Aile Filmleri | Ailecek İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

Aile Filmleri | Ailecek İzleyebileceğiniz En İyi Filmler
27.05.202118:36

Aile kavramının önemini vurgulayan ve belirli bir seviyede ilerleyen en iyi filmleri sizler için araştırdık. İşte ailecek izlenebilecek filmler...

Haber güncelleme tarihi 18.12.2021 13:39

İçinizi Isıtacak Senaryoları ve Eğitici Sahneleriyle Dikkat Çeken En İyi Aile Filmleri 2022

Sinema dünyasına damga vuran, izlerken bazen eğlendiren bazen de ağlatan en iyi filmleri listeledik. Listeyi hazırlarken aile bağlarını geliştirecek, aile içi sevgi ve saygıyı pekiştirecek filmleri daha ön planda tuttuk. Ayrıca kardeşlik, anne, baba, çocuk gibi kavramları yücelten bu filmler küçük çocukların izlemesine de uygundur. İşte IMDb puanı en yüksek ve ailecek izlenebilecek en iyi film önerileri…

Ailecek izlenebilecek filmler;   


1. Yes Day (2021) – IMDb: 5.7

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Aile içi kuralların ve düzenin yeniden gözden geçirildiği bu filmde ebeveynler ve 3 küçük çocuk yılın bir gününü “Evet Günü” ilan ederek eğlencenin doruklarına ulaşıyorlar. Filmde ailesi üzerine otoriter bir yapı kuran Allison Torres isimli kadın çocuklarının hoşnutsuzluğunu fark edince onlarla bir anlaşma yapar. Anlaşma gereği tüm aile fertleri bir gün boyunca istenen her şeye evet diyeceklerdir.

Tür: Komedi, Aile

Yönetmen: Miguel Arteta

Oyuncular: Jennifer Garner, Édgar Ramírez, Jenna Ortega

Fragman

Yes Day Benzeri Komedi Dolu Aile Filmleri;

 • Finding Ohana (2021) – IMDb: 6.1
 • A Week Away (2021) – IMDb: 5.7

2. Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? (2021) – IMDb: 6.2

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Aile için uygun içeriklere sahip Türk yapımı bu fantastik dram filminde üstün zekalı bir çocuk olan ve hayatı boyunca fantastik olaylar yaşayan Gülseren’in maceraları anlatılıyor. Henüz küçük yaşlardayken ailesi ve çevresi tarafından farklı görülen Gülseren yaşadığı çevreye uyum sağlamaya çalışsa da bu konuda pek başarılı olamaz. Yaşı ilerledikçe yakınlarını birer birer kaybeden Gülseren’in hayatını mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Romantik, Dram, Komedi

Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu

Oyuncular: Ecem Erkek, Devrim Yakut, Engin Alkan

Fragman

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Benzeri Aile Filmleri;


3. News of the World (2020) – IMDb: 6.8

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Romandan uyarlama bir film olan News of the World’de Amerikan iç savaşı sonrası köyleri gezerek gazete okuyan Kyle Kidd ve yol üstünde bulduğu bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Yıllar önce Kızılderililer tarafından kaçırılan çocuk savaşlar sonrası yeniden ailesiz kalır. Devlet tarafından asıl ailesine ulaştırılmaya çalışan çocuğu bulan Kyle Kidd bu görevi üstlenerek küçük kıza yardım etmeye çalışır.

Tür: Dram, Aksiyon, Macera

Yönetmen: Paul Greengrass

Oyuncular: Tom Hanks, Helena Zengel, Elizabeth Marvel

Fragman

News of the World Benzeri Aile Filmleri;


4. The Boy Who Harnessed the Wind (2019) – IMDb: 7.6

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk filminde ailesini ve köylüsünü ölümcül kuraklık illetinden kurtarmak için çocuk yaşta bir şeyler yapmaya çalışan William’ın hikayesini izliyoruz. Afrika’nın yoksul bir köyünde dünyaya gelen William Kamkwamba maddi imkansızlıklar sebebiyle okuldan atılır. Tam da bu dönemde başlayan kuraklık ailesini ve köylüsünü yokluğa doğru sürükler. İnsanları için bir şeyler yapmak isteyen William birkaç arkadaşı ev babası ile birlikte bir su pompası tasarlamaya başlar.

The Boy Who Harnessed the Wind Filmi İzleyici Yorumları ve Konusu

Tür: Dram

Yönetmen: Chiwetel Ejiofor

Oyuncular: Maxwell Simba, Chiwetel Ejiofor, Aïssa Maïga

Fragman

The Boy Who Harnessed the Wind Benzeri Netflix Aile Filmleri;


5. Proxima (2019) – IMDb: 6.4

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Proxima filminde bir yıllık bir uzay görevine hazırlanan Sarah ile kızı arasında geçen duygusal olaylar anlatılıyor. Kızı ile birlikte yaşayan Astronot Sarah bir uzay görevi için eğitimlere başlar. Bu süreçte kızıyla ilgilenemediğini fark eden Sarah uzay görevine seçilince adeta ne yapacağını şaşırır. Hayattaki en değerli varlığını geride bırakıp gitmek Sarah için oldukça zor olacaktır.

Proxima Filmi Hakkında Bilgiler ve İzleyici Yorumları

Tür: Dram, Aksiyon

Yönetmen: Alice Winocour

Oyuncular: Eva Green, Zélie Boulant-Lemesle, Matt Dillon

Fragman

Proxima Benzeri Dram Dolu Aile Filmleri;

 • Let Him Go (2020) – IMDb: 6.7
 • Possessor (2020) – IMDb: 6.5
 • Ammonite (2020) – IMDb: 6.5

6. 7. Koğuştaki Mucize (2019) – IMDb: 8.2

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Gelmiş geçmiş en iyi Türk filmleri arasında yer alan 7. Koğuştaki Mucize filminde 7 yaşındaki kızı ile zeka yaşı aynı olan bir adamın adalet ve özgürlük mücadelesi anlatılıyor. Memo isimli genç akıl geriliği sebebiyle bir çocuk gibi düşünmektedir. Köyünde yaşanan bir ölüm sonrası Memo suçlanarak hapse atılır. Olaya dahli olmayan Memo idama mahkum edilir. Bu sırada bir mucize gerçekleşecektir.

Tür: Dram

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin

Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal

Fragman

7. Koğuştaki Mucize Benzeri Ailecek İzlenecek Filmler;

 • Ayla (2017) – IMDb: 8.4
 • Müslüm (2018) – IMDb: 7.7
 • Bizim İçin Şampiyon (2018) – IMDb: 8.3

7. Evde Tek Başına (1990) – IMDb: 7.6

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Yılbaşı tatili için Fransa’ya giden Kevin’in ailesi giderken yaşanan karmaşadan dolayı Kevin’i evde unuturlar. Çok çocuklu bu aile ancak uçağa bindikten sonra durumun farkına varırlar. Kevin ise ilk başta evde kimseyi bulamayınca korkup şaşırsa da hayatının en güzel günlerini geçirmeye çok yakındır. Annesi geri dönmeye çalışsa da bu bir süre mümkün olmayacaktır. Kevin ise evlerine girmeye çalışan hırsızların başına büyük bela olacaktır. Chris Columbus’un yönettiği filmin başrolünde ise Macaulay Culkin oynamıştır.

Evde Tek Başına Serisi Hakkında Bilinmeyen Çok Şaşırtıcı 7 Şey

Tür: Komedi, Macera

Yönetmen: Chris Columbus

Oyuncular: Macaulay Culkin, Catherine O'Hara, Joe Pesci

Fragman

Evde Tek Başına Benzeri Aile Filmleri;

 • Jumanji (1995) – IMDb: 7.0
 • Night at the Museum (2006) – IMDb: 6.4
 • Ice Age (2002) – IMDb: 7.5

8. Uzun Hikaye (2012) – IMDb: 7.6

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Türk sinemasının en acıklı filmlerinden biri olan Uzun Hikaye filminin yönetmeni Osman Sınav’dır. Mükemmel oyunculuk performanslarıyla da gündeme gelen filmin oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz ve Mustafa Alabora gibi isimler yer almaktadır. Bulgar göçmeni sosyalist lakaplı Ali temiz yürekli çokça delikanlı bir gençtir. Gençlik yıllarında aşık olduğu Minüre’yi babasından ister ancak babası Ali’ye kızını vermez. İki genç bu büyük aşkı yarıda bırakmayıp kaçmaya karar verirler. Hayatları tren vagonlarında o kasaba senin bu kasaba benim gezerler. Bu sırada bir de çocukları Mustafa doğar. Film Minüre ve Aile’nin büyük aşk hikayesini anlatırken bir yandan da Mustafa’nın kendi hikayesini de sunmaktadır. Tam bir aile filmi olan Uzun Hikaye mutlaka izlemeniz gereken filmlerden bir tanesidir.

Tür: Dram, Macera, Romantik

Yönetmen: Osman Sınav

Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Mustafa Alabora

Fragman 

Uzun Hikaye Benzeri Türk Aile Filmleri;

 • Ejder Kapanı (2010) – IMDb: 6.5
 • Cingöz Recai (2017) – IMDb: 4.9
 • Kabadayı (2007) – IMDb: 7.8

9. Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi (2008) – IMDb: 7.8

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Ünlü yönetmen David Fincher’ın eseri olan filmin başrolünde Brad Pitt görev almıştır. Ayrıca filmin kadrosunda Cate Blanchett ve Julia Ormond da bulunmaktadır. Filmin konusu anlatılan hikayeye göre birinci dünya savaşı sırasında saatçilik yapan bir adamın ölen insanları geri döndürebilmek için saati tersine çalışır olarak yapması kimseyi geri getirmese de Benjamin’in bu güne kadar görülmeyen hayat hikayesini başlattı. Yeni doğan çocuklardan çok farklı olarak dünyaya gelen Benjamin hayatını tersten yaşayacaktır. Yani 80 yaşında bir adam bedeninde doğan Benjamin yaşı ilerledikçe gençleşecektir. Film ayrıca büyük bir aşk hikayesini de anlatmaktadır. Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi ailecek izlenebilecek en iyi filmlerden bir tanesidir.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Julia Ormond

Fragman

Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi Benzeri Filmler;

 • The Social Network (2010) – IMDb: 7.7
 • Zodiac (2007) – IMDb: 7.7
 • The Great Gatsby (2013)  -IMDb: 7.2

10. Umudunu Kaybetme (2006) – IMDb: 8.0

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Gabriele Muccino’nun sinemaya kazandırdığı efsane filmlerden biri olan Umudunu Kaybetme Filminin başrolünde Will Smith ve oğlu Jaden Smith rol almıştır. Ailesine bakabilmek için gece gündüz durmadan çalışan Chris Gardner, iş hayatında yaşadığı birtakım sorunlardan dolayı önce eşini sonra da evini kaybeder. Küçük oğluyla birlikte sokakta kalan Chris kendi hayatı ve oğlu için bir mucize yapmaya çalışmaktadır. Mükemmel bir hayata tutunma filmi olan Umudunu Kaybetme Ebeveynler ile çocukları arasındaki sevgi bağını da olumlu etkileyecektir.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Gabriele Muccino

Oyuncular: Will Smith, Thandiwe Newton, Jaden Smith

Fragman

Umudunu Kaybetme Benzeri Ailecek İzlenecek Filmler;

 • I am Legend (2007) – IMDb: 7.2
 • Seven Pounds (2008) – IMDb: 7.6
 • Life of Pi (2012) – IMDb: 7.9

11. Cinderella Man (2005) – IMDb: 8.0

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Ünlü bir boksör olan Jim 1930’lu yıllarda ekonomik buhrandan dolayı sporu bırakıp fabrikada çalışmaya başlar. Ailesine bakmaz zorunda olan Jim bir süre sonra önüne çıkan fırsatı da değerlendirmek ister. Boks şampiyonu Max’ile olan büyük dövüş belki de Külkedisi Adam’ı eski günlerine döndürecektir. Filmin başrolünde Russel Crowe rol almaktadır. Ayrıca film İrlanda asıllı boksör James Braddock’un hayatından esinlenerek hazırlanmıştır.

Tür: Dram, Aksiyon, Tarihi

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti

Fragman

Cinderella Man Benzeri Aile Filmleri;

 • Master and Commander (2003) – IMDb: 7.4
 • 3:10 to Yuma (2007) – IMDb: 7.7
 • Robin Hood (2010) – IMDb: 6.6

12. Benim Adım Khan (2010) – IMDb: 8.0

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Hint filmleri listesinde başı çeken, Bollywood’un önemli filmlerimden biri olan Benim Adım Khan Asperger hastalığı taşıyan engelli bir insanın hayatını konu edinmiştir. Hindistan asıllı Müslüman olan Khan Amerika’ya gidebilmek için türlü sıkıntılara baş gösterecektir. Mükemmel bir aşk hikayesini de konu edinen Benim Adım Khan filminin başrolünde Hindistanlı ünlü oyuncu Shah Rukh Khan oynamıştır. Mükemmel senaryosuyla kalbinizin en derinine dokunan bu film ailecek izleyebileceğiniz en iyi filmlerden bir tanesidir.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Karan Johar

Oyuncular: Shah Rukh Khan, Kajol Devgn, Shane Harper

Fragman

Benim Adım Khan Benzeri Aile Filmleri;

 • Devdas (2002) – IMDb: 7.6
 • Rab ne Bana Di Jodi (2008) – IMDb: 7.2

13. Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti (2003) – IMDb: 8.0

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Karayip Korsanları filmi aile filmleri konusuna biraz uzak olsa da eğlenceli ve düzgün senaryosuyla hoş vakit geçirmek için ailenizle birlikte izleyebileceğiniz bir filmdir. Filmin oyuncu kadrosunda; Johnny Depp, Keira Knightley ve Orlando Bloom gibi ünlü isimler yer almaktadır. Filmin konusu ise dünyanın en komik korsanı Jack Sparrow ve prensese aşık olan cesur yürekli demirci Will Turner’ın maceralarını anlatmaktadır.

Karayip Korsanları Hakkında İlk Kez Duyacağınız 33 Bilgi

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keira Knightley

Fragman  

Karayip Korsanları Benzeri Filmler;

 • Avatar (2009) – IMDb: 7.8
 • Iron Man (2008) – IMDb: 7.9
 • The Hobbit (2014) – IMDb: 7.4

14. Yukarı Bak (2008) – IMDb: 8.2

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Mükemmel bir animasyon filmi olan Yukarı Bak Pete Docter ve Bob Peterson’un yönetmenliğini yaptığı bir filmdir. Hikaye dünyayı dolaşmak isteyen maceraperest Ellie ve Carl’ın bu hayal için uğraşmalarıyla başlar. Ancak Ellie bu hayaline kavuşamadan ölür. Carl ise yaşlı olmasına rağmen bir gün bu hayali gerçekleştirecektir. Evinin etrafına koca koca binalar yapılan Carl karısından kalan son hatıra olan evini yıktırmak istemez. Ve evini binlerce balonla uçurarak dünyayı dolaşmaya başlar. Bu sırada Carl’ın davetsiz bir de misafiri vardır. Acıklı olduğu kadar eğlenceli bir hikayeye sahip olan Up filmi yaş fark etmeksizin ailecek izlenmesi gereken filmlerdendir.

Tür: Animasyon, Aile, Fantastik

Yönetmen: Pete Docter, Bob Peterson

Oyuncular: Edward Asner, Jordan Nagai, Bob Peterson

Fragman

Yukarı Bak Benzeri Animasyon Aile Filmleri;

 • Monster, INC. (2001) – IMDb: 8.1
 • Inside Out (2015) – IMDb: 8.1
 • How to Train Your Dragon (2010) – IMDb: 8.1

15. 3 Aptal – 3 İdiots (2009) – IMDb: 8.4

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Bollywood’un hatta Dünya’nın en ünlü aktörlerinden Aamir Khan’ın başrolünde oynadığı film, üniversitede tanışan üç arkadaşın hikayesini anlatmaktadır. Rancho, Farhan ve Raju Hindistan’ın en önemli ve en disiplinli okulu olan Mühendislik okulunda okuyan üç arkadaştır. Hayattaki amaçları ve geçmişleri birbirinden tamamen farklı olan bu üç arkadaş bazen izleyenleri kahkahaya boğarken bazen de göz dolduran sahnelerde mükemmel bir oyunculuk performansı gösteriyorlar. Arkadaşlık ve dostluk kavramını kusursuzca işleyen bu filmi kesinlikle ailenizle veya arkadaşlarınızla beraber izlemelisiniz. 3 İdiots benzeri filmler için Bollywood Filmleri listemize göz atabilirsiniz.

Tür: Komedi, Bollywood

Yönetmen: Rajkumar Hirani

Oyuncular: Aamir Khan, Madhavan, Kareena Kapoor

Fragman

3 İdiots Benzeri Bollywood Aile Filmleri;

 • Andhadhun (2018) – IMDb: 8.2
 • Rang de Basanti (2006) – IMDb: 8.1
 • Drishyam (2015) – IMDb: 8.2

16. Wall-e (2008) – IMDb: 8.4

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Etkileyici senaryosuyla dikkat çeken animasyon filmi Wall-e verdiği sosyal mesajlarla ve öğretileriyle mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biridir. Çocukların küçükten kazanabileceği bazı güzel alışkanlıkları aşılayabileceğini düşündüğümüz Wall-e filminin konusu uzak gelecekte aşırı kirlenme sebebiyle dünyanın yaşanmaz bir yer hale gelmesini anlatır. İnsanların başka gezegende yaşamaya başladığı filmde dünya için hala bir şeyler yapmaya çalışan ve çöpleri temizlemeye uğraşan Wall-e isimli bir robot tek başına kalmıştır. Wall-e’nin bu yalnızlığı ve bir amaç uğruna durmadan çalışması hikayeyi acıklı kılarken Eve adlı bir robotun gelmesiyle Wall-e içinde her şey değişecektir.

Tür: Animasyon, Macera, Bilimkurgu, Fantastik

Yönetmen: Andrew Stanton

Oyuncular: Ben Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin

Fragman

Wall-e Benzeri Aile Filmleri;

 • Toy Story (1995) – IMDb: 8.3
 • Finding Nemo (2003) – IMDb: 8.1
 • Coco (2017) – IMDb: 8.4

17. Her Çocuk Özeldir – Taare Zameen Par (2007) – IMDb:8.4

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

8 yaşında küçük bir çocuğun bu yaşına kadar hiç kimsenin anlayamadığı bir hastalığı vardır. Bu yüzden hem ailesinde hem de okulda birçok sorun yaşayan küçük Ishaan herkes tarafından dışlanan biridir. Ta ki onun derdini anlamak için uğraşan resim öğretmeni Ram Sankhar gelene kadar. Ishaan ile yakından ilgilenen Ram Shankar çocuğun herhangi bir zeka problemi olmadığı hatta çok zeki olduğunu anlar. Özenle ilgilendiği Ishaan’ın hayatı çok kısa bir sürede değişecektir. Taare Zameen Par benzeri filmler için Netflix Hint Filmleri listemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Aamir Khan

Oyuncular: Aamir Khan, Darsheel Safary, Tisca Chopra

Fragman

Taare Zameen Par Benzeri Aile Filmleri;

 • Chak De India (2007) – IMDb: 8.2
 • Wall-E (2008) – IMDb: 8.4

18. Dangal (2016) – IMDb: 8.4

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek oluşturulan hikaye Hindistanlı güreşçi Mahavir Singh Phogat ve kızlarının hayatını anlatmaktadır. Sağlam bir güreşçi ve bu spora hayran biri olan Mahavir doğacak erkek çocuğunu dünyanın en büyük güreşçisi yapmak ister. Ancak Mahavir’in iki tane kız çocuğu olur. Hayalleri için bir yıkım olsa da kızlarını çok seven Mahavir onları yetiştirmek için elinden gelen her şeyi yapar. Bir gün kızlarının güreş için çok yetenekli olduklarını keşfeden Mahavir onları eğiterek dünyanın en iyi sporcuları yapmaya karar verir. Dönemin sosyal hayatı ve insanların psikolojik baskısına rağmen iki kızda madalya sahibi olacaklardır.

Tür: Biyografik, Bollywood

Yönetmen: Nitesh Tiwari

Oyuncular: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

Fragman

Dangal Benzeri Aile Filmleri;

 • Secret Superstar (2017) – IMDb: 7.8
 • P.K (2014) – IMDb: 8.1
 • Sultan (2016) – IMDb: 7.0

19. Can Dostum (2011) – IMDb: 8.5

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Felçli bir iş adamı olan Philippe ve hapisten daha yeni çıkan Driss’in hayatlarının kesişmesiyle başlayan hikaye hayattaki sınıf ayrımlarının, kültür farklılıklarının ortadan kalkmasını anlatmaya çalışmıştır. Yamaç paraşütü yaparken bir kaza geçiren Philippe hayatının geri kalanını yardıma muhtaç bir halde geçirecektir. Bu sırada hapisten çıkan Driss, Phillippe’nin evinde yatılı olarak yardımcılık yapacaktır. Patron çalışan ilişkisinden daha ziyade çok yakın dost olan ikili hayatının en keyifli günlerini de beraber geçireceklerdir. Filmin başrolünde François Cluzet ve Omar Sy rol almaktadır.

Tür: Dram

Yönetmen: Eric Toledano, Olivier Nakache

Oyuncular: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

Fragman

Can Dostum Benzeri Ailecek İzlenecek Filmler;

 • The Pianist (2002) – IMDb: 8.5
 • La Vita E Bella (1997) – IMDb: 8.6
 • The Prestige (2006) – IMDb: 8.5

20. Neşeli Günler (1978) – IMDb: 8.8

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Türk Komedi Filmleri listesinde bulunan Neşeli Günler etkileyici senaryosuyla dikkat çekmektedir. 6 çocuklu kazım ve Saadet çifti aralarında geçen anlamsız bir tartışma yüzünden ayrılırlar. Üç çocuğu alıp giden Kazım efendi kendine yeni bir hayat kurar tabi Saadet hanımda öyle. Yıllar geçer ve çocuklar kocaman oldukları zaman birbirlerini tanımayan Ahmet ve Mehmet kardeşler bir kız yüzünden kapışırlarken araya iki tarafı da tanıyan amcaları Ziya girer. Bu şekilde birbirlerini yıllar sonra bulan kardeşler ailelerini tekrar bir araya getirmeye çalışacaklardır.

Tür: Dram, Komedi, Aile, Romantik

Yönetmen: Orhan Aksoy

Oyuncular: Gökhan Mete, Münir Özkul, Adile Naşit

Fragman

Neşeli Günler Benzeri Türk Aile Filmleri;

 • Gülen Gözler (1977) – IMDb: 8.5
 • Bizim Aile (1975) – IMDb: 8.4
 • Süt Kardeşler (1976) – IMDb: 8.9

21. Forrest Gump (1994) – IMDb: 8.8

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Amerikalı ünlü oyuncu Tom Hanks’in sinema dünyasına damga vuran filmlerinden biri olan Forrest Gump, yönetmen Robert Zemeckis’in eseridir. Mükemmel bir hayat hikayesini konu edinen filmin ana karakteri Forrest Gump Düşük I.Q ya sahip hasta birisidir. Ancak iyi niyeti ve sürekli güzel şeyler başarıyor olması Forrest’ı Amerika’nın ulusal kahramanı bile yapacaktır. İzlerken hem eğleneceğiniz hem de duygulanacağınız bu film, ailecek izlenebilecek filmlerden biridir.

Tür: Romantik, Dram, Komedi

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Tom Hanks, Gary Sinise, Robin Wright

Fragman 

Forrest Gump Benzeri İzlenecek Filmler;


22. Esaretin Bedeli (1994) – IMDb: 9.3

Aile Filmleri, Ailecek İzlenecek Filmler

Dünya sinemasının en iyi filmi olarak görülen The Shawsank Redemption filmi bu listenin olmazsa olmaz filmlerinden biridir. Mükemmel bir biyografiyi konu edinen bu filmin yönetmenlik koltuğunda Frank Darabont oturmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Tim Robbins, Morgan Freeman ve Bob Gunton gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu; kendisini aldatan karısını ve sevgilisini öldürmekle suçlanan Andy Dufrense’nin geri kalan hayatını anlatmaktadır. Hapishane de Red isimli bir adamla tanışan Andy daha sonra bu adamla çok sıkı dost olacaktır. Özgürlük umuduyla hayata tutunmaya çalışan Andy’nin hikayesi oldukça dramatiktir.

'Esaretin Bedeli' Adlı Filmde Gözden Kaçanlar

Tür: Dram

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton

Fragman

Esaretin Bedeli Benzeri Filmler;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
42
6
211
15
5
3
21
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.