Gerard Butler Filmleri - Ünlü Aktör Gerard Butler'in IMDb Puanı YÜksek En İyi 15 Filmi

Gerard Butler Filmleri - Ünlü Aktör Gerard Butler'in IMDb Puanı YÜksek En İyi 15 Filmi
10.02.202012:18

Sinema dünyasının en iyi aktörlerinden Gerard Butler'in en çok izlenen filmlerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. En iyi Gerard Butler filmlerini bulabileceğiniz bu listede filmler IMDb puanına göre sıralanmıştır. İşte en iyi Gerard Butler filmleri...

Haber güncelleme tarihi 06.01.2021 09:54

Hollywood'un Karizmatik Yıldızı Gerard Butler'in En İyi 15 Filmi

Başarılı film oyuncusu Gerard Butler kariyeri boyunca birçok filmde başrol olarak görev yapmıştır. Kod Adı: Olympus, Mısır'ın Tanrıları ve Gestrom gibi filmlerle popülerlik kazanan ünlü aktör Gerard Butler'in en iyi filmlerini bu içeriğimizde sizlere sunuyoruz. İşte gelmiş geçmiş en iyi 15 Gerard Butler filmi...

Gerard Butler Filmleri; 


1. Uzaydan Gelen Fırtına (2017) – IMDb: 5.3

gerard butler

Dünyanın iklim düzenindeki bozulmalar sebebiyle bir grup bilim adamı ve devlet liderleri bir araya gelerek iklimi düzenlemek üzere karmaşık bir uydu sistemi yapılır. Ancak oluşan bir sorun üzerine tamamen donan kasaba insanlığın sonunu getiren buzul çağını başlatmış gözüküyor. Yapılan araştırmalar ise Dünya düzenini korumak amacıyla kurulan sistemin Dünya’ya zarar verdiği görülür. Bu sorunu tek çözebilecek isim ise sistemi kuran mühendis Jake Lawson’dur. Başrolünde Gerard Butler’in rol aldığı film bilim kurgu filmleri dalında en iyi yapımlardan biri olup yönetmenliğini Dean Devlin yapmıştır.

Tür: Bilim-kurgu, Aksiyon

Fragman


2. Mısır’ın Tanrıları (2016) – IMDb: 5.4

gerard butler

Mitoloji’nin efsaneleri Mısır Tanrıları başrolünde Gerard Butler’in yer aldığı mükemmel filmin ana konusu olmuştur. Mısır Tahtına kurulan kötülüğün Tanrısı Set, imparatorluğu şiddet ve karanlık bir düzen üzerine kurmaya başlar. Bu sırada halka kurtuluş verebilecek tek isim güçleri elinden alınmış olan Horus’tur. Bu sırada genç bir hırsız, sevgilisinin Set’e tutsak olması dolayısıyla Horus’u bulur ve birlikte Mısır’ı Set’ten kurtarmak amacıyla savaşırlar. Fantastik türde hem eğlenceli hem de izlerken keyif alabileceğiniz Mısır Tanrıları en iyi Gerard butler filmlerindendir.

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik

Fragman   


3. Lanetli Fener (2018) – IMDB: 5.8

Gerard Butler

Aksiyon ve gerilim dolu en iyi Gerard Butler filmlerinden biri olan “Lanetli Fener” 3 adamın 6 aylık bir görev ile ıssız bir adada deniz feneri bekçiliği yapmasını ve orada başlarına gelenleri anlatmaktadır. Ada’da küçük bir gezintiye çıkan üç arkadaş karaya vuran bir tekne ve içerisi altın dolu bir sandık bulurlar. Ancak bu sandığın varlığını bilen tek kişi onlar değildir. 3 arkadaşın başına sandık yüzünden birçok felaket gelecektir. Başrolünde Gerard Butler’in rol aldığı filmde Peter Mullan ve  Connor Swindells’de rol almıştır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Macera

Fragman


4. London Has Fallen (2016) – IMDb: 5.9

Gerard Butler

Ünlü yönetmen Babak Najafi’nin Kod Adı film serisi Gerard Butler, Aaron Eckhart ve Morgan Freeman’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı “London Has Fallen” filmiyle ilk filmde yakaladığı başarıyı devam ettirmiştir. Filmin konusu İngiltere başkanının şüpheli ölümü sonrasında cenaze töreni için Londra’ya giden Başkan Asher’in yakın koruması Banning’in (Gerard Butler) yaşadığı serüveni anlatmaktadır. Cenaze sırasında patlayan bombalar Başkanların can güvenliğini tehdit etmiştir. Banning ise hem başkanı korumaya çalışır hem de olayın faillerinin peşine düşerek onları etkisiz hale getirmek ister. Aksiyon filmleri dalında en iyi yapımlardan biri olan London Has Fallen'i izlemenizi şiddetle öneriyoruz...

Tür: Aksiyon, Macera

Fragman   


5. The Ugly Truth (2009) – IMDb: 6.4

Gerard Butler

Ünlü yönetmen Robert Luketic imzalı romantik komedi filmi The Ugly Truth’un başrollerinden Gerard Butler ve Katherine Heıgl rol almıştır. Dikkat çekici senaryosuyla öne çıkan filmde Abby ve Mike’ın ilk başlarda didişmesiyle başlayan arkadaşlıkları sonrasında bir iddia üzerine şekillenmektedir. Abby’nin yeni tanıştığı bir adamla nasıl iletişim kuracağına dair Mike’tan bilgi almasıyla başlayan iddialaşma bir süre sonra Mike’ın Abby’e ilgi duymasını sağlar. Daha çok aksiyon filmleriyle dikkat çeken ünlü oyuncu Gerard Butler bu filmde çok iyi bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman  


6. Kod Adı: Angel – Angel Has Fallen (2019) – IMDb: 6.4

gerard butler

Usta aktör Morgan Freeman ile birlikte rol alan Gerard Butler Kod Adı serisinin son çıkan filminde yine başrolde görev almıştır. Başkanın yakın koruması Banning, düzenlenen bir suikast sırasında bu olayın hava kuvvetleri tarafından organize edildiğini görür ancak bunu ispatlayamaz. Bu sırada tüm okların Banning’e çevrilmiş olması onu gerçek suçluları bulmaya zorlayacaktır.

Tür: Aksiyon

Fragman  


7. A Family Man (2016) – IMDb: 6.5

Gerard Butler

Oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Alison Brie ve Willem Dafoe’nin yer aldığı  AFamily Man filminin yönetmenliğini Mark Williams yapmıştır. Film işinde başarılı ve azimli bir adam olan Dane Jensen’i ana merkezine almıştır. Bunca çalışmasının karşılığını almak üzere olan Dane’in büyük bir sorunu vardır. Çocuğu ağır hastalanan Dave kariyeri veya çocuğu arasında zor bir karar verecektir.

Tür: Dram

Fragman


8. Kod Adı: Olympus (2013) – IMDb: 6.5

Gerard butler

Başrolünde Gerard Butler’in rol aldığı 3 bölümlük film serisinin ilki olan Kod Adı: Olympus gizli güvenlik ajanı Mike Banning’in aksiyon dolu maceralarını anlatmaktadır. Başkanın en yakın adamı olan Mike yaşanan bir trafik kazasında başkan ve karısından sadece birini kurtarabilecektir. Tercihini başkandan yana kullanan Mike duygusal bir kararla görevinden alınır ve masa başı işe verilir. Ancak kısa bir süre sonra Beyaz Saraya yapılan büyük saldırıda esir alınan Başkanı kurtarmak yine Mike’a düşecektir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


9. Katil Avcısı – Hunter Killer (2018) – IMDb: 6.6

Gerard Butler

En iyi aksiyon filmlerinden biri olan Katil Avcısı 2018’de izlenme rekorları kırmış ve senaryosuyla dikkat çeken Gerard Butler filmlerinden biridir. Yüzbaşı Joe Glass bir grup seçkin askeriyle beraber okyanusun derinliklerinde Amerikan denizaltısıyla görevini ifa etmektedir. Bu sırada harekete geçen bir başka Amerikalı darbeci asker hain planları doğrultusunda Rusya ve Amerika’yı birbirine kırdırmak ister. Bu planı çözen ve engel olmak isteyen Joe Glass ateş çemberinin içinden geçerek Esir düşen Rusya Devlet Başkanını kurtarıp olayları çözmek ister.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman


10. Not: Seni Seviyorum (2007) – IMDb: 7.0

gerard butler

Unutulmaz aşk filmlerinden biri olan “Not: Seni Seviyorum” başrolünde Gerard Butler ve Hilary Swank rol almıştır. Film hasta bir adamın birbirlerine delicesine aşık oldukları ilişkiyi bırakıp gitmek zorunda kalmasını anlatmaktadır. Sevdiği kadın için onsuz hayatı daha da kolaylaştırmaya çalışan Gery (Gerard Butler) henüz ölmeden önce sevgilisi Holly için birçok mektup yazar. Son derece dramatik ve duygusal bir film olan Not: Seni Seviyorum yönetmen Richard LaGravenese’nin eseridir.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


11. RocknRolla (2008) – IMDb: 7.3

Gerard Butler

En iyi Gerard Butler filmlerinden biri olan "RocknRolla" ünlü yönetmen Guy Ritchie imzalı aksiyon ve komediyi bir arada sunan iyi bir filmdir. Oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Tom Wilkinsonve Mark Strong’un yer aldığı film suç dünyasın üzerine yazdığı Snatch ve Lock filmlerine olan benzerliğiyle dikkat çekmiştir. Filmin ana fikri ise suç ve Rock’n Roll üzerinedir.

Tür: Polisiye, Komedi, Aksiyon

Fragman  


12. Operadaki Hayalet (2004) – IMDb: 7.3

gerard butler

French Opera House’da gerçekleşen garip olaylar bir hayaletin varlığını ortaya koymaktadır. Bu yüzden salondan kaçan assolist ekibi Gala gecesi için yalnız bırakmıştır. Bu sırada assolist olmak için uğraşan Christine nihayet hayaline kavuşur ve Galada assolist olur. Hala devam etmekten olan Hayalet sorununu bahane eden Raoul ise küçük yaştan beri aşık olduğu Christine’ye yakınlaşacaktır.

Tür: Fantastik, Müzikal

Fragman  


13. Adalet Peşinde (2009) – IMDb: 7.4

gerard butler

Ünlü yönetmen F.Gray Gray’ın en iyi filmlerinden biri olan “Adalet Peşinde” bir soygun sırasında suçlular tarafından karısı ve çocuğu öldürülen Clyde Shelton’un (Gerard Butler) kendi adaletini sağlamasını konu edinmiştir. Davaya atana savcı Nick (Jamiee Foxx) hatalı bir karar vererek suikastçılardan birini itirafçılığı sebebiyle on yıl sonra serbest kalır. Ancak kararı beğenmeyen Shelton hem o katili hem de şehirde ne kadar katil varsa hepsini öldürmeye başlar.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram

Fragman  


14. 300 Spartalı (2006) – IMDb: 7.6

gerard butler

Sinema dünyasının en iyi savaş filmlerinden biri olan 300 Spartalı başrolünde Gerard Butler’in rol aldığı ve yönetmenliğini Zack Snyder’in yaptığı bir filmdir. Sparta Kralı Leonidas ve 300 askerinin kahramanlık dolu hikayesini anlatan bu film Pers Kralının acımasızca yunan topraklarına saldırmasıyla başlamıştır. Ailesini ve ülkesini korumak isteyen Leonidas birbirinden cesur 300 askeriyle beraber binlerce düşmana karşı cesurca savaşırlarken arkalarında büyük bir kahramanlık hikayesi bırakacaklardır.

Tür: Aksiyon, Savaş Filmi, Epik

Fragman   


15. Sevgili Frankie (2004) – IMDB: 7.7

gerard butler

Henüz dokuz yaşında olan küçük Frankie annesi tarafından büyütülmüş duygusal bir çocuktur. Sürekli babasını sorup duran Frankie’ye annesi Lizzie onun Accra isimli bir gemide olduğunu ve uzunca bir seyahate çıktığı söyler. Ancak bu yalan kasabaya gelen Accra isimli gemi ile sarpa saracaktır. Oğlunun üzülmesini istemeyen Lizzie tanımadığı bir adamdan kısa bir süreliğine Frankie’nin babası gibi davranmasını ister. Dramatik Komedi’nin mükemmel bir şekilde yansıtıldığı yapım en iyi Gerard Butler filmlerinden biridir.

Tür: Komedi, Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Hollywood'un Yıldız Aktörü Russell Crowe'un En İyi 15 Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.