brian De Palma oturmuştur. Filmde Al Capone karakterine hayat veren Robert De Niro ise muhteşem bir oyunculuk performansı sunmuştur. Dokunulmazlar filminin konusu ise Şehrin en azılı ve güçlü suçlusu olan Al Capone ve onu yakalamaya çalışan Ness adındaki federal ajan arasında geçen kovalamacayı anlatmaktadır.

TürPolisiyeSuç
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
1987
YönetmenBrian De
Palma
OyuncularRobert
De Niro
Sean
Connery
Charles
Martin Smith

22. The Deer Hunter (Avcı)

Robert De Niro Filmleri

Unutulmaz yönetmenlerden Michael Minimo ‘nun dünya sinemasına kazandırdığı savaş filmleri türündeki yapım The Deer Hunter’ın başrolünde Robert De Niro rol almıştır. Birbirlerini küçük yaşlardan beri tanıyan 3 yakın arkadaş Michael, Steven ve Nick Vietnam savaşı sıralarında Steven’ın düğünün sonrasında ayrılırlar ve farklı gruplarda askere giderler. Bir süre sonra buluşacak olan yakın arkadaşları kötü bir sürpriz beklemektedir. Birbirleriyle rus ruleti oynamak zorunda bırakılan 3 yakın arkadaş hayatın onlar için ayrım noktasına geldiğini anlayacaklar.

TürSavaşDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
1978
YönetmenMichael
Cimino
OyuncularRobert
De Niro
Christopher
Walken
Meryl
Streep

23. Raging Bull (Kızgın Boğa)

Robert De Niro Filmleri

Robert De Niro ve Martin Scorsese’nin buluştuğu yapımlardan biri olan Kızgın Boğa filmi ortasıklette mücadele eden bir boksörün hırs ve azim dolu hayatını anlatmaktadır. Kariyer basamaklarını hızlıca çıkan boksör Jake La Motta, ringte olduğu kadar dışarıda da ailesine karşı hırslı ve öfkelidir. Bu sebeple kısa sürede yakınında kimse kalmayan La Motta hızlı bir düşüş yaşar ve kendi eliyle kariyerini mahfeder. Robert De Niro’nun üstün oyunculuk performansı gösterdiği filmde Cathy Moriarty ve joe Pesci’de rol almıştır.

TürBiyografiSporDövüş
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1980
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Cathy
Moriarty
Joe
Pesci

24. Casino

Robert De Niro Filmleri

Ace Rothstein kumar ve eğlencenin başkenti olan Las Vegas’ta bir kumarhanenin işletmeciliğini yapmakta ve her gün daha da fazla para kazanmaktadır. Disiplinli ve düzgünce ilerleyen işler kısa Ace’in yakın arkadaşı Nicky gelince rayından çıkmaya başlar. Boşvermişlik ve eğlencenin karşılığı olan Nicky bütün işleri yavaş yavaş tepe taklak ederken birde üzerine Ace’in aşık olması herşeyi berbat edecektir.Eğlenceli bir film olan Casino’nun başrolünde Robert De Niro ve Joe Pesci yer almıştır.

TürDramKomedi
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1995
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Sharon
Stone
Joe
Pesci

25. Heat (Büyük Hesaplaşma)

Robert De Niro Filmleri

Profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley en az onun kadar yetenekli hırsızlardan oluşturduğu grubuyla birlikte birçok hırsızlıklar yapmaktadır. Ancak aklı ve zekası sayesinde arkasında hiç delil bırakmadan kolayca bu işleri yapn Neil’in peşine onun kadar zeki ve akıllı polis dedektifi Hana düşer. Uzun bir kovalamacaya sahne olan bu film her iki tarafına kararlı duruşu ve akıl dolu hareketleriyle keyifli bir hal almaktadır. Filmin başrolünde Robert De Niro ve Al Pacino rol almıştır.

TürPolisiyeDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1995
YönetmenMichael
Mann
OyuncularRobert
De Niro
Al
Pacino
Val
Kilmer

26. Taxi Driver (Taksi Şoförü)

Robert De Niro Filmleri

Ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin en iyi eserlerinden biri olan Taksi Şoförü hayatın gerçekleri ve toplumun bozulmasına bir eleştiri olarak yapılmış tam bir başyapıttır. Başrolde Robert De Niro’nun yer aldığı film Vietnam savaşından döndükten sonra psikolojik sorunlarıyla uğraşan ve geceleri Taksi şoförlüğü yaparken gördüğü adaletsiz dünyayı değiştirmek isteyen Travis Bickle’ın hayatını konu edinmiştir.

TürPolisiyeDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1976
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Jodie
Foster
Harvey
Keitel

27. Once Upon A Time İn America (Bir Zamanlar Amerika'da)

Robert De Niro Filmleri

Ünlü yönetmen Sergio Leone’nin esei olan Bir Zamanlar Amerika’da filmi Noodles isimli küçük bir Yahudi çocuğunun kendisi gibi sokakta kalmış çocuklardan oluşturduğu çetesiyle ülkede popüler hale gelmesini ve devamında gelişen olayları konu edinmiştir. Her biri ünlü olan ekip kısa zamanda dağılır ve Noodles New York’a dönerek eski günlerindeki ihtişamı ve ünü düşünerek geçmişiyle bir hesaplaşma içine düşer. En İyi Robert De Niro filmlerinden biri olan Bir Zamanlar Amerika izleyici kitlesi tarafından da son derece beğenilen bir film olmuştur.

TürPolisiyeSuçDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
1984
YönetmenSergio
Leone
OyuncularRobert
De Niro
James
Woods
Elizabeth
McGovern

28. GoodFellas (Sıkı Dostlar)

Robert De Niro Filmleri

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Henry Hill adındaki bir gangster arkadaşları Jimmy Conway ve Tommy De Vito ile birlikte bir soygun yaparlar. Henry’nin arkadaşları insanları öldürünce hem mafya hem de insanların gözünde yücelen ekip artık en üst tarafta yer almaya başlarlar. Ancak bu ölümler Henry’yi kötü etkiler. Oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Ray Liotta ve Joe Pesci gibi önemli isimleri barındıran başyapıt ayrıca Joe Pesci’uye en iyi yardımcı oyuncu unvanını da kazandırmıştır.

TürMafyaPolisiyeSuç
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
1990
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Ray
Liotta
Joe
Pesci

29. The GodFather Part II (Baba 2)

Robert De Niro Filmleri

Sinema tarihine bakıldığında en iyi filmler listesinde daima üst sıralarda yer alan seri filmler türünde de harika bir üçleme olan The Godfather filmi... Serinin ikinci filminde başrolde Al Pacino, Robert De Niro ve Diane Keaton’un yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Francis Ford Coppola yapmıştır. İlk filmin devamı olan yapım ödüllü filmler arasına adını yazdırırken, ayrıca ünlü oyuncu Robert De Niro sadece 45 dk’lık bir bölümde sunduğu oyunculuk performansıyla Oscar’a layık görülmüştür.

TürSuçDram
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
1974
YönetmenFrancis Ford
Coppola
OyuncularRobert
De Niro
Al
Pacino
Diane
Keaton

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.