• DOLAR5,4693-0.18
 • EURO6,2098-0.13
 • ALTIN229,112-0.41
 • BIST103.310-1.48

Marvel Filmleri Sırası, İzleme Listesi & En İyi Marvel Filmleri

Marvel Filmleri Sırası, İzleme Listesi & En İyi Marvel Filmleri

Marvel evreni içerisinde yer alan süper kahramanların filmleri hakkında en çok merak edilen “Marvel filmleri hangi sırayla izlenmeli?” ya da “Marvel filmleri hikayeye göre sıralaması” konularıdır. İşte, Marvel filmleri izleme sırası ve listesi…

Haber güncelleme tarihi 25.02.2019 10:33

Marvel evreni, son zamanlarda sinemaya dünyasında büyük etki yaratan bir boyuta ulaştı. Marvel filmleri izleme listesine her yıl yeni filmler eklendi. Yeni çekilen, filmlerle beraber olay örgüsü bütün filmlerde birbirine bağlanmaya başladı ve bu durumda marvel filmlerinin izleme sırasını ön plana çıkardı. Birçok kişi “Marvel filmleri hangi sırayla izlenmeli?” sorusunu sormaya başladı. İşte, Marvel Sinema Evreni içerisinde yer alan alan filmlerin listesi ve film önerileri...

Neoldu.com'un Film Arşivine erişim için Google Search penceresine ''neoldu film önerileri'' yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

film önerileri

Bilindiği üzere tüm Marvel filmleri yeni sinema dünyasından büyük bir etkiye ve dönüşüme sahip oldu. Marvel çizgi romanları sayesinde hayatımıza bir sürü yeni karakter girdi. Gelecek yıllarda ise Marvel çizgi romanlarından yeni karakterlerinde filmlerinin ortaya çıkacağı ve Marvel serisine katkıda bulunacağını söyleniyor. Hatta Marvel kahramanları arasında gösterilen ve en güçlü Avengers kahramanı olacağı belirtilen "Captain Marvel" filmi de 2019 yılında vizyona girecek. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 20'ye yakın film serisi bulunan Marvel filmleri ( Burada tüm Marvel filmlerinden bahsetmiyoruz) ya da Avengers kahramanları belli bir düzen üzerinde sıralandı. Hikaye sırasının yanı sıra Marvel filmleri kronolojik sırası da dikkate alınarak sizlere sunuluyor.

En İyi Marvel Dizileri ve Marvel Dizileri İzleme Sırası içeriğine de göz atarak Marvel Sinema Evreni ile bağlantılı olan en güzel Marvel dizileri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Netflix ortaklığı ile yapılan Marvel dizilerine kesinlike göz atmalısınız.

Aynı zamanda En İyi DC Comics Dizileri Listesi & İzleme Sırası sayfasını da ziyaret ederek DC dizi evreninde yer alan yapımlara göz atabilirsiniz. Arrow ve The Flash gibi birçok yapım DC evreninde yer alan diziler arasındadır.


Bizlerde sizlerin oldukça merak ettiği “En İyi Marvel Filmleri İzleme Sırası” konusunu ele aldık ve sizler için detaylı olarak inceledik.  İşte, Marvel filmleri içerisinde yer alan Avengers kahramanlarının izleme sırası

NOT: Sizler için hazırlanan Marvel Filmleri ve hikayeleri listesi;


ÖNEMLİ NOT: Marvel Sinema Evrenine 2019 yılında iki büyük film dahil oluyor. İlk olarak Captain Marvel vizyona girecek. Sonrasında ise herkesin merakla beklediği Avengers Infinitiy War 2 filmi... Marvel filmleri izleme sırasında büyük ihtimalle Captain Marvel, Captain Amerika First Avengers'ın ardında yer alacak. Avengers Infinity War 2 ise Marvel filmleri sırasında 2019 yılı itibarıyla en son sıraya yerleşecek. İki film de vizyona girdikten sonra Marvel filmleri izleme sırasının güncel halini içeriğimizden takip edebilirsiniz.

Marvel Filmler

 1. Kaptan Amerika ilk Yenilmez - Captain America The First Avenger (2011)
 2. Iron Man (2008)
 3. The Incredible Hulk - İnanılmaz Yeşil Dev (2008)
 4. Iron Man 2 (2010)
 5. Thor (2011)
 6. Avengers - Yenilmezler (2012)
 7. Iron Man 3 (2013)
 8. Thor: The Dark Night - Karanlık Dünya (2013)
 9. Captain America: The Winter Soldier- Kış Askeri (2014)
 10. Guardians Of The Galaxy - Galaksinin Koruyucuları (2014)
 11. Avengers: Age of Ultron - Yenilmezler: Ultron Çağı (2015)
 12. Ant-Man - Karınca Adam (2015)
 13. Captain America: Civil War - Kapran Amerika Kahramanların Savaşı (2016)
 14. Doctor Strange - Doktor Strange (2016)
 15. Guardians of the Galaxy Vol. 2 - Galaksinin Koruyucuları 2 (2017)
 16. Spider-Man: Homecoming - Örümcek Adam Eve Dönüş (2017)
 17. Thor: Ragnarok (2017)
 18. Black Panther - Siyah Panter (2018)
 19. Ant Man and The Swap (2018)
 20. Avengers: Infinity War - Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Part 1 (2018)

Gelecek yıllarda Marvel filmleri izleme sırasına yeni filmler eklenecek ve hikaye farklı yerlere gidecektir. Eğer sizler, henüz Marvel filmlerini izleme sırasına göre değilde yapım yılına göre izlediyseniz, kesinlikle hikaye sırasına göre izleyiniz. Hazırladığımız detaylı liste sıralaması aşağıda yer almaktadır. İyi seyirler...

İçerisinde Marvel Filmleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan “Avengers: Infinity War” filminin de yer aldığı “En İyi Filmler - IMDB'ye Göre En İyi 110 Film” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Eminiz ki, en unutulmaz filmler listesi sizler için oldukça faydalı olacaktır.


1. Kaptan Amerika ilk Yenilmez - Captain America The First Avenger (2011) IMDb: 6.9

marvel filmleri izleme listesi kaptan amerika ilk yenilmez

Yapım yılı 2011 olmasına rağmen, Marvel Cinematic Universe içerisinde kronolojik sırada yer alan ilk filmdir. Marvel ve Sheild evrenin başlangıç noktası bu filmdir. Diğer Marvel filmleri ile hiçbir şekilde bağlantısı olmayan Kaptan Amerika’da Tesseract ile birlikte Infinity Gem hikayesine değiniliyor. Filmin sonunda yer alan sahne ise bütün kahramanların bir araya geldiği “Avengers”a direkt olarak kendisini bağlıyor. Kaptan Amerika İlk Yenilmez, bir nevi Marvel filmleri izleme sırasında liste başıdır.

Filmin Yönetmeni: Joe Johnston

Filmin Senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely

Filmin Oyuncuları: Chris Evans, Hugo Weaving, Samuel L. Jackson

Fragman


2. Iron Man (2008) IMDb: 7.9

marvel filmleri izleme listesi iron man demir adam

Marvel Sineması’nın çıkış olarak ilk filmidir. Filmde başrol karakteri Tony Stark’a kötülere karşı geliştirdiği ve tam teknoloji ile donanan Iron Man zırhını yapması konu ediliyor. Zırhın gücünü hisseden ve onun kullanan Tony Stark bir nevi süper kahraman oluyor ve seri filmlerinden sonra Avengers’a katılıyor. Bu yüzden izleme sırasında 2. film olarak karşımıza çıkmaktadır.

Filmin Yönetmeni: Jon Favreau

Filmin Senaristi: Mark Fergus, Hawk Ostby

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence Howard

Fragman


3. The Incredible Hulk - İnanılmaz Yeşil Dev (2008) IMDb: 6.8

marvel filmleri izleme listesi hulk

2008 yılı içerisinde Iron Man ile aynı anda sinema severlerin karşısına gelen HULK, Bruce Banner’in hikayesini anlatmaktadır. Marvel filmleri listesi olarak Iron Man’dan sonra izlenmesi gerekmektedir. Özellikle filmin sonunda yer alan sahnede, bu durumun ortaya çıktığını anlayacaksınız. Bundan dolayı HULK, izlemeniz gereken 3. filmdir.

Filmin Yönetmeni: Louis Leterrier

Filmin Senaristi: Zak Penn

Filmin Oyuncuları: Edward Norton , Liv Tyler , Tim Roth

Fragman


4. Iron Man 2 (2010) IMDb: 7.0

marvel filmleri izleme listesi demir adam iron man 2

Iron Man’den 2 yıl sonra karşımıza gelen Tony Stark, kendisinin süper kahraman olduğunu herkese açıkladığı filmin devamı olarak karşımıza gelmektedir. Bu filmde ayrıntı gerektiren karakterlerden bir tanesi de Coulson’ın hikayesidir. Filmin son sahnesinde Iron Man’in şehrinden ayrılır ve yeni bir görev için New Mexico’ya gideceğini belirtidir. Peki, oradaki görevi ne olabilir dersiniz? İşte, bu film Marvel serisinde izlemeniz gereken 4. filmdir.

Filmin Yönetmeni: Jon Favreau

Filmin Senaristi: Justin Theroux

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Mickey Rourke, Gwyneth Paltrow

Fragman


5. Thor (2011) IMDb: 7.0

marvel filmleri izleme listesi thor

İron Man 2’nin son sahnesinde Coulson’ın New Mexico’ya gideceğini gördük ve Thor filminin başında da bu sahneye değiniliyor. Hikayemizde burada başlıyor. Thor, bir nevi dünyada kendisine yer buluyor. Bu filmin sonunda Thor’un kötü kardeşi Loki, SHIELD’ı ve Dr. Selvig’i Tesseract için çalışmaya yönlendiriyor. Bu yönlendirmeler sonrasında ise olanlar oluyor. Gerisi Spoiler’e girer… Thor, Marvel filmleri sıralamasında 5. film olarak karşımıza çıkmaktadır.

Filmin Yönetmeni: Kenneth Branagh

Filmin Senaristi: Ashley Miller

Filmin Oyuncuları: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman

Fragman


6. Avengers - Yenilmezler (2012) IMDb: 8.1

marvel filmleri izleme listesi avengers

Marvel filmleri sıralamasında ilk bölümü nerede bitirmeliyiz diye sorarsanız, bunun cevabı kesinlikle “Avengers” olmalıdır. SHEILD’in lideri Nick Fury, Thor’un kardeşi Loki’nin düşmanlığına karşı şimdiye kadar yayınlanan Marvel Süper Kahramanları’nı bir araya toplar. Bu sayede dünyayı büyük bir felaketten kurtaracaktır. Bizim tabirimizle “Marvel Evreni’nde çarşı karışmaktadır.” Bu film, Marvel filmleri sıralamasında ilk bölümün sonu gibidir. Bu yüzden izlemini gereken sıralamada 6. filmdir.

Filmin Yönetmeni: Joss Whedon

Filmin Senaristi: Joss Whedon

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson

Fragman


7. Iron Man 3 (2013) IMDb: 7.2

en iyi marvel filmleri izleme sırası iron man 3

Iron Man 3 filmi, Marvel filmleri evreninde hikaye olayından çok fazla bir etkiye sahip değildir. Yani ana hikayenin kendisine genel olarak hiçbir katkısı yer almaktadır. Ne SHEILD ve Tesseract ne de başka bir şey… Bir nevi Marvel filmleri sıralamsında ikinci bölümün başlamasına zemin hazırlamıştır. Bu filmin izlemeniz gereken 7. filmdir.

Filmin Yönetmeni: Shane Black

Filmin Senaristi: Drew Pearce

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Guy Pearce, Gwyneth Paltrow

Fragman


8. Thor: The Dark World - Karanlık Dünya (2013) IMDb: 7.0

marvel filmleri izleme sırası thor

İyi kötü kardeşlerden Thor ve Loki, ikinci filmde karşımıza bir kez daha çıkıyor. Thor: The Dark World, SHEILD ve Tesseract konularını dibine kadar işleyen film olarak yeni serinin ve ana hikayenin ikinci bölümünün temelini oluşturuyor. Hikaye hakkında çok bir şey söylememize gerek yok, Loki bu sefer Londra’yı dağıtıyor, enkazı kurtarmak ise Thor ile beraber tabi ki SHEILD’a kalıyor. En iyi Marvel filmleri arasında oldukça iyi bir yerde olan Thor: The Dark World, izlemeniz gereken 8. filmdir.

Filmin Yönetmeni: Alan Taylor

Filmin Senaristi: Christopher L. Yost

Filmin Oyuncuları: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston 

Fragman


9. Captain America: The Winter Soldier- Kış Askeri (2014) IMDb: 7.8

marvel filmleri izleme listesi kaptan amerika kış askeri

3 yılın ardından bir kez daha Captain Amerika ile karşılaşıyoruz. Bu sefer bayrağı taşıyan Steve, bana göre Marvel’in en etkileyici filmlerinden bir tanesi… Çok fazla spoiler vermek istemiyorum ancak bir kez daha SHEILD ve HYDRA karşılamasını en derinlere kadar yaşıyoruz. Kış askerinin akıbetine hiç değinmiyorum bile. Neyse, sayın okurlarımız, bu filmi Thor’un ardından izlenilmesi gereken 9. film olarak listeliyoruz.

Filmin Yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo

Filmin Senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely

Filmin Oyuncuları: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson

Fragman


10. Guardians Of The Galaxy - Galaksinin Koruyucuları (2014) IMDb: 8.1

marvel filmleri izleme listesi galaksinin koruyucuları

Marcel ve Avengers evreni hikayesine hiçbir katkısı bulunmayan filmlerden bir tanesi de Guardians of the Galaxy’dir. Dünya ile çok bir bağı olmayan bu film tamamen uzayda geçmektedir. Infınıty Gem tarafından çıkarıldığın için ve ileride de Avengers ile Marvel evreni ana hikayeye katkısı olacağı için en sıralaması burası diye düşündük. Marvel filmleri hangi sırayla izlenmesidir konusunda 10 sırada kendisine yer bulmaktadır.

Filmin Yönetmeni: James Gunn

Filmin Senaristi: James Gunn, Nicole Perlman

Filmin Oyuncuları: Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper

Fragman


11. Avengers: Age of Ultron - Yenilmezler: Ultron Çağı (2015) IMDb: 7.4

marvel filmleri izleme listesi avengers ultron çağı

Marvel filmleri listesi arasında kahramanlar bakımında sonraki filmlerde de oldukça etkili olacak olan Sokovia olayları bu filmde yaşanmaktadır. Bu film sayesinde yeni süper kahramanlarda ortaya çıkarken aynı zamanda SHEILD’in yeni yol haritası da ortaya çıkacaktır. Şunu kesinlikle söyleyebiliriz ki Sokovia Olayları Marvel filmlerine yön verecek bir etkiye sahip olacaktır.  Avengers filmlerinden ikincisi olan bu film listemizde 11. sırada yer almaktadır.

Filmin Yönetmeni: Joss Whedon

Filmin Senaristi: Joss Whedon, Stan Lee

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo

Fragman


12. Ant-Man - Karınca Adam (2015) IMDb: 6.3

marvel filmleri izleme listesi ant man - karınca adam

Avengers: Age Of Ultron filminden sonra izlemeniz gereken Ant-Man konusu bakımından Marvel evrenine çok fazla bir etkisi bulunmamaktadır. Filmin başında Stark ve SHEILD konularına birer cümle ile değinilse de tam olarak bir giriş yaşanmamaktadır. Bunları söyleyebiliriz ama Ultron filminden sonra kesinlikle izlenmesi gerekmektedir. Ayrıca filmin sonu, Civil War‘dan bir sahneyle bitiyor. Diğer türlü, ardından gelen filmleri anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden Marvel filmleri sırasında 12. film olarak karşımıza çıkmaktadır.

Filmin Yönetmeni: Peyton Reed

Filmin Senaristi: Edgar Wright, Joe Cornish

Filmin Oyuncuları: Paul Rudd, Michael Douglas, Corey Stoll

Fragman


13. Captain America: Civil War - Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı (2016) IMDb: 7.8

marvel filmleri izleme listesi kaptan amerika kahramanların savaşı

Kaptan Amerika filmleri her zaman benim listemde kesinlikle izlenmesi gereken filmlerin başında gelmektedir. Öyle ki, bu filmde yepyeni Avengers karakterini bir arada görebilirsiniz. Abartmak olarak görmeyin ama burada Marvel ve Avengers hikayesi oldukça farklı bir yola giriyor. Dikkat edin çok fazla üzülebilirsiniz. Listemizde 13. sırada izlenilmesi gereken Marvel filmidir.

Filmin Yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo

Filmin Senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely

Filmin Oyuncuları: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson

Fragman


14. Ant Man and The Swap - Karınca Adam ve Eşek Arısı (2018) IMDb: 7.4

marvel filmleri hikaye izleme sırası ant man and the swap

Avengers Infinity War Part 1 filminden sonra 2018 yılında vizyona giren ve ilk filmi Ant Man ile herkesin beğenisini kazanan filmin ikincisi Ant Man and The Wasp, gerçekten beklentileri karşılayan bir film oldu. Infinity War filminin hemen ardından izleyicilerle buluşan başarılı filmde tempo hiç düşmüyor. Önceki Marvel filmlerine göre biraz daha komedisi yüksek olan Ant Man and The Wasp marvel filmleri hikaye sırasına göre Captain America Civil War ile Avengers Infinity War Part 1 arasında yer almaktadır. Çünkü bu filmin ilk sahnesi, ana karakterimiz Ant Man'in kahramanlar savaşında Captain America'nın yanında yer aldığı için 2 yıl boyunca en hapsine mahkum edilmesiyle başlamaktadır.  Listemizde 14. sırada yer almaktadır. Aynı zamanda alınan duyumlara göre Swap'ın da ileride çekilecek olan Avengers Infinity 4 filminde Ant Man ile ikili olarak rol alacağı belirtiliyor. Bunlar tabi ki duyum... 

Filmin Yönetmeni: Peyton Reed

Filmin Senaristi: Chris McKenna, Erik Sommers

Filmin Oyuncuları: Paul Rudd Evangeline Lilly, Michael Peña

Fragman


15. Doctor Strange - Doktor Strange (2016) IMDb: 7.5

marvel filmleri izleme listesi doktor strange

Marvel’ın yeni bir karakteri ile karşı karşıya kaldığımız bu filmde ilk olarak seriyle bağı olup olmadığını konusunda şüpheye düşebilirsiniz ancak bu şüpheye düştüğünüz için pişman olabilirsiniz. Bir elimiz uhrevi dünyada, bir elimiz teknolojiler diyarında, ortada ise bir büyücü… Avengers, yepyeni bir karakter kazanırken bu filmi de 15. sırada yer almaktadır.

Filmin Yönetmeni: Scott Derrickson

Filmin Senaristi: Jon Spaihts, Scott Derrickson

Filmin Oyuncuları: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams

Fragman


16. Guardians of the Galaxy Vol. 2 - Galaksinin Koruyucuları 2 (2017) IMDb: 7.7

marvel filmleri izleme listesi galaksinin koruyucuları 2

Marvel’ın Infinity War efsanesinden önce Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket, Groot ve saz arkadaşları karşınıza son kez çıkıyor. İlk filmdeki gibi hikayeye tam olarak etki etmese de Infınty War öncesinde küçük bir yerden efsaneye tünüyor ve oldukça önemli bir görev alıyor. Fazlası spoilere girer diye demiyorum ama kesinlikle 16. sıradan izlemeniz gereken bir filmdir.

Filmin Yönetmeni: James Gunn

Filmin Senaristi: James Gunn, Dan Abnett

Filmin Oyuncuları: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista

Fragman


17. Spider-Man: Homecoming - Örümcek Adam Eve Dönüş (2017) IMDb: 7.5

marvel filmleri izleme listesi örümcek adam eve dönüş

Uzaydan, büyücülerden ve ölülerden sonra biraz daha dünya ile haşır neşir olmak isteyenler için Marvel, Spiderman’ı piyasaya sürdü. Captan America: Ciwil War’ın ardındna Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne kapılan genç Peter kendini kanıtlama isteğiyle dolup taşan bir genç olarak hayatına devam ediyor. Infinty War öncesinde Marvel filmleri sırası 17. filmdir ve kesinlikle izlemelisiniz.

Filmin Yönetmeni: Jon Watts

Filmin Senaristi: Jonathan Goldstein, John Francis Daley

Filmin Oyuncuları: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr.

Fragman


18. Thor: Ragnarok (2017) IMDb: 7.9

marvel filmleri izleme listesi thor ragnarok

Thor’un yeni stiliyle karşımıza çıktığı bir Marvel film serisi… Valkyrie, Hulk ve Loki’den oluşan bir alternatif ekip oluşturarak Ragnarok’u önlemeye çalışırken, Infinity War öncesi mutlaka izlenmesi gerekiyor. Thor, buradan koşuya başlayacak ve Infinity War’a kadar devam edecek. Listemizde Marvel filmleri arasında 18. sırada yer almaktadır.

Filmin Yönetmeni: Taika Waititi

Filmin Senaristi: Eric Pearson, Craig Kyle

Filmin Oyuncuları: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

Fragman


19. Black Panther - Siyah Panter (2018) IMDb: 7.4

marvel filmleri izleme listesi siyah panter

T’Challa kral olmayı öğrenirken, bir yandan bizler gibi Marvel Cinematic Universe sakinlerinin de gerçek Wakanda ile tanışmasının önü açılıyor. Herkesin üçüncü dünya ülkesi sandığı Wakanda kapılarını açmak üzere. Açtıkları anda da içeriye girecekleri Infinity War’da göreceğiz… Serinin 19. filmi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Filmin Yönetmeni: Ryan Coogler

Filmin Senaristi: Ryan Coogler, Joe Robert Cole

Filmin Oyuncuları: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o

Fragman


20. Avengers: Infinity War - Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Part 1 (2018) IMDb: 8.6

marvel filmleri izleme listesi avengers sonsuzluk savaşı - ınfinity war

MCU'nun 20 filmlik dev serisinin sonunun başlangıcını temsil eden Avengers: Infinity War, artık geldi çattı. Marvel filmleri hikayeye göre izleme sırası listesinde şuanda son sırada yer alan İnfinity War Part 1, en iyi marvel filmleri arasında gösterilmektedir. Devam filmi ise Infinity War 2 olarak 2019’da karşımıza çıkacaktır. Güçlü ve kuvvetli Thanos'a karşı kahramanlarımızın verdiği savaşı en derin duygularla hissedebileceksiniz. Bazen sevinip bazen üzüleceğiniz bu film de, ince ayrıntıları kaçırmamanızı öneririz. Çünkü 2019 yılında çıkacak Captain Marvel ve Avengers Infinity War Part 2 filmlerinden bir çok esintiyi bu filmde göreceksiniz.

Filmin Yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo

Filmin Senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo

Fragman


Önerilen İçerik: En İyi Fantastik Bilim Kurgu Filmleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
16
25
10
15
18
13
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 14
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.