DC Filmleri | En İyi ve En Çok İzlenen 25 DC Filmi

Gelmiş geçmiş en iyi DC filmlerini bir araya getirdik. IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi DC filmleridir.
DC Filmleri | En İyi ve En Çok İzlenen 25 DC Filmi

İzlenmesi Gereken DC Filmleri Listesi 

Bu listede tüm zamanların en iyi DC filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde; Aksiyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri ve Macera Filmleri türünde en güzel DC filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

DC Filmleri;

1. Dc Süper Evciller Takımı

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri
Süper Köpek Krypto e ve Süperman, aynı süper güçleri paylaşab ve Metropolis’te yan yana suçla savaşan, ayrılmaz en iyi arkadaşlardır. Günlerden bir gün Süperman ve Adalet Birliği ekip üyeleri kaçırıldığında ise Krypto barınakta yaşayan bir sokak çetesini süper evciller takımına katar. Amaçları süper kahramanları kurtararak dünyayı kötülüklerden korumaktır.

TürAnimasyonAksiyonMacera
IMDb7,4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJared
Stern
Sam
Levine
OyuncularDwayne
Johnson
Kevin
Hart
Kate
McKinnon

2. Black Adam

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri
Mısır tanrılarının her şeye gücü eyten güçleriyle bahşedildikten ve aynı hızla hapsedildikten yaklaşık 5000 yıl sonra, Black Adam dünyaya mezarından tekrar çıkar. Kendi kafasında kurduğu adalet biçimini dünyaya salmak için elinden geleni yaparken kendi önüne çıkan engelleri aşıp gitmesi gerekecektir.

TürAksiyonFantastikBilim Kurgu
IMDb-
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJaume
Collet-Serra
OyuncularSwayne
Johnson
Viola
Davis
Sarah
Shahi

3. The Batman

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri
Suçluların kalplerine korku salan Batman’in şimdi karşısında Riddle isimli bir seri katil bulunmaktadır. Batman iki yıl sokaklarda dolaşarak suçlulara korku salarken Gotham City’nin karanlığında bilinmeyen bir tehdit ortaya çıkar. Gizemli bir seri katil olan Riddle, şehrin seçkinlerini hedef alarak hain saldırılar düzenler. Batman ise bu durumu çözebilmek için elinde kalan her gücü kullanmaya başlar.

TürAksiyonSuçDram
IMDb7,9
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMatt
Reeves
OyuncularRobert
Pattinson
Zoe
Kravitz
Paul
Dano

4. Catwoman: Hunted

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri
DC çizgi romanlarında hırsız olarak tanımlanan Catwomen karakteri sizlerle. Paha biçilemez mücevherleri çalmak isteyen Catwoman, birbirinden fazla suça karışır. Bu onu hem güçlü bir kötü adam hem de Batwoman’ın ilgi odağı haline getirirken imkansız bir yakalama hikayesine adım atmaya başlar.

TürAnimasyonAksiyonSuç
IMDb5,6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenShinsuke
Terasawa
OyuncularElizabeth
Gillies
Stephanie
Beatriz
Jonathan
Banks

5. Batgirl

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri
DC evreninin kadın süper kahramanı Batgirl sizlerle. Gerçek kimliği Gotham polis komiseri Jim Gordon’un kızı olarak bilinen batgirl, sokaklara korku salan katillerin ve kötü adamların peşinden düşerek babasına yardım etmek ister. O katilleri yakalamaya çalıştıkça başına aldığı belalar ve olaylar ile birbirinden ilginç anlara şahitlik eder.

TürAksiyonMaceraSuç
IMDb-
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenAdil
El Arbi
Bilall
Fallah
OyuncularLeslie
Grace
J.K.
Simmons
Michael
Keaton

6. Green Lantern: Beware My Power

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri
Kısa bir süre önce terhis olan Deniz keskin nişancı John hayatında bir dönüm noktası yaşayarak Green Lantern of Earth’ün güçlerini veren yüzüğü alır. Bu durum ile işler karmaşık hale gelse de yüzük John’un taleplerini yerine getirmez. Ama evrendeki her Yeşil Fener’i ortadan kaldırmaya kararlı olan gezegenler arası katiller ordusu ortaya çıkar. Green Lantern ve ekip üyelerinin ise bu katiller ordusuna karşı büyük bir savaş vermesi gerekmektedir.

TürAnimasyonMaceraBilim Kurgu
IMDb6,1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJeff
Wamester
OyuncularAldis
Hodge
Jimmi
Simpson
Ike
Amadi

7. Birds of Prey 

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri

Gotham’ın koruyucu melekleri kötülükler lordu Roman Sionis’e karşı bir kızın hayatını kurtarmak için bir araya gelirler. Roman ve Zsasz ikilisi Cass isminde bir genç kızı kaçırmak için plan yaparken başta Harley Quinn olmak üzere Huntress, Black Canary ve Renee birleşerek kötülüğe karşı savaşacaklardır. DC hayranlarının uzun zamandır beklediği film ile ilgili daha fazla detayı "Birds of Prey Filmi Hakkında İnceleme" linkinde bulabilirsinizi.

TürAksiyonMacera
IMDb6,1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenCathy
Yan
OyuncularMargot
Robbie
Mary
Elizabeth Winstead
Jurnee
Smollett-Bell

8. Superman: Man of Tomorrow 

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri

Animasyon filmleri türünde bir DC filmi olan Superman: Man of Tomorrow’da Clark Kent isimli gazete muhabiri özel güçlerini keşfeder ve kötülüğe karşı savaşmak ister. İlk yapması gereken ise şehirde özel güçleri kopyalayan bir dünya dışı varlığa karşı savaşmak olacaktır.

TürAnimasyonMacera
IMDb6,4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenChris
Palmer
OyuncularDarren
Criss
Alexandra
Daddario
Ryan
Hurst

9. Wonder Woman 1984

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri

DC'nin aksiyon filmleri türünde başarılı yapımlarından bir tanesi Wonder Woman filminin ikinicisi...  Wonder Woman 1984 isimli yapımda süper kahramanımız şehrin kötü insanları Max Lord ve Cheetah’a karşı savaşıyor. Eğlenceli ve renkli bir senaryoya sahip olan Wonder Woman 1984 filmi bu serinin ikinci yapımıdır.

TürAksiyonMaceraFantastik
IMDb5,6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenPatty
Jenkins
OyuncularGal
Gadot
Chris
Pine
Kristen
Wiig

10. Shazam!  6 Güç

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri

Aksiyon ve fantastik filmleri listesinde yer alan yapımda Shazam karakteriyle tanışıyoruz. Shazam birçok yeteneğe sahip olan ancak genç bir çocuğun kontrolünde olan bir süper kahramandır. Yani aklından tüm sorunlara ve kötülüklere karşı çözümler sunan süper kahramanımız bu çözümleri sürekli olarak bir oyunmuşçasına uyguluyor. 2019 filmleri arasında oldukça popüler olan ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan yapımla ilgili ilginç detayları "2019 Filmi Shazam! Analizi" içeriğinde bulabilirsiniz. 

TürAksiyonFantastik
IMDb7,9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenDavid F.
Sandberg
OyuncularZachary
Levi
Asher
Angel
Mark
Strong

11. All-Star Superman

DC Filmleri, En İyi DC Filmleri

DC Comcis’in en sevilen süper kahramanlarından Superman’i anlatan film, 2011 yılının Şubat ayında sinemaya aktarılmıştır. Grant Morrison ve Frank’ın kaleme aldığı “All-Star Superman” çizgi romanından beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Sam Liu yer almaktadır. Son derece heyecan verici ve aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, animasyon türünde çekilmiştir. Filmin baş karakterleri arasında Lois Lane, Nasthalthia, Süpermen, Lex Luthor ve Jimmy Olsen yer almaktadır.

TürAksiyonBilim Kurgu
IMDb7,0
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenSam
Liu
OyuncularJames
Denton
Christina
Hendricks
Anthony
LaPaglia

12. Justice League: Gods and Monsters 

DC Filmleri

“Justice League: Gods and Monsters” ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Sam Liu üstlenmektedir. Ülkemizde “Adalet Birliği: Tanrılar ve Canavarlar” ismiyle bilinen filmin baş karakterleri arasında Blockbuster, Man-Bat, Bekka, Lois Lane ve Hernan Guerra yer almaktadır. Filmin konusu; DC’nin Trinity’sinin değişik versiyonlarının elçilik binasında gerçekleşen bombalı saldırı ile hükumetle ters düşmesini anlatmaktadır. Son derece fantastik karakterlerin yer aldığı fim, aksiyon ve macera temalı en iyi yapımlar arasında gösterilmektedir. Film, animasyon türünde çekilmiştir.

TürAksiyon
IMDb7,0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenSam
Liu
OyuncularBenjamin
Bratt
Michael
C. Hall
Tamara
Taylor

13. Green Lantern: First Flight

DC Filmleri

DC Comics bünyesinde beyazperdeye aktarılan “Yeşil Fener: İlk Işık” filmi, Lauren Montgomery yönetmenliğinde vizyona girmiştir. 2009 yılının Temmuz ayında yayınlanan filmin başrollerinde Bruce Timm, Christopher Meloni, Victor Garber, Tricia Helfer ve Michael Madsen rol almaktadır. Film 8 milyon dolardan fazla gişe hasılatı ile 2009 yılının en sevilen DC filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; Hal Kordan isimli test pilotunun Green Lantern Galakctic emniyet gücüne kabul edilmektedir. Galaksimizin güvenliğini korumakla görevlendirilen bu kahramanlar, kötü güçlere karşı amansız bir mücadele vermeye hazırdır.

TürAksiyonFantastik
IMDb7,1
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenLauren
Montgomery
OyuncularChristopher
Meloni
Victor
Garber
Tricia
Helfer

14. Man of Steel 

DC Filmleri

DC Comics’in en sevilen süper kahramanlarında Suparman’ın rol adlığı filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstlenmektedir. Birtakım insanüstü güçlere sahip olan Clark, bunlar nasıl kullancağını henüz bilmeyen bir çocuktur. Ansızın gerçekleşen bir trafik kazası ile okul servisi içerisinde bulunan çocuklar nehre uçacaktır. Okul servisindekilerin ölmesine göz yummayacak olan Clark, her bir öğrenciyi nehirden kurtarmayı başarmaktadır. İnanılması zor olan bu gücü ile Clark karakteri hem çevresi hem de insanlık tarafından umut ışığı olacaktır. “Man of Steel” ismiyle beyazperdeye aktarılan “Çelik Adam” filmi, fantastik ve bilim kurgu türünde yapılan en iyi filmler arasında gösterilmektedir.

TürBilim KurguFantastik
IMDb7,1
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenZack
Snyder
OyuncularHenry
Cavill
Amy
Adams
Michael
Shannon

15. Batman vs. Robin 

DC Filmleri

Doğrudan video animasyon filmi olarak gösterime giren “Superman vs. Robin” filmi, 2015 yılının Eylül ayında izleyiciyle buluşmuştur. DC Universe ve DC Animated’in bir parçası olan filmin yönetmenliğini Jay Oliva üstlenmektedir. Filmin konusu Batman karakterinin oğlu ile olan bağlılığı ve savaştığı toplulukları konu etmektedir. Filmde yer alan süper kahramanlar arasında Batman, Robin, Thomas Wayne, Dick Grayson ve Dollmaker bulunmaktadır.

TürAksiyonMacera
IMDb7,1
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenJay
Oliva
OyuncularStuart
Allan
Troy
Baker
Kevin
Conroy

16. Superman/Batman: Public Enemies 

DC Filmleri

DC Comics’in “Halk Düşmanları” öyküsüne dayanan “Superman/Batman: Halk Düşmanları” filmi, 2009 yılının Eylül ayında izleyiciyle buluşmuştur. Süpermen ve Batman çizgi romanlarından sinemaya aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Sam Liu yer almaktadır. Animasyon türünde çekilen filminin baş karakterleri arasında Mongul, Süpermen, Batman, Lex Luthor ve Power Girl yer almaktadır. Film 2009 yılında vizyona giren en iyi fantastik ve animasyon filmleri arasında gösterilmektedir.

TürFantastikAksiyon
IMDb7,2
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenSam
Liu
OyuncularClancy
Brown
Kevin
Conroy
Tim
Daly

17. Justice League: Crisis on Two Earths 

DC Filmleri

Sam Liu ve Lauren Montgomery yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Adalet Takımı: İki Dünyada Kriz” filmi, 2010 yılının Şubat ayında izleyiciyle buluşmuştur. DC Comics’in süper kahramanlarının yer aldığı film animasyon türünde çekilmiştir. Filmin baş karakterleri arasında Batman, Süpermen, Owlman, Wonder Woman ve Laurel Lance yer almaktadır.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb7,3
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenSam
Liu
Lauren
Montgomery
OyuncularWilliam
Baldwin
Mark
Harmon
Chris
Noth

18. Wonder Woman 

DC Filmleri

DC Comics bünyesinde animasyon filmi olarak çekilen “Wonder Woman” filmi, 2009 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşmuştur. Lauren Montgomery yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Harika Kadın” filmi, fantastik ve bilim kurgu temalarının işlendiği en iyi filmler arasında yer almaktadır. Filmin baş karakterleri arasında Attacker, Wonder Woman, Steve Trevor, Artemis ve Ares yer almaktadır.

TürBilim KurguFantastik
IMDb7,3
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenLauren
Montgomery
OyuncularKeri
Russell
Nathan
Fillion
Alfred
Molina

19. Wonder Woman 

DC Filmleri

DC Comics’in “Wonder Woman” adlı karakterinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Patty Jenkins yer almaktadır. 821 milyon dolar gişe hasılatı yapan filmin başrollerinde Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, Connie Nielsen ve David Thewlis rol almaktadır. Film, Amazon’un prensesi Diana’nın dünyayı keşfetmek için kendi yaşam alanını terk ederek beton ve demir yığını dünyamıza gelmesiyle başlamaktadır. Güzelliği ve insan üstü yetenekleri ile dikkat çeken süper kahraman, süper zekası sayesinde Cennet Adası’nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.

TürFantastikBilim Kurgu
IMDb7,4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenPatty
Jenkins
OyuncularGal
Gadot
Chris
Pine
Connie
Nielsen

20. Justice League: Doom

DC Filmleri

Lauren Montgomery yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Justice League: Doom” filmin, 2012 yılında izleyiciyle buluşmuştur. DC Comics dizi JLA’da yayınlanan filmin hikayesi Mark Waid’in 200 yılında kaleme aldığı “JLA: Tower of Babel” çizgi roman filminden esinlenmiştir. Fantezi ve aksiyon temalarının işlendiği filmin başrollerinde Tim Daly, Kevin Conroy, Bruce Timm, Susan Eisenberg ve Nathan Fillion rol almaktadır.

TürAksiyonFantastik
IMDb7,5
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenLauren
Montgomery
OyuncularKevin
Conroy
Tim
Daly
Susan
Eisenberg

21. Watchmen

DC Filmleri

Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği’nin arasında yaşanan gerilimler en hat safaya ulaşmıştır. Aynı dönemde komedyen lakaplı bir süper kahramanın öldürülmesi ile sarsılan Rorschach, bu olayın peşini bırakmayacaktır. Süper kahramanları öldürmek için planlanan tuzakları gün yüzüne çıkartan Rorschach, arkadaşlarının geçmişteki komplolarının daha detaylı inceleyecektir. “Watchmen” adıyla beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstlenmektedir. 2009 yılı süper kahraman filmi olan “Watchmen”, bilim kurgu ve aksiyon türünde yapılmış en iyi filmler arasında gösterilmektedir.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb7,6
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenZack
Snyder
OyuncularJackie
Earle Haley
Patrick
Wilson
Malin
Åkerman

22. Justice League: The Flashpoint Paradox

DC Filmleri

“Flashpoint” çizgi romanından sinemaya uyarlanan “Adalet Birliği: The Flashpoint Paradox” filmi, Jay Oliva yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Senaristliğini Jim Krieg’in üstlendiği filmin başrollerinde Michael B. Jordan, C. Thomas Howell, Cary Elwes, Justin Chambers ve Nathan Fillion rol almaktadır. Film 2013 yılının en iyi aksiyon ve süper kahraman filmleri arasında yer almaktadır.

TürAksiyon
IMDb8,1
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJay
Oliva
OyuncularJustin
Chambers
C. Thomas
Howell
Michael
B. Jordan

23. V FOR Vendetta 

DC Filmleri

V For Vendetta filmi, Matrix filminin başarılı yönetmeni James McTeigue tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve gizem temalarının işlendiği filmin başrollerinde Hugo Weaving “V”, Natalie Portman “Evey”, John Hurt “Adam Susan”, Stephen Fry “Gordon” ve Stephen Rea “Eric” karakterini canlandırmaktadır. Tüm zamanların en iyi filmler listesinde de üst sıralarda kendisine yer bula bu efsane yapımı mutlaka izlenmesi gereken filmler listesine eklemelisiniz.

TürDramGizem
IMDb8,2
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenJames
McTeigue
OyuncularNatalie
Portman
Hugo
Weaving
Stephen
Rea

24. The Dark Knight 

DC Filmleri

“Kara Şövalye” adıyla vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan yer almaktadır. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ına layık görülen film, dram ve gerilim temalı en iyi yapımlar arasında gösterilmektedir. 2008 yılının Temmuz ayında izleyiciyle buluşan filmin başrollerinde Christian Bale, Heath Ledger, Gary Oldman, Michael Caine ve Morgan Freeman rol almaktadır.

TürDramGerilim
IMDb9,0
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenChristopher
Nolan
OyuncularChristian
Bale
Gary
Oldman
Tom
Hardy

25. Joker 

DC Filmleri

Todd Phillips yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Joker filmi", 2019 yılının Ağustos ayında izleyiciyle buluşmuştur. Başrollerini Joaquin, Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron ve Dante Pereira’nın rol aldığı film, psikolojik gerilim türünde vizyona giren en iyi filmler arasında yer almaktadır.

TürGerilimSuç
IMDb9,7
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenTodd
Phillips
OyuncularJoaquin
Phoenix
Robert
De Niro
Zazie
Beetz

YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum