Keanu Reeves Filmleri - İzlenmesi Gereken En İyi 20 Keanu Reeves Filmi

Keanu Reeves Filmleri - İzlenmesi Gereken En İyi 20 Keanu Reeves Filmi
05.09.201913:40

Yakışıklılığıyla göz dolduran, karizmatik duruşuyla izleyenleri ekrana kilitleyen başarılı oyuncu Keanu Reeves’in en başarılı filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Keanu Reeves filmleri!

Haber güncelleme tarihi 12.12.2020 13:58

En İyi Keanu Reeves Filmleri Listesi

Bu listede tüm zamanların en iyi Keanu Reeves filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. İşte aksiyon filmleri listelerinin vazgeçilmez filmlerinde rol alan Keanu Reeves'in en iyi filmleri...

Keanu Reeves Filmleri;


1. The Gift (2000) - IMDB: 6.7

the-gift-(2000).jpg

Başrollerinde Jason Bateman, Rebecca Hall, Joel Edgerton gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Joel Edgerton oturuyor. Dilimize Üçüncü Göz olarak çevrilen The Gift filminde, Georgia’da yaşayan Annie adlı dul kalmış bir anne, gaipten şeyler görmekte, insanların gelecekte yaşayacakları hakkında istemdışı olarak bilgi edinmektedir. Yörede yaşayan ve lise müdürüyle nişanlı olan bir genç kızın cinayete kurban gitmesi sonucu, Annie’nin doğaüstü yeteneklerinden soruşturma için yararlanılmasına karar verir.

Tür: Gerilim, Korku, Dram

Yönetmen: Sam Raimi

Oyuncular: Cate Blanchett, Giovanni Ribisi, Keanu Reeves


2. Something’s Gotta Give (2003) - IMDB: 6.7

something’s-gotta-give.jpg

Dilimize Aşkta Her Şey Mümkün olarak çevrilen filmin başrollerinde Jack Nicholson, Diane Keaton, Amanda Peet gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Nancy Meyers oturuyor. Yaşlı bir çapkın olan Jack Nicholson,  hayatı boyunca kendinden yaşça küçük kadınlarla birlikte olmuştur. Ancak yeni sevgilisinin annesine (Diane Keaton) duyduğu nefret-sevgi ilişkisi ona yeni bir bakış açısı sağlayacaktır. 

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Nancy Meyers

Oyuncular: Jack Nicholson, Diane Keaton, Amanda Peet


3. Bill & Ted’s Excellent Adventure (1989) - IMDB: 6.9

bill--ted’s-excellent-adventure.jpg

Yönetmenliğini Stephen Herek’in üstlendiği 1989 yapımı filmin başrollerini ise Keanu Reeves, Alex Winter, George Carlin gibi isimler paylaşıyor. Bill S. Preston ve Ted Logan müzik konusunda son derece tutkulu olan, "Wyld Stallyns" adlı bir rock grubu kuran ve zamanlarının büyük bir kısmını da bu müzik grubuna ayıran iki gençtir. Ne var ki müzik kariyeri hayallerinin önünde zorlu bir bariyer vardır.

Tür: Animasyon, Komedi, Bilimkurgu

Yönetmen: Stephen Herek

Oyuncular: Keanu Reeves, Alex Winter, George Carlin


4. The Lake House (2006) - IMDB: 6.8

the-lake-house.jpg

Göl Evi, başrollerinde Keanu Reeves, Sandra Bullock, Christopher Plummer gibi isimlerin yer aldığı, yönetmenliğini ise Alejandro Agresti’in üstlendiği 2006 yapımı bir dram filmidir. Yalnız bir doktor satın aldığı göl evinde kalırken bir kadınla mektuplaşmaya başlar. İkisi de aynı göl evinde yaşadıklarını söyledikten sonra adam kadınla arasında iki sene fark olduğunu anlar. Zamanlar arası mektuplaşan bu ikili bu olayın sırrını çözmeye çalışırlar.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Alejandro Agresti

Oyuncular: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Christopher Plummer


5. Street Kings (2008) - IMDB: 6.8

street-kings.jpg

Sokağın Kralları, başrollerinde Keanu Reeves, Forest Whitaker, Hugh Laurie gibi isimlerin bulunduğu yönetmen koltuğunda ise David Ayer’ın oturduğu 2008 yapımı bir aksiyon filmidir. Eşi bir cinayete kurban giden bir polis, ortağı da öldürüldükten sonra kendini gizli bir görevin içinde bütün cinayetlerden ve suçlardan kendini aklamaya çalışır halde bulur.

Tür: Polisiye, Aksiyon

Yönetmen: David Ayer

Oyuncular: Keanu Reeves, Forest Whitaker, Hugh Laurie


6. The Matrix Revolutions (2003) - IMDB: 6.7

the-matrix-revolutions.jpg

Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Lilly Wachowski ve Lana Wachowski birlikte oturuyor. Makineler Zion'a ulaşmak için kazmaktadırlar. Ajan Smith ise kendi bağımsızlığını ilan ederek hem insanları hem de makineleri karşısına almıştır. Neo'nun tek düşmanı insanlığın sonunu hazırlayan makineler değildir. Ajan Smith, her iki tarafı da tehdit etmektedir. Ancak bir sorun vardır. Neo, araf adındaki bir yerde hapsolmuş durumdadır.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Lilly Wachowski, Lana Wachowski

Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss


7. To The Bone (2017) - IMDB: 6.9

to-the-bone.jpg

Dilimize Kemiklerine Kadar olarak çevrilen filmin başrollerinde Lily Collins, Keanu Reeves, Carrie Preston gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Marti Noxon oturuyor. Ellen, anoreksik bir genç kadındır. Ellen’ın ailesi onun gözlerinin önünde öldüğünü düşünmektedirler. Yetenekli bir sanatçı olan Ellen, yaptığı çizimin kendisi gibi anoreksik birine korkunç bir etkiye neden olunca çizmemeye başlamıştır. Kötü bir dönem geçiren, yaşamayı isteyip istemediğine karar veremeyen Ellen, sonunda 5. ve son kez tedavi olmaya karar verir. 

Tür: Dram

Yönetmen: Marti Noxon

Oyuncular: Lily Collins, Keanu Reeves, Carrie Preston


8. The Matrix (1999) - IMDB: 8.7

the-matrix-001.jpg

Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı başyapıtın yönetmen koltuğunda Lana Wachowski ve Lilly Wachowski oturmaktadır. Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik... Biri rüya, diğeri ise Matrix! Neo,son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır.

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu

Yönetmen: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss


9. Dangerous Liaisons (1988) - IMDB: 7.6

dangerous-liaisons.jpg

Başrollerinde Glenn Close, John Malkovich, Michelle Pfeiffer gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Stephen Frears üstleniyor. Hayatlarını para kaygısı olmadan yaşayan zengin ve kendini beğenmiş aristokratların tek derdi çok sıkılmış olmalarıdır. Bu sıkıntılarını geçirmek amacıyla çevresindekilerin hayat kararları üzerine oyunlar oynayıp iddialara girerler. Bu oyunlar ise aşk, ihanet, aldatma ve güç üzerine olacaktır.

Tür: Dram, Tarihi

Yönetmen: Stephen Frears

Oyuncular: Glenn Close, John Malkovich, Michelle Pfeiffer


10. John Wick (2014) - IMDB: 7.3

john-wick.jpg

Yönetmenliğini David Leitch ve Chad Stahelski’nin üstlendiği filmin başrollerinde Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen gibi isimler yer almaktadır. John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: David Leitch, Chad Stahelski

Oyuncular: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen


11. John Wick: Chapter 2 (2017) - IMDB: 7.5

john-wick-chapter-2.jpg

Keanu Reeves, Common, Laurence Fishburne gibi isimlerin başrolleri paylaştığı John Wick: Chapter 2 filminin yönetmenliğini bu sefer Chad Stahelski tek başına üstleniyor. Emekliye ayrılmış olan John Wick can yoldaşı köpeğiyle sakin bir hayat sürmektedir. Ancak başına gelen kimi olaylar onu bir kez daha suç dünyasına iter. Bu kez bu uğurda Roma sokaklarını arşınlaması gerekecektir.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Chad Stahelski

Oyuncular: Keanu Reeves, Common, Laurence Fishburne


12. Bram Stoker’s Dracula (1992) - IMDB: 7.5

bram-stoker’s-dracula.jpg

Başrollerinde Gary Oldman, Winona Ryder, Keanu Reeves gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola oturuyor. Genç bir avukat olan Jonathan Harker, görevi gereği Doğu Avrupa’da küçük gizemli bir kasabaya gelir. Burada ölümsüz vampir Drakula tarafından kaçırılan Harker, onunla birlikte Londra’ya gitmek zorunda kalır. Drakula, Harker’ın nişanlısı Mina’nın fotoğrafını görerek etkilenmiş ve genç kızı ele geçirmek istemektedir. 

Tür: Dram, Korku, Romantik

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Gary Oldman, Winona Ryder, Keanu Reeves


13. The Devil’s Advocate (1997) - IMDB: 7.5

the-devil’s-advocate.jpg

Şeytanın Avukatı filminin başrollerinde Al Pacino, Keanu Reeves, Charlize Theron gibi isimler yer alırken yönetmenliğini ise Taylor Hackford üstlenmiştir. Kevin Lomax, başarılı bir savunma avukatıdır. Davaların zorluk seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, başarıya alışkın Kevin, bir şekilde jüriyi tesiri altına almayı ve müvekkilini temize çıkarmayı başarır. Mutlu bir evlilik süren avukatın hayatındaki her şey yolunda gibidir. Bir gün, müvekkili haksız olduğu halde kazandığı bir dava sonrasında New York’taki çok büyük bir hukuk bürosundan müthiş bir teklif alır.

Tür: Fantastik

Yönetmen: Taylor Hackford

Oyuncular: Al Pacino, Keanu Reeves, Charlize Theron


14. Point Break (1991) - IMDB: 7.2

point-break.jpg

Yönetmenliğini Kathryn Bigelow’ın üstlendiği Kırılma Noktası filminin başrollerinde Patrick Swayze, Keanu Reeves, Gary Busey gibi isimler yer alıyor. Los Angeles’ta eski başkanların maskeleriyle banka soygunları yapan bir çete türemiştir. Sörfçülerden şüphelenen FBI, genç bir ajanı Johnny Utah’ı onların arasına sokar. Fakat gruba sızan Johnny, kısa zamanda karizmatik lider Bodhi’nin etkisine girer.

Tür: Polisiye, Aksiyon

Yönetmen: Kathryn Bigelow

Oyuncular: Patrick Swayze, Keanu Reeves, Gary Busey


15. The Matrix Reloaded (2003) - IMDB: 7.2

the-matrix-reloaded.jpg

Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss gibi isimlerin başrollerini paylaştığı başyapıtın 2. Filminin yönetmeni ise Lilly Wachowski ve Lana Wachowski oturuyor. Neo kendisini ajanların ve makinelerin ellerinden kurtarmayı başarmıştır. Ancak makineler insanların elde kalan son şehri olan Zion'u bulma konusunda önemli aşamalar kat etmişlerdir. Neo'nun görevi artık sadece kendisini değil, kurtulmuş insanlığı da bir daha kurtarmak olacaktır.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Lilly Wachowski, Lana Wachowski

Oyuncular: Tiger Hu Chen, Keanu Reeves, Laurence Fishburne


16. Speed (1994) - IMDB: 7.2

speed-(1994).jpg

Yönetmenliğini Jan de Bont’un üstlendiği filmin başrollerinde Keanu Reeves, Dennis Hopper, Sandra Bullock gibi isimler yer alıyor. Jack kurbanlarına korkunç oyunlar oynayan bir kötü olan Howard'ın elinden on üç masum insanı kurtarmıştır. Ancak Howard'ın tek planı, başarısız olan planı değildir. Howard bir otobüse öldürücü patlayıcılar yerleştirmiştir ve eğer otobüs belli bir hızın altına inerse bu patlayıcılar infilak edecektir. 

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Jan de Bont

Oyuncular: Keanu Reeves, Dennis Hopper, Sandra Bullock


17. A Scanner Darkly (2006) - IMDB: 7.1

a-scanner-darkly.jpg

Başrollerinde Keanu Reeves, Winona Ryder, Robert Downey Jr. gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Richard Linklater oturuyor. Yakın gelecekte totaliter bir toplumda yer altı dedektifi olan Bob Arctor, küçük ölçekli bir grup uyuşturucu kullanıcısı ile birlikte çalışmaktadır. Subsance D adlı beyine hasar veren bir uyuşturucu türünün esas büyük mümessiline ulaşmaya çalışırlar.

Tür: Animasyon, Bilimkurgu

Yönetmen: Richard Linklater

Oyuncular: Keanu Reeves, Winona Ryder, Robert Downey Jr.


18. My Own Private Idaho (1991) - IMDB: 7.1

my-own-private-idaho.jpg

Benim Güzel Idaho’m filminin yönetmen koltuğunda Gus Van Sant otururken, başrolleri ise River Phoenix, Keanu Reeves, James Russo gibi ünlü isimler paylaşıyor. Portland’ta geçen hikaye sokaklarda yaşayan iki erkek fahişenin hayatlarına ve aralarındaki ilişkiye odaklanıyor. Mike, ailesi tarafından terkedilmiş, hayatı sokaklarda geçmiş, sessiz bir gençtir. Aynı zamanda da narkolepsi hastasıdır. Öte yandan Scott, kendini erkeklere ve kadınlara satmasına rağmen heteroseksüel olduğu konusunda ısrar eden, varlıklı bir ailenin oğludur.

Tür: Dram

Yönetmen: Gus Van Sant

Oyuncular: River Phoenix, Keanu Reeves, James Russo


19. River’s Edge (1986) - IMDB: 7.1

river’s-edge.jpg

Liseli bir genç sınıf arkadaşlarından bir tanesini öldürmüştür. Okuldaki herkes öldürülen kızın katilini sorgularken, katilin arkadaşları bunun yerine ona yardım etmeyi seçer. Katilin arkadaşlarının davranışları ve hareketleri de işlenilen suç kadar karışık ve bencilce olacaktır. Bu arada River’s Edge, Crispin Glover’ın da ilk uzun metraj filmlerinden biridir.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Tim Hunter

Oyuncular: Crispin Glover, Keanu Reeves, Ione Skye 


20. Constantine (2005) - IMDB: 7.0

constantine.jpg

Başrollerinde Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Francis Lawrence oturuyor. Angela Dodson, ikiz kız kardeşi Isabel’in ölümünün bir intihar olmadığını kanıtlayabilmek için özel dedektif John Constantine’den yardım ister. Ölen kadın dindar bir Katoliktir ve Angela, onun kendi canına kıymış olmasına ihtimal vermemektedir. John, şeytan avlayıp, onları ait oldukları yere gönderen, mistik güçler konusunda belirli bir ün sahibi bir kişidir.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Korku

Yönetmen: Francis Lawrence

Oyuncular: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Djimon Hounsou

Önerilen İçerik; En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
2
1
1
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.