James Bond Filmleri – 007 James Bond’un En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 20 Filmi!

James Bond Filmleri – 007 James Bond’un En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 20 Filmi!
27.01.202012:44

Dünyanın en gizemli ajanı 007 James Bond’un en iyi filmlerini araştırdık. Sizler için hazırladığımız bu listede gizem ve macera dolu James Bond filmlerini bulabilirsiniz. İşte gelmiş geçmiş en iyi 007 James Bond filmleri…

Haber güncelleme tarihi 01.08.2020 09:54

Aksiyon ve Heyecan Dolu Sahneleriyle Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi 20 James Bond Filmi 

Gizli Servis’in süper ajanı James Bond şimdiye kadar birçok oyuncu tarafından canlandırılmıştır. Seri ve devam filmleriyle akıllara kazınan 007 James Bond karakterinin rol aldığı en iyi filmleri araştırdık. İşte aksiyon filmleri türünün de vazgeçilmez yapımlarından olan 007 James Bond’un heyecan verici 20 filmi…

007 James Bond Filmleri;


1.Yarın Asla Ölmez - Tomorrow Never Dies (1997) – IMDb: 6.5

james bond

007 James Bond filmlerinin en iyilerinden biri olan Yarın Asla Ölmez filminin yönetmenliğini Roger Spottiswoode yapmıştır. James Bond karakterine hayat veren aktör ise uzun yıllar bu efsaneyi canlandıracak olan isim Pierce Brosnan’dır. Filmde dünya pazarını ele geçirmek isteyen Elliot Carvey Çin piyasasını ele geçirmek için haince bir plan yapar ve İngiliz gemisini Çin sularında batırır. Bu gizemli olaya atanacak ajan ise tabi ki 007 James Bond olacaktır.

Tür: Aksiyon, Gizem, Ajan

Fragman


2. Ahtapot – Octopussy (1983) – IMDb: 6.6

james bond

1983 yılında John Glen yönetmenliğinde çekilen başarılı filmde James Bond karakterine ünlü oyuncu Roger Moore hayat vermiştir. Filmin konusu ise mücevherlerle kaplı bir Faberge yumurtasının peşinden giden ajan 009’un öldürülmesiyle başlayan gizemli olayları anlatmaktadır. Ajan 009’un ölümüyle olaya atanan 007 James Bond yumurtanın peşinden Hindistan’a kadar gider ve burada Prens Kamal Khan’ın yumurtayı satın aldığını görür. Daha sonrasında bir Rus generalle görüşen prens Avrupa’da bir nükleer bomba patlatarak dünya savaşı planlamaktadırlar. James Bond ise bunca olay karşısında gizli ajanlık hünerlerini konuşturacaktır.

Tür: Polisiye, Aksiyon, Ajan

Fragman


3. Öldürme İzni – Licence To Kill (1989) – IMDb: 6.6

james bond

En iyi James Bond filmlerinden biri olan Öldürme İzni’ filminde yakın arkadaşı Felix Leiter’ın düğün günü eşi ile birlikte öldürülmesi James Bond’u gizli ajanlıktan istifaya ve intikam almaya sürükler. Yaptığı araştırmalara göre Güney Amerikalı uyuşturucu baronu Franz Sanchez ismine ulaşan Bond amansız bir mücadelenin içine girerek arkadaşının intikamını almaya çalışacaktır. Ünlü yönetmen John Glen imzalı filmde 007 James Bond karakterine Timothy Dalton hayat vermiştir.

Tür: Polisiye, Ajan, Aksiyon

Fragman


4. Ölümsüz Elmaslar (1971) – IMDb: 6.6

james bond

 Dünya sinemasının en iyi aktörlerinden Sean Connery’nin canlandırdığı James Bond karakteri bu filmde en büyük rakibi Ernst Blofeld ile karşı karşıya gelmiştir. Büyük bir elmas kaçakçılığı işinin arkasında olan Ernst Blofeld çaldığı elmasları kullanarak güçlü bir silah elde edip Dünya üzerinde istediği hedefi vurmayı planlamaktadır. Ancak James Bond ve ona partnerlik eden elmas kaçakçısı Tiffany Case Ernst’in tüm planlarını bozmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Tür: Aksiyon, Ajan, Gizem

Fragman


5. Quantum of Solace (2008) – IMDb: 6.6

james bond

Son yıllarda James Bond karakterinin hakkını veren başarılı oyuncu Daniel Craig Quantum of Solace filminde de etkileyici bir oyunculuk performansı göstermiştir. Marc Forster’ın yönetmenliğinde çekilen filmde 007 James Bond sevdiği kadın Vesper’in ihanetine uğrar ve aldatılır. Buna rağmen işine sadakatle devam eden Bond iş ve aşkı birbirine karıştırmak istemese de duyguları onu bu yönde sürüklemektedir.

Tür: Gizem, Aksiyon, Ajan

Fragman


6. Günışığında Suikast - The Livining Daylight (1987) – IMDb: 6.7

james bond

John Glen yönetmenliğinde çekilen James Bond filmlerinden biri olan Günışığında Suikast MI6 ajanlarının birer birer ölmesiyle James Bond’un olaylar arkasındaki sır perdesini aralama çalışmalarını anlatmaktadır. Araştırmaları sonucu Georgi Koskov adındaki bir Sovyet ajanına ulaşan Bond KGB başkanı General Pushkin’in ölümlerin arkasındaki isim olduğunu öğrenir.

Tür: Aksiyon, Macera, Ajan

Fragman


7. 007 James Bond Kraliçenin Hizmetinde (1969) – IMDb: 6.7

james bond

James Bond’un azılı düşmanı Ernst Blofeld bu filmde sahne alarak dünyanın başını büyük bir derde sokacaktır. Ölümcül bir virüsü üretmeyi başaran Ernst virüsü Alpine Enstitüsü’nde alerji tedavisi gören güzel kızlara bulaştırarak dünyaya yaymaya çalışmaktadır. Ancak 007 James Bond bu olaya el atarak dünyayı kurtarmaya çalışacaktır. Bu arda hayatı tehlikede olanlardan biride batının en büyük yasadışı işler çeviren örgütünün başı olan Draco’nun kızı Tracy’dir.

Tür: Ajan, Aksiyon, Gerilim

Fragman


8. Altın Tabancalı Adam (1974) – IMDb: 6.8

james bond

Başarılı oyuncu Roger Moore’un can verdiği James Bond karakteri bu filmde Fransisco Scaramanga adlı düşmanına karşı mücadele etmiştir. Altın tabancalı katil olarak da anılan Fransisco James Bond’un peşine düşerek onu alt etmeye çalışır. James Bond ise hem Fransisco hem de özel güçlere sahip bir cihazı bulmakla uğraşmaktadır.

Tür: Casusluk, Polisiye, Ajan

Fragman


9. Senin Gözlerin İçin (1981) – IMDB: 6.8

james bond

Arnavutluk denizinde batan bir gemi dünya gündemini alt üst etmiştir. Nükleer denizaltıları kontrol etmeye yarayan ATAC adlı sistemleri taşıyan gemiyi araştırmak için James Bond görevlendirilir. Çalışmaları sonucu ünlü armatör Kristatos’un izine rastlayan James Bond bu gemi kazasının arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışacaktır. John Glen yönetmenliğinde çekilen filmde 007 James Bond karakterine Roger Moore hayat vermektedir.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Ajan

Fragman


10. Yaşamak İçin Öldür – Live And Let Die (1973) – IMDb: 6.8

james bond

New York’ta yaşanan ajan cinayetleri tüm dünyada hayretle karşılanmış ve bu işin arkasında ünlü suç lideri Mr.Big ve diplomat olan Katanga vardır. Olayları araştırmak için bölgeye gönderilen James Bond daha şehre geldiği ilk anda Mr. Big’in adamları tarafından öldürülmeye çalışılır. Aksiyon ve heyecan dolu 007 James Bond filmlerinden biri olan Yaşamak İçin Öldür’ün yönetmen koltuğunda Guy Hamilton otururken başrolde Roger Moore rol almıştır.

Tür: Aksiyon, Ajan, Casusluk

Fragman   


11. Spectre (2015) – IMDb: 6.8

james bond

Ünlü yönetmen Sam Mendes’in önderliğinde çekilen filmde Daniel Craig 007 James Bond karakterine can vermiştir. Filmin konusu ise geçmişten gelen şifreli bir mesaj sebebiyle harekete geçen James Bond işaretlerş takip ederek Spectre adlı bir örgütü ortaya çıkarır ve peşine düşer. Ancak istihbarat elde etmek için eski düşmanı Mr. White’ın kızı Madeleine Swan ile de ortaklık kurmak zorunda kalacaktır.

Tür: Aksiyon, Gizem, Ajan

Fragman


12. İnsan İki Kere Yaşar (1967) – IMDb: 6.9

james bond

007 James Bond karakteriyle özdeşleşen ünlü aktör Sean Connery’nin rol aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lewis Gilbert oturmaktadır. En iyi James Bond filmlerinden biri olan İnsan İki Kere Yaşar’ın muhteşem senaryosu ve oyunculuk performansları dikkat çekmektedir. Bir Amerikan üssünden gizemli bir şekilde çalınan uzay kapsülü tüm dünyayı ayağa kaldırır ilk başta Sovyetler tarafından yapıldığı sanılan operasyon İngiliz istihbaratı sayesinde Japonya tarafından olduğu anlaşılır. Bunun üzerine Japonya’ya giden James Bond işin arkasında yine Spectre aldı şirketin olduğunu öğrenir. Ancak daha da kötü olan şey ise Spectre’nin tamamıyla Ernst Blofeld’a ait olmasıdır.

Tür: Gizem, Aksiyon, Ajan

Fragman


13. Yıldırım Harekatı (1965) – IMDb: 7.0

james bond

Defalarca müdahale edilmesine rağmen hala ayakta duran Spectre, bir askeri pilotu öldürerek onun yerine kendi adamlarından birini yerleştirir. Bu sayede Nükleer bomba tatbikatı yapan bir uçağı kaçırarak Pasifik denizine indiren pilot Spectre’ye iki tane Nükleer bomba kazandırmıştır. Amerika ve İngiltere’de iki şehri bombalayacağını söyleyen Spectre büyükçe bir fidye talep etmektedir. Ancak 007 James Bond yine tüm planları alt üst edebilmek için sahneye çıkacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Ajan

Fragman


14. Beni Seven Casus (1977) – IMDb: 7.1

james bond

1977 yılında çekilen efsane James Bond filmi Beni Seven Casus’un yönetmenliğini Lewis Gilbert yapmıştır. Başrollerinde Roger Moore ve Barbara Bach rol almıştır. Gizemli bir şekilde ortadan kaybolan iki nükleer denizaltı İngiltere ve Rusya arasında büyük bir gerilime sebep olacaktır. Ancak bu iki devletin de olayda suçu olmayıp 3. bir tarafın haince planları olduğu öğrenilmiştir. Bunun üzerine olayı araştırmak için İngiliz istihbaratından James Bond, rus istihbaratında da güzeller güzeli ajan Anya Amasova görevlendirilmiştir.

 Tür: Aksiyon, Polisiye, Ajan

Fragman


15. Altın Göz (1995) – IMDb: 7.2

james bond

En iyi 007 James Bond filmlerinden biri olan Altın Göz 90’lı yıllara damgasını vurmuş başarılı bir filmdir. Xenia adlı güzel bir kadın ve onunla işbirliği yapan Rus general askeri üsten güçlü bir helikopter prototipi çalar. Bu helikopterle gizli bir radar üssünü basan General Oumov ve Xenia herkesi öldürürler. Bu işin tek amacı ise Goldeneye adlı çok gizli bir silahın kumandasını ele geçirmektir. Hemen olaya müdahale eden James Bond bu sefer karşısında eski bir MI5 ajanı olan Alec Trevelyan’ı görecektir.  James Bond karakterine hayat veren aktör ise Pierce Brosnan’dır.    

Tür: Aksiyon, Gerilim, Ajan

Fragman


16. Doktor No (1962) – IMDb: 7.3

james bond

Maceradan maceraya atılan MI6 ajanı James Bond bu sefer Dr. No adındaki bir adamı araştırıken gizemli bir şekilde öldürülen İngiliz ajanının ölümünü araştırmak için görevlendirilir. CIA ajanı Felix’ten aldığı bilgilerle harekete geçen James Bond kimsenin bilmediği bir adaya giderek Doktor No’nun hain planlarını ortaya çıkarmaya çalışır. Filmde 007 James Bond karakterine ünlü oyuncu Sean Connery hayat vermiştir.

Tür: Macera, Ajan, Aksiyon

Fragman


17. Rusya’dan Sevgilerle (1963) – IMDb: 7.4

james bond

Doktor No filminin devamı niteliğinde çekilen film James Bond’a kurulan büyük tuzağı konu edinmiştir. Rus konsolosluğunda olduğu söylenen Lektor adlı şifreleme cihazını ele geçirmek için İstanbul’a gelen 007 James Bond, en iyi adamlarından biri olan Dr. No’yu kaybeden SPECTRE’nin tuzağına çekilmiştir. Filmin bir bölümü İstanbul’da çekilmiş olup başrolde yine Sean Connery rol almıştır.

Tür: Macera, Gizem, Ajan

Fragman


18. Altınparmak – GoldFinger (1964) – IMDb: 7.7

james bond

Şimdiye kadar çekilen Bond filmleri arasında en iyisi olarak gösterilen Altınparmak heyecan ve aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çekmektedir. İş adamı Auric Goldfinger’ın askerler tarafından sıkıca korunan Fort Knox’u yağmalama planları istihbarat ajanları tarafından öğrenilir. İngiliz MI6 servisi tarafından bu olaya atanan James Bond ise her türlü donanıma sahip Aston Martin marka arabasıyla göreve atılır ve öncelikle Goldfinger’ın kurmaylarını aşmaya çalışır.

Tür: Macera, Aksiyon, Ajan

Fragman


19. Skyfall (2012) – IMDb: 7.7

james bond

2012 yılında vizyona giren James Bond filmi Skyfall izleyici rekorları kırmış başarılı bir filmdir. Birçok sahnesi İstanbul sokaklarında çekilen filmin başrolünde ise son James Bond olarak ta bilinen Daniel Craige görev almıştır.  Filmin konusu; ise büyük bir saldırıya uğrayan MI6 temellerinden sarsılmıştır ve bu sırada sadakat testine giren James Bond her ne pahasına olursa olsun saldırının sorumlularını bulup cezalandırmaya çalışacaktır.

Tür: Aksiyon, Ajan, Gerilim

Fragman


20. Casino Royale (2006) – IMDb: 8.0

james bond

Uzun zamandır takip edilen Le Chiffre, teröristlere finans sağlayan kurmazbaz bir adamdır. Montenegro’da bir poker masasına oturan Le Chiffre, teröristlere yardım edebilmek ve ayakta kalabilmek için mutlaka kazanmalıdır. MI6 ise James Bond’u bu oyunda Le Chriffe’nin kazanmasına engel olmak için görevlendirmiştir. Felix Leiter ile iş birliği yapan Bond, Vesper’i de yanına alarak bu ölüm kalım oyununa katılır. Oyuncu kadrosunda Daniel Craig, Eva Green ve Mads Mikkelsen gibi ünlü aktörler rol almıştır.

Tür: Casusluk, Gerilim, Aksiyon

Fragman

Önerilen İçerik: Hollywood'un Başarılı Aktörü Robert De Niro'nun Rol Aldığı IMDb Puanı Yüksek En İyi 25 Film

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.