Bruce Willis Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Bruce Willis Filmleri

Bruce Willis Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Bruce Willis Filmleri
04.09.201915:02

Karizmatik duruşu ve muhteşem oyunculuğuyla yıllardır gönlümüze taht kurmayı başarmış aktör Bruce Willis’in en başarılı filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Bruce Willis filmleri!

Haber güncelleme tarihi 10.07.2020 08:57

Bruce Willis Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Bruce Willis Filmleri

Bu listede tüm zamanların aksiyon filmleri türünün vazgeçilmez yıldızlarından Bruce Willis'in en iyi filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. 

Bruce Willis Filmleri;


1. Pulp Fiction (1994) - IMDB: 8.9

pulp-fiction-001.jpg

John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Ucuz Roman filminin yönetmen koltuğunda ise Quentin Tarantino oturuyor. Ucuz Roman, o yıl tam 7 dalda Oscar'a aday gösterilmiş ve En İyi Orijinal Senaryo Oscarı'nı almıştır. Ayrıca 1994 Cannes Film Festivali'nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü'nün de sahibidir. Honey Bunny ve Pumpkin, genç ve birbirine aşık küçük bir soyguncudur. Vincent Vega ve Jules ise patronlarına ödemelerini geciktiren kişileri vurmaya giden iki gangsterdır. Bu sırada para karşılığı hile yapmayı reddeden cesur bir boksör de şehirden kaçar. Ve bir şekilde, birbirinden alakasız bu kişiler bir araya gelir.
Tür: Polisiye, Gerilim

Fragman


2. Die Hard (1988) - IMDB: 8.2

die-hard-001.jpg

Yönetmenliğini John McTiernan’ın üstlendiği Zor Ölüm filminin başrollerinde ise Bruce Willis, Bonnie Bedelia, Reginald Veljohnson gibi isimler yer alıyor. Aksiyonun sinemasının en önemli örneklerinden biri olan Die Hard kendisinden sonra çekilen üç devam filmiyle bir seri haline getirilmiştir. Noel gecesi New York polis departmanı dedektifi John McClane günden güne uzaklaştığı karısı Holly’le arasını düzeltmek ve tekrar barışmak için Los Angeles’a gelir. Holly şirketinin yılbaşı partisi için Nakatomi Plaza’dadır ve McClane bu binaya doğru yola çıkar. McClane plazaya vardığında kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer. Bu esnada bir grup Alman terörist binayı kuşatarak içindeki insanları rehin alır. Ellerinden kurtulabilen tek kişii McClane’dir.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


3. The Sixth Sense (1999) - IMDB: 8.1

the-sixth-sense-.jpg

Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Altıncı His filminin yönetmen koltuğunda ise M. Night Shyamalan oturuyor. Sinema tarihindeki önemli gerilim filmlerinden biri olan Altıncı His filminde psikiyatr olan Crowe, geçmişte yaşadığı korkunç bir tecrübeyi dün gibi hatırlamaktadır ve bu yüzden de uzun yıllardır mesleğini yapmayı bırakmıştır. Küçük bir çocuğa yardım için doktorluğunu yapan Crowe, küçük Cole’un daha önce kimseye anlatmadığı sırlarını paylaştığı kişi olacaktır. 
Tür: Dram, Gerilim

Fragman


4. Lucky Number Slevin (2006) - IMDB: 7.7

lucky-number-slevin-.jpg

Morgan Freeman, Stanley Tucci, Robert Forster gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Paul McGuigan oturuyor. Josh Hartnett’in canlandırdığı Slevin karakterinin traji-komik hikayesini mercek altına film, bir dizi şanssızlıkların ve aksiliklerin ortasında kalmış insanların mücadelesini beyaz perdeye taşıyor. İntikam konusu yer yer ironik yer yer sert sahnelerle işlenen Şanslı Slevin filminde Bruce Willis de bambaşka bir karaktere can veriyor. Yeri geldiğinde acımasız, yeri geldiğinde merhametli olan bu karakter Slevin’i çeşitli belalardan uzak tutmaya çalışmaktadır.
Tür: Gerilim, Polisiye

Fragman


5. Sin City (2005) - IMDB: 8.0

sin-city.jpg

Başrollerinde Bruce Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba gibi isimlerin yer aldığı Günah Şehri filminin yönetmenliğini Robert Rodriguez ve Frank Miller birlikte üstlenmiştir. Marv, aşık olduğu kadınla ilk kez bir geceyi beraber geçirdikten sonra ne yazık ki ertesi sabah onun, yanı başında öldüğünü görür. Ancak konumları gereğince söz konusu cinayetin esas zanlısı pozisyonuna düşen Marv, polis tarafından aranırken kendisi de esas katilin peşine düşmüştür.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


6. Ocean’s Twelve (2004) - IMDB: 6.5

ocean’s-twelve.jpg

Yönetmenliğini Steven Soderbergh’in yaptığı filmin başrollerinde ise George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon gibi isimler yer almaktadır. Bugüne kadar gelmiş geçmiş en iddialı soygunlardan birini gerçekleştirerek Las Vegas’ta üç kumarhaneyi birden soyan Danny Ocean’ın çetesi bir kez daha iş başında. Şimdi tamamlamaları gereken yeni bir iş var. Ellerine geçen paranın yeterince tadını çıkartacaklarını sanırlarken birilerinin başka planları vardır. 
Tür: Komedi, Polisiye, Gerilim

Fragman


7. Death Wish (2018) - IMDB: 6.4

death-wish.jpg

Öldürme Arzusu filminin başrollerinde Bruce Willis, Vincent D'Onofrio, Elisabeth Shue gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Eli Roth oturmaktadır. 1982 yılında çekilmiş olan ve efsanevi aktör Charles Manson’un baş rol oynadığı filmin yeniden çevrimidir. Bruce Willis, bu filmde bir cerrahı canlandırıyor. Ancak evine yapılan saldırı sonrası eşini kaybetmiştir. Kızı ise komada yaşam mücadelesi vermektedir.
Tür: Aksiyon

Fragman


8. Red (2010) - IMDB: 7.0

red-(2010).jpg

Yönetmenliğini Robert Schwentke’nin üstlendiği filmin başrollerini Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren gibi isimler paylaşıyor. Bruce Willis'in hayat verdiği Frank karakterinin en büyük özelliği sükunet içinde ve gözlerden uzak bir hayat tarzını benimsemesidir. Tabi ki, bir gün yüksek teknoloji sahibi bir ekip onu öldürmeye kalkışınca tüm plan ve programını da değiştirmek zorunda kalacaktır. Kimliğinin ortaya çıkması ve çok önem verdiği bir kadın olan Sarah (Mary-Louise Parker)'nın hayatının tehlikeye girmesi üzerine Frank eski takımını toparlar ve son bir yaşam savaşı vermeye başlarlar.
Tür: Komedi, Aksiyon

Fragman


9. Unbreakable (2000) - IMDB: 7.3

unbreakable.jpg

Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Ölümsüz filminin yönetmenliğini ise M. Night Shyamalan üstlenmektedir. Tüm yolcuların hayatlarını kaybettiği büyük tren kazasından kurtulabilen tek kişi David Dunn olur. İşin daha da ilginç yanı Dunn'ın tek bir çizik bile almadan bu kazayı atlatmış olmasıdır. 
Tür: Gerilim, Fantastik

Fragman


10. Armageddon (1998) - IMDB: 6.7

armageddon.jpg

Yönetmen koltuğunda Michael Bay’ın oturduğu filmin başrollerini Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck gibi isimler yer alıyor. New York, şehre irili ufaklı zararlar veren küçük meteor parçalarının ardından tedirgindir. Konu üzerine araştırma yapan NASA, dünyaya büyük bir hızla kuvvetli bir biçimde yaklaşmakta olan dev bir meteoru fark eder. Bir eyalet büyüklüğündeki bu meteor, dünyaya çarpmadan durdurulmazsa insanlığa paha biçilmez zararlar verecektir. Bilim insanları meteoru bir şekilde yok etmek için bir plan hazırlamaya başlarlar. 
Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman


11. The Fifth Element (1997) - IMDB: 7.7

the-fifth-element.jpg

Başrollerinde Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm gibi isimlerin yer aldığı 5. Güç filminin yönetmenliğini ise Luc Besson üstleniyor. Kötücüllüğün dünyayı yok etmesine karşı yeni önlemler aranmaktadır. Leeloo, bu kötülüğün karşısında dikilecek olan saf yaratıktır. Bu tehlikeye karşı bir çözüm arayan Leeloo, beşinci elementin arayışına düşer. Bunun için kendisine bir taksi şoförü olan Korben Dallas yardım edecektir.
Tür: Bilimkurgu

Fragman


12. The Jackal (1997) - IMDB: 6.4

the-jackal.jpg

Richard Gere, Diane Venora, Bruce Willis gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Michael Caton-Jones üstleniyor. Kendisine ‘Çakal’ denilen isimsiz bir keskin nişancı, üstün yetenekleriyle birkaç kişi dışarısındaki herkesten kendini saklayabilme yeteneklerine sahiptir. Bir Rus çetesi üyesi FBI ve Rus askerleri tarafından Moskova’da öldürünce, çete üyesinin kardeşi olan Terek Murad intikam almak için ‘Çakal’ı kiralamıştır.
Tür: Polisiye, Gerilim, Aksiyon

Fragman


13. Looper (2012) - IMDB: 7.4

looper.jpg

Yönetmenliğini Rian Johnson’ın üstlendiği filmin başrollerini ise Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt gibi isimler paylaşıyor. Zamanlar arasında yolculuk gerçek olmuş, ama yasa dışı olarak karaborsacıların eline düşmüştür. Teknolojiyi elinde tutanlar ne zaman birinden kurtulmak isterlerse onu 30 yıl geriye, 2042'ye göndererek "Looper" adı verilen bir grup suikastçıya öldürmesi için "paketler". Bu grupta yer alan suikastçılardan biri olan Joe için 2042'de zengin hayatı gayet yolunda gitmektedir; ta ki karşısına öldürmesi için 2072'den gelen yaşlı Joe çıkıncaya kadar...
Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman


14. The Kid (2000) - IMDB: 6.1

the-kid-.jpg

Jon Turteltaub’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Bruce Willis, Spencer Breslin, Emily Mortimer gibi isimler yer almaktadır. Russ Duritz hayatını imaj danışmanlığı yaparak kazanmaktadır. Bir gün başına gelen tuhaf bir olay, kendisinin sekiz yaşındaki haliyle karşılaşmasına sebebiyet verir. Sekiz yaşındaki Rusty, sevimlidir; ancak kendi sosyal hayatındaki beceriksizlikleri Russ Duritz'e geçmişindeki acıları, başarısızlıkları hatırlatmaktadır.
Tür: Komedi

Fragman


15. Hostage (2005) - IMDB: 6.6

hostage.jpg

Başrollerinde Bruce Willis, Kevin Pollak, Ben Foster gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Florent Siri üstleniyor. Polis olarak görev yapan Jeff Talley’in esas görevi rehineler için görüşme ve arabuluculuk yapmaktır. Kariyerinde yaşadığı bir başarısızlıktan ötürü, tayin talebi ile Los Angeles dışına çıkarak karısı ve kızını da bırakıp uzaklaşmak ister. Gittiği yerde bir hırsızlık olayı ile ilgili işler pek yolunda gitmez. Hırsızlık yapan üç fail, pek şüphelenilmeyen bir aileyi rehin alır. 
Tür: Aksiyon, Gerilim 

Fragman


16. Surrogates (2009) - IMDB: 6.3

surrogates.jpg

Suretler; başrollerinde Bruce Willis, Radha Mitchell, Rosamund Pike gibi isimlerin yer aldığı, yönetmenliğini ise Jonathan Mostow’ın üstlendiği 2009 yapımı bir bilimkurgu filmidir. Bruce Willis'in soğuk bir Federal ajanını canlandırdığı bu filmde, FBI ajanları Ajan Greer ve Ajan Peters'i bir üniversite öğrencisinin gizemli şekilde öldürülmesi dosyasını araştırırken buluruz. Bu öğrencinin, insanların kendilerinin kusursuz robot versiyonlarına sahip olmalarını sağlayan yüksek teknoloji ürünü suret olgusunun yaratıcısı olan kişiyle önemli bir bağlantısı olduğu ortaya çıkar. 
Tür: Bilimkurgu

Fragman


17. Tears Of The Sun (2003) - IMDB: 6.6

tears-of-the-sun.jpg

Bruce Willis, Monica Bellucci, Cole Hauser gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua oturmaktadır. A.K Waters acil ve özel bir görev için Nijerya'ya gönderilmiştir. Bu görevin amacı, oradaki insanlara yardım etmek amacıyla orada bulunan idealist bir doktoru kurtarmaktır.
Tür: Savaş, Aksiyon, Dram

Fragman


18. Color of Night (1994) - IMDB: 5.2

color-of-night.jpg

Gecenin Rengi filminin başrollerinde Bruce Willis, Jane March, Rubén Blades gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Richard Rush oturuyor. Renk körü bir psikiyatrist olan Bill Capa, öldürülen bir arkadaşından bir grup terapisi devralır; fakat aynı günlerde kimliği belirsiz bir katil tarafından da takip edilmeye başlar. Yeni devraldığı grup terapisindeki kişilerin garip bir şekilde, Capa'nın birlikte olduğu genç bir kadınla bağlantısı vardır. 
Tür: Polisiye, Dram

Fragman


19. Mercury Rising (1998) - IMDB: 6.1

mercury-rising.jpg

Şifre Merkür filminin yönetmen koltuğunda Harold Becker otururken başrollerinde Bruce Willis, Alec Baldwin, Kim Dickens gibi isimler yer alıyor. Amerikan Hükümeti, Ulusal Güvenlik Birimi tarafından ustaca geliştirilen Merkür isimli şifrenin yeryüzündeki hiçbir bilgisayar tarafından çözülemeyecek zorlukta olduğunu ileri sürmektedir. Güvenlik birimi NSA, bir gün dokuz yaşındaki otistik bir çocuktan, Simon Lynch'ten şifreyi çözdüğüne dair telefon alır. Telefonda bulmacanın altında yatan gizli mesajı okuyan çocuk birimi dehşete düşürür. 
Tür: Gerilim, Dram, Aksiyon

Fragman


20Moonrise Kingdom (2012) - IMDB: 7.8

moonrise-kingdom-001.jpg

Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Wes Anderson üstlenmektedir. Samimi ve içten aile hikayeleri ile kendi hatırı sayılır derecede bir hayran kitlesi oluşturan Amerikalı bağımsız filmlerin yönetmeni Wes Anderson'ın yeni filmi Moonrise Kingdom, birbirinden ünlü oyunculardan oluşan kadrosu ile yine yönetmenin kendine has tarzını anlatan bir filmdir.
Tür: Komedi, Dram

Fragman


21. Hudson Hawk (1991) - IMDB: 5.8

hudson-hawk.jpg

Yönetmenliğini Michael Lehmann’ın üstlendiği filmin başrollerinde Bruce Willis, Andie MacDowell, Danny Aiello gibi isimler yer alıyor. Hudson Hawk, meşhur bir hırsız olan Eddie Hawks'ın lakabıdır. Hudson, tam on yıldır mahkum olarak hayatını hapishanede sürdürmektir. Ancak artık özgürlüğüne kavuşacağı gün gelip çatmıştır. Artık suç işlememeye yemin etmiştir. Ancak Darwin ve Minevra Sunflower isimli iki çılgın milyonerden gelen teklif her şeyi değiştirecektir.
Tür: Macera, Aksiyon, Komedi

Fragman


22. 16 Blocks (2006) - IMDB: 6.6

16-blocks.jpg

Başrollerinde Bruce Willis, Yasiin Bey, David Morse gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Richard Donner oturuyor. Jack Mosley, her şeyde sıkılmış ve yaptığı işten de artık bıkmış bir görüntü sergileyen eski bir dedektiftir. Kendisine sıradan ve aslen başka birinin burun kıvıracağı türde bir görev verilir. Fazla konuşma meraklısı bir tanık koruma altındadır ve karakola yalnızca 16 blok ötedeki bir mahkeme salonuna götürülmesi gerekmektedir. 
Tür: Polisiye, Dram, Gerilim

Fragman


23. Hart's War (2002) - IMDB: 6.3

harts-war.jpg

Dilimize Şeref ve Cesaret olarak çevrilen filmin yönetmen koltuğunda Gregory Hoblit otururken başrollerinde Bruce Willis, Colin Farrell, Terrence Howard gibi isimler yer alıyor. Albay William McNamara esir düşmüş ve bir Alman toplama kampına gönderilmiştir. Ama en üs rütbeli Amerikan askeri olduğu için kampdaki diğer Amerikalıları yönetmekte ve gurur duygusunun çok kolay bir şekilde ayaklar altına alınabildiği bir ortamda askerlerin gururlarını ayakta tutmaya çalışmaktadır.
Tür: Dram, Savaş

Fragman


24. G.I. Joe: Retaliation (2013) - IMDB: 5.8

g.i.-joe-retaliation-001.jpg

G.I. Joe: Misilleme filminin başrollerinde Dwayne Johnson, Channing Tatum, Adrianne Palicki gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Jon M. Chu oturuyor. Ekip bu sefer dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adın çalışanlar ve Zartan'ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu

Fragman


25. The Whole Ten Yards (2004) - IMDB: 5.5

the-whole-ten-yards.jpg

Bruce Willis, Matthew Perry, Natasha Henstridge gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Howard Deutch oturuyor. Eşi ile birlikte geçmişe oranla çok daha dingin bir hayata devam etmekte olan Jimmy Tudeski, bir zamanlar kirli işler içerisindeydi. Şimdi sakin ve sadece yaşam düzeninde, daha ziyade ev işlerine destek olup hatta yemek yapma kısmını kendisi üstlenmektedir. Karısının, bu durumu karşısında gözleri yaşarmaktadır.
Tür: Komedi, Polisiye

Fragman

Önerilen İçerik; Brad Pitt Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi Brad Pitt Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
2
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.