Steven Spielberg Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Steven Spielberg Filmleri

Steven Spielberg Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Steven Spielberg Filmleri
09.06.201516:33

Gişe filmlerinin babası, Hollywood'un en etkili sinemacılarından biri olan Steven Spielberg'in en iyi filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getiriyoruz. İşte en iyi Steven Spielberg filmleri!

Haber güncelleme tarihi 10.06.2020 15:32

Steven Spielberg Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Steven Spielberg Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Steven Spielberg filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. İşte unutulmaz bilim kurgu filmleri ile tanınan Steven Spielberg'in en iyi filmleri... 
Steven Spielberg Filmleri;

steven-spielberg-filmleri.gif


1. Jaws (1975) - IMDB: 8.0

jaws-001.jpg

Yönetmenliğini Steven Spielberg'ün üstlendiği filmin başrollerinde Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss gibi isimler yer alıyor. Yoğun bir reklam desteğiyle gösterime giren Jaws, korku filmleri için varolan çıtayı en üst noktaya taşıyarak dünyadaki bütün plajlara dehşet saldı. Muazzam bir başarı yakalayan Jaws, gişe filmi türünün öncüsü olarak görülmektedir.
Tür: Dram, Macera

Fragman


2. E.T. The Extra Terrestrial (1982) - IMDB: 7.8

e.t.-the-extra-terrestrial.jpg

Seyirciye moral ve mutluluk veren bir drama olan bu film, gelişen bilimkurgu pazarından faydalanarak gişede büyük bir ilgi gördü. Dışlanmış bir genç ile yolunu kaybetmiş bir uzaylı arasındakş arkadaşlığı anlatan bu büyük bütçeli film, çığır açan özel efektler kullandı. Bir hayalgücü ve yaratıcılık ürünü olan film, hem birçok ödül aldı hem de Spielberg'e BM barış madalyasını kazandırdı.
Tür: Aile, Fantastik, Bilimkurgu

Fragman


3. Jurassic Park (1993) - IMDB: 8.1

jurassic-park-(1993).jpg

Yönetmenliğini Steven Spielberg'ün üstlendiği filmin başrollerinde Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum gibi isimler yer alıyor. Yaşlı bir bilimadamının tarihöncesi eğlence parkı yaratmak için faydalandığı klonlama pek de istenilen sonuçlar doğurmaz. Film bilimsel gelişmeler ve ahlak üzerine çarpıcı incelemesiyle seyircinin gölünü çalmış filmler arasındadır.
Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


4. Catch Me If You Can (2002) - IMDB: 8.1

catch-me-if-you-can-.jpg

ABD ve Kanada'da sadece 56 günde çekilmiş olan bu film, genç bir dolandırıcı ve azimli bir FBI ajanını hızlı bir tempoyla anlatmaktadır. İki dalda Oscar adayı gösterilen film seyirciler ve eleştirmenler tarafından da çok beğenildi.
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


5. Schindler's List (1993) - IMDB: 8.9

schindlers-list-(1993).jpg

Gerçek bir öyküye dayanan Schindler's List, Nazileri Polanya'yı işgali sırasında fabrikasında Yahudi işçi çalıştıran, ileri görüşlü Alman işadamı Ockar Schindler'in öyküsünü anlatır. Çoğunlukla Polonya'da stüdyo dışında, el kamerasıyla çekilen Schindler's List, "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Film Müziği" dalında Oscar kazandı.
Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Fragman


6. Munich (2005) - IMDB: 7.5

munich-(2005).jpg

Başrollerinde Eric Bana, Daniel Craig, Ciarán Hinds gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Steven Spielberg oturuyor. 1972 yılında Münih’te olimpiyatlar başlar. Bir grup Filistinli terörist, İsrailli atletlerin bulunduğu yatakhaneyi basarak iki sporcuyu öldürüp dokuz kişiyi de rehin almıştır. İstedikleri ise rehinelerle birlikte Münih Havaalanı’na ulaşabilmektir.
Tür: Dram, Tarih

Fragman


7. War Of The Worlds (2005) - IMDB: 6.5

war-of-the-worlds.jpg

Tom Cruise, Dakota Fanning, Tim Robbins gibi başarılı oyuncuları kadrosunda bulunduran filmin yönetmenliğini ise Steven Spielberg üstleniyor. İşleri yolunda gitmeyen Ray Ferrier’in sorumlu olduğu bir ailesi vardır. Bir gün üç ayaklı dev savaş araçları ile uzaylılar gelip dünyayı ele geçirirler. Kahramanımız ise kızını ve tüm ailesini korumak zorundadır.
Tür: Fantastik, Dram, Bilimkurgu

Fragman


8. Empire of the Sun (1987) - IMDB: 7.8

empire-of-the-sun-(1987).jpg

Başrollerinde Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor. Steven Spielberg’in, J.G. Ballard’ın yarı otobiyografik romanından uyarlayarak çektiği Güneş İmparatorluğu’nda Christian Bale, on üç yaşındaki haliyle izleyici karşısındadır. Jim Graham, ailesiyle birlikte Şanghay’da iyi koşullarda bir yaşam sürmektedir. Fakat İkinci Dünya Savaşı’nın bütün dünyayı saran ateşinden Şanghay da kurtulamaz ve Japonya tarafından işgal edilir.
Tür: Savaş, Dram

Fragman


9. The Color Purple (1985) - IMDB: 7.8

the-color-purple.jpg

Steven Spielberg'ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda ise Danny Glover, Whoopi Goldberg, Rae Dawn Chong gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Alice Walker’ın Pulitzer ödüllü romanından Steven Spielberg tarafından uyarlanan Mor Yıllar, 11 dalda Oscar adayı olmuştur. 1900’lerin başında, güneyli bir siyahi kız olan Celie, önce babası tarafından hamile bırakılır, ardından yıllar boyunca efendisi olarak göreceği adama evlenmek üzere adeta satılır.
Tür: Dram

Fragman


10. Lincoln (2012) - IMDB: 7.3

lincoln-(2012).jpg

Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini yine Steven Spielberg üstleniyor. Film, Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı olan ve kuzey eyaletlerinde 1861-1865 yılları arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden Lincoln'un son dönemlerine ışık tutuyor. 
Tür: Biyografi, Dram

Fragman


11. Minority Report (2002) - IMDB: 7.6

minority-report-.jpg

Başrollerinde Tom Cruise, Kathryn Morris, Colin Farrell gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor. Dedektif John Anderton, psişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde cinayetleri daha işlenmeden önce farkedip suçluları yakalayan özel bir polis biriminin başındadır. Anderton’ın kusursuz işlediğine inandığı sistem, birdenbire tersine döner. Anderton’ın şefi olduğu birim, cinayet suçlamasıyla onun peşine düşer.
Tür: Bilimkurgu

Fragman


12. A.I. Artificial Intelligence (2001) - IMDB: 7.2

a.i.-artificial-intelligence.jpg

Steven Spielberg'ün yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O'Connor gibi isimler boy gösteriyor. Spielberg'in, Kubrick'in bitiremediği projesini tamamlamak üzere kotardığı filmde 11 yaşında, kendi halinde bir çocuk olan David'in diğerlerinin farklı olmasının bir nedeni vardır. Ancak tıpkı bir insan gibi davrandığı ve kendi de insan olduğuna inandığı için aslında yapay zekaya sahip bir robot olduğu kolayca anlaşılmamaktadır.
Tür: Bilimkurgu, Macera, Dram

Fragman


13. Saving Private Ryan (1998) - IMDB: 8.6

saving-private-ryan-(1998).jpg

Ryan Hurst, Tom Hanks, Tom Sizemore gibi başarılı oyuncuların başrollerinde boy gösterdiği kült filmin yönetmenliği usta yönetmen Steven Spielberg üstleniyor. Er Ryan’ı Kurtarmak'ta, dört çocuk annesi bir kadın İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir.
Tür: Savaş, Dram

Fragman


14. Close Encounters of the Third Kind (1977) - IMDB: 7.6

close-encounters-of-the-third-kind.jpg

Richard Dreyfuss, François Truffaut, Teri Garr gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmeni ise Steven Spielberg. 1945’te esrarengiz bir şekilde kaybolmuş bir uçak aniden Mojave Çölü’nde ortaya çıkar. Bir yolcu uçağının pilotu tanımlanamaz parlak bir nesneyle karşılaşır. Ve basit bir elektrik teknisyeni olan Roy Neary bir 'yakın karşılaşma' yaşar. Sonunda Wyoming’deki Devil’s Tower’da önemli bir buluşma ve değiş tokuş yaşanacaktır.
Tür: Bilimkurgu, Macera, Dram

Fragman


15. Raiders of the Lost Ark (1981) - IMDB: 8.4

raiders-of-the-lost-ark.jpg

Steven Spielberg'ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman gibi ünlü isimler boy gösteriyor. Indiana Jones karakterinin ilk filmi olan Kutsal Hazine Avcıları'ndan sonra, 1984'te Kamçılı Adam, 1989'da Son Macera, 1992 ve 1996 yıllarında Genç Indiana Jones Günlükleri ve 2008 yılında Kristal Kafatası Krallığı çekildi. 
Tür: Macera, Aksiyon

Fragman


16. Jurassic Park (1993) - IMDB: 8.1

jurassic-park-001.jpg

Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum gibi isimleri başrollerinde izlediğimiz filmin yönetmen koltuğunda yine usta yönetmen Steven Spielberg oturuyor. Jurassic Park'ta fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkanı verir. Dr. Hammond, bu DNA’dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar.
Tür: Macera, Bilimkurgu

Fragman


17. War Horse (2011) - IMDB: 7.2

war-horse-(2011).jpg

Başrollerinde Jeremy Irvine, Emily Watson, Peter Mullan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor. Sinema tarihinin en önemli ve en beğenilen Yahudi soykırımı filmlerinden Schindler’s List’in usta yönetmeni, bu kez bir I. Dünya Savaşı filmiyle karşımızdadır. Film, çok sevdiği evcil atının orduya tahsis edilmesinin ardından orduya katılmaya karar veren Albert’ın öyküsünü ve atıyla olan derinden ilişkisini konu alıyor.
Tür: Dram, Tarih, Savaş

Fragman


18. Bridge of Spies (2015) - IMDB: 7.6

bridge-of-spies.jpg

Steven Spielberg'ün yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Tom Hanks, Mark Rylance, Scott Shepherd gibi başarılı oyuncular dolduruyor. Senaryosunda Ethan ve Joel Coen’in de imzası bulunan film, Soğuk Savaş yıllarındaki bir ajan krizini çözüme kavuşturan avukat James B. Donovan’ın ABD, Sovyetler Birliği ve Doğu Almanya arasındaki müzakerelerine odaklanıyor.
Tür: Gerilim, Dram

Fragman


19. The Adventures of Tintin (2011) - IMDB: 7.3

the-adventures-of-tintin.jpg

Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmeni ise Steven Spielberg. Tenten ve köpeği Milu çıktıkları bir gezi esnasında maket bir gemi bulurlar ve beğenip alırlar. Ancak bu gemi zannettikleri kadar sıradan değildir. Geminin Tenten'in evine gelmesiyle birlikte etraflarında bir sürü kötü adam belirmeye başlar. Bu kötü adamlar, geminin değil geminin içerisindeki bir notun peşindedirler.
Tür: Macera, Animasyon, Aksiyon

Fragman


20. The Terminal (2004) - IMDB: 7.3

the-terminal.jpg

Steven Spielberg'ün yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Stanley Tucci gibi isimler paylaşıyor. Film, Doğu Avrupalı bir göçmenin, ülkesindeki karışıklıklar nedeniyle JFK havalimanında mahsur kalışını konu alıyor.
Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


21. The Post (2017) - IMDB: 7.2

the-post-(2017).jpg

Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran film 2017 yılının en sevilen filmlerinden biri olmayı başardı. Film, Vietnam Savaşı yıllarında ABD tarihini değiştiren Pentagon Belgeleri’ni yayınlayan Washington Post gazetesinin cesur ekibine odaklanıyor.
Tür: Dram, Gerilim

Fragman


22. Ready Player One (2018) - IMDB: 7.5

ready-player-one-001.jpg

Başrollerinde Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn gibi başarılı oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor. Bir bilim kurgu filmi olan Ready Player One, 2045 yılında geçiyor. Yaşaması birçok açıdan zorlaşmış gerçek dünyadan bir kaçış niteliğindeki sanal gerçeklik ortamı ve oyunu OASIS’in yaratıcısı, ölümünün ardından tüm mirasını ve OASIS’in kontrolünü OASIS’in içine sakladığı bir easter egg‘e ulaşan kullanıcıya vaat ediyor.
Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman
Önerilen İçerik; Sıradışı Yönetmen David Lynch Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Gerçek
NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
0
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.