Mafya Filmleri - Gerçek Hikayeleri İle Efsaneleşen 32 Film

Tüm zamanların en çok izlenen, en kaliteli ve en iyi mafya (gangster) filmlerini özenle hazırladığımız bu içerikte bir araya getirdik.
Mafya Filmleri - Gerçek Hikayeleri İle Efsaneleşen 32 Film

En İyi Mafya Filmleri Listesi

Birçoğu Oscar ödüllü yapımlardan oluşan ve yer altı dünyasını işleyen en iyi mafya filmlerini bu içerikte listeledik. Listemizde İtalyan mafya filmleri, Amerikan mafya filmleri, Fransız mafya filmleri, yakuza mafya filmleri, kadın mafya filmleri ve daha birçok unutulmaz film yer almaktadır. İşte IMDb puanı yüksek en kaliteli mafya filmleri...

Mafya Filmleri;

1. How I Fell in Love with a Gangster (Bir Gangstere Nasıl Aşık Oldum?)

Mafya Filmleri

Netflix'de yayınlanan suç konulu en iyi mafya filmlerinden biri olan How I Fell in Love with a Gangster'da Polonya'lı ünlü mafya Nikodem "Nikos" Skotarczak'ın hayatı inceleniyor. Suç dünyası içerisinde hızlı ve sert adımlarla ilerleyen Nikos uyuşturucu, rüşvet, kaçakçılık ve daha birçok suçu aynı anda işliyor. Hikayeyi anlatan ise bir zamanlar Nikos'a yakın olan gizemli bir kadın.

TürDramSuç
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMaciej
Kawulski
OyuncularTomasz
Wlosok
Aleks
Kurdzielewicz
Antoni
Królikowski

2. The Irishman (İrlandalı)

Mafya Filmleri

2. Dünya Savaşı’ndan sonra eski bir tetikçi olan Frank Sheeran evine dönmüştür. Zorlu bir dönemden geçen dünyada Frank hayatta kalabilmek için Bufalino isimli suç örgütüne katılır ve olaylar gelişir.

TürAksiyonGerilimBiyografi
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Al
Pacino
Joe
Pesci

3. Drive (Sürücü)

Mafya Filmleri

Hollywood üzerinde dublörlük yapan ve geceleri iyi araba sürüşü nedeniyle soygunlara katılan Sürücü'nün hayatı komşusunun kocasını hapisten çıkarmayı yardım etmesiyle daha da kötü bir hale bürünür. Los Angeles'ın en tehlikeli adamlarından birisi olan Sürücü'nün şimdi hem kendi hayatını hem de komşusunun kocasını kurtarması gerekmektedir.

TürAksiyonGerilim
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenNicolas
Winding
Refn
OyuncularRyan
Gosling
Carey
Mulligan
Bryan
Cranston

4. Public Enemies (Halk Düşmanları)

Mafya Filmleri

Son yıllarda vizyona giren başarılı gangster filmlerinden bir tanesi olarak gösterilen Public Enemies ( Halk Düşmanları) bünyesinde birbirinden kaliteli oyunları içerisinde barındıran enfes bir yapım. Filmde, John Dillinger ( Johnny Depp) ve çetesi büyük banka ve iş yerlerini hedef alıp halka zarar vermeyen bir yapıdadır ve bu durumda halk arasında büyük saygı duymalarına neden olmaktadır. Ancak bu çetenin bir anca önce yakalanması gerekmektedir. Dilinger’ın çetesinin peşinde FBI’ın başı J. Edgar Hoover’ın ( Billy Crudup) yer almaktadır. Sonrasında ise kendisine FBI’ın bir numaralı ajanı Melvin Purvis’i (Christian Bale) dahil olmaktadır. Bakalım bu kedi fare oyununu kim kazanacaktır?

TürPolisiyeDramBiyografi
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenMichael
Mann
OyuncularJohnny
Depp
Christian
Bale
Marion
Cotillard

5. On The Waterfront (Rıhtımlar Üstünde)

Mafya Filmleri

En iyi mafya filmlerinin başında gelen Rıhtımlar Üzerinde filminde liman işçisi olarak çalışan eski bir boksor Terry Mallon'ın hayatını konu almaktadır. Ringlerdeki başarılı kariyerini bırakıp liman işçisi olarak çalışmaya başlayan Terry bulanıma girmiştir. Çalıştığı limanda patronu sayesinde ara sıra illegal işlere karışan Terry çocukluk arkadaşı Friendly'nin öldürmesine tanık olmuş, hiçbir suçu olmamasına rağmen suçlu konumuna düşmüştür.

TürPolisiyeDramRomantik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
1954
YönetmenElia
Kazan
OyuncularMarlon
Brando
Karl
Malden
Eva
Marie
Saint

6. The Untouchables (Dokunulmazlar)

Mafya Filmleri

Suç oranının her gün arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde ajan olan Eliot Ness, çok önemli bir görev almıştır. Görevi mafyanın başı olan Al Capone'u etkisiz hale getirmektir. Capone şehrin en güçlü adamlarından birisidir. Eliot'un bu görevi başarıyla tamamlayacağını kimse düşünmemiştir.

TürPolisiye
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
1987
YönetmenBrian
De
Palma
OyuncularKevin
Costner
Sean
Connery
Charles
Martin
Smith

7. Eşkıya (The Bandit)

Mafya Filmleri

Eşkiya filmi hapse düşmesine neden olan arkadaşının peşine düşen bir adamın hikayesini anlatmaktadır. 35 yıl önce bir grup eşkiya polisiye yakalanır ve hapse atılır. Yıllar içinde aralarından bazıları ölür. 35 yıl sonra hapisten çıkan Baran, evine döndükten sonra yakın arkadaşının sevdiği kadını alıp İstanbul'a kaçtığını öğrenir. Baran ikisini bulmak için İstanbul'a doğru yola koyulur.

TürDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1996
YönetmenYavuz
Turgul
OyuncularŞener
Şen
Uğur
Yücel
Yeşim
Salkım

8. Kill the Irishman (İrlandalıyı Öldür)

Mafya Filmleri

Gerçek bir hayat hikayesinden ortaya çıkan ve son yıllara damgasını vuran efsanevi bir yapım. Film, 1970’li yıllarda Cleveland'ta mafya için çalışan sert ve acımasız bir İrlandalı katil olan Danny Greene’nin hayatının detaylarını gerçekçi öyküsüyle izleyenlerle buluşturuyor. Eğer sizde suç, biyografi ve dram türünde etkileyici bir yapım izlemek isterseniz Kill the Irishman’ı kesinlikle izlemelisiniz.

TürAksiyonBiyografikMahkeme
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenJonathan
Hensleigh
OyuncularRay
Stevenson
Christopher
Walken
Val
Kilmer

9. Gangs of New York (New York Çeteleri)

Mafya Filmleri

Amerika’da 1800 yıllarda geçen ve iki çetenin çatışmasını izleyiciye aktaran New York Çeteleri filmi, 2000’li yıllarda çekilen en başarılı suç, dram ve gangster film türü örnekleri arasında yer almaktadır. Filmde, iki çete büyük bir savaş içerisindedir. Bu çetelerden bir tanesi Amerikan yerlisiyken diğeri ise göçmen olarak gelen İrlandalılardan oluşmaktadır. Bir çatışma sırasında İrlandalılardan oluşan çetenin lideri öldürülür ve oğlu Amsterdam Vallon da babasının intikamını almak isteyecektir. Artık çetesini bir araya toplayıp harekete geçmek zorundadır…

TürAksiyonTarihDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularLeonardo
DiCaprio
Daniel
Day
-Lewis
Cameron
Diaz

10. Celda 211

Mafya Filmleri

Celda 211, gardiyan olmayı bekleyen Juan’ın başından geçen olayları aktarmaktadır. Juan, iki meslektaşı ile birlikte çalışacağı hapishaneyi gezerken çatıdan kafasına bir şey düşer ve bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için 211 numaralı boş hücreye götürür. Tam da bu sırada hapishanede isyan çıkar. Ayıldığında her şey olmuş ortalık karışmıştır. Hayatta kalmak için mahkum gibi davranmalıdır.

TürHapishaneGerilimDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenDaniel
Monzón
OyuncularLuis
Tosar
Alberto
Ammann
Antonio
Resines

11. Training Day (İlk Gün)

Mafya Filmleri

Danzel Wahington filmleri arasında baş yapıt olan Training Day, Amerikan’ın arkada sokakların dönen savaşı konu edinir. 13 yıldır Narkotik polisi Alonzo Harris, ilk zamanlar her şeyi kitabına göre yapmaya kalmış ancak sonrasında bu tavrından vazgeçmiştir. ilk gün ki düşüncelerini değiştirmez öldürüleceğini bilir. Uzun süredir koruduğu değerlerden vazgeçen Alonzo’nun yaptıkları işin yasal olup olmadığı iyice bulanıklaşmıştır. Yanına çaylak olarak verilen memur Jake ise Hoyt ise bütün işi kitabına göre yapmak istemektedir.

TürPolisiyeGerilimDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenAntoine
Fuqua
OyuncularDenzel
Washin-gton
Ethan
Hawke
Tom
Berenger

12. Road to Perdition (Azap Yolu)

Mafya Filmleri

2002 yılında vizyona giren ve en güzel gangster filmlerinden bir tanesi olan Road to Perdition (Azap Yolu) ABD’de ekonomik buhran yaşandığı dönemde tetikçilik yaparak hayatını devam ettiren Michael Sullivan’ın yaşam öyküsünü aktarmaktadır. Sullivan, John Rooney’nin hesabına çalışmaktadır ancak Rooney’in oğlu babasına bu kadar yakın olan adamı bir an önce harcamak istemektedir. Gelişen olayların ardından Sullivan’ın oğlu da olaylara karışır ve artık Sullivan’ın tek hedefi oğlunu korumaktır.

TürDramGerilim
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenSam
Mendes
OyuncularTom
Hanks
Tyler
Hoechlin
Paul
Newman

13. Donnie Brasco (Köstebek)

Mafya Filmleri

Hollywood’un en başarılı oyunları olarak gösterilen Al Pacino ve Johnny Depp, tüm zamanların en etkileyici gangster filmi ile karşımıza çıkıyor. 1997 yapımlı Köstebek filminde sinema severler kendilerini 1970’li yıllarda buluyor. Gerçek bir olaydan esinlenen filmde, yaşı ilerlemiş bir mafya babası olan Lefty (Al Paçino) film boyunca kendisini Donnie Brasco olarak tanıtan Joe Pistone göz kulak oluyor. Büyük bir ikilem yaşayan Pistone, mafya içerisinde de iyi adamlar olduğu düşüncesine kapılıyor ve kendi mesleğini icra etmekle etmemek arasında kalıyor…

TürPolisiyeGerilim
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
1997
YönetmenMike
Newell
OyuncularAl
Pacino
Johnny
Depp
Michael
Madsen

14. American Ganster (Amerikan Gangsteri)

Mafya Filmleri

İzlediğinizde hafızalarınızdan çıkmayacak harika bir mafya filmi yani gangster filmi izlemek istiyorsanız ve daha önce denk gelmediyseniz sizlere kesinlikle ama kesinlikle American Gangsteri filmini öneriyoruz. Tüm zamanların en iyi mafya filmleri arasında gösterilen ve başrolünde Danzel Washington’un yer aldığı bu yapımda, Manhattan’ın Harlem bölgesindeki eroin ithalatı işinin esas kişisi olarak kendisini tayin eden Frank Lucas’ın hayatı anlatılmaktadır. New York’a uyuşturucu sokan ve bunun gerçekleştirirken çok ince çalışan Frank bölgede yer alan diğer mafyalarla el sıkışmak zorundadır.

TürPolisiyeDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenRidley
Scott
OyuncularRussell
Crowe
Denzel
Washin
-gton
Chiwetel
Ejiofor

15. Carlito’nun Yolu (1993) IMDb: 7.9

Mafya Filmleri

1993 yılında vizyona giren Carlito’nun Yolu filmi, geçmişte işlediği suçlardan dolayı cezaevine giren ve cezasını çektikten sonra özgür hayatına tekrardan kavuşan Carlito Brigante’nin hayatını konu edinmektedir. Kendisine zor dönemlerinde yardımcı olan sevgilisi Gail ile yeni bir hayat kurmak isteyen Carlito geçmişinden bir türlü kurtulamamaktadır. Avukatı David’in yaptığı hatalar kendisini tekrardan eski yaşantısına sürüklemektedir. Artık eski dostlarla tanışma vakti gelmiştir.

TürPolisiyeGerilimDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenBrian
De Palma
OyuncularAl
Pacino
Sean
Penn
Penelope Ann
Miller

16. Elite Squad (Özel Tim)

Mafya Filmleri

1997 yılında Katoliklerin dini lideri Papa Jean Paul II, Brezilya’da Rio de Jenario’yu ziyaret edecektir. Bu organizasyon öncesinde, bölgenin varoşlar bölgesinde hareketli günler yaşanmaktadır. Papa bölgeye gelmeden önce suç oranı çok yüksek, tehlikeli banliyölerde uyuşturucu tacirlerini darbe vurulmalıdır. Özel Polis Operasyonları Timi lideri Yüzbaşı Nascimento, polis okulu mezunu Matias ve Neto adlı iki arkadaş sokaklardaki savaşın acımasız yüzüyle karşı karşıyadırlar.

TürAksiyonGerilimDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenJosé
Padilha
OyuncularWagner
Moura
Caio
Junqueira
André
Ramiro

17. Lock,Stock and Two Smoking Barrels (Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana)

Mafya Filmleri

Sinemanın en sıra dışı filmlerinden bir tanesi olan Ateşten Kalbe Akıldan Dumana, gangster film türünün yanı sıra aynı zamanda polisiye ve komedi türünün de en başarılı örnekleri arasında yer almaktadır. Komedi, aksiyon, suç ve polisiye türlerini içerisine alan bu filmde Eddy ve arkadaşları ellerindeki 100.000 paundu değerlendirmek için kumara yatırırlar ve büyük bir tezgahın içerisine düşerler. Artık yarım milyon dolar borçları vardır ve bu borcun bir hafta içerisinde ödenmesi gerekmektedir…

TürPolisiyeKomediAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1998
YönetmenGuy
Ritchie
OyuncularJason
Statham
Nick
Moran
Dexter
Fletcher

18. Casino

Mafya Filmleri

Casino'da gece hayatı ve kumarlardaki çılgınlığıyla ünlenen Ace Rothstein, Las Vegas'ın kumarhanelerinden birisini yönetmektedir. İşe başladığı günden bu yana herkesle arasını iyi tutmaya çalışan Ace'in aşık olduğunda hayatı alt üst olacaktır.

TürDramGerilim
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1995
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Sharon
Stone
Joe
Pesci

19. Sexy Beast

Mafya Filmleri

Don Logan suç işlerini bırakmış acımasız bir gangsterdir. Kendisi gibi olan kasa hırsızı Gale’e son bir iş teklif eder. Gale işi kabul eder ancak gerçekleştirdikleri planda işler istedikleri gibi gitmez.

TürSuçGerilimDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2000
YönetmenJonathan
Glazer
OyuncularRay
Winstone
Ben
Kingsley
Ian
McShane

20. Drunken Angel

Mafya Filmleri

Alkolik ve sinir hastası olan bir doktor ile şiddete eğilimli bir ganster filmin konusudur. İkili arasında garip bir bağ kurulur ve olaylar gelişir.

TürSuçDramRomantik
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
1948
YönetmenAkira
Kurosawa
OyuncularTakashi
Shimura
Toshirô
Mifune
Reizaburô
Yamamoto

21. Sonatine

Mafya Filmleri

Var olan bir çete savaşını sona erdirmek için Tokyo’dan birkaç yakuza Okinawa’ya doğru yola çıkar. Yakuzalar gittiğinde savaş daha da kızışır. Bunun üzerine Tokyo’da bulunan yakuzalar ve kaçakçılar sahilde yaşamaya karar verir.

TürSuçDramRomantik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
1993
YönetmenTakeshi
Kitano
OyuncularTakeshi
Kitano
Aya
Kokumai
Tetsu
Watanabe

22. The Long Good Friday (Uzun Kutsal Cuma)

Mafya Filmleri

Yaptıklarıyla gelecek vadeden genç bir gangster, kim tarafından gerçekleştiği bilinmeyen, çok güçlü bir olayla sınanır.

TürGizemSuçDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
1980
YönetmenJohn
Mackenzie
OyuncularBob
Hoskins
Helen
Mirren
Paul
Freeman

23. The Friends of Eddie Coyle (Eddie Coyle'un Arkadaşları)

Mafya Filmleri

Boston Ganster tekrarlanan birçok suçtan dolayı uzun bir hapis cezası alan, düşük seviyeli bir gansterdir. Hapis cezasının kesinleşmesinin ardından cezasının azaltılması için polislerle işbirliğine gireceğini belirtir ancak itirafları sadece arkadaşlarına attığı iftiralardır.

TürSuçDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
1973
YönetmenPeter
Yates
OyuncularRobert
Mitchum
Peter
Boyle
Richard
Jordan

24. Mean Streets (Arka Sokaklar)

Mafya Filmleri

Küçük çaplı bir ganster, arkadaşı olan Johnny’nin alacaklılarını kovalar ve başından geçen olaylar izleyiciye yansıtılır.

TürDramGerilimSuç
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
1973
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Al
Pacino
David
Proval

25. Snatch (Kapışma)

Mafya Filmleri

Suç ve aksiyon türünde son yılların en güzel örneklerinden bir tanesi olan Snatch, Londra’nın yeraltı suç örgütünde yaşanan ve mafya yani gangsterler arasında geçen iki farklı konuyu ele alır. Bu iki konunun başlangıcı birbiriyle bağlantılı olmasa da sonrasında olaylar öyle bir gelişir ki, bu iki hikaye arapsaçına döner. Ateşten Kalbe Akıldan Dumana filmi ile benzerlik gösteren Snatch, hiç tartışmasız izleminiz gereken filmler listesinde olmalıdır.

TürPolisiyeKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2000
YönetmenGuy
Ritchie
OyuncularJason
Statham
Brad
Pitt
Vinnie
Jones

26. Scarface (Yaralı Yüz)

Mafya Filmleri

Al Pacino’nun en iyi filmleri arasında gösterilen Scarface, gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde yer alabilen bir yapım. 1983 yılında vizyona giren ve o günden itibaren her daim izlenebilme özelliğine sahip bu filmde, Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miami’ye gelip uyuşturucu lordu Robert Loggia’nın emrinde çalışmaya başlar. Montana’nın hırsı ve öfkesi basamakları hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar.

TürAksiyonDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1983
YönetmenBrian
De Palma
OyuncularAl
Pacino
Michelle
Pfeiffer
Steven
Bauer

27. Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri)

Mafya Filmleri

Dünyaca ünlü yönetmen Quantin Tarantino’nun hem çekip hem de oynadığı filmlerden bir tanesi olan Rezervuar Köpekleri, sinemada adeta yeni bir tarzın getirilmesine öncülük etti. Filmde, büyük bir elmas mağazasının soyulması için Joe Cabot ekip hazırlar ve ekipte oğlu da vardır. Soygunun bütün detayları gözden geçirilse de, sonuç istenilen gibi olmaz. Elleri silahlı olan bu insanlar birbirinden şüphe eder duruma gelmiştir ve kimin kime sıkacağı belli değildir.

TürPolisiyeGerilim
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
1992
YönetmenQuentin
Tarantino
OyuncularHarvey
Keitel
Tim
Roth
Michael
Madsen

28. The Departed (Köstebek)

Mafya Filmleri

Son 15 yıl içerisinde çekilen ve aynı zamanda en yeni gangster filmlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan Köstebek filmi 2006 yılında vizyona girdi. Filmde, Massachusetts Eyalet Polisi şehrin en büyük suçlusu olan Frank Costello'nun (Jack Nicholson) çetesini yok etmek istemektedir. Bunun için de çeteye adam sızdırmaya karar verilir ve bölgede büyümüş olan çaylak Billy Costigan'a (Leonardo DiCaprio) bu görev için tercih edilir. Bu sırada aynı bölgede büyümüş bir başka genç polis memuru Colin Sullivan (Matt Damon) merdivenleri hızla tırmanan başarılı bir polistir ancak teşkilat Sulllivan’ın suç örgütü lideri için çalıştığını bilmemekte ve bu da çetenin her daim teşkilattan önde olmasını sağlamaktadır.

TürPolisiyeDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularLeonardo
DiCaprio
Mark
Whalberg
Matt
Damon

29. Goodfellas (Sıkı Dostlar)

Mafya Filmleri

Usta yönetmen Martin Scorsese'nin 6 dalda Oscar adayı gösterilmiş bu filmi, gerçek hikayeden uyarlanarak yapılmıştır. Film Henry Hill adında bir gangsterin iki arkadaşıyla birlikte soyguna kalkışmaları üzerine ilerlemektedir.

TürDramGerilim
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
1990
YönetmenMartin
Scorsese
OyuncularRobert
De Niro
Ray
Liotta
Joe
Pesci

30. City of God (Tanrı Kent)

Mafya Filmleri

2002 yılında vizyona giren ve Brezilya ile Fransa ortak yapımı olan son yılların en iyi gangster filmleri arasında gösterilmektedir. Dünya genelinde bilenen adı City Of God olan Tanrı Kent filmi, bölgede yaşayan küçük ve genç insanların suç örgütleri dolu yaşantısını konu edinmektedir.

TürPolisiyeDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenFernando
Meirelles
OyuncularAlexandre
Rodrigues
Leandro
Firmino
da Hora
Seu
Jorge

31. Pulp Fiction (Ucuz Roman)

Mafya Filmleri

Tüm zamanların en iyi oyuncularının yer aldığı Pulp Fiction, ünlü yönetmen Tarantino imzalıdır. Filmde, birçok farklı hikayenin sonunda birbiri ile bağlantısı konu edinmektedir. John Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman gibi ünlü oyuncuları yer aldığı bu filmi mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

TürPolisiyeGerilim
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
1994
YönetmenQuentin
Tarantino
OyuncularJohn
Travolta
Samuel L.
Jackson
Uma
Thurman

32. The Godfather (Baba)

Mafya Filmleri

Geldik bu film listemizin de sonuna… Tüm zamanların en iyi filmleri arasında yer alan ve aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi gangster filmleri yani mafya filmleri arasında gösterilen The Godfather Filmi, 1940-1950 yılları arasında Amerika’da geçmektedir. Aslen İtalyan olan ve Amerika’ya ailesi ile beraber göçmüş olan ve BABA olarak tanınan Don Corleone bulunduğu konuma gelebilmek yaşadığı bölgede çok kişiyle savaş vermiş ve başarılı olmuıştur. Büyük bir aile sahibi olan Carleone, bir gün saldırıda ağır yaralanır ve düşmanları bu durumdan istifade edip aileye saldırmaya karar verir. Oğul Michael ve Sonny’de düşmanlarına karşı aileyi korumak zorundadır. Toplamda 3 seriden oluşan Baba filmini kesinlikle ama kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

TürPolisiyeDram
IMDb9.2
Gösterim
Tarihi
1972
YönetmenFrancis
Ford
Coppola
OyuncularMarlon
Brando
Al
Pacino
James
Caan

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum