James McAvoy Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi James McAvoy Filmleri

James McAvoy Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi James McAvoy Filmleri
21.08.201918:18

James McAvoy'un rol aldığı en iyi filmleri IMDb puanına göre listeledik. Hollywood'un en başarılı oyuncuları arasında gösterilen James McAvoy'un dram filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, gerilim filmleri, romantik filmleri sizlerle..

Haber güncelleme tarihi 09.07.2020 08:39

James McAvoy Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi James McAvoy Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi James McAvoy filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel James McAvoy filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz. İşte bilim kurgu filmleri ve aksiyon filmleri türlerinin vazgeçilmez aktörü James McAvoy'un en iyi filmleri...

James McAvoy filmleri;

25. Wimbledon (2004) - IMDb: 6.3

James McAvoy Filmleri

İngiliz romantik komedi türleri arasında yer alan “Wimbledon”, başarılı yönetmen Richard Loncraine tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Son derece başarılı ve ünlü bir tenis oyuncusu, profesyonel oyunundaki hırsını kaybetmeye başlamaktadır. Ansızın hırslı bir kadın tenisçiyle tanışan baş karakter, kendini yeniden sahalara atmayı başaracaktır. Her geçen gün hırsı katlanan tenisçi, artık Wimbledon tenis turnuvasına girmeye karar verecektir. Filmin başrollerinde "Paul Bettany, Kirsten Dunst, James McAvoy, Nikolaj Coster ve Jon Favreau" rol almaktadır.

Tür: Romantik, Komedi

FRAGMAN


24. Pür Neşe (2003) - IMDb: 6.6

James McAvoy Filmleri

Stephen Fry’ın yazıp yönettiği “Bright Young Things”, İngiliz tiyatrosundan beyazperdeye uyarlanmıştır. 2003 yılında sinemaya giren filmin başrollerinde "Stephen Fry, James McAvoy, Michael Sheen ve Emily Mortimer" rol almaktadır. Filmin konusu; 1930’lu yıllardaki savaş öncesi Londra’nın sosyete eğlencelerini konu almaktadır. Henüz sektöre yeni atanmış bir yazar, sevgilisi Nina ile evlenebilmek için sosyetenin dedikodularını bir gazete köşesinde yazmaya başlamaktadır. Kısa süre içerisinde partiden partiye dahil olan yazar, sosyetenin üst tabakasına ulaşmayı başaracaktır.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


23. Havuz (2003) - IMDb: 6.7

James McAvoy Filmleri

Boris von Sychowski’nin yönetmenliğini üstlendiği film, 2000 yılında vizyona girmiş sen iyi slasher örnekleri arasında gösterilmektedir. Gizemli romanlarıyla ünlü yazar Sarah Morton, yeni kitabı için farklı bir şehre gitmeye karar vermektedir. Romanı için ilham kaynağı olacağı şehir Fransa’nın Luberon bölgesi olacaktır. Yayıncı John’un boş evinde konu olmayı kabul eden ünlü yazar, John’un başınboş kızı Julie’nin eve gelmesiyle bambaşka bir boyut kazanacaktır.  Filmin başrollerinde Isla Fisher, James McAvoy, Elena Uhlig ve Kristen Miller rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Slasher

FRAGMAN


22. Penelope (2006) - IMDb: 6.7

James McAvoy Filmleri

Mark Palansky’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Penelope” filmi, yakın tarihte gerçekleşen romantik bir masalı konu etmektedir. Penelope adında genç bir kızın aşk hakkında yeni şeyler öğrenmesi, ailesi ile ilgili gerçeklerin farkına varması ve sevginin gücünü hissedişini en açık dille göstermektedir. Dram türleri arasında yer alan Penelope filminin başrollerinde "Reese Witherspoon, Christina Ricci, James McAvoy, Peter Dinklage ve Catherine O’Hara" rol almaktadır.

Tür: Dram, Fantezi

FRAGMAN


21. Üniversiteler Yarışıyor (2006) - IMDb: 6.7

James McAvoy Filmleri

Ten for Ten” romanından beyazperdeye uyarlanan “Üniversiteler Yarışıyor” filmi, 2006 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Yönetmenliğini Tom Vaughan’ın yaptığı filmin baş karakteri Brian, hayatta var olmanın en iyi yolunun bilgi olduğunu savunmaktadır. Brian gittiği üniversite hayatında kendi gibi düşünen 4 arkadaş edinecektir. Yeni bir bilgi takımı oluşturan Brian, Alive ve Rebecca ile tanışarak kendini bambaşka bir dünyanın içinde bulacaktır. Starter For 10 filminin başrollerinde "Alice Eve, James McAvoy, Rebeca Hall, Benedict Cumberbatch ve Dominic Cooper" rol almaktadır.

Tür: Komedi, Dram

FRAGMAN


20. Glass (2019) - IMDb: 6.7

James McAvoy Filmleri

Psikolojik süper kahraman filmlerinin en güzel örneklerinden “Glass”, 2019 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerinde "James McAvoy, Anya Taylor, Spence Treat Clark ve Samuel L. Jackson" rol almaktadır. Parçalanmış üçlemesinin devamı niteliğinde olan bu film, son derece güçlü ve dayanıklı David Dunn’un acımasız kişiliğiyle tanınan The Beast’in peşine düşüşünü konu etmektedir.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


19. Wanted (2008) - IMDb: 6.7

James McAvoy Filmleri

Ünlü çizgi roman yazarı Mark Millar’ın yazdığı ve J.G. Jones’in kağıda aktardığı “Wanted” filmi, DC Comics çizgi romanından beyazperdeye aktarılmıştır. Yönetmenliğini Timur Bekmambetov’un üstlendiği filmin başrollerinde "James McAvoy, Angelina Jolie, Chris Pratt ve Morgan Freeman" rol almaktadır. Film, kiralık katil olarak ünlenen babasına özenmiş bir gencin hayatını konu almaktadır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


18. Sarışın Bomba (2017) - IMDb: 6.7

James McAvoy Filmleri

Atomic Blonde ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Amerikalı yapımcı David Leitch yer almaktadır. Başrollerini Charlize Theron, James McAvoy, Sofia Boutella ve John Goodman’in rol aldığı film, 2017 yılının en iyi aksiyon ve gerilim türlerindendir. Suikastçı olarak görev yapan Lorraine Broughton, Soğuk Savaş sırasında öldürülen bir ajanın izini sürmek için Berlin’e gönderilecektir. Yeni görevi için Berlin İstasyon Şefi David ile tanışan suikastçı, kıyası bir çekişme ve aksiyonun içerisine girecektir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN

17. Aşkın Halleri (2013) - IMDb: 6.9

James McAvoy Filmleri

Yönetmen koltuğunda Ned Benson’un yer aldığı “The Disappearance Of Eleanor Rigby:Them” filmi, dram ve romantizmin en güzel örneklerini bir araya getirmektedir. 2013 yılında izleyiciyle buluşan “Aşkın Halleri” filmi, birbirine tutkuyla sarılan iki insanın birden bire yabancılaşmasını konu etmektedir. Daha önce “The Disappearence Of Eleanor Rigby: Him” ismiyle yayınlanan filmin ikinci serisi olarak vizyona girmiştir. Film, sübjektif bir bakış açısıyla izleyiciyi bolca düşündürmnektedir. Filmin başrollerinde Jessica Chastain, James McAvoy, Viola Davis ve Bill Hader rol almaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN

16. Lorna Doone (2000) - IMDb: 6.9

James McAvoy Filmleri

İngiliz yazar Richard Doddridge’nin “Lorna Doone” romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Mike Barker yer almaktadır. 1675 İngiltere’sindeki siyasi ve dini çekişmeleri konu alan film, aşk ve intikam konusunu bir arada işlemektedir. 2000 yılında beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Amelia Warner, Aidan Gillen, Richard Coyle ve James McAvoy rol almaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN


15. Suikast (2010) - IMDb: 6.9

James McAvoy Filmleri

Robert Redford yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Suikast” filmiin başrollerinde James McAvon, Robin Wright, Kevin Kline ve Justin Long yer almaktadır. Abraham Lincoln suikastında yargılanan Mary Surratt, başkan ve başkan yardımcısını öldürmek amacıyla suçlanan 6 sanık arasında temize çıkmaya çalışmaktadır. Suçsuz olduğunu kimseye anlatamayan Mary, halk tarafından kınanırken Frederick adında avukat onu savunmayı kabul edecektir.

Tür: Dram, Gizem

FRAGMAN


14. Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005) - IMDb: 6.9

James McAvoy Filmleri

C.S. Lewis’in fantastik kitabından uyarlanan “Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap”, Andrew Adamson yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerinde Georgie Henley, William Moseley, Jamens McAvoy ve Tilda Swinton rol almaktadır. Filmin konusu; Pevensie ailesinin savaş sebebiyle terk etmek zorunda kaldıkları tahliye sırasında başlarından geçen olaylar ele alınmaktadır.

Tür: Fantastik, Macera

FRAGMAN


13. Trans (2013) - IMDb: 6.9

James McAvoy Filmleri

Yönetmenliğini Danny Boyle’ın üstlendiği filmin başrollerinde Rosario Dawson, James McAvoy, Vincent Cassel ve Danny Sapani yer almaktadır. Trance filminin konusu; tanınmış müzayede müdürü Simon’un Franck adında bir gangsterle birlikte milyon dolarlık tabloyu çalma planı gerçekleştirmektedir. Planlarını uygulamaya Simon, ansızın başına aldığı darbe sonucunda tablonun yerini unutacaktır.

Tür: Gizem, Gerilim

FRAGMAN


12. X-Men: Apocalypse (2016) - IMDb: 7.0

James McAvoy Filmleri

Marvel çizgi roman karakterlerinden oluşan “X-Men: Apocalypse” filmi, 2014 yılında vizyona giren “X-Men: Geçmiş Günler Gelecek” filminin devamı niteliğindedir. Yönetmenliğini Bryan Singer’ın üstlendiği filmin başrollerinde Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, James McAvoy, Oscar Isaac ve Sophie Turner yer almaktadır. Evrenin ölümsüz mutantı Apocalypse, binlerce yıllık uykusundan uyandığında karşılaştıklarına çok şaşıracaktır. Dünyanın halini gördüğünde hayal kırıklığına uğrayan Apocalypse, kendi saltanatını sürebileceği yeni bir ekiple temizliğe başlamaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


11. Regeneration (1997) - IMDb: 7.0

James McAvoy Filmleri

Pat Barker’ın “Regeneration” romanından uyarlanan film, 1997 yılında beyazperdeyle buluşmuştur. Yönetmenliğini Gillies MacKinnon’un üstlendiği filmin başrollerinde Jonny Lee Miller, James McAvoy, Jonathan Pryce ve Tanya Allen yer almaktadır. “Çizgilerin Arkasında” adıyla da bilinen film, ilginç bir savaşın öyküsünü konu etmektedir.

Tür: Drama, Uyarlama

FRAGMAN


10. Aşkın Son Mevsimi (2009) - IMDb: 7.0

James McAvoy Filmleri

The Last Station, Jay Parini’nin 1990 yılında okuyucuyla buluşturduğu “Leo Tolstoy” kitabından uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Michael Hoffman’ın üstlendiği filmin başrollerinde James McAvoy, Helen Mirren, Paul Giamatti ve Kerry Condon rol almaktadır. Filmin konusu; Tolstoy ile 48 yıllık eşi Sofya arasındaki aşkın hikayesine yer vermektedir.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


9. İpler (2004) - IMDb: 7.0

James McAvoy Filmleri

James McAvoy’un Hal Tara karakterine hayat verdiği “İpler” filmi, en uzun metrajlı sinema filmi olarak vizyona girmiştir. Başrollerinde Catherine McCormack, Julian Glover, David Harewood ve Derek Jacobi rol almaktadır. Filmin konusu; Hebalon İmparatoru’nun  trajik bir şekilde hayatını kaybetmesiyle başlamaktadır. Yerine oğlu Hal Tara’nın geçtiği Habelon’da ilk iş babasının intikamını almak olacaktır.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


8. Pislik (2013) - IMDb: 7.1

James McAvoy Filmleri

Başarılı yazar Irvine Welsh’in “Filth” romanından beyazperdeye uyarlanan film, terfi hayalleri kurmakta olan genç bir polis memurunu anlatmaktadır. Bruce adındaki bu adam, terfi dönemindeki bu kutsal yolda ekip arkadaşlarına her türlü tezgahı yapmaya meyillidir. Yaşadığı bölgede bir cinayet soruştumasına atanan Bruce, arkadaşları için farklı tezgahlar hazırlayacaktır. Acı dolu geçmişi ve uyuşturucu bağımlılığı Bruce’nin başına birçok bela açacaktır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


7. Aşkın Kitabı (2007) - IMDb: 7.1

James McAvoy Filmleri

Becoming Jane, İngiliz yazar Jane Austen ve Thomas Langlois Lefroy’un uzun süren aşkını konu almaktadır. Yönetmenliğini Julian Jarrold’un üstlendiği filmin başrollerinde James McAvoy, Anne Hathaway, Julie Walters, Maggie Smith ve James Cromwell yer almaktadır. Kendini zengin bir adamla evlenmeye adamış genç yazar Austen, keşfedilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ailesinin baskıları karşısında her geçen gün gerilen yazar, yetenekli avukat Tom Lefroy’a kendini kaptıracaktır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


6. Parçalanmış (2016) - IMDb: 7.3

James McAvoy Filmleri

Kırılmaz üçlemesinin ikinci filmi olarak vizyona giren “Split”, çoklu kişilik bozukluğuna sahip Kevin’ın 23 farklı alter egosu bulunmaktadır. Aralarında en baskın olan suç işleme isteği, Kevin’ın korkunç olaylara dahil olmasına sebep olacaktır. 3 genç kız kardeşi kaçırarak bodruma hapseden Kevin, her biri için farklı alter egolarını kullanarak korkunç bir hal alacaktır. Parçalanmış filminin başrollerinde James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu, Bruce Willis ve M. Night Shyamalan rol almaktadır.

Tür: Psikolojik Kurgu, Gerilim

FRAGMAN


5. X Men: Birinci Sınıf (2011) - IMDb: 7.7

James McAvoy Filmleri

Marvel Comics’in süper kahramanlar çizgi romanından sinemaya uyarlanmış “X-Men: First Class”, 2011 yılının en sevilen bilim kurgu filmleri arasında yer almaktadır. Yönetmen koltuğunda Matthew Vaughn, başrollerinde James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon ve January Jones yer almaktadır. Doğaüstü güçlerini bir bir keşfetmekte olan iki genç adam, Mutantlarla işbirliği yaparak dünyayı tehlikelerden korumayı hedeflemektedir. Bazı fikir ayrılıklarıyla yollarını ayıran iki genç adam, ezeli rekabet için kıyasıya mücadele vermeye hazırdır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


4. İskoçya’nın Son Kralı (2006) - IMDb: 7.7

James McAvoy Filmleri

Uganda’da bir dönem damga vurmuş İdi Amin’in hayatından esinlenerek beyazperdeye aktarılan “The Last King of Scotland”, 2006 yılında “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Akademi Ödülü’ne layık görülmüştür. Yönetmenlğini Kevin Macdonald’ın üstlendiği film, mesleğinde son derece başarılı genç doktor Nicholas’ın mesleki açıdan Uganda’ya gitmesiyle başlamaktadır. Katı ve son derece barbar yönetim altında tutulan Uganda, Idi Amin yönetimiyle her geçen gün farklı bir boyut kazanacaktır. Genç doktorun başarılı kriz yönetimini fark eden Idi Amin, onu sağ kolu olarak yanına alacaktır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


3. Kefaret (2007) - IMDb: 7.8

James McAvoy Filmleri

McEwan’ın “Atonement” kitabından uyarlanmış Kefaret filmi, başarılı İngiliz yönetmen Joe Wright tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. 26 farklı dalda ödüle layık görülen film, 1935 yılının yaz ayında 13 yaşındaki Briony Tallis’ın görmemesi gereken bir olaya şahitlik etmesiyle başlamaktadır. Ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin sevişmesine şahit olan Briony, uzunca süre geçmeyecek büyük bir travmanın içerisine hapsolacaktır. Trajik bir şekilde 3 insanında hayatları bir noktada birleşerek, hak etmedikleri bir kefaretin kurbanı olacaklardır. En İyi Film Müziği Oscar’ı alan Kefaret filmini başrollerinde James McAvoy, Keira Knighley, Saoirse Ronan ve Vanessa Redgrave rol almaktadır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


2. İçimdeki Dans (2004) - IMDb: 7.8

James McAvoy Filmleri

BAFTA En İyi İngiliz Film Ödülü’ne sahip Damien O’Donnell’in yönetmen koltuğunda oturduğu film, dram ve komedi türleriyle 2004 yılında izleyiciyle buluşmuştur. “Inside I’m Dancing” filminin başrollerinde James McAvoy, Steven Robertson, Romola Garai, Brenda Fricker ve Tom Hickey rol almaktadır. İki sıradışı arkadaşın kendi hayatlarıyla yüzleşmelerini anlatan filmde, engelleri için Carrigmore Home’a yerleşmeye karar vermiş  Michael konu edilmektedir. Michael, Rory adında tanışacağı asi ruhlu adam sayesinde sistemin dışına kalacak bambaşka planlar ortaya çıkacaktır.

Tür: Komedi, Dram

FRAGMAN


1. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (2014) - IMDb: 8.0

James McAvoy Filmleri

X-Men serisinin efsanevi yönetmeni Bryan Singer’ın beyazperdeye aktardığı “X-Men: Days of Future Past”, 2014 yılında vizyona girmiş fantastik, bilim kurgu filmidir. Wolverine, Profesöt X, Magneto ve Mystique karakterlerine hayat veren James McAvoy, Hugh Jackman, Michael Fassbender ve Patrick Stewart başrolde yer almaktadır. İki ezeli düşmen, Sentinel’ler tarafından öldürüldükleri için soyu tükenmekte olan mutantlara yeniden hayat verme çabasına girecektir. Mücadeleci bir zaman yolculuğuna çıkacak olan baş karakterler, bu vahşete bir son verebilecek mi?

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Tom Hanks Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
0
3
1
2
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.