İzlenmesi Gereken En İyi ve En Yeni 17 Jet Li Filmi Önerisi (Güncel Liste)

İzlenmesi Gereken En İyi ve En Yeni 17 Jet Li Filmi Önerisi (Güncel Liste)
30.01.202012:30

Dövüş sanatlarında ki başarılarını sinema dünyasına taşımayı başaran ünlü aktör Jet Li’nin en iyi filmlerini sizler için derledik. İşte gelmiş geçmiş en iyi 17 Jet Li filmi…

Haber güncelleme tarihi 09.07.2021 12:48

IMDb Puanı Yüksek Jetli Filmleri Listesi

Çoğu aksiyon filminde rol alan başarılı oyuncu Jet Li, Bir Zamanlar Çin’de film serisi ile adını duyurmaya başladı. Dövüş filmlerindeki ustalığını oyunculuk kariyerine de çok iyi bir şekilde yansıtan Jet Li şimdiye kadar onlarca filmde rol almıştır. İşte başarılı oyuncu Jet Li’nin aksiyon filmleri listelerini süsleyen en iyi 17 filmi…

Jet Li Filmleri;

17. Mulan (2020) IMDb: 5.6

Jet Li Filmleri

Kadınların kocasını mutlu edip çocuk doğurmak için var olduğunun düşünüldüğü bir çağda yaşayan Mulan, bu durumdan hiç memnun değildir. İmparatorluk Ordusuna görev yapması için çağırılan Mulan’ın babası savaşa gidemeyecek kadar hastadır. Ailenin en büyük kızı olan Mulan erkek kılığına  girerek orduya katılır. Hua Jun isimli bir erkek olarak orduya katılan Mulan’ı çok zorlu bir mücadele beklemektedir.

Tür: Macera, Aile, Fantastik

Yönetmen: Niki Caro

Oyuncular: Liu Yifei, Donnie Yen, Gong Li, Jet Li

Fragman

Mulan Benzeri Filmler;

 • Aslan Kral (2019) IMDb: 6.9
 • Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) IMDb: 7.6
 • The Karate Kid (1984) IMDb: 7.3

16. Cehennem Melekleri 3 (2014) IMDb: 6.1

Jet Li Filmleri

Filmde konu, Barney ve askerlerinin son görevi tehlikeli bir silah tüccarının peşine düşmek ve elindeki gücü kötü kullanmasını engellemektir. Bir zamanlar Barney’in ortağı olan tüccarın Conrad Stonebanks olduğu anlaşılır. Barney Conrad’ın yıllar önce öldürüldüğünü zannetmektedir. Ekip, Stonebanks’i yok etmeye çalışırken başarısız olur ve önemli bir karar alarak dağılırlar. Eski ekip emekliye ayrıldıktan sonra Barney yeni kişilerle yeni bir ekip oluşturur. Yeni ekip Stonebanks’ı durdurmaya çalışır.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Patrick Hughes

Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Arnold Schwarzenegger

Fragman

Cehennem Melekleri 3 Benzeri Filmler;

 • Cehennem Melekleri 2 (2012) IMDb: 6.6
 • Cehennem melekleri (2010) IMDb: 6.5
 • Kaçış Planı (2013) IMDb: 6.7

15. Mumya – Ejder İmparatoru’nun Mezarı (2008) – IMDb: 5.2

jetli

Mumya serisi önceki filmlerinde olduğu gibi Ejder İmparatoru’nun Mezarı filmiyle de adından söz ettirmiş bir filmdir. Her bölümünde dolu dolu aksiyon ve macerayı izleten filmin başrollerinde Brendan Fraser ve Jet Li rol almıştır. Filmde iki bin yıllık uykusundan uyanan Ejder İmparatoru’nun dünya’nın başına bela olan mumyasına karşı verilen mücadele anlatılmıştır. Son derece keyifli bir aksiyon filmi olan Mumya – Ejder İmparatoru’nun Mezarında başarılı oyuncu Jet Li mükemmel bir oyunculuk performansı göstermiştir.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Rob Cohen

Oyuncular: Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello

Fragman

Mumya – Ejder İmparatoru’nun Mezarı Benzeri Filmler;

 • Mumya geri dönüyor (2001) IMDb: 6.4
 • Mumya (1999) IMDb: 7.0
 • Akrep kral (2002) IMDb: 5.5

14. Beşikten Mezara (2003) – IMDb: 5.8

jet li

2000’li yıllara damgasını vuran aksiyon filmi Beşikten Mezara’nın başrolünde Çinli aktör Jet Li rol almıştır. Farklı karaktere sahip iki polis bir görev için birlikte çalışmak zorunda kalırlar. İyi polis, kötü polis tabirine uyar nitelikte olan bu adamlar çete liderliği yapan bir adamın kızını kaçıran hırsızların peşine düşerler. Bolca aksiyon ve heyecan bulacağınız filmin yönetmen koltuğunda Andrzej Bartkowiak yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Andrzej Bartkowiak

Oyuncular: Jet Li, DMX, Tom Arnold

Fragman

Beşikten Mezara Benzeri Filmler;

 • Romeo ölmeli (2000) IMDb: 6.1
 • Ejder'in öpücüğü (2001) IMDb: 6.6
 • Tek (2001) IMDb: 5.9

13. Romeo Ölmeli (2000) – IMDb: 6.1

jet li

Yine bir Andrzej Barthkowiak filmi olan Romeo Ölmeli’de ünlü oyuncu Jet Li rol almıştır. Vizyona girdiği dönemde izlenme rekorları kıran bu aksiyon filminin konusu ise Amerika’nın bir mahallesinde siyahi ve Uzakdoğulu gangsterler arasındaki husumeti anlatmaktadır. Uzakdoğulu gangster lideri Po uğradığı saldırı sonucu ölünce Hong Kong’da hapishanede olan kardeşi Han bu haberi alır almaz hapisten kaçar ve Amerika’nın yolunu tutar. Han’ın artık tek bir amacı vardır o da kardeşinin intikamını almaktır.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Andrzej Bartkowiak

Oyuncular: Jet Li, Aaliyah, Isaiah Washington

Fragman

Romeo Ölmeli Benzeri Filmler;

 • Beşikten mezara (2003) IMDb: 5.8
 • Suikastçi (2007) IMDb: 6.2
 • Korkusuz (2006) IMDb: 7.6

12. Suikastçı (2007) – IMDb: 6.2

jet li

Aksiyon ve dövüş filmleri türünde iki usta ismini buluşturan filmin başrollerinde Jet Li ve Jason Statham rol almıştır. Philip G. Atwell’in yönetmenliğini yaptığı filmin konusu FBI ajanı Jack Crawford’un ortağı ve ailesini katleden suikastçıdan almaya çalıştığı intikamı anlatmaktadır. Başarılı oyuncu Jet Li filmin en gizemli sahnelerine imza atarken dövüş ve aksiyon sahneleriyle de izleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Tür: Aksiyon, Dövüş

Yönetmen: Philip G. Atwell

Oyuncular: Jason Statham, Jet Li, John Lone

Fragman

Suikastçı Benzeri Filmler;

 • Taşıyıcı 3 (2008) IMDb: 6.1
 • Parker (2013) IMDb: 6.2
 • Blitz (2011) IMDb: 6.2

11. Yasak Krallık (2008) – IMDb: 6.6

jet li

Çin’in en büyük iki aktörünü yan yana gördüğümüz bu filmin oyuncu kadrosunda Jet Li, Jackie Chan ve Collin Chou gibi isimler yer almıştır. Başarılı yönetmen Rob Minkoff imzalı film eski bir Çin efsanesinde geçen hikayeyi anlatmaktadır. Fantastik bir hikaye olarak sunulan film baştan sona kadar izleyicilerini de içine alan bir maceraya dalıyor. Jet Li, Yasak Krallık filminde Maymun Kral ve keşiş rollerine hayat vermiştir.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Yönetmen: Rob Minkoff

Oyuncular: Jet Li, Jackie Chan, Collin Chou

Fragman

Yasak Krallık Benzeri Filmler;

 • Şangay Şövalyeleri (2003) IMDb: 6.2
 • Madalyon (2003) IMDb: 5.3
 • Şanghaylı kovboy (2000) IMDb: 6.6

10. My Father İs A Hero (1995) – IMDb: 6.6

jet li

Bölgenin en iyi dedektifi olan Kung Wei azılı bir suç çetesinin içine sızmak üzere görev alır. Bunun için ilk önce hasta karısı ve çocuğunun gözleri önünde tutuklanması gerekir.  Bu olay sonucunda büyük bir üzüntü duyan küçük çocuk arkadaşlarının da onunla dalga geçmesi sonrasında babasının hain değil kahraman olduğunu kanıtlamak ister. Başrolünde Jet Li’nin rol aldığı filmin yönetmenliğini Corey Yuen yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Yönetmen: Corey Yuen

Oyuncular: Jet Li, Anita Mui, Miu Tse

Fragman

My Father İs A Hero Benzeri Filmler;

 • Zhong Nan Hai bao biao (1994) IMDb: 6.5
 • Kızıl ejder (1994) IMDb: 6.4
 • Hak hap (1996) IMDb: 6.1

9. Cehennem Melekleri 2 (2012) – IMDb: 6.6

jet li

Son yılların en iyi aksiyon film serisi Cehennem Melekleri filmi kadrosunda dünya ünlü aktörleri barındırmaktadır. Serinin ikinci filminde Jason Statham ve Sylvester Stallone’nin başlarında olduğu ekip Jean-Claude Van Damme’in ekibine karşı büyük bir mücadele verirler. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Jet Li’de filmin başrollerinden bir tanesidir.

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Simon West

Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

Fragman

Cehennem Melekleri 2 Benzeri Filmler;

 • Cehennem melekleri (2010) IMDb: 6.5
 • Cehennem Melekleri 3 (2014) IMDb: 6.1
 • Kaçış Planı (2013) IMDb: 6.7

8. Savaş Kralları (2007) – IMDb: 7.0

jet li

Tarihin en kanlı savaşlarının yaşandığı bir dönemde üç kardeş birlikte savaş meydanında kalırlar. Etraflarında binlerce düşman askeri olan kardeşler kahramanca bir mücadele vererek hayatta kalmaya çalışırlar. Aksiyon ve dram dolu hikayesi ile en iyi Jet Li filmlerinden biri olan Savaş Kralları ünlü yönetmen Peter Chan imzalıdır.

Tür: Dram, Tarih, Aksiyon

Yönetmen: Peter Ho-Sun Chan (as Peter Chan), Wai-Man Yip (co-director)

Oyuncular: Jet Li, Andy Lau, Takeshi Kaneshiro

Fragman

Savaş Kralları Benzeri Filmler;

 • Korkusuz (2006) IMDb: 7.6
 • Chi bi: Jue zhan tian xia (2009) IMDb: 7.6
 • Kızıl Uçurum (2008) IMDb: 7.4

 


7. Kır Zincirlerini (2005) – IMDb: 7.0

jet li

Aksiyon ve dramın bir arada güzelce işlendiği filmin başrollerinde sinemanın efsane ismi Morgan Freeman ile birlikte yer alan Jet Li yine mükemmel bir oyunculuk performansı sunmuştur. Yönetmen Louis Leterrier imzalı filmin konusu ise Danny isimli karakterin hayatı boyunca illegal dövüşlerde yer aldıktan sonra başına gelen bir felaketle değişen hayatı anlatılmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram

Yönetmen: Louis Leterrier

Oyuncular: Jet Li, Bob Hoskins, Morgan Freeman

Fragman

Kır Zincirlerini Benzeri Filmler;

 • Ejder'in öpücüğü (2001) IMDb: 6.6
 • Beşikten mezara (2003) IMDb: 5.8
 • Jing wu ying xiong (1994) IMDb: 7.5

6. The Legend (1993) – IMDb: 7.2

jet li

Başrolünde ünlü oyuncu Jet Li’nin yer aldığı film adı gibi efsane olan en iyi aksiyon filmlerinden biridir.  Birçok Jet Li filminde yönetmenlik yapan Corey Yuen bu filmde de yönetmenlik koltuğunda oturan isimdir. Dövüş filmi izlemek isteyenlere şiddetle önerdiğimiz filmde Jet Li, halk kahramanı olarak tanınan Fong Sai – Yuk karakterine hayat vermiştir. Film en iyi aksiyon filmi dalında Hong Kong film ödülü ve Altın At ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Komedi, Aksiyon, Tarih

Yönetmen: Corey Yuen

Oyuncular: Jet Li, Josephine Siao, Michelle Reis

Fragman

The Legend Benzeri Filmler;

 • Fong Sai Yuk 2 (1993) IMDb: 7.0
 • Wong Fei Hung (1991) IMDb: 7.3
 • Kızıl ejder (1994) IMDb: 6.4

5. Tai – Chi Master (1993) – IMDb: 7.2

jet li

Shaolin tapınağında başlayan macera iki arkadaşın dövüş sanatlarında en iyi olmalarıyla devam etmektedir. Yıllarca birbirlerini eğiten ve yaptıkları işten zevk alan ikili savaş zamanı geldiğinde de savaş meydanının en gözde askerleri olacaklardır. Çinli yönetmen Woo-Ping Yuen imzalı filmin başrollerinde dövüş filmlerinin usta ismi Jet Li ve Michelle Yeoh birlikte rol almışlardır.

Tür: Aksiyon, Dram, Komedi

Yönetmen: Woo-Ping Yuen (as Yuen Woo Ping)

Oyuncular: Jet Li, Michelle Yeoh, Siu-Ho Chin

Fragman

Tai – Chi Master Benzeri Filmler;

 • Fong Sai Yuk (1993) IMDb: 7.2
 • Yi tin to lung gei: Moh gaau gaau jue (1993) IMDb: 6.4
 • Kap ba ba dik sung (1995) IMDb: 6.6

4. Once Upon A Tıme Chına 2 (1992) – IMDb: 7.4

jet li

Usta oyuncu Jet Li’nin sinema sektöründe parlamasına sebep olan film serisi “Bir Zamanlar Çin’de” dövüş ustası Wong Fei-Nurg’un karşısına çıkan yeni düşmanı Kong adlı paralı askere karşı verdiği mücadeleyi anlatmaktadır. Çin hükümeti ile Avrupa devletleri arasında çıkan savaşın da ortasında kalan Wong bu sırada hem düşmanlarıyla hem de aklını kurcalayan aşkı ile uğraşmaktadır. Efsanevi dövüş sahneleriyle klasikleşen film en iyi Jet Li filmlerinden biri olarak gösteriliyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Romantik

Yönetmen: Mohsen Makhmalbaf

Oyuncular: Ezzatolah Entezami, Mehdi Hashemi, Mohamad Ali Keshavarz

Fragman

Once Upon A Tıme Chına 2 Benzeri Filmler;

 • Wong Fei Hung (1991) IMDb: 7.3
 • Jing wu ying xiong (1994) IMDb: 7.5
 • Shao Lin si (1982) IMDb: 6.9

3. Ocean Heaven (2010) – IMDb: 7.6

jet li

Dünyaca ünlü aktör Jet Lİ’nin şimdiye kadar rol aldığı filmler arasında yıldız gibi parlayan Ocean Heaven filmi otizimli bir çocuk ve onun için elinden gelen her şeyi yapan babasının hikayesini anlatmaktadır. Küçük bir kasabada yaşayan Wang, otizimli oğlu Dafu’nun hayata tutunabilmesi için çalışan iyi bir adamdır. En iyi Jet Li filmlerinden biri olan Ocean Heaven mutlaka izlenmesi gereken filmlerden birdir.

Tür: Dram

Yönetmen: Xue Xiao Lu

Oyuncular: Jet Li

Fragman

Ocean Heaven Benzeri Filmler;

 • Bu er shen tan (2013) IMDb: 4.6
 • Bai she chuan shuo (2011) IMDb: 5.8
 • Jian guo da ye (2009) IMDb: 4.9

2. Korkusuz (2006) – IMDb: 7.6

jet li

Yönetmen Ronny Yu imzalı Jet Li filmi “Korkusuz” Çin dövüş sanatları ustası Huo Yuanja’nın hayatı hakkında bilgiler veren tam bir baş yapıttır. Küçük bir çocuk olan Huo, babasının bir dövüş müsabakasında yenildiğini görünce ileride büyük bir dövüşçü olmaya yemin eder. Zamanı geldiğinde ise bu hayalini gerçekleştiren Huo hırsı ve öfkesi yüzünden sonrasında pişman olacağı kötü bir olaya sebep olur. Kendi içinde fırtınalar kopan Huo bir süre iç hesaplaşmalarını yapmak üzere insanların doğduğu büyüdüğü yeri terk eder.

Tür: Aksiyon, Dram, Biyografi

Yönetmen: Ronny Yu

Oyuncular: Jet Li, Shido Nakamura, Betty Sun, Yong Dong

Fragman

Korkusuz Benzeri Filmler;

 • Tek (2001) IMDb: 5.9
 • Ejder'in öpücüğü (2001) IMDb: 6.6
 • Savaş kralları (2007) IMDb: 7.0

1. Kahraman (2002) – IMDb: 7.9

jet li

Çin efsanelerine dayanan güzel filmlerden biri olan “Kahraman” başrolünde Jet Li’nin rol aldığı ünlü yönetmen Yimou Zhang imzalı 2000’li yılların en iyi filmlerinden biri olmuştur. Kral Qin’e düşmanlık eden 3 büyük savaşçıyı tek başına alt eden ana karakterimiz Çin sarayına davet edilir ve birçok ödüle layık görülür. Dövüş ve aksiyon sahneleriyle ön plana çıkan efsanevi film ünlü aktör Jet Li’nin en çok izlenen ve en güzel filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Aksiyon, Tarih

Yönetmen: Zhang Yimou

Oyuncular: Jet Li, Donnie Yen, Tony Leung Chiu Wai

Fragman

Kahraman Benzeri Filmler;

 • Parlayan hançerler (2004) IMDb: 7.5
 • Kırmızı Fenerler (1991) IMDb: 8.1
 • Gölge Savaşçı (2018) IMDb: 7.0
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
28
1
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.