Aksiyon ve Komedi Dolu 20 Ryan Reynolds Filmi | 2022

Aksiyon ve Komedi Dolu 20 Ryan Reynolds Filmi | 2022
05.03.202112:11

Komedi türünden aksiyona her türlü projenin üstesinden gelen Ryan Reynolds’un filmlerini bu içeriğimizde derledik. İşte en iyi Ryan Reynolds filmleri.

Haber güncelleme tarihi 20.12.2021 15:02

En İyi 20 Ryan Reynolds Filmileri Listesi

Ünlü aktör Ryan Reynolds, aksiyon denince akla gelen ilk isimlerden birisidir. Oldukça zorlu işlerin altından kalkmasıyla tanınan Ryan Reynolds son olarak Deadpool serisiyle rüştünü ispatlamıştır. Bu içeriğimizde Ryan Reynolds’un yer aldığı filmleri derledik. İşte en iyi Ryan Reynolds filmleri.


20. Green Lantern (2011) – IMDb: 5.5

Ryan Reynolds Filmleri

Yeşil Fener Kolordusu gizemli bir evrende var olan barış ve adalet koruyucu birliklerdir. Bu kolordudaki her bir savaşçının süper güçlü bir yüzüğü vardır. Bir gün Parallax adındaki bir düşman ortaya çıkar ve evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışır. Bunun üzerine Kolordu tüm evrenin kaderini Hal Jordan adında yeni bir askere emanet eder. Hal, yetenekli fakat ukala bir test pilotudur. Kolordu her ne kadar yüzüğün gücüne inanmayanlara saygı duymasa da bu görev için Hal’a ihtiyaçlarının olduğunu bilmektedir. Çünkü Hal’da Yeşil Fenerlilerde olmayan bir şey vardır. O da insanlıktır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Yönetmen: Martin Campbell

Fragman

Green Lantern Benzeri Filmler

 • Fantastik 4: Gümüş Sörfçü'nün Yükselişi (2007) – IMDb: 5.6
 • Fantastik Dörtlü (2005) – IMDb: 5.7
 • Süperman Dönüyor (2006) – IMDb: 6.0

19. R.I.P.D. (2013) – IMDb: 5.6

Ryan Reynolds Filmleri

Nice Walker kısa bir süre önce ölmüş bir polistir. Nick ölümden sonra gittiği dünyada da aynı görevi yapacağını görünce büyük bir şok geçirir. Nick burada Rest in Peace isimli bir polis teşkilatında görevlendirilir. Nick’in burada çalışacağı kişi ise Roy Pulsipher adındaki yüzyıllar önce ölmüş bir ajandır. İkilinin teşkilattaki görevi ise kötü ruhları kovalayıp onları tekrardan cehenneme göndermektir. Fakat Nick’in ölümüyle olan işi bitmemiştir. Nick eşinden sonsuza kadar ayrılmış olduğu gerçeğini kabullenemez ve katilini bulmaya çalışır.

Başrol Oyuncuları: Jeff Bridges, Ryan Reynolds, Kevin Bacon

Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik

Yönetmen: Robert Schwentke

Fragman

R.I.P.D. Benzeri Filmler

 • Belalı Tanık (2017) – IMDb: 6.9
 • Selfless (2015) – IMDb: 6.5
 • Hayat Sana Güzel (2011) – IMDb: 6.3

18. The Captive (2014) – IMDb: 5.9

Ryan Reynolds Filmleri

Ariane ve Simon birlikte Paris’te güzel bir dairede yaşamaktadır. Simon, Ariane hakkındaki her şeyi öğrenmek istemektedir. Bunun içinde onu bir türlü yalnız bırakmaz. Ariane gereksiz sorularla onu sıkıştırmayı bir rutin hale getiren Simon’un bu huyunu hiç sevmez. Ariane hem fiziksel hem de zihinsel anlamda kendisini özgür hissetmemektedir. Cinselliğin ön planda olduğu bu ilişkide kendini tutsak gibi hissetmektedir ve ilişkinin durumunu Simon’un ruh hali belirlemektedir. Filmde anlamsız bir aşkın trajik hikayesi anlatılmaktadır.

Başrol Oyuncuları: Sylvie Testud, Stanislas Merhar, Olivia Bonamy

Tür: Dram

Yönetmen: Chantal Akerman

Fragman

The Captive Benzeri Filmler

 • Karanlık Yerler (2015) – IMDb: 6.2
 • Hatırla (2015) – IMDb: 7.5
 • Tapınma (2008) – IMDb: 6.3

17. 6 Underground (2019) – IMDb: 6.1

Ryan Reynolds Filmleri

Bu filmde 6 kişilik bir milyarder grubunun suçlularla mücadelesi anlatılmaktadır. 6 milyarder şehri suçlulardan kurtarmak için kendilerini ölü gibi gösterirler. Ray Reynolds kurduğu bu grubun başına geçerek birçok başarılı operasyona imza atar. Gruptakiler bu operasyon sırasında eski hayatlarına perde çekmiş ve takma adlar kullanmaya başlamışlardır. Netflix’in en yüksek bütçeli yapımlarından olan bu filmin incelemesine “6 Underground Hakkında Bilinen Tüm Detaylar” linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Mélanie Laurent, Manuel Garcia-Rulfo

Tür: Aksiyon, Polisiye

Yönetmen: Michael Bay

Fragman

6 Underground Benzeri Filmler

 • Extraction (2020) – IMDb: 6.7
 • Spenser Kanunları (2020) – IMDb: 6.2
 • Ölümsüzlük (2020) – IMDb: 6.6

16. Just Friends (2005) – IMDb: 6.2

Ryan Reynolds Filmleri

Claude Mendelbaum Noel’de doğduğu kasabaya ziyarete gider. Claude burada lisedeki aşkıyla karşılaşır. Fakat kendisi çekingen ve fazla kiloları olan otuz beş yaşındaki bir adamdır. Giyimine önem vermeyen Claude’nin kendisine güveni yoktur. Claude artık değişimin vaktinin geldiğine karar verir. Claude en yakınının düğününde Serge adında hiçbir şeyden korkusu olmayan bir adamla tanışır. Kısa sürede iyi arkadaş olan ikili, hayattan zevk almaya başlarlar. Claude ve Serge’nin kısa bir süre sonra başlayacak olan doğru kadını bulma yolculuğunda da paylaşacak çok şeyleri vardır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Amy Smart, Anna Faris

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Roger Kumble

Fragman

Just Friends Benzeri Filmler

 • Kesinlikle, Belki (2008) – IMDb: 7.1
 • National Lampoon's Van Wilder (2002) – IMDb: 6.4
 • Bu Kız Beni Aşar (2010) – IMDb: 6.4

15. The Change Up (2011) – IMDb: 6.3

Ryan Reynolds Filmleri

Mitch ve Dave çocukluklarında arkadaş olan iki adamdır. Yıllar sonra bu ikisi birbirinden kopmuştur. Dave evli, çocuklu ve gününü yoğun geçiren bir avukat olmuştur. Mitch ise bekar kalmış, sorumsuz ve hayatta fazla çalışmamış bir adamdır. Her ikisi de birbirinin hayatına imrenmektedir. Bir gece ikili birlikte içmeye çıkarlar ve ertesi gün kendilerini birbirlerinin bedeninde bulurlar. İlk başlarda güzel gelse de bu durum daha sonradan bozulur. Mitch ve Dave bir yandan eski hayatlarına dönmek için uğraşırlarken diğer yandan da birbirlerinin hayatını mahvetmeye çalışırlar.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Jason Bateman, Leslie Mann

Tür: Komedi

Yönetmen: David Dobkin

Fragman

The Change Up Benzeri Filmler

 • Sürpriz Baba (2010) – IMDb: 6.1
 • Just Friends (2005) – IMDb: 6.2
 • Kimlik Hırsızı (2013) – IMDb: 5.7

14. Criminal (2016) – IMDb: 6.3

Ryan Reynolds Filmleri

Bill Pope tehlikeli bir bilgisayar korsanını takip etmektedir. Fakat Bill bir gün gizemli bir şekilde öldürülür. Patronu Bill’in hafızasındaki bilgileri geri almak ister. Bunun içinde Bill’in hatıraları ve yetenekleri tehlikeli bir suçlu olan Jericho Stewart'a aktarılır. Bunu henüz daha deneysel bir yöntemle yaparlar. Stewart’ı Bill’in anıları çok fazla etkilemektedir. Bu anılar Stewart’ın karakterini değiştirmeye başlar.

Başrol Oyuncuları: Kevin Costner, Gary Oldman, Tommy Lee Jones

Tür: Aksiyon, Polisiye, Dram

Yönetmen: Ariel Vromen

Fragman

Criminal Benzeri Filmler

 • Son Üç Gün (2014) – IMDb: 6.2
 • Selfless (2015) – IMDb: 6.5
 • Jack Ryan: Gölge Ajan (2014) – IMDb: 6.2

13. The Voices (2014) – IMDb: 6.4

Ryan Reynolds Filmleri

Jerry bir küvet fabrikası çalışanı olmasına rağmen hayat dolu bir adamdır. Jerry hayvanlarla konuşmaktadır, insanları ise öldürmektedir. Bir gün Jerry’in hayatına bir kadın girer ve onu değiştirmeye başlar. Fakat ikilinin bu ilişkisi geride daha fazla ceset bırakmaya yarayacaktır. Jerry, şeytani kedisi ve meleğimsi köpeğiyle beraber bu bol cesetli ortamdan kurtulmaya çalışacaktır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Gemma Arterton, Anna Kendrick

Tür: Komedi, Gerilim, Dram

Yönetmen: Marjane Satrapi

Fragman

The Voices Benzeri Filmler

 • The Nines (2007) – IMDb: 6.3
 • Toprak Altında (2010) – IMDb: 7.0
 • Hayat (2017) – IMDb: 6.6

12. Mississippi Grind (2015) – IMDb: 6.4

Ryan Reynolds Filmleri

Film normal şartlarda bir araya gelmeyecek iki insanın arkadaşlık hikayesini konu ediyor. Gerry, kötü talihinin bir türlü üstesinden gelemeyen ve büyük bir maddi bunalımda bulunan bir adamdır. Curtis ise genç bir poker oyuncusudur. Gerry, Curtis ile bir araya gelerek ülkenin güneyine doğru bir yolculuğa çıkar. Gerry’nin bazı bankerlere büyük miktarda borcu vardır ve bu yolculuk onun son şansıdır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Ben Mendelsohn, Sienna Miller

Tür: Gerilim

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck

Fragman

Mississippi Grind Benzeri Filmler

 • 99 Ev (2014) – IMDb: 7.1
 • A Most Violent Year (2014) – IMDb: 7.0
 • Sakin Batı (2015) – IMDb: 6.9

11. Self/less (2015) – IMDb: 6.5

Ryan Reynolds Filmleri

Damian kanser yüzünden ölmek üzere olan bir adamdır. Karşısında iki seçenek vardır. Ya kanserden ölecektir ya da daha önceden denenmemiş bir tedaviyi uygulayacaktır. Damian bu hiç denenmemiş tedaviyi kabul eder ve kendini genç bir beden içerisinde bulur. Oldukça şaşıran ve neler olduğunu anlamaya çalışan Damian’ın bildiği her şeyin değişmesine ve hayatının karışmasına neden olacak bazı detaylar vardır. Damian sahip olduğu bu bedeni hakkında yeni bilgiler öğrenmeye başlayınca peşindeki gizli servisin farkına varır. Çünkü bedeninin eski sahibi gizli servis tarafından aranan bir adamdır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Ben Kingsley, Natalie Martinez

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Yönetmen: Tarsem Singh

Fragman

Self/less Benzeri Filmler

 • Next (2007) – IMDb: 6.2
 • Ölümsüz Polisler (2013) – IMDb: 5.6
 • Toprak Altında (2010) – IMDb: 7.0

10. X-Men Başlangıç: Wolverine (2009) – IMDb: 6.6

Ryan Reynolds Filmleri

Bir seçim hoca bir hayatın kaderini belirleyebilir. James babası öldürülünce arkadaşı Victor ile kaçmaya karar verir. William Stryker onları bulur ve bir teklifte bulunur. William onlardan mutantlardan oluşan özel bir ekibe dahil olmalarını istemektedir. İkili teklifi kabul eder ve bu ekibe katılırlar. Logan bir süre sonra örgütten ayrılır ve Kanada’ya doğru yolculuğa çıkar. Yıllar sonra William Logan’ın karşısına yeni bir teklifle çıkar. Logan başta kabul etmez fakat babasının intikamı için fikrini değiştirir. Vücuduna enjekte edilen Adamantium maddesiyle Logan artık Wolverine olmuştur ve Sabretooth’tan intikamını alabilecektir.

Başrol Oyuncuları: Hugh Jackman, Danny Huston, Liev Schreiber

Tür: Fantastik, Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Gavin Hood

Fragman

X-Men Başlangıç: Wolverine Benzeri Filmler

 • Wolverine (2013) – IMDb: 6.7
 • X-Men 2 (2003) – IMDb: 7.4
 • Logan: Wolverine (2017) – IMDb: 8.1

9. Life (2017) – IMDb: 6.6

Ryan Reynolds Filmleri

Film insanlığın tarihini değiştirecek bir keşif yapan altı kişilik bir ekibin hikayesini konu ediyor. Uluslararası bir uzay istasyonunda görev alan altı kişi insanlık tarihini değiştirecek bir keşfin eşiğindedir. Bu ekip Mars’ta hayat olduğuna dair bir ipucu elde ederler. Ekip araştırmalarına devam ettikçe beklenmedik sonuçlar alır. Çünkü Mars’ta bulunan yaşam formun kimsenin tahmin edemeyeceği kadar zekidir.

Başrol Oyuncuları: Jake Gyllenhaal, Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Yönetmen: Daniel Espinosa

Fragman

Life Benzeri Filmler

 • Yaratık: Covenant (2017) – IMDb: 6.4
 • Pes Etme (2017) – IMDb: 6.9
 • Son Şans (2015) – IMDb: 7.4

8. Safe House (2012) – IMDb: 6.7

Ryan Reynolds Filmleri

Matt Weston, Cape Town şehrinde yaşayan sıradan bir hayatı olan CIA ajanıdır. Matt bir sene boyunca görevli olduğu merkezde saha tecrübesi edinemeden zamanını geçirmektedir. Kendini kanıtlayacağı bir görevi dört gözle bekleyen Matt, eski bir CIA ajanı olan Tobin Frost’u bulur. Frost eskiden CIA’in en gözde ajanlarından birisiydi. Fakat daha sonradan para karşılığı orduya ait sırları rakip ülkelere satmaya başlamıştı. Frost yakalanmıştır ve Matt’in çalıştığı yerde sorguya çekilir. Fakat bu güvenli yer beklenmedik bir şekilde paralı askerler tarafından basılır. Matt ve Frost canlarını son anda kurtarır. İkilinin kendilerini kimin öldürmek istediklerini öğrenene kadar güvenli bir yere ihtiyacı vardır.

Başrol Oyuncuları: Denzel Washington, Ryan Reynolds, Vera Farmiga

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Daniel Espinosa

Fragman

Safe House Benzeri Filmler

 • Metrodan Kaçış (2009) – IMDb: 6.4
 • Zorlu İkili (2013) – IMDb: 6.7
 • Tanrının Kitabı (2010) – IMDb: 6.9

7. Tehlikeli Aslar (2006) – IMDb: 6.7

Ryan Reynolds Filmleri

Buddy Israel adındaki bir itirafçı devletin uzun zamandır yakalamaya çalıştığı bir mafya lideri hakkında önemli bilgileri ortaya çıkarır. Bu mafya devlet için artık tam bir baş belası olmuştur. Buddy (Aces) Israel’in bu itirafı mafya liderinin kulağına gider. Bunun üzerine polis Buddy’nin korunması için iki ajan görevlendirir. Güvenli bir koruma yapılabilmesi için bu üçlü yola çıkar.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Ray Liotta, Jeremy Piven

Tür: Aksiyon, Komedi, Polisiye

Yönetmen: Joe Carnahan

Fragman

Tehlikeli Aslar Benzeri Filmler

 • Smokin' Aces 2: Assassins' Ball (2010) – IMDb: 5.1
 • Hepsini Vur (2007) – IMDb: 6.7
 • Şanslı Slevin (2006) – IMDb: 7.7

6. The Proposal (2009) – IMDb: 6.7

Ryan Reynolds Filmleri

Margaret geçimini kitapları düzenleyerek sağlamaktadır. Margaret bir gün editörlüğünü ve yeni memleketini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır. Çünkü Margeret’in sınır dışı edilerek ülkesi Kanada’ya gönderilmesi gündemdir. Margeret aklını çalıştırıp yıllardır eziyet ettiği asistanı Andrew ile nişanlı olduğunu kamu personeline bildirir. Ancak Andrew’in bu yola çıkmak için bazı şartları vardır. Bu şartlar yüzünden Margaret, Andrew’in ailesiyle tanışmak için Alaska’ya gitmek zorunda kalır. Büyük şehirde her şeyi kontrol altında tutan Margaret burada birbirinden komik durumlarla karşılaşır. Margaret ve Andrew nikah sırasında sonuçlarını bilmeden birbirlerine sonsuza kadar bağlı kalacağına yemin ederler.

Başrol Oyuncuları: Sandra Bullock, Ryan Reynolds, Betty White

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Anne Fletcher

Fragman

The Proposal Benzeri Filmler

 • Güzel Dedektif (2000) – IMDb: 6.3
 • Şeytan Marka Giyer (2006) – IMDb: 6.9
 • Keşke 30 Olsam (2004) – IMDb: 6.2

5. Buried (2010) – IMDb: 7.0

Ryan Reynolds Filmleri

Paul Conroy Irak’ta çalışan bir Amerikalı kamyon şoförüdür. Bir grup Irak’lı direnişçi Paul’u yakalar. Paul gözünü açtığında ölümün kıyısında olduğunu fark eder. Çünkü kendisi bir tabutun içinde gömülmüş bir haldedir. Paul kendisini oraya kimin ve nasıl getirdiğin bilmemektedir. Paul hayatta kalmak için zamanını doğru bir şekilde kullanmalı ve klostrofobinin doruklarda olduğu bu durumu atlatmak zorundadır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Erik Palladino, Robert Paterson

Tür: Gerilim

Yönetmen: Rodrigo Cortés

Fragman

Buried Benzeri Filmler

 • Telefon Kulübesi (2002) – IMDb: 7.0
 • 127 Saat (2010) – IMDb: 7.5
 • Alone (2010) – IMDb: 4.6

4. Definitely, Maybe (2008) – IMDb: 7.1

Ryan Reynolds Filmleri

Will Hayes 30 yaşında olan bir adamdır. Aynı zaman da bir kızı olan ve boşanma sürecinde olan bir babadır. Küçük Maya annesinin ve babasının hikayesini öğrenmek istemektedir. 1992 yılında geçen bu hikayede Will üç farklı kadınla ilişki yaşamaktadır. Will sevgililerinin ismini Maya’dan özellikle saklar. Bu sayede Maya hangisinin annesi olduğunu tahmin edebilecektir. Maya’nın annesi Will’in kolej aşkı Emily’mi, uzun bir süredir dostu olan April’mi yoksa özgür bir ruha sahip idealist gazeteci olan Summer mıdır?

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Abigail Breslin, Isla Fisher

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Adam Brooks

Fragman

Definitely, Maybe Benzeri Filmler

 • Just Friends (2005) – IMDb: 6.2
 • Teklif (2009) – IMDb: 6.7
 • Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar (2009) – IMDb: 6.4

3. Woman in Gold (2015) – IMDb: 7.3

Ryan Reynolds Filmleri

Maria Altmann, Viyana’da yaşayan Yahudi bir kadındır. Maria, İkinci Dünya Savaşı’nda yaşadığı şehrin Nazi güçleri tarafından kuşatma altına girmesi yüzünden Viyana’dan ayrılmak zorunda kalır. Ülkesinden uzakta mülteci olarak kaldığı 60 yılın ardından Maria Viyana’ya dönmeye karar verir. Bu dönüşün sebebi ise zamanında Nazilerin el koyduğu aile mirasında olan Gustav Klim’in teyzesini resmettiği tablodur. 80 yaşına gelen Maria genç ve deneyimsiz avukatı Randy Schoenberg’le birlikte Avusturya hükümetinde sürecek bir yolculuğa adım atar.

Başrol Oyuncuları: Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl

Tür: Dram

Yönetmen: Simon Curtis

Fragman

Woman in Gold Benzeri Filmler

 • Aşk Tarifi (2014) – IMDb: 7.3
 • Kraliçe (2006) – IMDb: 7.3
 • Ölüm Emri (2015) – IMDb: 7.3

2. Deadpool 2 (2018) – IMDb: 7.7

Ryan Reynolds Filmleri

Deadpool bir yandan sıradan hayatını devam ettirirken diğer yandan da kahramanlık işini yapmaktadır. Vanessa’yla beraber mutlu bir ilişkisi olan Deadpool’un düzeni gelecekten Cable’ın gelmesiyle beraber bozulur. Cable gelecekte büyük tehlike yaratacak bir çocuğu ortadan kaldırmak istemektedir. Bunu duyunca Deadpool, onu durdurmak için süper güçleri olan bir ekibi toplar. İsmi X-Force olan bu ekibin üyeleri birbirlerine tamamen zıttır. Ekip pek istemese de iyi bir amaç uğruna Deadpool’la beraber maceralara atılır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin

Tür: Aksiyon, Komedi, Macera

Yönetmen: David Leitch

Fragman

Deadpool 2 Benzeri Filmler

 • Yenilmezler: Ultron Çağı (2015) – IMDb: 7.3
 • Galaksinin Koruyucuları (2014) – IMDb: 8.0
 • Captain Marvel (2019) – IMDb: 6.9

1. Deadpool (2016) – IMDb: 8.0

Ryan Reynolds Filmleri

Wade Wilson eski bir özel kuvvetler görevlisi olan sıradan bir adamdır. Wade bir gün kanser olduğunu öğrenir. Wade bu yüzden yeni tanıştığı ve sevdiği Vanessa’nın acı çekmemesi için ondan ayrılır. Wade, kendisine tedavi umudu veren bir bilimsel projeye katılır. Projedeki amaç bir takım DNA’ları etkilemektir. Çok büyük acı altında tedaviyi gerçekleştiren Wade’in üstün yetenekleri olur. Wade’in bu yeni özellikleriyle tek bir amacı vardır. O da Ajax “Francis”ten intikam almaktır.

Başrol Oyuncuları: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein

Tür: Komedi, Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Tim Miller

Fragman

Deadpool Benzeri Filmler

 • X-Men: Geçmis Günler Gelecek (2014) – IMDb: 7.9
 • Yenilmezler: Ultron Çağı (2015) – IMDb: 7.3
 • Black Panther (2018) – IMDb: 7.3
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.