kurumama
kurumama
 • DOLAR6,0528-0.72
 • EURO6,7753-0.62
 • ALTIN250,468-0.45
 • BIST86.2331.94

İzleyenleri Dehşete Düşüren Tüm Zamanların En İyi 41 Korku Filmi

İzleyenleri Dehşete Düşüren Tüm Zamanların En İyi 41 Korku Filmi
27.09.201809:58

Korku ve gerilim filmleri bizleri fazlasıyla ürpertmeyi başarsa da bazılarımız bu tür filmlerden vazgeçemiyor. Korku filmi bağımlılarının bile daha önce muhtemelen izlemedikleri 41 korku filmini bir araya getirdik. Belki de izlemişsinizdir...

Haber güncelleme tarihi 26.04.2019 12:59

Hiç film izlemeye karar verdiğinde en iyi korku filmlerinin hangileri olduğunu merak ettin mi? Eh, doğru yerdesiniz! Elbette, herkes bir eleştirmen. Bu konuda sizin de düşüncelerinize önem veriyoruz. Yine de zaman zaman, tekrar tekrar izlenen birçok korku filmi insanların favorileri arasına girmeyi başarmıştır. En iyileri genellikle sağlam senaryoya sahip.

En İyi Filmler kategorisinde yer alan ve aynı zamanda mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde bulunan en iyi korku filmlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler...

EN İYİ KORKU FİLMLERİ - GELMİŞ GEÇMİŞ EN ÇOK İZLENEN KORKUTUCU FİLMLER

Şimdi patlamış mısırını kucağına al çünkü başlıyoruz, işte senin için hazırladığımız 25 en iyi korku filmi! Dikkat spoiler içerebilir...

gelmis-gecmis-en-iyi-25-korku-filmi.gif

 

En iyi korku filmleri önerileri;

41. Şeytan / The Exorcist (1973) IMDb: 8.0

en iyi korku filmleri şeytan

En iyi korku filmleri listesinin başına eski yıllardan bir korku filmi ekliyoruz. Şeytan (The Exorcist) 173 yılında vizyona giren ve o dönemden bugüne kadar değerinden hiçbir şey kaybetmeyen bir filmdir. Korku filmi önerileri listesinde yer alan Şeytan’ın konusu; Chris MacNeil , 12 yaşındaki kızı Regan’ın yaşadıklarını anlatmaktadır. Gerilim ve korku filmi alanında oldukça başarılı bir filmdir ve tarihine bakmadan kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerdendir.

Fragman


40. Altıncı His / The Sixth Sense (1999) IMDb: 8.1

en iyi korku filmleri altıncı his

En iyi korku filmlerinin bir çoğu ABD yapımıdır ve bu durum hiç tesadüf değildir. Listemizde yer alan diğer korku gerilim filmi önerisi ise Altıncı His filmidir. Filmin konusu; 8 yaşındaki bir çocuğun karanlık güçler tarafından etkisi altına alınmasını anlatmaktadır. Başroldeki çocuk kendisinde normal ötesi bir takım güçlerin var olduğunun farkına varmıştır ve bunların sebebini anlayamadığı gibi çektiği acıları da çocuk psikoloğu Malcolm Crowe'un dışında hiç kimseye anlatamamaktadır. Korku filmleri konusunda açlık çekiyorsanız, Altın His filmini kesinlikle öneriyoruz.

Fragman


39. Kimlik / Identy (2003) IMDb: 7.3

en iyi korku filmleri kimlik

ABD yapımlı bir korku filmi ile daha karşınızdayız. “Korku filmleri hep ABD yapımlı mı?” diyebilirsiniz ancak en iyi korku filmleri maalesef öyle görünüyor… Sıradaki filmimiz Kimlik… Filmde, Şiddetli bir fırtına, birbirine yabancı ve sırlarla dolu on insanı, asabi bir gece müdürünün idaresindeki ıssız bir motelde bir araya gelen insanlar ve bu insanların sırayla ölmesi anlatılır. Gerilimi ve korkuyu son ana kadar yaşatan Kimlik filmini kesinlikle izlemenizi öneririz…

Fragman


38. Ruhlar Bölgesi / Insidious (2010) IMDb: 7.0

en iyi korku filmleri ruhlar bölgesi

Son yıllarda vizyona giren en iyi korku filmleri arasında gösterilen Ruhlar bölgesi, bir çok sitede korku film önerileri arasında bulunan ve yapımdır. Filmin konusu; Josh (Patrick Wilson) ve Renai (Rose Byrne) üç çocuklarıyla beraber eski bir eve taşınmış ve mutlu bir aile yaşamı sürdürmektedirler. Kaza sonucu küçük çocukları komaya girene kadar... Ancak bundan sonra olaylar başlamaktadır. Eğer yeni dönemde çekilmiş bir korku filmi izlemek isterseniz Ruhlar Bölgesi tam da size göre…

Fragman


37. Evdeki Düşman / Orphan  (2009) IMDb: 7.1

en iyi korku filmleri evdeki düşman

En yeni korku filmleri listesi yapılsa kesinlikle ilk sıra olacak bir yapım. Evde Düşman, korku filmi önerileri listesinde olmazsa olmaz filmlerden bir tanesidir. Filmin konusu; Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John’u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir.

Gerilimin doruklarını yaşadığı bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


Neoldu.com'un Film Arşivine erişim için Google Search penceresine ''neoldu film önerileri'' yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

neoldu film önerileri


36. Blair Cadısı / The Blair Witch Project (1999) IMDb: 6.4

en iyi korku filmleri blair cadısı

1940'larda Maryland ormanlarında çok fazla çocuk ortadan kaybolmuştur. Bu garip durumu araştırmak için üç sinema öğrencisi de Blair Witch adıyla bilinen bu efsane için ormanın yolunu tutarlar. Yanlarında bir fotoğraf makenası, bir video kamera ve ses kaydedicisi vardır. Her anı, her konuşmayı ve hareketi kaydederek araştırmaya devam ederler. Ormanda bir takım gariplikler hissedince bu büyük ve korkunç ortamdan hava kararmadan kurtulmak isterler. Sürekli batıya gitmelerine rağmen işaret koydukları yere defalarca geldiklerini gören gençler, günler sonra ormanda kaybolduklarını anlarlar ve ormana ulaşan son güneş ışığı da kaybolup akşam olunca üç öğrenciden bir daha haber alınamaz.

Fragman


35. Cehenneme Bir Adım / The Descent (2005) IMDb: 7.2

en iyi korku filmleri

Altı kız arakadaş keşfettikleri bir mağazara inip korkusuz bir tatil yapmak peşindelerdir. Beklenmedik bir kayanın düşüşü ile çıkış kapısını yitirmişve başka bir çıkış aramak üzere mağaranın derinliklerine doğru yol almaya başlamışlardır. Lairent’i andıran bu mağaradan çıkış yolunu ararken bir anda çok farklı bir canlı formun yaşadığını anlarlar ve onlar için artık korku dolu dakikar başlamıştır.

Ölüm korkusu ile birbirlerine düşmeye başlayan ve bir yandan da bu yaratıklar ile mücadele eden grubun en güçlü kızı Sarah hayatta kalmanın tek yapmaları gerekinin bu yaratıklar kadar acımasız ve vahşi olmak olduğunu anlar.

Fragman


34. Dünyalar Savaşı Zombi / World War Z (2013) IMDb: 7.0

en iyi korku filmleri dünyalar savaşı zombi

Zombi filimlerine yeni bir soluk getiren filimlerin başında gelen Dünyalar Savaşı Zombi Gerry Lane (Bradd Pit) ve ailesinin başından geçenleri konu alıyor. Trafiğin yoğun olduğu bir gün birden büyükbir kaos yaşanır. Arabalar birbirine çarpar, insanlar ortalıkta pervsızca koşuşturmaya başlarlar. Ne olduğunu anlayamayn Lane ailesinde Gerry’inin tek amacı ailesini hayatta tutmaktır. Çok geçmeden insanlığı tehdit eden büyük bir virüs ile karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu durumda en büyük görev eski bir birleşmiş milletler görevlisi olan Gerry’e düşer. Virüsün panzehirini bulmalı, kendisi ve ailesini bu virüsten uzak tutmalıdır.

Fragman


33. 28 Gün Sonra / 28 Days Later (2002) IMDb: 7.6

en iyi korku filmleri 28 gün sonra

Zombi temalı filmlerin başında gelen taraflı tarasız herkesin beğenisi kazanan ‘28 Gün Sonra’ bir damla kan ile bulaşabilen ve saniyeler de yıkıcı bir tahribat yaratan (dönüşen) insanları anlatıyor. Virüs, bulaştığı kişiler de cinnet ve cinayet eğilimine sürüklüyor. 28 gün içinde tüm ülkeyi kasıp kavuran salgın geriye kalan bir avuç insanın hayatta kalmasını ve gelecek yaratma çabasını konu alıyor.

Fragman


32. Halka / The Rıng (2002) IMDb: 7.1

en iyi korku filmleri halka

Bir video kaset düşünün, içinde bir çok farklı görüntü var ve ne mesaj verdiği anlaşılmıyor. Ama bu kasedin bir özelliği var kasedi izledikten sonra telefon çalıyor ve 7 gün içinde öleceğiniz söyleniyor. Dört genç arkadaşın bu kasedi izleyip ölmesi sonucu olayı araştırmaya karar veren gazeteci Rachel kasette ne olduğunu anlamak için izliyor. Artık genç kadın ve çocuğunun da hayatı tehlikeye giriyor. Olayı 7 gün içinde çözmediği takdirde kendisi de ölecek olan Rachel hızlıca araştırmaya ve çözüm bulmaya çalışıyor. Başrolünde Naomi Watts' ın oynadığı film yayınlandığı dönemde çok popüler oldu ve farklı ülkelerde farklı aktörler ile çekildi.

Fragman


31. 30 Gün Gece / 30 Days Of Nıght (2007) IMDb: 6.5

en iyi korku filmleri 30 gün gece

Kuzey kutup dairesi içinde kalan bir bölgede hayatını devam ettiren insanlar kış geldiğinde 30 gün boyunca gece yaşandığı için daha güneye inerek kışı orada geçiriyorlar. Geride kalan az sayıda insan ise orada kalmaya devam ediyor fakat bu kış durum biraz farklı seyrediyor. Yörenin yabancı misafirleri gecenin gelmesini bekliyor. Geride kalan az sayıda insan, acıkmış vampirlerin saldırısına uğruyor. Kendilerini korumaya alan insanlar saldırılar karşısında kayıp verse de kalan kişiler ile tekrar güneşin doğduğu güne kadar yaşam mücadelesi veriyorlar. Film vampir filmleri arasında farklı bir konumda yer alıyor. Ses efektleriyle oldukça başarılı olan film listemizde kendine yer buluyor.

Fragman


30. Şeytan Çarpması / The Exorcısm Of Emıly Of Emıly Rose (2005) IMDb: 6.7

en iyi korku filmleri şeytan çarpması

Emily adındaki genç kız üniversiteyi kazanır ve yurda yerleşir. Orada başına ilginç olaylar gelir. Yalnız kaldığı bir gün gördüğü halüsilasyonlar sonucu kendinden geçer. Bu rüyalar ve halüsilasyonlar devam eder. Zaman geçtikçe daha sıklaşır ve artık çekilmez bir hal alır. Oradaki kilise rahibinden yardım ister. İçine şeytan kaçtığı yönündeki şüpherini dinleyen rahip yardım teklifini kabul eder fakat şeytan çıkarma ayini yapıldığı sırada Emily dayanamaz ve ölür. Rahip tutuklanır ve olay mahkemeye gider. Rahibin avukatlığını yapan adam bu durumun doğruluğu konusunda şüpheye düşer ve mantığı ile arada kalır. Jennifer Carpenter, Laura Linney, JR Bourne, Tom Wilkinson gibi oyuncuların görev aldığı film bilim, din ve adalet üçgeninde geçiyor.

Fragman


29. Aynalar / Mırrors (2008) IMDb: 6.2

en iyi korku filmleri aynalar

Ben Carson, polislikten emekli olduktan sonra bir markette güvenlik görevlisi olarak iş bulur. Bu market sıradan bir market değildir. Daha önce yangın atlatan markette çalışan herkes feci şekilde yanarak can vermiştir. Yangında her yeri yanan markette sadece aynalar sağlam kurtulmuştur. Ben Carson aynalarda tuhaflık olduğunu anlar. Aynalar onunla ilteişime geçmeye çalışmaktadır. Garip görüntüleri anlamaya çalışan Carson, onu ve ailesini tehdit eden kötü bir ruh ile savaşmak zorunda kalır.

Fragman


28. 13. Cuma / Frıday The 13th (2009) IMDb: 5.6

en iyi korku filmleri 13. cuma

Yıllar önce Camp Crystal Lake isimli kamp alanında esrarengiz cinayetler işlenmiştir. Bu cinayetlerin ardından kamp kapatılmış ve uzunca bir süre kapalı kalmıştır. Cesaretli bir girişimci bu kampı tekrar canlandırıp eski günlerine döndürmeye karar verir. Genç güzel kızları ve yakışıklı erkekleri işe alarak işe başlar. Başlarda her şey güzel gibi görünse de birden yağmur fırtınası çıkmasıyla işler değişir. Fırtına boyunca dış dünyadan soyutlanmak durumunda kalan kampta esrarengiz cinayetler işlenmeye başlar. Belli bir sıraya göre ve oldukça yaratıcı yöntemlerle tek tek işlenen cinayetleri kimin işlediğini anlamaya ve ondan kurtulmaya çalışırlar.Kevin Bacon, Adrienne King, Jeannie Taylor, Ari Lehman ve Betsy Balmer gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı film benzer konulu filmlere göre görsel efektleriyle ve sahne açılarıyla açık ara farkla öne geçmiş, kült filmler arasında yer almıştır.

Fragman


27. Teksas Katliamı / The Texas Chaınsaw Massacre (1974) IMDb: 7.5

 en iyi korku filmleri teksas katliamı

Küçük yaşlarda Teksas' da bir travma yaşayan ve ailesini ve arkadaşlarını kaybeden Sally, hayatta kalmayı başarmış ve o bölgeden uzaklaşmıştır. Yıllar sonra gelen haber üzerine büyük annesinden büyük bir miras kaldığını öğrenir. Arkadaşlarını alarak mirasını almaya giden genç kadın mirası hak edebilmek için bazı talimatlara uymak zorundadır. Yolda onlara otostop çeken Darryl de arabaya alarak maceraya dahil ederler. Ev çok büyük zevkle döşenmiş olmasına rağmen bazı bölümlerde ürkütücü bir hava barındırmaktadır. Gençler bölgede psikopatlığı ile bilinen Deri Yüz' ün dikkatini çeker. Bölge şerifi bunu bildiği halde gençleri yem olarak kullanıp bu adamı yakalamak ister fakat işler hesaplandığı gibi gitmez. Filmde Jessica Biel, Mike Vogel, Lauren German, David Dorfman ve Erica Leerhsen karakterlere can veriyor. Filmin konusu yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilmiştir.

Fragman


26. Diğerleri / The Others (2011) IMDb: 7.6

en iyi korku filmleri diğerleri

New Jersey' de yaşamakta olan Grace, İkinci Dünya Savaşı'nda kocasını kaybetmiş ve iki çocuğu ile birlikte kalmıştır. Çocukların ikisi de güneş ışığına karşı reaksiyon gösteren bir cilt hastalığına sahiptir. Bu yüzden oturduğu evin içeri ışık sızdırmayan kalın perdeleri vardır. Savaşın getirdiği ekonomik zorluklar yüzünden halk sıkıntı çekmektedir. Grace' den yardım istemek için gelen yaşlı bir çifte ve konuşamayan genç bir kıza evde kalacak yer verir. Çocukların hastalığı konusunda uyarır fakat bu kişileri henüz tanımadığı için onlara güvenememektedir. Bir gün Grace' nin kızı Anne, evde Victor adında bir çocuğun onlarla birlikte yaşadığını söyler. Grace buna inanmaz fakat evin etrafını kaplayan garip sis bulutu sonrası kızın söylediğinin doğru olabileceğine dair kanıtlar bulur. Şimdi Grace çocukları, güvenemediği insanalar ve iddia edilen Victor ile evde yaşamaya çalışacaktır. Başrolde Nicole Kidman' ın oynadığı filmde ona Christopher Eccleston, Fionnula Filanagan, Michelle Fairlay ve Eleina Cassdy gibi isimler eşlik ediyor.

Fragman

25. IT  / O (2017) IMDb: 7.4

Stephen King tarafından yazılan bir romanın bir kısmından esinlenerek yaratılmış bu filmdeki zaman algısı sizi şaşkına uğratacak. Kaybedenlerin kalbinin,  sağlam ruhlarının korkunç ve etkileyici bir dille anlatıldığı bu filme mutlaka göz atmalısınız. 

it.jpg

Fragman


24. Let Me In / Kanıma Gir (2010) IMDb: 7.1

Matt Reeves tarafından yazılan ve yönetilen Let Me In, bir kızla arkadaş olan bir çocuk hakkında bir hikayeye sahiptir. Ayrıca filmde yer alan kız bir vampirdir. Film, başrollerin derinden gelen dostluklarını, beraberinde gelen tüm korkunç gerginliklerini ve manipülasyonlarını inceliyor. Bir vampir filmi olmasından ötürü hiç de adil olmayan bir şiddet izleyeceksiniz!

let-me-in.jpg

Fragman


23. The Cabin in The Woods / Dehşet Kapanı (2012) IMDb: 7.0

İlk bakışta, The Cabin in The Woods  tüm zamanların en ünlü korku filmi gibi görünebilir ama aslında tam tersi! Drew Goddard ve Joss Whedon, bir meta-anlatı kavramını kullanarak, karakterlerini ve gerçekten dehşet verici korku sahnelerini yaratmışlardır. 

the-cabin-in-the-woods.jpg

Fragman


22. The Conjuring / Korku Seansı (2013) IMDb: 7.5

Heyecanlandırmak için biraz zamanınızı alan bir film olsa da canavarı göstermeden yavaş yavaş gerginlik inşa etmeyi başaran bu korku filmi gerçekten izlenmeye değer bir film. Yolun her adımında ne yaptığını bilen ürpertici ve iyi hazırlanmış bir perili ev dehşeti!

the-conjuring-001.jpg

Fragman


21. Paranormal Activity (2007) IMDb: 6.3

Paranormal Activity, insanoğlunun bilinçaltındaki en ilkel korkularını gıdıklayarak başarıya ulaşan, zeki film serilerinden. Film, çok düşük bütçelerle, sadece insanın endişe ve hayal etme korkusuna dayalı kurgusuyla bir hayli ses getirdi. 

Micah ve kız arkadaşı Katie San Diego sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine tanışırlar. Başlarda her şey yolunda gibi görünüyordur. Ancak Katie'nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana uhrevi bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir. Bu varlık evde de takiptedir.

paranormal-activity-001.jpg

Fragman


20. The Omen / Kehanet (1976) IMDb: 7.6

1976'da yapılan Omen, yeniden yapılanma değil, Şeytan tarafından, Mesih karşıtı ve onun ebeveyninin onunla başa çıkmak için aşağıya doğru spiral olarak işaret ettiği bir çocuk hakkındadır. Richard Donner korkunç bir atmosfer yaratır ve bu atmosfer bizi ucuz numaralara başvurmaktan korkutmak için kullanılır. Ancak, belki de filmi daha korkutucu yapan şey, çekim sırasında oyuncuların başına gelen korkunç şeylerdir.

en iyi korku filmleri

Fragman


19. The Evil Dead / Şeytanın Ölüsü (1981) IMDb: 7.5

Sam Raimi tarafından yazılan ve yönetilen The Evil Dead, ormanlık alanda başlamaktadır. Bir grup genç, bilmedikleri bir yerin ortasında ürkütücü bir kabine doğru yola çıkarlar. Süreç içerisinde bir iblis uyanır ve gençler hayatta kalmak için onunla bir savaş içine girerler.

the-evil-dead.jpg

Fragman


18. Misery / Ölüm Kitabı (1990) IMDb: 7.8

Film yazar Paul Sheldon arabasının takla atarak yoldan çıkmasına neden olan kar fırtınasını hatırlamaktadır.

Tek hatırladığı Annie Wilkes'in evinde gözlerini açması ve bu kadının kendisinin aşırı bir fanatik olduğudur.

misery.jpg

Fragman


17. The Silence of The Lambs / Kuzuların Sessizliği (1991) IMDb: 8.6

Bir korku filminden daha çok dedektif bir gerilim olsa da, Kuzuların Sessizliği'nin kusursuz zanaatını görmezden gelmek bir suç gibi geldi. Hem güzel hem de iyi yönetilen, hem rahatsız edici bir seri katil hem de yamyam Hanibal Lecter'ın terörü... 

the-silence-of-the-lambs.jpg

Fragman


16. Eraserhead (1977) IMDb: 7.4

Sinemanın en aykırı dehalarından David Lynch imzalı film, yönetmenin ilk uzun metrajı olmasının yanı sıra ardından gelecek başyapıtların habercisi niteliğindedir. Henry Spencer, uzun zaman önce yaşadıkları bir ilişki sırasında Mary'nin hamile kaldığını öğrenir ve onu kendi evine getirir. Mary, zamanı geldiğinde doğumu gerçekleştirir ancak dünyaya getirdiği şey çocuk değil insan dışı bir yaratıktır. Mary evden kaçar ve Spencer için kabus dolu günler böyle başlar.

eraserhead.jpg

Fragman


15. Poltergeist / Kötü Ruh (1982) IMDb: 7.4

Steven Spielberg tarafından üretilen orijinal Poltergeist, modern bir korku klasiğidir ve 80'lerde kitleleri dehşete düşürerek serbest bırakılması konusunda ticari ve kritik başarılar elde etmiştir. Konusu, bugün izlediğimiz perili ev korku filmlerinin çoğunu etkilemeye devam etti.

poltergeist.jpg

Fragman


14. Halloween / Cadılar Bayramı (1978) IMDb: 7.8

Michael Myers, kız kardeşini 6 yaşında öldürdüğünde, on beş yıl boyunca bir psikiyatri hastanesine yollandı. Ancak bir Cadılar Bayramı’nda kız kardeşi geri dönüyor ve onu tekrar öldürmek istiyor. John Carpenter’ın Cadılar Bayramı, modern korku filmini kurmasına yardım eden ve Michael Myers’ı korkunç bir öcü yapan klasiktir.

halloween.jpg

Fragman


13. The Babadook / Karabasan (2014) IMDb: 6.8

Babadook, bugünkü korku filmlerinde çok yaygın olan korku çerçevelerini reddetmiyor ama derinleştikçe derinleşiyor. Film bittikten sonra bir süre düşünmenizi gerektirecektir. İzleyiciye kesinlikle tatmin edici bir hikaye sunuyor. 

the-babadook.png

Fragman


12. The Thing / Şey (1982) IMDb: 8.1

John Carpenter’ın The Thing’i, 1950’li orjinalinin bir versiyonudur. Orijinalinden daha karanlık ve daha ürkütücüdür ve karanlık gerginliği yaratmak için fantastik özel efektler kullanır. Baştan sona kadar ilgi çekici!

the-thing.jpg

Fragman


11. Dawn Of The Dead / Ölülerin Şafağı (2004) IMDb: 7.3

Genç ve güzel hemşire Ana, hastanedeki günlük mesaisini bitirip evine, çok sevdiği kocasına döner. Aşk içinde sevişip birlikte uyurlar. Ertesi gün kocası yan komşusu tarafından öldürüldükten sonra yeniden hayata döner. Ana, mahallede olan kaosu ve etrafta birikmeye başlayan zombileri fark ederek evden kaçar. Kendine geldiğinde bir polis ve diğer kurtulmak isteyenlerle karşılaşır. Bir alışveriş merkezinde hep birlikte güvenlik ararlar. Çok geçmeden diğer kaçanlar da gelirler ve eğer hayatta kalmak istiyorlarsa birbirlerine kenetlenmeleri gerektiğini öğrenirler. Dünya ölüler tarafından yönetilmek üzeredir. Bu küresel kaos içinde hayatta kalmanın yolu nedir?

dawn-of-the-dead.jpg

Fragman


10. Green Room / Dehşet Odası (2015) IMDb: 7.0

Punk rock grubu Ain't Rights'ın, Amerika'nın kuzeybatısında yaptıkları turneden bir sonraki durağı Portland'dır. Ancak konser son anda iptal olur, grup bunun yerine ormanın içinde, gözden uzak bir mekanda sahneye çıkmayı kabul eder. Gerisi darma duman...

green-room.jpg

Fragman


9. Carrie / Günah Tohumu (1976) IMDb: 7.4

"Erkekler Ağlamaz" filminin yönetmeni Kimberly Peirce'in kamera arkasına geçtiği ve yeniden uyarlanan yapımda psişik güçlere sahip olan Carrie rolünde, genç oyuncu Chloe Moretz yer alır. Kadroda yer alan diğer isimlerse Julianne Moore, Gabriella Wilde, Portia Doubleday ve Judy Greer.

carrie.jpg

Fragman


8. A Nightmare On Elm Street / Elm Sokağı Kabusu (1984) IMDb: 7.5

Filmin prodüktörlüğünü Michael Bay, Brad Filler ve Andrew Form üstlenmiş ve filmin senaristi olarak Wesley Strick görev almıştır. Filmin başrol oyuncuları arasında Rooney Mara, Katie Cassidy, Thomas Dekker ve Kellan Lutz da bulunuyor.

a-nightmare-on-elm-street.jpg

Fragman


7. Alien / Yaratık (1979) IMDb: 8.5

Görevini tamamlayarak Dünya'ya dönmeye hazırlanan kargo gemisi Nostromo'nun beş erkek, iki kadın ve bir kediden oluşan mürettebatı özel kabinlerinde uykudadır. Bilgisayarların çevredeki bir gezegende yabancı bir yaşam türü tespit etmeleri üzerine uyandırılırlar. Yasalar, akıllı olabilecek her canlının araştırılmasını emretmektedir.

alien .jpg

Fragman


6. Psycho / Sapık (1960) IMDb: 8.0

Alfred Hitchcock’un başyapıtı olarak kabul edilir. Marion Crane’e patronuyla iş yapan zengin bir adama para emanet eder ve ardından Marion yola koyulur.

psycho-001.jpg

Fragman


5. Rosemary’s Baby / Rosemary'nin Bebeği (1968) IMDb: 8.0

Roman Polanski'nin yönettiği Rosemary’nin Bebeği şimdiye kadar yapılmış en iyi korku filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Paranoya ve anksiyete duyguları, nihai doruğa kadar daha da kötüleşir.

rosemary’s-baby.jpg

Fragman


4. The Witch (2015) IMDb: 6.8

2015 Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan ve festivalde yönetmen ödülünü kazanan, bir de Jüri Özel Ödülü adaylığı alan The WitchRobert Eggers‘ın senaryosunu yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi olarak karşımıza çıkar. 

the-witch.jpg

Fragman


3. The Exorcist / Şeytan (1973) 8.0

Aynı ismin romanına dayanarak, The Exorcist, tüm zamanların en korkunç korku filmi olarak kabul edilir. Regan adında küçük bir kızı şeytan ele geçiriyor ve şeytan çıkarmak için evine bir Katolik rahip geliyor. Şimdi anladınız mı Kutsal Damacana nereden geliyor? :)

the-exorcist.jpg

Fragman


2. Get Out / Kapan (2017) IMDb: 7.7

Genç bir siyah olan Chris (Daniel Kaluuya), beyaz kız arkadaşı Rose'la (Allison Williams) birlikte, kızın ailesinin yanına tanışmaya gider. Ancak bu kasabada tuhaf birşeyler vardır. Burada yaşayan siyahlar gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaktadır. Burada yaşayan bir başka siyah Chris'ten bir an önce oradan kaçmasını ister, ancak bu basit bir iş olmayacaktır.

get-out.jpg

Fragman


1. The Shining / Cinnet (1980) IMDb: 8.4

Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder. Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yalnız kalacaklardır. Medyum yetenekleri olan Torrance'ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar. Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar. Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

the-shining-001.jpg

Fragman


Önerilen İçerik: Unutulmaz En İyi Filmler - Netflix Korku Filmleri 

NeOldu.com / SİNEMA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
62
68
37
8
26
12
19
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Etiketler:
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.