Türk Filmleri - Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDb Puanı Yüksek Türk Filmleri

Türk Filmleri - Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDb Puanı Yüksek Türk Filmleri
03.06.201513:00

Türk Sinema tarihine damgasını vuran gelmiş geçmiş en iyi filmleri listeledik. İşte mutlaka izlenmesi gereken en iyi 10 Türk filmi önerisi...

Haber güncelleme tarihi 27.10.2020 20:01

Mutlaka İzlenmesi Gereken IMDb Puanı Yüksek En İyi Türk Filmleri 

Türk sinema tarihine damgasını vuran ve akıllara kazınan gelmiş geçmiş en iyi sinema filmlerini sizler için bir araya getirdik. İşte film severlerin mutlaka izlemesi gereken gelmiş geçmiş en iyi Türk filmleri...

Türk Filmleri;

1. Kaybedenler Kulübü (2011) - (IMDB - 7.6)

Türk Filmleri

Bağımsız bir yayınevinin sahibi olan Kaan ve Kadiköy'de bar işleten Mete sohbet konseptinde bir radyo programı sunuyorlardır. Önceleri pek ilgi çekmeyen program, daha sonraları "Kaybedenler Kulübü" ekolü yaratacak ve listelerde zirveye tırmanacaktır.

Bu süreçte masaya yatırılan konuların en tepesinde de ikili ilişkiler olunca sosyal medya hesaplarımızın kaybedenler kulübü replikleriyle dolup taşması kaçınılmaz olmuştu...

Tür: Dram

Fragman


2. Kabadayı (2007) - (IMDB - 7.8)

Türk Filmleri

Tanınan, saygı duyulan eski kabadayılardan olan Ali Osman ve onun tam zıttı karakteriyle tek amacı piyasada kendine yer edinmek olan Devran'ın karşı karşıya gelmesi an meselesidir. Onları karşı karşıya getirecek olan da birisinin sevdiklerini koruma arzusu, diğerinin de aşık olduğu kadını geri alabilmek için her türlü psliği yapmaya hazır olmasıdır.

Tür: Dram, Aksiyon

Fragman


3. Kelebeğin Rüyası (2013) - (IMDB - 7.8)

Türk Filmleri

Film iki genç şairin (Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu) şiir, sanat ve edebiyatın henüz filizlendiği bi yer olan Zonguldak'ta zor bir sorumluluğu üstlenmesiyle topluma da şiir sevdirmeye çalışmasını ve bunun yanı sıra sağlık sorunlarıyla didişirken, gelişen bir aşk hikayesini konu alıyor.

Tür: Dram

Fragman


4. Bir Zamanlar Anadolu'da (2011) - (IMDB - 7.9)

Türk Filmleri

Nuri Bilge Ceylan'ın "Bir Zamanlar Anadolu'da" ile Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye için yarıştığını, Altın Palmiye'yi kaçırsa da ikinci büyük ödül olan "Büyük Ödül'ü" aldığını hepimiz duyduk. Peki kaçımız izledik "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmini?

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


5. Dedemin İnsanları (2011) - (IMDB - 8.0)

Türk Filmleri

Mübadele ile henüz yedi yaşındayken Girit'ten İzmir'e göç etmek zorunda kalan Mehmet Bey ve onun 10 yaşındaki torunu Ozan'ın hikayesini anlatan "Dedemin İnsanları" mübadelenin insanların yaşamlarında yarattığı tahribata, azınlık ve öteki olmanın anlamına değiniyor.

Tür: Dram

Fragman


6. Devrim Arabaları (2008) - (IMDB - 8.0)

Türk Filmleri

Devlet Başkanı Cemal Gürsel tamamıyla yerli üretim bir otomobil yapılmasını emreder. Bu iş için görevlendirilen 23 mühendisin otomobili Cumhuriyet Bayramı'na yetiştirmesi gerekmektedir, yani "Devrim" yapabilmek için yalnızca 130 günleri vardır.

Bir azim ve inanç hikayesi olarak akıllarımıza kazınacak olan Devrim Arabaları; tüm zorluklara ve engellere rağmen bir başarı hikayesine dönüşebilecek midir? Devrim üretilebilmesi "başarı" için yeterli miydi ki, hele ki Türkiye'de...

Tür: Dram, Siyasi 

Fragman


7. Vizontele (2001) - (IMDB - 8.0)

Türk Filmleri

1975 yılında Van'ın bir köyünde, tikleriyle teknolojinin eğlencesi haline gelen teknoloji tutkunu bir deli, sevgilisini bırakıp askere gitmek zorunda kalan bir genç ve sinemayla vaktini geçiren köy ahalisiyle çok özgün bir komedi karşımıza çıkıyor. Bir gün TRT'nin köye TV vericisi getirmek istemesiyle olaylar başlıyor...

Vurdumduymaz köylüler, evine televizyon sokmak istemeyen inatçı Deli Emine ve Televizyon konusunda epey hevesli Belediye Başkanı Nazmi Bey ile keyifli saatler izleyenleri bekliyor...

Tür: Dram, Komedi

Fragman


8. Pardon (2005) - (IMDB - 8.2)

Türk Filmleri

İbrahim, Aydın ve Muzo üç arkadaştır. Askerlik konusunda sıkıntıları olan İbrahim'in üniformalılardan kaçma gibi bir aptallık etmesiyle bir anda kendilerini sorguda bulurlar. Yaşadığı bir örgütü yakaladığını düşünen komiser prosedür olarak suçlarını kabul edip, daha sonra mahkemede reddedebileceklerini söyleyerek önlerine itirafname uzatır.

İbrahim'in bu kağıda imza atmasını kabul etmesiyle olaylar karışır. Süreç hiç de komiserin garanti ettiği şekilde gitmeyecektir.

Tür: Komedi

Fragman


9. Kış Uykusu (2014) - (IMDB - 8.2)

Türk Filmleri

Emekliliğini oyunculuktan elde etmiş olan Aydın, Orta Anadolu'da mütevazi bir otelde çalışarak sürdürür. Hayatında bir de kendisine ilgisiz davranan karısı Nihal'le kız kardeşi Necla vardır. Kasvetli ve durağan bir ortamda akan film, seyircinin dikkat kesileceği diyaloglara sahne oluyor.

Tür: Dram

Fragman


10. Babam ve Oğlum (2005) - (IMDB - 8.3)

türk filmleri

Diğer türler konusu kuşkulu fakat konu dram olduğunda çok başarılı filmler çıkabiliyor ülkemizden. Babam ve Oğlum da bu filmlerden birisi. Bize göre Çağan Irmak'ın zirve yaptığı filmdir. Türkiye'de en çok izlenen filmlerden birisidir.

Tür: Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En İyi ve Unutulmaz Yeşilçam Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
0
2
3
3
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.