Korku Filmleri - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 35 Yabancı Korku Filmi

Korku Filmleri - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 35 Yabancı Korku Filmi
27.09.201809:58

Korku ve gerilim filmleri bizleri fazlasıyla ürpertmeyi başarsa da bazılarımız bu tür filmlerden vazgeçemiyor. Korku filmi bağımlılarının bile daha önce muhtemelen izlemedikleri 35 korku filmini bir araya getirdik. Belki de izlemişsinizdir...

Haber güncelleme tarihi 07.02.2021 16:16

Birbirinden korkunç korku filmleriyle karşınızdayız. IMDB puanları yüksek korku filmlerini sizler için bir araya getirip listeledik. İşte izlerken ürpereceğiniz en iyi korku filmleri.


En Korkunç Korku Filmleri Listesi

Yalnız başına izlemekten çekineceğiniz tüm zamanların en iyi korku filmleri içeriğini sizler için derledik. Listemizde en iyi netflix korku filmleri, eski korku filmleri, en yeni korku filmleri, kore korku filmleri ve zombi korku filmleri yer alıyor. İşte, izlemeye başladığınız andan itibaren müzikleri ve görselleri ile sizleri etkisi altına alacak en popüler korku filmleri...

Korku Filmleri;


35. Kadaver (2020) IMDb: 5.1

Korku Filmleri

Nükleer bir felaketin ardından dünyayı büyük bir açlık sorunsalı sarmıştır. Bir otel sahibi yardıma muhtaç aileye kucak açar. Aile halinden memnundur. Otelin tüm güzel fırsatlarından yararlanırlar. Bir süre sonra otel de bazı sıra dışı olaylar gerçekleşir. Paranormal olaylar aileyi derinden etkiler.

Tür: Fantastik, Korku, Gerilim

Yönetmen: Leigh Whannell

Oyuncular: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer

Fragman

Kadaver Benzeri Korku Filmleri;

 • Onun Evi (2020) IMDb: 6.5
 • Menéndez: Kutsal Gün (2020) IMDb: 4.9
 • Telefon (2020) IMDb: 7.1

34. Lanetli Bağlar – Tahvil (2020) IMDb: 4.7

Korku Filmleri

Nişanlısının İtalya’daki ailesini ziyaret giden bir kadın birbirinden farklı olaylarla karşılaşır. Hayatının adeta dönüm noktasını yaşayacak olan kadının başına gelen korku dolu anlar, tüyler ürpertiyor. Tek hedefi kızına sahip çıkmaktır fakat bu hiçte kolay olmayacak.

Tür: Dram, Korku, Gerilim

Yönetmen: Domenico Emanuele de Feudis

Oyuncular: Riccardo Scamarcio, Mia Maestro, Giulia Patrignani

Fragman

Lanetli Bağlar Benzeri Korku Filmleri;

 • Torbaaz (2020) IMDb: 6.2
 • Zor Öldür (2020) IMDb: 4.0
 • Kutup Khaab (2016) IMDb: 5.8

33. Garez (2020) IMDb: 4.3

Korku Filmleri

Dedektif, gizemli bir evde ki cinayeti araştırmaya başlar. Olayı incelemeye başlayan kadın bir süre sonra sıra dışı olayları fark etmeye başlar. Gizemli bir ruh eve gelen insanlara musallat olmaktadır. Mu sallat derecesi ölümcül ve korkutucudur. Sadece işini yapmaya çalışan dedektif doğa üstü bir ruhla baş etmek zorunda kalır.

Tür: Korku

Yönetmen: Nicolas Pesce

Oyuncular: Andrea Riseborough, Demian Bichir, John Cho

Fragman

Garez Korku Filmleri;

 • Lanetli Çocuk 2 (2020) IMDb: 4.6
 • The Hunt (2020) IMDb: 6.5
 • Derin Sular (2020) IMDb: 5.8

32. Antebellum (2020) IMDb: 5.6

Korku Filmleri

Kariyerinde son derece başarılı bir yazar olan Veronica, hayatının dönüm noktasındadır. Başarılı kadın beklemediği bir anda korkunç olaylarla baş başa kalır. Paralel bir dünyaya hapsolan kadının tek hedefi eski yaşantısına kavuşmaktır.

Tür: Gerilim

Yönetmen: Gerard Bush, Christopher Renz

Oyuncular: Janelle Monáe, Jena Malone, Kiersey Clemons

Fragman

Antebellum Korku Filmleri;

 • Lanetli Çocuk 2 (2020) IMDb: 4.6
 • The Hunt (2020) IMDb: 6.5
 • Derin Sular (2020) IMDb: 5.8

31. Gretel And Hansel (2020) IMDb: 5.4

Korku Filmleri

Hansel ve Gretel bir gün yiyecek aramak üzere ormana doğru yola koyulur. Evleri ormanın içerisinde olduğu için korkusuz bir şekilde ilerlemektedirler. Fakat bir bu güzel ormanın kötü bir yanı vardır. Acımasız ve korkunç bir cadı onları beklemektedir. Huzur dolu yaşamlarını alt üst eden bu cadı başlarına bela olacaktır.

Tür: Korku, Fantastik, Gerilim

Yönetmen: Osgood Perkins

Oyuncular: Sophia Lillis, Alice Krige, Samuel Leakey

Fragman

Gretel And Hansel Korku Filmleri;

 • Mürit (2019) IMDb: 6
 • Amulet (2020) IMDb: 4.7
 • Possessor (2020) IMDb: 6.5

30. The Invisible Man (2020) IMDb: 7.2

Korku Filmleri

2020 yılında vizyona giren ve film eleştirmenleri tarafından korku filmleri türünde başarılı kabul edilen bir yapım. The Invisible Man filmde, baskıcı erkek arkadaşından bir gece yarısı kaçıp kurtulan Cecilia’nın yaşadıklarını izleyiciye aktarır. Cecilia, kaçışı sonrasında kardeşi ve onun yakın arkadaşını yanına gider. Ancak ortada gelişen bir durum vardır ve Cecilia’nın erkek arkadaşının intihar ettiği ve servetinin büyük kısmını Cecilia’ya bıraktığı ortaya çıkar. Cecilia bunun bir tuzak olduğunu düşünür. Gizem ve gerilim dolu harika bir film olan The Invisible Man’i 2020 filmleri listesinize mutlaka almanızı öneririz.

Tür: Fantastik, Korku, Gerilim

Yönetmen: Leigh Whannell

Oyuncular: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer

Fragman

The Invisible Man Filmi Tarzında En Çok İzlenen Korku Filmleri;

 • Biz
 • The Hunt
 • Garez

29. Doctor Sleep (2019) IMDb: 7.4

en iyi korku filmleri

Şöyle geçmişe bir göz attığımızda korku filmleri listesinde yeni çıkan filmler arasında bizi etkileyen filmler bir elin parmaklarını geçmez. Doctor Sleep filmi bu kategoriye girmeyecek kadar güzel bir yapım. Filmde, çocukluğunda yaşadığı olayların etkisinden çıkamayan Dan Torrence, yıllarca şehir değiştirerek yaşamıştır. En sonunda New Hampshire kasabasına yerleşir ve burada bakımevinde çalışmaya başlar. Görevi ise ölüme yakın olan insanların rahatlatmak. Bu yüzden ona Doctor Sleep lakabını takarlar. Günün birinde parlak bir ışıltıya sahip küçük bir kızla tanışır ve geçmişinin peşini bırakmadığını anlar.

Tür: Gerilim, Fantastik

Yönetmen: Mike Flanagan

Oyuncular: Ewan McGregor, Kyliegh Curran, Rebecca Ferguson

Fragman

Doctor Sleep Benzeri En İyi Gerilim Korku Filmleri;

 • Korku Kapanı
 • Mulholland Çıkmazı
 • Kehanet

28. Zombiland: Double Tap (2019) IMDb: 6.8

en iyi korku filmleri

Korku, aksiyon ve birazda komedi olsun diyorsanız izlerken her türlü duyguyu hissedebileceğiniz güzel bir film ile listemize devam ediyoruz. 2019 yılının en çok izlenen korku filmleri arasında boy gösteren Zombiland: Double Tap, 10 yıl içinde evrim geçiren ve kahramanlarımıza en büyük zorluk çıkartacak zombiler ile savaşını ele alıyor. Ekibe problem yaşatacak zombi türü ise daha hızlı, daha zeki ve daha güçlü olan T-800 türü olacaktır.

Tür: Macera, Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Ruben Fleischer

Oyuncular: Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone

Fragman

Zombieland Benzeri Yabancı Korku Filmleri;

 • Ölülerin Şafağı
 • Zombilerin Şafağı
 • Dead Alive

27. The Platform (2019) IMDb: 7.0

en iyi korku filmleri

Özellikle ülkemizde 2019 yılının en çok izlenen filmleri listesinde yer alan The Platform, korku, gerilim ve bilim kurgu türünü içerisine alan bir yapım. Netflix’te yayınlanması sebebiyle birçok kişiye ulaşan filmde, her katta bir hücre ve her hücrede 2 mahkum yer almaktadır. Bu hapishane dikey bir hapishanedir. Dikey hapishanenin en üst katından aşağı yiyecek gönderiliyor. Üst kattakiler yiyecekleri ele geçirmek için zamana karşı yarışırken, en alt kattakiler açlık ile vahşi bir şekilde mücadele vermek zorundadır. Kahramanımız ise bu sistemi bozmak herkese eşit yemek yemesi için bir mücadeleye girişecektir. Film hakkında izleyici yorumlarını ve inceleme içeriğini okumak için The Platform linkine tıklayınız.

Tür: Bilimkurgu, Korku

Yönetmen: Galder Gaztelu-Urrutia

Oyuncular: Ivan Massagué, Zorion Eguileor, Antonia San Juan

Fragman

The Platform Benzeri En Yeni Korku Filmleri;

 • Cube
 • Parazite
 • Snowpiercer

26. 13. Cuma (2009) IMDb: 5.6

Korku Filmleri

Yıllar önce Camp Crystal Lake isimli kamp alanında esrarengiz cinayetler işlenmiştir. Bu cinayetlerin ardından kamp kapatılmış ve uzunca bir süre kapalı kalmıştır. Cesaretli bir girişimci bu kampı tekrar canlandırıp eski günlerine döndürmeye karar verir. Genç güzel kızları ve yakışıklı erkekleri işe alarak işe başlar. Başlarda her şey güzel gibi görünse de birden yağmur fırtınası çıkmasıyla işler değişir. Fırtına boyunca dış dünyadan soyutlanmak durumunda kalan kampta esrarengiz cinayetler işlenmeye başlar. Belli bir sıraya göre ve oldukça yaratıcı yöntemlerle tek tek işlenen cinayetleri kimin işlediğini anlamaya ve ondan kurtulmaya çalışırlar. Kevin Bacon, Adrienne King, Jeannie Taylor, Ari Lehman ve Betsy Balmer gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı Friday The 13th benzer konulu filmlere göre görsel efektleriyle ve sahne açılarıyla açık ara farkla öne geçmiş, kült filmler arasında yer almıştır.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Sean S. Cunningham

Oyuncular: Betsy Palmer, Adrienne King, Jeannine Taylor

Fragman

13. Cuma Filmi Benzeri Yabancı Korku Filmleri;

 • 13. Gün
 • Çığlık
 • Freddy Jason'a Karşı

25. Aynalar (2008) IMDb: 6.2

Korku Filmleri

Yalnız izleyemeyeceğiniz korku filmlerinden biri de Mirrors. Ben Carson, polislikten emekli olduktan sonra bir markette güvenlik görevlisi olarak iş bulur. Bu market sıradan bir market değildir. Daha önce yangın atlatan markette çalışan herkes feci şekilde yanarak can vermiştir. Yangında her yeri yanan markette sadece aynalar sağlam kurtulmuştur. Ben Carson aynalarda tuhaflık olduğunu anlar. Aynalar onunla iletişime geçmeye çalışmaktadır. Garip görüntüleri anlamaya çalışan Carson, onu ve ailesini tehdit eden kötü bir ruh ile savaşmak zorunda kalır.

Tür: Gerilim, Korku

Yönetmen: Alexandre Aja

Oyuncular: Kiefer Sutherland, Paula Patton, Cameron Boyce

Fragman

Aynalar Filmi Tarzında En Güzel Korku Filmleri;

 • Davetsiz
 • P2
 • Gece Bekçisi

24. Paranormal Activity (2007) IMDb: 6.3

Korku Filmleri

Paranormal Activity, insanoğlunun bilinçaltındaki en ilkel korkularını gıdıklayarak başarıya ulaşan, zeki film serilerinden. Film, çok düşük bütçelerle, sadece insanın endişe ve hayal etme korkusuna dayalı kurgusuyla bir hayli ses getirdi. 

Micah ve kız arkadaşı Katie San Diego sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine tanışırlar. Başlarda her şey yolunda gibi görünüyordur. Ancak Katie'nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana uhrevi bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir. Bu varlık evde de takiptedir.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Oren Peli

Oyuncular: Katie Featherston, Micah Sloat, Amber Armstrong

Fragman

Paranormal Activity Benzeri En İyi Korku Filmleri;

 • İçimdeki Şeytan 
 • Şeytan Tohumu
 • Ruhlar Bölgesi

23. 30 Gün Gece (2007) IMDb: 6.5

Korku Filmleri

30 Days Of Night, korku filmi önerileri listesinde olmazsa olmaz filmlerden bir tanesidir. Kuzey kutup dairesi içinde kalan bir bölgede hayatını devam ettiren insanlar kış geldiğinde 30 gün boyunca gece yaşandığı için daha güneye inerek kışı orada geçiriyorlar. Geride kalan az sayıda insan ise orada kalmaya devam ediyor fakat bu kış durum biraz farklı seyrediyor. Yörenin yabancı misafirleri gecenin gelmesini bekliyor. Geride kalan az sayıda insan, acıkmış vampirlerin saldırısına uğruyor. Kendilerini korumaya alan insanlar saldırılar karşısında kayıp verse de kalan kişiler ile tekrar güneşin doğduğu güne kadar yaşam mücadelesi veriyorlar. Film vampir filmleri arasında farklı bir konumda yer alıyor. Ses efektleriyle oldukça başarılı olan film listemizde kendine yer buluyor.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: David Slade

Oyuncular: Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston

Fragman

30 Gün Gece Tarzında Yabancı Korku Filmleri;

 • The Thing
 • Soğuk Ölüm
 • Gothika

22. The Witch (2015) IMDb: 6.8

Korku Filmleri

2015 Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan ve festivalde yönetmen ödülünü kazanan, bir de Jüri Özel Ödülü adaylığı alan The Witch, Robert Eggers‘ın senaryosunu yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi olarak karşımıza çıkar.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Robert Eggers

Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie

Fragman

The Witch Tarzında En Korkunç Korku Filmleri;  

 • 39. Dosya 
 • Son Durak 
 • Göz

21. Dünyalar Savaşı Zombi (2013) IMDb: 7.0

Korku Filmleri

Zombi filmlerine yeni bir soluk getiren filmlerin başında gelen World War Z Gerry Lane (Bradd Pit) ve ailesinin başından geçenleri konu alıyor. Trafiğin yoğun olduğu bir gün birden büyük bir kaos yaşanır. Arabalar birbirine çarpar, insanlar ortalıkta pervsızca koşuşturmaya başlarlar. Ne olduğunu anlayamayan Lane ailesinde Gerry’inin tek amacı ailesini hayatta tutmaktır. Çok geçmeden insanlığı tehdit eden büyük bir virüs ile karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu durumda en büyük görev eski bir birleşmiş milletler görevlisi olan Gerry’e düşer. Virüsün panzehirini bulmalı, kendisi ve ailesini bu virüsten uzak tutmalıdır.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Brad Pitt, Mireille Enos, Elyes Gabel

Fragman

World War Z Tarzı En İyi Gerilim Korku Filmleri;

 • Blair Cadısı 
 • Çiğ 
 • Kemik Balta

20. Gece Yarısı Sokakta Bir Kız (2014) IMDb: 7.0

Korku Filmleri

ABD yapımlı A Girl Walks Home Alone at Night, İran’da geçen oldukça etkileyici bir korku filmi… Hikayenin geçtiği Bad City kasabası, dünyanın diğer bölgelerinden soyutlanmış ve suçla örülü bir yer… Şehre karanlık çökmeye başladığında bütün illegal işler ortaya çıkar. Şehirde sadece geceleri ortaya çıkan başka bir karakter daha vardır. Kadın Vampir! Kahramanımızın tek bir amacı bulunmaktadır. Kasabayı lanetlerinden arındırmak…

Tür: Korku, Romantik, Gerilim

Yönetmen: Ana Lily Amirpour

Oyuncular: Sheila Vand, Arash Marandi, Mozhan Marnò

Fragman

Gece Yarısı Sokakta Bir Kız Benzeri En İyi Korku Filmleri;

 • Şey
 • Karanlık Armoniler 
 • Şeytan

19. Evdeki Düşman (2009) IMDb: 7.1

Korku Filmleri

En yeni korku filmleri listesi yapılsa kesinlikle ilk sıra olacak bir yapım. Orphan, korku filmi önerileri listesinde olmazsa olmaz filmlerden bir tanesidir. Filmin konusu; Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John’u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir. Gerilimin doruklarını yaşadığı bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Gerilim, Korku

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Oyuncular: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman

Fragman

Evdeki Düşman Benzeri Yabancı Korku Filmleri;

 • Rosemary'nin Bebeği
 • Şeytanın Ölüsü
 • Kötü Ruh

18. Halka (2002) IMDb: 7.1

Korku Filmleri

Bir video kaset düşünün, içinde bir çok farklı görüntü var ve ne mesaj verdiği anlaşılmıyor. Ama bu kasedin bir özelliği var kasedi izledikten sonra telefon çalıyor ve 7 gün içinde öleceğiniz söyleniyor. Dört genç arkadaşın bu kasedi izleyip ölmesi sonucu olayı araştırmaya karar veren gazeteci Rachel kasette ne olduğunu anlamak için izliyor. Artık genç kadın ve çocuğunun da hayatı tehlikeye giriyor. Olayı 7 gün içinde çözmediği takdirde kendisi de ölecek olan Rachel hızlıca araştırmaya ve çözüm bulmaya çalışıyor. Başrolünde Naomi Watts' ın oynadığı The Ring yayınlandığı dönemde çok popüler oldu ve farklı ülkelerde farklı aktörler ile çekildi.

Tür: Korku

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Naomi Watts, Brian Cox, Martin Henderson

Fragman

Halka Filmi Benzeri En Çok İzlenen Korku Filmleri;

 • Günah Tohumu 
 • Cehenneme Bir Adım
 • Kemik Balta

17. Ölülerin Şafağı (2004) IMDb: 7.3

Korku Filmleri

Yalnız izleyemeyeceğiniz korku filmlerinden biri de Dawn Of The Dead. Genç ve güzel hemşire Ana, hastanedeki günlük mesaisini bitirip evine, çok sevdiği kocasına döner. Aşk içinde sevişip birlikte uyurlar. Ertesi gün kocası yan komşusu tarafından öldürüldükten sonra yeniden hayata döner. Ana, mahallede olan kaosu ve etrafta birikmeye başlayan zombileri fark ederek evden kaçar. Kendine geldiğinde bir polis ve diğer kurtulmak isteyenlerle karşılaşır. Bir alışveriş merkezinde hep birlikte güvenlik ararlar. Çok geçmeden diğer kaçanlar da gelirler ve eğer hayatta kalmak istiyorlarsa birbirlerine kenetlenmeleri gerektiğini öğrenirler. Dünya ölüler tarafından yönetilmek üzeredir. Bu küresel kaos içinde hayatta kalmanın yolu nedir?

Tür: Korku, Aksiyon

Yönetmen: George A. Romero

Oyuncular: David Emge, Ken Foree, Scott H. Reiniger

Fragman

Ölülerin Şafağı Tarzı Unutulmaz Korku Filmleri;

 • Dehşet Kapanı
 • Dehşet Odası 
 • Karabasan

16. Parçalanmış (2016) IMDb: 7.3

Korku Filmleri

Son yılların korku ve gerilim türünde en iyi filmlerden bir tanesi olarak gösterilen Split, 2016 yılında vizyona girdi ve girdiği yıl içerisinde en çok izlenen gerilim filmlerinden bir tanesi oldu. Filmin konusuna gelecek olursak; James McAvoy’un başarılı performansı, gerilim ve psikoloji alanında yer alan filmi daha da güzel bir hale getiriyor. Filmde;  kişilik bölünmesi yaşayan Kevin Crumb ve üç küçük kız kardeşin psikolojinizi altüst edecek hikayesini konu alıyor.

Tür: Gerilim, Fantastik, Korku

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley

Fragman

Parçalanmış Filmi Benzeri En İyi Korku Gerilim Filmleri;

 • Glass 
 • Ölümsüz
 • Gün Batımında Şafağa

15. Kara Büyü (2016) IMDb: 7.4

Korku Filmleri

Güney Kore filmleri sevenler için korku türünde enfes bir yapımla karşınızdayız. The Wailing filminde, herkesin birbirini tanıdığı bir kasabada hayat normal şartlarında devam ederken, tek başına olmaktan hoşlanan yaşlı bir Japon bölgeye taşınır. Yaşlı adamın bölgeye gelmesiyle beraber gizemli bir hastalık yayılmaya başlar. Herkes hastalığın yaşlı adamdan kaynaklandığını düşünse de polis ekipleri olayın zehirli bir mantar olduğuna ısrar eder. Ancak olay bu kadar basit değildir. Polis ekibi lideri Jong-goo olayı açığa çıkartmak zorundadır.

Tür: Gerilim, Polisiye, Dram, Korku

Yönetmen: Na Hong-jin

Oyuncular: Do-Won Kwak, Hwang Jeong-min, Jun Kunimura

Fragman

Kara Büyü Filmi Benzeri Kore Korku Filmleri;

 • ParaNorman
 • Hasat Zamanı
 • Vahşet Çetesi

14. O (2017) IMDb: 7.4

Korku Filmleri

Stephen King tarafından yazılan bir romanın bir kısmından esinlenerek yaratılmış bu filmdeki zaman algısı sizi şaşkına uğratacak. Kaybedenlerin kalbinin, sağlam ruhlarının korkunç ve etkileyici bir dille anlatıldığı bu It adlı filme mutlaka göz atmalısınız. 

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Andy Muschietti

Oyuncular: Bill Skarsgård, Jaeden Martell, Finn Wolfhard

Fragman

 O Tarzı En Çok İzlenen Korku Filmleri;

 • O 2
 • Cesetler Evi
 • Yaratık

13. Eraserhead (1977) IMDb: 7.4

Korku Filmleri

Yalnız izleyemeyeceğiniz korku filmlerinden biri de Eraserhead. Sinemanın en aykırı dehalarından David Lynch imzalı film, yönetmenin ilk uzun metrajı olmasının yanı sıra ardından gelecek başyapıtların habercisi niteliğindedir. Henry Spencer, uzun zaman önce yaşadıkları bir ilişki sırasında Mary'nin hamile kaldığını öğrenir ve onu kendi evine getirir. Mary, zamanı geldiğinde doğumu gerçekleştirir ancak dünyaya getirdiği şey çocuk değil insan dışı bir yaratıktır. Mary evden kaçar ve Spencer için kabus dolu günler böyle başlar.

Tür: Fantastik, Dram, Korku

Yönetmen: David Lynch

Oyuncular: Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph

Fragman

Eraserhead Benzeri En Güzel Korku Filmleri;

 • Cinnet
 • Kimlik
 • Kanıma Gir 

12. Korku Seansı (2013) IMDb: 7.5

Korku Filmleri

Heyecanlandırmak için biraz zamanınızı alan bir film olsa da canavarı göstermeden yavaş yavaş gerginlik inşa etmeyi başaran The Conjuring gerçekten izlenmeye değer bir film. Yolun her adımında ne yaptığını bilen ürpertici ve iyi hazırlanmış bir perili ev dehşeti!

Tür: Korku

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston

Fragman

Korku Seansı Tarzında Unutulmaz Korku Filmleri;

 • Arınma Gecesi
 • Korku Kapanı
 • Mezarına Tüküreceğim

11. Teksas Katliamı /(1974) IMDb: 7.5

Korku Filmleri

Küçük yaşlarda Teksas'da bir travma yaşayan ve ailesini ve arkadaşlarını kaybeden Sally, hayatta kalmayı başarmış ve o bölgeden uzaklaşmıştır. Yıllar sonra gelen haber üzerine büyük annesinden büyük bir miras kaldığını öğrenir. Arkadaşlarını alarak mirasını almaya giden genç kadın mirası hak edebilmek için bazı talimatlara uymak zorundadır. Yolda onlara otostop çeken Darryl de arabaya alarak maceraya dahil ederler. Ev çok büyük zevkle döşenmiş olmasına rağmen bazı bölümlerde ürkütücü bir hava barındırmaktadır. Gençler bölgede psikopatlığı ile bilinen Deri Yüz' ün dikkatini çeker. Bölge şerifi bunu bildiği halde gençleri yem olarak kullanıp bu adamı yakalamak ister fakat işler hesaplandığı gibi gitmez. The Texas Chainsaw Massacre filminde Jessica Biel, Mike Vogel, Lauren German, David Dorfman ve Erica Leerhsen karakterlere can veriyor. Filmin konusu yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilmiştir.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Tobe Hooper

Oyuncular: Marilyn Burns, Allen Danziger, Paul A. Partain

Fragman

Teksas Katliamı Benzeri En Çok İzlenen Korku Filmleri;

 • Kurt Kapanı
 • Testere
 • Teksas Katliamı 2

10. Elm Sokağı Kabusu (1984) IMDb: 7.5

Korku Filmleri

Filmin prodüktörlüğünü Michael Bay, Brad Filler ve Andrew Form üstlenmiş ve filmin senaristi olarak Wesley Strick görev almıştır. A Nightmare On Elm Street'in başrol oyuncuları arasında Rooney Mara, Katie Cassidy, Thomas Dekker ve Kellan Lutz da bulunuyor.

Tür: Korku, Fantastik, Gerilim

Yönetmen: Wes Craven

Oyuncular: Robert Englund, Heather Langenkamp, Johnny Depp

Fragman

Elm Sokağı Kabusu Tarzında Eski Korku Filmleri;

 • Tepenin Gözleri
 • Soldaki Son Ev
 • Elm Sokağında Kabus 2

9. Zombi Ekspresi - (2016) IMDb: 7.5

Korku Filmleri

Korku filmleri türünde son yılların en başarılı filmleri arasında gösterilen ve aynı zamanda zombi film türünde harika bir örnek olan Train to Busan (Busanhaeng) filminde, ülkede baş gösteren virüsten kurtulmaya çalışan insanların hayatını anlatmaktadır. Seoul’dan Busan’a giden trendeki yolcular, virüse karşı hayatta kalmak için her şeylerini ortaya koymak zorundadır.

Tür: Aksiyon, Korku, Gerilim

Yönetmen: Sang-Ho Yeon

Oyuncular: Gong Yoo, Yu-mi Jung, Dong-seok Ma

Fragman

Train the Busan Benzeri Kore Korku Filmleri;

 • Gerilim Hattı
 • Görünmeyen Tehlike 
 • Frankeştayn: Ölümsüzlerin Savaşı

8. Sessiz Bir Yer (2018) IMDb: 7.6

Korku Filmleri

Son yılların en başarılı korku filmleri arasında yer alan A Quiet Place, korku ve gerilim türünde harika bir örnek. Film iki çocuklu ebeveynlerin sessiz bir bölgede yaşamlarına odaklanır. Bu ailede çocuklar konuşamazlar ancak bu sağlıktan kaynaklanan bir problem değildir. Evde herkes sessiz olmalı ve işaret dili ile anlaşmalıdır. Eğer ses çıkartırlarsa evin etrafında onları pusuda bekleyen ve ne olduğu belli olmayan yaratıklar yer almaktadır. Her anı korku ve gerilim dolu Sessiz Bir Yer filmini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Gerilim, Korku

Yönetmen: John Krasinski

Oyuncular: Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds

Fragman

Sessiz Bir Yer Benzeri En Yeni Korku Filmleri; 

 • The Silence
 • Bird Box
 • Alive

7. Diğerleri (2011) IMDb: 7.6

Korku Filmleri

New Jersey' de yaşamakta olan Grace, İkinci Dünya Savaşı'nda kocasını kaybetmiş ve iki çocuğu ile birlikte kalmıştır. Çocukların ikisi de güneş ışığına karşı reaksiyon gösteren bir cilt hastalığına sahiptir. Bu yüzden oturduğu evin içeri ışık sızdırmayan kalın perdeleri vardır. Savaşın getirdiği ekonomik zorluklar yüzünden halk sıkıntı çekmektedir. Grace' den yardım istemek için gelen yaşlı bir çifte ve konuşamayan genç bir kıza evde kalacak yer verir. Çocukların hastalığı konusunda uyarır fakat bu kişileri henüz tanımadığı için onlara güvenememektedir. Bir gün Grace' nin kızı Anne, evde Victor adında bir çocuğun onlarla birlikte yaşadığını söyler. Grace buna inanmaz fakat evin etrafını kaplayan garip sis bulutu sonrası kızın söylediğinin doğru olabileceğine dair kanıtlar bulur. Şimdi Grace çocukları, güvenemediği insanalar ve iddia edilen Victor ile evde yaşamaya çalışacaktır. Başrolde Nicole Kidman'ın oynadığı The Others adlı filmde ona Christopher Eccleston, Fionnula Filanagan, Michelle Fairlay ve Eleina Cassdy gibi isimler eşlik ediyor.

Tür: Fantastik, Dram, Korku

Yönetmen: Alejandro Amenábar

Oyuncular: Nicole Kidman, Elaine Cassidy, Christopher Eccleston

Fragman

Diğerleri Filmi Tarzında En Korkunç Korku Filmleri;

 • Yetimhane
 • Siyahlı Kadın
 • Kötü Ruh

6. 28 Gün Sonra (2002) IMDb: 7.6

Korku Filmleri

Zombi temalı filmlerin başında gelen taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanan ‘28 Days Later’ bir damla kan ile bulaşabilen ve saniyeler de yıkıcı bir tahribat yaratan (dönüşen) insanları anlatıyor. Virüs, bulaştığı kişiler de cinnet ve cinayet eğilimine sürüklüyor. 28 gün içinde tüm ülkeyi kasıp kavuran salgın geriye kalan bir avuç insanın hayatta kalmasını ve gelecek yaratma çabasını konu alıyor.

Tür: Bilimkurgu, Korku

Yönetmen: Danny Boyle

Oyuncular: Christopher Dunne, Kim McGarrity, Cillian Murphy

Fragman

28 Gün Sonra Benzeri Zombi Korku Filmleri;

 • Yaşayan Ölülerin Gecesi
 • Ben Efsaneyim
 • Ölülerin Günlüğü

5. Cadılar Bayramı (1978) IMDb: 7.8

Korku Filmleri

Michael Myers, kız kardeşini 6 yaşında öldürdüğünde, on beş yıl boyunca bir psikiyatri hastanesine yollandı. Ancak bir Halloween'de kız kardeşi geri dönüyor ve onu tekrar öldürmek istiyor. John Carpenter’ın Cadılar Bayramı, modern korku filmini kurmasına yardım eden ve Michael Myers’ı korkunç bir öcü yapan klasiktir.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: David Gordon Green

Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak

Fragman

Cadılar Bayramı Benzeri Dehşet Korku Filmleri;

 • Hallowen 2
 • The Omen
 • Katliam

4. Gir Kanıma (2008) IMDb: 7.9

Korku Filmleri

Kitaptan uyarlanan filmler listesinde de yer alan 2008 yapımlı Let The Right One ln’ın yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü isim Thomas Alfredson oturmaktadır. Son yıllarda çekilen vampir filmlerine farklı bir soluk getiren Gir Kanıma kesinlikle şans vermeniz gereken bir yapım. Oscar, 12 yaşında banliyölerde yaşayan ve oldukça sıra dışı özelliklere sahip Eli’ye aşık bir çocuktur.  Güneş ışığına dayanamayan ve sadece geceleri dışarı çıkabilen Eli’nin sırrını öğrenen Oscar, artık bir karar vermelidir.

Tür: Korku, Dram

Yönetmen: Matt Reeves

Oyuncular: Kodi Smit-McPhee, Chloë Grace Moretz, Richard Jenkins

Fragman

Gir Kanıma Benzeri İzlenmesi Gereken Korku Filmleri;

 • Kanıma Gir
 • Drakula
 • Korku Gecesi

3. Sapık (1960) IMDb: 8.0

Korku Filmleri

Yalnız izleyemeyeceğiniz korku filmlerinden biri de Psycho. Alfred Hitchcock’un başyapıtı olarak kabul edilir. Marion Crane’e patronuyla iş yapan zengin bir adama para emanet eder ve ardından Marion yola koyulur.

Tür: Gerilim, Korku

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: Anthony Perkins, Janet Leigh, John Gavin

Fragman

Sapık Filmi Benzeri Yabancı Korku Filmleri;

 • Cinnet 
 • Arka Pencere
 • Seven

2. Altıncı His (1999) IMDb: 8.1

Korku Filmleri

En iyi korku filmlerinin bir çoğu ABD yapımıdır ve bu durum hiç tesadüf değildir. Listemizde yer alan diğer korku gerilim filmi önerisi ise The Sixth Sense filmidir. Filmin konusu; 8 yaşındaki bir çocuğun karanlık güçler tarafından etkisi altına alınmasını anlatmaktadır. Başroldeki çocuk kendisinde normal ötesi bir takım güçlerin var olduğunun farkına varmıştır ve bunların sebebini anlayamadığı gibi çektiği acıları da çocuk psikoloğu Malcolm Crowe'un dışında hiç kimseye anlatamamaktadır. Korku filmleri konusunda açlık çekiyorsanız, Altın His filmini kesinlikle öneriyoruz.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette

Fragman

Altıncı His Tarzı Gerilim korku Filmleri;

 • Yetimhane
 • Ölüm Sessizliği
 • İşaretler

1. Kuzuların Sessizliği (1991) IMDb: 8.6

Korku Filmleri

Tüm zamanların en iyi korku - gerilim türünde filmi ile listemizi sonlandırıyoruz. Başrollerinde Anthony Hopkins, Jodie Foster, Scott Glenn ve Ted Levine gibi usta isimlerin yer aldığı film toplamda 7 dalda Oscar'a aday gösterilirken, en iyi film, en iyi senaryo, en iyi erkek oyuncu ve en iyi kadın oyuncu dallarında ödülü kazanmayı başardı. Filmde azılı bir suçluyu yakalamak isteyen FBI ajanının psikopat bir doktor olan Hannibal Lecter'den yardım istemesi ve birlikte suçluyu yakalama çabalarını izliyoruz.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Jonathan Demme

Oyuncular: Anthony Hopkins, Jodie Foster, Scott Glenn

Fragman

Kuzuların Sessizliği Benzeri En İyi Korku Filmleri;

 • Hannibal
 • Şeytanı Gördüm
 • Testere
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15000
14654
3169
1570
2480
1591
4504
313
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 69
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.