Natalie Portman Filmleri – Hollywood’un Güzeller Güzeli Yıldızı Natalie Portman’ın En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Filmi

Natalie Portman Filmleri – Hollywood’un Güzeller Güzeli Yıldızı Natalie Portman’ın En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Filmi
05.02.202012:41

Hollywood'un güzeller güzeli yıldızı Natalie Portman'ın en çok izlenen ve IMDb puanı en yüksek filmlerini sizler için listeledik. İşte sinema dünyasının yıldız aktörü Natalie Portman'ın rol aldığı en İyi 15 film...

Haber güncelleme tarihi 05.06.2020 14:22

Hollywood'un En İyi Kadın Film Yıldızlarından Natalie Portman'ın En Çok İzlenen 15 Filmi

Çocuk yaşlarda oyunculuk kariyerine adım atan ve "Leon" filmiyle bir anda dünyaca ünlü hale gelen Natalie Portman'ın kesinlikle izlenmesi gereken filmlerini sizler için listeledik. Ünlü oyuncu bu güne kadar rol aldığı çoğu filmde başrol oynayarak kalitesini ve oyunculuğunu da kanıtlamıştır. İşte Natalie Portman'ın gelmiş geçmiş en iyi 15 filmi...

Natalie Portman Filmleri; 


1. Your Highness (2011) – IMDb: 5.5

natalie portman

Thadeous ve Fabious birbirlerinin zıttı olan iki kardeştir.  Thadeous tembel ve kibirli bir prensken Fabious ise tam tersine gururlu ve krallık için savaşan biridir. Bir gün Thadeus aşık olduğu prenses Isabel ile evlenmek ister. Ancak bu evliliğin gerçekleşmesi için öncelikle krallığın kurtulması gerekir. Filmde Isabel karakterine hayat veren güzel oyuncu Natalie Portman Danny McBride ve James Franco ile birlikte başrol oynamıştır.

Tür: Komedi, Fantastik, Macera

Fragman   


2. Jane’in İntikamı – Jane Got A Gun (2015) – IMDb: 5.9

natalie portman

Başrolünde Natalie Portman, Joel Edgerton ve Ewan McGregor’un yer aldığı western tarzı filmin yönetmenliğini Gavin O’Connor yapmıştır. Filmde Jane Hammond isimli kadın, 8 kurşun yemiş ve hala nefes alabilen kocasını kurtarmak amacıyla eski sevgilisi Dan Frost’tan yardım ister. Dan Frost yardımı kabul eder ancak bunun bir karşılığını da ister.

Tür: Western, Aksiyon, Dram

Fragman   


3. Bağlanmak Yok – No Strings Attached (2011) – IMDb: 6.2

natalie portman

En iyi Natalie Portman filmlerinden biri olan “Bağlanmak Yok” filmi küçük yıllarda reddettiği Adam Franklin ile karşılaşan Emma Kurtzman’ın hikayesini konu edinmektedir. Emma aşka ve ilişkiye karşı soğuk duygular besleyen biridir. Aynı şekilde Adam’da küçükken hissettiği duyguları unutmuş ve aşk istemeyen biri olmuştur. Ancak yıllar sonra tesadüfen karşılaşan iki genç sadece cinselliğe dayalı bir ilişki içerisine girişirler. Karmaşık bir birlikteliğin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Ivan Reitman yapmıştır.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


4. Benim Aşk Pastam (2007) – IMDb: 6.6

natalie portman

Oyuncu kadrosunda Norah Jones, Jude Law, Rachel Weisz ve Natalie Portman’ın yer aldığı film genç bir kadının kendisi ve hayatıyla ilgili sorunlarını çözmek üzere çıktığı yolu anlatmaktadır. Başarılı yönetmen Wong Kar-Wai’nin şiirsel yorumuyla mükemmel bir film haline dönüşen “Benim Aşk Pastam” en iyi Natalie Portman filmlerinden biridir.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


5. Jackie (2016) – IMDb: 6.7

natalie portman

ABD’nin efsane başkanı John F. Kennedy suikastını konu edinen filmin ana merkezinde ise o dönem First Lady olan Jacquelin Kennedy’nin yaşadıkları ve yaptıkları alınmıştır. Kocasının ölmesine rağmen ülkesine ve ailesine karşı dik duruş sergileyen Jackie’nin hayatı izlenmeye değer bir film ortaya çıkarmıştır. Filmde Jackie karakterine yıldız oyuncu Natalie Portman hayat vermiştir. Noah Oppenheim tarafından etkileyici senaryo Pablo Larrain’in yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır.

Tür: Biyografik, Dram

Fragman      


6. Boleyn Kızı (2008) – IMDb: 6.7

natalie portman

Hollywood’un en güzel film yıldızlarını bir araya getiren filmin başrolünde Natalie Portman ve Scarlett Johansson yer almıştır. Farklı karakterlere sahip iki kız kardeş ülkenin kralına aşık olunca aradaki kardeşlik bağı büyük bir zarar görüyor. İki kardeşinde hayatın farklı köşelerine savrulduklarını izleyicilerine sunan “Boleyn Kızı” filminin yönetmenliğini Justin Chadwick yapmıştır. Natalie Portman ve Scarlett Johansson ikilisinin muhteşem uyumuyla dikkat çeken yapım en iyi Natalie Portman filmlerinden biridir.

Tür: Dram

Fragman


7. Where The Heart Is (2000) – IMDb: 6.8

natalie portman

17 yaşında yalnız başına hayata karşı durmaya çalışan bir kızın anlatıldığı filmin başrolünde Natalie Portman rol almıştır. Yönetmen Matt Williams imzalı filmde Novalee adındaki 17 yaşındaki kız erkek arkadaşından hamile kalır ve ikili yeni bir hayata başlamak için yola çıkarlar. Ancak genç adam Willie Oklohama’da bir Wal Mart dükkanında Novalee’yi terk eder. Etkileyici senaryosuyla en iyi ve en beğenilen Natalie Portman filmlerinden biri olan Where The Heart Is vizyona girdiği 2000 yılına damgasını vurmuştur.

Tür: Dram, Komedi

Fragman  


8. Thor: Karanlık Dünya (2013) – IMDb: 6.9

natalie portman

İlk filmde Tanrılar diyarından dünyaya sürgün edilen fantastik kahraman Thor kardeşi Loki’ye karşı mücadelesiyle gezegeni Asgard’a dönmeye hak kazanır. Ancak Asgard antik Dark Elves güçlerinin tehdidindedir. Kudretli Malekith tarafından yönetilen bu büyük orduyu şimdiye kadar Odin bile durduramamıştır. Gezegenleri korumayı kendine görev edinen Thor Dünyalı Jane Foster ile birleşerek savaşacaktır. Filmin başrolünde Chris Hemsworth ve Natalie Portman yer almıştır.

Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon

Fragman


9. Yok Oluş (2018) – IMDb: 6.9

natalie portman

Gizemli bir yer olan Area X, kimyasal ve biyolojik etmenler yüzünden insanlardan gizlenen ve hükümetin gizli çalışmalar yönettiği bir yerdir. Bu bölgede yaşananların ve yaşam döngüsünün öğrenilebilmesi için yapılan keşiflerde ise şimdiye kadar onlarca insansız hava aracı kaybolmuş 11. Tim de kısa süre önce yok olmuştur. Şimdiye kadar sadece bir kişinin geri dönebildiği ormana 12.timi oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı giriş yaparlar. Heyecan dolu ve nefes kesen bu filmin başrolünde Natalie Portman rol almıştır. Ex Machine filminin yönetmen ve senaristliğini yapan Alex Garland bu filmde de yönetmenlik koltuğunda oturmuştur. Ayrıca “Yok Oluş” filmi Netflix Orijinal Yapımıdır.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon, Gerilim

Fragman


10. Thor (2011) – IMDb: 7.0

natalie portman

Başrollerinde Chris Hemsworth ve Natalie Portman’ın rol aldığı fantastik film Marvel Evreni’nde kurulu Asgard gezegeninin veliaht prensi Thor’un hayatını anlatmaktadır. Filmde Thor’un babası Odin karakterine usta oyuncu Anthony Hopkins hayat verirken, Natalie Portman ise Thor’un dünyada aşık olduğu Jane Foster karakterine hayat vermiştir. Yaptığı bir hata sebebiyle Dünya’ya sürgün edilen Thor kısa zaman sonra karanlık istila güçlerine karşı var gücüyle mücadele edecektir.

Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon

Fragman


11. Kardeşler – Brothers (2009) – IMDb: 7.1

natalie portman

2009 yılına damgasını vuran film başrolünde yer verdiği mükemmel oyuncuları etkileyici senaryosuyla en iyi Natalie Portman filmlerinden biridir. Yönetmen Jim Sheridan imzalı filmin oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Natalie Portman ve Tobey Maguire yer almıştır. Filmin konusu birbirinden farklı karakterlere sahip iki kardeşin yaşanan olaylar sonrasında adeta değişen karakterlerini anlatmıştır.

Tür: Dram

Fragman


12. Daha Yaklaş – Closer (2004) – IMDb: 7.2

natalie portman

Ünlü yönetmen Mike Nichols imzalı filmin oyuncu kadrosunda Julia Roberts, Natalie Portman ve Jude Law gibi sinemanın en tanınmış aktörleri yer almıştır. 4 kişilik bir aşk hikayesinin anlatıldığı filmde aşk, sevgi, ihtiras ve ihanet ön plana çıkmaktadır. Son derece etkileyici bir film olan “Closer” usta oyuncu kadrosuyla mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri olmuştur.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


13. Siyah Kuğu – Black Swan (2010) – IMDb: 8.0

natalie portman

Balerinlik konusunda başarılı olan Nina ve Lily’nin aralarındaki yarışı ve sonrasında oluşan dostluk bağını anlatan filmin başrolünde Natalie Portman ve Mila Kunis rol almıştır. Kuğu Gölü Bahçesi adlı gösteri için hem Beyaz Kuğu hem de Siyah Kuğu rolünü canlandıracak birini arayan yönetmen Thomas Leroy’un bu seçimi Nina ve Lily karşı karşıya getirir. Etkileyici bir senaryoya sahip olan film en iyi Natalie Portman filmleri arasına girmeyi başarmıştır.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


14. V – V for Vendetta (2005) – IMDb: 8.2

natalie portman

Ünlü yazar Alan Moore’un romanından sinemaya uyarlanan film 2020 yılında İngiltere topraklarında geçmekte olup baskıcı bir yönetime karşı halkın savunucusu olan V’nin hikayesini anlatmaktadır. Masum bir kadını kötü niyetli insanların elinden kurtaran V bu operasyonla baskıcı rejime karşı ayaklanmayı da başlatmıştır. Siyasi ve politik bir konuya değinen film izleyicileri tarafından çok sevilmiş olup oyuncu kadrosunda yer alan Natalie Portman, Hugo Weaving ve Stephen Rea gibi isimlerin başarılı oyunculuk performanslarıyla öne çıkmaktadır.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman


15. Sevginin Gücü – Leon (1994) – IMDb: 8.5

natalie portman

Dünya sinemasına damgasını vuran en iyi filmlerden biri olan “Leon” başrolünde Jean Reno ve Natalie Portman’ın rol aldığı ünlü yönetmen Luc Besson imzalı efsane bir yapımdır. Filmin ana merkezinde küçük yaşta hayatın acımasız yüzü ile karşılaşan masum bir kız ve işinde en iyisi olan başarılı bir katil vardır. Polis ve Uyuşturucu çeteleriyle bağlantılı olan Mathilda’nın babası başlarına açtıkları sıkıntı yüzünden katledilirler. Bu sırada evde olmayan Mathilda şans eseri kurtulduğu bu faciadan Leon’a sığınarak kurtulur. Leon ve küçük kız arasında oluşan sevgi bağı ise ikisinin de hayata dair umutlarını yeşertecektir. Sevginin Gücü mükemmel senaryosu ve etkileyici oyunculuk performanslarıyla en iyi Nathalie Portman filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Polisiye, Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Hollywood'un Başarılı Kadın Aktörü Julia Roberts'ın Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Filmi 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.