Liam Neeson Filmleri – İrlanda Asıllı Sinema Yıldızı Liam Neeson’un En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Filmi

Liam Neeson Filmleri – İrlanda Asıllı Sinema Yıldızı Liam Neeson’un En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Filmi
04.02.202013:09

Hollywood’un en iyi aktörlerinden biri olarak gösterilen Liam Neeson kariyeri boyunca sinema tarihine adını yazdırmayı başarmış birçok yapımda yer almıştır. İşte Liam Neeson’un rol aldığı en iyi ve en çok izlenen 15 film…

Haber güncelleme tarihi 09.06.2020 15:35

Hollywood’un Yıldızı Liam Neeson’un Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Filmi

Ünlü aktör Liam Neeson şimdiye kadar rol aldığı filmlerle kariyerini zirveye taşımış ve herkesin beğenisini kazanmıştır. Gri Kurt, Scchindler List ve 96 Saat gibi aksiyon filmleri ile sinemaya damga vuran Liam Neeson’un en beğenilen filmlerini derledik. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Liam Neeson filmleri…

Liam Neeson Filmleri;  


1. A – Takımı (2010) – IMDb: 6.7

liam neeson

Vietnam savaşından beri arkadaş olan 4 kafadar hayatlarını çapkınlık, serserilik ve suç üzerine devam ettirmekteydi. Kendilerine A Takımı diyen 4 kişilik ekibin üzerine işlemedikleri bir suç atılır. Gereksiz yere hapis yatmak istemeyen bu dört kafadar yer altı dünyasına girip paralı asker olurlar. Aynı zamanda kendilerine iftira atanı da arayacaklardır. Filmin oyuncu kadrosunda Bradley Cooper, Liam Neeson ve Jessica Biel gibi isimler yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


2. Gri Kurt (2011) – IMDb: 6.8

liam neeson

Ünlü yönetmen Joe Carnahan’ın hem yapımcılığını hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı efsanevi filmin başrolünde Liam Neeson yer almıştır. Film Alaska bölgesine petrol sondajı yapmak üzere yola çıkan ve uçaklarının düşmesi sonucu vahşi doğada yaşam mücadelesi veren bir grup insanın hikayesini anlatıyor. Grubun lideri Ottway ekibini hem kurt saldırılarından hem de ölümcül yaralarından kurtarmak için büyük bir mücadele veriyor. “Gri Kurt” Liam Neeson’un en iyi filmlerinden biri olup mutlaka izlenmesi gereken yapımlardan biridir.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


3. Kimliksiz (2011) – IMDb: 6.8

liam neeson

Mükemmel bir gerilim filmi olan “Kimliksiz” ünlü yönetmen Jaume Collet-Serra’nın eseri olup en iyi Liam Neeson filmlerinden biridir. Filmde Liam Neeson’un hayat verdiği Dr. Martin Harris, karısı ile birlikte bir konferans için Berlin’e gider. Ancak burada yaşadıkları bir trafik kazası sonrası tüm gerçekler bir anda değişir. Kendi karısının bile onu tanımadığını söyleyen Dr. Martin Harris, kim olduğunu ve nasıl bir komplonun içinde olduğunu çözmeye çalışır.

Tür: Gerilim, Gizem, Aksiyon

Fragman     


4. Rob Roy (1995) – IMDb: 6.9

liam neeson

En iyi Liam Neeson filmlerinden biri olan Rob Roy filmi 18. yüzyılda yaşamış ve İskoç Robin Hood’u olarak tanınan Robert Roy MacGregor’un hayatını anlatmaktadır. Sürüsünü büyütmek ve ekin ekebilmek amacıyla kasabanın asilzadelerinden borç alan Rob’un işleri ummadığı şekilde bozulur. Borç aldığı parayı geriye çalan asilzade Rob’u kendine iyice borçlandırır. Rob ise kurtuluşu ve hakkı Robin Hood olmakta bulur.

Tür: Macera, Tarih, Dram

Fragman


5. Non-Stop (2014) – IMDb: 6.9

liam neeson

Dehşet verici senaryosuyla şimdiye kadar bildiğiniz aksiyon filmlerinin bir adım ötesinde olan Non-Stop filmi ünlü yönetmen Jaume Collet-Serra imzalı olup başrolünde aksiyon filmlerinin vazgeçilmez aktörü Liam Neeson yer almıştır. Film 200 yolcunun bulunduğu bir uçakta yaşanan krizi anlatmaktadır. 150 milyon dolar fidye isteyen bir adam istedikleri gerçekleşmediği halde her 20 dk’da bir yolcuyu öldürmektedir. 12.000 metre yükseklikte tek kurtarıcı ise Liam Neeson’un hayat verdiği Bill Marks karakteridir.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman


6. Kinsey (2004) – IMDb: 7.0

liam neeson

Ünlü bilim adamı Alfred Kinsey’in hayatını beyazperdeye aktaran film yönetmen Bill Condon önderliğinde çekilmiş olup oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Laura Linney ve Chris O’Donnell gibi isimler yer almıştır. Çocukluğundan itibaren hayat mücadelesi vermekte olan Kinsey, Indiana Üniversitesinde Profesörlüğe başladığı yıllarda öğrencileriyle arasında güzel bir etkileşim olur. Ortaya konan araştırma konularında öğrencilerle tartışmalar içerisine giren profesör hayatla ilgili izleyenlere birçok şey öğretiyor.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


7. Özgürlüğün Bedeli – Michael Collins (1996) – IMDb: 7.2

liam neeson

İrlanda’nın özgürlük mücadelesini konu edinen filmin ana merkezinde İrlanda Cumhuriyeti’nin kurulmasına ön ayak olan Michael Collins’i almıştır. 1916 yılında başlayan isyan ve ayaklanmada en ön saflarda olan Eamon De Valera, isyan bastırılınca yakın dostlarının hepsi hapse girer. Tam da bu sıralar daha akılcı bir plan ile Michael Collins yakın arkadaşı Harry Boland özgürlük mücadelesini yönetmeye başlarlar.

Tür: Gerilim, Biyografi, Tarih, Savaş

Fragman    


8. Cennetin Krallığı (2005) – IMDb: 7.2

liam neeson

Kudüs’ün Müslümanlarca fethedildiği savaşları konu edinen film savaş ve dram sahneleriyle 2005 yılına damga vurmuş Ridley Scott imzalı bir yapımdır. Filmin ana merkezinde dini ve toprağı için mücadele eden Hristiyan bir demircinin önce şövalye olmasını sonrasında da savaşta yaptığı cesaret dolu işler anlatılmıştır. Bu sırada artık şövalye olan Balian gönlünü de prensese kaptırmıştır. Sinemanın en ünlü aktörlerinin rol aldığı filmin oyuncu kadrosunda Orlando Bloom, Liam Neeson, Eva Green ve Nathalie Cox gibi isimler yer almıştır.

Tür: Tarih, Aksiyon

Fragman  


9. Kaçış Planı (2010) – IMDb: 7.4

liam neeson

Oyuncu kadrosunda Russel Crowe, Elizabeth Banks, Olivia Wilde ve Liam Neeson gibi isimlerin yer aldığı başarılı film “Kaçış Planı” ünlü yönetmen Paul Haggis imzalıdır. Mutlu bir evlilik yaşarken bir anda cinayetle suçlanan Lara kocası John’dan ve çocuğundan ayrı kalarak hapse girer. 3 senenin üzerine görülen davada hapis kararı çıkınca Lara için ölümden başka seçenek yokken John ise onu kesinlikle kaçıracağını söyler. Muhteşem oyunculuk performanslarına sahne olan Kaçış Planı filmini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman


10. Sefiller (1998) – IMDb: 7.5

liam neeson

1998 yapımı ünlü yönetmen Billie August imzalı filmin başrolünde Liam Neeson rol almıştır. Victor Huga’nun ölümsüz eseri Sefiller romanından beyazperdeye aktarılan filmde, roman kahramanı Jean Valjean’ın hırsızlık ve hapishane hayatıyla başlayan hikayesinin zirveye doğru yükselişini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarih

Fragman  


11. New York Çeteleri (2002) – IMDb: 7.5

liam neeson

Amerika’nın Manhattan eyaletinde yaşayan iki büyük çete arasında geçen savaşları ve çatışmaları anlatan film 1800’lü dönemleri yansıtmaktadır. Yerlilerden oluşan büyük çetenin başında Bill the Butcher isimli bir adam vardır. Düğer çete ise ülkeye sonradan gelen ve toprak edinmek isteyen İrlandalılardan oluşur. Bir çatışma esnasında ölen İrlandalı Dead Rabbits bayrağı oğluna devrederek dünyaya gözlerini yummuştur. Artık intikam Rabbits’in oğlu Amsterdam’a kalmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda sinema dünyasına damga vuran en iyi filmlerin sahibi Martin Scorsese otururken oyuncu kadrosunda Leonardo Di Caprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz ve Liam Neeson rol almıştır.

Tür: Tarih Aksiyon, Dram

Fragman


12. Aşk Her Yerde (2003) – IMDb: 7.6

liam neeson

Aşk kavramını her noktasıyla inceleyen ve nasıl bir şey olduğuna dair birkaç fikir veren bu filmin oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Martine McCutcheon ve Hugh Grant gibi isimler yer almıştır. Aşk’ın her an her yerde insanları bulabileceğine dair kanıt niteliğinde bir film olan Aşk Her Yerde filmi aşk kavramının yüceliğini de anlatmıştır.

Tür: Romantik, Komedi

Fragman


13. 96 Saat (2008) – IMDb: 7.8

liam neeson

Filmin isminden de anlaşılacağı üzere 96 saat yani 4 sadece 4 günlük bir kovalamacayı anlatan filmin konusu eski bir CIA ajanı olan Bryan’ın kızının uyuşturucu ve kadın ticareti yapan bir çete tarafından kaçırılmasıyla başlar. Araştırmaya nerden başlayacağını bile bilmeyen Bryan kızını kurtarabilmek için her şeyi göze alacaktır. Filmin başrolünde yer alan Liam Neeson mükemmel bir oyunculuk performansı ile göz doldurmuştur.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


14. Batman Başlıyor (2005) – IMDb: 8.2

liam neeson

“Batman Başlıyor” filminde de rol alan Liam Neeson bu filmde Ducard karakterine hayat vermiştir. Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın unutulmaz eserlerinden biri olan bu filmin oyuncu kadrosunda Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson ve Katie Holmes rol almıştır. Film Fantastik bir kahraman olan Batman’ın maceralarını anlatmaktadır.

Tür: Aksyion, Macera, Fantastik

Fragman


15. Schindler’in Listesi (1993) – IMDb: 8.9

liam Neeson

En iyi Liam Neeson filmlerinden bir olan Schindler’in Listesi başarılı yönetmen Steven Spielberg imzalı 2. Dünya Savaşı konulu efsane bir filmdir. Nazi Almanya’sının Yahudilere yönelik katliamlarının en üst seviyede yaşandığı dönemde fabrikasında işçi olarak çalıştırdığı 1100 Yahudi’yi savunarak hayatını kurtarmıştır. Bu etkileyici insanlık mücadelesi sinema dünyasında da beklediği saygı ve sevgiyi görmüştür. Ayrıca 7 dalda Oscar kazanan film 1993 yılında izlenme rekorları kırarak dünya sinemasına damgasını vurmuştur.

Tür: Savaş Filmi, Tarih

Fragman   

Önerilen İçerik: Hollywood'un Güzel Yıldızı Julia Roberts'ın En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Film 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
1
0
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.