DC Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi DC Filmleri

DC Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi DC Filmleri
03.09.201916:56

Gelmiş geçmiş en iyi DC filmlerini bir araya getirdik. Listemizde yer alan filmler IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi DC filmleridir. Her biri birbirinden güzel en iyi DC Comics filmleri listemizde yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 25.08.2020 08:59

DC Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi DC Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi DC filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde; Aksiyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri ve Macera Filmleri türünde en güzel DC filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

DC filmleri;

25. All-Star Superman (2011) IMDb: 7.0

DC Filmleri

DC Comcis’in en sevilen süper kahramanlarından Superman’i anlatan film, 2011 yılının Şubat ayında sinemaya aktarılmıştır. Grant Morrison ve Frank’ın kaleme aldığı “All-Star Superman” çizgi romanından beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Sam Liu yer almaktadır. Son derece heyecan verici ve aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, animasyon türünde çekilmiştir. Filmin baş karakterleri arasında Lois Lane, Nasthalthia, Süpermen, Lex Luthor ve Jimmy Olsen yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

FRAGMAN


24. Justice League: The New Frontier (2008) IMDb: 7.0

DC Filmleri

Stan Berkowitz tarafından yazılan “Adalet Birliği: Yeni Sınrı” filmi, 2008 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Dave Bullock yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin baş karakterleri Hal Jordan, Wonder Woman, Binbaşı Carrie, Flash ve Martian Manhunter’dir. DC Comics’in en sevilen süper kahraman filmleri arasında yer alan “Justice League: The New Frontier”, sınırlı sayıda üretilen DC: The New Frontier’den sinemaya uyarlanmıştır.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


23. Justice League: Gods and Monsters (2015) IMDb: 7.0

DC Filmleri

“Justice League: Gods and Monsters” ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Sam Liu üstlenmektedir. Ülkemizde “Adalet Birliği: Tanrılar ve Canavarlar” ismiyle bilinen filmin baş karakterleri arasında Blockbuster, Man-Bat, Bekka, Lois Lane ve Hernan Guerra yer almaktadır. Filmin konusu; DC’nin Trinity’sinin değişik versiyonlarının elçilik binasında gerçekleşen bombalı saldırı ile hükumetle ters düşmesini anlatmaktadır. Son derece fantastik karakterlerin yer aldığı fim, aksiyon ve macera temalı en iyi yapımlar arasında gösterilmektedir. Film, animasyon türünde çekilmiştir.

Tür: Aksiyon

FRAGMAN


22. Superman/Batman: Apocalypse (2010) IMDb: 7.1

DC Filmleri

Batman ve Superman’in hakimiyet kurduğu gezegene bir yenisi daha eklenecektir. Bir gece ansızın gelen Krypton, kendi özelliklerini keşfetmeye çalışacaktır. Batman, Superman ve Wonder Women ise Kara’nın yanında olmaya hazırdır. “Superman/Batman: Kıyamet” filminin yönetmenliğini Lauren Montgomery üstlenmiştir. Filmin başrollerinde Summer Glau, Andre Braugher, Kevin Conroy, Tim Daly ve Ed Asner’ın karakterleri yer almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


21. Green Lantern: First Flight (2009) IMDb: 7.1

DC Filmleri

DC Comics bünyesinde beyazperdeye aktarılan “Yeşil Fener: İlk Işık” filmi, Lauren Montgomery yönetmenliğinde vizyona girmiştir. 2009 yılının Temmuz ayında yayınlanan filmin başrollerinde Bruce Timm, Christopher Meloni, Victor Garber, Tricia Helfer ve Michael Madsen rol almaktadır. Film 8 milyon dolardan fazla gişe hasılatı ile 2009 yılının en sevilen DC filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; Hal Kordan isimli test pilotunun Green Lantern Galakctic emniyet gücüne kabul edilmektedir. Galaksimizin güvenliğini korumakla görevlendirilen bu kahramanlar, kötü güçlere karşı amansız bir mücadele vermeye hazırdır.

Tür: Aksiyon, Fantastik

FRAGMAN


20. Man of Steel (2013) IMDb: 7.1

DC Filmleri

DC Comics’in en sevilen süper kahramanlarında Suparman’ın rol adlığı filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstlenmektedir. Birtakım insanüstü güçlere sahip olan Clark, bunlar nasıl kullancağını henüz bilmeyen bir çocuktur. Ansızın gerçekleşen bir trafik kazası ile okul servisi içerisinde bulunan çocuklar nehre uçacaktır. Okul servisindekilerin ölmesine göz yummayacak olan Clark, her bir öğrenciyi nehirden kurtarmayı başarmaktadır. İnanılması zor olan bu gücü ile Clark karakteri hem çevresi hem de insanlık tarafından umut ışığı olacaktır. “Man of Steel” ismiyle beyazperdeye aktarılan “Çelik Adam” filmi, fantastik ve bilim kurgu türünde yapılan en iyi filmler arasında gösterilmektedir. Filmin başrollerinde Henry Cavill, Amy Adams, Michael Shannon, Diane Lane ve Kevin Costner rol almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


19. Superman vs. The Elite (2012) IMDb: 7.1

DC Filmleri

Süpermen Elite Karşı filmi, 2012 yılının Haziran ayında izleyiciyle buluşmuştur. “Superman vs. The Elite” ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Michael Chang üstlenmektedir. Film, “Adalet ve Amerikan Yoluyla İlgili Komik Olan Ne?” karikatüründen sinemaya aktarılmıştır. 3 milyon dolara yakın gişe hasılatı yapan filmin baş karakterleri arasında Ml-5 Agent, Lois Lane, Süpermen, Manchester Black ve Jimmy Olsen yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

FRAGMAN


18. Batman vs. Robin (2015) IMDb: 7.1

DC Filmleri

Doğrudan video animasyon filmi olarak gösterime giren “Superman vs. Robin” filmi, 2015 yılının Eylül ayında izleyiciyle buluşmuştur. DC Universe ve DC Animated’in bir parçası olan filmin yönetmenliğini Jay Oliva üstlenmektedir. Filmin konusu Batman karakterinin oğlu ile olan bağlılığı ve savaştığı toplulukları konu etmektedir. Filmde yer alan süper kahramanlar arasında Batman, Robin, Thomas Wayne, Dick Grayson ve Dollmaker bulunmaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera

FRAGMAN


17. Superman/Batman: Public Enemies (2009) IMDb: 7.2

DC Filmleri

DC Comics’in “Halk Düşmanları” öyküsüne dayanan “Superman/Batman: Halk Düşmanları” filmi, 2009 yılının Eylül ayında izleyiciyle buluşmuştur. Süpermen ve Batman çizgi romanlarından sinemaya aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Sam Liu yer almaktadır. Animasyon türünde çekilen filminin baş karakterleri arasında Mongul, Süpermen, Batman, Lex Luthor ve Power Girl yer almaktadır. Film 2009 yılında vizyona giren en iyi fantastik ve animasyon filmleri arasında gösterilmektedir.

Tür: Fantastik, Aksiyon

FRAGMAN


16. Justice League: War (2014) IMDb: 7.3

DC Filmleri

Karmaşalarıyla nam salmış Gotham şehri, daha esrarengiz olayla zincirine şahitlik etmektedir. Fakrlı zamanlarda ansızın kaçırılan insanların üzerine Batman korkunç planlarını bir kez daha göstermektedir. Bu durumu durdurabilecek tek kişi ise Superman, Yeşil Fener ve diğer süper kahramanlar olacaktır. Her biri tek güç olma şansını yakalayarak kötülükleri uzaklaştırmak zorundadır. “Adalet Birliği: Savaş” filminin yönetmen koltuğunda Jay Olivia yer alırken filmin başrollerinde Christopher Gorham, Shemar Moore, Jason O’Mara, Sean Astin ve Michelle Monaghan rol almaktadır. Film animasyon türünde beyazperdeye taşınmıştır.

Tür: Aksiyon, Fantastik

FRAGMAN


15. Justice League: Crisis on Two Earths (2010) IMDb: 7.3

DC Filmleri

Sam Liu ve Lauren Montgomery yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Adalet Takımı: İki Dünyada Kriz” filmi, 2010 yılının Şubat ayında izleyiciyle buluşmuştur. DC Comics’in süper kahramanlarının yer aldığı film animasyon türünde çekilmiştir. Filmin baş karakterleri arasında Batman, Süpermen, Owlman, Wonder Woman ve Laurel Lance yer almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


14. Wonder Woman (2009) IMDb: 7.3

DC Filmleri

DC Comics bünyesinde animasyon filmi olarak çekilen “Wonder Woman” filmi, 2009 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşmuştur. Lauren Montgomery yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Harika Kadın” filmi, fantastik ve bilim kurgu temalarının işlendiği en iyi filmler arasında yer almaktadır. Filmin baş karakterleri arasında Attacker, Wonder Woman, Steve Trevor, Artemis ve Ares yer almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


13. Batman: Year One (2011) IMDb: 7.4

DC Filmleri

Batman: Year One filmi, 1987 yılında kaleme alınan çizgi roman karakteri Batman’in dört sayılı öyküsüne dayankamktadır. Sam Liu ve Lauren Montgomery yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, 2011 yılında izleyiciyle buluşmuştur. DC Comics’in en sevilen filmleri arasında yer alan yapım, aksiyon ve maceranın bir arada yaşandığı en iyi animasyon filmlerindendir. Filmin başrollerinde Batman, James Gordon, Kedi Kadın, Sarah Essen ve Carmine Falcone yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera

FRAGMAN


12. Wonder Woman (2017) IMDb: 7.4

DC Filmleri

DC Comics’in “Wonder Woman” adlı karakterinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Patty Jenkins yer almaktadır. 821 milyon dolar gişe hasılatı yapan filmin başrollerinde Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, Connie Nielsen ve David Thewlis rol almaktadır. Film, Amazon’un prensesi Diana’nın dünyayı keşfetmek için kendi yaşam alanını terk ederek beton ve demir yığını dünyamıza gelmesiyle başlamaktadır. Güzelliği ve insan üstü yetenekleri ile dikkat çeken süper kahraman, süper zekası sayesinde Cennet Adası’nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


11. Justice League: Doom (2012) IMDb: 7.5

DC Filmleri

Lauren Montgomery yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Justice League: Doom” filmin, 2012 yılında izleyiciyle buluşmuştur. DC Comics dizi JLA’da yayınlanan filmin hikayesi Mark Waid’in 200 yılında kaleme aldığı “JLA: Tower of Babel” çizgi roman filminden esinlenmiştir. Fantezi ve aksiyon temalarının işlendiği filmin başrollerinde Tim Daly, Kevin Conroy, Bruce Timm, Susan Eisenberg ve Nathan Fillion rol almaktadır.

Tür: Aksiyon, Fantastik

FRAGMAN


10. Batman (1989) IMDb: 7.5

DC Filmleri

DC Comics’in “Batman” adlı süper kahramanından beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Tim Burton üstlenmektedir. Her geçen gün daha güvensiz ve korku dolu bir şehir haline gelen Gotham, tüm çabalara rağmen bir türlü güvenli hale gelmemektedir. Polis teşkilatının dahi çöktüğü şehirde en büyük çabayı Savcı Harvey Dent ve Komiser Gordon üstlenmektedir. Ansızın şehirde beliren bir yarasa adam herkese korku saçmaya başlayacaktır. O kişi gizemli yetenekleri ve güçlü bedeniyle Batman’dir. Tim Burton yönetmenliğine beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Michael Gough ve Billy Dee Williams rol almaktadır.

Tür: Aksiyon

FRAGMAN


9. Watchmen (2009) IMDb: 7.6

DC Filmleri

Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği’nin arasında yaşanan gerilimler en hat safaya ulaşmıştır. Aynı dönemde komedyen lakaplı bir süper kahramanın öldürülmesi ile sarsılan Rorschach, bu olayın peşini bırakmayacaktır. Süper kahramanları öldürmek için planlanan tuzakları gün yüzüne çıkartan Rorschach, arkadaşlarının geçmişteki komplolarının daha detaylı inceleyecektir. “Watchmen” adıyla beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstlenmektedir. 2009 yılı süper kahraman filmi olan “Watchmen”, bilim kurgu ve aksiyon türünde yapılmış en iyi filmler arasında gösterilmektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


8. Batman: Mask of the Phantasm (1993) IMDb: 7.8

DC Filmleri

DC Comics karakterlerinden Batman’i anlatan film, Bruce Timm ve Eric Radomski yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. “Batman: Phantasm Maskesi” olarak gösterime giren filmin başrollerinde Mark Hamill, Kevin Conroy, Dana Delany, Stacy Keach ve Abe Vigoda rol almaktadır. 1993 yılının Aralık ayında izleyiciyle buluşan film, aynı zamanda Warner Bros’un ürettiği ilk tiyatro filmi olma özelliğine sahiptir.

Tür: Gerilim, Fantastik

FRAGMAN


7. Batman: Under the Red Hood (2010) IMDb: 8.0

DC Filmleri

DC Comics bünyesinde sinemaya uyarlanan “Batman: Under the Red Hood” filmi, Brandon Vietti yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve suç temalarının işlendiği filmin başrollerinde Jensen Ackles, Bruce Timm, Bruce Greenwood, Neil Patrick Harris ve John DiMaggio rol almaktadır. Süper kahramanların macerasını anlatan film, 2010 yılının Temmuz ayında izleyiciyle buluşmuştur.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


6. Justice League: The Flashpoint Paradox (2013) IMDb: 8.1

DC Filmleri

“Flashpoint” çizgi romanından sinemaya uyarlanan “Adalet Birliği: The Flashpoint Paradox” filmi, Jay Oliva yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Senaristliğini Jim Krieg’in üstlendiği filmin başrollerinde Michael B. Jordan, C. Thomas Howell, Cary Elwes, Justin Chambers ve Nathan Fillion rol almaktadır. Film 2013 yılının en iyi aksiyon ve süper kahraman filmleri arasında yer almaktadır.

Tür: Aksiyon

FRAGMAN


5. Batman Begins (2005) IMDb: 8.2

DC Filmleri

DC Comics’in kurgusal karakterlerinden beyazperdeye aktarılan “Batman Başlıyor” filmi 2005 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Başarılı yönetmen Christopher Nolan tarafından beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Christian Bale, Katie Holmes, Cillian Murphy, Michael Caine ve Liam Neeson rol almaktadır. “Batman Begins” filmi, DC Comics’in Batman çizgi romanından sinemaya uyarlanmıştır.

Tür: Fantastik, Dram

FRAGMAN


4. V FOR Vendetta (2005) IMDb: 8.2

DC Filmleri

V For Vendetta filmi, Matrix filminin başarılı yönetmeni James McTeigue tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve gizem temalarının işlendiği filmin başrollerinde Hugo Weaving “V”, Natalie Portman “Evey”, John Hurt “Adam Susan”, Stephen Fry “Gordon” ve Stephen Rea “Eric” karakterini canlandırmaktadır.

Tür: Dram, Gizem

FRAGMAN


3. The Dark Knight Rises (2012) IMDb: 8.4

DC Filmleri

“Kara Şövalye Yükseliyor” ismiyle vizyona giren filmin yönetmenliğini Christopher Nolan üstlenmiştir. DC Comics’in en sevilen filmleri arasında yer alan “The Dark Knight Rises”, süper kahramanları bir araya getirmektedir. 2012 yılında izleyiciyle buluşan filmin senaryosu Jonathan Nolan ve David S. Goyer tarafından yazılmıştır. Filmin başrollerinde Tom Hardy, Anne Hathaway, Christian Bale ve Marion Cotillard rol almaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


2. The Dark Knight (2008) IMDb: 9.0

DC Filmleri

“Kara Şövalye” adıyla vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan yer almaktadır. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ına layık görülen film, dram ve gerilim temalı en iyi yapımlar arasında gösterilmektedir. 2008 yılının Temmuz ayında izleyiciyle buluşan filmin başrollerinde Christian Bale, Heath Ledger, Gary Oldman, Michael Caine ve Morgan Freeman rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


1. Joker (2019) IMDb: 9.7

DC Filmleri

Todd Phillips yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Joker” filmi, 2019 yılının Ağustos ayında izleyiciyle buluşmuştur. Başrollerini Joaquin, Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron ve Dante Pereira’nın rol aldığı film, psikolojik gerilim türünde vizyona giren en iyi filmler arasında yer almaktadır.

Tür: Gerilim, Suç

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Hapishane Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
318
223
159
32
35
50
218
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.