Keira Knightley'in Rol Aldığı En İyi 14 Film

Keira Knightley'in Rol Aldığı En İyi 14 Film
20.03.202011:34

Hollywood'un güzel yıldızı Keira Knigthley'in rol aldığı en iyi filmleri bir araya getirdik. Listemizde en çok izlenen ve film sektörüne damga vuran Keira Knightley filmleri yer almıştır. İşte gelmiş geçmiş en iyi Keira Knightley filmleri...

Haber güncelleme tarihi 12.12.2020 13:56

Mutlaka İzlenmesi Gereken Keira Knightley Filmleri

Karayip Korsanları filmiyle kariyerinin zirvesine çıkan güzel yıldızın mutlaka izlenmesi gereken filmlerini listeledik. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Keira Knightley filmleri...

Keira Knightley Filmleri; 


1. Domino (2005) – IMDb: 5.9

keira knightley

Hollywood’un güzel yıldızı Keira Knightley’in Mickey Rourke ve Edgar Ramirez ile birlikte başrolünü paylaştığı Domino filmi yaşadığı hayattan sıkılan ve heyecan arayan Domino Harvey isimli genç kızın hayatını anlatmaktadır. Zengin bir ailenin kızı olmasına rağmen mutlu olmayan Domino, Ed Moseby ile tanışınca hayatına aksiyon katmak için aradığı fırsatı bulur ve bağış avcısı olmaya karar verir. Ancak bu sıra mafya içerisinde yaşanan birtakım olaylar Moseby ve ekibinin başını belaya sokar. Ekibe yeni dahil olan Domino’nun da başı belaya girmiştir.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Dram

Yönetmen: Tony Scott

Oyuncular: Keira Knightley, Mickey Rourke, Édgar Ramírez


2. Jack Ryan: Gölge Ajan (2014) – IMDb: 6.2

keira knightley

Eski bir deniz piyadesi olan Jack Ryan Afganistan’da tamamladığı uzun bir görevden sonra ülkesine dönerek bir Rus milyarderin mali danışmanlığını yapara. Ancak bu sırada kendisine düzenlenen bir suikast planını boşa çıkaran Ryan kendisini yeniden aksiyon ve maceranın içerisinde bulur.  Bu planı düzenleyenlerin Moskova’da olduğunu öğrenen Jack intikam için Moskova2nın yolunu tutar. Başrolünde Chris Pine, Kevin Costner ve Keira Knigthley2in yer aldığı filmin yönetmenliğini Kenneth Branagh yapmıştır.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Casusluk

Yönetmen: Kenneth Branagh

Oyuncular: Chris Pine, Kevin Costner, Keira Knightley


3. The Edge of Love (2008) – IMDb: 6.3

keira knightley

3 kişilik bir aşk hikayesini konu edinen film ünlü şair Dylan Thomas’ın hayatının bir bölümünü anlatmaktadır. Gallerli şair Thomas Caitlin isimli bir kadınla evli olduğu sırada güzeller güzeli Vera’ya aşık olur. İki kadın arasında bir tercih yapması gerektiğini düşünen şair çok zor bir durumda kalmıştır. Çünkü iki kadın arasında da iyi bir dostluk vardır. Başrollerini Keira Knightley, Matthew Rhys ve Cillian Murphy’nin paylaştığı aşk filminin yönetmenliğini John Maybury yapmıştır.

Tür: Dram, Romantik, Biyografi

Yönetmen: John Maybury

Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Rhys, Cillian Murphy


4. Tehlikeli İlişki (2011) – IMDb: 6.4

keira knightley

1900’lü yıllara ait bir hikayeyi konu edinen film psikanalist Carl Jung ve aklı dengesi yerinde olmayan Sabina Spielrein’ın hikayesini anlatmaktadır. Hocası Freud’un tedavi yöntemlerini Sabina üzerinde deneyen Carl Yung bu süreçte hastasına karşı duygusal hisler beslemeye başlar. Bu sırada evli olan Carl Jung’un eşi de yakın zamanda çocuğunu doğuracaktır. Karışık bir aşk hikayesini anlatan Tehlikeli İlişkiler en iyi Keira Knightley filmlerinden biridir. Ünlü yönetmen David Crononberg’in eseri olan filmin oyuncu kadrosunda Keira Knightley, Michael Fassbender ve Viggo Mortensen rol almışlardır.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: David Cronenberg

Oyuncular: Keira Knightley, Michael Fassbender, Viggo Mortensen


5. Anna Karenina (2012) – IMDb: 6.6

keira knightley

Ünlü yazar Tolstoy’un ölümsüz eserinden esinlenerek sinemaya aktarılan Anna Karenina filminde genç bir kadının yaşadığı aşk hikayeleri anlatılmaktadır. Aşkı için herşeyden vazgeçmeye hazır olan Anna etrafındaki insanların baskısına maruz kalacaktır. Ancak Anna kararını çoktan vermiştir. Bşarılı yönetmen Joe Wright’ın eseri olan filmin başrollerinde Keira Knigthley, Jude Law ve Aaron taylor-Johnson rol almışlardır.

Tür: Dram

Yönetmen: Joe Wright

Oyuncular: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson


6. Son Gece (2010) – IMDb: 6.6

keira knightley

Yine bir aşk filmi ile bizleri karşılayan Keira Knightley filmde Joanna Reed karakterine hayat vermiştir. Joanna ve Michael çifti bir iş gezisi nedeniyle sadece bir geceliğine birbirlerinden ayrı kalacaklardır. Seyahat sırasında iş arkadaşı tarafından ayartılan Michael karısına ihanet ederken Joanna’da yolda karşılaştığı eski sevgilisine karşı ilgi duymuştur. Joanna ve Michael çiftinin son gecesi olan bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyoruz. Filmin başrolünde Keira Knigthley’e Sam Wortinghton ve Guillaume Canet eşlik etmiştir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Massy Tadjedin

Oyuncular: Keira Knightley, Sam Worthington, Guillaume Canet


7. Colette (2018) – IMDb: 6.7

keira knightley

Ünlü Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’nin hayatını senaryolaştıran unutulmaz filmin başrolünde Keira Knigthley rol almıştır. Kendisi gibi yazar olan Henry Gauthier-Villars ile evlenen Colette kendiyazdığı bir eser sayesinde Henry’nin ünlü olduğunu ve onu kullandığını fark eder. Genç kadın hayallerini gerçekleştirebilmek ve adını tüm dünyaya duyurabilmek için ideallerinin peşinden koşar. Filmin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini Wash Westmoreland’ın üstlendiği film 9 dalda Oscar ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: Wash Westmoreland

Oyuncular: Keira Knightley, Dominic West, Eleanor Tomlinson


8. Gizli Güzellik (2016) – IMDb: 6.8

keira knightley

Mutlu bir hayata sahip olan Howard Manhattın’da bir reklam yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ancak hiç beklemediği bir an da yaşadığı büyük trajedi onu hayata adeta küstürmüştür. Artık kimse ile görüşmeyen ve konuşmayan Howard içine dökebilmek için aşka, zamana ve ölüme mektuplar yazar. Bir süre sonra kimden geldiğini bilmediği mektuplarla yazılarına cevaplar alır. Muhteşem senaryosu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmde Will Smith, Kate Winslet, Keira Knigthley ve Edward Norton rol almışlardır.

Tür: Dram

Yönetmen: David Frankel

Oyuncular: Will Smith, Kate Winslet, Keira Knightley


9. Düşes (2008) – IMDb: 6.9

keira knightley

On sekizinci yüzyılın en güzel kadınlarından Düşes Georgiana Cavendish güzelliği ile adeta herkesi büyülemektedir. Ancak savurgan ve düşüncesiz biri olması onu zor duruma düşürmektedir. Kendisinden yaşça büyük olan Devonshire dükü ile evlenen Georgiana bu evlilikten de mutlu değildir ve artık uzun yıllardır aradığı aşkı bulmak ister. Filmde Düşes Georgiana Cavendish karakterine Keira Knightley hayat vermiştir.

Tür: Dram, Biyografi, Tarihi

Yönetmen: Saul Dibb

Oyuncular: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling


10. Begin Again (2013) – IMDb: 7.4

keira knightley

Keira Knightley, Mark Ruffalo ve James Corden’ın başrolünde yer aldığı “Begin Again” filmi hayallerinin peşinden koşmak için New York’a giden genç bir kadının hayatını anlatmaktadır. Tek başına hiç bilmediği bir yere taşınan genç kadın ayakta kalabilmek için iş aramaktadır. Bu sırada tanıştığı bir yapımcı sayesinde hayatı değişen genç kadın sonunda hayallerine bir adım daha yaklaşmıştır.

Tür: Dram, Romantik, Müzik

Yönetmen: John Carney

Oyuncular: Keira Knightley, Mark Ruffalo, James Corden


11. Aşk ve Gurur (2005) – IMDb: 7.8

keira knightley

2000’li yılların en iyi aşk filmlerinden biri olan Aşk ve Gurur oyuncu kadrosunda Keira Knightley, Matthew Macfadyen ve Talulah Riley yer almıştır. Ünlü yazar Jane Austen’in beş kız kardeşin hayatını anlattığı romanından uyarlanan film George dönemi İngiltere’sinde geçmektedir. Evlenme çağına gelen genç kızlar karşı taraflarına yeni taşınan Bay Bingley ve Bay Darcy’nin radarına girerler. Ancak karmaşık bir ilişki sarmalı hem kız kardeşleri hem de iki genç adamı içerisine alacaktır. Aşk ve Gurur adlı filmin yönetmenliğini Joe Wright yapmıştır.

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Joe Wright

Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Rosamund Pike


12. Kefaret (2007) – IMDb: 7.8

keira knightley

Aşk ve Gurur’dan sadece iki yıl sonra ünlü yönetmen Joe Wright’in aşk ve romantizm dalında ortaya koyduğu Kefaret filminin oyuncu kadrosunda Keira Knightley, James McAvoy ve Saoirse Ronan yer almıştır. Filmin konusu; henüz 13 yaşında olan Briony Tallis’in ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin gizli birlikteliklerine şahit olmasıyla başlayan hikayeyi anlatmaktadır. Aşk ve Gurur filminde gösterdiği oyunculuk performanslıyla göze batan Keira Knightley bu filmde de yine etkili bir performans ortaya koymuştur.

Tür: Dram

Yönetmen:  Joe Wright

Oyuncular: Keira Knightley, James McAvoy, Saoirse Ronan


13. Karayip Korsanları 1 (2003) – IMDb: 8.0

keira knightley

Gelmiş geçmiş en iyi film serilerinden biri olan Karayip Korsanları oyuncu kadrosunda Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom ve Keira Knightley gibi ünlü isimlere yer vermiştir. Serinin ilk filmi olan Siyah İnci’nin Laneti’nde korsan kaptan barbossa tarafından kaçırılan Elizabeth Swann’ı krtarmak için bir araya gelen demirci çırağı Will Turner ve denizlerin en çılgın en renkli korsanı Jack Sparrow’un maceraları anlatılmaktadır. Elizabeth’in yıllar önce bir gemi enkazında rastladığı ve hayatını kurtardığı Will’de aslında bir korsandır. Ancak bunu kendisi dahi bilmez.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keira Knightley, Orlando Bloom


14. The İmitation Game – Enigma (2014) – IMDb: 8.0

keira knightley

2. Dünya savaşı konulu filmlerin en iyisi olan The İmitation Game, Nazi Almanya’sının müttefik devletlere karşı kullandığı gizli istihbarat ağının çökertilmesi üzerine bir filmdir. Enigma isimli bir cihaz sayesinde şifreli mesajlar yayınlayarak sürekli müttefik devletler karşısında galip gelen Almanlara karşı İngiliz hükümeti şifreleri çözebilmek için ülkenin en iyi matematikçilerini bir araya getirirler. Ancak şifrelerin çözülmesini sağlayacak olan ünlü matematikçi Alan Turing’tir. İçine kapanık ve garip bir karakter olan Alan Turing’in en yakınında ise Joan Clarke (Keira Knightley) vardır. Filmin oyuncu kadrosunda Bendict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode ve Mark Strong yer alırken yönetmenlik koltuğunda Morten Tylum yer almıştır.

Tür: Biyografik, Dram

Yönetmen: Morten Tyldum

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode

Önerilen İçerik: Harley Quinn Karakteriyle Akıllara Kazınan Margot Robbie'nin En İyi Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.