Edward Norton Filmleri - IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Edward Norton Filmi

Edward Norton Filmleri - IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Edward Norton Filmi
21.03.202015:09

Ünlü aktör Edward Norton'un gelmiş geçmiş en iyi filmlerini listeledik. İşte rol aldığı filmlerde gösterdiği oyunculuk performanslarıyla sinema dünyasının en iyi aktörlerinden biri olan Edward Norton'un mutlaka izlenmesi gereken en iyi 15 filmi...

Haber güncelleme tarihi 25.06.2021 09:35

Edward Norton'un Rol Aldığı En iyi Filmler

Hayat verdiği psikolojik karakterlerle akıllara kazınan ve film dünyasında parlayan Edward Norton'un rol aldığı aksiyon filmleri, gerilim filmleri ve bilim kurgu filmleri türündeki en iyi filmleri bu içeriğimizde bir araya getirdik. İşte en çok izlenen ve en popüler Edward Norton filmleri...


15. Komplo (2001) – IMDb: 6.8

Edward Norton

Robert De Niro, Edward Norton ve Marlon Brando’nun oyuncu kadrosunda yer aldığı 2001 yapımı polisiye filmi “Komplo” ünlü yönetmen Frank Oz imzalıdır. Filmin konusu ise büyük bir hırsızlık operasyonunu anlatmaktadır. Bir caz barı işleten Nick Wells aynı zamanda başarılı bir hırsızdır. Ancak hırsızlık işini bir kenara bırakıp kız arkadaşıyla evlenmeye karar vermiştir. Tam da bu sırada ortağı Max’ten gelen cazip hırsızlık teklifini Nick geri çeviremez. İşi kabul eden Nick’in yeni görevi ise ülkeye kaçak yolla sokulurken yakalanan ve gümrükte muhafaza edilen bir asayı çalmaktır.

Tür: Polisiye, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Frank Oz

Oyuncular: Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando

Fragman

Komplo Benzeri Filmler;

 • Ronin (1998) IMDb: 7.3
 • Anlat Bakalım (1999) IMDb: 6.7
 • 15 dakika (2001) IMDb: 6.1

14. Gizli Güzellik (2016) – IMDb: 6.8

Edward Norton

Mutlu ve güzel bir hayat yaşayan reklam yöneticisi Howard yaşadığı büyük bir trajedi sonrasında kendini dış dünyaya tamamıyla kapatır. Hiç kimseyle görüşmek istemeyen ve insanlardan kaçan Howard yaşadığı bu ruh haliyle ölüm, aşk ve zaman gibi soyut kavramlara göndermek üzere mektuplar yazar. Ancak bir gün hiç beklemediği bir şey olur ve mektupların muhatapları Howard’ı bulur. Yönetmenlik koltuğun David Frankiel’in yer aldığı filmde Edward Norton, Will Smith, Keira Knigtley ve Helen Mirren rol almışlardır.

Tür: Dram

Yönetmen: David Frankel

Oyuncular: Will Smith, Kate Winslet, Keira Knightley, Edward Norton

Fragman

Gizli Güzellik Benzeri Filmler;

 • Doğruyu Söyle (2015) IMDb: 7.2
 • Fokus II (2015) IMDb: 6.6
 • Yedi yaşam (2008) IMDb: 7.6

13. Motherless Brooklyn (2019) – IMDb: 6.8

Edward Norton

Edward Norton’un hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği Motherless Brooklyn filmi 1950’li yıllarda geçen bir dedektiflik hikayesini anlatmaktadır. Lionel Essrog isimli dedektif oldukça zeki ve aklı çalışan biridir. Ancak Tourette Sendromu denilen bir hastalıkla mücadele eden dedektif ani tikler ve kasılmalarla uğraşırken yakın arkadaşı Frank Minna’nın ölümünü araştırır.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: Edward Norton

Oyuncular: Edward Norton, Gugu Mbatha-Raw, Alec Baldwin

Fragman

Motherless Brooklyn Benzeri Filmler;

 • Sahtekar (2019) IMDb: 6.6
 • The Report I (2019) IMDb: 7.2
 • A Beautiful Day in the Neighborhood (2019) IMDb: 7.3

12. İtalyan İşi (2003) – IMDb: 7.0

edward norton

Efsanevi oyuncu kadrosu ve muhteşem senaryosuyla en iyi aksiyon filmlerinden biri olan İtalyan İşi şimdiye kadar görülmemiş bir soygun planını anlatmaktadır. Başrolünde mark Whalberg, Charlize Theron, Edward Norton ve Jason Statham’ın yer aldığı İtalyan İşi filminin yönetmenliğini Peter Collison yapmıştır. Yaptıkları büyük bir soygun sonrasında ihanete uğrayan ekip hem bu ihanetin bedelini ödetmek hem de kaybettikleri altınları almak için büyük bir soygun planı kurarlar.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Polisiye

Yönetmen: F. Gary Gray

Oyuncular: Mark Wahlberg, Charlize Theron, Edward Norton

Fragman

İtalyan İşi Benzeri Filmler;

 • Tetikçi I (2007) IMDb: 7.2
 • Ocean's 11 (2001) IMDb: 7.7
 • Taşıyıcı (2002) IMDb: 6.8

11. Kızıl Ejder (2002) – IMDb: 7.2

Edward Norton

Anthony Hopkins ve Edward Norton’un yer aldığı unutulmaz film şehirde adeta terör estiren bir caniyi yakalamak için harekete geçen FBI ajanı Will Graham’ı anlatmaktadır. Kendisine Kızıl Ejder Lakabı veren Francis Dollarhyde, Reba isimli bir genç kızın peşine düşer. Özel ajan Will Graham ise kızı kurtarmak için eski bir azılı suçlu ve düşmanı olan Hannibal Lecter’den yardım isteyecektir.

Tür: Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Brett Ratner

Oyuncular: Anthony Hopkins, Edward Norton, Ralph Fiennes

Fragman

Kızıl Ejder Benzeri Filmler;

 • Hannibal (2001) IMDb: 6.8
 • Hannibal doğuyor (2007) IMDb: 6.2
 • Cinayet gecesi (2007) IMDb: 7.2

10. Tutku (1998) – IMDb: 7.3

Edward Norton

Genç bir adam olan Mike hukuk fakültesinde öğrenci olduğu sıralarda yakın arkadaşı Worm’un kumar yüzünden hapse girdiğini görür. Arkadaşına kızan ve ona söz vermesini söyleyen Mike, Worm’u kumardan uzaklaştırdığını düşünür. Ancak hapisten çıktıktan sonra ilk iş olarak kumar masasına oturan Worm bu sefer arkadaşı Mike’ı da bu büyülü dünyanın içerisine sokmayı başarır. Matt Damon ve Edward Norton’un başrolünde yer aldığı unutulmaz filmin yönetmenliğini John Dahl yapmıştır.

Tür: Dramatik Komedi

Yönetmen: John Dahl

Oyuncular: Matt Damon, Edward Norton, Gretchen Mol

Fragman

Tutku Benzeri Filmler;

 • 25. saat (2002) IMDb: 7.6
 • Yetenekli bay Ripley (1999) IMDb: 7.4
 • Yağmurcu (1997) IMDb: 7.2

9. Duvak (2006) – IMDb: 7.5

Edward Norton

Başrolünde Edward Norton ve Naomi Watts’ın yer aldığı duygu dolu romantik filmde karısı tarafından aldatıldığını öğrenen Dr. Walter Fane’in hikayesi anlatılmaktadır. Enfeksiyon hastalıkları üzerine uzman olan doktor. Karısı ile pek vakit geçiremediği için bir süre sonra Kitty tarafından ihanete uğrar ve aldatılır. Genç ve güzel bir kadın olan Kitty yaptığı bu hata sebebi ile hayatının en kötü günlerini yaşamak üzeredir. İhanete uğradığını öğrenen Dr. Walter intikam almak için Çin’de yayılmaya başlayan kolera salgınında insanlara yardım etmek amacıyla karısını da alıp salgın bölgesine gider. Walter’ın asıl amacı ise karısına hayatın zorluklarını göstermektir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: John Curran

Oyuncular: Edward Norton, Naomi Watts, Liev Schreiber

Fragman

Duvak Benzeri Filmler;

 • Down in the Valley (2005) IMDb: 6.4
 • Sihirbaz (2006) IMDb: 7.6
 • 25. saat (2002) IMDb: 7.6

8. 25. Saat (2002) – IMDb: 7.6

Edward Norton

Ünlü yönetmen Spike Lee’nin efsanevi filmlerinden biri olan 25 Saat’in başrolünde psikolojik karakterlere başarılı bir şekilde hayat veren Edwardnorton yer almıştır. Hayatı boyunca suç işleyen ve polisten kaçan Monty Brogan arttık güçsüz düşmüş ve polise teslim olmaktan başka çaresi kalmamıştır. 7 yıllık bir hapisten önce sadece 25 saatliğine hayatın keyfini çıkarmak isteyen Monty arkadaşları ve sevdiği kadın ile birlikte mutlu vakitler geçirirken hayatını değiştirecek birkaç sürpriz ile karşılaşır. Muhteşem bir senaryoya sahip olan 25 Saat filminde Edward Norton’un usta oyunculuğu oldukça dikkat çekmiştir.

Tür: Dram

Yönetmen: Spike Lee

Oyuncular: Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper

Fragman

25. Saat Benzeri Filmler;

 • Tutku (1998) IMDb: 7.3
 • Torbacı (1995) IMDb: 6.9
 • Doğruyu Seç (1989) IMDb: 8.0

7. Sihirbaz (2006) – IMDb: 7.6

Edward Norton

Sonu ters köşe yapan filmler listesinde de yer alan ve herkesin beğenisini kazanan adeta bir baş yapıt.  Küçük yaştan beri birbirlerine aşık olan Sophia ve Eisenheim birbirlerine kavuşamazlar ve aileleri yüzünden ayrı düşerler. Bu sebeple ülkeyi terk eden ve 10 yıl boyunca geri dönmeyen Eisenheim ünlü bir sihirbaz olmuştur. Aristokrat bir ailenin kızı olan Sophia ise Prens Leopold ile nişanlanmıştır. Ancak geriye dönmenin vaktinin geldiğini düşünen Eisenheim tekrar Sophia ile karşılaştığında eski aşkları yeniden alevlenir. Bu durumu fark eden Prens Leopold ise açık açık Eisenheim’a düşmanlık edecektir.

Tür: Gerilim, Fantastik, Dram

Yönetmen: Neil Burger

Oyuncular: Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel

Fragman

Sihirbaz Benzeri Filmler;

 • Kelebek etkisi (2004) IMDb: 7.6
 • İlk korku (1996) IMDb: 7.7
 • Makinist (2004) IMDb: 7.7

6. İlk Korku (1996) – IMDb: 7.7

Edward Norton

Edward Norton'un en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazandığı unutulmaz filmde ünlü bir 1sikoposun öldürülmesi olayı ve suçlu olarak ilan edilen Aaron’un hikayesi anlatılmıştır. Görgü tanıklarının ifadesi üzerine kesin suçlu olan Aaron’un avukatlığına son derece tanınmış bir avukat olan Martin Vail atanır. Davanın kesinlikle Aaron aleyhine işleyeceğini düşünen Vail bulduğu bir ipucu sayesinde davanın tüm seyrini değiştirir.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Gregory Hoblit

Oyuncular: Richard Gere, Laura Linney, Edward Norton

Fragman

İlk Korku Benzeri Filmler;

 • Oyun (1997) IMDb: 7.8
 • Gizemli Nehir (2003) IMDb: 7.9
 • Kızımı kurtarın (2007) IMDb: 7.6

5. Birdman (2014) – IMDb: 7.7

Edward Norton

Ödüllü filmler listesinde de yer alan ve film eleştirmenlerinden tam not alan Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi isimli filmin oyuncu kadrosunda Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton ve Naomi Watts gibi sinema dünyasının başarılı aktörleri yer almıştır. Filmin konusu ise eskilerin yıldız aktörlerinden biri olan Mike Shiner’in yakaladığı bir fırsatı değerlendirerek yeniden sinema dünyasında yıldızını parlatmaya çalışmasını anlatmaktadır.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Oyuncular: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton

Fragman

Birdman Benzeri Filmler;

 • Ay Işığı I (2016) IMDb: 7.4
 • Zoraki Kral (2010) IMDb: 8.0
 • Spotlight I (2015) IMDb: 8.1

4. Moonrise Kingdom (2012) – IMDb: 7.8

Edward Norton

Küçük bir kasabadan kaçan genç aşıkları ve onları bulmak için her türlü fedakarlığı yapan kasaba ahalisini anlatan filmin oyuncu kadrosunda Bruce Willis, Edward Norton ve Bill Murray gibi başarılı aktörler yer almıştır. Efsane senaryosuyla en iyi Edward Norton filmlerinden biri olan Moonrise Kingdom’un yönetmenliğini Wes Anderson yapmıştır.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray

Fragman

Moonrise Kingdom Benzeri Filmler;

 • Steve Zissou ile suda yaşam (2004) IMDb: 7.3
 • Köpek Adası (2018) IMDb: 7.9
 • Çılgın Liseliler (1998) IMDb: 7.7

3. Büyük Budapeşte Oteli (2014) – IMDb: 8.1

Edward Norton

Sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran ve en iyi filmler listesinde de yer verdiğimiz Büyük Budapeşte Oteli filminin konusu otel çalışanlarından Gustave H. Ve Zero Mustafa’nın başına gelenleri anlatmaktadır. Avrupa’nın en büyük ve ihtişamlı oteli olan Budapeşte Otelinde çalışan iki yakın arkadaş birbirlerinin sırlarına dahi vakıftırlar. Bir gün Gustave’nin yaşlı sevgilisi Madame D. aniden ölünce Gustave ve Zero taziye için Madame D’nin şatosuna varırlar. Bu sırada mirasın açıklandığını öğrenen Gustave’ye çok pahalı bir Rönesans tablosu kalmıştır. Ancak Madame D’nin varisleri Gustave ve Zero’ya adeta savaş açarlar.  Ünlü yönetmen Wess Anderson imzalı filmin oyuncu kadrosunda Ralph Fiennes, Saoirse Ronan, Bill Murray, Jude Law ve Edward Norton yer almıştır.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Ralph Fiennes, Tony Revolori, F. Murray Abraham, Edward Norton

Fragman

Büyük Budapeşte Oteli Benzeri Filmler;

 • Moonrise Kingdom (2012) IMDb: 7.8
 • Tenenbaum ailesi (2001) IMDb: 7.6
 • Kayıp Kız (2014) IMDb: 8.1

2. Geçmişin Gölgesinde (1998) – IMDb: 8.5

Edward Norton

American History X ismiyle de bilinen unutulmaz Edward Norton filmi babasının intikamını almak için pis işlerin içerisine giren Derek’i anlatmaktadır. Babasının uyuşturucu satıcısı birkaç zenci tarafından öldürüldüğünü gören Derek faşist bir örgüte katılarak burada güçlü bir konuma gelir. Dazlak çetesinin lideri olan Derek, arabasını çalmaya kalkışan iki zenciyi öldürünce hapse girer. Hapiste tanıştığı insanlar sayesinde doğru yolu bulan ve iyi bir insan olan Derek bu seferde geçmişte yürüdüğü yollardan yürüyen kardeşini bu işlerden uzak tutmaya çalışır.

Tür: Dram

Yönetmen: Tony Kaye

Oyuncular: Edward Norton, Edward Furlong, Elliott Gould

Fragman

Geçmişin Gölgesinde Benzeri Filmler;

 • Sevginin Gücü (1994) IMDb: 8.5
 • Olağan Şüpheliler (1995) IMDb: 8.5
 • Kuzuların Sessizliği (1991) IMDb: 8.6

1. Dövüş Kulübü (1999) – IMDb: 8.8

edward norton

Ünlü yönetmen David Fincher imzalı 1999 yapımı Dövüş Kulübü filminin başrollerinde Brad Pitt ve Edward Norton ikilisi yer almıştır. Uzun süredir İnsomia yani uykusuzluk hastalığına kapılan Jack bu psikolojik sıkıntılardan kurtulmak adına terapi seanslarına katılır ancak hiçbir fayda göremez. Ancak bir yolculuk sırasında tanıştığı Tyler Durden isimli adam Jack’in hayatını tamamıyla değiştirecektir. Jack’in adeta idolü olan bu adam Jack’i asla hakkında konuşulmaması gereken Dövüş Kulübü ile tanıştırır. Kısa zamanda binlerce üyesi olan bu dövüş kulübü Jack’in kaybettiği özgüveni ona tekrar geri vermiştir.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter

Fragman

Dövüş Kulübü Benzeri Filmler;

 • Ucuz Roman (1994) IMDb: 8.9
 • Yedi (1995) IMDb: 8.6
 • Matrix (1999) IMDb: 8.7
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.