• DOLAR5,70250.24
  • EURO6,30440.06
  • ALTIN269,5800.41
  • BIST106.516-0.27

Sylvester Stallone Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Sylvester Stallone Filmleri

Sylvester Stallone Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Sylvester Stallone Filmleri
06.09.201915:13

Tüm dünyanın gözünde Rambo karakteriyle kahramanlaşan başarılı aktör Sylvester Stallone’un en iyi filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi Sylvester Stallone filmleri!

Haber güncelleme tarihi 06.09.2019 16:15

Sylvester Stallone Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Sylvester Stallone Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Sylvester Stallone filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. 

Sylvester Stallone Filmleri;

sylvester-stallone-filmleri.gif

1. Rocky (1976) -IMDB: 8.1

rocky-003.jpg

Başrollerinde Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John G. Avildsen oturmaktadır. Rocky Balboa boş zamanlarında yaşadığı küçük şehrin yerel kulüplerinden birinde boks yapan amatör bir boksördür. Amerika'da yeni yılın boks maçlarının programları tamamlanmak üzeredir, ancak Apollo Creed isimli yenilmez boksör sakatlanmıştır. Bu başarılı boksörün önerisi üzerine turnuvaya adı duyulmamış amatör bir boksör alınacaktır. Bu isim de Rocky'den başkası değildir.
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


2. Rambo: First Blood (1982) - IMDB: 7.7

rambo-first-blood.jpg

Yönetmenliğini Ted Kotcheff’in üstlendiği filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy gibi isimler yer alıyor. Bir çokları için Sylvester Stallone’nin en iyi performansını barındıran, çok az diyalog içeren İlk Kan filminde, Vietnam gazisi John Rambo küçük bir kasabanın şerifi tarafından taciz edilince kontrolden çıkar. Eski bir Yeşil Bereli olduğu farkedilinceye kadar iş işten geçer. Rambo bir polisi öldürüp kırsal alana kaçar.
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


3. Rocky IV (1985) - IMDB: 6.9

rocky-iv.jpg

Sylvester Stallone’un hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolünde yer aldığı filmde ona Talia Shire ve Burt Young gibi isimler eşlik ediyor. Rocky IV filminde Apollo Creed, Ivan Drago ile dövüşmenin arifesindedir. Rocky de dostu Creed'e bu maç için yardım etmektedir. Ancak Drago, maç esnasında Creed'i öldürür. Rocky, intikam duygusuyla dolup taşar. Bir maç ayarlayarak arkadaşının intikamını almaya karar verir. Ancak karşısında korkunç güçlü bir rakip vardır.
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


4. Cobra (1986) - IMDB: 5.8

cobra-(1986).jpg

Sylvester Stallone, Brigitte Nielsen, Reni Santoni gibi isimlerin başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise George P. Cosmatos oturuyor. Zombie Ekibi isimli grup, Los Angeles polis istasyonunun bir koludur. ‘Cobra’ lakaplı Marion Cobretti, bu ekipte çalışan bir polis memurudur. Gündem ve ortaya çıkan yeni bir faşist grubun arz ettiği tehlikeler Los Angeles polisini zorlu bir mücadeleye sürükleyecektir.
Tür: Aksiyon, Polisiye

Fragman


5. Rhinestone (1984) - IMDB: 3.8

rhinestone.jpg

Bob Clark’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Dolly Parton, Richard Farnsworth gibi isimler yer alıyor. Şarkıcı olan Jake, mesleği ile ilgili hayallerini gerçekleştirmek için Tennessee’den, New York’a gelir. Burada Freedy adında alçak bir adamın kulübünde çalışmaya başlayan Jake için başlarda her şey yolundadır. Ancak Jake, Freedy’nin yanından ayrılmaya karar verdiğinde işler değişir.
Tür: Komedi, Müzik

Fragman


6. Demolition Man (1993) - IMDB: 6.7

demolition-man.jpg

Yönetmen koltuğunda Marco Brambilla’nın oturduğu filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Wesley Snipes, Sandra Bullock gibi ünlü isimler yer alıyor. Bir suçlu, işlediği suçun cezası olarak dondurulur. Buz kalıbı içinde kalır. Bir terörist olan bu kişi yani Simon, kamu karşısında bir takım suçlar işlemiştir. Kendisini yakalayan polis John Spartan ne yazık ki bir planın içinde komplo altında kalır. 
Tür: Bilimkurgu

Fragman


7. Rocky III (1982) - IMDB: 6.8

rocky-iii.jpg

Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise yine Sylvester Stallone oturuyor. Rocky III filminde, Rocky hırs yapmış, Apollo Creed'i bir kere daha devirmiştir. Artık herkes yenilmez şampiyondan bahsetmeye başlamıştır. Eski rakibi Creed ile de güzel bir dostluk geliştirirler.
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


8. Cliffhanger (1993) - IMDB: 6.4

cliffhanger.jpg

Trey Brownell, Sylvester Stallone, Michael Rooker gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Renny Harlin oturuyor. Gösterime girdiği yıl dünya genelinde en çok hasılat elde eden yapımlardan biri olan film üç dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. İtalya’nın ikibin metre yükseklikteki Dolomit dağlarında geçen film bir kurtarma ekibinin başından geçen talihsiz olayla açılır. Ekipten Hal ve kız arkadaşı Sarah çaresiz bir biçimde Rocky dağlarının zirvesinde mahsur kalmışlardır.
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


9. The Specialist (1994) - IMDB: 5.4

the-specialist.jpg

Başrollerinde Sharon Stone, Sylvester Stallone, James Woods gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Luis Llosa oturuyor. Eski bir CIA ajanı olan ve patlayıcı bombalar üzerine uzmanlaşan Ray Quick’i kurumdan ayrıldıktan sonra özel çalışmaya başlamıştır. May Munro ise güzel ve bir o kadar da tehlikeli bir kadındır. Annesi ve babası henüz o daha küçükken mafyaya kurban giden May ailesinin intikamını almaya yemin etmiştir.
Tür: Aksiyon, Gerilim 

Fragman


10. Tango & Cash (1989) - IMDB: 6.4

tango--cash.jpg

Andrey Konchalovsky ve Albert Magnoli’nin yönetmenliğini beraber üstlendikleri filmin başrollerini Sylvester Stallone, Kurt Russell, Teri Hatcher gibi isimler paylaşıyor. Los Angeles Polis Departmanı’nında narkotik polisleri olan Ray Tango ve Gabriel Cash, birbirleriyle rekabet halinde olan iki değerli kanun adamıdır. Sovyetler Birliğin’nden Amerika’ya göç eden ünlü yönetmen Andrei Konchalovsky, bu filmle Hollywood’a adım atmıştır.
Tür: Aksiyon, Polisiye, Komedi

Fragman


11. Cop Land (1997) - IMDB: 6.9

cop-land.jpg

Güçlüler Bölgesi filminin başrollerinde Sylvester Stallone, Harvey Keitel, Ray Liotta gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise James Mangold oturuyor. New York yakınlarında, 1970'lerde inşa edilen Garrison isimli küçük kasaba sadece New York'lu polislerin yaşadığı yüksek güvenlikli bir yerleşim yeridir. Bir gün genç bir polis memuru olan Babbitt hatayla iki zenciyi öldürür ve ortadan kaybolur. Şoka giren halk bir an önce bu olayın çözümlenmesini ister.
Tür: Polisiye, Dram, Gerilim

Fragman


12. Assassins (1995) - IMDB: 6.3

assassins-.jpg

Suikast Çemberi filminin yönetmenliğini Richard Donner üstlenirken başrollerini ise Sylvester Stallone, Antonio Banderas, Julianne Moore gibi isimler paylaşıyor. Robert Rath, çok başarılı bir kiralık katildir fakat artık işini bırakmak istemektedir. Son işini almışken başka bir kiralık katille aynı hedefin peşinde olduğunu farkeder. Bu kendisinden daha genç, daha çılgın bir rakip olan Miguel Bain (Antonio Banderas)'dir.
Tür: Polisiye, Gerilim 

Fragman


13. F.I.S.T (1978) - IMDB: 6.4

f.i.s.t.jpg

Norman Jewison’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Rod Steiger, Peter Boyle gibi isimler yer alıyor. 1930lu yıllarda geçen öykü, sendikalaşmayla birlikte gelen mafya olgusunu beyazperdeye taşıyor.
Tür: Gerilim, Dram

Fragman


14. Oscar (1991) - IMDB: 6.5

oscar.jpg

Kızıma Dokunma filminin başrollerinde Sylvester Stallone, Ornella Muti, Peter Riegert gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise John Landis oturuyor. Film, babasına verdiği söz üzerine yasa dışı işleri bırakıp ‘dürüst’ bir iş adamı olmaya sıvanan bir mafya babasının, bununla uğraşırken bir yandan da kızını erkeklerden koruma çabalarını anlatmaktadır.
Tür: Komedi, Suç

Fragman


15. Bullet to the Head (2012) - IMDB: 5.7

bullet-to-the-head.jpg

İntikam Kurşunu filminin başrollerinde Sylvester Stallone, Sung Kang, Sarah Shahi gibi isimler yer alırken yönetmenliğini ise Walter Hill üstleniyor. Matz ve Colin Wilson'ın aynı isimli çizgi-romanından uyarlanan filmde, Sylvester Stallone Jimmy Bobo isimli bir kiralık katili canlandırıyor , New York Polis Departmanı'ndan genç bir dedektifle birlikte tehlikeli bir soruşturmanın içinde kalan ikili, ortak bir amaç uğruna bir ölüm kalım savaşına gireceklerdir. 
Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


16. D-Tox (2002) - IMDB: 5.3

d-tox.jpg

David Lewis (IV), Sylvester Stallone, Charles S. Dutton gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jim Gillespie oturuyor. Jack Malloy bir FBI ajanıdır. Federal örgütten bazı arkadaşları bir görev sırasında öldürülürler. Malloy ise bu olay sonucunda asıl suikast planının kendisi için yapıldığını düşünmektedir. Bir süre sonra katil, Malloy'un sevgilisini öldürür ve intihar eder. 
Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman


17. Rocky Balboa (2006) - IMDB: 7.1

rocky-balboa-.jpg

Lahmard J. Tate, Kevin King Templeton, Sylvester Stallone gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Sylvester Stallone oturuyor. Bundan otuz kadar uzun yıllar önce efsane bir boksör olan İtalyan Aygırı Rocky Balboa, onca kahramanlıktan sonra artık köşesine çekilmiştir çünkü artık yaşlanmıştır. Ruhunda değişen hiçbir şey yoktur. Halen aynı savaşçıdır o ancak bedeni aynı durumda değildir.
Tür: Dram, Aksiyon

Fragman


18. The Expendables (2010) - IMDB: 6.5

the-expendables--001.jpg

Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini ise yine Sylvester Stallone üstleniyor. ABD'nin sıklıkla çevre ülkelerin iç işlerine müdahalesinin görünürdeki çerçevesi "zalim diktatörleri alaşağı etmek" olarak belirlenir. Acaba bu doğru mudur? İşte Cehennem Melekleri adlı bu yapım da benzeri bir sorunun peşinde koşuyor. Filmde, bir Güney Amerika ülkesinin "kural tanımaz diktatörünü yıkmak" ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesi anlatılıyor. 
Tür: Aksiyon

Fragman


19. Creed (2015) - IMDB: 7.6

creed.jpg

Ryan Coogler’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini ise Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson gibi isimler paylaşıyor. Kimsesiz Adonis bir yetimhanede günlerini geçiren, aslında iyi bir çocuk olmasına rağmen kavgacılığı ile tanınan bir yetimdir. Bir gün babasını tanıdığını söyleyen bir kadın onu ziyarete gelir ve kendisini yetimhaneden çıkartmak istediğini söyler.
Tür: Dram

Fragman


20. Escape Plan (2013) - IMDB: 6.7

escape-plan.jpg

Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Mikael Hafstrom oturmaktadır. Ray Breslin, işinde son derece tanınan bir güvenlik tasarımcısıdır. Kendi tasarlayıp inşa ettiği üst düzey korumalı hapishanenin konuklarından biri ise kendisi olur. 
Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman


21. Grudge Match (2013) - IMDB: 6.4

grudge-match.jpg

Sylvester Stallone, Robert De Niro, Kevin Hart gibi isimlerin başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Peter Segal üstlenmektedir. Emekliye ayrılmak üzere olan iki boksör, karşılıklı son maçlarına çıkarlar. Son kez kozlar paylaşılırken tabii ki bahisçiler ve hayranlar bu büyük maçın takipçisi olacaklardır.
Tür: Komedi

Fragman


22. Judge Dredd (1995) - IMDB: 5.6

judge-dredd.jpg

Sylvester Stallone, Armand Assante, Max von Sydow gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran filmin yönetmen koltuğunda ise Danny Cannon oturuyor. Günümüzden bir asır sonrasında geçen film, teknolojinin üst seviyede olduğu hayali bir dünyada geçer. 100 yıl sonrasının New York şehri, Mega şehir olarak anılan son derece fütüristik bir yerleşim yeridir. Şehirde hüküm süren anarşik olayların en büyük önleyicisi polisler; ve bu polislerin en üst mertebesi de yargıçlardır. 
Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman


23. Rambo: Last Blood (2019) - IMDB:?

rambo-last-blood-.jpg

Başrollerinde Sylvester Stallone, Paz Vega, Sergio Peris-Mencheta gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Adrian Grunberg oturuyor. Rambo 5 filminde, eski bir asker olan John Rambo'yu Arizona'daki bir çiftlikte yaşarken yoğun bir şekilde Travma Sonrası Stres Bozukluğu ile baş etmeye çalışırken buluyoruz. Bulabildiği her yerde gündelik iş bulmaya çalışan ve hayatını idame ettirmeye çalışan Rambo, beladan uzak durmaya çabalamaktadır. 
Tür: Aksiyon

Fragman


24. Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) - IMDB: 7.6

guardians-of-the-galaxy-vol.-2.jpg

Yönetmen koltuğunda James Gunn’ın oturduğu filmin başrollerini Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista gibi ünlüler paylaşıyor. Ayesha, Galaksi’nin Koruyucuları’na oldukça değerli bir dizi bataryayı, boyutlar-arası bir canavardan koruma görevi verir. Karşılığında ise Gamora’nın kardeşi Nebula’yı Koruyucular’a teslim edecektir. Rocket baterileri çalınca Ayesha Koruyucular’ın gemisine saldırır. Geminin hasar alması sonucu yakınlardaki bir gezegene iniş yapmak durumunda kalırlar. 
Tür: Aksiyon, Macera

Fragman


25. Antz (1998) - IMDB: 6.5

antz.jpg

Dreamworks’ün Pixar'a cevabı niteliğinde olan AntZ'nin yönetmen koltuğunda Eric Darnell, Tim Johnson ikilisi oturuyorlar. Filmin seslendirme kadrosunda ise Woody Allen, Sharon Stone ve Gene Hackman gibi isimler yeteneklerini sergiliyor. Karıncalar topluluğunda sınıfsal bir hiyerarşiye dayanan bir düzen vardır. Sıradan bir karınca olan Z-4195 ise işçi sınıfına mensup bir karıncadır. Kişiliğinin getirileri nedeniyle kendisini oldukça değersiz bir yaratık olarak görmektedir. Bir gün Prenses Bala ile tanışma fırsatını yakalar.
Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Fragman

Önerilen İçerik; Jason Statham Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.