Daniel Radcliffe'in (Harry Potter) Oynadığı En İyi 10 Film

Daniel Radcliffe'in (Harry Potter) Oynadığı En İyi 10 Film
11.07.202115:27

Bu içeriğimizde Harry Potter serisindn tanıdığımız Daniel Radcliffe'in en iyi filmlerini listeledik. İşte en iyi 10 Daniel Radcliffe filmi...

Haber güncelleme tarihi 11.03.2022 14:15

İzlenmesi Gereken En İyi 10 Daniel Radcliffe Filmi 

Harry potter serisi ile sinema dünyasına adım atan genç aktör Daniel Radcliffe'in gelmiş geçmiş en iyi filmlerini listeledik. İçeriğimizde fantastik, dram, aksiyon, macera ve bilim kurgu türünde izlenmesi gereken filmler yer alıyor. İşte IMDb puanı yüksek en iyi ve en yeni 10 Daniel Radcliffe filmi...

1. Escape From Pretoria (Pretoria'dan Kaçış)

Daniel Radcliffe Filmleri

1970'li yıllarda yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan bu filmde yürüttükleri gizli operasyonlar sonucu 12 yıllık mahkumiyet alan iki arkadaşın hikayesi anlatılıyor. Tim Jenkin ve Stephen Lee isimli 20 yaşlarındaki iki genç karşıt görüşleri sebebiyle hapse atılırlar. Uzunca bir süre ceza alan arkadaşlar hapishanedeki bir mahkumla daha birlik kurup buradan kaçmanın yolunu ararlar. Filmde Daniel Radcliffe'in başrol oyuncusu olduğunu söyleyelim. 

TürGerilimBiyografiHapishane
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenFrancis
Annan
OyuncularDaniel
Radcliffe
Daniel
Webber
Ian
Hart

2. Guns Akimbo (Silahlar Fora)

Daniel Radcliffe Filmleri

Komedi dolu bu aksiyon filminde sevgilisinden ayrılan ve kafası karışık bir aşık olan Miles'in yanlışlıkla katıldığı tehlikeli bir organizasyonu izliyoruz. İnternet üzerinden Skizm isimli bir çetenin programına kayıt olan Miles kendisini tehlikeli bir dünyanın içerisine atmıştır. Bir sabah uyandığında ellerine silah bağlanmış olduğunu gören Miles'in bu dövüş organizasyonundaki ilk rakibi turnuvanın yıldızı olan Nix'tir.

TürAksiyonKomedi
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJason
Lei
Howden
OyuncularDaniel
Radcliffe
Samara
Weaving
Rhys
Darby

3. Jungle (Orman)

Daniel Radcliffe Filmleri

Daniel Radcliffe'in en iyi ve en çok izlenen filmleri arasında öne çıkan "Jungle" isimli yapımda ormanın derinliklerinde kamp yapan arkadaşların yaşadıkları maceralar anlatılıyor. Bolivya ormanlarını keşfetmeye giden bir grup arkadaş burada sahtekar bir rehberin avucuna düşerler. Yol üstünde yaşadıkları arkadaşlar arasında da ayrılıkların yaşanmasına sebep olacaktır. Bu sırada doğa da sert yüzünü göstermeye başlamıştır.

TürMaceraGerilim
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenGreg
McLean
OyuncularDaniel
Radcliffe
Alex
Russell
Thomas
Kretsch
-mann

4. Swiss Army Man (Çakı Gibi)

Daniel Radcliffe Filmleri

Fantastik bir film olan Swiss Army Man'da ıssız bir adada tek başın kalan genç adamın yaşadığı dramatik ve ilginç olaylar anlatılıyor. Artık kurtuluş ümidi kalmayan adam tam intihar edeceği sırada kıyıya bir cesedin vurduğunu görür. Hemen cesedin yanına giden genç adam onu mağarasına kadar götürür. Bu sırada cesedin fantastik bir varlık olduğunu keşfeder ve ada günlerini keyifli hale getirebilmek için cesedi kullanmaya başlar. 

TürDramKomedi
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenDaniel
Kwan
OyuncularDaniel
Radcliffe
Paul
Dano
Mary
Elizabeth
Winstead

5. Imperium (Köstebek)

Daniel Radcliffe Filmleri

Ünlü aktör Daniel Radcliffe'in başrolünde yer aldığı bu polisiye filmde yaşanmış bir öykü senaryolaştırılarak insanlara sunulmuştur. Neo-nazi çetecilerin son günlerde kanlı eylemler planlaması polis birimlerini harekete geçirir ve teröristlerin arasına bir köstebek yerleştirilmesi uygun görülür. bu göreve atanacak olan kişi ise FBI ajanı Nate Foster'dır. Neo nazilerin ideolojik fikirlerini öğrenmeye çalışan Foster kafasını da kazıyarak tam bir dazlağa dönüşecektir.  

TürDramGerilimCasusluk
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenDaniel
Ragussis
OyuncularDaniel
Radcliffe
Toni
Collette
Tracy
Letts

6. Now You See Me: The Second Act (Sihirbazlar Çetesi 2)

Daniel Radcliffe Filmleri

Sihirbazlar Çetesi 2 filminde yan rollerden birinde gördüğümüz Daniel Redcliffe, göstericilerin düzenbaz olduğunu kanıtlamak ve insanlara rezil etmek isteyen gizemli bir adamı canlandırıyor. İlk filmde sahnede dolandırılan yaşlı adam serinin ikinci filminde kimsenin bilmediği gayrimeşru çocuğuyla birlikte sihirbazlar çetesini çökertmeye çalışıyor. Atlılardan bir şey çalmalarını bekleyen bu genç adam plan üstüne plan kurarak çeteye karşı savaşıyor. 

TürAksiyonGerilimKomedi
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJon
M. Chu
OyuncularDaniel
Radcliffe
Mark
Ruffalo
Woody
Harrelson

7. Victor Frankenstein

Daniel Radcliffe Filmleri

Daniel Radcliffe ve James McAvoy'un başrolünde yer aldığı bu fantastik filmde ölümsüzlüğü arayan radikal bilimci Victor Frankenstein ve yardımcısı konu edilmiştir. Sirklerde eziyet çeken ancak keskin zekasıyla da göze batan kambur Igor, Frankenstein tarafından işe alınır. Bu sırada Victor ölüleri diriltme üzerine çalışmalar yapmaktadır. minnet duygusuyla Victor'a bağlı olan Igor ise yavaş yavaş durumun kötüye gittiğinin farkına var ve Victor'a uyarılarda bulunur.

TürFantastikMacera
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenPaul
McGuigan
OyuncularDaniel
Radcliffe
James
McAvoy
Jessica
Brown
Findlay

8. Kill Your Darlings (Sevdiklerini Öldür)

Daniel Radcliffe Filmleri

Kill Your Darlings isimli dramatik filmde 1940'lı yıllarda ortaya çıkan Beat hareketinin ortaya çıkışı ve edebiyata girişi anlatılmaktadır. Columbia Üniversitesinde bir araya gelen 4 genç hayatın edebiyat olduğu kanısına varırlar ve birlikte Beat hareketni başlatırlar. Bu harekete göre gelenekselcilik kavramları tamamıyla ortadan kalkmıştır. Toplumun kısıtlayıcı yapısını kırmak isteyen genç edebiyatçılar fikirleriyle insanlara yön vermeye çalışacaklardır.

TürDramBiyografi
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJohn
Krokidas
OyuncularDaniel
Radcliffe
Dane
DeHaan
Michael
C. Hall

9. Horns (Boynuzlar)

Daniel Radcliffe Filmleri

Romandan uyarlama bu fantastik filmde Ig Perrish isimli genç bir adamın yaşadığı dramatik olaylar ve kendini temize çıkarma çabası anlatılıyor. Ig Perrish sıradan bir günde sevgilisinin tecavüz edilip öldürülmesi olayı karşısında derin üzüntü duyar. Polise göre ise en büyük şüpheli odur. Olaydan bir sonraki günde ise Ig'in kafasından iki boynuz büyüdüğü görülür. Aslında bu boynuzlar Ig'e fantastik bir güç vermiştir. İnsanlar Ig'in görünüşünden korktuğu için bildikleri her şeyi kolayca itiraf etmeye başlarlar. Ig ise bu gücü kullanarak katillerin izini sürecektir. 

TürDramFantastikKorku
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenAlexandre
Aja
OyuncularDaniel
Radcliffe
Max
Minghella
Joe
Anderson

10. Harry Potter Serisi

Daniel Radcliffe Filmleri

Başarılı genç aktör Daniel Radcliffe'nin ilk tanındığı film olan Harry Potter ve Felsefe Taşı filmi, 8 bölümden oluşan bir seriyi ortaya çıkarmıştır. Harry Potter filmlerinin konusu ise yetim bir çocuk olan Harry'nin büyücülük okuluna başlaması ve burada yaşadığı fantastik olaylardır. Geçmişi ve geleceği hakkında bilgiler öğrenen Harry serinin diğer filmlerinde kötülük Lordu Voldemort'la karşı karşıya geliyor.

TürFantastikMaceraAile
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2001-2011
YönetmenChris
Columbus
OyuncularDaniel
Radcliffe
Rupert
Grint
Emma
Watson
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
2
2
2
2
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.