Fantastik Filmler 2022 - Sihir ve Büyü Konulu 35 Ödüllü Film

Fantastik Filmler 2022 - Sihir ve Büyü Konulu 35 Ödüllü Film
29.05.201513:22

İzleyenlerini büyülü bir dünyaya götüren birbirinden fantastik filmleri listeledik. İşte, yeni ve eski en çok izlenen fantastik film önerileri...

Haber güncelleme tarihi 14.04.2022 18:35

Fantastik Filmler

İzleyenlerin hayal dünyasını geliştirecek en iyi fantastik filmleri IMDb puanlarıyla birlikte sizler için derledik. Listemizde büyü filmleri, sihirli filmler, orta dünya filmleri ve oscar ödüllü izlenmesi gereken 35 fantastik film önerisi yer alıyor. Ayrıca fantastik türde filmseverlerin severek izleyeceğini düşündüğümüz en iyi filmler listemize de linke tılayarak ulaşabilirsiniz.

İşte, en güzel fantastik film önerileri...

1. Morbius

Fantastik filmler

Marvel yapımı inanılmaz fantastik filmlerden biri olan Morbius'da hastalığına çare arayan Dr. Michael Morbius'un hikayesi konu ediliyor. Nadir görülen bir kan hastalığına sahip olan Morbius deneysel işlere girişince kendisini vampir benzeri inanılmaz bir yaratığa dönüştürür. Morbius sürekli kana ihtiyaç duyan bir yaratığa dönüştüğü gibi artık ışığa da çıkamamaktadır.  

TürFantastikAksiyonMacera
IMDb5.2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenDaniel
Espinosa
OyuncularJared
Leto
Matt
Smith
Adria
Arjona

2. Spider-Man No Way Home (Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok)

Fantastik filmler

Örümcek adam serisi filmlerinin sonuncusu olan bu bölümde kimliği ifşa olan Örümcek Adam'ın yeniden gizlenme çabalarını izliyoruz. Kendisi ve birçok arkadaşı ın ifşa olması ile birlikte hayatı zorlaşan Örümcek Adam yakından tanıdığı Doctor Strange'den yardım ister. Doctor Strange onun için özel bir ilaç hazırlar. Ancak Örümcek adam yakın arkadaşlarının onu unutmasını istemez. Bu durum örümcek adamın başına büyük belalar açacaktır. 

TürFantastikAksiyonMacera
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenJon
Watts
OyuncularTom
Holland
ZendayaBenedict
Cumber
-batch

3. The Suicide Squad (İntihar Timi)

Fantastik filmler

Harley Quinn ve arkadaşlarının yeni bir maceraya atıldığı bu fantastik filmde yeni Suicide Squat timi ile tanışıyoruz. Filmde militan düşmanlar ve teröristlerle dolu Corto Maltese adası devletin başına büyük sorunlar açmaktadır. Polis teşkilatının bu sorunu çözmek için bulduğu plan ise hapishanede tutulan süper kötüleri bir tim haline getirmektir. 

TürFantastikAksiyonMacera
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenJames
Gunn
OyuncularMargot
Robbie
Idris
Elba
John
Cena

4. Jungle Cruise (Orman Gezisi)

Fantastik filmler

Eşsiz hikayesi ile izleyenlerini fantastik bir maceranın içerisine sokan Jungle Cruise filminde tıbbın geleceği için önemli bir buluşun peşinde koşan bilim insanı Lilly Houghton'un gezisini izliyoruz. Amazon ormanlarının derinliklerinde bir hayat ağacı olduğuna inanan Lily buradan alacağı örneklerle yeni bir ilaç keşfedecektir. Ancak Amazon ormanlarına giderken ilk olarak büyük bir akarsudan geçmek zorundadır.

TürFantastikMacera
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenJaume
Collet
-Serra
OyuncularEmily
Blunt
Dwayne
Johnson
Jesse
Plemons

5. Venom: Let There Be Carnage ( Venom Zehirli Öfke 2)

Fantastik filmler

Venom serisinin 2021 yapımı bu filminde Venom'a dönüşen Eddie Brock'un maceralarını izliyoruz. Eski hayatına dönmek isteyen Eddie Venom'un isteklerine karşı dururken hapishaneden kaçan seri katil Cletus Kasady ile iletişime geçerek onunla bir röportaj yapmak ister. Bu sayede kariyerinde ilerlemeyi planlayan Eddie bir anda karmaşık bir maceranın içerisine düşecektir. 

TürFantastikAksiyon
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenAndy
Serkis
OyuncularTom
Hardy
Woody
Harrelson
Michelle
Williams

6. Wonder Woman 1984

Fantastik filmler

En iyi DC filmleri arasında yer alan Wonder Woman filmi, 1980’li yılların ortasında geçen ve müttefiklerle karşı karşıya kalan Wonder Woman’ın maceralarını konu almaktadır. Wonder Woman lakabıyla ünlenmiş olan Diana Prince filmde bu kez iki düşman ile karşı karşıya kalır. Karakterimizin çocukluk yıllarınında gösterildiği bu aksiyon dolu fantastik filmi izlemenizi öneriyoruz.

TürFantastikAksiyonMacera
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenPatty
Jenkins
OyuncularGal
Gadot
Chris
Pine
Kristen
Wiig

7. Soul

Fantastik filmler

Orta okulda müzik öğretmeni olan Joe Gardner, hayatı boyunca Jazz grubu ile birlikte çalışmak ve Jazz piyanisti olmak istemektedir. Bu hayalini gerçekleştirmek için müzisyenlik kursuna yazılır. New York sokaklarında gezerken birden bire kendini kanalizasyonda bulan Joe, Dünya’ya nasıl geri döneceğini bulması gerekmektedir. Animasyon fantastik filmler listesinde yer alan Soul 7'den 70'e her yaş kitlesi için uygundur.

TürFantastikAnimasyonMacera
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenPete
Docter
OyuncularJamie
Foxx
Tina FeyGraham
Norton

8. The Croods; A New Age (Croods'lar Yeni Bir Çağ)

Fantastik filmler

Tarihi fantastik filmler arasında yer alan bu film serisi öğretici ve eğlenceli sahneleri ile dikkat çekiyor. Croods filminin devamı olan filmde Crood ve Betterman ailelerinin arasında geçen mücadele anlatılmaktadır. Tarih öncesi bir dönemde geçen filmde Betterman ailesi Crood ailesinden daha iyi olduğunu kanıtlamaya çalışmaktadır.

TürFantastikAnimasyonAile
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJoel
Crawford
OyuncularNicolas
Cage
Ryan
Reynolds
Emma
Stone

9. Star Wars: The Rise of Skywalker (Star Wars; Skywalker'ın Yükselişi) 

Fantastik filmler

Büyük lider Snoke’u öldüren Kylo Ren artık büyük lider olmuştur. Acımasız yönetimin altında galaksi yavaş yavaş umutsuzluğa kapılmıştır. Luke Skywalker güçle birleşmesinden sonra Rey kendi içindeki gücü benimsemiş bir savaşçıdır. Kylo ve Rey arasındaki çatışma giderek artar. Star Wars serisi en çok izlenen fantastik filmler arasında yer alıyor. 

TürFantastikBilimkurguMacera
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJ.J.
Abrams
OyuncularDaisy
Ridley
Adam
Driver
Oscar
Isaac

10. The Christmas Chronicles (Noel Günlükleri)

Fantastik filmler

Gizlice Noel Baba’nın kızağına binen iki kardeşin macera dolu yolculuğunu konu alan film yılbaşında izlenmesi gereken en güzel sihirli filmlerdendir. Tüm çocukların büyük bir heyecanla beklediği noel gününe sayılı günler kalmıştır. Kate ve Teddy kardeşler Noel Baba’yı görür ve onu kameraya çekmeyi planlarlar. Noel babanın gizlice kızağına binen kardeşler çoğu çocuğun heyecanını yaşamaktadır. Macera dolu yolculuk Noel Baba’nın kaza yapmasıyla son bulur. Kardeşlerin Noel’in geri gelmesi için ellerinden geleni yapmaları gerekmektedir.

TürFantastikKomediAile
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenClay
Kaytis
OyuncularKurt
Russell
Judah
Lewis
Darby
Camp

11. The Lighthouse (Deniz Feneri)

Fantastik filmler

Son yılların en beğenilen fantastik - bilim kurgu filmleri arasında gösterilen The Lighthouse, Maine’de yaşayan ve deniz feneri bekçiliğini yaşayan iki bekçinin hayatlarını izleyiciye aktarır. Thomas Wake, gizemli bir adada deniz feneri bekçiliği yapmaktadır. Uzun yıllardır adada tek başına bekçilik yaparken, yardımcı olarak Ephraim Winslow isimli bir genç gönderir. Zaman içerisinde küçücük bir alanda iktidar mücadelesi veren bu iki adam giderek akıl sağlığını kaybetmeye başlar. Artık en derin korkuları ile yüzleşme vakti gelmiştir.

TürFantastikGerilimKorku
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenRobert
Eggers
OyuncularRobert
Pattinson
Willem
Dafoe
Valeria
Karaman

12. Jumanji; The Next Level

Fantastik filmler

Başrolünde macera, fantastik ve aksiyon filmlerini vazgeçilmezi Dwayne Johnson’ın yer aldığı bir yapım, 2019 yılı Fantastik filmler listesinde gişede en çok izlenen filmlerden… İlk film 2017 yılında yayınlanırken, 2019 yılında çekilen ikinci filmi ise ilk filmin devamı konumunda… Film, her biri özel güçlere sahip avatarlara dönüşen dört arkadaşın mahsur kaldıkları Jumanji'de yeni maceralarını konu ediniyor. Bu sefer görev farklı ve her zamankinden daha zorunludur.

TürFantastikKomediMacera
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJake
Kasdan
OyuncularDwayne
Johnson
Jack
Black
Kevin
Hart

13. Avengers: Infinity War (Avengers; Sonsuzluk Savaşı)

Fantastik filmler

Marvel hayranları tarafından serinin en beğenilen filmi İnfinity War, gelmiş geçmiş en iyi fantastik filmler listesinde kesinlikle izlemeniz gereken enfes bir yapım. Avengers; İnfinity War filminde yaşananları çok iyi bir şekilde anlamak için Marvel Filmleri İzleme Sırası içeriğinde yer alan filmleri hikaye sırasını göre izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmin konusuna kısaca değinmek gerekirse, baş düşmanımız Thanos dünyayı yok etmek için bütün gücünü kullanır ve Avengers ekibi de bunu önlemek için bir araya gelir. Her anı heyecan, macera, aksiyon dolu bu yapımı mutlaka izlemelisiniz.

TürFantastikAksiyonMacera
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenJoe
Russo
OyuncularRobert
Downey Jr.
Chris
Hemsworth
Mark
Ruffalo

14. Solo; A Star Wars Story (Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi)

Fantastik filmler

Han Solo; Bir Star Wars hikayesi filmi, Millennium Falcon uçağının güvertesinde oldukça uzak bir galakside herkesin alçak olarak tanıdığı kahramanımızın macerasını izleyiciye aktarmaktadır. 2018 yılına harika bir giriş yapan yapım IMDb puanı yüksek fantastik filmler arasında yer alıyor.

TürFantastikBilimkurgu
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenRon
Howard
OyuncularAlden
Ehrenreich
Woody
Harrelson
Emilia
Clarke

15. The Shape of Water (Suyun Sesi)

Fantastik filmler

Ödüllü filmler listesinde kesinlikle izlemeniz gereken The Shape Water, 2018 yılında almış bir yapım… Filmde, Elisa, çalıştığı gizli ve yüksek güvenlikli bir laboratuvarda sessiz tek başına bir yaşam sürdürmektedir. Kahramanımızın yaşamı, iş arkadaşı Zelda ile keşfettiği bir deneyle sonsuza kadar değişir.

TürFantastikRomantikDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenGuillermo
del Toro
OyuncularSally
Hawkins
Michael
Shannon
Richard
Jenkins

16. Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin)

Fantastik filmler

Walt Disney’in popüler animasyon masalları arasında yer almaktadır ve büyülü filmler türünün başarılı bir örneği… Film, Belle’nin ormanda kaybolan babasını kurtarma mücadelesini anlatmaktadır. Belle, canavarlar tarafından tutsak edilen babası için kendi canını hiçe saymaktadır. Babasının hayatı için kendi hayatını takas eden Belle, bu canavara aşık olacaktır. Yayınlandığı dönemde gişe rekoru kıran Güzel ve Çirkin’i kesinlikle izlemenizi öneririz.

TürFantastikRomantikMüzikal
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBill
Condon
OyuncularEmma
Watson
Dan
Stevens
Luke
Evans

17. A Monster Calls (Canavarın Çağrısı)

Fantastik filmler

Henüz 13 yaşında bir çocuk olan ve aynı zamanda hayatının en zorlu dönemlerinden geçmektedir. Conor O’Malley’in annesi kanserdir ve okul arkadaşları bu yüzden kendisini sürekli aşağılamaktadır. Annesinin dışında babası ve babaannesiyle çok yakın bir ilişki içerisinde değildir. Bir gün beklenmedik bir şekilde evin penceresinden büyük bir ağaç insan şeklinde canavar girer. Canavar kendisine öyküler anlatacakken aynı zamanda Conor'da bütün yaşamını yalansız anlatacaktır.

TürFantastikDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJuan
Antonio
Bayona
OyuncularLewis
Mac
-Dougall
Felicity
Jones
Sigourney
Weaver

18. Doctor Strange

Fantastik filmler

Marvel Evreni’nde bir başka süper kahramanı Doctor Strange… Film, mesleğinde çok başarılı olan aynı zamanda oldukça kibirli bir yapısı bulunan Stephen Strange, büyük bir kaza geçirir. Bir daha mesleğini yapamayacak duruma gelen Strange Jonathan Pangborn adındaki belinden aşağısı felçli bir hastanın mucizevi şekilde kurtulmasını bunu Himalayalarda başardığını öğrenir. Bir an önce oraya giderek kendisini iyileştirmesini ister ancak bu durum beklendiğinden daha da karışıktır. Marvel Evreni’nin kaderini değiştiren Doctor Strange mutlaka izlemeniz gereken bir yapım. Fantastik bir dünyaya açılan Marvel serisini incelemek için linke tıklayınız.

TürFantastikMacera
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenScott
Derrickson
OyuncularBenedict
Cumber
-batch
Chiwetel
Ejiofor
Tilda
Swinton

19. Mr. Nobody (Bay Hiçkimse)

Fantastik filmler

Zeki insanların izlemesi gereken filmler listesinde de yer verdiğimiz Mr. Nobody, hem fantastik hem de bilim kurgu türünde gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan… Film, 117 yaşına gelmiş ve hayatını neredeyse tamamlamış Nemo’nun hayatına odaklanmaktadır. Nemo’nun hayatı boyunca yaşadıklarından hatırladığı tek şey bir tren istasyonunda olması ve burada annesiyle mi yoksa babasıyla mı gideceğidir. Aslında çokta önemli değilmiş gibi gözüken bu kararın arkasında milyonlarca farklı yok farklı insan ve dünyaya açılan sonsuz bir olasılık zinciri vardır.

TürFantastikBilimkurguDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenJaco van
Dormael
OyuncularJared
Leto
Sarah
Polley
Diane
Kruger

20. Maleficent (Malefiz)

Fantastik filmler

Fantastik film izlemek isteyenler için 2014 yılında vizyona giren Maficvent oldukça etkileyici bir yapım. Filmin yönetmen koltuğunda Robert Stromberg, oyuncu kadrosunda ise Angelina Jolie, Elle Fanning ve Sharlto Copley yer almaktadır.

TürFantastikMacera
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenRobert
Stromberg
OyuncularAngelina
Jolie
Elle
Fanning
Sharlto
Copley

21. Constantine

Fantastik filmler

Başrolünde Keanu Reeves ve Rachel Weisz’in bulunduğu, yönetmen koltuğunda son yılların başarılı ismi Francis Lawrence’nin yer aldığı Constantine, doğa üstü olayları konu alan harika bir film. Los Angelas’ın karanlık sokaklarında harika bir maceraya tanıklık etmek için hazır mısınız? Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri arasında yer alan Constantine’yi mutlaka izlemenizi öneririz.

TürFantastikAksiyonKorku
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenFrancis
Lawrence
OyuncularKeanu
Reeves
Rachel
Weisz
Djimon
Hounsou

22. Harry Potter And The Chamber Of Secrets

Fantastik filmler

İlk kez 2002 yılında beyazperdeye gelen Harry Potter’ın henüz daha çocuk olduğu serinin ilk filmi Harry Potter Sırlar Odası… 8 seriden oluşan filmde karakterler adeta bizle beraber büyüyor. Film konusuna kısaca değinecek olursak; Harry Potter, büyücü olan annesi ve babasını çok küçük yaşlarda kaybetmiştir. Kendisine küçük yaşlardan itibaren, annesini hiç sevmeyen teyzesi bakmak zorunda kalır. Ta ki, Harry Potter Hogwarts Büyücülük Okulu’na davet edilene kadar… Harry’nin arkadaşları Ron ve Harmonie ile büyük bir maceraya hazırlıklı olun.

TürFantastik
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenChris
Columbus
OyuncularDaniel
Radcliffe
Rupert
Grint
Emma
Watson

23. Stardust (Yıldız Tozu)

Fantastik filmler

Sevdiği kadının aşkını kazanabilmek için birçok sınavdan geçen bir erkeğin başından geçen ilginç olaylar silsilesinin anlatıldığı harika bir yapım. Tristan, sevdiği kadının kalbini çalmak için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz verir. Ancak bu sanıldığı kadar basit olmayacaktır.

TürFantastikAileMacera
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenMatthew
Vaughn
OyuncularCharlie
Cox
Claire
Danes
Robert
De Niro

24. 300 Sparta

Fantastik filmler

Tarihin en büyük savaşlarından birine hazır mısınız? Bir tarafta sadece 300 kişiden oluşan Sparta askerleri diğer tarafta ise sayısı tahmin bile edilemeyecek kadar fazla olan Pers ordusu… Film, bir nevi tarihi Termopil Savaşını tüm şiddetiyle beyazperdeye aktarıyor. Bu savaşta asla geri çekilmek yok!

TürFantastikTarihiSavaş
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenZack
Snyder
OyuncularGerard
Butler
Lena
Headey
Rodrigo
Santoro

25. Midnight in Paris (Paris'te Gece Yarısı)

Fantastik filmler

Tüm zamanların en başarılı aşk filmleri arasında gösterilen ve aynı zamanda fantastik filmler listesinde de etkileyici bir yapım olan Paris’te Gece Yarısı… Owen Wilson ve Rachel WcAdams’ın başrolde oynadığı Midnight Paris, iş için Fransa’nın başkentine gelen ailenin hikayesini anlatmaktadır. Sonbahar’da Paris’e gelen nişanlı iki gencin bu şehirde yaşadıkları tüm ailenin hayatını değiştirecektir.

TürFantastikKomediRomantik
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenWoody
Allen
OyuncularOwen
Wilson
Rachel
McAdams
Michael
Sheen

26. Avatar

Fantastik filmler

Sinema dünyasının rekorlarını elinde tutan en iyi filmler arasında da yer alan Avatar, Pandora adlı bir uydu gezegende yaşayan mavi dev yaratıkların, değerli madenler barındırması sebebiyle insanoğlu tarafından işgal edilmesini anlatır. Belden aşağısı felçli olan eski subay Jake Sully, program için seçilir ve sinirsel bağlantı yoluyla bağlandığı dev cüsseli mavi yaratığın bedenini kontrol ederek aralarına katılır ve bilim insanları için onların yaşayışları hakkında bilgi toplamaya başlar. Bu macerada tek başına değildir. Dişi bir Avatar ile karşılaşan Jake, artık bu dünyanın istilasını önlemek için mücadele verir.

TürFantastikBilimkurguMacera
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenJames
Cameron
OyuncularSam
Worthin
-gton
Zoe
Saldana
Sigo
-urney
Weaver

27. The Curious Case Of Benjamin Button (Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi)

Fantastik filmler

"The Curious Case Of Benjamin Button" ölüm döşeğinde olan Daisy Williams’ın hastane odasında kızına en yakın dostu Benjamin’in günlüğünü okumasını istemesiyle başlamaktadır. Sıra dışı bir yaşam öyküsüne sahip olan Benjamin Button, hayata geldiği günden itibaren geriye doğru yaşamaktadır. Herkes bebeklikten yaşlılığa doğru giderken, Benjamin ise yaşlılıktan bebekliğe doğru ilerlemektedir.

TürFantastikRomantikDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenDavid
Fincher
OyuncularBrad
Pitt
Cate
Blanchett
Julia
Ormond

28. The Hobbit; An Unexpected Journey (Hobbit: Beklenmedik Yolculuk)

Fantastik filmler

Yüzüklerin Efendisi filminde yaşanan olayların ve savaşların öncesini anlatan harika bir seri… The Hobbit filminde, Bilbo Baggins'in uzun zaman önce ejderha Smaug tarafından ele geçirilen kayıp Cüce Erebor Krallığı'nı tekrardan kazanmak için kahramanlık yolculuğunu izleyeceğiz. Gandalf henüz giri, Saruman ise iyi taraftadır. Serinin ilk filmini izledikten sonra emin olun 2. ve 3. filmi hemen izlemek isteyeceksiniz.

TürFantastikMacera
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenPeter
Jackson
OyuncularIan
McKellen
Martin
Freeman
Richard
Armitage

29. Life of Pi (Pi'nin Yaşamı)

Fantastik filmler

2012 yılında vizyona giren ve tüm zamanların en başarılı fantastik filmleri arasında yer alan Life Of Pi, denizde bir felaketten kurtulan genç bir adamın yaşam mücadelesini anlatmaktadır. Macera ve keşif yolculuğunun harika bir örneği olan filmde karakterimizin Bengal Kaplanı ile kurduğu bağ hikayeyi oldukça farklı bir yere götürecektir.

TürFantastikDramMacera
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenAng Lee
OyuncularSuraj
Sharma
Irfan KhanAdil
Hussain

30. Edward Scissorhands (Makas Eller)

Fantastik filmler

Tim Burton yönetmenliğinde harika bir film… Makas Eller. Film, insanın ilgisini çekecek kadar biçimsiz bir adam ile banliyöde yaşayan bir ev kadını arasındaki imkansız ilişkiyi anlatıyor. Son derece fantastik bir film olma özelliği taşıyan Makas Eller, 1990 yılında vizyona girmesine rağmen günümüzde halen daha küt filmler arasında yerini almış durumda.

TürFantastikKomediRomantik
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
1990
YönetmenTim
Burton
OyuncularJohnny
Depp
Winona
Ryder
Dianne
Wiest

31. The Fall (Düşüş)

Fantastik filmler

Yönetmenliğini Tarsem Singh’in yaptığı kadrosunda ise Catina Untaru, Justine Waddell ve Lee Pace’nin yer aldığı son yılların en iyi filmlerinden bir tanesi… Düşüş filminde, sakat bir adam ile küçük bir kızın bir hastanede yaşadıkları olağandışı aşk hikâyesi var. Adam ve kız, aralarında intikam peşinde koşan beş kahramanın masalını uydurur. Karakterler, Maskeli bir kabadayı, Afrikalı kaçak bir köle, Hintli bir mistik, İtalyan bir anarşist ve bir doğabilimci…

TürFantastikDramMacera
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenTarsem
Singh
OyuncularLee
Pace
Catinca
Untaru
Justine
Waddell

32. Pirates of the Caribbean; The Curse of the Black Pearl

Fantastik filmler

Başrolünde usta oyuncular Johnny Depp, Geoffret Rush, Orlando Bloom ve Keira Knightley’in yer aldığı tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen Karayip Korsanları, dünyanın en önemli korsanlarının hikayelerini odaklanıyor. İlk filmi ile gişe rekorları kıran filmini ardından gelen 6 filmi de aynı derecede etkileyici…

TürFantastikAksiyon
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenGore
Verbinski
OyuncularJohnny
Depp
Geoffrey
Rush
Keira
Knightley

33. Big Fish (Büyük Balık)

Fantastik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri arasında gösterilen Big Fish, bizleri adeta masal dünyasına götüren soluksuz izlenecek bir yapım. Fantastik filmlerinde usta yönetmeni Tim Burton, bir kez daha bu filmle karşımıza çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ewan McGregor, Albert Finney ve Billy Crudup gibi usta oyuncular yer almaktadır.

TürFantastikKomediDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenTim Burton
OyuncularEwan
McGregor
Albert
Finney
Jessica
Lange

34. The Green Mile (Yeşil Yol)

Fantastik filmler

1999 yılında sinemada izleyiciyle buluşan ancak aradan neredeyse 30 yıl geçmesine rağmen halen daha en iyi fantastik filmler arasında bulunan müthiş bir film. Kadrosunda Tom Hanks, David Morse ve Michael Clarke Duncan gibi usta oyuncular yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Frank Darabont yer almaktadır. Yeşil Yol filmi hakkında ilginç bilgileri linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

TürFantastikPolisiye
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
1999
YönetmenFrank
Darabont
OyuncularTom
Hanks
Michael
Clarke
Duncan
David
Morse

35. The Lord Of The Rings; The Fellowship Of The Ring

Fantastik filmler

Fantastik filmler içeriğinde yer alan ve herkesin mutlaka izlemesi gereken bir başyapıt… Yüzüklerin Efendisi serisi ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği, orta dünyanın kurtulması için mücadele veren birkaç Hobbit ve komutanın hikayesi… 3 seriden oluşan film, Fantastik filmler listesinde emin olun birçok kez izlemek isteyeceğiniz bir film.

TürFantastikMacera
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenPeter
Jackson
OyuncularElijah
Wood
Sean
Astin
Ian
McKellen
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3301
1257
374
247
57
138
869
448
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.