Quentin Tarantino Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi Quentin Tarantino Filmleri

Quentin Tarantino Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi Quentin Tarantino Filmleri
10.06.201514:33

Amerikan sinemasının en popüler senarist ve yönetmeni Quention Tarantino'nun en iyi filmlerini sizler için bir araya getirdik. İşte, sinemaya yeni bir tarz getiren Quentin Tarantino'nun en çok izlenen ve en popüler filmleri...

Haber güncelleme tarihi 10.06.2020 14:46

Quentin Tarantino Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Quentin Tarantino Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Quentin Tarantino filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde aksiyon filmleri listelerinde de yer alan en güzel Quentin Tarantino filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz. 

Quentin Tarantino filmleri;

15. Four Rooms (1995) - IMDb: 6.8

Quentin Tarantino Filmleri

Dört farklı yönetmenin bir araya gelerek hazırladığı “Dört Oda” filmi, 1995 yılında vizyona giren en iyi Quentin Tarantino filmleri arasında gösterilmektedir. Komedi türünün en güzel örnekleri arasında yer alan filmin başrollerinde Quentin Tarantino, Tim Roth, Antonio Banderas ve Madonna rol almaktadır. Filmin konusu lüks bir otelde yeni işe başlayan Ted’in başından geçen ilginç olaylar zinciridir. Dört farklı odada gerçekleşen olaylar sizi hem meraklandıracak hem de heyecanlandıracak.

Tür: Komedi

FRAGMAN


14. Ölüm Geçirmez (2007) - IMDb: 7.0

Quentin Tarantino Filmleri

2007 yılında vizyona giren Ölüm Geçirmez filmi, ’Dublör’ Mike isimli kişinin arabasının içine monte ettiği bir mekanizma ile hiçbir trafik kazasında yara almadan kurtulan bir katildir. Genellikle hedefi genç kızlar olan Dublör Mike, bir gün barda gördüğü 4 kızı hedefi olarak belirler. Bu sefer işler istediği gibi gitmez çünkü hedef olarak seçtiği kızların kim olduklarından habersizdir ve nasıl bir belaya bulaştığından habersizdir. Quentin Tarantino’nun en iyi filmlerinden bir tanesi olan “Ölüm Geçirmez” i kesinlikle izlemenizi öneririz.

Tür: Dram

FRAGMAN


13. From Dusk Till Dawn (1996) - IMDb: 7.2

Quentin Tarantino Filmleri

Gün Batımından Şafağa filmi, Quentin Tarantino’nun yazdığı ve Robert Rodriguez’in yönettiği üstlendiği 1996 yılının en sevilen gizem ve suç temalı yapımları arasında yer almaktadır. Filmin ilk yarısı olayların örtüsünü anlatırken ikinci yarısı korku filmi niteliğindedir. Meksika’ya kaçan Genco kardeşleri konu almakta olan film, beraberinde gelişen olayları gerçekçi bir şekilde ekranlara taşımaktadır. Filmin başrollerinde Quentin Tarantino, Danny Trejo, George Clooney, Salma Hayek ve Tom Savini rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


12. Desperado (1995) - IMDb: 7.2

Quentin Tarantino Filmleri

1995 yılında vizyona giren “Desperado” filmi, Robert Rodriguez yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, Desperado karakterinin kız arkadaşını öldüren ve gitar çaldığı parmaklarını kıran Bucho’dan intikam almayı hedeflemektedir. Tüm hırsını toplayan genç adam, Meksika’yı karış karış dolaşırken yeni bir şöhrete ve aşka yelken açacaktır. Filmin başrollerinde Antonie Banderas, Salma Hayek, Quentin Tarantino, Danny Trejo ve Joaquim de Almeida rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


11. Jackie Brown (1997) - IMDb: 7.5

Quentin Tarantino Filmleri

90’lı yılların sonuna doğru vizyona giren ve o dönem de sinemaseverlerin oldukça beğendiği bir yapım olan Jackie Brown, ABD’nin en ucuz ve kıytırık havayollarından birinde hava hostesi olan Jackie Brown'ın çevresinde yaşananları konu edinmektedir. Filmde emekliliğini bekleyen ve ay sonunu getirmek için silah kaçakçısı Ordell ile çalışan Jackie Brown, polisin kendisinden haberdar olduğunun farkındadır. Bütün olaylar ortaya çıktığında Jackie ve Ordell cephelerine yeni karakterler katılır ve herkes yarım milyonun peşine düşer.

Tür: Dram

FRAGMAN


10. Grindhouse (2007) - IMDb: 7.5

Quentin Tarantino Filmleri

Birbirleriyle alakasız iki uzun metrajlı filmin bir araya getirilmesiyle oluşturulan “Grindhouse”, başarılı yönetmen ve oyuncu Quentin Tarantino tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin baş karakteri Mike, her kazadan ölümsüz bir şekilde kurtulmayı başarmaktadır. Geliştirdiği “ölüm geçirmez” mekanizması sayesinde kadınlara karşı gerçekleştirdiği saldırılarla nam salan adam, yanlış bir kadına çattığının farkına varmayacaktır. Filmin başrollerinde  Quentin Tarantino, Eli Roth, Rose McGoway, Kurt Russell ve Rosario Dawson yer almaktadır.

Tür: Gerilim

FRAGMAN


9. Z Channel: A Magnificent Obsession (2004) - IMDb: 7.7

Quentin Tarantino Filmleri

Alexandra Cassavetes yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, Los Angeles ödemeli kablo kanalı Z’nin 2004 yılında vizyona giren belgeselidir. Vizyona girmesiyle son derece ilgi gören filmin başrollerinde Jerry Harvey, Quentin Tarantino, Jim Jarmusch, Robert Altman ve Jacqueline Bisset rol almaktadır.

Tür: Bağımsız Sinema, Belgesel

FRAGMAN


8. Not Quite Hollywood: The Wild, Untold Story of Ozploitation! (2008) - IMDb: 7.7

Quentin Tarantino Filmleri

Mark Hartley yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Qentin Tarantino, Brian Trenchard, Dennis Hopper, Jamie Lee ve Barry Humphries yer almaktadır. Özgür bir düşük bütçeli Avustralya filmi olarak vizyona giren “Not Quite Hollywood: The Wild, Untold Story of Ozploitation!” filmi, 80’lere damgasını vuran en iyi belgesel türü filmler arasında gösterilmektedir.

Tür: Aksiyon, Belgesel

FRAGMAN


7. Nefret Sekizlisi (2015) - IMDb: 7.8

Quentin Tarantino Filmleri

Quentin Tarantino filleri arasında oldukça önemli bir yeri olan ve Western türü filmlerden bir tanesi olan The Hateful Eight… Filmde iç savaş sonrası, Wyoming eyaletinde şiddetli bir kar fırtınasının ardından bölgede yaşayan insanların bu fırtınadan kurtulmak için mola verdiği yerde geçmektedir. Mola yerinde bir araya gelen insanların hedefi Red Rock’a ulaşmaktır ancak bu hedefe ulaşamayacaklarını öğrenirler.

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN


6. Bir Zamanlar Hollywood’da (2019) - IMDb: 8.2

Quentin Tarantino Filmleri

Once Upon A Time…in Holywood filmi, ünlü yönetmen Quentin Tarantino tarafından beyazperdeye aktarılmış 2019 yapımlı dram filmidir. Başrollerini Quentin Tarantino, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio ve Margot Robbie’nin paylaştığı film, 1969 yılı Los Angeles’ta popüler bir dizide oynamış TV aktörünün film sektörüne girişini anlatmaktadır. ABD’nin azılı suçlusu Charles Manson’un müritleri tarafından öldürülen Sharon Tate ve arkadaşları, korkunç bir cinayete kurban gitmektedir.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


5. Kill Bill: Vol.1 (2003) - IMDb: 8.1

Quentin Tarantino Filmleri

Başrolünde Uma Thurman’ ın rol aldığı Tarantino yönetmenliğindeki film serisi 2 adet filmden oluşur. Her iki film de aşırı kanlı ve şiddet içeren sahneleriyle kimilerini rahatsız etse de Tarantino filmlerini bilen kişiler için bu durum oldukça normaldir. Bolca dövüş ve aksiyon sahnesi bulunan film müziğiyle de bir dönem neredeyse herkesin telefon melodisi olmayı başarmıştır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


4. Rezervuar Köpekleri (1992) - IMDb: 8.3

Quentin Tarantino Filmleri

Dünyaca ünlü yönetmen Quantin Tarantino’nun hem çekip hem de oynadığı filmlerden bir tanesi olan Rezervuar Köpekleri, birden fazla izlenecek yapımlar arasında… Filmde, büyük bir elmas mağazasının soyulması için Joe Cabot ekip hazırlar ve ekipte oğlu da vardır. Soygunun bütün detayları gözden geçirilse de, sonuç istenilen gibi olmaz. Elleri silahlı olan bu insanlar birbirinden şüphe eder duruma gelmiştir ve kimin kime sıkacağı belli değildir.

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN


3. Soysuzlar Çetesi (2009) - IMDb: 8.3

Quentin Tarantino Filmleri

Soysuzlar Çetesi filmi, Quentin Tarantino’nun son yıllarda vizyona soktuğu en başarılı filmlerden bir tanesi… İkinci dünya savaşı sırasında Alman işgali altında olan Fransa’da başlayan filmde bir Nazi komutanı genç bir kızı gözleri önünde katleder. Katliamdan küçük kız kaçarak kurtulur ve Paris’e gider. Aynı tarihlerde Avrupa’da Yahudi askerler tarafından “Soysuzlar” isminde grup oluşturulur ve bu grup yüksek rütbeli Nazi askerlerine misilleme amacı güder. Paris’te kaos çıkması artık içten bile değildir.

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN


2. Zincirsiz (2012) - IMDb: 8.4

Quentin Tarantino Filmleri

Quentin Tarantino’nun birçok filminde yer alan kesişme olduğu bu filmde de kendisini gösteriyor. Zincirsiz filmi Amerikan İç Savaşını anlatan bir yapım. Filmde kesişen iki kişi ise Django ile Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz’dur. Filmde yer alan kahramanımız Django’nun tek bir amacı vardır. O amacı da eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen Schultz ile anlaşmaya varmaktır ve özgürlüğü karşısında da Brittle kardeşleri Schultz’a vermek. İşler istenildiği gibi gider ve anlaşma yerini getirilir. Ancak hikaye burada bitmez… Bu ikili artık bölgenin en çok aranan suçluları listesindedir…

Tür: Dram

FRAGMAN


1. Ucuz Roman (1994) - IMDb: 8.9

Quentin Tarantino Filmleri

Quentin Tarantino’nun efsanevi yapımlarından bir tanesi olan “Ucuz Roman” filmi, kendisini bir nevi dünyaya tanıtan bir yapım. Filmde, yer alan grupların hepsi farklı işlerle uğraşırken, hayat bu insanların yollarının bir yerde kesişmesine imkan sağlamaktadır. Bu birbirinden aykırı tiplerin yollarının kesişmesini efsanevi şekilde anlatan kült yapım Ucuz Roman’ı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN

Önerilen İçerik: En İyi Tom Cruise Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
0
3
0
2
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.