Komedi ve Macera Dolu En İyi 48 Animasyon Filmi Önerisi

Komedi ve Macera Dolu En İyi 48 Animasyon Filmi Önerisi
07.09.201510:19

Dünyanın en çok izlenen animasyon filmlerini bu içeriğimizde okurlarımız için listeledik. İşte en güncel animasyon filmi önerileri...

Haber güncelleme tarihi 16.07.2021 18:44

İzlenmesi Gereken En Yeni Ödüllü Animasyon Filmleri 

Çocukların ve yetişkinlerin en çok beğendiği yeni animasyon filmlerini bir araya getirdik. Listemizde anime film önerileri, Netflix animasyon filmleri, Marvel animasyon filmleri, Disney Pixar animasyon filmleri, çocuk filmleri ve ailecek izlenecek animasyon filmleri yer alıyor. Eğer sizde animasyon filmi ne izlemeli diyorsanız mutlaka listemize göz atmalısınız.

İşte IMDb puanı yüksek en eğlenceli animasyon filmleri tavsiye listesi.

48. Tom ve Jerry (2021) – IMDb: 5.3

Animasyon Filmleri

En iyi animasyon filmleri arasında yer alan Tom ve Jerry’de haylaz minik fare ile talihsiz sokak kedisinin maceraları anlatılıyor. Büyük bir organizasyonun öncesinde hazırlıklara başlayan Kayla isimli bir kadın ortalığı dağıtmaması için Jerry’i etkisiz hale getirmek ister. Bunun için Tom ile anlaşan Kayla başına nelerin geleceğinin farkında bile değildir.

Tür: Animasyon, Komedi, Aile

Yönetmen: Tim Story

Oyuncular: Chloë Grace Moretz, Michael Peña, Rob Delaney

47. Justice Society World War 2 (2021) – IMDb: 6.4

Animasyon Filmleri

İkinci dünya savaşına dair bir macerayı konu edinen bu ödüllü animasyon filminde Justice Society ekibinden bir grup müttefiklere yardım etmektedir. İşler zorlaşmaya başladığında ise gelecekten bir müttefik tüm tarihin seyrini değiştirecektir.

Tür: Animasyon

Yönetmen: Jeff Wamester

Oyuncular; Stana Katic, Matt Bomer, Omid Abtahi

46. Scoob! (2020) – IMDb: 5.7

Animasyon Filmleri

En çok izlenen animasyon filmlerinden biri olan Scooby Doo’nun sinemaya aktarıldığı bu filmde ekibin bir araya gelişi ve Mystery INC’i kurma hikayeleri anlatılıyor. Shaggy, Scooby, Velma, Fred ve Daphne dedektif olma hayali kuran gençlerdir. Kendileri için bir şirket kuran bu gençler hemen tehlikeli ve zorlu vakaların üzerine atılırlar.

Tür: Komedi, Animasyon, Aile

Yönetmen: Tony Cervone

Oyuncular: Frank Welker, Will Forte, Zac Efron

45. Hadi Gidelim – Onward (2020) – IMDb: 7.4

Animasyon Filmleri

Hadi Gidelim filmi iki elf kardeşin yaşadığı macerayı anlatıyor. Çekingen olan küçük erkek kardeş Ian Lightfoot ve ağabeyi Barley Lightfoot dünyada hiç sihir kalıp kalmadığını merak eder. Kardeşler bu uğurda yola çıkarlar ve film başlarından geçen olayları anlatır. Komik animasyon filmleri kategorisinde de yer alan bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncular: Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus

Yönetmen: Dan Scanlon

44. Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) – IMDb: 7.8

Animasyon Filmleri

Oyuncak Hikayesi serisi 4. filmi olan Oyuncak Hikayesi 4 diğer filmler gibi sürükleyici senaryosuyla dikkat çekiyor. Macera filmleri kategorisinde de yer alan filmde geri dönüşüm projesi olarak yaratılan Forky, oyuncak olduğunu bir türlü kabul etmemektedir. Buna rağmen Forky neden dünyada var olduğunu düşünmektedir. Oyuncak Hikayesi 4, Forky’nin macerasını anlatmaktadır. 

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncular: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad

Yönetmen: Chris Buck, Jennifer Lee

43. Bedenimi Kaybettim (2019) – IMDb: 7.6

Animasyon Filmleri

Bedenimi Kaybettim filmi adıyla konusunu tahmin edebileceğiniz filmlerden bir tanesidir. Bedenden kopan bir elin, bedenini arayışı sırasında yaşadıkları ve bedenine yolculuğu anlatılır. Ailecek izlenecek animasyon filmleri arasında yer alan bu filmde elin bedenden nasıl ayrıldığına kadar edtaylı bir anlatım sunulmuştur.  

Tür: Animasyon, Dram, Fantastik

Seslendiren Oyuncular: Hakim Faris, Victoire Du Bois, Patrick d'Assumçao

Yönetmen: Jérémy Clapin

42. Weathering With You (2019) - IMDb: 7.5

Animasyon Filmleri

Weathering With You Japon anime filmleri kategorisinde yer alıyor. Filmde Hodaka adındaki bir gencin hikayesi anlatılıyor. Hodaka izole yaşantısını geride bırakıp Japonya’ya yerleşir. Japonya’da bir dergide işe giren Hodaka, şehre alışmaya çalışırken Hina isminde, özel güçleri olan genç bir kızla tanışır ve her şey değişir. 

Tür: Animasyon, Dram, Fantastik

Seslendiren Oyuncular: Kotaro Daigo, Nana Mori, Shun Oguri

Yönetmen: Makoto Shinkai

41. Karlar Ülkesi II (2019) – IMDb: 6.9

Animasyon Filmleri

Karlar Ülkesi 2 filmi birinci filmin devamı niteliğinde bir yapım. Filmdeki karakterimiz Elsa hayatına etki eden durumların cevabını aramak için Erindel’in çok daha uzağına gider. Neden büyülü güçlerle doğdu gibi sorulara yanıt bulmaya çalışan Elsa’ya, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven eşlik eder. Sihirle ilgili animasyon filmleri arasında en üst sırada yer alan Karlar Ülkesi 2'yi mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncular: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad

Yönetmen: Chris Buck, Jennifer Lee

40. Loving Vincent (2017) – IMDb: 7.8

Animasyon Filmleri

Yağlı boya şeklinde bir animasyon olan Loving Vincent’te, sorunlu bir sanatçının son mektubunu teslim etmek için Van Gogh’un memleketine gelip orada son günlerini araştıran bir adamın hikayesi anlatılıyor.

Tür: Animasyon, Biyografi, Suç

Oyuncular: Douglas Booth, Jerome Flynn, Robert Gulaczyk

Yönetmen: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

39. A Silent Voice: The Movie (2016) – IMDb: 8.1

Animasyon Filmleri

en iyi 2016 animasyon filmleri arasında yer alan bu yapımda japon anime türünün dramatik yönünü görüyoruz. Genç bir adam sürekli olarak zorbalık yapar bu nedenle de sınıf arkadaşları tarafından dışlanmış. Genç adam zorbalığa devam ederken bir anda işitme engelli bir kızla tanışır ve artık serseriliği bırakarak hayatını düzene sokmaya karar verir.

Tür: Animasyon, Dram, Aile

Oyuncular: Miyu Irino, Saori Hayami, Aoi Yûki

Yönetmen: Naoko Yamada

38. Tower (2016) – IMDb: 8.0

Animasyon Filmleri

Redline animasyon filminde yarışlar ve yarışçılar konu alınmıştır. Galaksinin en popüler yarışı olan Redline ve Redline’da yarışan yarışçılar hakkındaki hikaye izleyicilere yansıtılır.

Tür: Belgesel, Animasyon, Suç

Oyuncular: Monty Muir, Violett Beane, Cole Bee Wilson

Yönetmen: Keith Maitland

37. Big Fish & Begonia (2016) – IMDb: 7.1

Animasyon Filmleri

En iyi animasyon türü filmler listesinde yer alan bu yapımda fantastik macera konu edilmiştir. Filmde 16 yaşındaki genç bir kız, yunus şeklini alarak insanların dünyasına seyahat eder ve genç bir çocukla iletişime geçer.

Tür: Macera, Animasyon, Dram

Oyuncular: Guanlin Ji, Shangqing Su, Timmy Xu

Yönetmen: Xuan Liang, Chun Zhang

36. Anomalisa (2015) – IMDb: 7.3

Animasyon Filmleri

IMDb puanı yüksek en iyi animasyon filmleri listesinde yer alan anomalisa özellikle büyüklerin izlemesi gereken bir yapımdır. Sürekli olarak hayatının sıkıcılığından bahseden bir adam engelli olduktan sonra sıra dışı şeyler yaşamaya başlar. Filmde adamın yaşadıkları izleyicilere aktarılır.

Tür: Animasyon, Komedi, Dram

Oyuncular: David Thewlis, Jennifer Jason Leigh, Tom Noonan

Yönetmen: Charlie Kaufman

35. Tangled (2010) – IMDb: 7.7

Animasyon Filmleri

Eğlenceli animasyon filmlerinden biri olan Rapunzel'de kulaktan kulağa günümüze kadar gelen uzun saçlı Rapunzel'in hikayesi anlatılıyor. Rapunzel büyüleyici uzun saçlarıyla doğduğundan beri bir kulede yaşamaktadır. Bir hırsız Rapunzel’e rastlar ve son derece ilginç olaylar gelişir.

Tür: Animasyon, Komedi, Macera

Oyuncular: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy

Yönetmen: Nathan Greno, Byron Howard

34. The Secret of Kells (2009) – IMDb: 7.6

Animasyon Filmleri

Ortaçağ’da geçen hikayede genç bir adamın karakolu barbarlar tarafından kuşatmaya uğrar. Bir gün elinde bilgelik ve güçler ile alakalı kitapla birlikte bir usta gelir ve macera başlar.

Tür: Animasyon, Aile, Macera

Oyuncular: Evan McGuire, Brendan Gleeson, Mick Lally

Yönetmen: Tomm Moore, Nora Twomey

33. Paprika (2006) – IMDb: 7.7

Animasyon Filmleri

Psikiyatri doktorlarının, hastaların bilinçaltlarına ve rüyalarına erişebilmesi amacıyla kullandığı makine çalışır. Bu da tehlike arz eder. Yanlış insanlarda olan makine nedeniyle insanlarda gerçeklerin yerini rüyalar alır. Paprika ise genç bir terapisttir ancak bu kabusu sonlandıracak tek kişidir.

Tür: Animasyon, Dram, Fantastik

Oyuncular: Megumi Hayashibara, Tôru Emori, Katsunosuke Hori

Yönetmen: Satoshi Kon

32. A Scanner Darkly (2006) – IMDb: 7.1

Animasyon Filmleri

Yakın gelecekte geçen filmde, genç ve gizli bir polis insanlık için tehlikeli bir uyuşturucunun peşine düşer ve bununla ilgilenir. Bu iş kendisinin kimliğini kaybetmesine neden olacaktır.

Tür: Animasyon, Suç, Dram

Oyuncular: Keanu Reeves, Winona Ryder, Robert Downey Jr.

Yönetmen: Richard Linklater

31. Redline (2009) – IMDb: 7.5

Animasyon Filmleri

Redline animasyon filminde yarışlar ve yarışçılar konu alınmıştır. Galaksinin en popüler yarışı olan Redline ve Redline’da yarışan yarışçılar hakkındaki hikaye izleyicilere yansıtılır.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Bilim-Kurgu

Oyuncular: Takuya Kimura, Yû Aoi, Tadanobu Asano

Yönetmen: Takeshi Koike

30. Happy Feet - Neşeli Ayaklar (2006) - IMDb: 6.4

Animasyon Filmleri

2006 yılında izleyicisiyle buluşan Neşeli Ayaklar filmi hem senaryosu hem eğlenceli sahneleri hem de birbirinden tatlı penguenleriyle animasyon filmi severlerin kalbinde taht kurdu. 1 yaşından 80 yaşına kadar herkesin keyifle izleyebileceği bu animasyon filminde soğuk diyarların tatlı yaratıkları olan penguenlerin yaşamları konu ediniliyor.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Elijah Wood, Brittany Murphy, Hugh Jackman

Yönetmen: George Miller, Warren Coleman

29. The Willoughbys - Willoughby Ailesi (2020) - IMDb: 6.5

Animasyon Filmleri

Ebeveynlerinden hoşnut olmayan 4 kardeşin onlardan kurtulmak için plan üzerine plan yaptığı Willoughby Ailesi filmi Netflix'te en çok izlene yapımlardan biridir. Komedi dolu senaryosuyla en iyi animasyon filmleri listesine girmeyi başaran Willoughby Ailesi filmini çocuklar ve ebeveynlerin birlikte izlemelerini öneriyoruz. 

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Will Forte, Maya Rudolph, Alessia Cara

Yönetmen: Kris Pearn, Cory Evans

28. Madagascar - Madagaskar (2005) IMDb: 7,0

Animasyon Filmleri

Birçok kişinin diline takılan şarkı olan “I Like to Move It” parçasının çıkış noktası olan 2005 yapımlı Madagaskar, hayvanlar aleminin maceralar dolu anlarını izleyiciye yansıtıyor. En çok izlenen animasyon filmlerinden bir tanesi olan ve animasyon film önerileri listesinde her daim belirtilen Madagaskar filminde, Zebra Marty, Aslan Alex, Zürafa Melman ve hipopotam Gloria’nın hikayesi anlatılmaktadır.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Chris Rock, Ben Stiller, David Schwimmer

Yönetmen: Eric Darnell, Tom McGrath

27. Brave - Cesur (2012) IMDb: 7.1

Animasyon Filmleri

2012 yılında vizyona giren en güzel animasyon filmlerinden bir tanesi olan Brave (Cesur), İskoçya’nın dağlık bölgelerinde yaşayan ve acımasız canavarlara karşı koyan bir kızın hikayesi anlatılmaktadır. En çok izlenen animasyon filmleri arasında gösterilen Brave filminde, çok başarılı bir okçu olan Merida, kral ve kraliçenin kızlarıdır. Kendi başına hareket eden ve gelenekleri yok sayan Merida’nın başına olmadık işler gelir. Heyecan ve aksiyon dolu bir animasyon filmi isteyenler için güzel bir tercih olacaktır.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson

Yönetmen: Mark Andrews, Brenda Chapman

26. Cars - Arabalar (2006) IMDb: 7,1

Animasyon Filmleri

2006 yılında vizyona giren ve en sevilen animasyon film serileri arasında yer alan "Arabalar" isimli yapım yarış konulu eğitici ve keyifli bir filmdir. Herkesin zevkle izleyebileceği bu yapımın konusunda, Şişmek McQuenn’in Piston yarışını kazanmak için düştüğü macerayı anlatır. Serinin diğer filmleri de en az ilk film kadar etkilidir.

Tür: Animasyon, Macera, Aile

Seslendiren Oyuncuları: Owen Wilson, Bonnie Hunt, Paul Newman

Yönetmen: John Lasseter, Joe Ranft

25. Beauty And The Beast - Güzel ve Çirkin (2017) IMDb: 7.2

Animasyon Filmleri

Harry Potter’dan tanıdığımız Emma Watson, Güzel ve Çirkin animasyon filminde, tüm kasabının aşık olduğu Belle'yi canlandırmaktadır. Belle'nin babası bir gün yolculuktan dönerken fırtınaya yakalanır ve bir şatoya sığınır. Hiç kimsenin bulunmadığı bu şatoda dinlenir ve bahçedeki güllerden birini kızına götürmek için yanına alır. Bu güller, kötü bir büyü yüzünden canavara dönüşen Çirkin'e (Dan Stevens) aittir ve tüccarın yaptığına öfkelenerek onu bir zindana kapatır. Güzelimiz babasını kurtarmak için kendisini feda eder. Oluşan büyüyü ise sadece gerçek aşk ortadan kaldırabilir. Muhteşem konusu ve anlattığı aşk hikayesiyle beğenileri kazana Güzel ve Çirkin IMDb'de 7.2 puan almıştır.

Tür: Aile, Fantastik, Müzikal

Seslendiren Oyuncuları: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans

Yönetmen: Bill Condon

24. Frozen - Karlar Ülkesi (2013) IMDb: 7,5

Animasyon Filmleri

Gelmiş geçmiş en çok izlenen animasyon filmi olmasının yanı sıra aynı zamanda en çok hasılat yapan animasyon filmi olarak da listelerde yerini alan Karlar Ülkesi filmi, etkileyici ve güzel hikayesi ile izleyicilerinin güzel vakit geçirmesini sağlamaktadır. Animasyon filmleri arasında son yıllarda oldukça başarılı bir yapım olan Karla ülkesi, gelecek nesil animasyon filmlerine de örnek teşkil etmiştir. Henüz izlemediyseniz, bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz. Karlar Ülkesi tarzı filmler için 

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff

Yönetmen: Chris Buck, Jennifer Lee

23. Moana (2016) IMDb: 7.6

Animasyon Filmleri

Animasyon türünde hikayesiyle oldukça fazla dikkat çeken bir yapım olan Moana’da, Maui adındaki yarı tanrı, Ana Ada Te Fiti'nin kalbini çalarak bir lanete sebep olur ve lanetten dolayı halk ne balık tutabilir ne de toprağını işleyebilir. Lanetin son bulması için tek çözüm, yarı Tanrı Mui’yi bulup, Te Fiti'nin kalbini yerine koymasını sağlamaktır. Bakalım kahramanlarımız bu işin üstesinden gelebilecek midir?

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House

Yönetmen: Ron Clements, John Musker

22. Kung Fu Panda (2008) IMDb: 7.6

Animasyon Filmleri

Sinemanın en güzel animasyon filmleri arasında yer alan Kung Fu Panda, Çin’de bir restoranda çalışan Panda Po’nun hayatını anlatmaktadır. Filmde, Kung Fu dövüş sanatına özenen Po, ne yazık ki bulunduğu bölgenin de en tembel hayvan türüdür. Bildiğimiz panda yani… Bu sırada filmin geçtiği Barış Vadisi’ne düşmanlar dayanmıştır ve efsaneye göre bir kurtarıcının gelmesi beklenmektedir. Peki, o kurtarıcı kimdir dersiniz?

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Seslendiren Oyuncuları: Jack Black, Ian McShane, Angelina Jolie

Yönetmen: Mark Osborne, John Stevenson

21. Despicaple Me - Çılgın Hırsız (2010) IMDb: 7,7

Animasyon Filmleri

Son yılların en güzel animasyon filmlerinden bir tanesi olan Çılgın Hırsız, 2010 yılına damga vuran bir yapımdır. Filmin konusu; Minionlar ve küçük Agnes'in kötü adam rolündeki Gru, Dr. Nefario'un hain planların kurtulma çabalarını anlatıyor. Peki iyilik mi kazanacak yoksa kötülük mü? Çıktığı ilk günden itibaren milyonlarca kez izlenen Despicable Me filmini hala izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Animasyon, Macera, Suç

Seslendiren Oyuncuları: Steve Carell, Jason Segel, Russell Brand

Yönetmen: Pierre Coffin, Chris Renaud

20. Wreck it Ralph - Oyunbozan Ralph (2012) IMDb: 7.7

Animasyon Filmleri

2012 yılının animasyon filmlerinin bir eşik olduğunu söylesek abartmış olmayız.  Son yılların en çok izlenen animasyon filmlerinden olan Oyunbozan Ralp’de, baş rolde yer alan Ralph, her zaman günü kurtaran, oyunlarının iyi çocuk yıldızı Fix-It- Felix tarafından geri planda bırakılmaktan sıkılmıştır. Olanların ardından Ralph kötü çocuk olmaya karar verir. Sonrasında yaşananlar ise tam bir hayal dünyası… Hiç sıkılmadan izleyeceğiniz güzel bir animasyon filmi için Oyunbozan Ralph’i kesinlikle listenize ekleyebilirsiniz.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: John C. Reilly, Jack McBrayer, Jane Lynch

Yönetmen: Rich Moore

19. Kubo and The Two Strings - Kubo ve Sihirli Telleri (2016) IMDb: 7.8

Animasyon Filmleri

2016 yılında izleyiciye sunulan Kubo and the Two Strings filminde Kubo’nun tanrılar ve canavarlara karşı verdiği macera dolu mücadele konu edilmiştir. Filmde babasının mirası olan Samuraylığı devralan Kubo düşmanlarına meydan okuyor. En iyi animasyon filmleri listesindeki bu film 7+ yaş ve üzeri için uygun içeriklere sahiptir.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Seslendiren Oyuncuları: Charlize Theron, Art Parkinson, Matthew McConaughey

Yönetmen: Travis Knight

18. Shrek (2001) IMDb: 7,9

Animasyon Filmleri

Komedi ve macera alanında en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Shrek filmi listemizde kendisine yer buldu. 2001 yılında vizyona giren bu büyük yeşil dev bizleri arkadaşlarıyla beraber güzel bir maceranın içerisine sokmaktadır. Filmde Shrek ve Fiona'nın imkansız aşk hikayesi komedi ile harmanlanarak anlatılıyor. Güzel bir animasyon filmi izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz

Yönetmen: Andrew Adamson, Vicky Jenson

17. Ratatouille - Ratatuy (2007) IMDb: 8,0

Animasyon Filmleri

Animasyon filmleri sevenler için oldukça komik ve macera dolu bir animasyon filmi ile karşınızdayız.  Ratatuy’un filminin konusu hayatı boyunca aşçı olmak isteyen şişman fare Remy'nin macera dolu yolculuğunu anlatıyor. Hayallerinin peşinden Paris'e giden Remy ortalığı birbirine katıyor. Film 7'den 70'e her yaş grubu için uygun bir içeriğe sahiptir.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Brad Garrett, Lou Romano, Patton Oswalt

Yönetmen: Brad Bird, Jan Pinkava

16. One Piece Film Z (2012) IMDb: 8.0

Animasyon Filmleri

Japon animasyon filmlerinden biri olan ve IMDb'de aldığı 8.0'lık yüksek puanla kalitesini kanıtlayan One Piece Film Z eğlenceli bir hikayeyi izleyicilerine sunuyor. Ana karakterlerimiz Luffy ve tayfası Z'nin başından geçen olayları konu edinen bu filmi aksiyon türü animasyon film severleri için mükemmel bir tercihtir.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Seslendiren Oyuncuları: Mayumi Tanaka, Kazuya Nakai, Akemi Okamura

Yönetmen: Tatsuya Nagamine

15. Zootopia - Zootropolis (2016) IMDb: 8.0

Animasyon Filmleri

Zootopia, medenileşmiş ve son teknolojileri kullanabilen hayvanların yaşadığı bir şehirde, oldukça ilginç polisiye olayların öyküsünü izleyiciyle buluşturuyor. 2016 yılında yayınlanan bu animasyon filmi 0 - 7 yaş aralığındaki küçük çocuklar için uygun içerikler barındırıyor. 

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncuları: Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba

Yönetmen: Byron Howard, Rich Moore

14. The Incredibles - İnanılmaz Aile (2004) IMDb: 8,0

Animasyon Filmleri

IMDB listesinde macera ve aksiyon tarzı animasyon filmleri arasında gösterilen İnanılmaz Aile, özel güçlere sahip özel yetenekleri olan bir ailenin hikayesini anlatıyor. İnanılmaz Aile, 2006 yılında animasyonlara verilen Annie Ödülleri'nde 10 dalda ödül alırken aynı zamanda Oscar ödülünü de kazanmıştır.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Seslendiren Oyuncular: Craig T. Nelson, Samuel L. Jackson, Holly Hunter

Yönetmen: Brad Bird

13. How To Train Your Dragon - Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (2010) IMDb: 8,1

Animasyon Filmleri

Viking esintilerinin verildiği animasyon filmi Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (How to Train Your Dragon) macera ve aksiyon sahneleriyle oldukça etkili bir animasyon filmidir. Film hakkında kısa bir özet versek spoilere girebilir. Bu yüzden bize inanın ve en güzel animasyon filmlerinden bir tanesi olarak gösterilen Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? filmini izleyin.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Seslendiren Oyuncular: Jay Baruchel, Gerard Butler, Christopher Mintz-Plasse

Yönetmen: Dean DeBlois, Chris Sanders

12. Finding NEMO - Kayıp Balık Nemo (2003) IMDb: 8,1

Animasyon Filmleri

Vizyona girdiği dönem en güzel animasyon filmleri arasında gösterilen Kayıp Balık Nemo filmi, günümüzde birçok gencin animasyon filmine ilgi duymasını sağlamıştır. Filmin konusu annesiz büyüyen balık Nemo'nun tek başına çıktığı bir gezi sonrasında kaybolmasını ve evinden çok uzaklara gitmesini anlatıyor.  2004 en iyi animasyon filmleri dalında Oscar kazanan Kayıp Balık Nemo, kesinlikle izlemeniz gereken bir yapımdır.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncular: Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould

Yönetmen: Andrew Stanton, Lee Unkrich

11. Inside Out - Ters Yüz (2015) IMDb: 8,2

Animasyon Filmleri

2015 yılı animasyon filmlerinden bir tanesi olan ve vizyona girmesiyle beraber herkesin beğenisini kazanan Ters Yüz filmi, Oscar dalında ödül alma başarısı göstermiştir. Kendine özgün senaryosu ve hayattan verdiği esintilerle izleyicilerden tam not almıştır.  73. Altın Küre Film Ödül Töreni'nde yılın en iyi animasyon filmi ödülünü alan animasyon filminin konusu Riley isimli küçük bir kızın, babasının işi sebebiyle başka bir yere taşınmasıyla gelişen olayları anlatmaktadır. 

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncular: Amy Poehler, Bill Hader, Lewis Black

Yönetmen: Pete Docter, Ronnie Del Carmen

10. Klaus (2019) IMDb: 8.2

Animasyon Filmleri

Netflix filmleri arasında animasyon türünde etkileyici bir yapım arayanlar için Klaus harika bir tercih olacaktır. Film, posta akademisinin en yeteneksiz öğrencilerinden Jesper, Kuzey Kutup Daire’sinde buzlarla kaplı bir adada görevlendirilir. Ancak bu adada kimse birbirine mektup göndermez. Adada bir nevi herkes birbiriyle kavgalıdır. Sevginin önemini ve güzelliğini anlatan bu netflix filmi son yılların en iyi animasyon filmlerinden biridir.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendiren Oyuncular: Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida Jones

Yönetmen: Sergio Pablos, Carlos Martínez López

9. Koe no Katachi - A Slient Voice (2016) IMDb: 8.2

Animasyon Filmleri

Animasyon filmleri alanında lider konumda bulunan Japonya’nın, 2016 yılında dünyayla buluşturduğu etkileyici bir yapım… Koe no Katachi! Filmde sıkıntısını başka şeylerden çıkarmaya meraklı Shouya Ishida, bu sefer beklenmedik sonuçlarla karşılaşır. Her sahnesi ders niteliğinde olan Koe no katachi filmi, mutlaka izlemeniz gereken bir yapım.

Tür: Animasyon, Dram, Aile

Seslendiren Oyuncular: Miyu Irino, Saori Hayami, Aoi Yûki

Yönetmen: Naoko Yamada

8. UP - Yukarı Bak (2009) IMDb: 8,3

Animasyon Filmleri

Sizlere, macera dolu bir animasyon filmi öneriyoruz. Vizyona girdiği dönemden itibaren en iyi animasyon filmleri listelerinde yer alan Yukarı Bak filmi, animasyon ve anime sevenler için oldukça güzel bir tercih olacaktır. En güzel macera animasyon türünü barındıran Yukarı Bak’ın konusu, eşinin ölümünün ardından sürekli olarak planladığı bir macerayı gerçekleştirmek ister. Carl, 78 yaşında binlerce balon bağladığı bir seyahat aracıyla dünyayı gezmeye başlar. Yanında ise 8 yaşında davetsiz bir misafir vardır. 

Tür: Animasyon, Komedi, Macera

Seslendiren Oyuncular: Edward Asner, Jordan Nagai, John Ratzenberger

Yönetmen: Pete Docter, Bob Peterson

7. Toy Story - Oyuncak Hikayesi (1995) IMDb: 8.3

Animasyon Filmleri

1995 yılında ilk filmi çıkan Oyuncak Hikayesi animasyon filmi, sonrasında 4 film daha çıkarmıştır. En iyi animasyon filmleri öneri listesinde her daim yer alacak olan bu güzel animasyon filminin en çok beğenilen filmi ise Oyuncak Hikayesi 3 filmidir. Eğer, Oyuncak Hikayesi animasyon filmini hiç izlemediyseniz, serinin ilk filminden başlayarak izleyebilirsiniz.

Tür: Animasyon, Komedi, Macera

Seslendiren Oyuncular: Tom Hanks, Tim Allen, Don Rickles

Yönetmen: John Lasseter

6. Wall-E - Vol-İ (2008) IMDb: 8,4

Animasyon Filmleri

En çok izlenen ve ödüllü animasyon filmleri arasında yer alan Wall – E, en güzel animasyon filmleri listesinde yer almaktadır. Robotlu animasyon filmleri sevenler için oldukça güzel bir tercih olan Wall-E’nin konusunda geri dönüşümsüz çöplerden dolayı dünya yaşanmaz bir hale gelmiştir. Bunun üzerine bir şirket insanları uzay aracına alıp, dünyanın Wall E adı verilen robotlar tarafından temizlenmesi çalışması başlatır. Sonrasında, aksiyon, macera, komedi ve aşk… En iyi animasyon filmleri listesinde yer alan Wall-E’yi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Animasyon, Macera, Aile

Seslendiren Oyuncular: Ben Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin

Yönetmen: Andrew Stanton

5. Your Name - Senin Adın (2017) IMDb: 8.4

Animasyon Filmleri

Japon animasyon filmleri arasında oldukça popüler olan Your Name, Miyamizu Mitsuha’nın lise hayatı sırasında başından geçen olayları izleyiciye aktarmaktadır. Mitsuha, taşrada yaşadığı için sürekli olarak buradan nefret ettiğini ve Tokyo’da yaşamak istediğini belirtir. Tachibana Taki ise Tokyo’da Jinglu Lisesi’nde okuyan ve bir İtalyan restoranında çalışmaktadır. Bir gün Mitsuha TAki’ye, Taki ise Mitsuha’ye dönüşür. Hayat artık onlar için oldukça ilginç bir hal almaya başlamıştır.

Tür: Animasyon, Fantastik, Dram

Seslendiren Oyuncular: Ryûnosuke Kamiki, Mone Kamishiraishi, Ryô Narita

Yönetmen: Makoto Shinkai

4. Coco (2017) IMDb: 8.4

Animasyon Filmleri

Animasyon filmleri içerisinde IMDb’de oldukça yüksek bir puana sahip olan Coco, başarılı bir müzisyenin hayranı olan Mugiel’in başından geçen macera dolu olayları aktarmaktadır. Birçok aksiyon macera filmine taş çıkartacak seviyedeki Coco’yu, her yaştan okurun izlemesini tavsiye ediyoruz.

Tür: Animasyon, Macera, Aile

Seslendiren Oyuncular: Anthony Gonzalez, Gael García Bernal, Benjamin Bratt

Yönetmen: Lee Unkrich, Adrian Molina

3. Lion King - Aslan Kral (1994) IMDb: 8,5

Animasyon Filmleri

Bizi çocukluğumuza götürecek animasyon filmlerinin başında kesinlikle ama kesinlikle Aslan Kral animasyon filmi gelmektedir. Birçok kişi aslan kral çizgi filmi ile büyürken, onun maceraları ile heyecanlanmıştır. Gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri arasında yer alan Aslan Kral filmi en çok izlenen animasyon filmi özelliğini taşıyan birkaç filmden bir tanesidir. Entrika, macera ve aksiyon dolu bir animasyon filmi izlemek isteyeneler için Aslan Kral’ı kesinlikle öneririz.

Tür: Animasyon, Macera, Dram

Seslendiren Oyuncular: Matthew Broderick, Jeremy Irons, James Earl Jones

Yönetmen: Roger Allers, Rob Minkoff

2. Spider-Man Into The Spider-Verse - Örümcek Adam: Örümcek Evreninde (2018) IMDb: 8.5

Animasyon Filmleri

Spider-Man: Into the Spider-Verse filminde dünyayı kurtarmak amacı güden Brooklyn’li genç kahramanımız Miles Morales’in başından geçen hikayeleri anlatmaktadır. Polis memuru bir baba ve kendisini işine adamış annenin evladı olan Morales, yeni okuluna uyum sağlamakta oldukça zorlanmaktadır. Anne ve babası sadece yetenekli öğrencilerin yer aldığı okulda, Morales’ten büyük başarılar beklemektedir ancak genç kahramanımız farklı şeyler peşinde koşmaktadır. Bir gün radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Morales, bambaşka bir dünyaya da adım atmış olur. Animasyon film türünde 2018 yılında vizyona giren Spider-Man: Into the Spider-Verse, Marvel hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken bir yapım.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Seslendiren Oyuncular: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld

Yönetmen: Bob Persichetti, Peter Ramsey

1. Spirited Away - Ruhların Kaçışı (2001) IMDb: 8,6

Animasyon Filmleri

İçeriğin başında da söylediğimiz üzere en iyi animasyon filmleri arasında sadece en yeni animasyon filmleri yer almaktadır. 2001 yılında vizyona giren Ruhların Kaçışı animasyon filmi, bugün dahi izlenebilen bir yapımdır. Ödüllü animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı filminin konusu; Chihiro isimli küçük kız ailesi ile beraber başka bir yere taşınır. Sonrasında maceramız başlar. Ruhlar aleminde geçen en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı, Oscar kazanan ilk anime filmidir.

Tür: Animasyon, Macera, Aile

Seslendiren Oyuncular: Daveigh Chase, Suzanne Pleshette, Miyu Irino

Yönetmen: Hayao Miyazaki

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6245
6312
3121
720
615
1714
3630
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 81
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.