2020 Filmleri | IMDb Puanı Yüksek 2020'nin En İyi Filmleri

2020 yılında izleyici ile buluşan aksiyon ve macera dolu filmleri bir araya getirdik. İşte 2020 yapımı en iyi filmler listesi...
2020 Filmleri | IMDb Puanı Yüksek 2020'nin En İyi Filmleri

2020'nin En Çok İzlenen Filmleri Listesi

Bu yazımızda 2020 film tavsiyeleri ile karşınızdayız. Film eleştirmenlerin beğendiği ve mutlaka izlenmesi gereken 2020'nin en iyi filmlerini listeledik.. İşte IMDb puanı yüksek, en yeni 2020 film tavsiyeleri...

En İyi 2020 Filmleri;

1. Saraitda (Alive)

alive.webp

2020'nin en hit Kore filmleri arasında yer alan Alive'de Güney Kore'li iki gencin zombi saldırısından kurtulma çabaları anlatılıyor. Gizemli bir virüsün tüm ülkeyi etkisi ltına almaya başladığı sıralarda evde tek başına olan Joo-Woo adeta hapsolmuştur. Etrafında salgının bulaşmadığı tek bir kişi kalmayan Joo-Woo tam intihar ederken komşusu Yoo-Bin'in hayatta olduğunu görür. İkili güvenli bölgeye gidebilmek için büyük mücadeleler verecektir.

TürKorkuAksiyonDram
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenMatt
Naylor
OyuncularAh-In
Yoo
Shin-
Hye
Park
Bae-
soo
Jeon

2. Tenet

2020 Filmleri

Christopher Nolan filmleri listesinde 2020'de vizyona giren ve büyük etki yaratan Tenet, yeni bir dünya savaşını engellemek için seçilmiş kahramanımızın casusluk hikayesini anlatıyor. Gerçek bir zaman kavramanın ötesinde uluslararası arena casusluk yapmak için seçilen başkahramanımız, bu tehlikeyi durdurmak için birilerinden yardım almak zorundadır.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenChristopher
Nolan
OyuncularJohn
David
Was
-hington
Robert
Pattin
-son
Eliza
-beth
Debicki

3. Greyhound

2020 Filmleri

2. Dünya Savaşı filmleri seven okurlarımız için özelikle 2020 güzel filmleri listesine dahil ettiğimiz bir yapım… Greyhound! Tom Hanks’in efsane oyunculuğunu yanı sıra harika müzikleri su gibi akan Greyhound, ABD’nin 2. Dünya savaşı girmesinden birkaç sonraki süreci anlatır. Hayati derecede önemli olan müttefik konvoyunun görevi verilen komuta, hırçın denizlerde hareket ederken, suyun altında kurt sürüsü gibi pusuda bekleyen Alman denizaltılarında da kurtulmak zorundadır.

TürDramTarihiAksiyon
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAaron
Schneider
OyuncularTom
Hanks
Elisabeth
Shue
Stephen
Graham

4. The Trial of the Chicago 7

2020 Filmleri

ABD’de yaşanan gerçek bir olaydan esinlenen The Trial of the Chicago 7, Netflix’in en iyi filmleri arasında yer alıyor. İzleyenlerin kendisini 1968 yılında hissettiği yapımda, Chicago’da gerçekleşecek Demokratik Ulusal Kongresi'nde ayaklanma çevreleyen kesimler bir araya gelir ve şehirde önü alınamayan büyük şiddet olayları yaşanır. Devlet, bu yaşananlarda sebep olduğunu iddia ettiği 7 kişiyi mahkemeye çıkarır. Film, bu mahkeme sahnelerini ve ayaklanma sırasında yaşananları izleyiciye aktarır.

TürGerilimTarihDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAaron
Sorkin
OyuncularEddie
Redmayne
Alex
Sharp
Sacha
Baron
Cohen

5. Enola Holmes

2020 Filmleri

Ünlü İngiliz dedektif Sherlock Holmes’in kız kardeşi Enola Holmes, 16. yaş gününde annesinin ortadan kaybolduğunu fark eder. İlk olarak abileri Sherlock ve Mycroft’tan yardım istese de onlardan istediği desteği bulamaz ve kendisine evden kaçmaya karar verir. Yolculuk esnasında genç bir Lord ile tanışır. Enola Holmes, annesini bulmak isterken, bir yandan da genç Lord ile hayatları kesişecektir.

TürSuçAksiyonMacera
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenHarry
Bradbeer
OyuncularMillie
Bobby
Brown

Henry
Cavill

Sam
Claflin

6. Run

2020 Filmleri

Gerilim ve gizemli filmler türünde 2020’nin en yeni fillerinden bir tanesi olan “Run”, annesi tarafından bütün herkes ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen genç ve güzel bir kızın hayatını işliyor. Bu yaşına kadar dört duvar arasında kalan kız, eğitim olmak üzere her şeyi annesinden öğrenmiştir. Küçükken bu durumu kabullenen kız, büyüdükçe annesinin kendisinden bir şey sakladığını düşünür ve hayatı bambaşka bir hale girecek şekilde değişir.

TürGizemGerilimKorku
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAneesh
Chaganty
OyuncularSarah
Paulson
Kiera
Allen
Sara
Sohn

7. The Devil All the Time

2020 Filmleri

Baş rolünde Marvel filmleri serisinden tanıdığımız Tom Holland ve The Twilight filmi ile ünlenen Robert Pattinson’un yer aldığı The Devil All the Time, Ohio’da farklı geçmişlerden gelen bir grup insanın hayatını konu ediniyor. Filmin geçtiği bölgede kötülükler ve suçlar her geçen zaman artarken, Arvin Russell isimli genç, bu ortamda hem kendisini hem de sevdiklerini korumak için büyük mücadele verecektir.

TürSuçDramGerilim
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAntonio
Campos
OyuncularDonald
Ray
Pollock
Bill
Skarsgård
Tom
Holland

8. Mulan

2020 Filmleri

Disney filmleri arasında en sevilen animasyonlarından Mulan, bu kez izleyicilerin karşısına bir sinema filmi ile çıkıyor. Film, kadınların sadece çocuk doğurmak ve kocasını mutlu etmek için yaşadığı düşünüldüğü dönemde geçmektedir. Baş kahramanımız Mulan ise bu durumdan memnun değildir. Çin İmparatorluğu’nda her ailenin en az bir erkek üyesi, Kuzeylilere karşı ülkeyi korumak için savaşa katılmak zorundadır. Mulan, hasta olan büyük savaşçı babasının yerine erkek kılığına girerek savaşa katılır.

TürMaceraDramAksiyon
IMDb5.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenNiki Caro
OyuncularDonnie
Yen
Li
Gong
Jet
Li

9. The Old Guard

2020 Filmleri

2020 filmleri listesinde ülkemizde en çok izlenen Netflix filmlerinden bir tanesi olan The Old Guard, uzun yıllardır paralı asker olarak görev yapan ve en önemli özellikleri ölümsüzlük olan bir grup savaşçının yaşadıklarını izleyiciyle buluşturuyor. Filmin konusuna kısaca değinecek olursak, son görevlerinde başarısız olan ve herkesten gizledikleri özellikleri ortaya çıkan ölümsüzler, bir gün kendileri gibi yeni birisinin olduğunu öğrenirler. Bir yandan yeni ölümsüzü kendi saflarına katmaya çalışırken, diğer yandan da düşmanları ile mücadele etmek zorundadır.

TürMaceraAksiyonFantastik
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGina
Prince
Bythe
-wood
OyuncularCharlize
Theron
KiKi
Layne
Matt
-hias
Schoe
-naerts

10. 21 Bridges

2020 Filmleri

Marvel ’ın Black Panther filmiyle ismini duyuran ve bir çok kişinin hafızasında yer edinen Chadwick Boseman’ın baş rolünde yer aldığı 21 Bridges… Netflix filmleri listesinde mutlaka izlenmesi gereken filmde, çok küçük yaşta, polis olan babasını kaybeden ve onun yolunda ilerleyen Davis, NYPD içerisinde gözden düşmüş bir dedektiftir. Uyuşturucu soygunu sırasında katiller 8 polisin ölmesine neden olur ve olayın araştırması Davis’e bırakılır. Davis, olayın iç yüzünü öğrenmeye başladığında büyük bir şoka uğrayacaktır.

TürSuçDramAksiyon
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenBrian
Kirk
OyuncularChadwick
Boseman
Sienna
Miller
J.K.
Simmons

11. Bad Education

2020 Filmleri

Bad Education, Long Island'da görevi müfettişlik olan Frank Tassone ve onun müfettiş asistanı Pam Gluckin yaşadıklarını odak noktasına alıyor. Bu iki başarılı isim Roslyn Okulu'na, tarihi boyunca kazanmadığı bir prestij kazandırır. Frank, tabiri caizse jilet gibi giyinen, titiz ve temiz bir adamdır. Adeta etrafına güven aşılar. Ancak günün birinde cesur bir gazeteci Frank’in hayatında derinlere bakmak ister.Peki, gerçekten de her şey dört dörtlük müdür?

TürDramKomediSuç
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenCory
Finley
OyuncularHugh
Jackman
Ray
Romano
Welker
White

12. Extraction

2020 Filmleri

2020’nin en dikkat çeken yapımları arasında yer alan ve aksiyon filmleri sevenlerin soluksuz izleyeceği bir yapım olan Extraction filmi, hayatta kaybedecek bir şeyi kalmayan korkusuz ve cesur bir paralı asker Tyler Rake hayatına odaklanır. Kendisine, oldukça zor bir kurtarma görevi işi gelir. Hindistan’da geçen filmde büyük bir suç baronu hapistedir ve oğlu düşmanları tarafından kaçırılmıştır. Çocuğu kurtarmak için Tyler elinden gelenin fazlasını yapmak zorunda kalacaktır.

TürAksiyon
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenSam
Hargrave
OyuncularChris
Hemsworth
Bryon
Lerum
Ryder
Lerum

13. A Quiet Place Part II

2020 Filmleri

2018 yılında izleyiciyle buluşan "Sessiz Bir Yer" filminin 2020 yılında vizyona giren ikinci serisi… Filmin baş rollerinde Emily Blunt, Cillian Murphy, Noah Jupe ve Millicent Simmonds yer alıyor. İlk filmde, hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen ve hiçbir şekilde konuşmayan aile saldırılardan kurtulmuştur. Serinin ikinci filminde ise hayatta kalmayı başaran kişilerin yeni yaşamları ele alınmaktadır.

TürKorkuGerilim
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJohn
Krasinski
OyuncularEmily
Blunt
Millicent
Simmonds
Cillian
Murphy

14. The Way Back

2020 Filmleri

2020 filmleri arasında sinema severlerin uzun zamandır beklediği ve baş rolünde Ben Affleck’in yer aldığı The Way Back, aile vakfını ve eşini kaybetmiş bunalım içerisinde bağımlılıkla mücadele eden eski bir basketbol yıldızının hayatına odaklanmaktadır. Eski basketbol yıldızı Jack, farklı ırklardan olan lise basketbol takımına isteksiz bir şekilde koçluk yaparken, çocukların mücadelesi sayesinde kendi ruhunu da geri kazanmaya çalışacaktır. Tabi bu sırada büyük kayıplarla zaman zaman karşı karşıya kalacak ve eski bağımlılığına tekrardan yenilmemek için büyük bir mücadele vermek zorundadır.

TürDramSpor
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGavin
O'Connor
OyuncularBen
Affleck
Al
Madrigal
Janina
Gavankar

15. The Invisible Man

2020 Filmleri

The Invisible Man filminde, kontrolcü bir erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia, canına tak ettiği bir gece evden kaçar ve kendisi için tehlike gördüğü şeyden uzaklaşmaya çalışır. Yardım için kardeşi, kardeşinin yakın arkadaşı ve onun kızından yardım ister. Ancak ortada gelişen bir durum vardır ve Cecilia’nın erkek arkadaşının intihar ettiği ve servetinin büyük kısmını Cecilia’ya bıraktığı ortaya çıkar. Cecilia bunun bir tuzak olduğunu düşünür ve hayatının tehdit altına olduğunu, görünmez birisinin hayatına kast etmek için çabaladığı kanısına varır.

TürBilim KurguKorkuGerilim
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenLeigh
Whannell
OyuncularElisabeth
Moss
Oliver
Jackson-Cohen
Harriet
Dyer

16. Bad Boys for Life (2020) IMDb: 7.2

2020 Filmleri

Aksiyon ve komedi dolu harika bir filme hazır mısınız? Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens ve Alexander Ludwig gibi isimlerin yer aldığı Bad Boys for Life filminde uyuşturucu satıcılarına karşı sert bir mücadeleye giren iki polisin yaşadıkları aktarılmaktadır. Mike Lowery ve Marcus Burnnet adında iki polis uyuşturucu baronu olarak bilinen Armando Armas’ın takibindedir. Bu iş sandıkları kadar kolay olmayacaktır çünkü Armonda Armas soğuk kanlı bir katildir. Maceranın, aksiyonun ve tadında bir komedinin yer aldığı Bad Boys for life, evde vakit geçirmek istediğiniz dönemde harika bir tercih olacaktır.

TürBilim KurguMaceraSuç
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAdil El
Arbi
OyuncularWill
Smith
Martin
Lawrence
Vanessa
Hudgens

17. Onward

2020 Filmleri

2020 filmleri listesinde animasyon filmleri isteyen okurlarımız için gerçekten harika bir yapım. IMDb sitesinde oldukça yüksek bir plan olan Onward, babalarını çok küçük yaşlarda kaybetmiş iki kardeşin hayatına izleyici ortak ediyor. İki kardeş, babaları ile son bir gün geçirme fırsatını olduğunu öğrenir. Bunu sağlayacak şey bir büyüdür. Kardeşler bu büyüye sahip olmak için maceradan maceraya atılacaktır.

TürAnimasyonAksiyonKomedi
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenDan
Scanlon
OyuncularTom
Holland
Chris
Pratt
Julia
Louis
-Dreyfus

18. The Call of the Wild

2020 Filmleri

Hafta sonu ailecek izlenebilecek filmler arasında yer alan The Call of The Wild, kesinlikle pişman olmayacağınız yapımlardan. Filmde, mutlu hayatı tepetaklak olan koca yürekli köpek Buck’ın hikâyesini izliyoruz. Posta dağıtım köpeği olan Buck, ilk önce çaylak sonrasında ise lider konumuna kadar yükselmiştir. Buck’ın artık tek bir amacı vardır. Bu dünyadaki yeri… Artık, kendisinin efendisi olmak için bir maceraya çıkacaktır.

TürAileDramMacera
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenChris
Sanders
OyuncularHarrison
Ford
Omar
Sy
Cara
Gee

19. Sonic the Hedgehog

2020 Filmleri

Çocukluğumuzun en çok sevilen karakteri Sonic’in 2020 filmleri listesinde merakla beklenen bir yapım. Sonic, peşine düşen görevlilerden bir anca önce kurtulup, şeytani doktorun elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışır. İnsan biçimindeki Sonic hükumetinde gündemindedir. Devlet kademesinde herkes Sonic’i aramaya başlar. Bu zorlu koşullarda hedefini mutlak yerine getirmesi gerekmektedir.

TürAileAksiyonMacera
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJeff Fowler
OyuncularBen
Schwartz
James
Marsden
Jim
Carrey

20. Birds of Prey

2020 Filmleri

2020 filmleri listesinde yer verdiğimiz Birds of Prey, başrollerinde Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead ve Ewan McGregor’un yer aldığı aksiyon, macera ve suç türünde bir yapım. Türkçe’ye çevrilirken Yırtıcı Kuşlar ismiyle çevrilen yapımda, mafya babası tarafından kaçırılan genç bir kızın kurtarılmasını anlatılmaktadır. Batman’ın şehri Gotham’da yaşanan hikayede, kanun savaşçısı Helena Bertinelli ve suçla savaşan bir aileden gelen yakın dövüş ustası Dinah Laurel güçlerini birleştirip kaçırılan kızı kurtarmaya çalışacaktır.

TürSuçAksiyonMacera
IMDb6.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenCathy
Yan
OyuncularMargot
Robbie
Rosie
Perez
Mary
Elizabeth
Winstead

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum