Brad Pitt'in Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 24 Filmi

Brad Pitt'in Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 24 Filmi
19.08.201920:06

Brad Pitt'in rol aldığı en iyi filmleri IMDb puanına göre listeledik. Hollywood'un en başarılı oyuncuları arasında gösterilen Brad Pitt'in fantastik filmleri, dram filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, gerilim filmleri, romantik filmleri sizlerle..

Haber güncelleme tarihi 01.12.2020 16:57

Aksiyon ve Bilim Kurgu Türünde Unutulmaz Brad Pitt Filmleri

Brad Pitt'in aksiyon filmleri ve bilim kurgu filmleri kategorilerini süsleyen onlarca filmi arasından seçtiğimiz en iyi 25 filmi sizlere sunuyoruz. İşte en iyi Brad Pitt filmleri.

Brad Pitt filmleri;


24. Mrs. and Mr. Smith (2005) - IMDb: 6.5

mrs.-and-mr.-smith-(2005).jpg

Başrolünde Angelina Jolie ve Brad Pitt'in rol aldığı aksiyon dolu bu casusluk filmini soluksuz izleyeceğinizden eminiz. İki başarılı aktörün sinemaya kazandırdığı bu başyapıtta farklı teşkilatlar için ajanlık yapan ve birbirlerinden haberdar olmayan iki karı kocayı seyrediyoruz. En iyi Angelina Jolie ve Brad Pitt filmlerinden biri olan Mrs. and Mr. Smith'i mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Komedi, Casusluk, Romantik

Yönetmen: Doug Liman

Oyuncular: Brad Pitt, Angelina Jolie, Vince Vaughn   


23. Dünya Savaşı Z (2013) - IMDb: 7.0

Brad Pitt Filmleri

2013 yılında vizyona giren “World War Z” filmi, Güney Kore’de ortaya çıkan bir virüsün insanlığı ikiye bölüşünü konu etmektedir. Başrollerini Brad Pitt, James Badge ve David Morse’un oynadığı filmde, mutlu aile babası Gerry Lane yolunda gitmeyen durumlar olduğunu fark edecektir. İki kızını ve eşini güvenli bölgeye götüren Gerry, ikiye ayrılan dünyayı yeniden kurtarmak için büyük bir mücadeleye girişecektir. Gerry karakteri ve filmin yapımcılığı Brad Pitt tarafından gerçekleştirilmiştir.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Brad Pitt, Mireille Enos, Elyes Gabel


22. Ocean’s 13 (2007) - IMDb: 7.0

Brad Pitt Filmleri

Ocean’s serisinin 3.filmi olan "Ocean’s Thirteen", ABD’li senarist Steven Soderbergh tarafından yönetilmiştir. Başrollerini Brad Pitt, Matt Damon ve Al Pacino’nun oynadığı filmde, ülkenin en ünlü soyguncu çetesi bu kez kendi kumarhanelerinde yeni bir macera atılacak. Bir yandan soygunlara devam eden çete, diğer yandan kumarhaneyle ilgilenmek zorunda kalacaklardır. Takımın bir parçası olan Rueben Tishkoff, acımasız kumarhaneci Willie Banks’tan büyük bir kazık yiyecektir. Artık intikam vakti gelmiştir…

Tür: Gerilim, Komedi, Polisiye

Yönetmen: Steven Soderbergh

Oyuncular: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon


21. Aramızda Casus Var (2008) - IMDb: 7.0

Brad Pitt Filmleri

Yapım ve senaryo yazarlığını Joel ve Ethan Ceon’in üstlendiği “Burn After Reading” komedi filmi, 2008 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Başrollerinde Brad Pitt, Tilda Swinton, John Malkovich ve George Clooney’in yer aldığı film, CIA’dan alkol sebebiyle atılmış bir ajanın intikam hırsını konu etmektedir. Emekli ajan Ozzie Cox, CIA’dan intikam almak için tüm gizli bilgileri bir cd içerisine kayıt etmiştir. Ajanın boşanmak üzere olduğu eşi Katie, cd’yi çalma kararı alacaktır. Katie, cd’yi bir spor salonunda unutması üzerine hikaye bambaşka bir boyut kazanacaktır. Spor salonu sahipleri Chad ve Linda, emekli ajan Ozzie Cox’a şantaj yapmaya çalışacaklardır.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen

Oyuncular: George Clooney, Brad Pitt, Frances McDormand


20. Müttefik (2016) - IMDb: 7.1

Brad Pitt Filmleri

Akademi Ödüllü Amerikalı Robert Zemeckis yönettiği, Steven Knight’ın yazdığı “Allied”, İkinci Dünya Savaşı dönemini anlatan romantik gerilim filmidir. 2016 yılının sonlarında izleyiciyle buluşan film, birbirine aşık olan iki farklı dünyaların insanlarını konu almaktadır. İstihbarat subayı Max Vatan, Fransız direniş savaşçısı Marianne Beausejour ile Kuzey Afrika’da tanışmaktadır. Birbirine gönlünü kaptırın ikili, savaş sonunda döndükleri Londra şehrinde ilişkilerini yeniden gözden geçireceklerdir.

Tür: Gerilim, Romantik, Dram

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Brad Pitt, Marion Cotillard, Jared Harris


19. Casus Oyunu (2001) - IMDb: 7.1

Brad Pitt Filmleri

Top Gun, Gazap Ateşi, Denizde İsyan ve Çılgın Romantik gibi başarılı filmlerin yönetmenliğini yapmış Tony Scott, 2001 yılında vizyona giren “Spy Game” filminin yönetmen koltuğunda oturuyor. Başrollerini Brad Pitt, Robert Redford, Catherine McCorm ve Stephen Dillane’ın gerçekleştirdiği filmde, CIA’nın en başarılı 2 ajanının hikayesi konu edilmektedir. Muir ve Bishop ikilisi, tüm zorlu görevlerin üstesinden gelmenin huzur ve güvenini yaşamaktadır. Muir, emekli olma kararı aldığında ortağı Bishop, ağır bir suçlamaya maruz kalacaktır. Eğer Muir son görevini yerine getirmezse, can dostu iş arkadaşı Bishop hayatta olmayacaktır.

Tür: Suç, Gerilim

Yönetmen: Tony Scott

Oyuncular: Robert Redford, Brad Pitt, Catherine McCormack


18. Tibet’te Yedi Yıl (1997) - IMDb: 7.1

Brad Pitt Filmleri

En İyi Film Oscar’ı ve sayısız ödüle sahip Fransız film yapımcısı Jean-Jacques Annaud’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Seven Years In Tibet” filmi, 1997 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Tamamen gerçek bir hikayeden yola çıkılarak hazırlanmış film, bir dağcının 7 yıl boyunca Tibet’te geçirdiği zamanı anlatmaktadır. Brad Pitt’in başrolünde oynadığı filmin vizyona girmesinin ardından Çin hükumeti, Pitt’in Çin’e girişini yasaklamıştır.

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: Jean-Jacques Annaud

Oyuncular: Brad Pitt, David Thewlis, B.D. Wong


17. Bizi Ayıran Nehir (1992) - IMDb: 7.2

Brad Pitt Filmleri

Bizi Ayıran Nehir filmi, Amerikalı yazar Norman Maclean’ın 1976 yılında yazdığı otobiyografik romanı “A River Runs Through It” kitabından uyarlanmıştır. Film, Montana’da yaşamakta olan ailenin balık tutma sanatını konu almaktadır. Presbiteryen papazı baba ve iki oğlu arasında geçen avlama sanatı, iki erkek çocuktan Norman’ın eğitimine uzakta devam etme kararı almasıyla değişecektir. Diğer kardeş Paul ise Montana’da kalarak gazetecilik okumaya karar vermektedir. Zamanla aile bağlarının zayıfladığı Paul ve Norman kardeşler, aralarında ki sır perdesini balık avlama sanatında gizlemektedir.

Tür: Dram, Uyarlama

Yönetmen: Robert Redford

Oyuncular: Craig Sheffer, Brad Pitt, Tom Skerritt


16. Truva (2004) - IMDb: 7.2

Brad Pitt Filmleri

2004 yılından beyazperdeye aktarılan “Troy” filmi, Eski Yunan uygarlığında şair Homeros’un yazdığı İlyada Destanı’nı ele almaktadır. Alman film yönetmeni Wolfgang Petersen’ın yönetmenliğini yaptığı filmde, Brad Pitt ve Diane Kruger başrol oynamaktadır. M.Ö. 1250’li yılları konu alan filmde, Truva Prensi Paris’in Isparta Kraliçesi Helen’i kocasını terk edip kendisiyle Truva’ya gelmesi için ikna edecektir. Helen’nin kocası Menelaus, karısının Truvalılar tarafından kaçırıldığını öğrenmesi üzerine kardeşi Agamemnon ile beraberinde Truva’ya savaş açacaklardır.

Tür: Dram, Peplum

Yönetmen: Wolfgang Petersen

Oyuncular: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom


15. Joe Black (1998) - IMDb: 7.2

Brad Pitt Filmleri

Yapımcılığını Universal Studios’un üstlendiği “Joe Black” filmi, 1998 yılında vizyona girmiş dram ve fantastik türün en güzel örneklerindendir. Başrolünü Brad Pitt’in oynadığı film, medya sektörünün sayılı zenginlerinden William Parrish’in kızı John adında bir adama aşık oluşuyla değişen hayatını konu almaktadır. Kızı Drew adlı şirkette çalışan bir adamla evlenmek üzereyken John adında bir adama aşık olacaktır. Aynı dönem medya şirketinin geleceği hakkında karar vermeye çalışan babası, John için bambaşka seçenekler çıkartacaktır..

Tür: Dram, Romantik, Fantastik

Yönetmen: Martin Brest

Oyuncular: Brad Pitt, Anthony Hopkins, Claire Forlani


14. Fury (2014) - IMDb: 7.6

Brad Pitt Filmleri

Başrollerini Brad Pitt, Shia LaBeouf, Michael Pena, Jon Bernthal ve Logan Lerman’ın aldığı “Fury” filmi, 2014 yılında beyazperdeye aktarılan heyecan verici savaş filmidir. İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerini konu eden film, 5 askerin 300 düşman askerine karşı savaşmak zorunda kaldığı 24 saati anlatacaktır. Yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiği savaştan biran önce zaferle ayrılmak isteyen 5 ABD askeri, Almanya’nın ortasında zırhlı araçlarıyla kalan son Amerikalılar olduklarını öğrenecekler…

Tür: Dram, Aksiyon

Yönetmen: David Ayer

Oyuncular: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman


13. Kardeş Gibiydiler (1996) - IMDb: 7.6

Brad Pitt Filmleri

Sleepers filmi, 1995 yılında yayımlanan Lorenzo Carcaterra’nın “Kardeş Gibiydiler” romanından uyarlanmıştır. Film, New York’un köhne sokaklarında yaşayan bir grup gencin tehlikeli yaşamını ele almaktadır. Ansızın bir adamın hayatını tehlikeye atan 4 genç, polis ekipleri tarafından bir yıllığına ıslah merkezine götürüleceklerdir. Islah evinde kaldıkları süre boyunca dövülen, tecavüz edilen ve psikolojik baskıya maruz kalan gençler, hayatları boyunca geçmeyecek büyük bir travmaya sahip olacaklardır.

Tür: Dram, Suç

Yönetmen: Barry Levinson

Oyuncular: Robert De Niro, Dustin Hoffman, Vittorio Gassman, Brad Pitt


12. Kazanma Sanatı (2011) - IMDb: 7.6

Brad Pitt Filmleri

2011 yılında vizyona giren “Moneyball” filmi, dönemin en sevilen biyografi ve spor filmleri arasında yer almaktadır. Yazar Michael Lewis’in 2003 yılında kaleme aldığı “Kazanma Sanatı” romanından beyazperdeye aktarılan filmin başrolünde Brad Pitt, Jonah Hill ve Chris Pratt oynamaktadır. Filmde Billy Beane karakterine hayat veren Brad Pit, “Oakland A” beysbol takım kaptanı olarak bilinmektedir. Oldukça sınırlı bütçeye sahip takım, zengin kulüplere dahi kafa tutmaktadır. Yoktan bir takımı var eden Billy, beysbol sanatının inancıyla çabalamaya devam edecektir…

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: Bennett Miller

Oyuncular: Brad Pitt, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman


11. Vampirle Görüşme (1994) - IMDb: 7.6

Brad Pitt Filmleri

Vampirle Görüşme filmi, Anna Rice’ın 1976 yılındaki “Interview With The Vampire” romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. Başrollerini Tom Cruise ve Brad Pitt’in yönettiği film, soylu Louis’in vampir Lestat tarafından ısırılmasını konu almaktadır. Lestat tarafından ısırılarak vampire dönüşen Louis, insanları öldürmek istememesinden dolayı farklı arayışlar içerisine girecektir.

Tür: Dram, Fantastik

Yönetmen: Neil Jordan

Oyuncular: Tom Cruise, Brad Pitt, Stephen Rea


10. Ocean’s 11 (2001) - IMDb: 7.8

Brad Pitt Filmleri

“Ocean’s 11”, Lewis Milestone’un 1960 yılında yönettiği Ocean’s Eleven filminden uyarlanmıştır. ABD’li senarist Steven Soderbergh tarafından yönetilen filmin başrolünde Brad Pitt, Matt Damon ve Julia Roberts yer almaktadır. Aksiyon adamı Danny Ocean, New Jersey hapishanesinden şartlı tahliyeyle bırakılmasına 24 saat kalmıştır. Bir sonraki vurgunun peşine düşen karizmatik mahkum, belirlediği 3 kuralı hatırlayacaktır. Kimseye zarar verme bu bir, hak etmeyenden çalma bu iki, kaybeden hiçbir şeyin yokmuş gibi davran bu da üç. Danny, boşandığı eşinin sevgilisi Terry’nin kumarhanesinden 150 milyon dolarlık vurgun yapmaya hazırlanacaktır..

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Steven Soderbergh

Oyuncular: George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts


9. The Big Short (2015) - IMDb: 7.8

Brad Pitt Filmleri

Michael Lewis’ın “Büyük Açık” romanından uyarlanan film, Adam McKay tarafından 2015 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerinde Brad Pitt, Cgristian Bale, Steve Carell ve Ryan Gosling’in yer aldığı fimde, 2007 ile 2010 yılları arasındaki ekonomik kriz ele alınmaktadır.

Tür: Komedi, Biyografi, Dram

Yönetmen: Adam McKay

Oyuncular: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt


8. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008) - IMDb: 7.8

Brad Pitt Filmleri

F.Scott Fitzgerald’ın 1922 yılında yayımladığı kısa öyküsünden uyarlanan filmin yönetmenliğini David Fincher üstlenirken senaryo yazarılığını Oscar ödüllü senarist Eric Roth yapmaktadır. "The Curious Case Of Benjamin Button" filminde, ölüm döşeğinde olan Daisy Williams’ın hastane odasında kızına en yakın dostu Benjamin’in günlüğünü okumasını istemesiyle başlamaktadır. Sıradışı bir yaşam öyküsüne sahip olan Benjamin Button, hayata geldiği günden itibaren geriye doğru yaşamaktadır. 80’li yıllarda bir genç olarak hayata gelen Benjamin Button, her geçen yıl bebeklik dönemine doğru gitmektedir.

Tür: Romantik, Dram, Fantastik

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Julia Ormond


7. 12 Maymun (1995) - IMDb: 8.0

Brad Pitt Filmleri

Geleceği görmenin bir ödül değil ıstırap olduğunu anlatan “12 Monkeys” filmi, 1995 yılında beyazperdeyle buluşmuştur. Başrollerinde Brad Pitt, Bruce Willis, Madeleine Stowe ve David Morse’un oynadığı film, yüzlerce yıl sonrasına götürmeyi başaracaktır. Filmde insanlığın yok olmasına sebep olacak virüs her geçen gün milyonlarca can almaya devam etmektedir. Virüsün nedenini keşfeden insanlar, geriye yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edeceklerdir. Kendini ansızın yedi yıl geriye götürecek olan mahkum James Cole, dönemin insanları tarafından akıl hastası olarak nitelendirilecektir. Zamana yolculuk filmleri arasında son derece önemli olan 12 Maymun, Terry Gilliam tarafından yönetilmiştir.

Tür: Dram, Fantastik

Yönetmen: Terry Gilliam

Oyuncular: Bruce Willis, Madeleine Stowe, Christopher Plummer


6. 12 Yıllık Esaret (2013) - IMDb: 8.1

Brad Pitt Filmleri

“12 Years A Slave” filmi, New York şehrinde bir siyahi olarak doğmuş Solomon Northup’un yaşamını konu almaktadır. Müzik piyasasıyla ilgilenen Solomon, 2 adam ile tanışmak için Washington’a gidecektir. Northup, 1841 yılında Wahington DC’de kaçırılarak 12 yıl boyunca köle olarak satılacağından habersizdir. Özgürlüğünü geri kazanmaya çalışan genç siyahi, sevdikleri için tüm zorlu mücadeleleri göze almaya hazırdır.

Tür: Dram, Tarih

Yönetmen: Steve McQueen (II)

Oyuncular: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch, Brad Pitt


5. Bir Zamanlar Hollywood’da (2019) - IMDb: 8.2

Brad Pitt Filmleri

Once Upon A Time…in Holywood filmi, ünlü yönetmen Quentin Tarantino tarafından beyazperdeye aktarılmış 2019 yapımlı dram filmidir. Başrollerini Brad Pitt, Leonardo DiCaprio ve Margot Robbie’nin paylaştığı film, 1969 yılı Los Angeles’ta popüler bir dizide oynamış TV aktörünün film sektörüne girişini anlatmaktadır. ABD’nin azılı suçlusu Charles Manson’un müritleri tarafından öldürülen Sharon Tate ve arkadaşları, korkunç bir cinayete kurban gitmektedir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Quentin Tarantino

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie


4. Soysuzlar Çetesi (2009) - IMDb: 8.3

Brad Pitt Filmleri

İki Oscar ödülüne sahip yönetmen ve oyuncu Quentin Tarantino’nun elinde çıkan “Inglourious Basterds” filminin başrolünde Brad Pitt ve beraberinde yönetmen Quentin, Eli Roth, Diane Kruger, Christoph Waltz yer almaktadır. Alman kuşatması altında kalan Fransa’da yaşayan Shosanna, ailesinin acımasızca katledilmesine tanıklık etmektedir. Paris’e kaçarak yeni bir hayat kuran kadın, kendi askerlerini Nazilere karşı örgütleyen Yahudi Teğmen Raine ile yolları kesişecektir. Bir sinema salonunda ansızın bir araya gelen Shosanna ve Teğmen Raine birde Alman aktris dahil olacaktır.

Tür: Dram, Aksiyon

Yönetmen: Quentin Tarantino

Oyuncular: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz


3. Snatch (2000) - IMDb: 8.3

Brad Pitt Filmleri

İngiliz senaryo yazarı Guy Ritchie’nın yönetmen koltuğunda oturduğu “Kapışma” filminin başrolünde Brad Pitt ve Jason Statham yer almaktadır. Londra’nın suça boğulmuş yeraltı dünyasını konu alan film, çalınan elmas ve boks dünyasında dönen illegal işlerin peşine düşmektedir. Birbirinden tamamen bağımsız görünen iki hikaye, ortak bir noktada kesişeceği günü beklemektedir.

Tür: Polisiye, Komedi

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular: Jason Statham, Brad Pitt, Vinnie Jones


2. Yedi (1995) - IMDb: 8.6

Brad Pitt Filmleri

En İyi Film Dalında MTV Ödülü’ne layık görülmüş “Seven” filmi, Hristiyanlığın 7 ölümcül günahını işlemiş kişileri vahşice katleden seri bir katili ve onun peşine düşen iki polis dedektifini konu almaktadır. 16 Şubat 1996 tarihinde izleyiciyle buluşan filmin başrollerinde Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey ve Gwyneth Paltrow bulunmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Akademi Ödülü’ne sahip sinema ve klip yönetmeni David Fincher yer almaktadır.

Tür: Dram, Gizem

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow


1. Dövüş Kulübü (1999) - IMDb: 8.8

Brad Pitt Filmleri

Fight Club filmi, Amerikalı yazar Chuck Palahniuk’un “Dövüş Kulübü” adlı romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. 1999 yılında sinema izleyicisiyle buluşan filmin başrollerinde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Carter yer almaktadır. Filmin baş karakteri Jack, sıradan bir sigortacı olarak hayatını devam ettirmektedir. Uykusuzluk hastalığına yakalanan genç sigortacı, bu durumdan kurtulmak için psikolojik terapilere katılmaktadır. Tedavi merkezinde tanıştığı Marla ve Tyler Durden ile hayatı değişecek olan Jack, hakkında asla konuşulmaması gereken “Dövüş Kulübü” ile tanıştıracaktır.

Tür: Dram, Aksiyon

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter

Önerilen İçerik; En İyi Emma Watson Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
10
47
9
8
6
6
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.