Leon Filminin Mathilda'sı Natalie Portman'ın En İyi 17 Filmi

Leon Filminin Mathilda'sı Natalie Portman'ın En İyi 17 Filmi
05.02.202012:41

Natalie Portman'ın en çok izlenen filmlerini sizler için listeledik. İşte sinema dünyasının yıldız aktörü Natalie Portman'ın rol aldığı en İyi 17 film...

Haber güncelleme tarihi 06.03.2022 17:14

İzlenmesi Gereken Natalie Portman Filmleri

Çocuk yaşlarda oyunculuk kariyerine adım atan ve "Leon" filmiyle bir anda dünyaca ünlü hale gelen Natalie Portman'ın kesinlikle izlenmesi gereken filmlerini sizler için listeledik. İşte Natalie Portman'ın IMDb puanı yüksek gelmiş geçmiş en iyi 17 filmi...

1. Lucy in the Sky (Lucy Gökyüzünde)

Natalie Portman filmleri

Bilimkurgu türünde izlenilesi bir film olan Lucy in the Sky astronotların uzun görev süreleri sonrası gerçeklik algılarının kaybolmalarına değinen bir senaryoya sahiptir. Evli bir astronot olan lucy uzay görevi sırasından bir astronot arkadaşıyla çok uzun vakitler geçirince dünyaya döndüklerinde aklının hala orada olduğunu fark eder. Gerçeklik algısını yavaş yavaş kaybeden genç kadın psikolojik olarak zorlu günler yaşayacaktır.

TürDramBilimkurgu
IMDb4.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenNoah
Hawley
OyuncularNatalie
Portman
Jon
Hamm
Zazie
Beetz

2. Avengers: Endgame (Yenilmezler: Son Oyun)

Natalie Portman filmleri

Marvel filmleri arasında yer alan Avengers: Endgame, yenilmezlerin son ve en zor mücadelesini konu edinmiştir. Başarılı aktör Natalie Portman'ın da rol aldığı filmde yenilmezler ekibi azılı düşmanları Thanos'un kurduğu düzeni yıkarak hem dünyayı kurtarmak hem de yaslarını hafifletmek isterler. Filmde Natalie Portman'ı Jane Foster rolünde izliyoruz.

TürAksiyonFantastikMacera
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJoe
Russo
OyuncularNatalie
Portman
Chris
Evans
Mark
Ruffalo

3. Annihilation (Yok Oluş)

Natalie Portman filmleri

Gizemli bir yer olan Area X, kimyasal ve biyolojik etmenler yüzünden insanlardan gizlenen ve hükümetin gizli çalışmalar yönettiği bir yerdir. Bu bölgede yaşananların ve yaşam döngüsünün öğrenilebilmesi için yapılan keşiflerde ise şimdiye kadar onlarca insansız hava aracı kaybolmuş 11. Tim de kısa süre önce yok olmuştur. Şimdiye kadar sadece bir kişinin geri dönebildiği ormana 12.timi oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı giriş yaparlar. Netflix filmleri listesinde de yer alan heyecan dolu ve nefes kesen bu yapımın başrolünde Natalie Portman rol almıştır.

TürBilimkurguAksiyonGerilim
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenAlex
Garland
OyuncularNatalie
Portman
Jennifer
Jason
Leigh
Gina
Rodriguez

4. Jackie

Natalie Portman filmleri

ABD’nin efsane başkanı John F. Kennedy suikastını konu edinen filmin ana merkezinde ise o dönem First Lady olan Jacquelin Kennedy’nin yaşadıkları ve yaptıkları alınmıştır. Kocasının ölmesine rağmen ülkesine ve ailesine karşı dik duruş sergileyen Jackie’nin hayatı izlenmeye değer bir film ortaya çıkarmıştır. Filmde Jackie karakterine yıldız oyuncu Natalie Portman hayat vermiştir. Noah Oppenheim tarafından etkileyici senaryo Pablo Larrain’in yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır.

TürBiyografiDram
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenPablo
Larraín
OyuncularNatalie
Portman
Peter
Sarsgaard
Greta
Gerwig

5. Jane Got A Gun (Jane’in İntikamı)

Natalie Portman filmleri

Başrolünde Natalie Portman, Joel Edgerton ve Ewan McGregor’un yer aldığı western tarzı filmin yönetmenliğini Gavin O’Connor yapmıştır. Filmde Jane Hammond isimli kadın, 8 kurşun yemiş ve hala nefes alabilen kocasını kurtarmak amacıyla eski sevgilisi Dan Frost’tan yardım ister. Dan Frost yardımı kabul eder ancak bunun bir karşılığını da ister.

TürWesternDramAksiyon
IMDb5.9
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenGavin
O'Connor
OyuncularNatalie
Portman
Joel
Edgerton
Ewan
McGregor

6. Thor: The Dark World (Thor: Karanlık Dünya)

Natalie Portman filmleri

Marvel sinematik evreninde izleyiciyle buluşan Thor'un ilk filminde, tanrılar diyarından dünyaya sürgün edilen fantastik kahraman Thor, kardeşi Loki’ye karşı mücadelesiyle gezegeni Asgard’a dönmeye hak kazanır. Ancak Asgard antik Dark Elves güçlerinin tehdidindedir. Kudretli Malekith tarafından yönetilen bu büyük orduyu şimdiye kadar Odin bile durduramamıştır. Gezegenleri korumayı kendine görev edinen Thor Dünyalı Jane Foster ile birleşerek savaşacaktır. Filmin başrolünde Chris Hemsworth ve Natalie Portman yer almıştır.

TürFantastikMaceraAksiyon
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenAlan
Taylor
OyuncularNatalie
Portman
Chris
Hemsworth
Tom
Hiddleston

7. Thor

Natalie Portman filmleri

Başrollerinde Chris Hemsworth ve Natalie Portman’ın rol aldığı fantastik film Marvel Evreni’nde kurulu Asgard gezegeninin veliaht prensi Thor’un hayatını anlatmaktadır. Filmde Thor’un babası Odin karakterine usta oyuncu Anthony Hopkins hayat verirken, Natalie Portman ise Thor’un dünyada aşık olduğu Jane Foster karakterine hayat vermiştir. Yaptığı bir hata sebebiyle Dünya’ya sürgün edilen Thor kısa zaman sonra karanlık istila güçlerine karşı var gücüyle mücadele edecektir.

TürFantastikMaceraAksiyon
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenKenneth
Branagh
OyuncularNatalie
Portman
Chris
Hemsworth
Anthony
Hopkins

8. Your Highness (Ekselansları)

Natalie Portman filmleri

Thadeous ve Fabious birbirlerinin zıttı olan iki kardeştir. Thadeous tembel ve kibirli bir prensken Fabious ise tam tersine gururlu ve krallık için savaşan biridir. Bir gün Thadeus aşık olduğu prenses Isabel ile evlenmek ister. Ancak bu evliliğin gerçekleşmesi için öncelikle krallığın kurtulması gerekir. Filmde Isabel karakterine hayat veren güzel oyuncu Natalie Portman Danny McBride ve James Franco ile birlikte başrol oynamıştır.

TürKomediFantastikMacera
IMDb5.5
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenDavid
Gordon
Green
OyuncularNatalie
Portman
Danny
McBride
James
Franco

9. No Strings Attached (Bağlanmak Yok)

Natalie Portman filmleri

En iyi Natalie Portman filmlerinden biri olan “Bağlanmak Yok” filmi küçük yıllarda reddettiği Adam Franklin ile karşılaşan Emma Kurtzman’ın hikayesini konu edinmektedir. Emma aşka ve ilişkiye karşı soğuk duygular besleyen biridir. Aynı şekilde Adam’da küçükken hissettiği duyguları unutmuş ve aşk istemeyen biri olmuştur. Ancak yıllar sonra tesadüfen karşılaşan iki genç sadece cinselliğe dayalı bir ilişki içerisine girişirler. Karmaşık bir birlikteliğin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Ivan Reitman yapmıştır.

TürKomediRomantik
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenIvan
Reitman
OyuncularNatalie
Portman
Ashton
Kutcher
Kevin
Kline

10. Black Swan (Siyah Kuğu)

Natalie Portman filmleri

Balerinlik konusunda başarılı olan Nina ve Lily’nin aralarındaki yarışı ve sonrasında oluşan dostluk bağını anlatan filmin başrolünde Natalie Portman ve Mila Kunis rol almıştır. Kuğu Gölü Bahçesi adlı gösteri için hem Beyaz Kuğu hem de Siyah Kuğu rolünü canlandıracak birini arayan yönetmen Thomas Leroy’un bu seçimi Nina ve Lily karşı karşıya getirir. Etkileyici bir senaryoya sahip olan film en iyi Natalie Portman filmleri arasına girmeyi başarmıştır.

TürGerilimDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenDarren
Aronofsky
OyuncularNatalie
Portman
Mila
Kunis
Vincent
Cassel

11. Brothers (Kardeşler)

Natalie Portman filmleri

2009 yılına damgasını vuran film başrolünde yer verdiği mükemmel oyuncuları etkileyici senaryosuyla en iyi Natalie Portman filmlerinden biridir. Yönetmen Jim Sheridan imzalı filmin oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Natalie Portman ve Tobey Maguire yer almıştır. Filmin konusu birbirinden farklı karakterlere sahip iki kardeşin yaşanan olaylar sonrasında adeta değişen karakterlerini anlatmıştır.

TürDram
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenJim
Sheridan
OyuncularNatalie
Portman
Tobey
Maguire
Jake
Gyllenhaal

12. The Other Boleyn Girl (Boleyn Kızı)

Natalie Portman filmleri

Hollywood’un en güzel film yıldızlarını bir araya getiren filmin başrolünde Natalie Portman ve Scarlett Johansson yer almıştır. Farklı karakterlere sahip iki kız kardeş ülkenin kralına aşık olunca aradaki kardeşlik bağı büyük bir zarar görüyor. İki kardeşinde hayatın farklı köşelerine savrulduklarını izleyicilerine sunan “Boleyn Kızı” filminin yönetmenliğini Justin Chadwick yapmıştır. Natalie Portman ve Scarlett Johansson ikilisinin muhteşem uyumuyla dikkat çeken yapım en iyi Natalie Portman filmlerinden biridir.

TürDram
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenJustin
Chadwick
OyuncularNatalie
Portman
Scarlett
Johansson
Eric
Bana

13. Blueberry Nights (Benim Aşk Pastam)

Natalie Portman filmleri

Oyuncu kadrosunda Norah Jones, Jude Law, Rachel Weisz ve Natalie Portman’ın yer aldığı film genç bir kadının kendisi ve hayatıyla ilgili sorunlarını çözmek üzere çıktığı yolu anlatmaktadır. Başarılı yönetmen Wong Kar-Wai’nin şiirsel yorumuyla mükemmel bir film haline dönüşen “Benim Aşk Pastam” en iyi Natalie Portman filmlerinden biridir.

TürRomantikDram
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenWong
Kar-Wai
OyuncularNatalie
Portman
Jude
Law
Norah
Jones

14. Where The Heart Is

Natalie Portman filmleri

17 yaşında yalnız başına hayata karşı durmaya çalışan bir kızın anlatıldığı filmin başrolünde Natalie Portman rol almıştır. Yönetmen Matt Williams imzalı filmde Novalee adındaki 17 yaşındaki kız erkek arkadaşından hamile kalır ve ikili yeni bir hayata başlamak için yola çıkarlar. Ancak genç adam Willie Oklohama’da bir Wal Mart dükkanında Novalee’yi terk eder. Etkileyici senaryosuyla en iyi ve en beğenilen Natalie Portman filmlerinden biri olan Where The Heart Is vizyona girdiği 2000 yılına damgasını vurmuştur.

TürKomediDram
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2000
YönetmenMatt
Williams
OyuncularNatalie
Portman
Ashley
Judd
James
Frain

15. Closer (Daha Yaklaş)

Natalie Portman filmleri

Ünlü yönetmen Mike Nichols imzalı filmin oyuncu kadrosunda Julia Roberts, Natalie Portman ve Jude Law gibi sinemanın en tanınmış aktörleri yer almıştır. 4 kişilik bir aşk hikayesinin anlatıldığı filmde aşk, sevgi, ihtiras ve ihanet ön plana çıkmaktadır. Son derece etkileyici bir film olan “Closer” usta oyuncu kadrosuyla mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri olmuştur.

TürRomantikDram
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenMike
Nichols
OyuncularNatalie
Portman
Jude
Law
Julia
Roberts

16. V for Vendetta

Natalie Portman filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında gösterilen yapım, 2020 yılında İngiltere topraklarında geçmekte olup baskıcı bir yönetime karşı halkın savunucusu olan V’nin hikayesini anlatmaktadır. Masum bir kadını kötü niyetli insanların elinden kurtaran V bu operasyonla baskıcı rejime karşı ayaklanmayı da başlatmıştır. Siyasi ve politik bir konuya değinen film izleyicileri tarafından çok sevilmiş olup oyuncu kadrosunda yer alan Natalie Portman, Hugo Weaving ve Stephen Rea gibi isimlerin başarılı oyunculuk performanslarıyla öne çıkmaktadır.

TürAksiyonBilimkurgu
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenJames
McTeigue
OyuncularNatalie
Portman
Hugo
Weaving
Stephen
Rea

17. Leon (Sevginin Gücü)

Natalie Portman filmleri

Ödüllü filmler listede de yer verdiğimiz “Leon filmi” başrolünde Jean Reno ve Natalie Portman’ın rol aldığı ünlü yönetmen Luc Besson imzalı efsane bir yapımdır. Filmin ana merkezinde küçük yaşta hayatın acımasız yüzü ile karşılaşan masum bir kız ve işinde en iyisi olan başarılı bir katil vardır. Polis ve Uyuşturucu çeteleriyle bağlantılı olan Mathilda’nın babası başlarına açtıkları sıkıntı yüzünden katledilirler. Bu sırada evde olmayan Mathilda şans eseri kurtulduğu bu faciadan Leon’a sığınarak kurtulur. Leon ve küçük kız arasında oluşan sevgi bağı ise ikisinin de hayata dair umutlarını yeşertecektir. Sevginin Gücü mükemmel senaryosu ve etkileyici oyunculuk performanslarıyla en iyi Nathalie Portman filmlerinden biri olmuştur.

TürPolisiyeDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
1994
YönetmenLuc
Besson
OyuncularNatalie
Portman
Jean
Reno
Gary
Oldman
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
3
1
1
1
1
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.