İzlenmesi Gereken En İyi Nicole Kidman Filmleri | 2022

İzlenmesi Gereken En İyi Nicole Kidman Filmleri | 2022
11.03.202016:36

Avustralya asıllı Amerikalı aktör Nicole Kidman'ın rol aldığı en iyi filmleri sizler için listeledik. İşte IMDb puanı yüksek 17 Nicole Kidman filmi...

Haber güncelleme tarihi 19.12.2021 15:02

İzlenmesi Gereken En İyi Nicole Kidman Filmleri Listesi

Hollywood'un en iyi kadın aktörlerinden biri olan Nicole Kidman başarılı oyunculuk performansları sunduğu filmleriyle ünlenmiş ve akıllarda yer edinmiştir. Sinema dünyasına damga vuran filmlerde başrolde yer alan başarılı oyuncu kariyeri boyunca onlarca projede yer almıştır. İşte IMDb puanlarıyla öne çıkan gelmiş geçmiş en iyi Nicole Kidman filmleri...

Nicole Kidman Filmleri; 


17. The Prom (2020) – IMDb: 6.0

Nicole Kidman Filmleri

Uyarlama bir film olan The Prom iki eşcinsel öğrencinin yılsonu balosuna alınmamaları ile başlayan maceraları anlatıyor. Emma isimli bir kız bu yaşadığı olaydan son derece muzdarip olsa da Broadway divası Dee Dee Allen, Eleanor Roosevelt, Angie Dickinson ve Trent Oliver ona yardımcı olacakalardır.

Tür: Müzikal, Romantik

Yönetmen: Ryan Murphy

Oyuncular: Meryl Streep, James Corden, Nicole Kidman

Fragman

The Prom Tarzı Filmler;

 • PS: I Love You (2007) IMDb: 6.9
 • Mucize (2015) IMDb: 7.4
 • Selma (2014) IMDb: 7.5

16. The Goldfinch (2019) – IMDb: 6.3

Nicole Kidman Filmleri

The Gold finch filminde annesinin öldürüldüğü müzeden pahalı bir eseri çalan küçük çocuğun hayatı anlatılmaktadır. Bir terör saldırısında annesini kaybeden 13 yaşındaki Theodore bu sırada bulundukları müzenin en önemli eserlerinden biri olan kafes içerisindeki bir saka kuşu portresini çalar. Annesinin ölümüne dair elinde kalan tek somut şey bu eserdir.

Tür: Dram

Yönetmen: John Crowley

Oyuncular: Ansel Elgort, Oakes Fegley, Nicole Kidman

Fragman

The Goldfinch Tarzı Filmler;

 • Şikago Yedilisinin Yargılanması (2020) - IMDb: 7.8
 • Mank (2020) - IMDb: 7.3
 • Parasite (2019) IMDb: 8.6

15. Skandal – Bombshell (2019) – IMDb: 6.8

Nicole Kidman Filmleri

2019 yılına damgasını vuran efsanevi filmin oyuncu kadrosunda Charlieze Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie gibi sinema dünyasının en güzel aktörleri yer almıştır. Filmin konusu Fox News’in kurucusu ve Ceo’su olan Roger Ailes’in taciz skandalını gözler önüne sermektedir. Yıllar boyunca çalışanlarına taciz ettiği öğrenilen Roger Ailes’i ve yaptığı taciz olaylarının perde arkasını anlatan filmde Charlieze Theron haber sunucusu Megyn Kelly’i, Nicole Kidman televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’u ve Margot Robbie de krugusal bir karakter olan Fox News yapımcısı kayla Pospisil’i canlandırmıştır.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Jay Roach

Oyuncular: Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie

Fragman

Bombshell Tarzı Filmler;

 • Little Women (2019) IMDb: 7.9
 • Uncut Gems (2019) IMDb: 7.5
 • Unbroken (2014) IMDb: 7.2

14. Boy Erased (2018) – IMDb: 6.9

Nicole Kidman Filmleri

Joel Edgerton’un hem yönetmenlik hem de oyunculuk yaptığı başyapıt niteliğindeki bu film eşcinsel bir gencin hayatını konu edinmiştir. Henüz 19 yaşında olan Jared Baptist bir papazın oğlu olup hayatı boyunca baskılar içinde büyümüştür. Ancak şimdi Jared’in yapması gereken eşcinsel dönüşüm terapisi ya da yaşadığı yerden çekip gitmesi üzerine bir tercihtir. Genç adamın kendini bulması için verdiği bu hayat mücadelesi gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanmıştır.

Tür: Dram

Yönetmen: Joel Edgerton

Oyuncular: Lucas Hedges, Nicole Kidman, Joel Edgerton

Fragman

Boy Erased Tarzı Filmler;

 • Moonlight (2016) IMDb: 7.4
 • A Quiet Place (2018) IMDb: 7.6
 • Argo (2012) IMDb: 7.7

13. Aquaman (2018) – IMDb: 7.0

Nicole Kidman Filmleri

Sinema dünyasının yeni fantastik kahramanlarından biri olan Aquaman okyanusların altındaki Atlantis kentinin varisi olan Arthur Curry’yi anlatmaktadır. Artık Aquaman ismiyle anılan Arthur hem halkının başına geçmek hem de ailesinden kalan mirasa sahip çıkmak için tehlikelerle yüz yüze gelecektir. Oyuncu kadrosunda Nicole Kidman, Jason Momoa, Amber Heard ve Williem Defoe’nin yer aldığı başarılı filmin yönetmenliğini James Wan yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe

Fragman

Aquaman Benzeri Filmler;

 • Extraction (2020) – IMDb: 6.7
 • Tenet (2020) – IMDb: 7.6
 • I Am Mother (2019) – IMDb: 6.7

12. Destroyer (2018) – IMDb: 6.2

Nicole Kidman Filmleri

Sinema dünyasının en dikkat çekiçi kadın aktörlerinden Nicole Kidman’ın başrolünde yer aldığı Destroyer filmi polis departmanında çalışan bir dedektifin azılı bir suçlu olan Silas’ı yakalamak için atıldığı maceraları konu edinmiştir. Son yıllarda işinde ve sosyal hayatında birtakım sorunlar yaşayan dedektif Erin’in kızı Shelby ile de arası bozuktur. Tam da bu sırada ortaya çıkan eski azılı suçlu Silas yıllardır Erin’in peşinde olduğu kişidir. Odasında Silas ile ilgili bir ipucu bulan Erin artık bu olayı kişisel bir mesela haline getirir ve bu suçluyu yakalamak için elinden gelen her şeyi yapar.

Tür: Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Karyn Kusama

Oyuncular: Nicole Kidman, Toby Kebbell, Tatiana Maslany

Fragman

Destroyer Tarzı Filmler;

 • Parazit (2019) IMDb: 8.6
 • Joker (2019) IMDb: 8.5
 • Zodiac (2007) IMDb: 7.7

11. Kutsal Geyiğin Ölümü (2017) – IMDb: 7.1

Nicole Kidman Filmleri

Colin Farrell ve Nicole Kidman’ın başrolünde yer aldığı filmde 4 kişilik mutlu ve huzurlu bir aileyi dağıtmaya çalışan Martin’in çabalarına rağmen Stephen’ın ailesini koruma çabaları anlatılmaktadır. Ünlü bir cerrah olan Steven Murphy ve oftalmolog eşi bir süredir huzurlu yaşarken Martin isimli bir adam aileye ısrarlı bir şekilde dahil olmak ister. Ancak asıl amacı evdeki mutluluğu parçalamaktır.

Tür: Dram, Fantastik

Yönetmen: Yórgos Lánthimos

Oyuncular: Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan

Fragman

Kutsal Geyiğin Ölümü Tarzı Filmler;

 • Seven Pounds (2009) IMDb: 7.7
 • Children of Man (2005) IMDb: 8.0
 • My Name is Khan (2010) IMDb: 8.0

10. Lion (2016) – IMDb: 8.0

Nicole Kidman Filmleri

Hollywood’un başarılı isimlerinde Nicole Kidman’ın IMDb’ye göre rol aldığı en iyi film olan Lion 5 yaşındaki bir çocuğun ailesini kaybetmesiyle başlayan serüveni anlatmaktadır. Tren garında ağabeyinin geri dönmesini bekleyen küçük çocuk trenin hareket etmesiyle bir anda kendisini evinden çok uzakta Kalküta isimli bir şehirde bulur. Tek başına ne yapağını bilmeyen küçük çocuk en sonunda Avustralyalı bir aile tarafından bulunur ve sahiplenilir. Artık yetişkin bir insan olan genç adam ailesini aramayı hiçbir zaman bırakmaz.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Garth Davis

Oyuncular: Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman

Fragman

Lion Tarzı Filmler;

 • The Notebook (2004) IMDb: 7.9
 • 12 Years a Slave (2013) IMDb: 8.1
 • Hotel Rwanda (2004) IMDb: 8.1

9. Mutluluğun Peşinde (2010) – IMDb: 7.0

Nicole Kidman Filmleri

John Cameron Mitchell imzalı efsanevi Nicole Kidman filmi Mutluluğun Peşinde küçük çocuklarının ölümü sonrasında sarsılan bir karı kocanın hikayesini anlatmaktadır. Büyük bir acı ve kederle yaşamakta zorlanan Becca (Nicole Kidman) acılarını bastıracak duyguları yasak bir aşkın kollarında bulacaktır. Muhteşem oyunculuk performansı sayesinde Nicole Kidman en iyi kadın oyuncu dalında Oscar’a aday olmuştur.

Tür: Dram

Yönetmen: John Cameron Mitchell

Oyuncular: Nicole Kidman, Aaron Eckhart, Dianne Wiest

Fragman

Mutluluğun Peşinde Benzeri Filmler;

 • The Pursuit of Happyness (2006) IMDb: 7.8
 • Hachiko: A Dogs Tale (2009) IMDb: 8.1
 • Winter Sleep (2014) IMDb: 8.2

8. Soğuk Dağ – Cold Mountain (2003) – IMDb: 7.2

Nicole Kidman Filmleri

Amerikan iç savaşının son bulduğu yıllarda zorunlu askerlikten dönen Inman deliler gibi sevdiği Ada’ya kavuşmuştur. Uzun zamandır özgür ve hür bit hayat yaşamayı hayal eden sevgililer sonunda kavuşarak hayallerine bir adım daha yaklaşmışlardır. Ancak savaşın yıktığı hayatlar ve psikolojik sıkıntıların önüne geçebilmek Inman için hayli zor olduğu gibi ülkenin yaşadığı felaketler de iki sevgilinin haylini kurduğu huzura kavuşmasını engeller. Aşk ve sevgi dolu bir hikayeye sahip olan Soğuk Dağ filminin başrollerinde Nicole Kidman ve Jude Law rol almışlardır.

Tür: Dram,Tarih

Yönetmen: Anthony Minghella

Oyuncular: Jude Law, Nicole Kidman, Renée Zellweger

Fragman

Cold Muntain Tarzı Filmler;

 • Paramedic (2020) – IMDb: 5.6
 • Fracture (2007) IMDb: 7.2
 • The Invisible Man (2020) IMDb: 7.2

7. Dogville (2003) – IMDb: 8.0

Nicole Kidman Filmleri

Peşinde olan Mafyalardan kaçmakta olan genç ve güzel kadın Grace yaşayabilmek için bir köye sığınmıştır. İlk başta onu güzelce karşılayan köylüler Grace’ye sahip çıkmışlardır. Ancak köylüler Grace’nin peşinde olanların Mafya olduğunu öğrenince büyük bir tehlikenin içinde olduklarını düşünürler. Her geçen gün biraz daha baskı altında kalan Grace bir süre sonra köyün gerçek yüzünü görecektir.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Lars von Trier

Oyuncular: Nicole Kidman, Paul Bettany, Patricia Clarkson

Fragman

Dogville Tarzı Filmler;

 • Blood Diamond (2006) IMDb: 8.0
 • Locke (2013) IMDb: 7.1
 • Gone Girl (2014) IMDB: 8.1

6. Saatler (2002) – IMDb: 7.5

Nicole Kidman Filmleri

Amerikan sinemasının en iyi 3 kadın aktörü Nicole Kidman, Julianne Moore ve Merly Streep Saatler isimli filmin başrolünde birlikte rol almışlardır. Filmin konusu ise 1923, 1951 ve 2001 yıllarında farklı hayatlar yaşamış üç kadının hayatını Virginia Woolf’un Mrs. Dalloway kitabına bağlantılı bir şekilde anlatmıştır. Mükemmel bir senaryoya sahip olan Saatler filminde Nicole Kidman’ın harika oyunculuğu dikkat çekmiştir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Stephen Daldry

Oyuncular: Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep

Fragman

Saatler Tarzı Filmler;

 • The Report (2019) – IMDb: 7.2
 • Nightcrawler (2014) IMDb: 7.9
 • Angels & Demons (2009) IMDB: 6,7

5. Kırmızı Değirmen (2001) – IMDb: 7.6

Nicole Kidman Filmleri

Baz Luhrmann’ın unutulmaz filmlerinden biri olan Kırmızı Değirmen’in oyuncu kadrosunda Nicole Kidman, Ewan McGregor ve John Leguizamo yer almıştır. Filmin konusu iyi bir şair olan Christian’ın sürekli gittiği Moulina Rouge isimli bir gece kulübünde çalışan dansçı kıza deli gibi aşık olmasını ancak oldukça kıskanç bir Dük’ünde aynı kıza şık olmasıyla başlayan düelloyu anlatmaktadır.

Tür: Romantik, Müzikal

Yönetmen: Baz Luhrmann

Oyuncular: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo

Fragman

Kırmızı Değirmen Tarzı Filmler;

 • The Butterfly Effect (2004) IMDb: 7.7
 • Black Swan (2010) IMDB: 8,0
 • Taxi Driver (1976) IMDb: 8.3

4. Diğerleri (2001) – IMDb: 7.6

Nicole Kidman Filmleri

Fantastik türde bir korku filmi olan The Others İkinci Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında yaşanan bir hikayeyi konu edinmiştir. Savaşta eşini kaybeden Grave çocuklarıyla birlikte New Jersey’de yaşamaktadırlar. Güneşe alerjisi olan çocuklarını korumak için epey karanlık bir evde yaşayan Grace  bu büyük evde kendilerine yardımcı olabilmeleri için birkaç yardımcı tutmuştur. Ancak bir gün büyük bir sis çökünce Grace çocukları ile birlikte evlerine tıkılırlar. Bu sırada şimdiye kadar hiç güvenemediği yardımcıları da evdedir. Başrolünde Nicole Kidman’ın rol aldığı muhteşem senaryoya sahip The Others filminin yönetmenliğini Alejandro Amenabar yapmıştır.

Tür: Fantastik, Korku, Dram  

Yönetmen: Alejandro Amenábar

Oyuncular: Nicole Kidman, Elaine Cassidy, Christopher Eccleston

Fragman

Diğerleri Tarzı Filmler;

 • Machinist (2004) IMDB: 7,7
 • The Sixth Tense (1999) IMDB: 8,1
 • Saw (2004) IMDB: 8,3

3. Gözü Tamamen Kapalı (1999) – IMDb: 7.4

Nicole Kidman Filmleri

Filmleriyle sinema dünyasına yön veren Stanley Kubrick’in sinemaya veda filmi olan Gözü Tamamen Kapalı ünlü aktör Nicole Kidman ve Tom Cruise’nin başrolünde yer aldığı tam bir başyapıttır. Filmin konusu dışarıdan bir hayli mutlu görünen Bill Harford ve Alice Harford ikilisinin bol sorunlu ve katlanılmaz ilişkilerini anlatmaktadır. Nicole Kidman’ın en iyi filmlerinden biri olan Eyes Wide Shut gerilim ve ihtiras dolu senaryosuyla dikkat çekmiştir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Stanley Kubrick

Oyuncular: Tom Cruise, Nicole Kidman, Madison Eginton

Fragman

Gözü Tamamen Kapalı Tarzı Filmler;

 • OldBoy (2003) IMDB: 8,4
 • The Shinning (1980) IMDb: 8.5
 • The Silence of The Lambs (1991) IMDB: 8,6

2. Aşkın Büyüsü – Practical Magic (1998) – IMDb: 6.3

Nicole Kidman Filmleri

Hollywood’un en iyi kadın aktörlerini bir araya getiren Practica Magic filminin başrolünü Nicole Kidman ve Sandra Bullock ikilisi paylaşmıştır. Ünlü yönetmen Griffin Dunne imzalı filmin konusu küçük yaşlarda anne ve babasını kaybeden iki kız kardeşin maceralarını anlatmaktadır. Nesillerden beri süre gelen büyü ve sihir işiyle uğraşmaya başlayan kızlar korkusuzca hareket etmektedirler. Fantastik türde bir komedi filmi olan Practical Magic en iyi Nicole Kidman filmlerinden biridir.

Tür: Fantastik, Dramatik Komedi

Yönetmen: Francis Lawrence

Oyuncular: Reese Witherspoon, Robert Pattinson, Christoph Waltz

Fragman

Practical Magic Tarzı Filmler;

 • Polar (2019) – IMDb: 6.3
 • Angel of Mine (2019) – IMDb: 6.4
 • Split (2016) IMDb: 7.5

1. To Die For (1995) – IMDb: 6.8

Nicole Kidman Filmleri

Sinemanın efsane yönetmeni Gus Van Sant’ın en iyi filmlerinden biri olan Sonsuz İhtiras filmi Suzanne Stone adlı bir kadının hayali olan televizyon sunuculuğu için yaptıklarını anlatmaktadır. Büyük bir ihtiras ve şöhret olma çabasıyla yanıp tutuşan Suzanne hayali için her şeyi karşısına alır. Altın küre ödülüne sahip olan filmin başrolünde üstün oyunculuk performansıyla Nicole Kidman rol almıştır.

Tür: Polisiye, Komedi

Yönetmen: Gus Van Sant

Oyuncular: Nicole Kidman, Matt Dillon, Casey Affleck

Fragman

To Die For Tarzı Filmler;

 • Requiem Of Dream (2000) IMDb: 8.3
 • Good Will Hunting (1997) IMDb: 8.3
 • Children of Heaven (1997) IMDb: 8,4
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
2
0
0
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.