Fantastik Filmler – IMDB Puanı Yüksek En İyi Fantastik Film Önerileri

Fantastik Filmler – IMDB Puanı Yüksek En İyi Fantastik Film Önerileri
29.05.201513:22

Sinema kategorisinde insanların en çok aradığı film türlerinden Fantastik Filmler listesiyle karşınızdayız. Bu içerikte, gelmiş geçmiş en iyi fantastik filmleri IMDB puanları ile inceleyebilirsiniz. İşte, en çok izlenen fantastik film önerileri...

Haber güncelleme tarihi 24.09.2020 08:48

Son 20 Yıla Damgasını Vuran En İyi Fantastik Filmler

İzleyenlerin hayal dünyasını geliştirecek en iyi fantastik filmleri IMDB puanlarıyla birlikte sizler için listeledik. Fantastik türde filmseverlerin Bilim Kurgu Filmleri içeriklerine de göz atmalarını öneriyoruz. İşte, film eleştirmenlerinden tam not alan en güzel fantastik filmler listesi...

Fantastik Filmler;

 31. Doctor Sleep (2019) IMDb: 7.4

En iyi Fantastik Filmler

2019 yılında vizyona giren fantastik, gerilim türünde oldukça sürükleyici bir yapım Doctor Sleep… Film, çocukluğun da sadece bir kış geçirdiği Overlook Oteli’nde zihninde oluşan ve sürekli tekrar eden şeylerle karşılaşmıştır. Bu korkularından yıllar geçse de kurtulamamış ve şehir şehir dolaşmıştır. Bir gün hayatını düzene koymak için yeni bir kasaba olan New Hampshire gelir. Burada bakım evinde fantastik güçleri sayesinde ölmek üzere olan kişilerin son anlarını rahat geçirmesine imkan sağlar. Bir gün kendisi gibi parlak olan küçük bir kızla tanışır. Bu küçük kızın başının bela olduğunu öğrenince onun hayatını kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ancak bir şey vardır ki, karşısındaki insanlar da normal birer insan değillerdir.

Fragman


30. The Lighthouse (2019) IMDb: 7.6

En iyi Fantastik Filmler

Son yılların en beğenilen fantastik bilim kurgu filmleri arasında gösterilen The Lighthouse, Maine’de yaşayan ve deniz feneri bekçiliğini yaşayan iki bekçinin hayatlarını izleyiciye aktarır. Thomas Wake, gizemli bir adada deniz feneri bekçiliği yapmaktadır. Uzun yıllardır adada tek başına bekçilik yaparken, yardımcı olarak Ephraim Winslow isimli bir genç gönderir. Zaman içerisinde küçücük bir alanda iktidar mücadelesi veren bu iki adam giderek akıl sağlığını kaybetmeye başlar. Artık en derin korkuları ile yüzleşme vakti gelmiştir.

Fragman


29. Jumanji: The Next Level (2019) IMDb: 6.8

En iyi Fantastik Filmler

Başrolünde macera, aksiyon ve fantastik filmlerini en bilinen ismi Dwayne Johnson’ın yer aldığı film, 2019 yılı Fantastik filmler listesinde gişede en çok izlenen yapımlardan… İlk film 2017 yılında yayınlanırken, 2019 yılında çekilen ikinci filmi ise ilk filmin devamı konumunda… Film, her biri özel güçlere sahip avatarlara dönüşen dört arkadaşın mahsur kaldıkları Jumanji'de yeni maceralarını konu ediniyor. Bu sefer görev farklı ve her zamankinden daha zorunludur.

Fragman


28. The Shape of Water (2017) IMDb: 7.3

En iyi Fantastik Filmler

Fantastik filmler listesinde kesinlikle izlemeniz gereken The Shape Water, 2018 yılında almış bir yapım… Filmde, Elisa, çalıştığı gizli ve yüksek güvenlikli bir laboratuvarda sessiz tek başına bir yaşam sürdürmektedir. Kahramanımızın yaşamı, iş arkadaşı Zelda ile keşfettiği bir deneyle sonsuza kadar değişir.

Fragman


27.  Wonder Woman (2017) IMDb: 7.4

En iyi Fantastik Filmler

DC Comics’in son yıllarda en çok izlenen yapımları arasında gösterilen Wonder Women ile en iyi Fantastik Filmler listesine devam ediyoruz. Vizyona girdiği dönemde 821 milyon dolar gişe hasılatı yaparak isminden oldukça söz ettiren yapı m başrollerinde Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, Connie Nielsen ve David Thewlis rol almaktadır. Filmin konusuna değinecek olursak; Diana, Amazon’un Prensesidir ve dünyadan bir haberdir. Yeni keşifler yapmak için yaşam alanını terk eder. Güzelliği ve insan üstü yetenekleri ile dikkat çeken süper kahraman, süper zekası sayesinde Cennet Adası’nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.

Fragman


26.  Mr. Nobody (2009) IMDb: 7.8

En iyi Fantastik Filmler

Zeki insanların izlemesi gereken filmler listesinde de yer verdiğimiz Mr. Nobody, hem fantastik hem de bilim kurgu türünde gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan… Film, 117 yaşına gelmiş ve hayatını neredeyse tamamlamış Nemo’nun hayatına odaklanmaktadır. Nemo’nun hayatı boyunca yaşadıklarından hatırladığı tek şey bir tren istasyonunda olması ve burada annesiyle mi yoksa babasıyla mı gideceğidir. Aslında çokta önemli değilmiş gibi gözüken bu kararın arkasında milyonlarca farklı yok farklı insan ve dünyaya açılan sonsuz bir olasılık zinciri vardır.

Fragman


25. Solo: A Star Wars Story (2018) IMDb: 7.0

en iyi fantastik filmler

Han Solo: Bir Star Wars hikayesi, Millennium Falcon uçağının güvertesinde oldukça uzak bir galakside herkesin alçak olarak tanıdığı kahramanımızın macerasını izleyiciye aktarmaktadır. 2018 yılına harika bir giriş yapan yapım IMDB’den de 7.0 puan alma başarısı gösterdi.

Fragman


24. Maleficent (2014) IMDb: 7.0

en iyi fantastik filmler

Fantastik film izlemek isteyenler için 2014 yılında vizyona giren Maficvent oldukça etkileyici bir yapım. Filmin yönetmen koltuğunda Robert Stromberg, oyuncu kadrosunda ise Angelina Jolie, Elle Fanning ve Sharlto Copley yer almaktadır.

Fragman


23. Constantine (2005) IMDb: 7.0

en iyi fantastik filmler

Başrolünde Keanu Reeves ve Rachel Weisz’in bulunduğu, yönetmen koltuğunda son yılların başarılı ismi Francis Lawrence’nin yer aldığı Constantine, doğa üstü olayları konu alan harika bir film. Los Angelas’ın karanlık sokaklarında harika bir maceraya tanıklık etmek için hazır mısınız? Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri arasında yer alan Constantine’yi mutlaka izlemenizi öneririz.

Fragman


22. Jumanji (1995) IMDb: 7.0

en iyi fantastik filmler

1995 yapımlı olmasına rağmen halen daha hafızlarda yer edinen fantastik film türleri arasında son yılların en başarılı yapımı… 26 yıl boyunca bir oyunun içinde tıkılı kalan Alan Parrish, iki çocuğun oyunu yeniden başlatmasıyla gerçek hayata geri döner. Gerçek hayata sadece kendisi değil aynı zamanda vahşi hayvanlar ve katillerde döner. Alan şehri bu son fırsatta kurtarmak zorundadır.

Fragman


21. Enchanted (2007) IMDb: 7.0

en iyi fantastik filmler

Peri Masallarının bulunduğu dünyada mutlu mesut yaşayan Prenses Giselle, oldukça kötü bir ruha sahip olan kraliçenin gazabına uğrar. Peri Masallarında yer alan sonsuza kadar mutluluk kavramı bu sefer tutmayacak gibidir. Oldukça farklı bir hikayesi bulunan Manhattan’da Sihir filminin fantastik film türünde mutlaka izlemenizi öneririz.

Fragman


20. Güzel ve Çirkin (2017) IMDb: 7.2

en iyi fantastik filmler

Walt Disney’in popüler animasyon masalları arasında yer almaktadır ve fantastik film türünün başarılı bir örneği… Film, Belle’nin ormanda kaybolan babasını kurtarma mücadelesini anlatmaktadır. Belle, canavarlar tarafından tutsak edilen babası için kendi canını hiçe saymaktadır. Babasının hayatı için kendi hayatını takas eden Belle, bu canavara aşık olacaktır. Yayınlandığı dönemde gişe rekoru kıran Güzel ve Çirkin’i kesinlikle izlemenizi öneririz.

Fragman


19. Harry Potter And The Chamber Of Secrets (2002) IMDb: 7.4

en iyi fantastik filmler

İlk kez 2002 yılında beyazperdeye gelen Harry Potter’ın henüz daha çocuk olduğu serinin ilk filmi Harry Potter Sırlar Odası… 8 seriden oluşan filmde karakterler adeta bizle beraber büyüyor. Film konusuna kısaca değinecek olursak; Harry Potter, büyücü olan annesi ve babasını çok küçük yaşlarda kaybetmiştir. Kendisine küçük yaşlardan itibaren, annesini hiç sevmeyen teyzesi bakmak zorunda kalır. Ta ki, Harry Pooter Hogwarts Büyücülük Okulu’na davet edilene kadar… Harry’nin arkadaşları Ron ve Harmonie ile büyük bir maceraya hazırlıklı olun.

Fragman


18. A Monster Calls (2016) IMDb: 7.5

en iyi fantastik filmler

Henüz 13 yaşında bir çocuk olan ve aynı zamanda hayatının en zorlu dönemlerinden geçmektedir. Conor O’Malley’in annesi kanserdir ve okul arkadaşları bu yüzden kendisini sürekli aşağılamaktadır. Annesinin dışında babası ve babaannesiyle çok yakın bir ilişki içerisinde değildir. Bir gün beklenmedik bir şekilde evin penceresinden büyük bir ağaç insan şeklinde canavar girer. Canavar kendisine öyküler anlatacakken aynı zamanda Conor2da bütün yaşamını yalansız anlatacaktır. Fantastik film türünün eşsiz bir örneği olan A Monster Calls filmini mutlaka izlemelisiniz.

Fragman


17. Doctor Strange (2016) IMDb: 7.5

en iyi fantastik filmler

Marvel Evreni’nde bir başka süper kahramanı Doctor Strange… Film, mesleğinde çok başarılı olan aynı zamanda oldukça kibirli bir yapısı bulunan Stephen Strange, büyük bir kaza geçirir. Bir daha mesleğini yapamayacak duruma gelen Strange Jonathan Pangborn adındaki belinden aşağısı felçli bir hastanın mucizevi şekilde kurtulmasını bunu Himalayalarda başardığını öğrenir. Bir an önce oraya giderek kendisini iyileştirmesini ister ancak bu durum beklendiğinden daha da karışıktır. Marvel Evreni’nin kaderini değiştiren Doctor Strange mutlaka izlemeniz gereken bir yapım.

Fragman


16. Stardust (2007) IMDb: 7.6

en iyi fantastik filmler

Sevdiği kadının aşkını kazanabilmek için birçok sınavdan geçen bir erkeğin başından geçen ilginç olaylar silsilesinin anlatıldığı harika bir yapım. Tristan, sevdiği kadının kalbini çalmak için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz verir. Ancak bu sanıldığı kadar basit olmayacaktır.

Fragman


15. 300 Sparta (2006) IMDb: 7.7

en iyi fantastik filmler

Tarihin en büyük savaşlarından birine hazır mısınız? Bir tarafta sadece 300 kişiden oluşan Sparta askerleri diğer tarafta ise sayısı tahmin bile edilemeyecek kadar fazla olan Pers ordusu… Film, bir nevi tarihi Termopil Savaşını tüm şiddetiyle beyazperdeye aktarıyor. Bu savaşta asla geri çekilmek yok!

Fragman


14. Midnight in Paris (2011) IMDb: 7.7

en iyi fantastik filmler

Tüm zamanların en başarılı aşk filmleri arasında gösterilen ve aynı zamanda fantastik filmler listesinde de etkileyici bir yapım olan Paris’te Gece Yarısı… Owen Wilson ve Rachel WcAdams’ın başrolde oynadığı Midnight Paris, iş için Fransa’nın başkentine gelen ailenin hikayesini anlatmaktadır. Sonbahar’da Paris’e gelen nişanlı iki gencin bu şehirde yaşadıkları tüm ailenin hayatını değiştirecektir.

Fragman


13. Avatar (2009) IMDb: 7.8

en iyi fantastik filmler

Sinema dünyasının rekorlarını elinde tutan film olarak tarihe geçen film olan Avatar, Pandora adlı bir uydu gezegende yaşayan mavi dev yaratıkların, değerli madenler barındırması sebebiyle insanoğlu tarafından işgal edilmesini anlatır. Belden aşağısı felçli olan eski subay Jake Sully, program için seçilir ve sinirsel bağlantı yoluyla bağlandığı dev cüsseli mavi yaratığın bedenini kontrol ederek aralarına katılır ve bilim insanları için onların yaşayışları hakkında bilgi toplamaya başlar. Bu macerada tek başına değildir. Dişi bir Avatar ile karşılaşan Jake, artık bu dünyanın istilasını önlemek için mücadele verir.

Fragman


12. The Curious Case Of Benjamin Button (2008) IMDb: 7.8

en iyi fantastik filmler

"The Curious Case Of Benjamin Button" ölüm döşeğinde olan Daisy Williams’ın hastane odasında kızına en yakın dostu Benjamin’in günlüğünü okumasını istemesiyle başlamaktadır. Sıra dışı bir yaşam öyküsüne sahip olan Benjamin Button, hayata geldiği günden itibaren geriye doğru yaşamaktadır. Herkes bebeklikten yaşlılığa doğru giderken, Benjamin ise yaşlılıktan bebekliğe doğru ilerlemektedir.

Fragman


11. The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) IMDb: 7.8

en iyi fantastik filmler

Yüzüklerin Efendisi filminde yaşanan olayların ve savaşların öncesini anlatan harika bir seri… The Hobbit filminde, Bilbo Baggins'in uzun zaman önce ejderha Smaug tarafından ele geçirilen kayıp Cüce Erebor Krallığı'nı tekrardan kazanmak için kahramanlık yolculuğunu izleyeceğiz. Gandalf henüz giri, Saruman ise iyi taraftadır. Serinin ilk filmini izledikten sonra emin olun 2. ve 3. filmi hemen izlemek isteyeceksiniz.

Fragman


10. Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000) IMDb: 7.8

en iyi fantastik filmler

Çin topraklarında belirsiz bir zaman diliminde geçen Kaplan ve Ejderha filmi, çalınan bir kılıcın ve ünlü bir kaçağın peşindeki iki savaşçının hikayesine odaklanır.

Fragman


9. Pi’nin Yaşamı (2012) IMDb: 7.9

en iyi fantastik filmler

2012 yılında vizyona giren ve tüm zamanların en başarılı fantastik filmleri arasında yer alan Life Of Pi, denizde bir felaketten kurtulan genç bir adamın yaşam mücadelesini anlatmaktadır. Macera ve keşif yolculuğunun harika bir örneği olan filmde karakterimizin Bengal Kaplanı ile kurduğu bağ hikayeyi oldukça farklı bir yere götürecektir.

Fragman


8. Thor: Ragnarok (2017) IMDb: 7.9

en iyi fantastik filmler

Avengers kahramanları arasında son derece güçlü ve kudretli bir karaktere sahip olan Thor, üçüncü filmde evrenin bir başka ucunda elleri bağlı şekilde karşımıza çıkıyor. Amacı, Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek. Düşman bu sefer çok yakından birisi… Halası Helena… Gazabı oldukça yıkıcı olacak olan Thor, halası ile büyük bir savaşa girmeden önce Avengers’ın en güçlü karakterini de yenmesi gerekecektir.

Fragman


7. Makas Eller (1990) IMDb: 7.9

en iyi fantastik filmler

Tim Burton yönetmenliğinde harika bir film… Makas Eller. Film, insanın ilgisini çekecek kadar biçimsiz bir adam ile banliyöde yaşayan bir ev kadını arasındaki imkansız ilişkiyi anlatıyor. Son derece fantastik bir film olma özelliği taşıyan Makas Eller, 1990 yılında vizyona girmesine rağmen günümüzde halen daha küt filmler arasında yerini almış durumda.

Fragman


6. The Fall (2006) IMDb: 7.9

en iyi fantastik filmler

Yönetmenliğini Tarsem Singh’in yaptığı kadrosunda ise Catina Untaru, Justine Waddell ve Lee Pace’nin yer aldığı son yılların en iyi filmlerinden bir tanesi… Düşüş filminde, sakat bir adam ile küçük bir kızın bir hastanede yaşadıkları olağandışı aşk hikâyesi var. Adam ve kız, aralarında intikam peşinde koşan beş kahramanın masalını uydurur. Karakterler, Maskeli bir kabadayı, Afrikalı kaçak bir köle, Hintli bir mistik, İtalyan bir anarşist ve bir doğabilimci… İzleyiciyi harika görselliğiyle yakalayacak The Fall’ı mutlak izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


5. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl IMDb: 8.0

en iyi fantastik filmler

Başrolünde usta oyuncular Johnny Depp, Geoffret Rush, Orlando Bloom ve Keira Knightley’in yer aldığı tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen Karayip Korsanları, dünyanın en önemli korsanlarının hikayelerini odaklanıyor. İlk filmi ile gişe rekorları kıran filmini ardından gelen 6 filmi de aynı derecede etkileyici… Sizler de bu seriyi tamamen izlemek istersiniz, ilk film olan Siyah İncinin Laneti’ni mutlaka izlemelisiniz.

Fragman


4. Büyük Balık (2003) IMDb: 8.0

en iyi fantastik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri arasında gösterilen Big Fish, bizleri adeta masal dünyasına götüren soluksuz izlenecek bir yapım. Fantastik filmlerinde usta yönetmeni Tim Burton, bir kez daha bu filmle karşımıza çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ewan McGregor, Albert Finney ve Billy Crudup gibi usta oyuncular yer almaktadır.

Fragman


3. Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018) IMDb: 8.5

en iyi fantastik filmler

Marvel hayranları tarafından serinin en beğenilen filmi İnfinity War, gelmiş geçmiş en iyi fantastik filmler listesinde kesinlikle izlemeniz gereken enfes bir yapım. Avengers: İnfinity War filminde yaşananları çok iyi bir şekilde anlamak için Marvel Filmleri İzleme Sırası içeriğinde yer alan filmleri hikaye sırasını göre izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmin konusuna kısaca değinmek gerekirse, baş düşmanımız Thanos dünyayı yok etmek için bütün gücünü kullanır ve Avengers ekibi de bunu önlemek için bir araya gelir. Her anı heyecan, macera, aksiyon dolu bu yapımı mutlaka izlemelisiniz…

Fragman


2. Yeşil Yol (1999) IMDb: 8.6

en iyi fantastik filmler

1999 yılında sinemada izleyiciyle buluşan ancak aradan neredeyse 30 yıl geçmesine rağmen halen daha en iyi fantastik filmler arasında bulunan müthiş bir film. Kadrosunda Tom Hanks, David Morse ve Michael Clarke Duncan gibi usta oyuncular yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Frank Darabont yer almaktadır.

Fragman


1. The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring (2001) IMDb: 8.8

en iyi fantastik filmler

Fantastik filmler içeriğinde yer alan ve herkesin mutlaka izlemesi gereken bir başyapıt… Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği, orta dünyanın kurtulması için mücadele veren birkaç Hobbit ve komutanın hikayesi… 3 seriden oluşan film, Fantastik filmler listesinde emin olun birçok kez izlemek isteyeceğiniz bir film.

Fragman


Önerilen İçerik: Bilim Kurgu Filmleri - Ufkunuzu İki Katına Çıkaracak En İyi 40 Bilim Kurgu Filmi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
522
214
18
171
10
36
515
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.