Gizemli Filmler – Gizem ve Gerilim Yüklü En İyi 33 Film

Gizemli Filmler – Gizem ve Gerilim Yüklü En İyi 33 Film
12.08.201913:57

Film izlerken başta sonra bütün tahminlerinizi yok edecek en etkileyici gizemli filmleri sizler için bir araya getirdik. İşte, gerilim ve aksiyon dolu filmlerde bir sonraki sahneyi merak edeceğiniz en iyi gizemli filmler listesi…

Haber güncelleme tarihi 10.09.2020 09:49

Finalleri Şok Etkisi Yaratan En İyi Gizem ve Gerilim Yüklü Filmler

Beyin yakan filmlerin en etkileyici örneklerinin yer aldığı gizemli filmler listesini sizler için listeledik. İşte, Neoldu.com editörlerinin büyük bir özenle hazırladığı, IMDb puanlarının yer aldığı tüm zamanların en iyi ve en çok izlenen gerilim - gizem yüklü filmleri...

Gizemli Filmler;

33. Blue Ruin (2013) IMDb: 7.1

en iyi gizemli filmler

Hayatı boyunca tembel bir adam olarak yaşamını sürdüren karakterimiz, diğer insanların yaptığı satışlar sonrasında yaşantısı iyice sarpa sarar. Kahramanımız, garip ailesini koruması bir tarafa, başarısız bir suikastçı olarak yetişkinliğe yakışmayacak yöntemlerle savunmaya geçer. İntikam tarzı film sevenler için gerilim ve gizem dolu bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Suç, Gize, Gerilim

Fragman


32. Cloverfield Yolu no: 10 (2016) IMDb: 7.2

en iyi gizemli filmler

2016 yılında vizyona giren ve gizemli filmler arasında oldukça etkileyici bir yapım olan Cloverfield Yolu no: 10, genç bir kadının, geçirdiği bir trafik kazası sonrasında hiç tanımadığı bir birisinin bodrum katında uyanması ve yaşananları anlatır. Evin sahibi olan adam, kadını kimyasal saldırıdan kurtardığını ve dışarının yaşanmaz bir halde olduğunu belirtir. Evin bodrumunda neler döndüğünü bilmeyen kadın bilinmezlik içerisinde neler döndüğünü öğrenmeye çalışacaktır.

Tür: Gizem, Korku, Dram

Fragman


31. Ölüm Emri (2015) IMDb: 7.3

en iyi gizemli filmler

Gerilim, Savaş ve Gizem türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan Eye in the Sky... Londra Merkezli Ordu İstihbarat Komutanı Albay Katherine Powell, bir grup teröristi Kenya’da bulunan karargahtan kaçırmak için çok gizli bir operasyon yürütmektedir. Terörist grubun intihar saldırısı düzenlediğini öğrenen Powel, ele geçirme operasyonunu öldürme operasyonunu dönüştürür. ABD’den kalkan insansız hava aracı bombalama bölgesine 9 yaşında bir çoğun girdiğini görünce üst kademe için karar anı başlar.

Tür: Dram, Savaş, Gizem, Gerilim

Fragman


30. Tetikçiler (2012) IMDb: 7.4

en iyi gizemli filmler

Zamanda yolculuk için gereken mekanizma icat edilmiş ancak bu durum yasa dışı olarak belirlenmiştir. Makinenin kullanımı sadece yüksek fiyatlarla beraber karaborsa da mevcuttur. Mafya bir kişiyi öldürmek istediği zaman, o kişiyi 30 yıl öncesine gönderir ve burada devreye Joe girer. Her işi başarıyla gerçekleştiren ve en az mafya liderleri kadar zengin olan Joe, dikkat çekmeye başlar. Mafya, Joe’yi öldürmek ister ve kendisini 30 yıl öncesine gönderir. Bu sefer hedef kendisidir… Konusu itibarıyla oldukça dikkat çekici bir yapım olan Looper, finali ile sizleri şaşkına uğratacak bir yapım.

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem, Dram

Fragman


29. Sicario (2015) IMDb: 7.6

en iyi gizemli filmler

2015 yılında vizyona giren, aksiyon ve gizemli filmler türünde oldukça etkileyici bir yapım olan Sicario, ABD ile Meksika sınırında uyuşturucu savaşında görevlendirilen FBI ajanı Kate Macer’in hikayesine odaklanmaktadır.  Şüpheli bir geçmişe sahip olan Alejandro tarafından ilerletilen operasyon, Kate tarafından sorgulanmaya başlanır. Operasyonun gizemi çözülürse, Kate’de sorularına cevap bulabilecektir. Gizemli film arayan okurlarımız için harika bir tercih olabilecek bu yapımı kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Suç, Dram

Fragman


28. Sihirbaz (2006) IMDb: 7.6

en iyi gizemli filmler

Yayınladığı dönemde büyük bir etki yaratan The Illusionist, sihirbazlık ve ilüzyonluk konusunda efsane bir yapım. Filmde, marangoz bir ailenin çocuğu olan Eisenheim, aristokrat bir ailenin kızı olan Sophia’ya aşık olur ancak ortada büyük bir sınıf farkı vardır. Gerçekleşmesi imkansız bir aşka sahip olan Eisenheim, Avusturya’yı terk eder dünyayı keşfe çıkar. 15 yıl sonra ise ünlü bir illüzyonist olarak geri döner. Ülkesine döndüğünde ise sevdiği kadın, Avusturya-Macaristan veliaht prensi Leopold (Rufus Sewell) ile nişanlanmak üzeridir. Aynı yıl vizyona giren Prestij filmi yüzünden IMDb puanı düşük olsa da mutlaka izlemeniz gereken filmlerden bir tanesi…

Tür: Dram, Gizem, Romantik

Fragman


27. Operasyon: Argo (2012) IMDb: 7.7

en iyi gizemli filmler

Gerçek bir olaydan esinlenen Argo, 6 Amerikalıyı, İran’daki rehine krizinden kurtarmak için düzenlenen operasyonun adı olarak belirlendi. Argo, İran rehine krizinden sonra ortaya çıkan ve ve halkın yıllar sonra öğrendiği gizli bir operasyonu anlatır. 4 Kasım 1979’da yaşanan krizde uygulanan plan büyük bir gizemi de içerisinde barındırmaktadır.

Tür: Biyografi, Gerilim, Gizem

Fragman


26. Skyfall (2012) IMDb: 7.7

en iyi gizemli filmler

James Bond serisinin en önemli yapımların bir tanesi olan Skyfall, Daniel Craig’in harika oyunculuğuyla üst seviyelere çıkan harika bir film. Adana, İstanbul ve Fethiye’de çekimleri gerçekleştirilen filmde Bond’un sadakati M’ye karşı sınanıyor. Çünkü M, bütün geçmişiyle yüzleşmeye başlıyor. MI6 saldırıya uğrayınca bütün işler karışıyor ve artık Bond’un yapması gereken tek şey tehdidi bulup yok etmek.

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem, Gerilim

Fragman


25. Kapan (2017) IMDb: 7.7

en iyi gizemli filmler

Son yıllarda vizyona giren, korkunun gerilimin ve gizemin iç içe olduğu bir yapım… Get Out ! Filmde, genç bir siyah olan Chris (Daniel Kaluuya), beyaz kız arkadaşı Rose'la (Allison Williams) birlikte, kızın ailesinin yanına tanışmaya gider. Gittikleri kasada ilginç olaylar baş göstermektedir. Bölgede yaşayan insanlar gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaktadır. Her anı heyecan, gerilim ve gizem dolu Get Out yani Kapan, mutlaka izlemeniz gereken harika bir yapım.

Tür: Korku, Gizem, Gerilim

Fragman


24. Ex Machina (2014) IMDb: 7.7

en iyi gizemli filmler

Gizem filmleri listesinde yer alan bir başka etkileyici yapım Ex Machina, 2014 yılında vizyona giren ve o dönemler de sinema sevenler tarafından oldukça iyi geri dönüşler alan bir yapım. Filmde, dünyanın önemli internet şirketlerinden birinde çalışan Caleb’in, kazandığı ödül sonrasında yapay zekaya sahip bir robot ile hikayesi anlatılmaktadır.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem

Fragman


23. Kayip Araniyor (2018) IMDb: 7.7

en iyi gizemli filmler

Listemizde yer verdiğimiz Searching filmi, gizem türünde izleyebileceğiniz efsanevi bir yapım. 16 yaşındaki kızı kaybolan David, polise durumu bildirir ama konu hakkında küçük bir soruşturma açılır. kaybolma olayının üzerinden 37 saat geçmiştir ve elde tek bir ipucu bile yoktur. David ise kimsenin önemsemediği ancak her şeyin bir nevi kaydolduğu kızının dizüstü bilgisayarına odaklanır. Kızını bulmak için tek çaresi Pamela’nın dijital ayak izlerini takip etmektedir.

Tür: Dram, Gizem, Korku

Fragman


22. Kardaki İzler (2017) IMDb: 7.7

en iyi gizemli filmler

Marvel’ın en iyi film serileri arasında yer alan Avengers’tan tanıdığımız Jeremy Jenner’ın Cory karakterine hayat verdiği, gizem dolu enfes bir film. Hikayemiz, bir FBI ajanının genç yaşta öldürülen bir kızın cinayet araştırmasında, kasabada çalışan yerel bir polisten yardım alması ve hikayeyi beraber araştırmasını konu edinir.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


21. Ejderha Dövmeli Kiz (2011) IMDb: 7.8

en iyi gizemli filmler

Gizemse gizem, gerilimse gerilim, dramsa dram… Son yılların en çok izlenen filmler arasında yer alan The Girl with the Dragon Tattoo, dürüst bir gazeteci olmasına rağmen kendisine kurulan tuzak sonrasında bütün kariyeri çöpe atılan ve hapse girmeyi bekleyen bir gazetecinin gizem ve gerilim dolu hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Mikael, gazetecilik mesleğini bırakıp hapse girmeyi beklerken, aynı zamanda Lisbeth yani namı diğer “Ejderha Dövmeli Kız” tarafından takip edilmektedir. Uzun yıllardır çözülemeyen olayı buiki karakterimiz el ele verip halletmeye çalışacaktır.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


20. The Salesman (2016) IMDb: 7.8

en iyi gizemli filmler

Tahran’ın merkezine taşınan iki tiyatrocu Rana ve Emad, oturdukları evin eski kiracısıyla tartışma yaşar ve biri tarafından saldırıya uğrar. Yaşanan olaydan sonra travma yaşayan ikiliden Emad, sessiz sakin şekilde bu durumun üstesinden gelmek isterken, Rana ise tam tersine intikam alma yoluna gidecektir.  Yaşanan bu olaylar ikilinin hayatını derinden etkileyecektir.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


19. Arrival (2016) (2016) IMDb: 7.9

en iyi gizemli filmler

Dram ve bilim kurgu türüyle beraber gizem türünün de en iyi örneklerini içerisinde barındıran Arrival, oldukça etkileyici bir uzay filmi… IMDB’de 7.9’lu puan başarısı ile ne kadar iyi bir film olduğunu ortaya koyuyor. Filmde, dünya dışı yapıların uzaydan dünyanın farklı noktalarına iniş yapması ve bu durumun Dr. Louise Banks ve ekibi tarafından incelenmesi anlatılmaktadır.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


18. Gece Vurgunu (2014) IMDb: 7.9

en iyi gizemli filmler

Kariyeri peşinde koşan ve bunun için hiçbir kuralı olmayan Lou Boom, şehirde meydana gelen haber sayılacak olayları kamerasına kaydeder be ana haber bültenlerine satar. Hayatını böyle idare etmeye çalışan Lou, "amaca giden her yol mübahtır" düsturunu benimserken, bu durum ilerde başına büyük dertler açacaktır. Şehrin en önemli televizyonunda muhabir olarak görev almaya başlayan Lou, bunun bedelini elbet ödeyecektir.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim, Dram

Fragman


17. Son ültimatom (2007) IMDb: 8.0

en iyi gizemli filmler

Aksiyon filmleri içerisinde çok önemli bir yeri olan Bourne Serisinin son filmi… 2007 yılında vizyona giren The Bourne Ultimatum, hafızasını kaybetmiş bir adamın en başa dönerek kaderini tekrardan belirlemesini ele almaktadır. Kimin ne düşündüğünün belli olmadığı gizem dolu bir film olan The Bourne Ultimatum filmini seri halinde izlemenizi tavsiye ederiz

Tür: Aksiyon, Gizem, Gerilim

Fragman


16. Casino Royale (2006) IMDb: 8.0

en iyi gizemli filmler

James Bond serisinin 2006 yılında vizyona giren ve büyük beğeni toplayan filmi Casino Royale, Daniel Craig’in başrolünde yer aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Ajan 007’nin ilk görevi teröristlere bankerlik yapan Le Chiffre'dir. Bond’un tek hedefi Le Chiffre’yi durdurmaktır. Bunun için Casina’da Poker oyununda bu ikili karşı karşıya gelecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


15. Mulholland Çıkmazı (2001) IMDb: 8.0

en iyi gizemli filmler

Gerilim, korku ve gizem türünün en başarılı yapımlarından bir tanesi de hiç şüphesiz ki Mulholland Drive… Filmde, Betty isimli genç kadının tek hayali vardır: Hollywood'da ünlü bir oyuncu olabilmek. Bu amaç uğruna çabalayan kadın çalışır çabalar ve iyi bir oyuncu olur. Sonunda beklediği fırsatı yakalayan Betty için Hollywood kapısı açılır. Ünlü bir kadın oyuncu ile tanışan Betty için işler farklı ilerlemeye başlar. Yaşadığı bir kaza sonucu zihin çıkması yaşayan Betty için her işi karmaşık bir hal almaya başlamıştır.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


14. Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (2017) IMDb: 8.0

en iyi gizemli filmler

Bir sonraki sahnede neler olduğunu tahmin etmekte zorlanacağınız Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı, ilk filmin öyküsünden sonraki 30. yılı anlatmaktadır. Filmde, Los Angeles Polis Departmanı'nda görev yapan Memur K, insanlığın sonunu getirebilecek küçük bir sırrı ortaya çıkarmıştır. Artık tek yapması gereken eski bir ödül avcısı Rick Dechard’ı bulup ondan yardım istemektir.

Tür: Aksiyon, Dram, Gizem

Fragman


13. Cinayet Günlüğü (2003) IMDb: 8.1

en iyi gizemli filmler

Güne Kore filmlerinin en başarılı örnekleri arasında yer alan Memories of Murder, izleyenleri 1986 yılında askeri bir diktatörlüğün olduğu döneme götürmektedir. Ülkede, yasaklar ve engellemeler devam ederken bir gün tecavüze uğrayarak vahşice öldürülen bir kadın bulunur. Soruşturmanın başına polis dedektifi Park Doo-man atanır ancak olayı çözmek için atacağı her hareket olayların daha da karmaşık hale gelmesine neden olacaktır. Gizem filmleri arasında dünyanın en güzel yapımlarından bir tanesi olan Cinayet Günlüğü, mutlaka izlemeniz gereken efsanevi bir yapım.

Tür: Aksiyon, Gizem, Suç, Dram

Fragman


12. The Invisible Guest (Contratiempo) (2016) IMDb: 8.1

en iyi gizemli filmler

Asya pazarında yaptığı ticari anlaşmalar ve yüksek teknoloji şirketleri ile ilerlettiği seviyeler nedeniyle Yılın Adamı olarak seçilen Adrian Doria, kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için kendi avukatı görevinde bulunan Felix’in önerisi ile alanında uzman Virginia Goodman ile tanışır. Çünkü işin içine cinayet girmiş ve Adrian bu olaydan kurtulmak istemektedir. Gerçeklerle yalanların iç içe girdiği bu efsanevi senaryoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


11. Kayıp Kız (2014) IMDb: 8.1

en iyi gizemli filmler

2014 yılında vizyona giren ve gerilim türünün başarılı örneklerinden bir tanesi olan Gone Girl, evliliklerinin 5. yılını kutlamaya hazırlanan Nick ve Amy’nin başından geçen gizem dolu olayları aktarmaktadır. Kutlamanın yapılacağı gün Amy aniden ortadan kaybolur ve bir zaman sonra polisin gözünde Nick, şüphe çekmeye başlar. Rüyasında karısını vahşice öldürdüğünü gören Nick, herkese masum olduğunu anlatmaya çalışsa da çevresi yalanlar ve ihanet ağlarıyla kuşatılmıştır.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


10. Zindan Adası (2010) IMDb: 8.1

en iyi gizemli filmler

Başrollerinde Leanorda DiCaprio, Mark Ruffalo ve Ben Kignsley’in yer aldığı 2010 yapımlı harika bir gizem filmi Shutter Island! 1954 yılında, Soğuk Savaşın zirve yaptığı dönemlerde, adli polis Teddy Daniels ve yeni ortağı Chuck Aule çok sayıda cinayet işlemiş bir seri katilin, kimsenin kaçmayı başaramadığı odalarda nasıl olurda bir anda kaybolduğunu araştırmak için çağrılır. Fırtınaların ve soğuk havanın eksik olmadığı bu alanda hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Soruşturma derinleştikçe Teddy bu hastaneden hiçbir zaman çıkamayacağını düşünmeye başlar.

Tür: Gizem, Gerilim

Fragman


9. Tutsak (2013) IMDb: 8.1

en iyi gizemli filmler

Gizem filmleri listesinde yer alan ve IMDb sitesinde 8.1’lik puanını sonuna kadar hak eden harika bir gerilim ve dram filmi… Keller Dover’ın 6 yaşındaki kızı ve yan komşusunun kızı ortadan bilinmeyen bir sebepten ötürü kaybolur. Ellerde olan tek ipucu sokağın başında yer alan boş bir karavandır. Polis’in eldeki ipuçlarından sonuca ulaşmaması sonucunda adaleti kendi aramak ister. Ancak bunun için ne kadar ileri gideceğidir… Acaba kayıp kızları bulmak için Dover başarılı olabilecek midir?

Tür: Gizem, Suç, Gerilim

Fragman


8. Spotlight (2015) IMDb: 8.1

en iyi gizemli filmler

Listemizde ne zaman bir araştırmacı gazetecilik konusunu ele alan bir yapım varsa o filmde kesinlikle gizem dolu olaylarda yer almaktadır. Spotlight filmi, 30 yıl boyunca birçok çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen, yerel bir rahip hakkında yazılan makaleyi takip eden Spotlight ekibinin heyecan, gerilim ve dram dolu hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Biyografi, Suç, Gizem, Dram

Fragman


7. İhtiyarlara Yer Yok (2007) IMDb: 8.1

en iyi gizemli filmler

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi filmleri arasında gösterilen ve gerçekten de bu değeri hak eden bir yapım… No Country for Old Men filminde, LlewllynMoss geyik avında olduğu bir gün, Meksika yakınlarında bir uyuşturucu pazarlığının bol kanlı sonuyla karşılaşır. Olay yerinde sadece parayı alıp giden Moss, yaralı olan birine su vermek için geri döndüğünde başının derde sokacak Anton Chigurh ile tanışacaktır.

Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


6. İçimdeki Yangın (2010) IMDb:  8.3

en iyi gizemli filmler

Dünyanın en önemli tiyatro oyunundan sinemaya uyarlanan İncendies, gizem ve trajedinin içerisinde bolca yer aldığı enfes bir yapım. Anneleri anneleri Nawal’ın ölümünün ardından Lübnan’a hareket eden Simon ve Jeanne isminde ikizlerin hayatına odaklanmaktadır. Yaptıkları bu macera dolu yolculukta annelerinin geçmişine rahatsız edecek seviye ışık tutarak inanması güç bir gerçekle karşı karşıya kalacaklardır.

Tür: Dram, Gizem, Savaş

Fragman


5. İhtiyar Delikanlı (2003) IMDb: 8.4

en iyi gizemli filmler

İntikam konulu filmler listesinde en tepede yer alabilecek bir yapım… Oldbouei! Filmde, evli ve bir çocuğu olan Oh Dae-Su sorumsuz hareketleri olan fakat ailesiyle birlikte mutlu şekilde yaşayan bir adamdır. Kızının doğum gününde eve doğru gidecekken kaçırılan adam gözlerini açtığında bir hücrede olduğunu görür. Bu hücre özel olarak tasarlanmıştır ve televizyonu ve yatağı vardır. Buradan nasıl kurtulacağını bilmeyen Oh Dea, bir gün kendisini dışarıda bulur. Ve artık intikam vaktidir. Kendisine bunu yapanları bulup cezalandırmak bu hayattaki tek hedefidir.

Tür: Gizem, Aksiyon, Drama

Fragman


4. Köstebek (2006) IMDb: 8.5

en iyi gizemli filmler

2006 yılında vizyona giren, aksiyon dram ve gizem filmleri türünde oldukça eşsiz bir yapım olan The Departed, soluksuz izleyeceğiniz müthiş bir eser. Filmde Billy Costigan, genç ve çaylak bir polistir. Güney Boston polisinin mücadele ettiği mafya babası Frank Castello’nun bölgesinde yetişmiş olması teşkilat tarafından mafyaya sızdırılır. Polis teşkilatı mafya içine köstebek yerleştirmişken aynı şekilde Collin de mafya babası Frank Castello’ya hizmet etmektedir. Hem teşkilat hem de mafya aralarında köstebek olduğunu anlar ve tespit etmeye çalışır.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


3. Prestij (2006) IMDb: 8.5

en iyi gizemli filmler

Ayın dönem vizyona giren Sihirbaz filminden daha iyi bir gişe yapan ve o dönemde yayınlanan en iyi filmler listesinde de kendisine yer bulan The Prestige iki illüzyonistin hem iş hem de aşk yaşamlarında birbirleriyle olan çekişmelerini konu edinen efsanevi bir yapım. Filmin finaline geldiğinizde kesinlikle şaşkınlığınızı koruyamayacağınızı söyleyebiliriz.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


2. Olağan Şüpheliler (1995) IMDb: 8.5

en iyi gizemli filmler

Tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen The Usual Suspects, gerilim ve gizem filmleri arasında da oldukça önemli bir yerde bulunan harika bir yapım… San Pedro’da patlayan bir tekneyi araştıran polis, teknede 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur ve bu olaydan iki kişi sağ kurtulur. Sağ kurtulan kişilerden birisi Macar terörist ve diğeri ise tetikçidir. Yaşanan olaydan 6 hafta öncesini anlatan Kint karakteri konuşmaya başlayınca hikayede bir nevi başlar. Sonunda büyük bir sürprizle karşılaşacağınız harika bir film…

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


1. Başlangıç (2010) IMDb: 8.8

en iyi gizemli filmler

Geldik listemizde en tepede yer alan filme… Inception! Dom Cobb rüya gören kişilerin bilinç altı düşüncelerini çalabilmesiyle ün kazanmış birisidir.  Bu durum onun kurumsal casusluk adı verilen bir sektörde yer almasını sağlamıştır fakat bu durumun  bazı kötü yanları bulunmaktadır. Dom artık uluslararası kaçak durumundandır. Leonardo DiCaprio' nun başrolünde olduğu filmde, Marion Cotillard, Joseph-Gordon Lewitt, Ellen Page ve Michael Caine gibi oyuncular yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Gizem

Fragman


Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En iyi Gerilim Filmleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
71
173
153
69
69
64
184
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.