Bruce Willis Filmleri | Aksiyon ve Bilim Kurgu Türünde En İyi 30 Bruce Willis Filmi

Bruce Willis Filmleri | Aksiyon ve Bilim Kurgu Türünde En İyi 30 Bruce Willis Filmi
04.09.201915:02

Karizmatik duruşu ve muhteşem oyunculuğuyla yıllardır gönlümüze taht kurmayı başarmış aktör Bruce Willis’in en başarılı filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Bruce Willis filmleri!

Haber güncelleme tarihi 31.05.2021 10:00

Bruce Willis'in En İyi Filmleri

Bu listede tüm zamanların aksiyon filmleri türünün vazgeçilmez yıldızlarından Bruce Willis'in en iyi filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz.

Bruce Willis Filmleri;


30. Glass (2019) – IMDb: 6.7

Bruce Willis Filmleri

M.Might Shyamalan imzalı film serisinin 2. bölümü olan Glass’da oldukça güçlü olan ve hiçbir şekilde fiziksel zarar görmeyen David Dunn birden fazla karaktere bürünen Kevin Wendell Crumb’ın peşine düşüyor. Bu kovalamaca sırasında oldukça gizemli ve gerilim dolu olaylar yaşanıyor. Önemli karakterlerden biri olan narin kemikli ancak üstün zekalı Glass’da yavaş yavaş ortaya çıkıyor ve Kevin ile birlikte bir akıl hastanesinden kaçmaya çalışıyorlar.  

Tür: Gerilim, Fantastik

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: James McAvoy, Bruce Willis, Anya Taylor-Joy

Fragman

Glass Benzeri Filmler;

 • Trauma Center (2019) – IMDb: 4.5
 • Acts of Violence (2018) – IMDb: 5.3
 • 10 Minutes Gone (2019) – IMDb: 3.6

29. Motherless Brooklyn (2019) – IMDb: 6.8

Bruce Willis Filmleri

1950’li yıllarda yaşanan bir dedektiflik hikayesini anlatan Motherless Brooklyn de Lionel Essrog isimli bir dedektif yakın arkadaşı Frank Minna’nın ölümünü araştırıyor. Tourette Sendromu isimli bir hastalıkla da uğraşan Essrog üstün zekası ve elindeki birkaç ipucu ile bu cinayetin arkasındaki sırrı çözmeye çalışmaktadır.

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen: Edward Norton

Oyuncular: Edward Norton, Gugu Mbatha-Raw, Alec Baldwin

Fragman

Motherless Brooklyn Tarzı Filmler;

 • Hard Kill (2020) – IMDb: 4.1
 • Marauders (2016) – IMDb: 5.5
 • Survive the Night (2020) – IMDb: 4.7

28. Split (2016) – IMDb: 7.3

Bruce Willis Filmleri

Seri filmler halinde beyazperdeye aktarılan Unbreakable, Split ve Glass üçlemesinin ikinci filmi olan yapımda 23 farklı alter egosu olan kişilik bozukluğu hastalığına sahip Kevin’in hikayesine odaklanılıyor. Bir market çıkışında 3 kızı kaçıran Kevin onları bir yere kapatır ve farklı karakterleriyle kızlarla ilişki kurmaya çalışır. Bir süre sonra bu oyundan sıkılan Kevin kızlar için oldukça tehlikeli bir hal alır. Bu sırada Ölümsüz filminden tanıdığımız David Dunn hala Kevin’in peşindedir.

Tür: Gerilim, Fantastik, Korku, Psikolojik

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley

Fragman

Split Benzeri Filmler;

 • Ava (2020) - IMDb: 5.4
 • Bad Boys (2020) - IMDb: 6.6
 • Mad Max: Fury Road (2015) -  IMDb: 8.1

27. Red 2 (2013) – IMDb: 6.6

Bruce Willis Filmleri

Ajan filmleri türünü seven okurlarımız için son derece aksiyonu bol bir yapım Red 2... Eski CIA ajanı Frank Moses ve arkadaşlarının aksiyon dolu maceralarını izliyoruz. Son görevinde birlikte çalıştığı arkadaşının gizemli bir şekilde öldüğünü öğrenen Moses bu konu hakkında bilgi toplarken karşısında FBI’ı görür. 25 yıllık bir nükleer silahtan bahseden FBI aynı zamanda Nightshade isimli bir görevden de söz etmiştir. Konu ile ilgili yeterince bilgi sahibi olan Frank Moses ekibini toplar ve dünyayı kurtarmak için harekete geçer.

Tür: Aksiyon, Komedi

Yönetmen: Dean Parisot

Oyuncular: Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker

Fragman

Red 2 Tarzı Filmler;

 • Inception (2010) - IMDb: 8.8
 • Enola Holmes (2020) - IMDb: 6.6
 • Yargıç Dredd (2012) - IMDb: 7.1

26. Expendables 2 (2012) – IMDb: 6.6

Bruce Willis Filmleri

Cehennem melekleri serisine dahil olan ve filme renk katan Bruce Willis filmde grubun asıl lideri ve iş vereni olan MR. Church karakterine hayat veriyor. Tehlikeli bir göreve giden Cehennem Melekleri ekibi karşısında sert bir düşman görünce görevde bir hayli zorlanırlar. Ekibe yeni katılan bir üyeyi de kaybedince Barney Ross ve Lee Christmas‘ın önderliğindeki gruba birkaç eski savaşçıda dahil olur.

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Simon West

Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

Fragman

Expendables 2 Benzeri Filmler;

 • Ocean's Eight (2018) - IMDb 6.8
 • Band of Brothers (2001) - IMDb: 9.4
 • Matrix (1999) - IMDb: 8.7

25. Red (2010) – IMDb: 7.0

Bruce Willis Filmleri

Merkezi Haber Alma Teşkilatı’nın en önemli üyesi olan Frank Moses son yıllarını sakin ve huzurlu bir hayat sürerek geçirmek ister. Sevdiği kadın olan Sarah’ı da yanına alıp tatile çıkan Frank burada bir sürprizle karşılaşır. Eski düşmanları bir şekilde onu bulmuş ve öldürmeye çalışmaktadır. Sarah’a zarar gelmesini istemeyen Frank eski takımını toplar ve düşmanlara karşı savaşır.

Tür: Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Robert Schwentke

Oyuncular: Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren

Fragman

Red Benzeri Filmler;

 • Birds of Prey (2020) - IMDb: 6.1
 • Guardians of Galaxy (2014) - IMDb: 8.0
 • John Wick (2014) - IMDb: 7.4

24. Pulp Fiction (1994) - IMDB: 8.9

Bruce Willis Filmleri

John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Ucuz Roman filminin yönetmen koltuğunda ise Quentin Tarantino oturuyor. Ucuz Roman, o yıl tam 7 dalda Oscar'a aday gösterilmiş ve En İyi Orijinal Senaryo Oscarı'nı almıştır. Ayrıca 1994 Cannes Film Festivali'nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü'nün de sahibidir. Honey Bunny ve Pumpkin, genç ve birbirine aşık küçük bir soyguncudur. Vincent Vega ve Jules ise patronlarına ödemelerini geciktiren kişileri vurmaya giden iki gangsterdır. Bu sırada para karşılığı hile yapmayı reddeden cesur bir boksör de şehirden kaçar. Ve bir şekilde, birbirinden alakasız bu kişiler bir araya gelir.

Tür: Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Quentin Tarantino

Oyuncular: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman

Fragman

Pulp Fiction Benzeri Filmler;

 • Jungle (2017) - IMDb: 6.7
 • Snowpiercer (2013) - IMDb: 7.1
 • Robin Hood (2018) - IMDb: 5.3

23. Die Hard (1988) - IMDB: 8.2

Bruce Willis Filmleri

Yönetmenliğini John McTiernan’ın üstlendiği Zor Ölüm filminin başrollerinde ise Bruce Willis, Bonnie Bedelia, Reginald Veljohnson gibi isimler yer alıyor. Aksiyonun sinemasının en önemli örneklerinden biri olan Die Hard kendisinden sonra çekilen üç devam filmiyle bir seri haline getirilmiştir. Noel gecesi New York polis departmanı dedektifi John McClane günden güne uzaklaştığı karısı Holly’le arasını düzeltmek ve tekrar barışmak için Los Angeles’a gelir. Holly şirketinin yılbaşı partisi için Nakatomi Plaza’dadır ve McClane bu binaya doğru yola çıkar. McClane plazaya vardığında kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer. Bu esnada bir grup Alman terörist binayı kuşatarak içindeki insanları rehin alır. Ellerinden kurtulabilen tek kişii McClane’dir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: John McTiernan

Oyuncular: Bruce Willis, Bonnie Bedelia, Reginald Veljohnson

Fragman

Die Hard Benzeri Filmler;

 • Dengesiz (2020) - IMDb: 6.0
 • Captain Marvel (2019) - IMDb: 6.9
 • Kara Şövalye Yükseliyor (2012) - IMDb: 8.4

22. The Sixth Sense (1999) - IMDB: 8.1

Bruce Willis Filmleri

Beyin yakan filmler listesinde de yer verdiğimiz Altıncı His filminin yönetmen koltuğunda ise M. Night Shyamalan oturuyor. Sinema tarihindeki önemli gerilim filmlerinden biri olan Altıncı His filminde psikiyatr olan Crowe, geçmişte yaşadığı korkunç bir tecrübeyi dün gibi hatırlamaktadır ve bu yüzden de uzun yıllardır mesleğini yapmayı bırakmıştır. Küçük bir çocuğa yardım için doktorluğunu yapan Crowe, küçük Cole’un daha önce kimseye anlatmadığı sırlarını paylaştığı kişi olacaktır. 

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette

Fragman

The Sixth Sense Benzeri Filmler;

 • Die Hard (1988) - IMDb: 8.2
 • Dunkirk (2017) - IMDb: 7.8
 • The Old Guard (2020) - IMDb: 6.6

21. Lucky Number Slevin (2006) - IMDB: 7.7

Bruce Willis Filmleri

Morgan Freeman, Stanley Tucci, Robert Forster gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Paul McGuigan oturuyor. Josh Hartnett’in canlandırdığı Slevin karakterinin traji-komik hikayesini mercek altına film, bir dizi şanssızlıkların ve aksiliklerin ortasında kalmış insanların mücadelesini beyaz perdeye taşıyor. İntikam konusu yer yer ironik yer yer sert sahnelerle işlenen Şanslı Slevin filminde Bruce Willis de bambaşka bir karaktere can veriyor. Yeri geldiğinde acımasız, yeri geldiğinde merhametli olan bu karakter Slevin’i çeşitli belalardan uzak tutmaya çalışmaktadır.

Tür: Gerilim, Polisiye

Yönetmen: Paul McGuigan

Oyuncular: Morgan Freeman, Stanley Tucci, Robert Forster

Fragman

Lucky Number Slevin Benzeri Filmler;

 • Black Panther (2018) - IMDb: 7.3
 • Greyhound (2020) - IMDb: 7.0
 • The Hunt (2020) - IMDb: 6.5

20. Sin City (2005) - IMDB: 8.0

Bruce Willis Filmleri

Başrollerinde Bruce Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba gibi isimlerin yer aldığı Günah Şehri filminin yönetmenliğini Robert Rodriguez ve Frank Miller birlikte üstlenmiştir. Marv, aşık olduğu kadınla ilk kez bir geceyi beraber geçirdikten sonra ne yazık ki ertesi sabah onun, yanı başında öldüğünü görür. Ancak konumları gereğince söz konusu cinayetin esas zanlısı pozisyonuna düşen Marv, polis tarafından aranırken kendisi de esas katilin peşine düşmüştür.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Robert Rodriguez, Frank Miller, Quentin Tarantino

Oyuncular: Bruce Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba

Fragman

Sin City Benzeri Filmler;

 • The Hunger Games (2012) - IMDb: 7.2
 • Deadpool (2016) - IMDb: 8.0
 • Escape Room (2019) - IMDb: 6.4

19. Ocean’s Twelve (2004) - IMDB: 6.5

Bruce Willis Filmleri

Yönetmenliğini Steven Soderbergh’in yaptığı filmin başrollerinde ise George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon gibi isimler yer almaktadır. Bugüne kadar gelmiş geçmiş en iddialı soygunlardan birini gerçekleştirerek Las Vegas’ta üç kumarhaneyi birden soyan Danny Ocean’ın çetesi bir kez daha iş başında. Şimdi tamamlamaları gereken yeni bir iş var. Ellerine geçen paranın yeterince tadını çıkartacaklarını sanırlarken birilerinin başka planları vardır. 

Tür: Komedi, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Steven Soderbergh

Oyuncular: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon

Fragman

Ocean's Twelve Benzeri Filmler;

 • Leon The Professional (1994) - IMDb: 8.5
 • Jumaji: Yeni Seviye (2019) - IMDb: 6.7
 • Fury (2014) - IMDb: 7.6

18. Death Wish (2018) - IMDB: 6.4

Bruce Willis Filmleri

Öldürme Arzusu filminin başrollerinde Bruce Willis, Vincent D'Onofrio, Elisabeth Shue gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Eli Roth oturmaktadır. 1982 yılında çekilmiş olan ve efsanevi aktör Charles Manson’un baş rol oynadığı filmin yeniden çevrimidir. Bruce Willis, bu filmde bir cerrahı canlandırıyor. Ancak evine yapılan saldırı sonrası eşini kaybetmiştir. Kızı ise komada yaşam mücadelesi vermektedir.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Eli Roth

Oyuncular: Bruce Willis, Vincent D'Onofrio, Elisabeth Shue

Fragman

Death Wish Benzeri Filmler;

 • Red Sparrow (2018) - IMDb: 6.6
 • 6 underground (2019) - IMDb: 6.1
 • Run Hide Fight (2020) - IMDb: 8.3

17. Unbreakable (2000) - IMDB: 7.3

Bruce Willis Filmleri

Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Ölümsüz filminin yönetmenliğini ise M. Night Shyamalan üstlenmektedir. Tüm yolcuların hayatlarını kaybettiği büyük tren kazasından kurtulabilen tek kişi David Dunn olur. İşin daha da ilginç yanı Dunn'ın tek bir çizik bile almadan bu kazayı atlatmış olmasıdır. 

Tür: Gerilim, Fantastik

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright

Fragman

Unbreakable Tarzı Filmler;

 • Extraction (2020) - IMDb: 6.7
 • Avatar (2009) - IMDb: 7.8
 • John Wick 3: Parabellium (2019) - IMDb: 7.4

16. Armageddon (1998) - IMDB: 6.7

Bruce Willis Filmleri

Bilim kurgu filmleri türünde yapımlar arayan okurlarımız için gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında gösterilen Armageddon ile listemize devam ediyoruz. New York, şehre irili ufaklı zararlar veren küçük meteor parçalarının ardından tedirgindir. Konu üzerine araştırma yapan NASA, dünyaya büyük bir hızla kuvvetli bir biçimde yaklaşmakta olan dev bir meteoru fark eder. Bir eyalet büyüklüğündeki bu meteor, dünyaya çarpmadan durdurulmazsa insanlığa paha biçilmez zararlar verecektir. Bilim insanları meteoru bir şekilde yok etmek için bir plan hazırlamaya başlarlar. 

Tür: Bilim kurgu, Aksiyon

Yönetmen: Michael Bay

Oyuncular: Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck

Fragman

Armageddon Benzeri Filmler;

 • Kingsman: Gizli Servis (2014) - IMDb: 7.7
 • Shazam! 6 Güç (2019) - IMDb: 7.0
 • Midway (2019) - IMDb: 6.7

15. The Fifth Element (1997) - IMDB: 7.7

Bruce Willis Filmleri

Başrollerinde Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm gibi isimlerin yer aldığı 5. Güç filminin yönetmenliğini ise Luc Besson üstleniyor. Kötücüllüğün dünyayı yok etmesine karşı yeni önlemler aranmaktadır. Leeloo, bu kötülüğün karşısında dikilecek olan saf yaratıktır. Bu tehlikeye karşı bir çözüm arayan Leeloo, beşinci elementin arayışına düşer. Bunun için kendisine bir taksi şoförü olan Korben Dallas yardım edecektir.

Tür: Bilim kurgu

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm

Fragman

The Fifth Element Benzeri Filmler;

 • The Revenant (2015) - IMDb: 8.0
 • Iron Man (2008) - IMDb: 7.9

14. The Jackal (1997) - IMDB: 6.4

Bruce Willis Filmleri

Richard Gere, Diane Venora, Bruce Willis gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Michael Caton-Jones üstleniyor. Kendisine ‘Çakal’ denilen isimsiz bir keskin nişancı, üstün yetenekleriyle birkaç kişi dışarısındaki herkesten kendini saklayabilme yeteneklerine sahiptir. Bir Rus çetesi üyesi FBI ve Rus askerleri tarafından Moskova’da öldürünce, çete üyesinin kardeşi olan Terek Murad intikam almak için ‘Çakal’ı kiralamıştır.

Tür: Polisiye, Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Michael Caton-Jones

Oyuncular: Richard Gere, Diane Venora, Bruce Willis

Fragman

The Jackal Benzeri Filmler;

 • Logan: Wolverine (2017) - IMDb: 8.1
 • Casino Royale (2006) - IMDb: 8.0
 • 300 Spartalı (2006) - IMDb: 7.6

13. Looper (2012) - IMDB: 7.4

Bruce Willis Filmleri

Zeki insanların izlemesi gereken filmler listesinde de yer alan oldukça sürükleyici ve ilginç bir yapım. Zamanlar arasında yolculuk gerçek olmuş, ama yasa dışı olarak karaborsacıların eline düşmüştür. Teknolojiyi elinde tutanlar ne zaman birinden kurtulmak isterlerse onu 30 yıl geriye, 2042'ye göndererek "Looper" adı verilen bir grup suikastçıya öldürmesi için "paketler". Bu grupta yer alan suikastçılardan biri olan Joe için 2042'de zengin hayatı gayet yolunda gitmektedir; ta ki karşısına öldürmesi için 2072'den gelen yaşlı Joe çıkıncaya kadar...

Tür: Bilim kurgu, Aksiyon

Yönetmen: Rian Johnson

Oyuncular: Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt

Fragman

Looper Benzeri Filmler;

 • Sherlock Holmes (2009) - IMDb: 7.6
 • Ölümcül Makineler (2018) - IMDb: 6.1
 • Thor (2011) - IMDb: 7.0

12. The Kid (2000) - IMDB: 6.1

Bruce Willis Filmleri

Jon Turteltaub’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Bruce Willis, Spencer Breslin, Emily Mortimer gibi isimler yer almaktadır. Russ Duritz hayatını imaj danışmanlığı yaparak kazanmaktadır. Bir gün başına gelen tuhaf bir olay, kendisinin sekiz yaşındaki haliyle karşılaşmasına sebebiyet verir. Sekiz yaşındaki Rusty, sevimlidir; ancak kendi sosyal hayatındaki beceriksizlikleri Russ Duritz'e geçmişindeki acıları, başarısızlıkları hatırlatmaktadır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Vincent D'Onofrio

Oyuncular: Dane DeHaan, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio

Fragman

The Kid Benzeri Filmler;

 • Baby Driver (2017) - IMDb: 7.6
 • Jack Reacher (2012) - IMDb: 7.0
 • Charlie'nin Melekleri (2019) - IMDb: 4.8

11. Hostage (2005) - IMDB: 6.6

Bruce Willis Filmleri

Başrollerinde Bruce Willis, Kevin Pollak, Ben Foster gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Florent Siri üstleniyor. Polis olarak görev yapan Jeff Talley’in esas görevi rehineler için görüşme ve arabuluculuk yapmaktır. Kariyerinde yaşadığı bir başarısızlıktan ötürü, tayin talebi ile Los Angeles dışına çıkarak karısı ve kızını da bırakıp uzaklaşmak ister. Gittiği yerde bir hırsızlık olayı ile ilgili işler pek yolunda gitmez. Hırsızlık yapan üç fail, pek şüphelenilmeyen bir aileyi rehin alır. 

Tür: Aksiyon, Gerilim 

Yönetmen: Florent Siri

Oyuncular: Bruce Willis, Kevin Pollak, Ben Foster

Fragman

Hostage Benzeri Filmler;

 • Kod Adı: UNCLE (2015)  - IMDb: 7.3
 • Terminatör: Kara Kader (2019) - IMDb: 6.2
 • Titanların Savaşı (2010) - IMDb: 5.8

10. Surrogates (2009) - IMDB: 6.3

Bruce Willis Filmleri

Suretler; başrollerinde Bruce Willis, Radha Mitchell, Rosamund Pike gibi isimlerin yer aldığı, yönetmenliğini ise Jonathan Mostow’ın üstlendiği 2009 yapımı bir bilimkurgu filmidir. Bruce Willis'in soğuk bir Federal ajanını canlandırdığı bu filmde, FBI ajanları Ajan Greer ve Ajan Peters'i bir üniversite öğrencisinin gizemli şekilde öldürülmesi dosyasını araştırırken buluruz. Bu öğrencinin, insanların kendilerinin kusursuz robot versiyonlarına sahip olmalarını sağlayan yüksek teknoloji ürünü suret olgusunun yaratıcısı olan kişiyle önemli bir bağlantısı olduğu ortaya çıkar. 

Tür: Bilim kurgu

Yönetmen: Jonathan Mostow

Oyuncular: Bruce Willis, Radha Mitchell, Rosamund Pike

Fragman

Surrogates Benzeri Filmler;

 • Meg (2018) - IMDb: 5.6
 • Skyfall (2012) - IMDb: 7.7
 • İntikam Meleği (2018) - IMDb: 6.5

9. Tears Of The Sun (2003) - IMDB: 6.6

Bruce Willis Filmleri

Bruce Willis, Monica Bellucci, Cole Hauser gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua oturmaktadır. A.K Waters acil ve özel bir görev için Nijerya'ya gönderilmiştir. Bu görevin amacı, oradaki insanlara yardım etmek amacıyla orada bulunan idealist bir doktoru kurtarmaktır.

Tür: Savaş, Aksiyon, Dram

Yönetmen: Antoine Fuqua

Oyuncular: Bruce Willis, Monica Bellucci, Cole Hauser

Fragman

Tears of The Sun Benzeri Filmler;

 • Suikastçı (2017) - IMDb: 6.2
 • Man of Steel (2013) - IMDb: 7.0
 • John Wick 2 (2017) - IMDb: 7.5

8. Color of Night (1994) - IMDB: 5.2

Bruce Willis Filmleri

Gecenin Rengi filminin başrollerinde Bruce Willis, Jane March, Rubén Blades gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Richard Rush oturuyor. Renk körü bir psikiyatrist olan Bill Capa, öldürülen bir arkadaşından bir grup terapisi devralır; fakat aynı günlerde kimliği belirsiz bir katil tarafından da takip edilmeye başlar. Yeni devraldığı grup terapisindeki kişilerin garip bir şekilde, Capa'nın birlikte olduğu genç bir kadınla bağlantısı vardır. 

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen: Richard Rush

Oyuncular: Bruce Willis, Jane March, Rubén Blades

Fragman

Color of Night Benzeri Filmler;

 • Bay Watch (2017) - IMDb: 5.5
 • Tag (2018) - IMDb: 6.5
 • Old Boy (2003) - IMDb: 8.4

7. Mercury Rising (1998) - IMDB: 6.1

Bruce Willis Filmleri

Şifre Merkür filminin yönetmen koltuğunda Harold Becker otururken başrollerinde Bruce Willis, Alec Baldwin, Kim Dickens gibi isimler yer alıyor. Amerikan Hükümeti, Ulusal Güvenlik Birimi tarafından ustaca geliştirilen Merkür isimli şifrenin yeryüzündeki hiçbir bilgisayar tarafından çözülemeyecek zorlukta olduğunu ileri sürmektedir. Güvenlik birimi NSA, bir gün dokuz yaşındaki otistik bir çocuktan, Simon Lynch'ten şifreyi çözdüğüne dair telefon alır. Telefonda bulmacanın altında yatan gizli mesajı okuyan çocuk birimi dehşete düşürür. 

Tür: Gerilim, Dram, Aksiyon

Yönetmen: Harold Becker

Oyuncular: Bruce Willis, Alec Baldwin, Kim Dickens

Fragman

Mercury Rising Benzeri Filmler;

 • Spenser Kanunları (2020) - IMDb: 6.2
 • V For Vendetta (2005) - IMDb: 8.2
 • Örümcek Adam (2002) - IMDb: 7.3

6. Moonrise Kingdom (2012) - IMDB: 7.8

Bruce Willis Filmleri

Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Wes Anderson üstlenmektedir. Samimi ve içten aile hikayeleri ile kendi hatırı sayılır derecede bir hayran kitlesi oluşturan Amerikalı bağımsız filmlerin yönetmeni Wes Anderson'ın yeni filmi Moonrise Kingdom, birbirinden ünlü oyunculardan oluşan kadrosu ile yine yönetmenin kendine has tarzını anlatan bir filmdir.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray

Fragman

Moonrise Kingdom Benzeri Filmler;

 • Spectre (2015) - IMDb: 6.8
 • Jurassic World (2015) - IMDb: 7.0
 • Matrix Reloaded (2003) - IMDb: 7.2

5. Hudson Hawk (1991) - IMDB: 5.8

Bruce Willis Filmleri

Yönetmenliğini Michael Lehmann’ın üstlendiği filmin başrollerinde Bruce Willis, Andie MacDowell, Danny Aiello gibi isimler yer alıyor. Hudson Hawk, meşhur bir hırsız olan Eddie Hawks'ın lakabıdır. Hudson, tam on yıldır mahkum olarak hayatını hapishanede sürdürmektir. Ancak artık özgürlüğüne kavuşacağı gün gelip çatmıştır. Artık suç işlememeye yemin etmiştir. Ancak Darwin ve Minevra Sunflower isimli iki çılgın milyonerden gelen teklif her şeyi değiştirecektir.

Tür: Macera, Aksiyon, Komedi

Yönetmen: Michael Lehmann

Oyuncular: Bruce Willis, Andie MacDowell, Danny Aiello

Fragman

Hudson Hawk Benzeri Filmler;

 • World War Z (2013) - IMDb: 7.0
 • King Kong (2005) - IMDb: 7.2
 • Kirpi Sonic (2020) - IMDb: 6.5

4. 16 Blocks (2006) - IMDB: 6.6

Bruce Willis Filmleri

Başrollerinde Bruce Willis, Yasiin Bey, David Morse gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Richard Donner oturuyor. Jack Mosley, her şeyde sıkılmış ve yaptığı işten de artık bıkmış bir görüntü sergileyen eski bir dedektiftir. Kendisine sıradan ve aslen başka birinin burun kıvıracağı türde bir görev verilir. Fazla konuşma meraklısı bir tanık koruma altındadır ve karakola yalnızca 16 blok ötedeki bir mahkeme salonuna götürülmesi gerekmektedir. 

Tür: Polisiye, Dram, Gerilim

Yönetmen: Richard Donner

Oyuncular: Bruce Willis, Yasiin Bey, David Morse

Fragman

16 Blocks Benzeri Filmler;

 • Adalet (2014) - IMDb: 7.2
 • Yaratığın Dönüşü (1986) - IMDb: 8.3
 • Muhbir (2019) - IMDb: 6.6

3. Hart's War (2002) - IMDB: 6.3

Bruce Willis Filmleri

Dilimize Şeref ve Cesaret olarak çevrilen filmin yönetmen koltuğunda Gregory Hoblit otururken başrollerinde Bruce Willis, Colin Farrell, Terrence Howard gibi isimler yer alıyor. Albay William McNamara esir düşmüş ve bir Alman toplama kampına gönderilmiştir. Ama en üs rütbeli Amerikan askeri olduğu için kampdaki diğer Amerikalıları yönetmekte ve gurur duygusunun çok kolay bir şekilde ayaklar altına alınabildiği bir ortamda askerlerin gururlarını ayakta tutmaya çalışmaktadır.

Tür: Dram, Savaş

Yönetmen: Gregory Hoblit

Oyuncular: Bruce Willis, Colin Farrell, Terrence Howard

Fragman

Hart's War Benzeri Filmler;

 • Sicario (2015) - IMDb: 7.6
 • Doktor Strange (2016) - IMDb: 7.5
 • Nice Guy (2016) - IMDb: 7.4

2. G.I. Joe: Retaliation (2013) - IMDB: 5.8

Bruce Willis Filmleri

G.I. Joe: Misilleme filminin başrollerinde Dwayne Johnson, Channing Tatum, Adrianne Palicki gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Jon M. Chu oturuyor. Ekip bu sefer dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adın çalışanlar ve Zartan'ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu

Yönetmen: Jon M. Chu

Oyuncular: Bruce Willis, Channing Tatum, Dwayne Johnson

Fragman

G.I. Joe Retaliation Benzeri Filmler;

 • Utopia (2020) - IMDb: 6.7
 • Cehennem Silahı (1987) - IMDb: 7.6
 • Polar (2019) - IMDb: 6.3

1. The Whole Ten Yards (2004) - IMDB: 5.5

Bruce Willis Filmleri

Bruce Willis, Matthew Perry, Natasha Henstridge gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Howard Deutch oturuyor. Eşi ile birlikte geçmişe oranla çok daha dingin bir hayata devam etmekte olan Jimmy Tudeski, bir zamanlar kirli işler içerisindeydi. Şimdi sakin ve sadece yaşam düzeninde, daha ziyade ev işlerine destek olup hatta yemek yapma kısmını kendisi üstlenmektedir. Karısının, bu durumu karşısında gözleri yaşartmaktadır.

Tür: Komedi, Polisiye

Yönetmen: Howard Deutch

Oyuncular: Bruce Willis, Matthew Perry, Natasha Henstridge

Fragman

The Whole Ten Yards Tarzı Filmler;

 • The Outpost (2019) - IMDb: 6.8
 • Son Mohikan (1992) - IMDb: 7.7
 • Sıkı Aynasızlar (2007) - IMDb: 7.8
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
0
0
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.