Johnny Depp Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Johnny Depp Filmleri

Johnny Depp Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Johnny Depp Filmleri
21.08.201915:27

Büyüleyici yakışıklılığı, etkileyici oyunculuğu ve karizmasıyla izleyenleri kendine hayran bırakan Johnny Depp’in birbirinden başarılı filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Johnny Depp filmleri!

Haber güncelleme tarihi 24.03.2020 10:05

Johnny Depp Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Johnny Depp Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Johnny Depp filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz.

Johnny Depp Filmleri;

1. Makas Eller (1990) - IMDB: 7.9

edward-scissorhands-002.jpg

Başrollerinde Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Edward Scissorhands’in yönetmenliğini efsane yönetmen Tim Burton yapmıştır. Klasikleşmiş bir modern çağ masalı olan Makaseller, Edward Scissorhands’i yatan mucit, işini tam olarak bitiremeden ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle bırakmak zorunda kalmıştır. Münzevi bir yaşam süren genç, Peg Boggs’in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlayacaktır. 
Tür: Fantastik, Komedi, Romantik

Fragman


2. Ed Wood (1994) - IMDB: 7.9

ed-wood-001.jpg

Tim Burton’ın yönetmenliğini üstlenen ve başrollerinde Martin Landau, Johnny Depp, Bill Murray gibi isimlerin yer aldığı başyapıt kesinlikle izlenmeye değer filmlerden biridir. Yapımda, Ed Wood’un ayrıntılı yaşam hikayesinden çok, en çok bilinen yapımlarını çektiği dönem ve film yapma konusundaki hırsı konu ediliyor. Tim Burton, ikinci grupta yer alan bir yönetmen olarak daima ilhamları arasında tuttuğu Wood’un filmcilik serüveni üzerine bu filmi gerçekleştirmiştir.
Tür: Dramatik Komedi, Fantastik, Biyografik

Fragman


3. What’s Eating Gilbert Grape (1993) - IMDB: 7.8

what’s-eating-gilbert-grape-001.jpg

Lasse Hallström’ün yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde ise Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Juliette Lewis gibi ünlü isimlerin yer aldığı What’s Eating Gilbert Grape, başarılı bir 1993 yapımıdır. Küçük bir kasabada sıradan bir yaşam süren Gilbert'ın hayatı sorumluluklarından ibarettir. Hayatında en olağandışı durum ise kasabalarından geçmekte olan Becky ile karşılaşması olur. Becky, Gilbert'ın hayatına adeta bir güneş gibi doğar.
Tür: Dramatik Komedi, Romantik

Fragman


4. Düşler Ülkesi (2004) - IMDB: 7.7

finding-neverland-.jpg

Johnny Depp, Kate Winslet, Radha Mitchell gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı, Marc Forster’in yönetmen koltuğunda oturduğu Finding Neverland, Peter Pan'in yaratıcısı James Barrie’nin gerçek hayat hikayesinden uyarlanmıştır. 1904 yılının Londra’sında geçen hikayede, yazar, hayatının en büyük eserini yarattıracak ilhamın peşinde dolaşması gerektiğini hisseder. İlham onu ne zaman bulacak?
Tür: Dram, Aile, Fantastik

Fragman


5. Beyaz Şeytan (2001) - IMDB: 7.6

blow-(2001).jpg

Johnny Depp’e Penélope Cruz’un eşlik ettiği Blow’un yönetmenliğini Ted Demme üstlenmektedir. George Gung’un çocukluğu maddi sıkıntılar ve anne babasının sık sık maddi nedenlerden dolayı ayrılıklarına şahit olarak geçmiştir. Yıllara sonra kendi hayatını çizmek için yola çıkan George, kolay yoldan para kazanmak için uyuşturucu işine girer.
Tür: Dram, Suç

Fragman


6. Köstebek (1997) - IMDB: 7.8

donnie-brasco-001.jpg

Başrollerinde Al Pacino, Johnny Depp, Michael Madsen gibi büyük isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mike Newell oturuyor. Yapım 1978 yılında geçiyor, Joe Pistone işine ve teşkilatına sadık bir FBI ajanıdır. İşi gereği, altı yıldır mücevher hırsızlığı yapmaktadır ve Donnie Brasco olarak anılmaktadır. Suç dünyasını yakından tanıyan Joe’nun zamanla kafası karışacak işi ve dostluğu arasında bir karmaşa yaşayacaktır.
Tür: Dram, Suç

Fragman


7. Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007) - IMDB: 7.4

sweeney-todd.jpg

Sweeney Todd İngiltere'de berberlik yaparak yaşamını sürdüren, çok güzel bir eşi olan, hayata umutla bakan bir adamdır fakat kasabanın önde gelenlerinden birinin güzel eşinde gözü vardır. Yersiz bir suçlama ile hapse atılır ve ardından sürgüne gönderilir. Hayatı darmadağın olan Sweeney Todd kurtulup geri dönmek ve intikam almak için yemin eder. Yıllar sonra geri geldiğinde her şey çok değişmiştir fakat onu hatıralar içerisinde sabırla bekleyen biri vardır: Bayan Lovett...
Tür: Gizem, Gerilim

Fragman


8. Ölü Gelin (2005) - IMDB: 7.4

corpse-bride-001.jpg

Yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı en iyi Johnny Depp filmlerinden biri olan Corpse Bride, animasyon bir yapımdır. 1800’lerin sonlarına doğru bir Victorian kasabasında bir adam ve bir kadın Victor Van Dort ile Victoria Everglot nişanlanırlar. Yalnız düğün provası esnasında bir şey yanlış gider. Victor, koruluğa girer ve orada bulduğu bir iskeletin parmağındaki yüzüğü kendi parmağına geçirir. O anda da kendisini ölü gelin Emily ile evlenmiş bulur. 
Tür: Animasyon, Fantastik, Aile

Fragman


9. Arizona Rüyası (1992) - IMDB: 7.4

arizona-dream-001.jpg

Emir Kusturica’nın yönetmenliğini üstlendiği başrollerinde ise Johnny Depp, Jerry Lewis, Faye Dunaway gibi isimlerin yer aldığı Arizona Dream 1992 yılının en beğenilen filmlerinden biridir. New York’lu Axel Blackmar, bir akrabasının yönlendirmesi ile Arizona’ya gider. Arizona’da birbirinden tamamen farklı iki kadınla yakınlık kuran Axel, kendini yer yer iki aşk arasında hisseder. Üstelik o, standart hayat yaşayan insanlardan farklı bir hayal dünyasında yaşamaktadır.
Tür: Dramatik Komedi, Fantastik

Fragman


10. Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti (2003) - IMDB: 8.0

pirates-of-the-caribbean.jpg

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, genç bir kızı kurtarmaya çalışan korsan Jack Sparrow ile demirci Will Turner'ın maceralarını konu almaktadır. Johnny Depp’i korsan Jack Sparrow olarak izlediğimiz ve hepimizin korsanların ilginç, büyülü ve egzotik dünyasına adım atmamızı sağlayan serinin ilk filmidir. Serinin diğer filmleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)
  • Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006)
  • Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (2007)
  • Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)
  • Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017)

Tür: Aksiyon, Fantastik
Fragman


11. Çikolata (2000) - IMDB: 7.3

chocolat-(2000).jpg

Juliette Binoche ve Johnny Depp’in başrollerini paylaştığı Chocolat, sevimli bir Fransız köyünden gelen çikolata kokan bir aşk filmidir. Bir kadın ve kızı bir Fransız köyünde çikolata satan küçük bir yer açar. Bu çikolatacı ve nefis kokan çikolatalar köydeki insanların hayatlarına farkında olmadan neşe ve heyecan katacaktır. 
Tür: Dram, Romantik

Fragman


12. Halk Düşmanları (2009) - IMDB: 7.0

public-enemies.jpg

Michael Mann’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Public Enemies’in başrollerinde Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard gibi isimler yer alıyor. Filmde, olaylar Amerika'nın Büyük Bunalım yıllarında gerçekleşir ve dönemin en ünlü suçluları ve yeni oluşan FBI arasında yaşananlar anlatılır.
Tür: Polisiye, Biyografi, Dram

Fragman


13. Turist (2010) - IMDB: 6.0

the-tourist.jpg

Başrollerinde Angelina Jolie, Johnny Depp, Timothy Dalton gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Florian Henckel von Donnersmarck oturuyor. Johnny Deep'in canlandırdığı Frank, aşk acısından muzdarip bir serüvenci olarak soluğu İtalya'da alır. Frank'in etrafında şekillenen bu filmde Angelina Jolie, tüm ihtişamıyla Elise karakterine can veriyor. Olağanüstü bir figür olan Elise ile Frank'in yolları bir şekilde kesişmiş ve işler değişmiştir.
Tür: Gerilim, Dram

Fragman


14. Don Juan DeMarco (1994) - IMDB: 6.7

don-juan-demarco.jpg

Jeremy Leven’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Marlon Brando, Johnny Depp, Faye Dunaway gibi isimler yer alıyor. Jack Miller çevresinden oldukça saygı gören ancak artık yaşı gereği kariyerinin sonuna doğru yaklaşan bir psikiyatrdır. Emekliliğine son on gün kalmıştır ve bu on gün dahilinde tüm hayatının en zor hastasıyla karşı karşıya gelmiştir. Jack'in hastasını anlayıp onu tedavi edebilmesi için ise yalnızca on günü vardır.
Tür: Dram, Komedi, Romantik

Fragman


15. Kara Düzen (2015) - IMDB: 6.9

black-mass.jpg

Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Black Moss filminin yönetmen koltuğunda Scott Cooper oturuyor. Cinayet ve diğer suçlardan 2 kere müebbet cezası bulunan James ‘Whitey’ Bulger’ın hayatını konu alan filmde Johnny Depp tamamen farklı bir görünümle karşımıza çıkıyor. 
Tür: Polisiye, Gerilim

Fragman


16. Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005) - IMDB: 6.7

charlie-and-the-chocolate-factory.jpg

Charlie and the Chocolate Factory, yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı romandan uyarlama bir filmdir. Dünyanın en sıradışı çikolata üreticisi Willy Wonka (Johnny Depp) tarafından yönetilen, dünyanın en görkemli çikolata fabrikasında diğer 4 çocuk ile birlikte tur kazanır. Karakterleri ve zaafları birbirinden çok farklı bu 5 çocuğu çikolata fabrikasında bekleyen sürprizlerle dolu bir macera bekliyordur. 
Tür: Komedi, Fantastik, Macera

Fragman


17. Alice Harikalar Diyarı'nda (2010) - IMDB: 6.5

alice-in-wonderland.jpg

Tim Burton’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Johnny Depp, Mia Wasikowska, Matt Lucas gibi isimler yer alıyor. Film sosyeteye tanıtım partisindeyken henüz 17 yaşında olan Alice’in beyaz bir tavşanı takip ederek kendini Harikalar Diyarı’nda bulmasını konu alıyor. 
Tür: Fantastik, Macera

Fragman


18. Doğu Ekspresinde Cinayet (2017) - IMDB: 6.5

murder-on-the-orient-express.jpg

İngiliz polisiye yazarı Agatha Christie’nin aynı adlı romanından uyarlanmış bir filmdir. İstanbul’a gelen Belçikalı dedektif Hercule Poirot, acil bir nedenden dolayı Londra’ya gitmek için Doğu Ekspresi’ne biner. Büyük bir kar fırtınasının olduğu bir günde trende Amerikalı bir yolcunun öldürüldüğü ortaya çıkar. Başrollerinde Kenneth Branagh, Johnny Depp ve Michelle Pfeiffer gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise yine Kenneth Branagh oturuyor.
Tür: Gerilim, Polisiye

Fragman


19. Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016) - IMDB: 7.3

fantastic-beasts-and-where-to-find-them.jpg

Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda David Yates oturuyor. JK Rowling'in aynı isimli fantastik ansiklopedik kitabına dayanan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi fantastik yaratıklar hakkında bir kitap yazan bir yazarın gezi notları olarak karşımıza çıkıyor. 
Tür: Fantastik, Macera

Fragman


20. Karanlık Gölgeler (2012) - IMDB: 6.2

dark-shadows.jpg

Tim Burton’ın yönettiği fantastik, korku ve komedi türünde bir vampir filmi olan Dark Shadows’un başrollerinde Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter gibi isimler yer alıyor. 1960'lı yılların popüler gotik-gerilim dizisinden uyarlanan film, zengin ve çapkın vampir Barnabas Collins'in cadılar, hayaletler ve canavarlarla dolu karanlık dünyasını beyazperdeye taşıyor. 
Tür: Komedi, Fantastik

Fragman


21. Hassas Yavru (1990) - IMDB: 6.5

cry-baby.jpg

Okulun en yaramazı, serserisi ve yakışıklısı Wade yetenekli bir gençtir ancak cool ve serseri karakteri onu dışarıdan bakıldığında kötü ve ürkütücü göstermektedir. Bir gün Allison ile tanışır. 1950’lerin gençlik müzikallerinin parodisi olan Cry-Baby, kült filmler arasında yerini almıştır.
Tür: Dram, Komedi, Müzikal

Fragman


22. Maskeli Süvari (2013) - IMDB: 6.4

the-lone-ranger.jpg

Gore Verbinski’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Johnny Depp, Armie Hammer ve Tom Wilkinson gibi isimler yer alıyor. Butch Cavendish, Vahşi Batı eyaletlerinde nam salmış azılı bir hayduttur ve çetesiyle işlediği cinayetler, yıllardır sürdürdüğü zulüm nedeniyle idama mahkum olmuştur. Maskeli Süvari filmde Kızılderili ruhani savaşçı Tonto'yu Johnny Depp canlandırırken, hukuk adamlığından süvariliğe geçiş yapan John Reid'ı ise Armie Hammer canlandırıyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Western

Fragman


23. Ölü Adam (1995) - IMDB: 7.7

dead-man-001.jpg

Dead Man filminde Johnny Depp’in canlandırdığı William Blake bir yolculuğa çıkar, yerli Amerikalı “Nobody” ile tanışır. Nobody onun ölü şair William Blake olduğuna inanır. Bu yolculuk William’a beklenmedik olaylar yaşatacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Jim Jarmusch oturuyor.
Tür: 7.6

Fragman


24. Hayalet Süvari (1999) - IMDB: 7.4

sleepy-hollow.jpg

Johnny Depp’in polis müfettişi Ichabod Crane’e hayat verdiği Tim Burton filminde, Sleepy Hollow kasabasında esrarengiz cinayetler işlenir. Halk katilin bir hayalet olduğunu düşünür, Crane gerçeğin peşine düşer. 
Tür: Polisiye, Gizem

Fragman


25. Benny & Joon (1993) - IMDB: 7.2

benny--joon.jpg

Jeremiah S. Chechik’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Johnny Depp, Mary Stuart Masterson, Oliver Platt gibi isimler yer alıyor. Joon mental olarak hasta bir kadındır ve kardeşi Benny onu yanına almıştır ve ona sürekli bakmak, baktırmak zorundadır. Bir gün Benny pokerde kaybeder ve Sam’i evlerine almak zorunda kalır. Joon, Depp’in oynadığı Sam’e aşık olur.
Tür: Romantik, Komedi

Fragman


26. Cehennemden Gelen (2001) - IMDB: 6.8

from-hell.jpg

Albert Hughes ve Allen Hughes’ın yönetmenliğini beraber üstlendikleri From Hell filminin başrollerinde Johnny Depp, Heather Graham, Ian Holm gibi isimler yer almaktadır. Alan Moore ve Eddie Campbell’in çizgi romanından uyarlanan film 1880’ler Londra'sında geçer. Korku türündedir ve Jack the Ripper cinayetlerini çözmeye çalışan detektifin yaşadıklarını anlatır.
Tür: Fantastik, Dram, Western

Fragman


27. Sihirli Orman - (2014) - IMDB: 6.0

into-the-woods.jpg

Rob Marshall’ın yönetmenliğinde, James Lapine’in yazdığı film tarz olarak biraz daha Peter Jackson vari duruyor. Başrollerinde Meryl Streep, James Corden, Emily Blunt gibi isimleri barındıran Into The Woods, Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella, Rapunzel gibi klasikleşmiş pek çok çocuk masalının farklı kahramanları, aynı filmde hem de aynı ormanda buluşsalardı ne olurdu? Temasını işliyor.
Tür: Fantastik, Müzikal, Macera

Fragman


28. Astronot'un Karısı (1999) - IMDB: 5.3

the-astronaut’s-wife.jpg

Araştırma görevi için uzaya giden Johnny Depp’in hayatı döndüğünde hiç normal olmayacaktır. Özellikle karısının hamile kaldıktan sonra yaşananlar sizi gerçekten farklı bir hayata götürecek. Commander Spencer Armacost karakteri ile karşımıza çıkan Johnny Depp’i dram ve fantezinin harmanlandığı bu filmde mutlaka izlemelisiniz.
Tür: Gerilim, Fantastik

Fragman


29. Vegas'ta Korku Ve Nefret (2000) - IMDB: 7.6

fear-and-loathing-in-las-vegas.jpg

Yönetmen koltuğunda Terry Gilliam’ın oturduğu filmin başrollerinde Christina Ricci, Ellen Barkin, Gary Busey gibi isimler boy göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanlık koltuğunda Nixon hüküm sürmektedir. Halen cereyan etmekte olan Vietnam savaşında birçok genç ne uğrunda bile olduğunu bilmeden teker teker ölmektedirler. Geçmişin acılarını üzerlerinde taşıyan bu iki adam, çeşitli taşkınlıklarla kendilerine bir merhem bulmaya çalışmaktadırlar.
Tür: Komedi, Macera

Fragman


30. Evrim (2014) - IMDB: 6.6

transcendence.jpg

Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Transcendence filminin yönetmen koltuğunda Wally Pfister oturuyor. Teknoloji karşıtı birtakım radikal grupların tepkisini çeken Dr. Will Caster, bu kişilerin istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will'in beynini gelişmiş bir süperbilgisayara entegre eder. Will'in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer.
Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Fragman

Önerilen İçerik; Hollywood’un Asi Adamı Johnny Depp’in 15 Hali

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
4
1
0
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.