Soygun Filmleri 2022 -En Gerçekçi 40 Hırsızlık Filmi Önerisi

Soygun Filmleri 2022 -En Gerçekçi 40 Hırsızlık Filmi Önerisi
08.01.202016:07

Sinemanın en heyecanlı ve aksiyonu bol olan filmleri şüphesiz ki soygun konulu filmlerdir. Soluksuz izleyeceğiniz en iyi soygun filmlerini araştırdık.

Haber güncelleme tarihi 26.04.2022 16:23

İzlemeye Doyamayacağınız IMDb Puanı Yüksek En İyi Soygun Filmleri

Dünya sinemasının en ünlü aktörlerinin rol aldığı en iyi soygun konulu filmleri detaylıca araştırdık. IMDb puanlarına göre filmleri listelediğimiz bu içeriğimizde filmler aynı zamanda aksiyon filmleri, gerilim filmleri, macera filmleri ve bilim kurgu filmleri listelerinde de yer alıyor. İşte bugüne kadar vizyona giren, gelmiş geçmiş en iyi hırsızlık ve banka soygunu konulu 40 film …

Soygun Filmleri Önerileri;

1. Ambulance (Ambulans)

Soygun Filmleri

Gerilim dolu en iyi soygun filmlerinden biri olan Ambulance isimli yapımda karısının hastalığı sebebiyle paraya ihtiyacı olan Will'in üvey kardeşiyle birlikte giriştiği inanılmaz soygunu izliyoruz. Eski bir asker olan Will azılı suçlu üvey kardeşi Danny'den maddi yardım isyer Danny ise Will'e para yerine bir soygun teklifiyle gelir. Çaresiz bu planı kabul eden Will soygunu gerçekleştirdikten sonra planlamadıkları bir kaosun içerisine düşerler. Bir Ambulansla kaçmak zorunda kalan iki kardeş yanlarında yaralı bir polis memuru ve sağlık görevlisini de sürükleyeceklerdir.

TürGerilimAksiyon
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMichael
Bay
OyuncularJake
Gyllenhaal
Yahya Abdul
-Mateen
Eiza
Gonzalez

2. Wrath of Man (İntikam Vakti)

Soygun Filmleri

Başrolünde Jason Statham'ın rol aldığı bu aksiyon dolu hırsızlık filminde zengin bir adamın hırsızlar tarafından öldürülen oğlunun intikamını alma çabaları anlatılıyor. Planlı bir soygun sırasında oğlunu kaybeden H işin içinde büyük bir ihanetin olduğunu fark eder. Suçluları bulmak için plan yapan H bankalara ait para kamyonlarında güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlar.

TürGerilimAksiyon
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenGuy
Ritchie
OyuncularJason
Statham
Holt
McCallany
Josh
Hartnett

3. Army of Thieves (Hırsızlar Ordusu)

Soygun Filmleri

Netflix yapımı Ölüler Ordusu filminin öncesinde yaşananları anlatan 2021 yapımı bu soygun filminde kasa ustası Ludwig Dieter'in ilk icraatlerını izliyoruz. Bir bankada memur olan Ludwig Dieter kendisine yaklaşan gizemli bir kadından kurduğu ekibe katılması için teklif alır. İnterpol tarafından aranılan bu ekip Dünya'nın en sağlam kasalarını bularak soymaya çalışacaklardır.

TürKomediAksiyon
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenMatthias
Schweighöfer
OyuncularMatthias
Schweighöfer
Nathalie
Emmanuel
Ruby
O. Fee

4. Army of the Dead (Ölüler Ordusu)

Soygun Filmleri

Netflix'te yayınlan bu aksiyon dolu soygun konulu filmde bir grup paralı askerin zombilerle dolu karantina bölgesine girip tarihi bir vurgun yapmaları konu ediniliyor. Las Vegas'ta başlayan zombi salgını şehrin bir kısmının karantina altına alınmasına sebep olur. Bu durumu fırsat bilen bir adam paralı askerlerden ekip kurarak bölgedeki değerli eşyaları çalmayı planlar.

TürAksiyonKorku
IMDb5.8
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenZack
Snyder
OyuncularDave
Bautista
Ella
Purnell
Omari
Hardwick

5. Sky High

Soygun Filmleri

La Casa De Papel dizisinde "Rio" karakterine hayat veren Miguel Herran'ın başrolünde yer aldığı bu filmde genç bir adamın soygunculuğa başlaması konu ediniliyor. Mardrid'in kenar mahallelerinde yaşayan genç Angel, Estralla isimli bir kıza aşık olunca hayatı bir anda değişir. Kıza aşık olan Angel bir şekilde soygunculuğa zorlanır ve kısa sürede şehrin en iyi dedektifini peşine takar.

TürAksiyonDram
IMDb5.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenDaniel
Calparsoro
OyuncularMiguel
Herran
Caroline
Yuste
Asia
Ortega

6. Widows

Soygun Filmleri

Dizide kocaları ölen 4 kadın anlatılmaktadır. Kadınların kocaları yaşarken suç faaliyetleri için çalışmaktadır. Ölen kocalar arkalarında büyük bir borç bırakır. Dört kadının da kaderi kendi ellerindedir.

TürSuçDramGerilim
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenSteve
McQueen
OyuncularViola
Davis
Michelle
Rodriguez
Elizabeth
Debicki

7. Logan Lucky (Şanslı Logan)

Soygun Filmleri

Jimmy Logan, erkek ve kız kardeşi ile birlikte kapsamlı bir soygun planı yapar. Ekip, Speedway'deki efsanevi Coca-Cola 600 yarışını hedef alır. Soygun sorunsuz bir şekilde ilerlerken bir FBI ajanı davayı soruşturmaya başlar ve başarılı olmak için son bir engel kalır.

TürKomediPolisiyeDram
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSteven
Soderbergh
OyuncularChanning
Tatum
Adam
Driver
Daniel
Craig

8. Going in Style (Son Macera)

Soygun Filmleri

Yakın dost olan Joe, Al ve Willie 3 yaşlı adamdır. Hayatı boyunca para sıkıntısı çeken üç arkadaşın finansal zorluktan kurtulabilmesinin tek yolu hızlı yoldan kıdem emekliliğidir. Para kazanmak için kafa kafaya veren 3 adam bir bankayı soymaya karar verir. Henüz silah tutmayı bile bilmeyen yaşlı adamlar plan yapmaya başlarlar.

TürKomediPolisiye
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenZach
Braff
OyuncularMorgan
Freeman
Michael
Caine
Alan
Arkin

9. The Art of the Steal (Dolandırıcılık Sanatı)

Soygun Filmleri

Motorsiklet tutkunu yakışıklı sanat hırsızı Cunch Calhoun, kardeşi Nicky ile birlikte profesyonel soygunlar yapmaktadır. Fiyatı son derece yüksek sanat eserlerini çalan kardeşler işi bırakmaya karar verir. İşi bırakmadan önce son bir büyük soygun yapan kardeşler fiyatının pahabiçilemediği bir kitabı çalmak için plan yapmaya başlarlar.

TürKomediPolisiye
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJonathan
Sobol
OyuncularKurt
Russell
Matt
Dillon
Jay
Baruchel

10. Hell or High Water (İki Eli Kanda)

Soygun Filmleri

İki Eli Kanda filmi, bankaya borçlanan ve tek varlığı olan aile çiftliğini satılmaktan kurtarmaya çalışan iki erkek kardeşin hikayesini konu almıştır. Parayı bulmak için banka soymaya karar veren Tanner ve Toby kardeşler, şehirden şehre dolaşarak polislerden kurtulmaya çalışır. Peşlerine düşen emektar polis müfettişi peşlerini bırakmaya niyetli değildir.

TürGerilimDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenDavid
Mackenzie
OyuncularChris
Pine
Ben
Foster
Jeff
Bridges

11. Ant-Man

Soygun Filmleri

Marvel'ın en sevilen süper kahramanları arasında yer alan Ant-Man, aksiyon filmleri türünde sürükleyici bir yapım. Mesleğine aşık olan biyokimya uzmanı Dr. Hank Pym, ilginç bir formül geliştirir. Geliştirdiği formülde insanlığın geleceğini tayin edeceğine inanmaktadır. Hiç başarılı olamayan Pym, bir kaza sonucunda yeni bir yetenek kazanır. Artık çevresindeki tüm böceklerle iletişim kurabilen Pym, onları kontrol dahi edebilmektedir.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenPeyton
Reed
OyuncularPaul
Rudd
Evangeline
Lilly
Corey
Stoll

12. 2 Guns (Zorlu İkili)

Soygun Filmleri

Film, iki farklı büroda çalışan iki ajanın başından geçenleri konu almıştır. Birlikte çalışmak zorunda bırakılan iki ajan da diğerinin gizli bir görevde çalışan federal olduğundan habersizdir. İşlerinde iyi olan ajanlar birbirlerine güvenmeden kendilerine verilen tüm görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirir. Son görevlerinde ikisi de para çalmaktan suçlanır ve kendilerini temize çıkarmak için birlikte çalışırlar.

TürAksiyonKomedi
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenBaltasar
Kormákur
OyuncularDenzel
Washington
Mark
Wahlberg
Paula
Patton

13. The Taking of Pelham 1 2 3 (Metrodan Kaçış)

Soygun Filmleri

New York'un bir metrosunu silahla ele geçiren bir adam yolcuları rehin alır. Yolcuları fidye karşılığında serbest bırakacağını söylemektedir. Bu olaya el atan güvenlik şefi Walter Garbe ustaca plan yaparak adamı alt etmeye çalışır.

TürGerilimPolisiyeAksiyon
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenTony
Scott
OyuncularDenzel
Washington
John
Travolta
Luis
Guzman

14. Tower Heist (Kule Soygunu)

Soygun Filmleri

New York'ta yaşayan Josh Covacs, şehrin en lüks konutlarından birisinin yöneticisidir. 10 yılı aşkın süredir konutta uçan kuş bile ondan sorumludur. Binanın en üst katında yaşayan Arthur Shaw büyük bir soyguncudur. Yatırımcılardan ve Josh'tan 2 milyar dolar çaldıktan sonra yakalanan Shaw, süper lüks evinde ev hapsindedir. Josh ve ekibi paralarını Shaw'a kaptırdığı için ondan intikam almak istemektedirler.

TürKomediAksiyon
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenBrett
Ratner
OyuncularBen
Stiller
Eddie
Murphy
Casey
Affleck

15. Angel of Mine (Gerçeğin Peşinde)

Soygun Filmleri

Kızını kaybettikten sonra bunalıma giren kadının hayatını konu almıştır. Ölen kız çocuğu aslında kendi çocuğu değildir. Başka bir kadının çocuğu için üzülen kadın kocası ile boşanma aşamasındadır. Film, gerçekten de izlenmesi gereken en iyi filmlerden birisidir.

TürGerilimDram
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenKim
Farrant
OyuncularNoomi
Rapace
Rebecca
Bower
Luke
Evans

16. Public Enemies (Halk Düşmanları)

Soygun Filmleri

Bir kitaptan uyarlanan film, Hollywood'un gerçek bir hikayeye en çok yaklaşan filmlerden birisidir. Amerika'nın bunalım yıllarında gerçekleşen olaylar konu alan film, dönemin en ünlü suçluları ve FBI ajanları arasında yaşananları anlatmaktadır.

TürPolisiyeBiyografiDram
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenMichael
Mann
OyuncularJohnny
Depp
Christian
Bale
Marion
Cotillard

17. Focus (Fokus)

Soygun Filmleri

Başrollerinde Will Smith ve Margot Robbie’nin olduğu Focus filmi son yılların en iyi ve en şaşırtıcı hırsızlık filmlerinden biridir. Filmin konusu; profesyonel bir hırsız olan Nicky’nin (Will Smith) en az onun kadar potansiyele sahip güzel ancak acemi hırsız Jess Barrett ile tanışması ve yaşadıklarını anlatıyor. Aralarındaki samimiyet adeta bir aşka dönen ikili beraber hırsızlık yapmaya devam ediyorlar ta ki Nicky, Jess’ e her şeyi öğretene kadar. Bu sırada Nicky duygularına hakim olamadığını fark eder ve Jess ile olan bağlantısını koparır. Ancak bu aşk yıllar sonra mükemmel bir dolandırıcılık olayının tam ortasında yine kesişecektir.

TürRomantikKomediSuç
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenJohn
Requa
OyuncularWill
Smith
Margot
Robbie
Rodrigo
Santoro

18. Baby Driver (Tam Gaz)

Soygun Filmleri

Genç oyuncu Ansel Elgort’un başrolünde oynadığı aksiyon dolu film Baby Driver heyecan verici sahneleriyle dikkat çekmektedir. Filmin konusu Baby adındaki genç adam hayatını kazanmak ve borcunu ödemek için bir suç liderine çalışmaktadır. Banka soygunlarında kaçış için şoförlük yapan Baby küçük yaşına göre çok iyi araba kullanan birisidir. Suç lideri için son bir iş daha yapmaya mecbur kalan Baby istemeden girdiği bu işte başına birçok bela alacaktır. Baby Driver kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğimiz soygun filmlerinden biridir.

TürPolisiyeSuçAksiyon
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenEdgar
Wright
OyuncularAnsel
Elgort
Kevin
Spacey
Lily
James

19. Killing Zoe

Soygun Filmleri

Roger Avary’nın yönetmenliğini yaptığı film 1993 yılında ilk vizyona girdiği sıralar büyük bir heyecan yaratmıştı. Filmin senaryosu o zamanlar için mükemmel şekilde düşünülmüş hırsızlığın yanı sıra bir de aşk hikayesi araya serpiştirilmiştir. Filmin konusu çocukluktan beri arkadaş olan Zed (Eric Stoltz) ve Eric (Jean-Hugues Anglade) yıllar sonra bir araya gelerek bir banka soymaya karar vermeleriyle başlıyor. Bütün planlar sorunsuz işlerken Zed’in başına gelebilecek en kötü şey gelir çünkü soydukları bankanın memurlarından biri de Zoe (Julie Delpy)’dir. Zed’in ilk görüşte vurulduğu Zoe tüm planları tehlikeye sokacaktır.

TürSuçGerilim
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
1993
YönetmenRoger
Avary
OyuncularEric
Stoltz
Julie
Delpy
Martin
Raymond

20. Chaos (Kaos)

Soygun Filmleri

Başarılı yönetmen Tony Giglio’nun yönettiği Kaos filmi başrollerinde Jason Statham ,Ryan Philippe ve Wesley Snipes gibi önemli isimler görev almıştır. Filmin konusu; Dünya genelinde Kaos çıkarmanın derdine düşen bir grup hırsızın banka soymasına rağmen hiç para almamış olmaları polisleri şaşırtmıştı, beraber çalışan iki polis memuru Quentin Conners (Jason Statham) ve Shane Dekker (Ryan Dekker) olayın gizemini çözerler ve Kaos planının banka sistemine bulaştırılan bir virüs sayesinde gerçekleştirileceğini öğrenirler.

TürAksiyonPolisiyeSuç
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenTony
Giglio
OyuncularJason
Statham
Ryan
Phillippe
Wesley
Snipes

21. Foolproof (Kusursuz Soygun)

Soygun Filmleri

Üç yakın arkadaş olan Kevin (Ray Reynolds), Sam (Kristin Booth) ve Rob (Joris Jarsky) hırsızlık üzerine profesyonelleşmiş ve sürekli yeni planlar tasarlayan hırsızlardır. Leo (David Suchet) ise ünlü bir gansgter olup bu üç arkadaşa 20 milyon dolarlık bir soygun teklifi sunmaktadır. Son derece tehlikeli olan bu işi profesyonel soyguncularımız kabul edecek mi? Başrolünde Ray Reynolds’un rol aldığı Kusursuz Soygun filminin yönetmeni ise William Philips’dir.

TürGerilimSuçAksiyon
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenWilliam
Phillips
OyuncularRyan
Reynolds
Kristin
Booth
Joris
Jarsky

22. The Score (Komplo)

Soygun Filmleri

Robert De Niro, Edward Norton ve Marlon Brando gibi dünya sinemasının ünlü oyuncularının başrolünde oynadığı The Score filmin yönetmeni Frank Oz’dur. Filmin konusu; kaliteli bir hırsız olan Nick (Robert De Niro) hırsızlığı bırakarak caz barını işletmeye karar verdiği sırada yakın arkadaşından gelen mükemmel bir hırsızlık işini, son soygunu olarak görür ve kabul eder. Kaçak yollarla ülkeye sokulmaya çalışılan bir asa’yı gümrük ofisinden çalacak olan Nicky plana göre gümrükte çalışan Jackie (Edward Norton) ile iş birliği yapmak zorunda kalacaktır. Filme heyecan katan şey ise ikilinin birbirlerini tanımadan bu kadar büyük ve tehlikeli bir işe atılmış olmalarıdır.

TürPolisiyeGerilimAksiyon
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenFrank Oz
OyuncularRobert
De Niro
Edward
Norton
Marlon
Brando

23. The Italian Job (İtalyan İşi)

Soygun Filmleri

Muhteşem kadrosu ile 2000’li yıllara damgasını vuran efsanevi film İtalyan işi günümüzde bile hala popülerliğini kaybetmemiş bir filmdir. Başrolünde Mark Wahlberg’in rol aldığı filmin oyuncu kadrosunda Charlize Theron, Edward Norton ve Jason Statham gibi dev isimler bulunmaktadır. Filmin konusu ise bir grup hırsız olan Charlie Croker ve ekibi, Los Angles’in en büyük hırsızlığını yapmak için mükemmel bir plan hazırlarlar. Ancak kusursuz planları soygun için yeterli olacak mı? Aksiyon ve gerilimin bolca görüldüğü filmde ihanetlerde çok can sıkıcı bir durum olmaktadır.

TürAksiyonDramSuç
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenF. Gary
Gray
OyuncularMark
Wahlberg
Charlize
Theron
Edward
Norton

24. Three Kings (Üç Kral)

Soygun Filmleri

Hırsızlıktan daha çok tam bir fırsatçılık filmi olan 3 Kral, Körfez Savaşı sıralarında askerlik yapan 3 arkadaşın ellerine geçen bir harita ile Irak’a ait saklanan değerli eşyaları çalma fikirlerini konu ediyor. Filmin başrollerinde ise George Clooney, Mark Wahlberg ve Ice Cube rol almıştır. Güzel bir macera filmi olan 3 Kral ne kadar kurgusal bir senaryoya sahip olsa da Körfez savaşı sıralarında bu gibi olayların gerçekleştiği de bilinmektedir.

TürSavaşMaceraSuç
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
1999
YönetmenDavid O.
Russell
OyuncularGeorge
Clooney
Mark
Wahlberg
Ice
Cube

25. The Bank Job (Banka İşi)

Soygun Filmleri

1971 yılında gerçekleşen büyük bir soygun olayı Banka İşi filminin konusu olmuştur. Soygunun gerçekleştiği yıllarda büyük bir olay olması gerekirken haberleri bile sadece 3 gün gündem de durabilmiş sebebi ise çalınan şeylerin devlet yöneticilerinin kirli işlerine ait belgeler olmasıydı. Yönetmen Roger Donaldson’un bu gerçek hikayeyi beyaz perdeye aktarmasıyla ortaya efsane bir film çıkmıştır. Banka İşi filminin başrolünde ise aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Jason Statham rol almıştır.

TürAksiyonPolisiyeSuç
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenRoger
Donaldson
OyuncularJason
Statham
Saffron
Burrows
Stephen
Campbell
-Moore

26. Fast Five (Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu)

Soygun Filmleri

Sinema tarihinin en çok izlenen ve en iyi seri filmler arasında yer alan Hızlı ve öfkeli serisi 5. Filminde mükemmel bir soygun planına sahne olmuştur. İşledikleri suçlardan dolayı Amerikadan kaçan Dom ve Brian, Brezilya da hayatlarının en büyük işini yaparak kendilerini ömür boyunca rahat ettirecek bir paraya sahip olmak isterler. Parasını çalmak istedikleri kişi ise Brezilya’nın en büyük mafyalarından biridir. Soygun planı içinse muhteşem ikili Brian O’Canner (Paul Walker) ve Dominik Toretto (Vin Diesel) sağlam bir ekip kuracaklardır. Ünlü oyuncu Dwayne Johnson’un da katıldığı film efsane sahneleriyle en iyi soygun filmleri listemizdeki yerini almıştır.

TürAksiyonPolisiyeMacera
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenJustin
Lin
OyuncularVin
Diesel
Paul
Walker
Dwayne
Johnson

27. Matchstick Men (Üçkağıtçılar)

Soygun Filmleri

Başrolünde Nicolas Cage’in rol aldığı film başarılı senaryosuyla dikkat çekmektedir. İşinde en iyisi olan Roy (Nicolas Cage) dolandırıcılığın adeta kitabını yazmış çok iyi bir hırsızdır. Yardımcısı Frank ile birlikte bir dolandırıcılık ağı kuran Roy her şey yolunda giderken 14 yaşındaki kızının çıka gelmesiyle büyük bir şok yaşayacaktır. Özel hayatında bazı sorunları olan Roy birde kızıyla ilgilenmek zorunda kalınca işlerde de birtakım sıkıntılar olacaktır. Ünlü yönetmen Ridley Scott’un eseri olan Matchstick Men filmi gereken heyecanı veremiyor olsa da güzel bir dramatik komedi filmidir.

TürKomediDramSuç
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenRidley
Scott
OyuncularNicolas
Cage
Sam
Rockwell
Alison
Lohman

28. Now You See Me (Sihirbazlar Çetesi)

Soygun Filmleri

2013 yılında vizyona giren etkileyici film izleyenler tarafından mükemmel ötesi olarak tabir edildi. Filmin muhteşem senaryosu ve gizemleri öne çıkarken oyuncuların performansları da bir o kadar iyidir. Ünlü yönetmen Louis Letterrier’in eseri olan Sihirbazlar Çetesi filminin başrolünde ise Jesse Eisenberg rol almaktadır. Filmin konusu kim olduğunu bilmedikleri biri tarafından bir araya getirilen her biri alanında uzman hırsızların inşaların karşısında yaptıkları etkileyici sihirbazlık şovlarıyla büyük bir hırsızlık yapmalarını anlatmaktadır. Etkileyici sahneleri ile izleyicilerini sürekli bibr heyecanın içine sokan Sihirbazlar Çetesi, son yılların en iyi soygun filmlerinden biridir.

TürPolisiyeSuçGerilim
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenLouis
Leterrier
OyuncularJesse
Eisenberg
Mark
Ruffalo
Woody
Harrelson

29. The Town (Hırsızlar Şehri)

Soygun Filmleri

Ben Affleck’in hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olarak görev yaptığı Hırsızlar Şehri 2010 yılına damga vuran en iyi filmlerden biri olmuştur. Filmin konusu Boston da yaşayan bir grup gencin Dough MacRay (Ben Affleck) önderliğinde tasarladıkları bir banka soygununu anlatmaktadır. Soygun başarılı bir şekilde gerçekleşse de bazı aksaklıklar bankanın müdiresinin rehine olarak alınmasına sebep olur. Kısa bir yolculuktan sonra Müdire salınsa da Dough, Müdire Claire’ye karşı beslediği duygular sonucunda hem soygunu hem de arkadaşlarını tehlikeye atacaktır.

TürPolisiyeGerilimDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenBen
Affleck
OyuncularBen
Affleck
Rebecca
Hall
Jon
Hamm

30. Inside Man (İçerideki Adam)

Soygun Filmleri

Ünlü yönetmen Spike Lee’nin muhteşem eseri olan İçerideki Adam filmi oyuncu kadrosunda Denzel Washington, Clive Owen ve Jodie Foster gibi isimleri barındırıyor. Etkileyici senaryosuyla dikkat çeken Inside Man filmi klasik bir banka soygunu gibi başlasa da ilerleyen dakikalarda amacın paradan daha önemli bir şey olduğu görülmektedir. Hikayenin işleyişi birazcık yavaş olsa da merak uyandıran sonu ile soluksuz izleten film 2000’li yılların en iyi soygun filmlerinden biri olmuştur.

TürPolisiyeSuçGerilim
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenSpike
Lee
OyuncularDenzel
Washington
Clive
Owen
Chiwetel
Ejiofor

31. Drive (Sürücü)

Soygun Filmleri

Soygun çeteleri için geceleri şoförlük yapan Drive güzel komşusu Irene’nin yardım teklifini kabul ederek hayatının belki de en büyük hatasını yapar. Bir anda kendisini Los Angeles’in en güçlü adamlarıyla karşı karşıya Bulan Drive’ın yapabileceği tek şey ise arabasına binip sürmektir. Baştan sona her dakikası aksiyon dolu Sürücü filminin yönetmen koltuğunda ise Nicolas Winding Refn oturmaktadır.

TürGerilimAksiyon
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenNicolas
Winding
Refn
OyuncularRyan
Gosling
Carey
Mulligan
Bryan
Cranston

32. Ocean's Eleven

Soygun Filmleri

Filmin konusu ise hapishaneden şartlı salıverilen Danny Ocean’ın(George Clooney) ustalıkla kurguladığı bir kumarhane soygununu anlatmaktadır. 150 milyon dolarlık büyük soygun için ise Danny’nin liderliğinde 11 kişilik bir soygun ekibi kurulmuştur. Soygun filmlerinin en efsanelerinden biri olan Ocean Eleven sinema tarihinin de en eğlenceli filmlerinden biridir.

TürSuçGerilimAksiyon
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenSteven
Soderbergh
OyuncularGeorge
Clooney
Brad
Pitt
Julia
Roberts

33. Sexy Beast

Soygun Filmleri

Don Logan acımasız bir gangsterdir. Son bir iş için, bu işleri bırakmış olan eski kasa hırsızı Gal’e iş teklif eder. İkili son işlerine başlar ancak işler ikisi için de kötü gitmektedir.

TürSuçDramGerilim
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2000
YönetmenJonathan
Glazer
OyuncularRay
Winstone
Ben
Kingsley
Ian
McShane

34. Ronin

Soygun Filmleri

İstihbarat savaşlarının anlatıldığı filmde bir adam serbest çalışan eski bir ABD İstihbarat Ajanıdır. Aldığı haberlere göre İrlandalılar ve Ruslar bir paketin peşine düşer. Kendisi bu paketi onlardan önce bulmalıdır.

TürSuçGerilimAksiyon
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
1998
YönetmenJohn
Franken
-heimer
OyuncularRobert
De Niro
Jean
Reno
Natascha
McElhone

35. Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri)

Soygun Filmleri

Büyük bir elmas mağazasını soymak için Joe Cabot bir ekip kurar. Bu ekip içerisinde kendi oğlu da bulunmaktadır. Ekip soygunun her dakikası için tekrar tekrar çalışır. Soyguna gidildiğinde ise çalışıldığı gibi olmaz ve işler karışır. Ekipteki kimsenin birbirine güveni kalmamıştır.

TürPolisiyeDramAksiyon
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1992
YönetmenQuentin
Tarantino
OyuncularHarvey
Keitel
Tim
Roth
Michael
Madsen

36. Thief (Hırsız)

Soygun Filmleri

Eski bir kasa hırsızı tüm yasadışı işlerden elini çekmiştir. Düzgün bir hayat sürerken suç çetesinden son bir teklif gelir. Hayatının düzgün gitmesi bu teklifi kabul etmesine bağlıdır.

TürAksiyonDramSuç
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1981
YönetmenMichael
Mann
OyuncularJames
Caan
Tuesday
Weld
Willie
Nelson

37. Heat (Büyük Hesaplaşma)

Soygun Filmleri

Ünlü bir hırsız olan McCauley üstün zekası ve aklıyla planladığı her soygundan ekibiyle beraber tek bir iz bile bırakmadan sıyrılmaktadır. Şimdiye kadar kimse tarafından fark edilmeyen bu çetenin peşine en az McCauley kadar zeki bir insan olan Dedektif Hana düşmüştür. Hana’nın büyük bir özveriyle çalışarak hırsızların peşine düşmesi filmde heyecanlı bir kovalamacayı bizlere sunuyor. Büyük Hesaplaşma filminin oyuncu kadrosunda ise Al Pacino, Robert De Niro ve Val Kilmer gibi usta isimler bulunmaktadır.

TürPolisiyeAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1995
YönetmenMichael
Mann
OyuncularAl
Pacino
Robert
De Niro
Val
Kilmer

38. Lock, Stock and Two Smoking Barrels (Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana)

Soygun Filmleri

Yönetmenlik koltuğunda Guy Ritchie’nin oturduğu 1998 yapımı efsane bir soygun filmi olan Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana oyuncu kadrosunda Jason Flemyng, Dexter Fletcher, Nick Moran, Jason Statham ve Steven Mackintosh gibi isimleri barındırmaktadır. Filmin konusu; uzun yıllardır arkadaş olan Eddy, Bacon, Tom ve Soap çok para kazanmak için aralarındaki en iyi kumarbaz olan Eddy kumar masasına oturturlar ancak işler yolunda gitmeyince mafyaya büyük bir borcun içine girerler, durum böyle olunca da 4 arkadaş başlarını dertten kurtarmak için başlarını daha büyük belalara sokacaklardır. Aksiyon dolu bir macera olan bu film En iyi soygun filmleri listesinde kendine yer bulmuştur.

TürAksiyonPolisiyeSuç
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1998
YönetmenGuy
Ritchie
OyuncularJason
Statham
Nick
Moran
Dexter
Fletcher

39. Snatch (Kapışma)

Soygun Filmleri

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filminden 2 yıl sonra vizyona giren Kapışma filminin yönetmen koltuğunda yine Guy Ritchie oturmaktadır. 2000 yılına damga vuran Snatch filminin başrollerinde Jason Statham ve Brad Pitt rol almıştır. İki farklı hikayesi olan Turkish (Jason Statham) ve Mickey O’Neil (Brad Pitt) aynı amaç uğruna birlikte büyük bir kapışmanın içine gireceklerdir. Çalınan bir elmas’ın Turkish’n başına büyük bir bela açmasıyla başlayan hikaye Mickey O’neil’in illegal boks maçlarıyla devam ediyor. Aksiyon ve maceranın sonuna kadar hissedildiği bu etkileyici filmi kesinlikle izlemelisiniz.

TürPolisiyeAksiyonSuç
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2000
YönetmenGuy
Ritchie
OyuncularJason
Statham
Brad
Pitt
Vinnie
Jones

40. Inception (Başlangıç)

Soygun Filmleri

Kazandığı ödüllerle sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Inception filmi dünyanın en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın unutulmaz eserlerinden biri olan Başlangıç filminin başrolünde ise Leonardo Di Caprio rol almıştır. Filmin oyuncu kadrosun da Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy ve Cillian Murphy gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu rüya içinde rüya yaşayarak kurbanları için en değerli olan bilgileri çalan bir grup profesyonel hırsızı anlatmaktadır. Dom Cobb (Leonardo Di Caprio) önderliğinde insanların bilinçaltına etki etmeyi planlayan grup son işlerinde her zamankinden daha farklı olarak bir insanın bilinç altından fikir çalmak değil bilinç altına fikir yerleştirmeye çalışacaklardır. Öncekilerden farklı olan bu iş tabi ki bazı tersliklere ve zorluklara yol açacaktır. İzlerken sizi alıp başka bir dünyaya götürecek, bilinç altınızda mükemmel bir sürüklenmeye sokacak bu film dünyanın gelmiş geçmiş en iyi soygun filmleri listesinde 1 numaraya yerleşmiştir.

TürBilim KurguGerilimAksiyon
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenChristopher
Nolan
OyuncularLeonardo
DiCaprio
Marion
Cotillard
Elliot
Page
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1301
358
362
476
392
278
855
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.