Marvel Dizileri - Marvel Dizileri İzleme Sırası ve İzlenmesi Gereken 15 Marvel Dizisi

Marvel Dizileri - Marvel Dizileri İzleme Sırası ve İzlenmesi Gereken 15 Marvel Dizisi
23.09.201812:14

Marvel Sinematik Evreni içerisinde yer alan ve Marvel evrenini en iyi şekilde anlamamıza yardımcı olan tüm dizileri listeledik. İşte, İçerisinde 2021 sonrasında çıkacak olan Marvel dizilerinin de yer aldığı birbirinden etkileyici yapımlar...

Haber güncelleme tarihi 27.06.2021 10:00

Bütün Hikayeyi Anlamak İçin İzlemeniz Gereken Marvel Dizileri

Marvel Evreni’ne katkı sağlayan daha önce yayınlanmış ve 2021 sonrası yayınlanacak Marvel dizilerini bu listede bir araya getirdik. Marvel filmleri ile bağlantısı bulunan mutlaka izlenmesi gereken en iyi Marvel dizileri ve hikaye sırası… 

Marvel Dizileri;

15. The Falcon And Winter Soldier (2021) IMDb: 8.1

en iyi marvel dizileri

Marvel’ın Disney’i satın almasıyla beraber Disney+ platformunda 2021 izleyiciyle buluşan The Falcon And Winter Soldier, Avengers kahramlalarından Falcon ve Winter Soldier’in birlikte rol aldığı aksiyon ve macera dolu bir yapım... Marvel filmleri hayranlarının çok iyi bileceği gibi Avengers Endgame sonrasında ortadan kaybolanlar 5 yıl sonra Thanos'un yenilmesiyle geri gelmiş ve dünyada bir kargaşa hakim olmuştur. Bu sırada Falcon bir süre orduda görev almış, Winter Soldier ise yalnız bir hayat yaşamıştır. Ancak dünyada kargaşa hakimdir ve son derece tehlikeli bir grup adeta terör estirmektedir. Falcon ve Winter Soldier bir araya gelip yeni ortaya çıkan düşman gruba karşı büyük bir mücadele verecektir. 

Tür: Macera, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Malcolm Spellman

Oyuncular: Anthony Mackie, Sebastian Stan, Emily VanCamp

Fragman


14. WandaVision (2021) IMDb: 8.1

en iyi marvel dizileri

Marvel sinematik evreni Avengers: Endgame ile sona ermiş ve 4. faz olarak belirtilen yeni bir seriyle karşımıza çıkmıştır. Yeni Marvel evrenine ilk giriş ise 2021'in ilk günlerinde izleyiciyle buluşan Wandavision ile başladı. Thanos yenilmiş ve dünyanın yarısı 5 yıl sonra tekrardan bir anda geri gelmiştir. Wanda, yaşananlar sonrasında büyük bir çöküş yaşamış ve kendisine yeni bir hayat kurmuştur. İlk iki bölümünde bir sitcom havası olsa sonraki 4 bölümde gizem, aksiyon ve gerilim yükselerek artıyor. Yapımcılar bir nevi Wandavision dizisiyle birlikte Avengers: Endgame'den bir hafta sonra yaşananları ele alıyor. Yayınladığı ilk günden itibaren büyük merak konusu olan dizi aynı zamanda IMDB puanı ile birlikte en iyi yabancı diziler listesine de adını altın harflerle yazdırıyor.

Tür: Komedi, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Jac Schaeffer

Oyuncular: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kathryn Hahn

Fragman


13. Loki (2021)

en iyi marvel dizileri

Loki… Marvel filmlerinin en çok sevilen karakteri… Milyonlarca Marvel hayranının en çok merak ettiği ve beklediği bir yapım. Son olarak Avengers: Endgame’de gördüğümüz Loki, bilindiği üzere Thanos tarafından öldürülmüştü. Avengers: Endgame filminde geçmişe zaman yolculuğu yaptığı sırada Loki, Space Stone’u içinde barındıran Tesseract’ı alıp ortadan kaybolmuştu. Sonradan ortaya çıktı ki, bu Marvel Evreni’nin bir planı… Yeni marvel dizileri ilk olarak Wandavision ile başlamış sonrasında ise The Falcon And Winter Soldier ile devam etmiş. İşte, bu iki yapımdan sonra ekranlara gelecek olarak dizi Loki olacak. 

Tür: Macera, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Michael Waldron

Oyuncular: Tom Hiddleston, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson

Fragman

Loki Benzeri Diziler;

  • Hawkeye (TV Series 2021)
  • Ms. Marvel (TV Series 2021)
  • The Falcon and the Winter Soldier (2021)

12. Hawkeye (2021)

en iyi marvel dizileri

Marvel dizileri arasında bir başka merak edilen yapım Hawkeye… Avengers kahramanları içerisinde süper güçleri olmayan Hawkeye, Avengers Infinity War ve Endgame arasında kalan 5 yıllık süreyi ele alıyor. Dizide, Hawkeye’ın genç Kate Bishop’ı kendisi gibi okçu olarak yetiştirmesi anlatılacak.

Tür: Macera, Aksiyon

Yönetmen: Jonathan Igla

Oyuncular: Jeremy Renner, Hailee Steinfeld

Fragman


11. What IF…?

en iyi marvel dizileri

Yeni dönemde animasyon türünde yayınlanacak olan “What IF…?” 2021 yılında izleyicilerin beğenisine sunulacak. Avengers kahramanlarının seslendirme yapacağı dizide yeni boyutun Marvel evreninin alternatif olarak belirlenen hikayelerine yer verilecek.

Tür: Animasyon, Macera

Oyuncular: Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Josh Brolin

Fragman


10. Agent Carter (2015) - IMDb: 8.0

marvel dizileri

Agent Carter, Marvel dizi evreninde ve aynı zamanda Marvel filmleri evreninde de oldukça önemli bir karakterdir. Agent Of Sheild dizisini izleyenler bu diziyi izlediğinde eskiden ajanların nasıl seçildiğini daha iyi anlayabilirler. Bize göre Agent Carter oldukça kısa süren bir yapımdır ve istediği değeri bir türlü bulamamıştır. Marvel dizileri arasında filmlerle bağlantılıdır ve ilk sırada izlenmesi gereken dizidir.

Tür: Casusluk, Aksiyon

Yönetmen: Stephen McFeely, Christopher Markus

Oyuncular: Hayley Atwell, James D'Arcy, Chad Michael Murray

Fragman


9. Agents of S.H.I.E.L.D. (2013) IMDb: 7,5

marvel dizileri

Marvel dizileri arasında şimdiye kadar en uzun süre yayında kalan ve oldukça başarılı bir yapım olan Agents of Shield ABC kanalı için çekilen bir ajan dizisidir. Marvel Sinematik Evreni içerisinde filmlerle bağlantılı ve iç içe bir yapımdır.

Marvel filmleri ile Marvel dizilerinin aynı konuyu içerdiği ender yapımlardır. Eğer Marvel evreninde dizilerin izlenmesi sırasını merak ediyorsanız bu yapımı kesinlikle sezon içerisinde farklılıklar gösterse de kesinlikle 2 sıraya koymalısınız. Marvel filmleri ile direkt olarak bağlantılı olan Agent Carter'dan sonra izlenmesi gereken bir dizidir.

Tür: Dram, Fantastik, Casusluk, Aksiyon

Yönetmen: Joss Whedon, Jed Whedon, Maurissa Tancharoen

Oyuncular: Clark Gregg, Ming-Na Wen, Brett Dalton

Fragman


8. Marvel’s Daredevil (2015) IMDb: 8.7

marvel dizileri

Bir dönem Marvel'ın Netflix dizileri arasında oldukça beğenilen bir yapım olan Daredevil serisi, her anı heyecan dolu bir yapımdır. Dizide sokağın içerisinden çıkan kahramanların efsane hikayesi canlandırılıyor. 2015 yılında Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en iyi Marvel dizileri arasında yer almaktadır. Eğer tam bir Marvel hayranıysanız bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Steven S. DeKnight, Drew Goddard

Oyuncular: Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson

Fragman


7. The Punisher (2017) IMDb: 8.7

marvel dizileri

Marvel dizileri arasında en az Daredevil kadar beğenilen bir yapım olan The Punisher dizisi, kuralları olmayan bir süper kahramanı canlandırmaktadır. Kısaca belirtmek gerekirse, The Punisher anti kahraman olarak gözümüze canlandırılmaktadır. En iyi yabancı diziler listesinde de kendisine yer bulan Punisher, aksiyon dolu anlar yaşatırken, zaman zaman da olsa duygusallaştırmaktadır.

Tür: Dram, Polisiye, Aksiyon

Yönetmen: Steve Lightfoot

Oyuncular: Jon Bernthal, Ben Barnes, Amber Rose Revah

Fragman


6. Marvel’s Jessica Jones (2015) IMDb: 8.1

marvel dizileri

Marvel’ın sokak kahramanları arasında yer alan yeni karakter Jessica Jones, 2015 yılında yayın hayatına girdi. IMDB listesinde oldukça başarılı bir sıralamada olan ve güzel bir puan alan Jessica Jones, Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Netflix platformunda yayınlanan Jessica Jones, kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

Tür: Dram, Fantastik, Polisiye

Yönetmen: Melissa Rosenberg

Oyuncular: Krysten Ritter, David Tennant, Rachael Taylor

Fragman


5. Luke Cage (2016) IMDb: 7,1

marvel dizileri

Marvel dizleri arasında 2016 yılında yayınlanmaya başlayan Luke Cage, hapishanede geçirdiği günlerde, üzerinde bazı deneyler yapılan bir süper kahramandır. Üzerinden yapılan deneyler sonucunda Luke Cage, her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı koyabilen bir karakterdir. Sokak kahramanları arasında çıkan ilk dizi olan Daredevil’in ardından ekranlara gelen bir dizidir. Luke Cage, diğer birçok Marvel dizisi gibi Netflix ekranlarında yayınlanmaktadır.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Cheo Hodari Coker

Oyuncular: Mike Colter, Mahershala Ali, Simone Missick

Fragman


4. Iron Fist (2017) IMDb: 6.7

marvel dizileri

Netflix ekranlarında yayınlanan bir başka marvel dizisi olan Iron Fist, gücünü nerede ve ne zaman kullanması gerektiğini konusunda profesyonel olan süper sokak kahramanıdır. Kahramanımız dövüş sanatları konusunda uzmandır.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Scott Buck

Oyuncular: Finn Jones, Jessica Henwick, Tom Pelphrey

Fragman


3. The Defenders (2017) IMDb: 7.5

marvel dizileri

Marvel dizileri arasında son dönemler çıkan en iyi yapımlardan bir tanesi olan Defenders (Koruyucular) bütün Marvel dizisi sokak kahramanlarının birleştiği ve yeni bir hikayenin başladığı dizidir. Koruyucular dizisinde Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage karakterleri yer almaktadır.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Douglas Petrie, Marco Ramirez

Oyuncular: Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter

Fragman


2. Marvel's Inhumans (2017) IMDb: 6.5

marvel dizileri

Otoriteler tarafından çok fazla beğenilmeyen bir yapım olan Marvel Inhumans, izleyici dikkate alındığında oldukça fazla izlenen bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Marvel dizileri hikaye sırasında çok fazla bir yeri yoktur ve marvel filmleri ile de bağlantılı değildir. Bu yüzden Inhumans dizisini sonlara bırakmak istedik. Oldukça aksiyon dolu bir yapımdır ve eğer MCU yapımı konulardan hoşlanıyorsanız sizde Inhumans’a fırsat vermelisiniz.

Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Scott Buck

Oyuncular: Serinda Swan, Anson Mount, Iwan Rheon

Fragman


1. Marvel’s Runaways (2017) IMDb: 7.3

marvel dizileri

2017 yapımı Marvel dizisi olan Runaways'in konusu: Anne-babalarının kılık değiştirmiş süper kötü insanlar olduklarını keşfettikten sonra, bir grup genç ailelerinin eylemlerini telafi etmek ve kökenlerinin sırlarını keşfetmek için evlerinden kaçar ve bir araya gelirler. Marvel yapımlarına bakıldığın oldukça değişik konusu olan bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. İyi vakit geçireceğinizi söyleyebiliriz.

Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Josh Schwartz, Stephanie Savage

Oyuncular: Rhenzy Feliz, Virginia Gardner, Lyrica Okano

Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
387
676
160
62
36
25
148
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.