Russell Crowe Filmleri – En İyi ve En Çok İzlenen 15 Russell Crowe Filmi

Russell Crowe Filmleri – En İyi ve En Çok İzlenen 15 Russell Crowe Filmi
04.02.202015:55

Sinemaya damga vuran efsane filmlerde başrol olarak görev alan başarılı aktör Russell Crowe'un en çok izlenen ve en iyi filmlerini sizler için listeledik. İşte Hollywood'un ünlü aktörü Russell Crowe'nin IMDb puanı yüksek 15 filmi...

Haber güncelleme tarihi 14.01.2021 11:51

Hollywood'un Yıldız Aktörü Rusell Crowe'un Gelmiş Geçmiş En İyi Filmleri

Gladyatör, Cindirella Man, Kaçış Planı ve daha bir çok filmde baş rol oynayarak mükemmel bir kariyere imza atan başarılı oyuncu Russell Crowe'un dünya sinemasına damga vuran ve en çok izlenen filmlerini bu içeriğimizde derledik. IMDb puanına göre filmleri sıraladığımız bu listede en iyi Russell Crowe filmlerini bulacaksınız. İşte aksiyon filmleri ve macera filmleri listelerinde de boy gösteren en iyi 15 Russell Crowe filmi...

 

Russell Crowe Filmleri;


1. Nuh: Büyük Tufan (2014) – IMDb: 5.8

russell crowe

İnsanlığın dünyaya gelme amacından sapıp türlü hile ve ahlaksızlığın ayyuka çıktığı bir dönemde yaratıcının emirlerini bildirmekle görevlendirilen Nuh a.s’ın hayatı ve büyük tufan bu filmin konusu olmuştur. Yönetmen Darren Aronofsky imzalı başarılı filmin başrolünde ünlü oyuncu Russell Crowe yer almıştır. Fantastik türde bir film olan Nuh: Büyük Tufan 2014 yılına damga vurmuş en iyi Russell Crowe filmlerinden biridir.

Tür: Epik, Macera, Fantastik

Yönetmen: Darren Aronofsky

Oyuncular: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson


2. Robin Hood (2010) – IMDb: 6.6

russell crowe

Efsanevi halk kahramanı Robin Hood bu filmde ünlü oyuncu Russell Crowe ile birlikte tekrar canlanmıştır. Hayatını haksızlığa karşı duruşu ve zenginden alıp fakire verme düşünceleri üzerine kuran Robin Hood defalarca sinema filmlerine konu olmuştur. 2010 yılında başarılı yönetmen Ridley Scott önderliğinde çekilen Robin Hood filminin oyuncu kadrosunda Russell Crowe, Cate Blanchett ve Max Von Sydow gibi ünlü isimler yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Russell Crowe, Cate Blanchett, Max von Sydow


3. İyi Bir Yıl (2006) – IMDb: 7.0

russell crowe

Başarılı yönetmen Ridley Scott ile dünyaca ünlü aktör Russell Crowe’un buluştuğu bir başka film olan “İyi Bir Yıl” ana merkezine Londra’da yatırım danışmanlığı işi ile uğraşan Max Skinner’ı almıştır. Amcasından kalan üzüm bağlarını satmak için Provence’ye giden Max, arazinin kendisine ait olduğunu iddia eden bir kadınla tanışır. İlk başta her iki tarafta birbirine karşı kötü davransa da hikayenin sonu bambaşka bitecektir. Film Peter Mayle’nin romanından beyaz perdeye uyarlanmış olup hem senaryo hem de oyuncu kadrosu ile öne çıkmıştır.

Tür: Komedi, Romantik, Dram

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Russell Crowe, Albert Finney, Marion Cotillard


4. Devlet Oyunları (2009) – IMDb: 7.1

russell crowe

Başrollerinde Ben Affleck ve Russell Crowe’nin rol aldığı “Devlet Oyunları” filminin yönetmen koltuğunda Kevin Macdonald oturmuştur. Filmin konusu Amerikan kongre üyesi Stephen Collins (Ben Affleck) ve araştırmacı gazeteci McCaffrey’in (Russell Crowe) derin devlette gerçekleşen bazı oyunları gün yüzüne çıkarmak için verdikleri uğraşları anlatmaktadır.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Kevin Macdonald

Oyuncular: Russell Crowe, Ben Affleck, Jason Bateman


5. Yalanlar Üstüne (2008) – IMDb: 7.1

russell crowe

Ridley Scott’un sinema dünyasına kazandırdığı başarılı filmlerden biri olan Yalanlar Üstüne mükemmel senaryosu ve en iyilerin bulunduğu oyuncu kadrosu ile kesinlikle izlenmesi gereken filmlerdendir. Filmin başrolünde Leonardo Di Caprio ve Russell Crowe rol almış olup Hollywood’un başarılı iki ismi ilk defa bir filmde birlikte rol almışlardır. Film ünlü kitap yazarı David Ignatius’un kitabından beyaz perdeye uyarlanmış olup El Kaide’nin yöneticilerinden birinin bulunması üzerine görev alan eski bir gazeteci olan Roger’ı ve maceralarını anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Ajan

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Russell Crowe, Mark Strong


6. Dünyanın En Uzak Ucu – Master and Commander (2003) – IMDb: 7.4

russell crowe

Hayatını denizlerin üzerinde savaşarak geçiren Kaptan Jack Aubrey artık yeni keşiflere atılmak istemektedir. Gemisinde doktorluk yapan Stephen Maturin ile fikirlerini paylaşan kaptan rotasını bu sefer savaşın ortasına değil keşfedilecek yeni diyarlara çevirir. Başrolünde Russell Crowe’un rol aldığı başarılı filmin yönetmenliğini Peter Weir yapmıştır. Film etkileyici sahneleri ile en iyi Russell Crowe filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Tarih, Macera, Savaş Filmi

Yönetmen: Peter Weir

Oyuncular: Russell Crowe, Paul Bettany, Billy Boyd


7. Kaçış Planı (2010) – IMDb: 7.4

russell crowe

Mükemmel bir aşk hikayesinin konu edildiği filmde suçsuz yere hayatını hapiste geçirmeye mahkum edilen bir kadının kocası tarafından kaçırılmak istenmesi anlatılmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Russell Crowe, Elizabeth Banks ve Olivia Wilde gibi başarılı isimler yer almıştır. Usta yönetmen Paul Haggis imzalı yapım en çok izlenen Russell Crowe filmlerinden biridir.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Paul Haggis

Oyuncular: Russell Crowe, Elizabeth Banks, Olivia Wilde


8. Sefiller – Les Mirables (2012) – IMDb: 7.6

russell crowe

Dünya klasiklerinden biri olan Victor Hugo’nun ölümsüz eseri Sefiller’in beyaz perdeye aktarıldığı film efsane oyuncu kadrosu ile öne çıkmaktadır. Hugh Jackman, Russell Crowe ve Anne Hathaway’in rol aldığı filmin yönetmenliğini de Tom Hooper yapmıştır. Filmde anlatılan hikaye romanında ana kahramanı olan Jan Valjean’ın acıklı ve zorlu hayat hikayesidir.

Tür: Dram, Duygusal

Yönetmen: Tom Hooper

Oyuncular: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway


9. 3:10 Yuma Treni (2007) – IMDb: 7.7

russell crowe

2007 yılında vizyona giren film adeta o eski western filmlerindeki duyguları tekrar izleyicilerine yaşatmıştır. Başrolünde Russell Crowe ve Christian Bale’in rol aldığı filmin yönetmenliğini James Mangold yapmıştır. Filmin konusu azılı bir suçlu olan Wade’i 3:10 Yuma trenine götürmek üzere görev alan Evans’ın hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Western, Macera, Aksiyon

Yönetmen: James Mangold

Oyuncular: Russell Crowe, Christian Bale, Peter Fonda


10. Köstebek (1999) – IMDb: 7.8

russell crowe

Hollywood’un en büyük yıldızları Al Pacino ve Russell Crowe’un başrolünde yer aldığı film haksızlığa uğrayıp işten kovulan Jeffrey Wigard’ın şirketten almaya çalıştığı intikamı anlatmaktadır. Araştırma bölümü başkanı Jeffrey yönetim kurulu ile bir konuda ters düşünce işten kovulur. Bunun üzerine şirketin tüm sırlarını ortaya döken Jeffrey başına büyük bir bela alır. Mükemmel oyunculuk performanslarına sahne olan film en iyi Russell Crowe filmlerinden biridir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Michael Mann

Oyuncular: Al Pacino, Russell Crowe, Christopher Plummer


11. Amerikan Gangsteri (2007) – IMDb: 7.8

russell crowe

Hannibal, Black Hawk Down, The Martian, Gladiator ve daha birçok dünya sinemasına damga vuran filmlerin yönetmenliğini yapan Ridley Scott başrolünde Russell Crowe’un yer aldığı efsane film Amerikan Gangsteri’nin de yönetmenliğini yapmıştır. Ünlü aktör Russell Crowe’un Denzel Washington ile birlikte mükemmel bir oyunculuk performansı sundukları film, hayatını narkotik suçları bitirmek ve suçluları yakalamaya adayan Richie Roberts isimli polisin yaşadıklarını beyaz perdeye yansıtmıştır.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Suç

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Russell Crowe, Denzel Washington, Chiwetel Ejiofor


12. Cindirella Man (2005) – IMDb: 8.0

russell crowe filmleri

1930’lu yıllarda yaşanan Buhran dönemi halkın iyice fakirleşmesini ve ağır işlerde çalışmasına sebep olmuştur. Bu sırada ailesine bakabilmek için çok sevdiği boks sporunu bırakan Jim’de bir limanda bulduğu işlerde çalışmaya başlar. Aklının bir köşesinde sürekli boks yapmayı düşleyen Jim şans eseri bir müsabakaya davet edilir. Hayatını kurtarmanın tek yolu olarak gördüğü bu boks maçında dünya şampiyonu Max’e karşı dövüşecektir. Filmin başrolünde Russell Crowe yer alırken yönetmen koltuğunda ise Ron Howard oturmuştur. Ayrıca film gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış olup İrlanda asıllı boksör James Braddock’un hayatını anlatmaktadır.

Tür: Spor, Dram, Biyografi

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti


13. Los Angeles Sırları (1997) – IMDb: 8.2

russell Crowe

Los Angeles’in arka sokaklarında yaşanan olayları anlatan film Mickey Cohen adlı suç liderinin hapse girmesi sonucu oluşan boşlukta liderliği ele almak için savaşan çeteleri ve araya giren polisleri anlatmaktadır. Etkileyici senaryosuyla iki dalda Oscar kazanmayı başaran filmin yönetmenliğini Curtis Hanson yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Kevin Spacey, James Cromwell ve Russell Crowe yer almıştır.

Tür: Gerilim, Suç, Polisiye

Yönetmen: Curtis Hanson

Oyuncular: Kevin Spacey, James Cromwell, Russell Crowe


14. Akıl Oyunları – A Beautiful Mind (2001) – IMDb: 8.2

russell crowe

İki dalda Oscar ödülüne layık görülen film önemli başarılara imza attıktan uzun yıllar sonra Nobel ödülüne layık görülen ünlü matematikçi John Nash’ın hayatını anlatmaktadır. Ünlü aktör Russell Crowe’un başrolünde yer aldığı filmde asosyal bir matematik dehası olan John Nash karakterine hayat vermiştir. A Beautiful Mind filminin yönetmenliğini ise Ron Howard yapmıştır.

Tür: Dram

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly


15. Gladyatör (2000) – IMDb: 8.5

russell crowe

En İyi Russell Crowe filmleri listesinin başında yer alan efsanevi yapım Roma imparatorluğunun en cesur generali Maximus’un hayatı bu filmin konusudur. İmparator Marcus Aurelius döneminde zaferden zafer koşan Maximus sürekli rütbe atlayarak İmparatorun en yakınındaki isim olmayı başarır. Ancak bu durum tahtın varisi Commodus’u rahatsız eder ve Maximus’a ve ailesine suikast düzenler. Suikasttan kurtulmayı başaran Maximus yıllar sonra hiç beklenmedik bir şekilde ve anda Commodus’un karşısına dikilecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen

Önerilen İçerik: İrlanda Asıllı Hollywood Yıldızı Liam Neeson'un Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.