Aksiyon ve Macera Dolu En İyi 30 Al Pacino Filmi | 2022

Aksiyon ve Macera Dolu En İyi 30 Al Pacino Filmi | 2022
07.09.201917:50

Al Pacino'nun rol aldığı en iyi filmleri IMDb puanına göre listeledik. İşte her biri ekran başına kilitleyecek en iyi Al Pacino filmleri...

Haber güncelleme tarihi 18.12.2021 16:47

IMDb Puanı Yüksek En İyi Al Pacino Filmleri Listesi

Bu listede tüm zamanların en iyi Al Pacino filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Aksiyon Filmleri ve Gerilim Filmleri gibi ana kategorileri dolduran yüzlerce filmi arasından Al Alpacino'nun en iyi 30 filmi sizlerle. Listemizde yer alan en güzel Al Pacino filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

Al Pacino filmleri;

30. Righteous Kill (2008) IMDb: 6.0

Al Pacino Filmleri

“Righteous Kill”, bir seri katilin izini süren iki polis memurunun hikayesini konu etmektedir. New York polis departmanından çalışan ikili, kanunun açıklarından yararlanan ve seri katil olarak görev yapan azılı suçluyu bulmak için son görevleridir. Al Pacino’nun “Dedektif David Fisk” karakterini canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Carla Gugino, 50 Cent ve Donnie Wahlberg rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Jon Avnet

Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, 50 Cent

Fragman

Righteous Kill Benzeri Filmler;

 • 88 dakika (2007) IMDb: 5.9
 • Çaylak (2003) IMDb: 6.6
 • Kirli para (2005) IMDb: 6.3

29. Cruising (1980) IMDb: 6.4

Al Pacino Filmleri

William Friedkin yönetmenliğinden beyazperdeye taşınan “Cruising” filmi, 1989 yılının Temmuz ayında Türk izleyicisiyle buluşmuştur. Psikolojik gerilim temalarının işlendiği filmin başrollerinde Al Pacino, Karen Allen, Paul Sorvino ve Joe Spinell rol almaktadır. Devriye filminin konusu; New York sokaklarında terör estiren bir eşcinsel avcısının takibinin anlatmaktadır. Steve Burns adındaki dedektif bu iş için görevlendirilecektir. Kendini tamamen yeni görevine adayan Steve, artık eskisi gibi değildir.

Tür: Gerilim, Polisiye

Yönetmen: William Friedkin

Oyuncular: Al Pacino, Karen Allen, Paul Sorvino

Fragman

Cruising Benzeri Filmler;

 • Bobby Deerfield (1977) IMDb: 7.3
 • Scarecrow (1973) IMDb: 7.3
 • The Local Stigmatic (1990) IMDb:  5.9

28. Stand Up Guys (2012) IMDb: 6.5

Al Pacino Filmleri

Val, suç ortağını ihbar etmek için 28 yıl cezaevi yatmış ve tahliye edilmiştir. Dostluklarından hiçbir şey kaybetmeyen Doc ve Hirsch, Val’ın cezaevinden çıkışını dört gözle beklemiştir. Zamanın eskitemediği bu ekip, son derece tehlikeli bir sırrı içerisinde barındırmaktadır. Artık kaybedecek zamanları kalmamıştır. Bir an önce ekibi yeniden toplayarak çözüm aramanın zamanı çoktan gelmiştir. “Stand Up Guys” filminin yönetmenliğini Fisher Stevens üstlenirken başrolünde Al Pacino , Alan Arkin ve Christopher Walken rol almaktadır. Eski Dostlar filmi suç ve gerilim sahneleriyle izleyiciden tam not almayı başarmıştır.

Tür: Gerilim

Yönetmen: Fisher Stevens

Oyuncular: Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin

Fragman

Stand Up Guys Benzeri Filmler;

 • No somos animales (2013) IMDb:  5.1
 • Hayallerimdeki Kadın (2014) IMDb:  5.6
 • Orijinal cinayetler (2008) IMDb:  6.0

27. The Recruit (2003) IMDb: 6.6

Al Pacino Filmleri

Al Pacino’nun en iyi filmler listesinde de yer alan arasında yer alan “The Recruit”, 2003 yılının Ocak ayında beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; istihbarat okulunu birincilikle tamamlayan James, CIA’nın başarılı ajanı Walter Burke’nin dikkatini çekecektir. James’i ekibine dahil etmek isteyen CIA ajanı, gereken tüm mücadeleyi vermeye hazırdır. Dram ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan Çaylak filmi, Walter Burke karakterine hayat veren Al Pacino ile ayrı bir ilgi görmektedir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Roger Donaldson

Oyuncular: Al Pacino, Colin Farrell, Bridget Moynahan

Fragman

The Recruit Benzeri Filmler;

 • Özel tim (2003) IMDb:  6.0
 • City Hall (1996) IMDb: 6.2
 • People I Know (2002) IMDb: 5.5

26. Frankie and Johnny (1991) IMDb: 6.7

Al Pacino Filmleri

Amerikalı oyuncu ve yapımcı Garry Marshall yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Frankie and Johnny” filmi, 1991 yılının Ekim ayında izleyiciyle buluşmuştur. Filmin başrollerinde Scarface filminde izleyicinin beğenisini kazanan Al Pacino ve Michelle Pfeiffer rol almaktadır. Dram ve romantizm konularının işlendiği film, en iyi yardımcı kadın oyuncu ve en iyi film ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Dram, Romantik

Fragman

Frankie and Johnny Benzeri Filmler;

 • Chinese Coffee (2000) IMDb:7.1
 • Two Bits (1995) IMDb: 6.2
 • Bobby Deerfield (1977) IMDb: 5.9

25. Sea of Love (1989) IMDb: 6.8

Al Pacino Filmleri

Frank Keller, işine son derece sadık başarılı bir New York polis dedektifidir. Son derece tehlikeli bir seri katilin peşine düşen Frank, polis departmanının başarılı isimlerinden Sherman ile güçlerini birleştirme kararı alacaktır. Olayların ilerleyen zamanlarında ilginç gerçeklerle yüzleşecek olan Frank, bu işin içerisinde sağ çıkabilecek mi?

Tür: Gerilim, Romantik

Yönetmen: Harold Becker

Oyuncular: Al Pacino, William Hickey, Ellen Barkin

Fragman

Sea of Love Benzeri Filmler;

 • Mar de amores (1998) IMDb: 6.2
 • Bahr el gharam (1956) IMDb: 5.8
 • Esrar bitti (1971) IMDb: 7.1

24. Ocean’s 13 (2007) IMDb: 6.9

Al Pacino Filmleri

Soygun filmleri arasında adeta bir baş yapıt olarak karşımıza çıkan, bütün filmleriyle herkesin büyük beğenisini kazanan serinin üçüncü filmi... Başrollerini Brad Pitt, Matt Damon ve Al Pacino’nun oynadığı filmde, ülkenin en ünlü soyguncu çetesi bu kez kendi kumarhanelerinde yeni bir macera atılacak. Bir yandan soygunlara devam eden çete, diğer yandan kumarhaneyle ilgilenmek zorunda kalacaklardır. Takımın bir parçası olan Rueben Tishkoff, acımasız kumarhaneci Willie Banks’tan büyük bir kazık yiyecektir. Artık intikam vakti gelmiştir… Seri filmler türünde harika bir soygun hikayesi izlemek isteyenler için bu yapım oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Tür: Gerilim, Polisiye

Yönetmen: Steven Soderbergh

Oyuncular: George Clooney, Brad PittMatt Damon

Fragman

Ocean’s 13 Benzeri Filmler;

 • Ocean's Eight (2018) IMDb: 7
 • Medusa darbesi (2004) IMDb: 7.7
 • Geçmişi olmayan adam (2002) IMDb: 7.9

23. Any Given Sunday (1999) IMDb: 6.9

Al Pacino Filmleri

Amerikan futbol takımının efsanevi oyuncusu Cap Rooney, gerçekleşen bir müsabakada korkunç bir sakatlık geçirecektir. Artık bu spordan uzak durması gerektiğini anlayan Cap, üzülerek takımına veda etmek zorundadır. Onun yerine takıma dahil edilen Willie ise son derece geçimsiz, huysuz ve mimlenmiş bir oyuncudur. Her şeyin ansızın değişiklik gösterdiği bu takımda güçler birleşebilecek mi? Oliver Stone’nin yönetmen koltuğunda oturduğu spor filmleri türünde karşımıza çıkan "Kazanma Hırsı" filmi, Al Pacino’nun en başarılı oyunculuk sahnelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Oliver Stone

Oyuncular: Al Pacino, Cameron Diaz, Dennis Quaid

Fragman

Any Given Sunday Benzeri Filmler;

 • Nixon (1995) IMDb: 7.1
 • Köstebek (1999) IMDb: 7.8
 • Aşk Denizi (1989) IMDb: 6.8

22. The Merchant of Venice (2004) IMDb: 7.0

Al Pacino Filmleri

1700’lü yılların Venedik’ini konu eden “The Merchant of Venice” filmi, Michael Radfold yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Al Pacino’nun “Shylock” karakterini canlandırdığı film, Shakespeare’in “Venedik Taciri” adlı tiyatro oyunundan sinemaya uyarlanmıştır. Filmin konusu; Bassanio’nun güzeller güzeli Portia’nın kalbini kazanmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

Tür: Romantik, Dram

Yönetmen: Michael Radford

Oyuncular: Al Pacino, Jeremy Irons, Joseph Fiennes

Fragman

The Merchant of Venice Benzeri Filmler;

 • Hayallerimdeki Kadın (2014) IMDb: 5.6
 • Salomé (2013) IMDb: 6.5
 • Kirli para (2005) IMDb: 6.3

21. Chinese Coffee (2000) IMDb: 7.0

Al Pacino Filmleri

Chinese Coffee olarak vizyona giren “Çin Kahvesi” filmi, Al Pacino yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; New York’ta beş parasız yaşamakta olan yazar Harry’nin, borcunu almak için Jake’in kapısına dayanmasını ve başlarına gelen ilginç olaylar zincirini anlatmaktadır. Harry ve Jack arasındaki sorun yalnızca para değil, Harry’nin yeni yazdığı kitabındaki sırları okumasıyla korkunç bir hal alacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Al Pacino

Oyuncular: Al Pacino, Jerry Orbach, Susan Floyd

Fragman

Chinese Coffee Benzeri Filmler;

 • Frankie ve Johnny (1991) IMDb: 6.8
 • Doktor Ölüm (2010) IMDb: 7.6
 • The Local Stigmatic (1990) IMDb: 5.9

20. Danny Collins (2015) IMDb: 7.0

Al Pacino Filmleri

Dan Fogelman’ın ilk yönetmenlik yaptığı “Danny Collins” filmi, 2015 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşmuştur. Başrollerinde Al Pacino, Jennifer Garner, Annette Bening ve Bobby Cannavale’nin yer aldığı film, müzikal tarzda çekilmiş ender yapımlar arasında gösterilmektedir. Filmin konusu; gerçek bir hayat hikayesinde sinemaya aktarılan rock yıldızı Danny’nin geçmişiyle yüzleşmesini anlatmaktadır.

Tür: Dram

Yönetmen: Dan Fogelman

Oyuncular: Al Pacino, Annette Bening, Bobby Cannavale

Fragman

Danny Collins Benzeri Filmler;

 • Dönüm Noktası (2014) IMDb: 5.6
 • Somali Korsanları (2017) IMDb: 6.8
 • No somos animales (2013) IMDb: 5.1

19. The Panic in Needle Park (1971) IMDb: 7.1

Al Pacino Filmleri

Al Pacino’nun “Bobby” karakterini canlandırdığı Esrar Bitti filmi, New York’a bulunan Needle Park’taki eroin bağımlısı bir grup gencin hayatını konu etmektedir. Son derece kötü alışkanlıklara sahip olan Bobby, yaptığı ufak çaplı hırsızlıklarla kendisine eroin almaktadır. Beraberinde Helen isimli genç kızında eroine bağlanmasına sebep olan Bobby, zamanla onun kendisine bağlandığını fark edecektir. Al Pacino’nun sinema dünyasına kendini tanıtmayı başardığı “The Panic in Needle Park” filmini hemen ardından “Baba” filmi çekilmiştir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Jerry Schatzberg

Oyuncular: Al Pacino, Kitty Winn, Alan Vint

Fragman

The Panic in Needle Park Benzeri Filmler;

 • Genç kızlar uyanın (1969) IMDb: 6.4
 • Bobby Deerfield (1977) IMDb: 5.9
 • Chinese Coffee (2000) IMDb: 7.1

18. Insomnia (2002) IMDb: 7.2

Al Pacino Filmleri

Alaska’da sıradan bir gün, korkunç bir cinayetle yankılanacaktır. Esrarengiz bir şekilde öldürülen genç bir kız çocuğu, halkı korku ve panik içerisinde bırakmaya yetmektedir. Cinayetin peşine düşen dedektif Will ve Hap, Los Angeles’tan Alaska’ya yola çıkacaktır. İkili araştırmaları sonucunda Walter adında bir yazarın peşine düşeceklerdir. Korkunç olan ise Hap artık hayatını kaybetmiştir ve Walter ortadan kaybolmayı başarmıştır. Al Pacino’nun “Will Dormer” karakterini canlandırdığı “Uykusuz” filminin yönetmen koltuğundan Christopher Nolan yer almaktadır.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank

Fragman

Insomnia Benzeri Filmler;

 • Takip (1998) IMDb: 7.5
 • Quay (2015) IMDb: 6.7
 • Akıl Defteri (2000) IMDb: 8.4

17. Scarecrow (1973) IMDb: 7.3

Al Pacino Filmleri

Scarecrow ismiyle beyazperdeye aktarılan film, Jerry Schatzberg yönetmenliğinde izleyiciyle buluşmuştur. Başrollerini Al Pacino ve Gne Hackman’ın paylaştığı “Korkuluk” filmi, Lionel’in yeni doğan bebeğini görmek için yapacağı zorlu mücadeleyi konu etmektedir. Dram sahnelerine ev sahipliği yapan Scarecrow filminin oyuncu kadrosunda Dorothy Tristan, Ann Wedgeworth ve Richard Lynch rol almaktadır.

Tür: Dram

Yönetmen Jerry Schatzberg

Oyuncular: Gene Hackman, Al Pacino, Dorothy Tristan

Fragman

Scarecrow Benzeri Filmler;

 • Devriye (1980) IMDb: 6.5
 • Serpiko (1973) IMDb: 7.7
 • Frankie ve Johnny (1991) IMDb: 6.8

16. Looking for Richard (1996) IMDb: 7.3

Al Pacino Filmleri

Looking for Richard filmi, efsanevi oyuncu Al Pacino’nun hem yönettiği hem senaristliğini üstlendiği hem de başrolünü aldığı en iyi filmler arasında yer almaktadır. William Shakespeare’in 3. yeni versiyonu olarak sinemaya aktarılan filmin başrollerinde Winona Ryder, Kevin Spacey, Alec Baldwin ve Frederic Kimball rol almaktadır.

Tür: Dram

Yönetmen Al Pacino

Oyuncular: Alec Baldwin, Kevin Spacey, Winona Ryder

Fragman

Looking for Richard Benzeri Filmler;

 • People I Know (2002) IMDb: 5.5
 • Dönüm Noktası (2014) IMDb: 5.6
 • Genç kızlar uyanın (1969) IMDb: 6.4

15. And Justice for All (1979) IMDb: 7.4

Al Pacino Filmleri

Norman Jewison yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Herkes İçin Adalet” filmi, Al Pacino’nun En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı aldığı filmler arasında yer almaktadır. Son derece adil ve cezur bir avukatı canlandıran Al Pacino, mahkemelerin suçluları serbest bıraktığı ve masumların korumasın kaldığı bu adalet sistemini sorgulamaya başlamıştır. Arthur Kirkland olarak karşımıza çıkan başarılı oyuncu, dürüst ve kararlı iş prensibiyle dikkat çeken bir avukat olacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen Norman Jewison

Oyuncular: Al Pacino, Jack Warden, John Forsythe

Fragman

And Justice for All Benzeri Filmler;

 • Amerikalilar (1992) IMDb:7.7
 • Carlito'nun Yolu (1993) IMDb: 7.9
 • The Local Stigmatic (1990) IMDb: 5.9

14. The Devil’s Advocate (1997) IMDb: 7.5

Al Pacino Filmleri

Başarılı bir savunma avukatı olan Kevin, hemen her davanın üstesinden gelerek müvekkilini temize çıkartmayı başarmıştır. Son olarak girdiği davada müvekkilinin suçlu olmasına rağmen onu temize çıkartmayı başaran avukat, New York’ta bulunan bir hukuk bürosundan inanılmaz bir teklif alacaktır. Dünyanın en büyük hukuk büroları arasında gösterilen ofis, John Milton’a aittir. Kevin bu işi kabul etmesi durumunda artık bambaşka bir hayata girecektir. Al Pacino’nun “John Milton” karakterini canlandırdığı Şeytanın Avukatı filmi, 1998 yılının Ocak ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur.

Tür: Gerilim, Fantastik

Yönetmen Taylor Hackford

Oyuncular: Al Pacino, Keanu ReevesCharlize Theron

Fragman

The Devil’s Advocate Benzeri Filmler;

 • Kadın Kokusu (1992) IMDb: 8.0
 • Constantine (2005) IMDb:7.0
 • Uykusuz (2002) IMDb: 7.2

13. You Don’t Know Jack (2010) IMDb: 7.6

Al Pacino Filmleri

Barry Levinson yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Doktor Ölüm” filmi, 2010 yılının Nisan ayında izleyiciyle buluşmuştur. Dram sahnelerine bolca ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Al Pacino, Susan Sarandon, John Goodman ve Brenda Vaccaro rol almaktadır. Filmin konusu; 90’lı yıllarda ölümcül hastalıklar için bireyler üzerinde kullanılan ötenazi uygulamasının mucidi Dr. Jack Kevorkian’ın mücadelesini ve çalışmalarını anlatmaktadır.

Tür: Dram

Yönetmen Barry Levinson

Oyuncular: Al Pacino, John Goodman, Susan Sarandon

Fragman

You Don’t Know Jack Benzeri Filmler;

 • Dönüm Noktası (2014) IMDb: 5.6
 • Danny Collins (2015) IMDb: 7.0
 • Orijinal cinayetler (2008) IMDb: 6.0

12. The Godfather 3 (1990) IMDb: 7.6

Al Pacino Filmleri

Baba serisinin üçüncü filmi olarak gösterime giren “The Godfather 3”, 1991 yılının Mart ayında Türk izleyicisiyle buluşmuştur. Al Pacino’nun unutulmaz filmleri arasında yer alan Baba 3, serinin son yapımı olma özelliğine sahiptir. Artık yaşı 60’lara gelen Michael Corleone, ailesini tüm yer altı dünyasının pisliklerinden arındırmak için yeni bir varis seçme kararı alacaktır. Bilmediği şey ise bu işin sandığı kadar kolay olmayacağıdır.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen Francis Ford Coppola

Oyuncular: John Cazale, Richard S. Castellano, Tony Devon

Fragman

The Godfather 3 Benzeri Filmler;

 • Casino (1995) IMDb: 8.2
 • Köstebek (1997) IMDb: 7.7
 • Köpeklerin günü (1975) IMDb: 8.0

11. Serpico (1973) IMDb: 7.7

Al Pacino Filmleri

Serpico filmi, New York Polis Teşkilatı’nda görev yapan bir polis memurinin gerçek hayat hikayesini anlatmaktadır. Peter Maas’ın 1973 yılında kaleme aldığı “Serpico” kitabından sinemaya akatarılan filmin yönetmen koltuğunda Sidney Lumet yer almaktadır. Al Pacino filmin ana karakteri olan Frank Serpico’yu canlandırmaktadır. Dram ve gerilim sahnelerinin bolca yaşandığı film, Al Pacino’nun en iyi oyunculuk sahnelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Sidney Lumet

Oyuncular: Al Pacino, John Randolph, Jack Kehoe

Fragman

Serpico Benzeri Filmler;

 • Dick Tracy (1990) IMDb: 6.1
 • Mean Streets (1973) IMDb: 7.2
 • Esrar bitti (1971) IMDb: 7.1

10. Donnie Brasco (1997) IMDb: 7.7

Al Pacino Filmleri

Başrollerini Al Pacino ve Johnny Depp’in paylaştığı “Donnie Brasco” filmi, Mike Newell yönetmenliğinde beyazperdeye taşınmıştır. 1997 yılının Ağustos ayında izleyiciyle buluşan film, En İyi Uyarlama Senaryo Oscar Ödülü’ne layık görülmüştür. Filmin konusu; FBI ajanı olarak görev yapan Joe’nin, altı yılı aşkın süredir yaptığı mücevher hırsızlığı görevini meslek haline getirmesidir. Giderek sektörde kendini ilerletmeye başlayan bu adam, zamanla yer altı dünyasının sayılı isimleri arasında yerini alacaktır. Köstebek filmi gerçek bir hayat hikayesinden sinemaya aktarılmıştır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Mike Newell

Oyuncular: Al Pacino, Johnny Depp, Michael Madsen

Fragman

Donnie Brasco Benzeri Filmler;

 • Halk Düşmanları (2009) IMDb: 7.0
 • Günaha Davet (1993) IMDb: 7.8
 • Büyük Hesaplaşma (1995) IMDb: 8.2

9. Glengarry Glen Ross (1992) IMDb: 7.8

Al Pacino Filmleri

Finansal açıdan zor günler geçirmekte olan bir emlak ofisi, çalışanlarını işten çıkartman için farklı bir yöntem denemektedir. Emlak ofisinin başındaki Blake, düzenleyeceği yarışmada birinci ve ikinci olanların işe devam edeceğini belirmektedir. Son derece mücadeleci bir satışa dahil olan emlak çalışanları, bir gece boyunca yaptıkları stratejilerle filme konu olmuştur. “Glengarry Glen Ross” filminin oyuncu kadrosunda Al Pacino, Jack Lemmon, Alec Baldwin, Kevin Spacey ve Ed Harris rol almaktadır.

Tür: Dram, Macera

Yönetmen James Foley

Oyuncular: Al Pacino, Jack Lemmon, Alec Baldwin

Fragman

Glengarry Glen Ross Benzeri Filmler;

 • Köstebek (1997) IMDb: 7.7
 • Frankie ve Johnny (1991) IMDb: 6.8
 • Chinese Coffee (2000) IMDb: 7.1

8. Carlito’s Way (1993) IMDb: 7.9

Al Pacino Filmleri

Al Pacino’nun “Carlito Brigante” karakterini canlandırdığı “Carlito’s Way” filmi, Brian De Palma yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En pis suçlara burnunu sokan Carlito, artık hayatını yeniden kurmak için Bahamalara gitmek istemektedir. Yalnızca iş değil, eski kız arkadaşınıda ulaşarak yeniden bir hayat kurmak isteyen baş kahramanımız ne yazık ki geçmişin lekesinden kurtulamayacaktır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Brian De Palma

Oyuncular: Al Pacino, Sean Penn, Penelope Ann Miller

Fragman

Carlito’s Way Benzeri Filmler;

 • Köpeklerin günü (1975) IMDb: 8.0
 • Dokunulmazlar (1987) IMDb: 7.9
 • Kadın Kokusu (1992) IMDb: 8.0

7. Scent of a Woman (1992) IMDb: 8.0

Al Pacino Filmleri

Paraya sıkışan genç bir kolej öğrencisi, görme engelli bir adama bakıcılık hizmeti vermeyi kabul etmektedir. Charlie, bu işin sandığından daha zor olduğunu gördüğünde ne yapacağını şaşıracaktır. Görme engelli emekli albay Franke, haftasonu için ilginç bir parti etkinliği düzenlemektedir. A’da Z’ye tüm hizmetler için yanında Charlie’yi tutan emekli albay, parti için özel yemekler, şampanyalar, kadınlar ve limuzin tercih edecektir. “Scent of a Woman” adıyla vizyona giren Kadın Kokusu filmi, En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü’nün Al Pacino’ya armağan etmiştir.

Tür: Dram

Yönetmen Martin Brest

Oyuncular: Al Pacino, Chris O'Donnell, James Rebhorn

Fragman

Scent of a Woman Benzeri Filmler;

 • Yaralı Yüz (1983) IMDb: 8.3
 • Şeytanın avukatı (1997) IMDb: 7.5
 • ...and justice for all. (1979) IMDb: 7.4

6. Once Upon a Time in Hollywood (2019) IMDb: 8.0

Al Pacino Filmleri

Once Upon A Time…in Holywood filmi, ünlü yönetmen Quentin Tarantino tarafından beyazperdeye aktarılmış 2019 yapımlı dram filmidir. Başrollerini Brad Pitt, Leonardo DiCaprio ve Margot Robbie’nin paylaştığı film, 1969 yılı Los Angeles’ta popüler bir dizide oynamış TV aktörünün film sektörüne girişini anlatmaktadır. ABD’nin azılı suçlusu Charles Manson’un müritleri tarafından öldürülen Sharon Tate ve arkadaşları, korkunç bir cinayete kurban gitmektedir. Al Pacino filmde “Marvin Shwarz” karakterini canlandırmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Quentin Tarantino

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie

Fragman

Once Upon a Time in Hollywood Benzeri Filmler;

 • Para Avcısı (2013) IMDb: 8.2
 • Zincirsiz (2012) IMDb: 8.4
 • Soysuzlar Çetesi (2009) IMDb: 8.3

5. Dog Day Afternoon (1975) IMDb: 8.0

Al Pacino Filmleri

Al Pacino’nun Sonny karakterini canlandırdığı “Dog Day Afternoon” filmi, 1983 Ocak ayında Türkiye’de gösterime girmiştir. Filmin baş karakteri Sonny, profesyonel bir dolandırıcıdır. Sonny ve arkadaşı Sal, büyük bir soyguna imza atacaklardır. Her şeyin dört dörtlük planladığı Brooklyn Banka soygununda hiç beklenmedik bir durum yaşanacaktır. Hırsız ikili soygun sırasında kasaların tamamen boş olduğunu görünce çileden çıkacaktır. Kısa süre içerisinde polis ekiplerinin olay yerine intikal etmesiyle Sonny ve Sal içeridekileri rehin alacaklardır. Film, iki azılı suçlunun hem kahramanlık hem de kötülüklerini izleyiciye sunmayı başarmıştır.

Tür: Gerilim, Polisiye

Yönetmen Sidney Lumet

Oyuncular: Al Pacino, John Cazale, James Broderick

Fragman

Dog Day Afternoon Benzeri Filmler;

 • Mean Streets (1973) IMDb: 7.2
 • Şeytan duymadan önce (2007) IMDb: 7.3
 • Kızgın Boğa (1980) IMDb: 8.2

4. Heat (1995) IMDb: 8.2

Al Pacino Filmleri

Profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley, üstün zekası ve mükemmel içgüdüsü sayesinde hiçbir suçun arkasında delil bırakmamaktadır. Son derece uzman bir hırsız çetesine sahip Neil, kendisi kadar zeki ve mücadeleci bir dedektif tarafından takip edilmektedir. Dedektif Neil’in hızına yetişemiyor olsa da olayları çözmekte kesin olarak kararlıdır. “Heat” ismiyle vizyona giren Büyük Hesaplaşma filminin başrolünde Al Pacino yer alırken başarılı filmin yönetmen koltuğunda Michael Mann bulunmaktadır.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: Michael Mann

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer

Fragman

Heat Benzeri Filmler;

 • Taksi Şoförü (1976) IMDb: 8.3
 • Bir Zamanlar Amerika (1984) IMDb: 8.4
 • Rezervuar Köpekleri (1992) IMDb: 8.3

3. Scarface (1983) IMDb: 8.3

Al Pacino Filmleri

Küba devrimci lideri Fidel Castro, rejim muhaliflerine ABD’ye gitme hakkı tanımaktadır. Sayısız insanın göç hazırlığında olduğu o dönemde, Küba’nın en azılı suçluları arasında yer alan Tony Montana ce arkadaşı Manny Ribera’da yer almaktadır. Miami’ye yerleşen ikiliden Tony, kendisini ünlü uyuşturucu baronu Frank Lopez’in yanında bulacaktır. Son derece aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan “Scarface” filminin yönetmen koltuğundan Oscar Ödüllü Brian De Palma yer almaktadır. Al Pacino’nun başrolünde yer aldığı yapım Kült filmler arasında gösterilmektedir.

Tür: Dram, Aksiyon

Yönetmen: Brian De Palma

Oyuncular: Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Steven Bauer

Fragman

Scarface Benzeri Filmler;

 • Kill Bill: Vol. 1 (2003) IMDb: 8.1
 • Otomatik Portakal (1971) IMDb: 8.3
 • Full Metal Jacket (1987) IMDb: 8.3

2. The Godfather 2 (1974) IMDb: 9.0

Al Pacino Filmleri

En iyi filmler listesinde de yer verdiğim ve efsane filmin ikincisi olan “The Godfather 2”, ilk filmin devamı niteliğindedir. 1990 yılının Kasım ayında gösterime giren film, 6 farklı dalda Oscar Ödülü’ne layık görülmüştür. Başrolünde Al Pacino’nun yer aldığı The Godfather 2, dram ve gerilim dolu sahneleriyle izleyici kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Filmin konusu; Amerika’ya yeni gelen Corleone, New York’un ünlü mafya liderini öldürmesiyle ün kazanacaktır. Giderecek güç kazanan Corleone, ilerleyen süre zarfından Washington senato komitesine ifade verecektir.

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Diane Keaton

Fragman

The Godfather 2 Benzeri Filmler;

 • Schindler'in Listesi (1993) IMDb: 8.9
 • Esaretin Bedeli (1994) IMDb: 9.3
 • Dövüş Kulübü (1999) IMDb: 8.8

1. The Godfather (1972) IMDb: 9.2

Al Pacino Filmleri

Tüm zamanların en iyi filmleri arasında yer alan aynı zamanda ödüllü filmler listesinde sayısız başarı elde eden yapımlardan, The Godfather filmi, Francis Ford Coppola yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve suç temalarının işlendiği başarılı yapımın oyuncu kadrosunda Al Pacino “Michael”, Marlon Brando “Vito”, James Caan “Santino”, Robert Duvall “Tom” ve Diane Keaton “Kay” karakterini canlandırmaktadır. Filmin konusu; 1940’lı yıllarda Amerika’da yaşamakta olan İtalyan mafya ailesinin hayatını anlatmaktadır. Son derece sürükleyici ve macera dolu sahnelere ev sahipliği yapan “The Godfather”, 1973 yılının Ekim ayında izleyiciyle buluşmuştur.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan

Fragman

The Godfather Benzeri Filmler;

 • Forrest Gump (1994) IMDb: 8.8
 • Başlangıç (2010) IMDb: 8.8
 • Matrix (1999 IMDb:) 8.7

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
0
8
3
2
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.