Leonardo DiCaprio Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri

Leonardo DiCaprio Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri
17.08.201914:53

Hollywood'un en çok aranan yüzlerinden biri olmayı çok küçük yaşlardayken başaran Leonardo DiCaprio'nun en iyi filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte spoiler vermeden derlediğimiz en iyi DiCaprio filmleri!

Haber güncelleme tarihi 09.06.2020 14:42

Leonardo DiCaprio Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Leonardo DiCaprio fimlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz.İşte aksiyon filmleri ve gerilim filmleri türlerinin de vazgeçilmezi haline gelen en iyi Leonardo Di Caprio filmleri...
Leonardo DiCaprio Filmleri;

1. Şöhret (1998) – IMDB: 6,3

celebrity.jpg

Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Winona Ryder, Charlize Theron gibi ünlü isimlerin yer aldığı Celebrity filminin yönetmen koltuğunda Woody Allen oturuyor. Bu yapımda, başarısız bir haberci olan Lee Simon’un öyküsü izleyiciye aktarılıyor. Ünlülerin dünyasına eleştirel bir bakış atan Allen, bunu yaparken kendine has mizahını ve üslubunu sergiliyor.
Tür: Komedi, Drama

Fragman


2. Hızlı ve Ölü (1995) – IMDB: 6,4

the-quick-and-the-dead.jpg

Yönetmenliğini Sam Raimi'nin yaptığı The Quick and the Dead filminde Sharon Stone, Leonardo DiCaprio, Gene Hackman gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Filmin konusundan bahsetmek gerekirse; Ellen kadın bir silahşördür. Kendi halindeki bir kasabaya kimsenin bilmediği sebeplerden ötürür geliverir. Bir süre sonra Cort isimli bir rahip bir barın kapısından gözlerinin önünde dışarı atılır ve aniden kasabanın halkı gerçekleşecek bir silahlı karşılaşma için kayıt olmaya koyulurlar.
Tür: Aksiyon, Romantik

Fragman


3. The Man in the Iron Mask (1998) – IMDB: 6,5

the-man-in-the-iron-mask-.jpg

Kral 14. Louis'in yönetimi altında olan Fransa hükümeti savaşlardaki maddi kayıplar nedeniyle iflasın eşiğinde olduğu döneme ışık tutan The Man in the Iron Mask'ın yönetmenliğini Randall Wallace yapmaktadır. Fransa’nın acımasız kralı XIV. Louis’nin hapishanede kapalı tuttuğu bir ikizi vardır. Devlet adamları yönetimi ele geçirmek için ‘demir maskeli adamı’ kralla değiştirebilecekler mi?
Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


4. Tutkunun Şairleri (1995) – IMDB: 6,6

total-eclipse.jpg

Leonardo DiCaprio, David Thewlis, Romane Bohringer gibi isimlerin yer aldığı Total Eclipse filminin yönetmen koltuğunda Agnieszka Holland oturmaktadır. Bu yapımda biri genç ve vahşi diğeri ise evli ve tecrübeli iki şairin yaşadığı gizemli ve yasak aşkı anlatmaktadır.
Tür: Biyografi, Dram, Romantik

Fragman


5. Don’s Plum (2001) – IMDB: 5,8

don’s-plum.jpg

R.D. Robb'un yönetmenliğini yaptığı Don’s Plum, 2001 yılının sevilen komedi filmlerinden birisi olmuştur. Film, her hafta Los Angeles’taki bir kafede toplanıp hayatları hakkında konuşan bir grup arkadaşı anlatır. Ancak film daha çok yayınlandıktan sonrasında yaşananlarla bilinmektedir. Filmden utanan Leonardo DiCaprio ve rol arkadaşı (hem de çocukluk arkadaşı) Tobey Maguire, film şirketine dava açar. Dava sonucunda filmin Amerika ve Kanada’da herhangi bir medya mecrasında gösterilmesi yasaklanır. 
Tür: Komedi, Dram

Fragman


6. Mahluklar 3 (1991) – IMDB: 4,3

critters-3-.jpg

17 yaşındaki Leonardo DiCaprio’nun ilk uzun metraj film tecrübesi olan Critters 3 filminin yönetmenliğini Kristine Peterson yapmıştır. Los Angeles’taki bir apartmana dadanan küçük tüylü uzaylıların odak noktası olduğu filmde DiCaprio’nun dışında John Calvin, Aimee Brooks, Christian Cousins gibi isimlerin de oyunculuklarına şahit oluyoruz.
Tür: Komedi, Korku

Fragman


7. Kumsal (2000) – IMDB: 6,6

the-beach.jpg

Danny Boyle'un yönetmenliğini yaptığı başrollerinde ise Leonardo DiCaprio, Daniel York, Patcharawan Patarakijjanon gibi isimlerin yer aldığı The Beach, 2000 yılının beğeni toplayan filmleri arasındadır. Tayland’a giden Richard (Leonardo DiCaprio), eline geçen haritada işaretlenmiş gizemli ve bir ‘tropikal cennet’ olarak adlandırılan yeri bulma arayışına giriyor.
Tür: Macera, Dram, Romantik

Fragman


8. Marvin'in Odası (1996) – IMDB: 6,7

marvin’s-room.jpg

Ablasının kemik iliğini almak için onunla olan 20 yıllık anlaşmazlığa bir son vermek zorunda olan bir lösemi hastasının hayatına odaklanan bu film 1996 yılında oldukça beğeni toplamıştır. Jerry Zaks'ın yönetmenliğini yaptığı Marvin's Room'da Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Diane Keaton gibi oyuncuları görüyoruz.
Tür: Dram

Fragman


9. Romeo ve Juliet (1996) – IMDB: 6,8

romeo-+-juliet.jpg

William Shakespeare’in ünlü oyunu Baz Luhrmann’ın modern Verona’sına uyarlanan Romeo + Juliet, 1996 yılının yankı uyandıran filmleri arasındadır. Kılıçların yerini silahlar ve varlıklı ailelerin yerini mafyalar almıştır. Radiohead filmin sonuna özel olarak Exit Music (For a Film) şarkısını yapmış ve Baz Luhrmann’ın her zaman iltifat ettiği bir kapanış şarkısı olmuştur.
Tür: Romantik, Dram

Fragman


10. J. Edgar (2011) – IMDB: 6,6

j.-edgar.jpg

Yaklaşık 50 yıl boyunca FBI’ın liderliğini yapmış Amerikan federal devletinde güçlü bir figür olmuş J. Edgar Hoover’ın kariyeri ve kişisel hayatı ele alınmıştır. Yönetmen Clint Eastwood ile ilk kez çalışan DiCaprio, çekimler sırasında birçok konuda ünlü otoriter sinemacıyla fikir ayrılığı yaşamıştır.
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


11. Bu Çocuğun Hayatı (1993) – IMDB: 7,3

this-boy’s-life.jpg

Başrollerinde Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Ellen Barkin gibi ünlü isimlerin yer aldığı This Boy’s Life'ın yönetmenliğini Michael Caton-Jones üstlenmektedir. Tobias Wolff’un 1950’lerde asi bir genç olarak baskıcı üvey babasıyla olan gerçek hikayesi anlatılmaktadır. Seçmelere gelen 4000 çocuk oyuncunun arasından Robert De Niro tarafından özellikle seçilen DiCaprio, tekrardan De Niro’nun tavsiyesiyle Martin Scorsese’nin de radarına bu filmdeki performansıyla girmiştir.
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


12. The 11th Hour (2007) – IMDB: 7,3

the-11th-hour.jpg

Amerika’da yaşanan Katrina Kasırgası sonrasında gezegenimizde büyüyen endüstriyel krizin konu edildiği The 11th Hour belgeselinde DiCaprio, hem anlatıcı hem de yapımcı olarak karşımıza çıkıyor. Leila Conners'ın yönetmen koltuğunda oturduğu belgeselde Kenny Ausubel ve Thom Hartmann gibi isimler de yer alıyor.
Tür: Belgesel

Fragman


13. Günlük (1995) – IMDB: 7,3

the-basketball-diaries.jpg

Scott Kalvert'ın yönetmenliğini yaptığı The Basketball Diaries filminde Leonardo DiCaprio, Lorraine Bracco, Marilyn Sokol gibi ünlü oyuncular boy gösteriyor. Bir basketbol yıldızı olma hayalleri kuran genç, uyuşturucu dünyasına düştükten sonra ya hayallerini bir kenara bırakıp bağımlı olacak ya da kendini bu bataklıktan kurtarıp hayallerini gerçekleştirecek!
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


14. Hayallerin Peşinde (2008) – IMDB: 7,3

revolutionary-road.jpg

Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Christopher Fitzgerald gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Revolutionary Road filminin yönetmen koltuğunda ise Sam Mendes oturuyor. Film, 1950’lerde Connecticut’ta yaşayan bir ailenin çocuklarını yetiştirmeye çalışırken yaşadıkları kişisel sorunları konu alıyor.
Tür: Dram, Romantik

Fragman


15. Göklerin Hakimi (2004) – IMDB: 7,5

the-aviator.jpg

Pilot ve ünlü yönetmen Howard Hughes’un 1920’lerden 1940’lara kadar olan hayatını anlatan film, DiCaprio’ya ikinci Oscar adaylığını getirmiş olan filmdir. Biyografi ve dram türündeki The Aviator, 2004 yılının en beğenilen yapımlarından biri olmuştur.
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


16. New York Çeteleri (2002) – IMDB: 7,5

gangs-of-new-york.jpg

Daniel Day-Lewis’in efsanevi performansı karşında ona ayak uydurabilen DiCaprio, bu filmle yönetmen Martin Scorsese ile olan işbirliğine başlamıştır. 2002 yılının en beğenilen filmlerinden biri olmayı başaran Gangs of New York'ta Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz, Daniel Day-Lewis gibi ünlü isimler yer almaktadır.
Tür: Dram, Gerilim

Fragman


17. Hubble 3D (2010) – IMDB: 7,8

hubble-3d.jpg

3D IMAX kameralarıyla çekilen belgesel Hubble Uzay Teleskopu’nu onarmaya gelen 7 astronotun çabalarını perdeye yansıtır. Leonardo DiCaprio belgeselin anlatıcılığını yaparak sadece sesiyle filme katkıda bulunur.
Tür: Belgesel

Fragman


18. Gilbert'in Hayalleri (1993) – IMDB: 7,8

what’s-eating-gilbert-grape.jpg

DiCaprio’yu Hollywood’a tanıtan film olarak akıllarda kalan filmi izleyenler (özellikle sinema eleştirmenleri) DiCaprio’yu gördüklerinde gerçekten zihinsel engelli olduğunu düşünmüşlerdir. Filmin galasına geldikten sonra muhteşem performansı daha da takdire şayan bulunmuş ve bir Oscar adaylığıyla da bunun karşılığını görmüştür.
Tür: Dram

Fragman


19. Titanik (1997) – IMDB: 7,8

titanic-004.jpg

James Cameron'ın yönetmenlik, senaristlik, ortak yapımcılık ve ortak kurgu yönetmenliğini yaptığı, 1997 yılı Amerikan yapımı, epik-romantik filmdir. RMS Titanic'in batışı üzerine kurgulanan filmin başrollerini geminin felaketle sonuçlanan ilk seyahati sırasında aşık olan farklı toplumsal sınıflara mensup iki genci canlandıran Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşmaktadır.
Tür: Dram, Romantik

Fragman


20. Kanlı Elmas (2006) – IMDB: 8.0

blood-diamond.jpg

Edward Zwick'in yönetmen koltuğunda oturduğu, Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou, Jennifer Connelly gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Blood Diamond, 2006 yılının en beğenilen filmlerinden birisi olmuştur. Bir balıkçı, bir hırsız ve sayıca iş adamı değerli bir elmasın peşine düşerler. DiCaprio’nun ilk ve tek Güney Afrika aksanıyla konuştuğu film olan Blood Diamond, Afrika’da günümüzde de devam eden elmas ticaretinin iç yüzünü konu almaktadır.
Tür: Macera, Dram

Fragman


21. Muhteşem Gatsby (2013) – IMDB: 7,3

the-great-gatsby.jpg

Luhrmann-DiCaprio ikilisi olarak ortaya koydukları ikinci film olan The Great Gatsby, Jay-Z ve Beyoncé gibi şarkıcıların modern müziğini beyazperdeye taşımıştır. Filmde; bir yazar ve borsacı olan Nick, milyoner komşusu Jay Gatsby’nin geçmişi ve yaşam tarzı üzerine araştırmaya ve yazmaya başlar. 
Tür: Dram, Romantik

Fragman


22. Diriliş (2015) – IMDB: 8.0

the-revenant.jpg

Revenant akıllarımızda hep DiCaprio’nun (sonunda) Oscar kazandığı film olarak kalacaktır. Kürk ticareti işinde olan Hugh Glass'ın, bir ayı saldırısına uğraması sonrası gelişen olayların anlatıldığı bu filmin yönetmen koltuğunda Alejandro G. Iñárritu oturuyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi

Fragman


23. Sıkıysa Yakala (2002) – IMDB: 8,1

catch-me-if-you-can.jpg

John Williams’ın muhteşem müziği, komedi, suç ve dram türlerinin dengesini bularak koruyabildiğini tonu ve tabii ki yardımcı karakterler dahil filmdeki herkesin kaliteli performansıyla bizim de en sevdiğimiz filmlerden biri olarak yerini almıştır.
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


24. Zindan Adası (2010) – IMDB: 8,1

shutter-island.jpg

Scorsese-DiCaprio ikilisi bir gizem/gerilim filmi ele almışlardır. Yıl 1954’tür. Bir katil, bulunduğu tımarhaneden kaçmıştır. Onu bulmak için görevlendirilen iki dedektif tımarhanenin bulunduğu adaya gelir. 
Tür: Gerilim

Fragman


25. Para Avcısı (2013) – IMDB: 8,2

the-wolf-of-wall-street.jpg

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio), Wall Street’e yeni adım atmış paraya aç bir borsacıdır. Zamanla kendi şirketiyle hedeflediği zenginlik ve konfora erişir ancak buradan suç, yolsuzluk ve başka pis işlere düşmesi uzun sürmeyecektir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, Scorsese-DiCaprio eşleşmesinin 5. filmi olmuştur.
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


26. Zincirsiz (2012) – IMDB: 8,4

django-unchained.jpg

Alman bir ödül avcısı sayesinde kurtulan köle Django, eşini kurtarmaya Mississippi’ye gitme kararı alır ve hikaye kendiliğinden gelişir. Quentin Tarantino'nun yönetmenliğini yapıtığı Django Unchained filminde DiCaprio'nun yanısıra Jamie Foxx ve Christoph Waltz gibi isimler yer almaktadır.
Tür: Dram, Western

Fragman


27. Before the Flood (2016) – IMDB: 8,3

before-the-flood.jpg

Leonardo DiCaprio ve National Geographic'in ortak bir projeye imza attığı bu yapımda iklim değişikliğinin ve küresel ısınmanın dünyamıza etkilerine ışık tutulmaktadır. Toplumun bu önemli konularda ne yapması gerektiğini ve seçimlerimiz konusunda aynaya da bakmamız gerektiğini bize yansıtıyor.
Tür: Belgesel

Fragman


28. Köstebek (2006) – IMDB: 8,5

the-departed-001.jpg

Martin Scorsese’nin En İyi Yönetmen Oscar ödülünü aldığı film, aynı zamanda En İyi Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Film ödüllerini de evine götürmüştür. DiCaprio mafyanın içine sızmış gizli polisi oynarken, polisin içindeki köstebeği de Matt Damon hayata geçirmiştir. 
Tür: Gerilim, Dram

Fragman


29. Başlangıç (2010) – IMDB: 8,8

inception-.jpg

Ellen Page, Tom Hardy ve Joseph Gordon-Levitt gibi ünlü isimlerin yer aldığı film Dark Knight serisinden tanıdığımız Christopher Nolan’ın yedinci uzun metraj filmidir. Modern Amerikan sinemasında etkisi büyük olan Inception, IMDb’nin ‘Top 250 Film’ listesinde (kullanıcılardan gelen oylarla) 14. sırada yerini almıştır.
Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


30. Yalanlar Üstüne (2008) – IMDB: 7,1

body-of-lies.jpg

The Departed’ın yazarı William Monahan ile tekrardan çalışan DiCaprio, bu filmle aynı zamanda Russel Crowe ve yönetmen Ridley Scott ile de ilk kez beyaz perdede çalışmıştır. 2008 yılının beğenilen filmlerinin arasında bulunan Body of Lies, Ürdün’de saha görevinde olan bir CIA ajanı güçlü bir terörist liderini alt etmeye çalışması hikayesine konu edinmiştir.
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman

Önerilen İçerik; Titanic'in Vefakar Aşığı: Leonardo DiCaprio
NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
42
0
2
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.