Jason Statham Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Jason Statham Filmleri

Jason Statham Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Jason Statham Filmleri
16.08.201913:49

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Jason Statham'ın gelmiş geçmiş en iyi filmlerini spoiler vermeden IMDB puanlarına göre sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Jason Statham filmleri!

Haber güncelleme tarihi 22.12.2019 11:33

Jason Statham Filmleri - IMDB Puanına Göre En İyi Jason Statham Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Jason Statham fimlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz.
Jason Statham Filmleri;

1. Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998) - IMDB: 8.2

lock,-stock-and-two-smoking-barrels.jpg

Guy Ritchie'nin yönetmenliğini yaptığı Ateşten Kalbe Akıldan Dumana, bir arkadaş grubunun hayatına odaklanmaktadır. Dahice bir plan yapan bu arkadaş grubu kumarda yüklü bir miktar kazanmayı hedeflemiştir. Başlarına beklenmedik olaylar gelen bu dört arkadaşın mücadelesini izliyoruz. 
Tür: Polisiye

Fragman


2. Taşıyıcı (2002) – IMDB: 6.8

the-transporter.jpg

Corey Yuen, Louis Leterrier'in birlikte yönettiği The Transporter, hayatının bir kısmını bir özel operasyon biriminin önemli bir parçası olarak geçiren Jason Statham (Frank)'in hayatına odaklanmaktadır. Frank bilmediği ve öğrenmek istemediği müşterilerinden paketler alarak onları istenilen yerlere ulaştırır. Bir gün aldığı paketin içindeki hareket etmeye başladığında, bütün kurallarını bozacaktır. 
Tür: Aksiyon, Polisiye, Gerilim

Fragman


3. Kapışma (2000) – IMDB: 8.3

snatch-001.jpg

Londra’nın suçla örülü yeraltı dünyasında vuku bulan iki farklı hikayeyi ele alan filmin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturuyor. Jason Statham'a filmde Brad Pitt ve Vinnie Jones gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Snatch'te garip boksörler, kurnaz menajerleri, Rus mafyası, ne yaptığını bilmeyen soyguncular, bir elmas ve Londra’nın yeraltı dünyasında geçen birbirinin yolunu kesen iki hikayeyi izliyoruz.
Tür: Polisiye, Komedi

Fragman


4. İtalyan İşi (2003) – IMDB:7.0

the-italian-job-.jpg

F. Gary Gray'in yönetmen koltuğunda oturduğu The Italian Job,  1969 yılında Michael Caine’in başrolü canlandırdığı, Peter Collinson yapımı filmin, bu kez Mark Wahlberg, Charlize Theron ve Edward Norton’dan oluşan bir oyuncu kadrosu ile yeniden beyaz perdeye aktarılmış versiyonudur. 1969 yılındaki İngiliz yapımı filmin yeniden çevrimi olan filmde Jason Statham, soygun ekibindeki Handsome Rob adlı karaktere hayat vermiştir.
Tür: Aksiyon, Gerilim, Polisiye

Fragman


5. Banka İşi (2008) – IMDB: 7.3

the-bank-job.jpg

Kraliyet ailesiyle bağlantıları olan cinayet, yolsuzluk ve seks skandalını konu alan hikayesiyle The Bank Job, 2008 yapımı bir polisiye gerilim filmidir. Tesadüfen bulunan yolsuzluk ve skandallara sürükleyecek saklı kalması gereken sırlar ile başa çıkabilecekler mi?
Tür: Gerilim, Polisiye

Fragman


6. Tetikçi (2006) – IMDB: 7.0

crank-.jpg

Mark Neveldine ve Brian Taylor'ın yönetmenliğini birlikte yaptığı Crank'ta Chev, bir tetikçidir ve aslında bu işe son verme kararı almıştır. Umulmadık bir anda kendisine enjekte edilen bu zehirden kurtulana dek hayatta kalmasının bir tek yolu vardır. Arkadaşı ve doktoru olan Miles, panzehir bulunana dek adrenalin seviyesini yüksek tutması gerektiğini söyler. Heyecanlı ve aksiyon dolu Crank'ta o tehlikeli anlar tam da burada başlar!
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


7. London (2005) - IMDB: 6.5

london.jpg

Başrollerinde Jessica Biel ve Jason Statham'ın yer aldığı romantik, dram filmi London'ın yönetmen koltuğunda Hunter Richards oturuyor. Syd (Chris Evans), kız arkadaşı London (Jessica Biel) tarafından terk edilmiştir. Birkaç ay sonra New York’taki bir çatı katındaki partide Bateman (Jason Statham) adındaki gizemli İngiliz bir adamın yardımıyla eski kız arkadaşını geri kazanmaya çalışacaktır. 
Tür: Romantik, Dram

Fragman


8. Ölüm Hattı (2004) - IMDB: 6.5

cellular.jpg

Genç bir adamın telefonu beklenmedik bir zamanda bilinmeyen bir numara tarafından çalar. Telefonun diğer ucundaki kadın kaçırıldığını ve kocasının ve çocuklarının da tehlikede olduğunu söyler. David R. Ellis'in yönetmenliğini yaptığı Cellular filminin oyuncu kadrosunda ise, Kim Basinger, Chris Evans, Eric Christian Olsen gibi isimler yer alıyor.
Tür: Gerilim

Fragman


9. Tabancı (2005) - IMDB: 6.4

revolver-.jpg

Kumarbaz Jake Green (Jason Statham), bu sefer girdiği oyunda sadece parasını değil, hayatını da masaya koyacaktır. Film, sinema sektörüne beraber giriş yapan aktör-yönetmen ikilisi Jason Statham ve Guy Ritchie’yi yeniden buluşturur.
Tür: Polisiye - Aksiyon

Fragman


10. Kaos (2005) - IMDB: 6.5

chaos-.jpg

Tony Giglio'nun yönetmenliğini yaptığı Chaos filminin başrollerinde Jason Statham, Ryan Philippe ve Wesley Snipes gibi isimler yer alıyor. Bir çaylak ve bir görmüş geçirmiş polis memuru ünü bütün mecralara yayılmış bir banka soyguncusunun peşine düşecektir. Film daha sonra Expendables serisinde bir araya gelecek Jason Statham ve Wesley Snipes’ı ilk kez beyaz perdede buluşturur.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


11. Sıradışı Sanıklar (2001) - IMDB: 6.5

mean-machine.jpg

Hapse giren bir futbol yıldızının, diğer mahkumlarla birlikte gardiyanlara karşı bir futbol maçı düzenlediği Mean Machine filminin yönetmenliğini Fabien Onteniente yapmıştır.  Başrolde gördüğümüz Vinnie Jones, James Flemyng ve Jason Statham tekrardan bir filmde bir araya gelmiştir.
Tür: Komedi

Fragman


12. Ölüm Yarışı (2008) - IMDB: 6.4

death-race.jpg

Dünyayı kasıp kavuran en büyük spor bir yarış olmuştur. Bu araba yarışında mahkumlar galip gelmek için birbirlerini öldürmelidirler. 1975’teki Death Race 2000 filminin 2008 yılında yeni versiyonu olan bu filmin yönetmenliğini Paul W.S. Anderson üstlenmiştir.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


13. Taşıyıcı 2: Nefes Nefese (2005) - IMDB: 6.3

transporter-2.jpg

Frank bu sefer Miami’de taşıyıcılık işini başarılı bir şekilde sürdürürken karşımıza çıkıyor. ABD'nin kıdemli yetkililerinden birinin oğlunun kaçırılması üzerine Frank o çocuğu bulmalı ve korumalıdır.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


14. War (2007) - IMDB: 6.2

war-(2007).jpg

Çinli aksiyon yıldızı Jet Li ve Hollywood filmlerinin gözde ismi Jason Statham’ı ilk defa birlikte gördüğümüz War filminin yönetmen koltuğunda Philip G. Atwell oturuyor. Bir FBI ajanı, ortağını öldüren gizemli suikastçiyle intikam alma amacıyla karşı karşıya geldiği bu film, oldukça keyifli dakikalar geçirebileceğiniz aksiyon filmlerinden biridir. 
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


15. Parker (2013) - IMDB: 6.2

parker-001.jpg

Taylor Hackford'un yönetmen koltuğunda oturduğu Parker filminin başrollerinde  Jason Statham, Jennifer Lopez, Michael Chiklis gibi ünlü isimler yer alıyor. kibi tarafından ihanete uğrayan kuralcı hırsız Parker (Jason Statham), kılık değiştiriyor ve gizemli bir kadınla (Jennifer Lopez) ortak olarak ekibinin gerçekleştireceği son soygunu bütün gücüyle bozmaya çalışıyor.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


16. Blitz (2011) - IMDB: 6.2

blitz-.jpg

Elliott Lester'in yönetmenliğini yaptığı Blitz filminde  Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen gibi isimler boy göstermektedir. İrlandalı ünlü suç romanı yazarı Ken Bruen’in 2002’deki aynı isimli kitabından uyarlanan bu filmde katı bir polis kendi meslektaşlarını öldüren bir seri katili yakalamak için görevlendirilir.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


17. Koruyucu (2012) - IMDB: 6.5

safe.jpg

Mei isimli 10 yaşındaki Çinli küçük bir kız çocuğunun matematik zekası etrafında şekillenen Safe filminin başrollerinde Jason Statham, Robert John Burke, Chris Sarandon gibi önemli isimler yer almaktadır. 
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


18. Homefront (2013) - IMDB: 6.5

homefront.jpg

Jason Statham, James Franco VE Winona Ryder'ın başrollerinde yer aldığı Homefront filminin yönetmeni Gary Fleder'dır. Eski bir DEA ajanı ailesiyle birlikte çatışmalardan uzak, sessiz bir kasabaya taşınır. Her şey yolunda gibi görünürken kısa süre sonra burada da yerel uyuşturucu çeteleriyle karşı karşıya gelecektir.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


19. Cehennem Melekleri (2010) - IMDB: 6.5

the-expendables-.jpg

Slyvester Stallone, Jason Statham ve Jet Li gibi aksiyon türünün yıldız isimlerinden oluşan filmde, bir diktatörü tahtından indirmek için CIA, eski ve emekli askerlerden oluşan bir paralı asker ekibini görevlendirecektir.
Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


20. Seçkin Tetikçiler (2011) - IMDB: 6.5

killer-elite.jpg

Aksiyon filmlerinin karizmatik oyuncusu Jason Statham ve yılların eskitemediği oyuncu Robert De Niro'nun bir araya geldiği Killer Elite 2011 yılında vizyona girmiş en iyi aksiyon filmlerinden biridir. İngiliz Gizli Servisi'nin eğitimli ve emekli üyelerinden biri, kendisini yetiştiren kişi zor durumda kalınca bu tehlikeli hayata geri dönmek zorunda kalır. Fakat dostunu kurtarmak için girişeceği bu macerada, karşısında en az kendisi kadar yetenekli bir diğer ajan bulunmaktadır.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


21. Mekanik (2011) - IMDB: 6.6

the-mechanic.jpg

Uzman bir kiralık katil işinin nasıl olduğunu bir çaylağa öğretmektedir. Ancak bu sırada suikast örgütünün başı öldürülünce, uzman ve çaylak ortak olup bu işi kişisel ve aksiyon dolu bir görev haline gelecektir. Simon West'in yönetmenliğini üstlendiği bu filmin başrollerinde Jason Statham, Ben Foster, Donald Sutherland gibi isimler yer almaktadır.
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


22. Cehennem Melekleri 2 (2012) - IMDB: 6.6

the-expendables-2.jpg

Başrollerinde Sylvester Stallone, Liam Hemsworth, Randy Couture gibi ünlü isimlerin yer aldığı The Expendables 2'nun yönetmenliğini Simon West üstlenmiştir. 80’ler ve modern aksiyon yıldızlarından oluşan ekip yeni ve kolay olarak gördükleri görevlerini tamamlarken içlerinden birisini kaybederler. Bütün Expendables ekibi kaybettikleri arkadaşları için intikam yüklü görevlerine yoğunlaşacaktır. 
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


23. Spy (2015) – IMDB: 7.0

spy.jpg

Melissa McCarthy tarafından oynanan masa başı işinde tıkılı kalmış bir CIA analisti, küresel bir felaketi başlatacak bir silah kaçakçısını durdurma görevi için gönüllü olur. Jason Statham yardımcı bir rolle komedi türünde de başarılı olabileceğini kanıtlamıştır.
Tür: Aksiyon, Komedi

Fragman


24. Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) – IMDB: 7.2

fast-and-furious-7.jpg

Dominic Toretto ve ekibi bu sefer karşısında kardeşinin intikamını almak için her şeyi yapabilecek Deckard Shaw’ı bulur. Uzun süredir süregelen film serisinin yıldızlarına Jason Statham, Deckard Shaw kötü karakteri olarak katılmıştır.
Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


25. Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) – IMDB: 6.7

the-fate-of-the-furious.jpg

Hızlı ve Öfkeli film serisinin sekizincisinin yönetmen koltuğunda F. Gary Gray'in oturuyor. Yapımın oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham,Charlize Theron, Lucas Black ve Kurt Russell gibi isimler alıyor. Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. 
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman
Önerilen İçerik; En İyi Aksiyon Filmleri - Mutlaka İzlemeniz Gereken 62 Aksiyon Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
103
5
1
1
8
117
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.