Mafya Filmleri | Sinemanın Efsaneleşen En İyi 31 Yabancı Mafya Filmi Önerisi (2021)

Mafya Filmleri | Sinemanın Efsaneleşen En İyi 31 Yabancı Mafya Filmi Önerisi (2021)
04.07.201514:46

Tüm zamanların en çok izlenen, en kaliteli ve en iyi mafya (gangster) filmlerini özenle hazırladığımız bu içerikte bir araya getirdik. İşte, dünya sinemasında ise gangster filmleri olarak adlandırılan en kaliteli ve en iyi mafya konulu filmler…

Haber güncelleme tarihi 14.07.2021 09:57

En İyi Mafya Filmleri Listesi

Birçoğu Oscar ödüllü yapımlardan oluşan ve yer altı dünyasını işleyen en iyi mafya filmlerini bu içerikte listeledik. Listemizde İtalyan mafya filmleri, Amerikan mafya filmleri, Fransız mafya filmleri ve daha birçok unutulmaz film yer almaktadır. İşte aksiyon filmleri ve gerilim filmleri türlerinin de vazgeçilmezi olan, dünya sinemasında Gangster Filmleri, ülkemizde ise Mafya filmleri olarak anılan IMDb'de en yüksek puanı alan Çete filmleri...

Mafya Filmleri;

31. The Irishman (2019) – IMDb: 7.9

Mafya Filmleri

2. Dünya Savaşı’ndan sonra eski bir tetikçi olan Frank Sheeran evine dönmüştür. Zorlu bir dönemden geçen dünyada Frank hayatta kalabilmek için Bufalino isimli suç örgütüne katılır ve olaylar gelişir.

Tür: Gerilim, Biyografi

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De NiroAl Pacino, Joe Pesci

Fragman

The Irishman Tarzı Filmler;

 • Ronin (1998) – IMDb: 7.3
 • Korku Burnu – Cape Fear (1991) – IMDb: 7.3
 • Arka Sokaklar – Mean Streets (1973) – IMDb: 7.3

30. On The Waterfront (1954) IMDb: 8.1

mafya film önerileri

En iyi mafya filmlerinin başında gelen Rıhtımlar Üzerinde filminde liman işçisi olarak çalışan eski bir boksor Terry Mallon'ın hayatını konu almaktadır. Ringlerdeki başarılı kariyerini bırakıp liman işçisi olarak çalışmaya başlayan Terry bulanıma girmiştir. Çalıştığı limanda patronu sayesinde ara sıra illegal işlere karışan Terry çocukluk arkadaşı Friendly'nin öldürmesine tanık olmuş, hiçbir suçu olmamasına rağmen suçlu konumuna düşmüştür.

Tür: Dram, Polisiye, Romantik

Yönetmen: Elia Kazan

Başrol Oyuncular: Marlon Brando, Karl Malden, Eva Marie Saint

Fragman

On The Waterfront Benzeri Filmler;

 • Bad Day at Black Rock (1955) IMDb: 7.7
 • Gone With The Wind (1939) IMDb: 8.1
 • The Petrified Forest (1936) IMDb: 7.5

29. The Untouchables (1987) IMDb: 7.9

mafya film önerileri

Suç oranının her gün arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde ajan olan Eliot Ness, çok önemli bir görev almıştır. Görevi mafyanın başı olan Al Capone'u etkisiz hale getirmektir. Capone şehrin en güçlü adamlarından birisidir. Eliot'un bu görevi başarıyla tamamlayacağını kimse düşünmemiştir.

Tür: Polisiye

Yönetmen: Brian De Palma

Başrol Oyuncular: Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith

Fragman

The Untouchables Benzeri Filmler;

 • Godfather (1974) IMDb: 9.0
 • Capone (1975) IMDb: 5.7
 • Al Capone (1959) IMDb: 6.8
 • Gangster Land (2017) IMDb: 4.4

28. Eşkıya (1996) IMDb: 8.3

mafya film önerileri

Eşkiya filmi hapse düşmesine neden olan arkadaşının peşine düşen bir adamın hikayesini anlatmaktadır. 35 yıl önce bir grup eşkiya polisiye yakalanır ve hapse atılır. Yıllar içinde aralarından bazıları ölür. 35 yıl sonra hapisten çıkan Baran, evine döndükten sonra yakın arkadaşının sevdiği kadını alıp İstanbul'a kaçtığını öğrenir. Baran ikisini bulmak için İstanbul'a doğru yola koyulur.

Tür: Dram

Yönetmen: Yavuz Turgul

 Başrol Oyuncular: Şener ŞenUğur Yücel, Yeşim Salkım

Fragman

Eşkiya Benzeri Filmler;

 • Annemin Şarkısı (2014) IMDb: 6.6
 • Kış Uykusundakiler (1997) IMDb: 7.1
 • Üç Maymun (2008) IMDb: 7.4

27. Drive (2012) IMDb: 7.8

mafya film önerileri

Hollywood üzerinde dublörlük yapan ve geceleri iyi araba sürüşü nedeniyle soygunlara katılan Sürücü'nün hayatı komşusunun kocasını hapisten çıkarmayı yardım etmesiyle daha da kötü bir hale bürünür. Los Angeles'ın en tehlikeli adamlarından birisi olan Sürücü'nün şimdi hem kendi hayatını hem de komşusunun kocasını kurtarması gerekmektedir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Nicolas Winding Refn

Başrol Oyuncular: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston

Fragman

Drive Benzeri Filmler;

 • Prisoners (2013) IMDb: 8.1
 • Gece Vurgunu (2014) IMDb: 7.9
 • Tam Gaz (2017) IMDb: 7.6

26. Halk Düşmanları (2009) IMDb: 7.0

en iyi mafya filmleri

Son yıllarda vizyona giren başarılı gangster filmlerinden bir tanesi olarak gösterilen Public Enemies ( Halk Düşmanları) bünyesinde birbirinden kaliteli oyunları içerisinde barındıran enfes bir yapım. Filmde, John Dillinger ( Johnny Depp) ve çetesi büyük banka ve iş yerlerini hedef alıp halka zarar vermeyen bir yapıdadır ve bu durumda halk arasında büyük saygı duymalarına neden olmaktadır. Ancak bu çetenin bir anca önce yakalanması gerekmektedir. Dilinger’ın çetesinin peşinde FBI’ın başı J. Edgar Hoover’ın ( Billy Crudup) yer almaktadır. Sonrasında ise kendisine FBI’ın bir numaralı ajanı Melvin Purvis’i (Christian Bale) dahil olmaktadır. Bakalım bu kedi fare oyununu kim kazanacaktır?

Tür: Polisiye, Biyografik, Dram

Başrol Oyuncuları: Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard

Yönetmen: Michael Mann

Fragman

Halk Düşmanları Filmi Tarzı İzlenilesi Mafya Filmleri;

 • Hırsızlar Şehri (2010) - IMDb: 7.5
 • Kibarca Öldürmek (2012) - IMDb: 6.2
 • Suikast Oyunları (2011) - IMDb: 6.1

25. İrlandalıyı Öldür (2011) IMDb: 7.1

en iyi mafya filmleri

Gerçek bir hayat hikayesinden ortaya çıkan ve son yıllara damgasını vuran efsanevi bir yapım. Film, 1970’li yıllarda Cleveland'ta mafya için çalışan sert ve acımasız bir İrlandalı katil olan Danny Greene’nin hayatının detaylarını gerçekçi öyküsüyle izleyenlerle buluşturuyor. Eğer sizde suç, biyografi ve dram türünde etkileyici bir yapım izlemek isterseniz Kill the Irishman’ı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Biyografik , Aksiyon, Mahkeme

Başrol Oyuncuları: Ray Stevenson, Christopher Walken, Val Kilmer

Yönetmen: Jonathan Hensleigh

Fragman

İrlandalıyı Öldür Filmi Benzeri Gangster Filmleri;

 • The Irishman (2019) - IMDb: 7.9
 • Ölümsüz (2010) - IMDb: 6.7
 • Ronin (1998) - IMDb: 7.3

24. New York Çeteleri (2002) IMDb: 7.5

en iyi mafya filmleri

Amerika’da 1800 yıllarda geçen ve iki çetenin çatışmasını izleyiciye aktaran New York Çeteleri filmi, 2000’li yıllarda çekilen en başarılı suç, dram ve gangster film türü örnekleri arasında yer almaktadır. Filmde, iki çete büyük bir savaş içerisindedir. Bu çetelerden bir tanesi Amerikan yerlisiyken diğeri ise göçmen olarak gelen İrlandalılardan oluşmaktadır. Bir çatışma sırasında İrlandalılardan oluşan çetenin lideri öldürülür ve oğlu Amsterdam Vallon da babasının intikamını almak isteyecektir. Artık çetesini bir araya toplayıp harekete geçmek zorundadır…

Tür: Tarihi, Aksiyon, Dram

Başrol Oyuncuları: Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz

Yönetmen: Martin Scorsese

Fragman

New York Çeteleri Tarzında En iyi Çete Filmleri;

 • Bir Zamanlar Amerika'da (1984) - IMDb: 8.4
 • Sweneyy Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007) - IMDb: 7.3
 • Günah Şehri (2005) - IMDb: 8.0

23. Celda 211 (2009) IMDb: 7.6

en iyi mafya filmleri

Celda 211, gardiyan olmayı bekleyen Juan’ın başından geçen olayları aktarmaktadır. Juan, iki meslektaşı ile birlikte çalışacağı hapishaneyi gezerken çatıdan kafasına bir şey düşer ve bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için 211 numaralı boş hücreye götürür. Tam da bu sırada hapishanede isyan çıkar. Ayıldığında her şey olmuş ortalık karışmıştır. Hayatta kalmak için mahkum gibi davranmalıdır.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram

Başrol Oyuncuları: Luis Tosar, Alberto Ammann, Antonio Resines

Yönetmen: Daniel Monzón

Fragman

Celda 211 Benzeri Yabancı Mafya Filmleri;

 • Baskın 2 (2014) - IMDb: 8.0
 • Ultras (2020) - IMDb: 5.9

22. İlk Gün (2001) IMDb: 7.7

en iyi mafya filmleri

Danzel Wahington filmleri arasında baş yapıt olan Training Day, Amerikan’ın arkada sokakların dönen savaşı konu edinir. 13 yıldır Narkotik polisi Alonzo Harris, ilk zamanlar her şeyi kitabına göre yapmaya kalmış ancak sonrasında bu tavrından vazgeçmiştir. ilk gün ki düşüncelerini değiştirmez öldürüleceğini bilir. Uzun süredir koruduğu değerlerden vazgeçen Alonzo’nun yaptıkları işin yasal olup olmadığı iyice bulanıklaşmıştır. Yanına çaylak olarak verilen memur Jake ise Hoyt ise bütün işi kitabına göre yapmak istemektedir.

Tür: Polisiye, Gerilim, Dram

Başrol Oyuncuları: Denzel Washington, Ethan Hawke, Tom Berenger

Yönetmen: Antoine Fuqua

Fragman

İlk Gün Filmi Tarzında En İyi Gangster Filmleri;

 • Brooklyn'in Azizleri (2009) - IMDb: 6.7
 • Adalet (2014) - IMDb: 7.2
 • Hesaplaşma (2002) - IMDb: 6.3

21. Azap Yolu (2002) IMDb: 7.7

en iyi mafya filmleri

2002 yılında vizyona giren ve en güzel gangster filmlerinden bir tanesi olan Road to Perdition (Azap Yolu) ABD’de ekonomik buhran yaşandığı dönemde tetikçilik yaparak hayatını devam ettiren Michael Sullivan’ın yaşam öyküsünü aktarmaktadır. Sullivan, John Rooney’nin hesabına çalışmaktadır ancak Rooney’in oğlu babasına bu kadar yakın olan adamı bir an önce harcamak istemektedir. Gelişen olayların ardından Sullivan’ın oğlu da olaylara karışır ve artık Sullivan’ın tek hedefi oğlunu korumaktır. Gerilim ve heyecan dolu Azap Yolu filmi, gangster film türünü sevenlerin mutlaka izlemesi gereken yapımların başında gelmektedir.

Tür: Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Tom Hanks, Tyler Hoechlin, Paul Newman

Yönetmen: Sam Mendes

Fragman

Azap Yolu Benzeri Mafya Konulu Filmler;

 • Dokunulmazlar (1987) - IMDb: 7.9
 • Casuslar Köprüsü (2015) - IMDb: 7.6
 • Skyfall (2012) - IMDb: 7.7

20. Köstebek (1997) IMDb: 7.8

en iyi mafya filmleri

Hollywood’un en başarılı oyunları olarak gösterilen Al Pacino ve Johnny Depp, tüm zamanların en etkileyici gangster filmi ile karşımıza çıkıyor. 1997 yapımlı Köstebek filminde sinema severler kendilerini 1970’li yıllarda buluyor. Gerçek bir olaydan esinlenen filmde, yaşı ilerlemiş bir mafya babası olan Lefty (Al Paçino) film boyunca kendisini Donnie Brasco olarak tanıtan Joe Pistone göz kulak oluyor. Büyük bir ikilem yaşayan Pistone, mafya içerisinde de iyi adamlar olduğu düşüncesine kapılıyor ve kendi mesleğini icra etmekle etmemek arasında kalıyor…

Tür: Polisiye, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Al Pacino, Johnny Depp, Michael Madsen

Yönetmen: Mike Newell

Fragman

Köstebek Filmi Benzeri Mafya Filmleri;

 • Godfather 3 (1990) IMDb: 7.6 
 • Kirli İşler (2002) - IMDb: 8.0
 • Black Mass (2015) - IMDb: 6.9
 • Şeytanın Avukatı (1997) - IMDb: 7.5

19. Amerikan Gangsteri (2007) IMDb: 7.8

en iyi mafya filmleri

İzlediğinizde hafızalarınızdan çıkmayacak harika bir mafya filmi yani gangster filmi izlemek istiyorsanız ve daha önce denk gelmediyseniz sizlere kesinlikle ama kesinlikle American Gangsteri filmini öneriyoruz. Tüm zamanların en iyi mafya filmleri arasında gösterilen ve başrolünde Danzel Washington’un yer aldığı bu yapımda, Manhattan’ın Harlem bölgesindeki eroin ithalatı işinin esas kişisi olarak kendisini tayin eden Frank Lucas’ın hayatı anlatılmaktadır. New York’a uyuşturucu sokan ve bunun gerçekleştirirken çok ince çalışan Frank bölgede yer alan diğer mafyalarla el sıkışmak zorundadır.

Tür: Dram, Polisiye

Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Denzel Washington, Chiwetel Ejiofor

Yönetmen: Ridley Scott

Fragman

Amerikan Gangsteri Filmi Benzeri Gangster Filmleri;

 • Gangsterler Diyarı (1997) - IMDb: 6.3
 • Paid İn Full (2002) - IMDb: 7.1
 • Korkusuz (2003) - IMDb: 5.3

18. Carlito’nun Yolu (1993) IMDb: 7.9

en iyi mafya filmleri

1993 yılında vizyona giren Carlito’nun Yolu filmi, geçmişte işlediği suçlardan dolayı cezaevine giren ve cezasını çektikten sonra özgür hayatına tekrardan kavuşan Carlito Brigante’nin hayatını konu edinmektedir. Kendisine zor dönemlerinde yardımcı olan sevgilisi Gail ile yeni bir hayat kurmak isteyen Carlito geçmişinden bir türlü kurtulamamaktadır. Avukatı David’in yaptığı hatalar kendisini tekrardan eski yaşantısına sürüklemektedir. Artık eski dostlarla tanışma vakti gelmiştir.

Tür: Polisiye, Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Al Pacino, Sean Penn, Penelope Ann Miller

Yönetmen: Brian De Palma

Fragman

Carlito'nun Yolu Tarzı Mafya Filmleri;

 • Suç Batağı (2002) - IMDb: 6.0
 • King of New York (1990) - IMDb: 7.0

17. Özel Tim (2007) 8.1

en iyi mafya filmleri
1997 yılında Katoliklerin dini lideri Papa Jean Paul II, Brezilya’da Rio de Jenario’yu ziyaret edecektir. Bu organizasyon öncesinde, bölgenin varoşlar bölgesinde hareketli günler yaşanmaktadır. Papa bölgeye gelmeden önce suç oranı çok yüksek, tehlikeli banliyölerde uyuşturucu tacirlerini darbe vurulmalıdır. Özel Polis Operasyonları Timi lideri Yüzbaşı Nascimento, polis okulu mezunu Matias ve Neto adlı iki arkadaş sokaklardaki savaşın acımasız yüzüyle karşı karşıyadırlar.

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Wagner Moura, Caio Junqueira, André Ramiro

Yönetmen: José Padilha

Fragman

Özel Tim Filmi Benzeri En İyi Çete Filmleri;

 • Tanrı Kent (2002) - IMDb: 8.6
 • Son Durak (2000) - IMDb: 6.7
 • Superfly (2018) - IMDb: 5.1

16. Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998) IMDb: 8.2

en iyi mafya filmleri

Sinemanın en sıra dışı filmlerinden bir tanesi olan Ateşten Kalbe Akıldan Dumana, gangster film türünün yanı sıra aynı zamanda polisiye ve komedi türünün de en başarılı örnekleri arasında yer almaktadır. Komedi, aksiyon, suç ve polisiye türlerini içerisine alan bu filmde Eddy ve arkadaşları ellerindeki 100.000 paundu değerlendirmek için kumara yatırırlar ve büyük bir tezgahın içerisine düşerler. Artık yarım milyon dolar borçları vardır ve bu borcun bir hafta içerisinde ödenmesi gerekmektedir…

Tür: Polisiye, Komedi, Suç, Aksiyon

Başrol Oyuncuları: Jason Statham, Nick Moran, Dexter Fletcher

Yönetmen: Guy Ritchie

Fragman

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana Tarzı Gangster Filmleri;

 • Tetikçi (2012) - IMDb: 7.4
 • Sıradışı Sanıklar (2001) - IMDb: 6.5
 • Revolver (2005) - IMDb: 6.4

15. Casino (1995) IMDb: 8.2

en iyi mafya filmleri

Casino'da gece hayatı ve kumarlardaki çılgınlığıyla ünlenen Ace Rothstein, Las Vegas'ın kumarhanelerinden birisini yönetmektedir. İşe başladığı günden bu yana herkesle arasını iyi tutmaya çalışan Ace'in aşık olduğunda hayatı alt üst olacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Martin Scorsese

Başrol Oyuncular: Robert De Niro, Sharon Stone, Joe Pesci

Fragman

Casino Benzeri Filmler;

 • The Departed (2006) IMDb: 8.5
 • Unforgiven (1992) IMDb: 8.2
 • The Irishman (2019) IMDb: 7.9

14. Sexy Beast (2000) – IMDb: 7.3

Mafya Filmleri

Don Logan suç işlerini bırakmış acımasız bir gangsterdir. Kendisi gibi olan kasa hırsızı Gale’e son bir iş teklif eder. Gale işi kabul eder ancak gerçekleştirdikleri planda işler istedikleri gibi gitmez.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Yönetmen: Jonathan Glazer

Oyuncular: Ray Winstone, Ben Kingsley, Ian McShane

Fragman

Sexy Beast Benzeri Filmler;

 • Birth (2004) – IMDb: 6.1
 • Derinin Altında I (2013) – IMDb: 6.3
 • Uzun Kutsal Cuma (1980) – IMDb: 7.6

13. Drunken Angel (1948) – IMDb: 7.7

Mafya Filmleri

Alkolik ve sinir hastası olan bir doktor ile şiddete eğilimli bir ganster filmin konusudur. İkili arasında garip bir bağ kurulur ve olaylar gelişir.

Tür: Suç, Dram, Romantik

Yönetmen: Akira Kurosawa

Oyuncular: Takashi Shimura, Toshirô Mifune, Reizaburô Yamamoto

Fragman

Drunken Angel Tarzı Filmler;

 • Nora inu (1949)– IMDb: 7.9
 • Shizukanaru kettô (1949) – Cape Fear (1991) – IMDb: 7.4
 • Warui yatsu hodo yoku nemuru (1960) – IMDb: 8.0

12. Sonatine (1993) – IMDb: 7.5

Mafya Filmleri

Var olan bir çete savaşını sona erdirmek için Tokyo’dan birkaç yakuza Okinawa’ya doğru yola çıkar. Yakuzalar gittiğinde savaş daha da kızışır. Bunun üzerine Tokyo’da bulunan yakuzalar ve kaçakçılar sahilde yaşamaya karar verir.

Tür: Suç, Dram, Romantik

Yönetmen: Takeshi Kitano

Oyuncular: Takeshi Kitano, Aya Kokumai, Tetsu Watanabe

Fragman

Sonatine Tarzı Filmler;

 • Sono otoko, kyôbô ni tsuki (1989) – IMDb: 7.2
 • Hana-bi (1997) – IMDb: 7.8
 • 3-4 x jûgatsu (1990) – IMDb: 6.8

11. The Long Good Friday (1980) – IMDb: 7.6

Mafya Filmleri

Yaptıklarıyla gelecek vadeden genç bir gangster, kim tarafından gerçekleştiği bilinmeyen, çok güçlü bir olayla sınanır.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Yönetmen: John Mackenzie

Oyuncular: Bob Hoskins, Helen Mirren, Paul Freeman

Fragman

The Long Good Friday Tarzı Filmler;

 • Mona Lisa (1986) – IMDb: 7.3
 • Alçaklar (1971) – IMDb: 7.4
 • Sexy Beast (2000) – IMDb: 7.3

10. The Friends of Eddie Coyle (1973) – IMDb: 7.5

Mafya Filmleri

Boston Ganster tekrarlanan birçok suçtan dolayı uzun bir hapis cezası alan, düşük seviyeli bir gansterdir. Hapis cezasının kesinleşmesinin ardından cezasının azaltılması için polislerle işbirliğine gireceğini belirtir ancak itirafları sadece arkadaşlarına attığı iftiralardır.

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Peter Yates

Oyuncular: Robert Mitchum, Peter Boyle, Richard Jordan

Fragman

The Friends of Eddie Coyle  Tarzı Filmler;

 • Köse Kapmaca (1973) – IMDb: 7.5
 • Gece Hamleleri (1975) – IMDb: 7.1
 • Yakuza (1974) – IMDb: 7.2

9. Mean Streets (1973) – IMDb: 7.2

Mafya Filmleri

Küçük çaplı bir ganster, arkadaşı olan Johnny’nin alacaklılarını kovalar ve başından geçen olaylar izleyiciye yansıtılır.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Harvey Keitel, David Proval

Fragman

Mean Streets Tarzı Filmler;

 • Korku Burnu (1991)– IMDb: 7.3
 • Kızgın Boğa (1980) – IMDb: 8.2
 • Kahkahalar kralı (1982) – IMDb: 7.8

8. Kapışma (2000) IMDb: 8.3

en iyi mafya filmleri

Suç ve aksiyon türünde son yılların en güzel örneklerinden bir tanesi olan Snatch, Londra’nın yeraltı suç örgütünde yaşanan ve mafya yani gangsterler arasında geçen iki farklı konuyu ele alır. Bu iki konunun başlangıcı birbiriyle bağlantılı olmasa da sonrasında olaylar öyle bir gelişir ki, bu iki hikaye arapsaçına döner. Ateşten Kalbe Akıldan Dumana filmi ile benzerlik gösteren Snatch, hiç tartışmasız izleminiz gereken filmler listesinde olmalıdır.

Tür: Polisiye, Komedi

Başrol Oyuncuları: Jason Statham, Brad Pitt, Vinnie Jones

Yönetmen: Guy Ritchie

Fragman

Snatch Benzeri Başarılı Mafya Filmleri;

 • RocknRolla (2008) - IMDb: 7.3
 • The Gentlemen (2019) - IMDb: 7.9
 • Bir Dilim Suç (2004) - IMDb: 7.3

7. Yaralı Yüz (1983) IMDb: 8.3

en iyi mafya filmleri

Al Paçino’nun en iyi filmleri arasında gösterilen Scarface, gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde yer alabilen bir yapım. 1983 yılında vizyona giren ve o günden itibaren her daim izlenebilme özelliğine sahip bu filmde, Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miami’ye gelip uyuşturucu lordu Robert Loggia’nın emrinde çalışmaya başlar. Montana’nın hırsı ve öfkesi basamakları hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar. Her sahnesinden büyük zevk alacağınız Scarface, mutlaka izlemeniz gerekenler filmlerden bir tanesi olmalıdır.

Tür: Aksiyon, Dram

Başrol Oyuncuları: Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Steven Bauer

Yönetmen: Brian De Palma

Fragman

Scarface Tarzı En İyi Mafya Filmleri;

 • Barry Seal (2017) - IMDb: 7.2
 • Kanun Namına (2006) - IMDb: 6.0

6. Rezervuar Köpekleri (1992) IMDb: 8.4

en iyi mafya filmleri

Dünyaca ünlü yönetmen Quantin Tarantino’nun hem çekip hem de oynadığı filmlerden bir tanesi olan Rezervuar Köpekleri, sinemada adeta yeni bir tarzın getirilmesine öncülük etti. Filmde, büyük bir elmas mağazasının soyulması için Joe Cabot ekip hazırlar ve ekipte oğlu da vardır. Soygunun bütün detayları gözden geçirilse de, sonuç istenilen gibi olmaz. Elleri silahlı olan bu insanlar birbirinden şüphe eder duruma gelmiştir ve kimin kime sıkacağı belli değildir.

Tür: Polisiye, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen

Yönetmen: Quentin Tarantino

Fragman

Rezervuar Dogs Tarzı En Çok İzlenen Mafya Filmleri;

 • Hırs Tuzağı (1997) - IMDb: 6.1
 • Miller Kavşağı (1990) IMDb: 7.9
 • Ölüm Denizi (2010) IMDb: 7.3

5. Köstebek (2006) IMDb: 8.5

en iyi mafya filmleri

Son 15 yıl içerisinde çekilen ve aynı zamanda en yeni gangster filmlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan Köstebek filmi 2006 yılında vizyona girdi. Filmde, Massachusetts Eyalet Polisi şehrin en büyük suçlusu olan Frank Costello'nun (Jack Nicholson) çetesini yok etmek istemektedir. Bunun için de çeteye adam sızdırmaya karar verilir ve bölgede büyümüş olan çaylak  Billy Costigan'a (Leonardo DiCaprio) bu görev için tercih edilir. Bu sırada aynı bölgede büyümüş bir başka genç polis memuru Colin Sullivan (Matt Damon) merdivenleri hızla tırmanan başarılı bir polistir ancak teşkilat Sulllivan’ın suç örgütü lideri için çalıştığını bilmemekte ve bu da çetenin her daim teşkilattan önde olmasını sağlamaktadır.

Tür: Polisiye, Dram

Başrol Oyuncuları: Ray Winstone, Leonardo DiCaprio, Matt Damon

Yönetmen: Martin Scorsese

Fragman

Köstebek Filmi Tadında Başarılı Gangster Filmleri;

 • Suç Çetesi (2013) IMDb: 6.7
 • Yeraltı Peygamberi (2009) IMDb: 7.9
 • Şark Vaatleri (2007) IMDb: 7.6

4. Sıkı Dostlar (1990) IMDb: 8.7

en iyi mafya filmleri

Usta yönetmen Martin Scorsese'nin 6 dalda Oscar adayı gösterilmiş bu filmi, gerçek hikayeden uyarlanarak yapılmıştır. Film Henry Hill adında bir gangsterin iki arkadaşıyla birlikte soyguna kalkışmaları üzerine ilerlemektedir.

Tür: Gerilim, Dram

Başrol Oyuncuları: Ray Liotta, Robert De Niro, Joe Pesci

Yönetmen: Martin Scorsese

Fragman

  Goodfellas Benzeri Mafya Filmleri;

 • Polar (2019) - IMDb: 6.3
 • The Highwaymen (2019) - IMDb: 6.9
 • Gun City (2018) - IMDb: 6.3

3. Tanrı Kent (2002) IMDb: 8.7

en iyi mafya filmleri

2002 yılında vizyona giren ve Brezilya ile Fransa ortak yapımı olan son yılların en iyi gangster filmleri arasında gösterilmektedir. Dünya genelinde bilenen adı City Of God olan Tanrı Kent filmi, bölgede yaşayan küçük ve genç insanların suç örgütleri dolu yaşantısını konu edinmektedir.

Tür: Dram, Polisiye

Başrol Oyuncuları: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino da Hora, Seu Jorge

Yönetmen: Fernando Meirelles, Kátia Lund

Fragman

  Tanrı Kent Benzeri Çete Filmleri;

 • City of Men (2007) - IMDb: 7.2
 • City of God 10 Years Later (2013) - IMDb: 6.4
 • Kanlı Elmas (2006) - IMDb: 8.0

2. Ucuz Roman (1994) IMDb: 8.9

en iyi mafya filmleri

Tüm zamanların en iyi oyuncularının yer aldığı Pulp Fiction, ünlü yönetmen Tarantino imzalıdır. Filmde, birçok farklı hikayenin sonunda birbiri ile bağlantısı konu edinmektedir. John Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman gibi ünlü oyuncuları yer aldığı bu filmi mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Polisiye, Gerilim

Başrol Oyuncuları: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman

Yönetmen: Quentin Tarantino

Fragman

  Pulp Fiction Benzeri Amerikan Mafya Filmleri;

 • Düzenbaz (2013) - IMDb: 7.2
 • Kibarca Öldürmek (2012) - IMDb: 6.2
 • Yüzleşme (2018) - IMDb: 7.2

1. Baba (1972) IMDb: 9.2

en iyi mafya filmleri

Geldik bu film listemizin de sonuna… Tüm zamanların en iyi filmleri arasında yer alan ve aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi gangster filmleri yani mafya filmleri arasında gösterilen The Godfather Filmi, 1940-1950 yılları arasında Amerika’da geçmektedir. Aslen İtalyan olan ve Amerika’ya ailesi ile beraber göçmüş olan ve BABA olarak tanınan Don Corleone bulunduğu konuma gelebilmek yaşadığı bölgede çok kişiyle savaş vermiş ve başarılı olmuıştur. Büyük bir aile sahibi olan Carleone, bir gün saldırıda ağır yaralanır ve düşmanları bu durumdan istifade edip aileye saldırmaya karar verir. Oğul Michael ve Sonny’de düşmanlarına karşı aileyi korumak zorundadır. Toplamda 3 seriden oluşan Baba filmini kesinlikle ama kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Polisiye, Dram

Başrol Oyuncuları: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Fragman

  Baba Filmi Tarzında Unutulmaz Mafya Filmleri;

 • The Irishman (2019) - IMDb: 7.9
 • Kabadayı (2007) - IMDb: 7.8
 • Baba 3 (1990) - IMDb: 7.6

Önerilen İçerik: En İyi Filmler – IMDB’ye Göre En İyi 110 Film

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1002
241
203
93
67
12
254
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.